Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
345 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 345 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 36 από 39]

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αααα εχω εκνευριστει πολυ με αυτο το θεμα!!!!!Υποτιθετε στην εγκυμοσυνη το μλλι ειναι σουπερ δυνατο εγω εχει 3 βδομαδες που κουρευτηκα και ειναι μεεεεεεσα στην ψαλιδα * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 36 679259 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 36 679259

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα κι απο εμενα!!χρονια πολλα σε τυχον δικους σας που γιορταζουν!!!φανταζομαι ειστε φατσαμπουκ, περιμενα περισσοτερες σελιδες.. Laughing

γεια σου Μιραντζελα, απομειναμε οι δυο μας.. Rolling Eyes

Ζωη το αρθρο τελειο!εγω ειμαι φαν της Κρητικης διατροφης και τελικα κατι παραπανω ξερει ο λαος εκει κατω..!ως γνωστον, το ρακομελο ειναι για αυτους πανακεια..και το μελι το βαζουν ΠΑΝΤΟΥ!εγω τρελαινομαι και για τα δυο και οπως ειπε και η Σμαρω, το αρθρο απαιτει εκτυπωση και βουρ στον πινακα ανακοινωσεων!!και τι καλυτερο απο κανελα τωρα τον χειμωνα...τελειο!κι εγω Σμαρω την χρησιμοποιω πολυ στην μαγειρικη!

Εμενα τελικα, μετα απο ενδελεχη ερευνα.., η νυχτερινη εφιδρωση ειναι απλα δειγμα του οτι απλα ζεσταινομαστε, εμεις οι γυναικες του σπιτιου!!!προχθες κοιμηθηκα με μια ψιλη φλις κουβερτουλα και ολα καλα!χτες παλι, χρησιμοποιησα το παπλωμα απο την μεση και κατω μονο και παλι ιδρωσα χαμηλα..αρα αυτο ειναι, μου πεφτει πολυ ζεστο το παπλωμα, απορριπτεται προς το παρον..θα κοιμομαστε σαν ξενοι πια με τον καλο μου.. No και κοιτα που παντα εγω παραπονιομουν οτι κρυωνω..τι σου ειναι οι ορμονες..!

Μιραντζελα περαστικα στον καλο σου..απο οτι καταλαβα μενεις με την μαμα σου..φανταζομαι μεχρι να γεννησεις που χρειαζεσαι φροντιδα..εγω δεν την παλευω βραδυ μακρια απο τον Χρηστο, τρελαινομαι!με το καλο να πατε μαζι σπιτακι σας επομενως..!οσο για τα εγκαινια της πεθερας μην τρελαινεσαι, σιγουρα ο καλος σου θα προτιμουσε να τον νταντευεις εσυ αλλα..θελει προσοχη!

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sofki έγραψε:Συγκρινα τις φωτο και δεν εχω φουσκωσει καθολου!!!!απλα αυτη ηταν πιο κοντινη...πφφφ...
Εγω φουρνιζω ψωμακια!!!Να τον χαιρεστε μιραντζελα μου,εγω δεν εχω κανεναν

Σοφακι, αυτο θα ελεγα κι εγω..μικρη διαφορα.. Rolling Eyes

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αμα πιω ενα ρακομελο ετσι για θερμαντικο λετε να πειραζει πολυ????????????????

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
????????
εγω παντως τις προαλλες που βγηκαμε, δεν την παλεψα, ηπια ενα moscato d'asti!
ελα μωρε, τσουξτο, αλλες ειναι αλκοολικες κι εσυ με ενα σφηνακι..

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλα απο εκει που επινα και πολυ μπορω να πω πριν μεινω εγκυος τωρα 7 μηνες εγκυμοσυνης εχω πιει 5 ποτηρια κρασι μαζι με αυτο του γαμου!!!υπερβαση!!!!αλλα ελεγα μηπως του φτιαξω του καλου μου λιγο ρακομελο διπλα στο τζακι καμια μερα!!!

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!

Ρακομελοοοοοοο????? Κι εγω θελω... Φανταζομαι πως δεν πειραζει πολυ, μην σε παρω και σο λαιμο μου ομως....



Λουκια μου ναι, με την μανουλα μου μενω προς το παρον, εχουμε το σπιτι ετοιμο εδω και κανενα 2μηνο, και πληρωνουμε ετσι τα ενοικια, χωρις να μενουμε.... Θα μετακομισουμε εκει μολις γεννησω με το καλο, μαζι με το μικρουλη μας!!!


Και ρε γαμωτο, μου κακοφαινεται πολυ που δεν κοιμηθηκαμε μαζι χθες... Εδω και μισο χρονο σιγουρα δεν εχω κοιμηθει χωρις τον Χρηστο μου....

Αχ, ας με σταματησει καποιος απο τα μελομακαρονα..... Θα παθω τιποτα τοσα που εχω φαει...

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αρα ουσιαστικα ο μικρουλης σας θα σας το εγκαινιασει το σπιτακι!!μια χαρα, ειδες που παραπονιοσουν..δες την θετικη πλευρα των πραγματων..!!οχι βεβαια οτι δεν θα τα βαλεις και με τη τυχη σου..να εχετε σπιτακι ετοιμο και να μην μπορειτε να το χαρειτε.. Rolling Eyes αλλα μετα ο μικρος θα ειναι σιγουρα το τυχερο σας ροδι!!!!

Σοφακι πολυ ρομαντικη διαθεση βλεπω, νομιζω επιβαλλεται λιγο ρακομελο..ζεστο και μυρωδατο..!!

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σημερα βεβαια θα μεινει στα ψωμακια με την νουτελλα...δεν φτιαχνω τιποτα αλλο!!!αυριο θα κανω και μποτε το πηρα αποφαση..να παω ομορφη στα πεθερικα!!

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sofki έγραψε:Σημερα βεβαια θα μεινει στα ψωμακια με την νουτελλα...δεν φτιαχνω τιποτα αλλο!!!αυριο θα κανω και μποτε το πηρα αποφαση..να παω ομορφη στα πεθερικα!!

το μποτε επιβαλλεται!εχει και τρελοεγκυουλοκαφε!!τα ψωμακια με την νουτελα πως τα εκανες?

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ψωμακια βουτυρου γεμιστα με μερεντα
1/2 κιλο αλευρι
70 γρ.βουτυρο
1αυγο
1/2 κ.γλ. αλατι
1 φακελακι μαγια
120 γρ.ζαχαρη αχνη
200μλ γαλα
μερεντα

Σε μπωλ ανακατευω τα αλευρι,την μαγια και το αλατι.Ανακατευω την ζαχαρη με το αυγο και ριχνω το μειγμα στο μπωλ με το αλευρι.
Βαζω τοβουτυρο με το γαλα,ισα να λιωσει τοβουτυρο,δεν το βραζω.Το ριχνω κι αυτο στο αλευρι.Αρχιζω να ζυμωνω με το χερι μεχρι να γινει μια λεια ζυμη.
Σκεπαζω με μεμβρανη και αφηνω να φουσκωσει για 2 1/2 ωρες.Μολις ετοιμαστει χωριζω την ζυμη σε 20 περιπου μπαλακια και βαζω απο λιγο μερεντα.Κλεινω καλα να μην φυγει η μερεντα και τα αφηνω να ξαναφουσκωσουν για 30 λεπτα σε ταψακι.Ψηνω στους 180 για 25-30 λεπτα.

Το ειχε ανεβασει μια κοπελα στο θεμα"ψωμακι!!" και μολις δοκιμασα και ειναι παραπολυ νοστιμο!!!!

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
* Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 36 597524 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 36 597524 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 36 597524 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 36 597524 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 36 597524 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 36 597524 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 36 597524 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 36 597524 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 36 597524 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 36 597524 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 36 597524 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 36 597524

τοστ σοκολατας

Θα χρειαστείτε

6 φέτες ψωμί τοστ

100-120 γρ. σοκολάτα τεμαχισμένη σε μικρά κομμάτια

λίγο βιταμ για το άλειμμα



Αλείφουμε τις φέτες του τοστ με βιταμ. Βάζουμε κομμάτια σοκολάτας στις μισές φέτες και τις σκεπάζουμε με τις άλλες μισές. Ψήνουμε στην τοστιέρα έως ότου ροδίσουν. Tip : Επειδή μπορεί να χυθεί σοκολάτα στις πλάκες της τοστιέρας, για να την καθαρίσετε πάρτε ένα υγρό πανί ενώ είναι ακόμα ζεστή η τοστιέρα και περάστε το από πάνω με γρήγορες κινήσεις


εννοειται οτι χρησιμοποιουμε οοοοοοοοοο,τι σοκολατα θελουμε.αμυγδαλου, λευκη, σοκολατα φραουλα, σοκολατα μπανανα, break... * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 36 597524

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ε αφου ειναι και δοκιμασμενο..!!την αποθηκευσα!θα την κανω!μαζι με τα ελιοψωμακια της Σμαρως!!!

εμενα μια φιλη μου φτιαχνει τα τοστ σοκολατας που ανεβασα!δεν εχω δοκιμασει αλλα αν λενε..για λιγουρα μεσα στην νυχτα ειναι ωραια ιδεα!!!

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
παω να σιδερωσω κανα ρουχαλακι της μικρης μου!!τα λεμε αργοτερα! Wink

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οα δερφος μου κανει καθε μερα τοστ με νουτελλα...απλα αναμεσα στις φετες απλωνει μπολικη νουτελλα και το ψηνει...

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σου Μιραντζελακι!!! μην στεναχωριεσαι που κοιμηθηκατε χωρια! ΕΙναι για το καλο σου και για το καλο του μπεμπη σας. Παλι καλα να λες που ειναι εδω και η μαμα του και δεν ειναι μοναχουλης και αρρωστος στο σπιτι!
Η πολυχρονη εμπειρια μου με τα μελομακαρονα μου εχει αποδειξει οτι ο μονος τροπος να σταματησεις να τρως μελομακαρονα ειναι....να τελειωσουν.... τρελαινομαι για μελομακαρονα!!!


Σοφια ενα εχω να πω! Ο αδερφος σου ξερει να τρωει!!! Αυτο το τοστ με την νουτελα κι εγω το φτιαχνω και ειναι τοσο μα τοσο ωραιο!

Τωρα το κεηκ με τα καπρις.... εφτιαξα την βασικη ζυμη για κεηκ με κακαο. εβαλα μια στρωση ζυμη στο ταψι, μετα "ξαπλωσα" πανω μια σειρα καπρις, μετα αλλη μια στρωση απο το καθενα και το τελειωσα παλι με ζυμη κεηκ. Βγηκε νοστιμο στην συνολικη γυση αλλα περιμενα να μην διαλυθουν τα καπρις... θα το ξαναδοκιμασω και θα σας πω... απο γευση παντως μιαμ μιαμ μιαμ

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τωρα που μπηκα εγω φυγατε ολες ε?

Τωρα που ανεφερες αυτα τα τοστακια Λουκια μου ηρθε ορεξη για κρεπα αλλα δεν εχω μερεντα.Μπορει κ να φτιαξω κ απο αυτα αφου σοκολατα παντα υπαρχει!

Τα μελομακαρονα καλα βγηκαν τελικα.Τραγανα κ μελωμενα!Αντε φτιαξτε κ εσεις!

Μιραντζελα μου καλυτερα 2-3 μερες μακρια απ'τον καλο σου παρα να κολλησεις κ εσυ.Περαστικα ευχομαι.Α!Ειναι κ μια ευκαιρια να το καθαρισει κιολας η πεθερα το σπιτακι να το βρεις μετα ετοιμο.

Κατι ηθελα να πω κ το ξεχασα γμτ!

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εδω ειμαι... τρωω πιτσινια και ηρεμω απο την γεματη μερα...πριν λιγο εφυγαν οι φιλοι μου και περιμενω να επιστρεψει ο καλος μου απο μια δουλεια που πεταχτηκε...

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Α!Ειναι κ μια εδω!

Κ γιατι να παιδευεσαι να βαζεις τα καπρις στο κεικ κ δε τα τρως σκετα να τα απολαυσεις?

Μελομακαρονα θα σας φερω την Κυριακη!Ελπιζω να μην τα ξεχασω δλδ...

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πιτσινια ε?Ολο κατι αλμυρο τρωτε κ εγω το καημενο δεν μπορω...

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τα βαζεις μεσα για να νοστιμεψεις το κεηκ.... και οσα περισσεψουν, τα τρως φυσικα!!!

Χαχαχαχα θα φερεις μελομακαρονα??? Εγω θελω να σας φερω ελαιοψωμακια.... δε φτανει που θα ειμαστε με τις κοιλιες τουρλα θα κουβαλαμε και το κολατσιο μας μαζι χαχαχαχαχα πολυ πλακα θα εχουμε!!!!

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
doritaki έγραψε:Πιτσινια ε?Ολο κατι αλμυρο τρωτε κ εγω το καημενο δεν μπορω...

μετα θα φαω γλυκο....

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω επειδη δεν θα ερθω απ το σπιτι μου δεν μπορω να σας φερω κατι * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 36 534787 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 36 534787 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 36 534787

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ελαιοψωμακια ε?Να φροντισω να μη φαω πολυ στην πεθερα δλδ.

Θα τα απλωσουμε ολα πανω στο τραπεζακι... Θα γελαει ο κοσμος μαζι μας να το δεις!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 36 από 39]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις