Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
316 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 316 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 34 ... 39  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 30 από 39]

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ζωάκι έγραψε:Γιουπιιιι!! Ειμαι 300 γραμμάρια ελαφρυτερη απ'ο πριν μια βδομάδα!! Δηλαδή, δεν έβαλα καθόλου! Μπορει και να έχασα δηλαδή γιατι το μωράκι έβαλε σιγουρα! * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 30 328109 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 30 328109 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 30 328109
Αναμένω κορδελιτσα λοιπόν!

* Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 30 50580 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 30 50580 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 30 50580 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 30 50580

Αυτα εχει η υγιεινη διατροφη κ οι σουπιτσες!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
loukia_84 έγραψε:
Sofki έγραψε:http://www.newsbomb.gr/koinwnia/story/259190/oi-ypalliloi-toy-paidikoy-stathmoy-den-pisteyan-ayto-poy-evlepan

Πειραζει πουεμενα πιο πολυ απ την ειδηση (γιατι τα ακουμε συνεχεια τελευταια) με σοκαρει το ειδος των τροφων που αφαιρεσαν απ τον παιδικο σταθμο?μαρμελαδες,μερεντες μακαρονια????????????? affraid affraid

του κοσμου τα περιεργα..καλημερα Σοφακι!κι εμας μας ταιζαν μερεντα στον παιδικο θυμαμαι..πανε βεβαια πολλα χρονια απο τοτε..ισως οντως οι διατροφικες επιλογες επρεπε να διαφεραν εν ετει 2012 που η παιδικη παχυσαρκια θεριζει..τι να πεις????

Σοφακι σε παραξενευει το οτι εκλεψαν τροφιμα ή το ειδος των τροφιμων που εχουν οι παιδικοι σταθμοι???

Εγω απο τον παιδικο θυμαμαι οτι μια φορα ηθελαν να με ταισουν με το ζορι ψαροσουπα κ τους εκανα φασαρια!Τους ειπα οτι η μαμα μου θα τους μαλωσει γιατι δεν τρωω ποτε ψαροσουπα κ θα φαω μαζι της κατι οταν παω σπιτι! tongue Α!Κ οτι εφτιαχναν ωραια γεμιστα!

Να ρωτησω κ κατι αλλο μιας κ ειδα το λινκ για το νερο?Νερο στα μωρα οταν χρειαστει θα δινετε εμφιαλωμενο ή απο τη βρυση?Κ τι θα χρησιμοποιειται σε κρεμες κ μαγειρεμα?Το νερο της Θεσσαλονικης ειναι χαλια κ φοβαμαι λιγο! * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 30 534787

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
doritaki έγραψε:
ζωάκι έγραψε:Γιουπιιιι!! Ειμαι 300 γραμμάρια ελαφρυτερη απ'ο πριν μια βδομάδα!! Δηλαδή, δεν έβαλα καθόλου! Μπορει και να έχασα δηλαδή γιατι το μωράκι έβαλε σιγουρα! * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 30 328109 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 30 328109 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 30 328109
Αναμένω κορδελιτσα λοιπόν!

* Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 30 50580 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 30 50580 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 30 50580 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 30 50580

Αυτα εχει η υγιεινη διατροφη κ οι σουπιτσες!

κι εγω προς στιγμην εκνευριστηκα!!!λεω, δεν μπορει..μετα θυμηθηκα..μηπως να το ριξουμε κι εμεις στις σουπες??? * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 30 328109 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 30 328109
μπραβο Ζωη, τελεια!

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και εγω μαλλον θα το ριξω στις σουπες !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
doritaki έγραψε:Καλημερα κ απο δω!
Κ εγω συμφωνω με τη Ζωη στο θεμα του θηλασμου.Κ πες Λουκια οτι θηλαζω πρωτα κ μετα φευγω απο το σπιτι να παω πχ για φαγητο κ καφε.Δε θα ξαναπεινασει το παιδι?Τι θα κανω?ΘΑ γυρισω σπιτι να το ταισω?Οκ αν εχω την ευκαιρια θα το ταισω στο αμαξι ή καπου που δε θα "δινω στοχο" αλλα δεν ειναι παντα εφικτο.Εκτος αν εχω βγαλει γαλα με θηλαστρο κ το δωσω με μπουκαλι κατι που θα ηθελα να αποφυγω.

Οσο για τα πλυντηρια αυτο κ αν ειναι θεμα.Απο προχθες το βραδυ που απλωσα δεν εχουν στεγνωσει.Ειναι φορμες κ τζιν κ ο καιρος χαλια! Twisted Evil Κ εχω κ αλλα να βαλω...Εχω κ λιγα της μπουμπους αλλα δεν ειναι ουτε μισο πλυντηριο οποτε θα μεινουν για μετα.Μπορει κ μετα τη γεννα.Ειναι μια κουβερτουλα μια πανουλα αγκαλιας κ 2 σαλιαρες.Κριμα ειναι να βαλω πλυντηριο μονο γι'αυτα.
Α!Εγω δεν εχω αναψει ακομη καθολου θερμανση οποτε δε μπορω να τα στεγνωσω σε καλοριφερ.Εσεις?

γεια σου Δωρα!!νομιζω το τονισα οτι εννοειται οτι δεν θα εφευγα αρον αρον για να μαζευτω σπιτι και να θηλασω την μικρη..αλλα οπως λες μπορει να επιχειρουσα αν ηταν εφικτο να το κανω ισως καπως πιο διακριτικα..

ουτε εμεις εχουμε αναψει ακομα καλοριφερ.. * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 30 534787 νομιζω ομως οτι σιγα σιγα επιβαλλεται..προς το παρον , αναβουμε τα κλιματιστικα οταν μας πιασει κανενα τρεμουλο.. * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 30 534787

εγω επλυνα και το χαλακι της μικρης και κατι μου λεει οτι σε καμια εβδομαδα θα στεγνωσει, δεν πειραζει..απ το να της το αφηνα βρομικο..μεγαλο θεμα αυτο με το στεγνωμα..εχω διαβασει οτι και μεσα στο σπιτι δεν κανει να απλωνουμε..μηπως να εισηγηθω στον συζυγο για στεγνωτηριο????? * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 30 328109

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω απο τον παιδικο θυμαμαι μυρωδιες μπανανας, και κοκκινιστου με πουρε.. Laughing τι σου ειναι ο ανθρωπος..!!!!
ως προς το νερο, βρυσης μαλλον..θα ρωτησω και τον παιδιατρο βεβαια!ξερω εγω..οταν θα αρχισουν κρεμουλες και τα σχετικα ουτως η αλλως δεν θα εχουμε περασει σε αλλη φαση με τα αντισωματα..?τωρα για το σαλονικιωτικο νερο..ιδεα δεν εχω!

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω αναβω τον θερμοπομπο στον δωματιο το απογευμα που κρυωνει κι αλλο...η διατροφη των παιδιων με πειραζει γιατι εμεις μπορει να τα ρωγαμε αυτα αλλα 25 χρονια μετα βλεπουμε που εχουν οδηγησει ολες αυτες οι διατροφικες συνηθειες και μαλλον κατι πρεπει να αλλαξει!!!
Κοιτα Δωρα εδω που εχουμε καλο νερο βρυσης μετα τους 6 μηνες που θα πινει νερο η μπεμπα,που δεν θα χρειαζεται καν αποστηρωση πλεον θα παρουμε ενα καλο φιλτρο και θα πινει νερο βρυσης.Τωρα για θεσσαλονικη που δεν ειναι καλο το νερο δεν ξερω τι να σ πωSad

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ζωάκι έγραψε:Γιουπιιιι!! Ειμαι 300 γραμμάρια ελαφρυτερη απ'ο πριν μια βδομάδα!! Δηλαδή, δεν έβαλα καθόλου! Μπορει και να έχασα δηλαδή γιατι το μωράκι έβαλε σιγουρα! * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 30 328109 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 30 328109 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 30 328109
Αναμένω κορδελιτσα λοιπόν!
δεν εχεις δικιο!και εγω με τις μπριζολες εχανα οταν το εκλεινα!!!!!!! * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 30 654316 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 30 654316 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 30 654316 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 30 654316 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 30 654316 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 30 654316

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ειναι χαλια το νερο μας.Καποιοι παιρνουν μονο εμφιαλωμενο,αλλοι βαζουν φιλτρα.Εγω πινω απο τη βρυση στο σπιτι μου.Δεν ξερω αν εχει φιλτρο η οικοδομη ή απλα εμενα δε μου φαινεται περιεργο.Στη δουλεια μονο εμφιαλωμενο.Ειναι ακριβως στην περιοχη που με τα εργα του μετρο ανακαλυψαν υδραργυρο!

Καλα εκανες κ επλυνες το χαλακι.Εγω το ειχα στειλει σε καθαριστηριο χαλιων.Λες του χρονου να το πλυνω μονη μου?Δεν κερω κ τι καθαριστηκα χρησιμοπιουν αυτοι.Οντως το απλωμα μεσα δεν ειναι καλο αλλα με τετοια σκονη που εχει εξω τι να τα κανω?Προσπαθω να αεριζω λιγο το δωματιο.Θα δω πως θα παει φετος κ αν δω οτι δεν την παλευω θα παρω στεγνωτηριο του χρονου.Ο καλος μου εδω κ 3 χρονια μου λεει να παρουμε αλλα εγω δεν τον ακουγα.

Οσο για το θηλασμο δεν νομιζω οτι διαφωνουμε πουθενα (οπως λεει κ η Ζωη) αλλα παρολο που ειμαι ντροπαλη πιστευω οτι αν δε θελω να κλειστω σπιτι καποια στιγμη θα αναγκαστω να το κανω κ εξω.Εδω σιγουρα θα μου ειναι πιο ευκολο απ'οτι στο χωριο μου βεβαια.Εκει ειναι κλειστη η κοινωνια κ θα με δειχνουν με το δαχτυλο!

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα κοριτσια!!! Ξυπνησα απο ενα τηλεφωνο κι αυτο με αποκρυψη...παρε κανονικα ρε φιλε, με ξυπνας που με ξυπνας να μην ξερω ποιος εισαι?
Και πειναω και βλεπω να λετε για πακοτινια και φουντουνια και μου τρεχουν τα σαλιααααα κι εγω θελωωωωω

εδω βρεχει αλλα ειναι μαλακος ο καιρος...αναψα και το τζακι, αναψα και τα λαμπακια απο το δεντρο και χαιρομαι μονη μου!

Ελενιτσα μεινε ξαπλωμενη, δεν ξερεις ποια στιγμη θα ζαλιστεις και σε τι φαση θα εισαι. Παρε κοντα σου τηλεφωνα και μεινε ξαπλα!!!

Ζωη με το τηλεφωνημα του καλου σου, μολις περιεγραψες τα 3 πρωτα χρονια της σχεσης μου με τον καλο μου. Μεναμε πανω απο 100 χλμ μακρια ο ενας απο τον αλλο και η συμφωνια ηταν μολις φτανει σπιτι να μιλαμε να ξερω οτι ειναι καλα. Το ποσες φορες εφυγε, εφτασε, επεσε ξερος ξεχνωντας με κι εγω να περιμενω μεχρι το πρωι δε λεγεται....

Σοφια δυστυχως ειναι μονο η αρχη αυτο που διαβασες. Νομιζω οτι πλεον ολο θα αυξανονται τα κρουσματα που ο γειτονας σου θα σου ανοιγει το σπιτι να βρει φαγητο γιατι απλα πειναει. Πωε γινοταν στην κατοχη ενα πραγμα? Με τα δελτια και τους πεινασμενους? Και τωρα υπο κατοχη τελουμε, αλλα δε το ξερουμε, ειναι βλεπεις πιο σημαντικο το τι φορεμα φορουσε η Μακρυπουλια την κυριακη στην εκπομπη απο το να δουμε την πραγματικοτητα.

εγω δεν πηγα παιδικο... πηγα κατευθειαν νηπιαγωγειο....

εμεις αναβουμε το τζακι κατω, και μετα εγω κυκλοφορω με το φανελακι και μεσα στο δωματιο μας τον θερμοπομπο για να μπορουμε να κοιμηθουμε χωρις να παγωσει το κεφαλι μας την νυχτα. Μια μερα δεν τον αναψα που κοιμηθηκα και την επομενη ηταν που ξυπνησα αρρωστη. Καλοριφερ ευτυχωε ακομη οχι αν και βλεπω να πλησιαζει η μερα...

Νερο πινουμε εμφιαλωμενο, εχουμε τις μεγαλες τις μπουκαλες και τον ψυκτη. Εδω υποτιθεται οτι ειναι καλο το νερο αλλα εριχναν τοσο συχνα και τοσο πολυ χλωριο και τετοια μεσα που μας βρωμουσε απιστευτα. Αλλοιωνοταν η γευση. Και στην μπεμπα, αν δε πει κατι αλλο ο παιδιατρος αυτο θα δινουμε, οταν ερθει η ωρα.

Συγνωμη για το πελωωωωωριο ποστ... ανοιξα παραλληλα 2 σελιδες..στην μια διαβαζα..στην αλλη απαντουσα...χιχι

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
doritaki έγραψε:Ειναι χαλια το νερο μας.Καποιοι παιρνουν μονο εμφιαλωμενο,αλλοι βαζουν φιλτρα.Εγω πινω απο τη βρυση στο σπιτι μου.Δεν ξερω αν εχει φιλτρο η οικοδομη ή απλα εμενα δε μου φαινεται περιεργο.Στη δουλεια μονο εμφιαλωμενο.Ειναι ακριβως στην περιοχη που με τα εργα του μετρο ανακαλυψαν υδραργυρο!

Καλα εκανες κ επλυνες το χαλακι.Εγω το ειχα στειλει σε καθαριστηριο χαλιων.Λες του χρονου να το πλυνω μονη μου?Δεν κερω κ τι καθαριστηκα χρησιμοπιουν αυτοι.Οντως το απλωμα μεσα δεν ειναι καλο αλλα με τετοια σκονη που εχει εξω τι να τα κανω?Προσπαθω να αεριζω λιγο το δωματιο.Θα δω πως θα παει φετος κ αν δω οτι δεν την παλευω θα παρω στεγνωτηριο του χρονου.Ο καλος μου εδω κ 3 χρονια μου λεει να παρουμε αλλα εγω δεν τον ακουγα.

Οσο για το θηλασμο δεν νομιζω οτι διαφωνουμε πουθενα (οπως λεει κ η Ζωη) αλλα παρολο που ειμαι ντροπαλη πιστευω οτι αν δε θελω να κλειστω σπιτι καποια στιγμη θα αναγκαστω να το κανω κ εξω.Εδω σιγουρα θα μου ειναι πιο ευκολο απ'οτι στο χωριο μου βεβαια.Εκει ειναι κλειστη η κοινωνια κ θα με δειχνουν με το δαχτυλο!

εχετε οντως θεμα τοτε..ρωτα κι εσυ τον παιδιατρο να δεις τι θα σου πει..

μα καλα, σου ελεγε ο δικος σου για στεγνωτηριο κι εσυ αρνηθηκες????εγω παρακαλαω τον δικο μου αλλα δεν μου καθεται..(γενικοτερα δεν μου καθεται τελικα, πρεπει να το κοιταξω αυτο.. scratch )

κι εμενα εξω μου την σπαει να απλωνω παντως..ειδικα τωρα τον χειμωνα βρομανε καπνα τα ρουχα και συφιλλιαζομαι!

το χαλακι της μικρης το επλυνα στο ταρατσακι που εχουμε πισω, τα ειχα πει και στην Φιλιτσα..προοριζεται για μπαρμπρκιου αν ποτε αποκτησουμε λεφτα..ποτε μαλλον!μεχρι τοτε εχει απεεεεραντη απλα για να πλενω!!ουτε εγω εμπιστευομαι εξω..πες με περιεργη..αφου μπορω και μονη..δεν ειναι δα και κανενα θεορατο χαλι!!!

ζωάκι

ζωάκι
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Όλα καλά! Καιροί κορδελιτσες και όλα! Την αλλη Πέμπτη έχω τον τελευταίο μεγάλο υπέρηχο κι ετσι δε με έβαλε και σήμερα!
Περιμένω ενδοκρινολογο τώρα..
Βρε σεις δεν ντρέπομαι μόνο με σούπες! Πραγματικά απορώ που παει τόσο φαγητό που τρώω! Δεν πειράζει όμως! Οπου θέλει ας πηγαίνει!

Εμένα πάλι, επειδή μου αρέσει να προκαλώ, θα το έκανα και στο χωριό μπας και ξεστραβωθουν και το δουν ως κάτι φυσιολογικό! Εξάλλου δε νομιζω οτι κανείς κάθεται και κοιτάει τα βυζια της θηλαζουσας, αλλα την γενική εικόνα! Αλλά και το στήθος να κοιτάνε, πάλι δεν έχω πρόβλημα λόγω τοπλες τα καλοκαίρια! Rolling Eyes

Εμφιαλωμένο: δεν το εμπιστεύομαι καθόλου. Μόνο σε εστιατόριο πίνω τέτοιο. Έχουμε μια κανατα με φιλτρο και βρισκω μεγάλη διαφορα. Βάζουμε σε όλα απ' αυτό. Από σίδερο μέχρι μαγείρεμα!
Είχατε δει εκείνο το βιντεάκι για το εμφιαλωμένο νερό που είχα βάλει πριν κάνα2 εβδομάδες;

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ελενη ξαναμετρησες την πιεση τελικα?Αν ειναι ακομη ετσι φαε 2 ελιτσες κ θα δεις αμεσως διαφορα!

Εγω εγω κοψει τα αλμυρα λογω κατακρατησης υγρων οποτε κ να θελω δεν εχει πατατακια κ πακοτινια κ χαζομαρουλες.Γι'αυτο εχω ξετιναξει τις σοκολατες!

Α!Τωρα που θυμηθηκα.Ζωη παιρνεις κοκκινες φακες ή λαθος καταλαβα?Τι εχεις να μου πεις γι'αυτες?Χθες τις ειδα πρωτη φορα!Μεχρι τωρα νομιζα οτι τις μαγειρευεις κοκκινες δλδ με τριμενη ντοματα!

Καλως τη Σμαρουλα.Χαρτια για τον τοκετο εχεις συγκεντρωσει εσυ?Αρχισα να αγχωνομαι...

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Παρεπιπτοντως χαααααααααααλια το φορεμα της μακρυπουλιας την κυριακη..οσο για το βαψιμο ακομα χειροτερο!!!!Λεω και εγω να καθαρισουμε το μερος διπα στο σπιτι που ανοικει στον θειο να φυτεψουμε καννενα λαχανικο για την μπεμπα αλλα φοβαμαι μηπως δεν μενει τιποτα..ειναι και ντιπ βλακας ο σκυλος μας...οποτε δεν ξερω... Crying or Very sad Crying or Very sad

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
doritaki έγραψε:Ειναι χαλια το νερο μας.Καποιοι παιρνουν μονο εμφιαλωμενο,αλλοι βαζουν φιλτρα.Εγω πινω απο τη βρυση στο σπιτι μου.Δεν ξερω αν εχει φιλτρο η οικοδομη ή απλα εμενα δε μου φαινεται περιεργο.Στη δουλεια μονο εμφιαλωμενο.Ειναι ακριβως στην περιοχη που με τα εργα του μετρο ανακαλυψαν υδραργυρο!

Καλα εκανες κ επλυνες το χαλακι.Εγω το ειχα στειλει σε καθαριστηριο χαλιων.Λες του χρονου να το πλυνω μονη μου?Δεν κερω κ τι καθαριστηκα χρησιμοπιουν αυτοι.Οντως το απλωμα μεσα δεν ειναι καλο αλλα με τετοια σκονη που εχει εξω τι να τα κανω?Προσπαθω να αεριζω λιγο το δωματιο.Θα δω πως θα παει φετος κ αν δω οτι δεν την παλευω θα παρω στεγνωτηριο του χρονου.Ο καλος μου εδω κ 3 χρονια μου λεει να παρουμε αλλα εγω δεν τον ακουγα.

Οσο για το θηλασμο δεν νομιζω οτι διαφωνουμε πουθενα (οπως λεει κ η Ζωη) αλλα παρολο που ειμαι ντροπαλη πιστευω οτι αν δε θελω να κλειστω σπιτι καποια στιγμη θα αναγκαστω να το κανω κ εξω.Εδω σιγουρα θα μου ειναι πιο ευκολο απ'οτι στο χωριο μου βεβαια.Εκει ειναι κλειστη η κοινωνια κ θα με δειχνουν με το δαχτυλο!

α!και για τον θηλασμο, χωρις να ειναι ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ντροπη, το τονιζω για να μην παερερμηνευθω παλι, ειναι οπως ειπε και ο μπομπιρας νομιζω και λιγο στον χαρακτηρα της καθεμιας..διαφορετικα εγω που ειμαι πιο συνεσταλμενη, διαφορετικα η Σοφια ας πουμε που ειναι πιο τσαμπουκας..!!

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δώρα σε σένα έστειλε χαιρετισμούς εκείνη η κοπέλα στο σεμινάριο ???????????????????????

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λουκια μην με βλεπεις ετσι και εγω ντροπιαρα ειμαι Razz Razz Razz απλα οχι σε τετοια θεματα * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 30 328109 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 30 328109

ζωάκι

ζωάκι
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χαχα! Η καημένη η Λουκία! Μας φοβήθηκε το μάτι της!
Δώρα, ναι παίρνω τις κόκκινες... ή ΚΑΙ τις κόκκινες τέλος πάντων! Βράζουν πανεύκολα και δε θέλουν φούσκωμα. Τις φτιάχνω σούπα- τι άλλο- μαζι με πατατουλες, καρότο και σέλινο και τα λιώνω!

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σου Σμαρω!τζακι και δεντρακι, αχ ηρθαν τα Χριστουγεννα τελικα ε?δεν το πολυνιωθω ομως ακομα..γιατι αραγε???
Σοφακι εννοειται να το κανετε αν υπαρχει η δυνατοτητα..καπως θα κρατησετε και τον σκυλακο σας μακρια..δεν μπορει.. Rolling Eyes
Ζωη topless διαβαζω.. Wink

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω συνηθως ειμαι διακριτικη και ηρεμη σε ολα, αλλα αμα ακουσω καμια βλακεια φορτωνω και γινομαι εντελως το αντιθετο, οποτε ή που θα θηλαζω ηρεμα ηρεμα σε μια γωνιτσα με το σλινγκ ή την πανουλα ή που θα μοε πουν καμια χοντραδα και θα τα πεταξω ολα φατσα φορα και σε οποιον δεν αρεσει να παει αλλου να πει τις βλακειες του!

Δωρα εχω ληξιαρχικη πραξη γαμου και δηλωση επωνυμου τεκνου εδω. Θελω πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης και εξουιοδοτηση για τον καλο μου για το ικα. Ελα που ξυπναω καθε μερα μετα τις 12 και μετα ειμαι σαν φυτο στον καναπε, μονο τα δαχτυλα πανε γρηγορα στο πληκτρολογιο... πρεπει ομως πριν τελειωσει η βδομαδα να παω να τα κανω.

Σοιφα να τα φυτεψετε τα λαχανικα, αλλοι που δεν εχουν χωρο παρακαλανε να μπορουσαν. οσο για τον σκυλακο, γυρω γυρω απο το μπαξεδακο θα βαλετε μια απλη περιφραξη και θα το πιασει το υποννοουμενο. Εκτος κι αν ειναι σαν το δικο μου βεβαια που σκαρφαλωσε και πηδηξε απο 1,5 μετρο φραχτη για να κυνηγησει τον κοκορα που τολμησε να πλησιασει την μαμα μου! Και το τελευταιο του χομπι ειναι να σκαρφαλωνει πανω στο κοτετσι και να κανει βολτες στην σκεπη, και δεν ειναι χαμηλο, κανονικο υψος εχει το κοτετσι μας.

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οχι καλε ο σκυλος εχει τον χωρο του απλα αμα ερθει να μπει καποιος να μας παρει λαχανικα δεν προκειται να γαβγισει!!

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οχι ρε κοριτσια, μια χαρα ειναι το ματακι μου, καθολου δε σας φοβηθηκε Laughing
ειμαστε ολες διαφορετικες, εκει ειναι το ζητημα .αλιμονο αν ημασταν ολες ιδιες, θα ηταν τοοοσο βαρετο!Σοφακι, δεν μιλαω γενικα, στα του μωρου αναφερομαι οτι δεν μασας..!! Wink και πολυ καλα κανεις φυσικα!ειναι στην ιδιοσυγκρασια της καθεμιας μας πως σκεφτεται τα πραγματα..και πως θα πραξει αργτερα φυσικα!και Ζωη μαλλον εσυ εισαι ο μεγαλυτερος τσαμπουκας!!!! bom

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
loukia_84 έγραψε:γεια σου Σμαρω!τζακι και δεντρακι, αχ ηρθαν τα Χριστουγεννα τελικα ε?δεν το πολυνιωθω ομως ακομα..γιατι αραγε???
Σοφακι εννοειται να το κανετε αν υπαρχει η δυνατοτητα..καπως θα κρατησετε και τον σκυλακο σας μακρια..δεν μπορει.. Rolling Eyes
Ζωη topless διαβαζω.. Wink



και εγω θελω τζακι !!!!!!! στο σπιτι μου στην Κομοτηνη εχω τζακι και το αναβα τις γιορτες , ηταν πολυ ωραια ατμοσφαιρα .. εδω , αν και εχει υποδοχη για τζακι, τελικα δεν βαλαμε γιατι δεν αρεσει στον αντρα μου, το θεωρει βρωμια... ασε που θα αλλαζε εντελως η διαρρυθμιση του σπιτιου...

Ζωιτσα τοπλες εεεε ??? μπραβο σου

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mpompiras έγραψε:Δώρα σε σένα έστειλε χαιρετισμούς εκείνη η κοπέλα στο σεμινάριο ???????????????????????

οχι το αναποδο!Εγω εστειλα.Εγραφα χαιρετησματα στη Δωρα στη λιβαδεια ΑΠΟ τη Δωρα απο Θεσσαλονικη αλλα αυτη δεν το διαβασε σωστα.με τη συγκεκριμενη κοπελα εχουμε διαφορα μονο ενα γραμμα στο επιθετο μας.Αυτη αντι για ν εχει ρ.

Α!Κ παρεπιπτωντος ειναι η γυναικα του Χρηστου.Που ο αδερφος του οΓιωργος εχει φιλη τη Σοφια κ τη Σμαρω στο φεις.

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Οσο οιο γρηγορα φερω τα Χριστουγεννα Λουκια μου, τοσο πιο γρηγορα θα ερθει και το κοριτσι μου! Γι'αυτο χαζοζαιρομαι φετος, στα κανονικα μου δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει ολοι να ειμαστε χαρουμενοι και στολισμενοι και τα σπιτια μας να φαινονται απ το διαστημα απο τα πολλα λαμπακια, γενικα παντα ειχα τις μαυρες μου τα χριστουγεννα και την πρωτοχρονια. Φετος ομως εχω κατι να περιμενω και εχω λογο να ειμαι χαρουμενη!!!

Ελενη εχει δικιο ο αντρας σου για την βρωμια! Μπροστα απο το τζακι και στην διαδρομη που κανουν τα ξυλα παο εξω μεσα, εχει συνεχεια ξυλοσκουπιδακια και ολη την ωρα εισαι με μια σκουπα στο χερι και να μην πω για την αυλη που ειναι αποθηκευμενα τα ξυλα... σαν το καλο μας το καλοριφερ δεν εχει αλλα μας το εκαναν να το βλεπουμε απο χιλιομετρα και να τρεχουμε!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 30 από 39]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 34 ... 39  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις