Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
44 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 44 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 22]

501ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Οκτ 14, 2011 1:04 pm

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
valerakievelinaki έγραψε:
Σούλα έγραψε:Έχω να την δω και να την ακούσω από τον Μάιο..τότε που έγινε η φασαρία!!!
Ο Τ Α Ν θα την ξαναδώ,ΑΝ την ξαναδώ θα φάει ένα βρωμόξυλο που θα φωνάζει αυτή την μαμά της στ αλήθεια ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 534787

ωπα τι φασαρια για πες ;;; να θυμουνται οι παλιοι και να μαθαινουν οι καινουριοι



Γενικότερα έχουν γίνει πολλά στο παρελθόν με την παλαβή που έμπλεξα,αλλά θα σου πω το τελευταίο γιατί αμα κάτσω και τα γράψω όλα θα τα πάρω και θα την πληρώσει ο γιος της πάλι Very Happy
Τους ανακοινώσαμε πως δεν θα βγάλουμε το όνομα του πεθερού (ο οποίος το έχει ακούσει από το παιδί της κόρης του)...τέσπα
μας κάνανε μια φασαρία,φωνές πάνω από το κεφάλι του μωρού χαμός!!
μας έδιωξαν από το σπίτι τους!
και δεν ήρθαν στην βάφτιση!
θέλεις κ άλλα????
Mad Mad Twisted Evil Twisted Evil ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 679259 ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 679259 ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 654655 ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 654655 ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 186566

502ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Οκτ 14, 2011 1:09 pm

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="Σούλα"]
valerakievelinaki έγραψε:
Σούλα έγραψε:Έχω να την δω και να την ακούσω από τον Μάιο..τότε που έγινε η φασαρία!!!
Ο Τ Α Ν θα την ξαναδώ,ΑΝ την ξαναδώ θα φάει ένα βρωμόξυλο που θα φωνάζει αυτή την μαμά της στ αλήθεια ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 534787

ωπα τι φασαρια για πες ;;; να θυμουνται οι παλιοι και να μαθαινουν οι καινουριοι



Γενικότερα έχουν γίνει πολλά στο παρελθόν με την παλαβή που έμπλεξα,αλλά θα σου πω το τελευταίο γιατί αμα κάτσω και τα γράψω όλα θα τα πάρω και θα την πληρώσει ο γιος της πάλι Very Happy
Τους ανακοινώσαμε πως δεν θα βγάλουμε το όνομα του πεθερού (ο οποίος το έχει ακούσει από το παιδί της κόρης του)...τέσπα
μας κάνανε μια φασαρία,φωνές πάνω από το κεφάλι του μωρού χαμός!!
μας έδιωξαν από το σπίτι τους!
και δεν ήρθαν στην βάφτιση!
θέλεις κ άλλα????
Mad Mad Twisted Evil Twisted Evil ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 679259 ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 679259 ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 654655 ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 654655 ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 186566 [/q

γιατι να την δειρεις την κυρα ;;;;; εγινε το δικο σου ;;; απο κει και περα εκεινη θα βραζει μεσα της

503ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Οκτ 14, 2011 1:19 pm

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="valerakievelinaki"]
Σούλα έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:
Σούλα έγραψε:Έχω να την δω και να την ακούσω από τον Μάιο..τότε που έγινε η φασαρία!!!
Ο Τ Α Ν θα την ξαναδώ,ΑΝ την ξαναδώ θα φάει ένα βρωμόξυλο που θα φωνάζει αυτή την μαμά της στ αλήθεια ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 534787

ωπα τι φασαρια για πες ;;; να θυμουνται οι παλιοι και να μαθαινουν οι καινουριοι



Γενικότερα έχουν γίνει πολλά στο παρελθόν με την παλαβή που έμπλεξα,αλλά θα σου πω το τελευταίο γιατί αμα κάτσω και τα γράψω όλα θα τα πάρω και θα την πληρώσει ο γιος της πάλι Very Happy
Τους ανακοινώσαμε πως δεν θα βγάλουμε το όνομα του πεθερού (ο οποίος το έχει ακούσει από το παιδί της κόρης του)...τέσπα
μας κάνανε μια φασαρία,φωνές πάνω από το κεφάλι του μωρού χαμός!!
μας έδιωξαν από το σπίτι τους!
και δεν ήρθαν στην βάφτιση!
θέλεις κ άλλα????
Mad Mad Twisted Evil Twisted Evil ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 679259 ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 679259 ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 654655 ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 654655 ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 186566 [/q

γιατι να την δειρεις την κυρα ;;;;; εγινε το δικο σου ;;; απο κει και περα εκεινη θα βραζει μεσα της



Μωρέ το δικό μου έγινε!!
αλλά της έχω άχτι μεγάλοοοοοοοο....
να μην βρεθεί στον δρόμο μου μονάχα!! Twisted Evil

504ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Οκτ 14, 2011 2:03 pm

eiralis

eiralis
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πλάκα κάνετε, έτσι..???? Shocked

Ούτε τα παιδιά της δεν τη λένε έτσι..
Ο ένας έχει να της μιλήσει χρόνια.. και μετά τα τελευταία καραγκιοζιλίκια της, "τον ακολουθεί" και ο άντρας μου.

505ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Οκτ 14, 2011 9:19 pm

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eiralis έγραψε:Πλάκα κάνετε, έτσι..???? Shocked

Ούτε τα παιδιά της δεν τη λένε έτσι..
Ο ένας έχει να της μιλήσει χρόνια.. και μετά τα τελευταία καραγκιοζιλίκια της, "τον ακολουθεί" και ο άντρας μου.

Μακαρι να εκανε ετσι κι ο δικος μου μετα τα δικα της ξεφτυλικια...

506ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Πεμ Οκτ 20, 2011 9:55 am

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ δεν την φωνάζω καθόλου γιατί απλά αποφάσισα (μετά από 8χρόνια υπομονής) να μην της μιλάω και να ασχολούμαι μαζί της... Από τότε βρήκα την ησυχία μου.. Πάντως όταν της μιλούσα την ελεγα με το ονομά της... Σίγα μην την πω και μαμα... ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 679259

507ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Σαβ Σεπ 22, 2012 11:00 am

chrysa_th

chrysa_th
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα σε όλες!! Εγώ πάλι είμαι με τον άντρα μου 7 χρόνια και ναι την πεθερά μου την αποκαλώ ΜΑΜΑ!! Δεν μου το ζήτησε ποτέ ούτε έμμεσα ούτε άμεσα, ίσα ίσα εξαρχής μου είπε να την φωνάζω όπως αισθάνομαι πιο άνετα. Με την μητέρα μου, ο Θεός να την κάνει, έχουμε να μιλήσουμε 6 χρόνια ( να σημειωθεί ότι είμαι 23). Ευκαιρίες δίνω κάθε 3 και λίγο, ή πολύ καλός άνθρωπός είμαι ή πολύ χαζός (επιλέγω το 2ο).Η πεθερά μου έχει σταθεί δίπλα μου από την πρώτη στιγμή. Ποτέ δεν είπε την παραμικρή άσχημη κουβέντα για κανέναν δικό μου, δεν έχουμε τσακωθεί ποτέ, δεν μου έχει δώσει λόγο να της αντιμιλήσω ή να κάνω το παραμικρό παράπονο στον άντρα μου! Δεν μπλέκεται στα πόδια μας ούτε όταν ήμουν απλά η κοπέλα του γιου της ούτε τώρα που έγινα γυναίκα του! Μιλάει πάντα με τα καλύτερα λόγια και λέει ότι δεν με ξεχωρίζει από τα παιδιά της (έχει 2 γιούς). Ή για να το θέσω καλύτερα, δεν το λέει μόνο, ΤΟ ΔΕΊΧΝΕΙ! Καμιά φορά λοιπόν μαμά δεν είναι αυτή που σε γεννάει αλλά αυτή που είναι δίπλα σου, αυτή που σε νοιάζει, που δεν χαίρετε στον πόνο σου! Είπα πολλά και έγινα κουραστική, συγνώμη γι αυτό! Πολλές δεν θα με καταλάβετε, άλλες θα με κατακρίνετε κάποιες ίσως με θεωρήσουν υπερβολική.. Δεν με πειράζει. Αυτή η γυναίκα μπήκε στην ζωή μου και την άλλαξε. Την σέβομαι και την αγαπώ! Δεν είναι η μητέρα του άντρα μου, είναι η ΜΑΝΑ μου!

508ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Σαβ Σεπ 22, 2012 11:46 am

Ιφιγένεια


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
chrysa_th έγραψε:Καλησπέρα σε όλες!! Εγώ πάλι είμαι με τον άντρα μου 7 χρόνια και ναι την πεθερά μου την αποκαλώ ΜΑΜΑ!! Δεν μου το ζήτησε ποτέ ούτε έμμεσα ούτε άμεσα, ίσα ίσα εξαρχής μου είπε να την φωνάζω όπως αισθάνομαι πιο άνετα. Με την μητέρα μου, ο Θεός να την κάνει, έχουμε να μιλήσουμε 6 χρόνια ( να σημειωθεί ότι είμαι 23). Ευκαιρίες δίνω κάθε 3 και λίγο, ή πολύ καλός άνθρωπός είμαι ή πολύ χαζός (επιλέγω το 2ο).Η πεθερά μου έχει σταθεί δίπλα μου από την πρώτη στιγμή. Ποτέ δεν είπε την παραμικρή άσχημη κουβέντα για κανέναν δικό μου, δεν έχουμε τσακωθεί ποτέ, δεν μου έχει δώσει λόγο να της αντιμιλήσω ή να κάνω το παραμικρό παράπονο στον άντρα μου! Δεν μπλέκεται στα πόδια μας ούτε όταν ήμουν απλά η κοπέλα του γιου της ούτε τώρα που έγινα γυναίκα του! Μιλάει πάντα με τα καλύτερα λόγια και λέει ότι δεν με ξεχωρίζει από τα παιδιά της (έχει 2 γιούς). Ή για να το θέσω καλύτερα, δεν το λέει μόνο, ΤΟ ΔΕΊΧΝΕΙ! Καμιά φορά λοιπόν μαμά δεν είναι αυτή που σε γεννάει αλλά αυτή που είναι δίπλα σου, αυτή που σε νοιάζει, που δεν χαίρετε στον πόνο σου! Είπα πολλά και έγινα κουραστική, συγνώμη γι αυτό! Πολλές δεν θα με καταλάβετε, άλλες θα με κατακρίνετε κάποιες ίσως με θεωρήσουν υπερβολική.. Δεν με πειράζει. Αυτή η γυναίκα μπήκε στην ζωή μου και την άλλαξε. Την σέβομαι και την αγαπώ! Δεν είναι η μητέρα του άντρα μου, είναι η ΜΑΝΑ μου!
μπραβο κοπελα μου !! εγω χαιρομαι για σενα γιατι εισαι πληγωμενη και εχεις αναγκη να εχεις ανθρωπους που αγαπας και σε αγαπανε και σε στηριζουνε (με τον τροπο του ο καθενας)..αν και δεν εχω αναλογη εμπειρια με την μαμα μου, με την πεθερα μου απο την αλλη μερια εχω πολυ καλη σχεση οπως εσυ και την φωναζω με το ονομα της . Εχω σπουδασει ψυχολογια και γνωριζω οτι οταν βιωνουμε την απορριψη στις ανθρωπινες σχεσεις και ειδικα μεσα απο την ιδια την οικογενεια μας ειμαστε πολυ πιο ευαλωτοι σε οποιον μας δωσει αγαπη αλλα και ευγνωμωνες συναμα..Θελω να πω, αν σου λειπει κατι που για τους αλλους ειναι "δεδομενο" το χαιρεσαι και το απολαμβανεις περισσοτερο ..Να χαιρεσαι λοιπον την σχεση σας και μακαρι να συνεχισετε ετσι!!!
Αλλωστε οταν υπαρχει αγαπη , υπαρχει και αποδοχη..και αφου αγαπας τον αντρουλη σου , αγαπας και τα "κομματακια του" ! Σε νιωθω απολυτα!!

509ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Σαβ Σεπ 22, 2012 11:48 am

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
chrysa_th έγραψε:Καλησπέρα σε όλες!! Εγώ πάλι είμαι με τον άντρα μου 7 χρόνια και ναι την πεθερά μου την αποκαλώ ΜΑΜΑ!! Δεν μου το ζήτησε ποτέ ούτε έμμεσα ούτε άμεσα, ίσα ίσα εξαρχής μου είπε να την φωνάζω όπως αισθάνομαι πιο άνετα. Με την μητέρα μου, ο Θεός να την κάνει, έχουμε να μιλήσουμε 6 χρόνια ( να σημειωθεί ότι είμαι 23). Ευκαιρίες δίνω κάθε 3 και λίγο, ή πολύ καλός άνθρωπός είμαι ή πολύ χαζός (επιλέγω το 2ο).Η πεθερά μου έχει σταθεί δίπλα μου από την πρώτη στιγμή. Ποτέ δεν είπε την παραμικρή άσχημη κουβέντα για κανέναν δικό μου, δεν έχουμε τσακωθεί ποτέ, δεν μου έχει δώσει λόγο να της αντιμιλήσω ή να κάνω το παραμικρό παράπονο στον άντρα μου! Δεν μπλέκεται στα πόδια μας ούτε όταν ήμουν απλά η κοπέλα του γιου της ούτε τώρα που έγινα γυναίκα του! Μιλάει πάντα με τα καλύτερα λόγια και λέει ότι δεν με ξεχωρίζει από τα παιδιά της (έχει 2 γιούς). Ή για να το θέσω καλύτερα, δεν το λέει μόνο, ΤΟ ΔΕΊΧΝΕΙ! Καμιά φορά λοιπόν μαμά δεν είναι αυτή που σε γεννάει αλλά αυτή που είναι δίπλα σου, αυτή που σε νοιάζει, που δεν χαίρετε στον πόνο σου! Είπα πολλά και έγινα κουραστική, συγνώμη γι αυτό! Πολλές δεν θα με καταλάβετε, άλλες θα με κατακρίνετε κάποιες ίσως με θεωρήσουν υπερβολική.. Δεν με πειράζει. Αυτή η γυναίκα μπήκε στην ζωή μου και την άλλαξε. Την σέβομαι και την αγαπώ! Δεν είναι η μητέρα του άντρα μου, είναι η ΜΑΝΑ μου!


πω πω κοπελα μου,τι γλυκα λογια ειναι αυτα που ειπες...γιατι να σε κατακρινει ή να σε αμφισβητησει καποιοα απο μας? θεωρω οτι εχεις βρει τον 1ο αριθμο του λαχειου...και βεβαια αφου η πεθερα σου ειναι για σενα σαν μαμα,με οτι σημαινει αυτο,καλα κανεις κι εσυ και την αγαπας και την λατρευεις και την σεβεσαι....επειδη εισαι απο τις σπανιες περιπτωσεις,σου ευχομαι να ειστε παντα ετσι μονοιασμενες και αγαπημενες...μπραβο κοπελα μου...

510ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Σαβ Σεπ 22, 2012 2:27 pm

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα κ απο μενα να μπω κ εγω στο κλαμπ σας εγω δνε την φωναζω μαμα οπως λεμε μαμα ειναι μονο μια αλλα την νιοθω σαν μανα μου τα παμε τελεια ειναι πολυ καλη ανθρωποι δνε ανακατεβονται πουθενα οκ εχουν τα περιεργα τους οπως ολοι αλλωστε αλλα σε λογικα πλαισια,δνε την φωναζω γιατι ντρεπομαι δνε μου βγαινει να της το πω ακομη....μας βοηθανε απιστευτα με υλικα αγαθα κ οικονομικαααα δνε με ξεχωριζουν απο τα παιδια τους εχου 4 παρακαλω 2+2 .......τους νιοθω κ τους εχω μεσα στην καρδια μου ισα με τους γονεις μου.........χαιρομε που τα παω καλα με τους πεθερους μου .τους αγαπω πολυ σαν γονεις μου........διαβασα μερικα απο σας κοριτσια κ ενα εχω να πω αυτα τα περασε η μανουλα μου η γλυκια με την πεθερα της πριν 30χρονια κ μεχρι να πεθανει,κ ακομα σημερα περναει πολλα απο τον πεθερο της δνε λεω παπου μου γτ για μενα δνε ειναι πια παπους αυτος ο ανθρωπος.....τον πατερα μου τον κανανε αλκολικο εξετιας τους κ πολλα αλλα,κ εχω δει τι γινεται κ αυτηχωσ εχω καλους ανθρωπους διπλα μου δνε θα το αντεχα να περναγα τα ιδια με την μανουλα μου

511ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Σαβ Σεπ 22, 2012 3:48 pm

mamamia12

mamamia12
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
chrysa_th έγραψε:Καλησπέρα σε όλες!! Εγώ πάλι είμαι με τον άντρα μου 7 χρόνια και ναι την πεθερά μου την αποκαλώ ΜΑΜΑ!! Δεν μου το ζήτησε ποτέ ούτε έμμεσα ούτε άμεσα, ίσα ίσα εξαρχής μου είπε να την φωνάζω όπως αισθάνομαι πιο άνετα. Με την μητέρα μου, ο Θεός να την κάνει, έχουμε να μιλήσουμε 6 χρόνια ( να σημειωθεί ότι είμαι 23). Ευκαιρίες δίνω κάθε 3 και λίγο, ή πολύ καλός άνθρωπός είμαι ή πολύ χαζός (επιλέγω το 2ο).Η πεθερά μου έχει σταθεί δίπλα μου από την πρώτη στιγμή. Ποτέ δεν είπε την παραμικρή άσχημη κουβέντα για κανέναν δικό μου, δεν έχουμε τσακωθεί ποτέ, δεν μου έχει δώσει λόγο να της αντιμιλήσω ή να κάνω το παραμικρό παράπονο στον άντρα μου! Δεν μπλέκεται στα πόδια μας ούτε όταν ήμουν απλά η κοπέλα του γιου της ούτε τώρα που έγινα γυναίκα του! Μιλάει πάντα με τα καλύτερα λόγια και λέει ότι δεν με ξεχωρίζει από τα παιδιά της (έχει 2 γιούς). Ή για να το θέσω καλύτερα, δεν το λέει μόνο, ΤΟ ΔΕΊΧΝΕΙ! Καμιά φορά λοιπόν μαμά δεν είναι αυτή που σε γεννάει αλλά αυτή που είναι δίπλα σου, αυτή που σε νοιάζει, που δεν χαίρετε στον πόνο σου! Είπα πολλά και έγινα κουραστική, συγνώμη γι αυτό! Πολλές δεν θα με καταλάβετε, άλλες θα με κατακρίνετε κάποιες ίσως με θεωρήσουν υπερβολική.. Δεν με πειράζει. Αυτή η γυναίκα μπήκε στην ζωή μου και την άλλαξε. Την σέβομαι και την αγαπώ! Δεν είναι η μητέρα του άντρα μου, είναι η ΜΑΝΑ μου!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΙΑ ΣΧΕΣΗ ΝΥΦΗΣ ΚΑΙ ΠΕΘΕΡΑΣ! Smile ΠΟΣΟ ΧΑΙΡΟΜΑΙ!ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΤΥΧΗ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΣΟΥ,ΣΥΜΦΩΝΩ ΠΩΣ Η ΜΑΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΕΙ...ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΣΕ ΑΓΑΠΑΕΙ!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ..ΤΙ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΑΠΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ!! Wink

512ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 Empty ΠΟΤΕ Σαβ Σεπ 22, 2012 3:59 pm

mamamia12

mamamia12
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΠΟΤΕ ΔΕ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ Rolling Eyes ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΝΙΩΣΑ Rolling Eyes ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΕΛΕΓΑ ΣΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΕΡΕΤΑΙ ΣΑΝ ΜΑΜΑ!! No ΑΝ ΗΤΑΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ alien ΠΙΟ ΣΤΟΡΓΙΚΟΣ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ,ΝΑ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΑ ΕΤΣΙ,ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΑ ΠΡΟΣΧΗΜΑΤΑ,ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΟΡΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ 3 ΠΑΙΔΙΑ,ΔΗΛ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ.ΠΟΤΕ ΔΕ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ,ΠΟΤΕ ΔΕ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΣΤΙΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ,ΠΟΤΕ ΔΕ ΜΕ ΣΤΗΡΙΞΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΡΑΚΟΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΔΩΡΟ ΣΑΝ ΝΥΦΗ,ΕΙΤΕ ΓΙΟΡΤΕΣ ΕΙΤΕ ΓΕΝΝΕΘΛΙΑ ΚΤΛ..ΕΝΩ ΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΦΡΟΝΤΙΖΑ ΝΑ ΤΗΣ ΠΡΟΣΦΕΡΩ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟ,ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΤΗΣ ΔΕΝ ΕΚΤΙΜΗΣΕ ΑΠΛΑ ΤΑ ΧΑΡΗΖΕ ΣΕ 3ΟΥΣ ΜΕΤΕΠΕΙΤΑ Mad ΑΥΤΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΝΙΩΘΩ ΤΥΨΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΠΑ--ΑΛΛΑ ΞΕΛΑΦΡΩΣΑ!! cheers

513ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Σαβ Σεπ 22, 2012 4:40 pm

chrysa_th

chrysa_th
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια! ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 417472 Νιώθω πραγματικά συγκινημένη γιατί όταν έγραφα το κείμενο σκεφτόμουν διαφορετικές αντιδράσεις. Ακόμη και φίλες μου όταν με άκουσαν πρώτη φορά να αποκαλώ μαμά την πεθερά μου ξίνισαν και με έκριναν άσχημα... Δυστυχώς από νωρίς ένιωσα την απόρριψη από την γυναίκα που με έφερε στον κόσμο και ενώ μεγάλωνα και πίστευα ότι τα πράγματα θα πάνε καλύτερα έκανα λάθος. Δεν προσπαθώ να δικαιολογηθώ ούτε είμαι στο σωστό θέμα για να αναφέρω όσα έχω περάσει αλλά θα σας πω απλά ότι σε ηλικία 18 ετών δώσαμε λόγο με τον άντρα μου, η γιορτή έγινε στο πατρικό μου (οι γονείς μου είναι χωρισμένοι και η μητέρα μου έχει φύγει και μένει σε άλλη πόλη σε απόσταση 15 λεπτών με το αυτοκίνητο) έκανα τα πάντα μόνη μου από καθαριότητα μέχρι φαγητά για 40 άτομα, με πήρε τηλ 2 μέρες πριν το τραπέζι (τότε είχαμε μια τυπική σχέση ακόμη) όταν είδα το νούμερο της στο κινητό μου χάρηκα, σκέφτηκα μέσα μου ότι δεν είμαι μόνη στην χαρά μου! Τι μου είπε; "Έχω ένα κόκκινο φόρεμα λίγο ανοιχτό στο μπούστο και ένα ροζουλί λίγο πιο καλοκαιρινό, ποιο από τα 2 λες να βάλω;" ούτε αν θέλω βοήθεια ούτε τίποτα! Η μαλακία μου; Που δεν την έκραξα την ίδια στιγμή αλλά ήθελα να έρθει να είναι δίπλα μου και έκανα τον μαλάκα! Και αυτό όσο "λίγο" και αν ακούγεται δυστυχώς μου έχει μείνει.. Sad Τεσπά είμαι τυχερή που η μοίρα έστειλε στον δρόμο μου την πεθερά μου! Μακάρι και άλλες κοπέλες να τύχουν σε καλές πεθερές και πεθερούς γιατί έχω διαβάσει και έχω ακούσει ιστορίες που είναι να τραβάς τα μαλλιά σου!! Shocked

514ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Σαβ Σεπ 22, 2012 4:52 pm

chrysa_th

chrysa_th
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mamamia12 έγραψε:ΠΟΤΕ ΔΕ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ Rolling Eyes ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΝΙΩΣΑ Rolling Eyes ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΕΛΕΓΑ ΣΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΕΡΕΤΑΙ ΣΑΝ ΜΑΜΑ!! No ΑΝ ΗΤΑΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ alien ΠΙΟ ΣΤΟΡΓΙΚΟΣ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ,ΝΑ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΑ ΕΤΣΙ,ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΑ ΠΡΟΣΧΗΜΑΤΑ,ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΟΡΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ 3 ΠΑΙΔΙΑ,ΔΗΛ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ.ΠΟΤΕ ΔΕ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ,ΠΟΤΕ ΔΕ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΣΤΙΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ,ΠΟΤΕ ΔΕ ΜΕ ΣΤΗΡΙΞΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΡΑΚΟΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΔΩΡΟ ΣΑΝ ΝΥΦΗ,ΕΙΤΕ ΓΙΟΡΤΕΣ ΕΙΤΕ ΓΕΝΝΕΘΛΙΑ ΚΤΛ..ΕΝΩ ΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΦΡΟΝΤΙΖΑ ΝΑ ΤΗΣ ΠΡΟΣΦΕΡΩ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟ,ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΤΗΣ ΔΕΝ ΕΚΤΙΜΗΣΕ ΑΠΛΑ ΤΑ ΧΑΡΗΖΕ ΣΕ 3ΟΥΣ ΜΕΤΕΠΕΙΤΑ Mad ΑΥΤΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΝΙΩΘΩ ΤΥΨΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΠΑ--ΑΛΛΑ ΞΕΛΑΦΡΩΣΑ!! cheers




Γλυκιά μανούλα, τύψεις να νιώθεις μόνο επειδή δίνεις σεβασμό και αγάπη σε ένα άτομο που στην τελική δεν το αξίζει! Μην σπαταλάς άσκοπα άλλο από τον χρόνο σου και μην χαλάς την διάθεση σου! Να είσαι καλά με την οικογένεια σου και οι υπόλοιποι από έξω!

515ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Σαβ Σεπ 22, 2012 9:56 pm

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ....ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ...ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ(ΚΑΛΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ)ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΙΕΡΗ ΛΕΞΗ....ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ,ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ "ΤΥΠΟΥΣ" Ή ΑΠΟ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ....ΤΗΝ ΠΑΘΕΡΑ ΜΟΥ ΤΗΣ ΜΙΛΑΩ ΣΤΟ ΠΛΥΘΗΝΤΙΚΟ....ΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΗΘΕΛΑ...ΜΟΥ ΤΟ ΖΗΤΗΣΕ ΕΚΕΙΝΗ.... Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

516ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Σαβ Σεπ 22, 2012 10:03 pm

Livia_Kb

Livia_Kb
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σου ζήτησε πληθυντικό; Εμένα πάλι μου είπε πως είναι υποχρέωση μου να τη φωνάζω μαμά!!!!!!

517ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Σαβ Σεπ 22, 2012 10:23 pm

????????


Επισκέπτης
ΚΙ ΕΓΩ ΜΑΜΑ ΤΗ ΦΩΝΑΖΩ........και τον πεθερο μπαμπα, και εκει ειναι πιο δυσκολο γιατι ο μπαμπας μου δε ζει πια και ηταν ενας υπεροχος ανθρωπος σε αντιθεση με τον πεθερο

ο αντρας μου δε, οταν λεει μαμα εννοει τη δικια μου και οταν λεει η πεθερα εννοει τη δικια του- τοσα που του εχουν κανει

ουτε με θελουν, μου εκαναν παρα πολλα και συνεχιζουν και παλι μαμα τη λεω, αμα εισαι γεννημενο θυμα δεν αλλαζει........

518ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Σαβ Σεπ 22, 2012 10:40 pm

eirini31


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kalimera koritsia! tin pethera mou den tin fonazo mama den mou to zitise pote kai mou eipe na tin fonazo opos niotho. eho hasei tous goneis mou kai mou einai para para poli diskolo na po mama ali gynaika ektos ap tin mama mou. to sevastike kai den to apaitise pote! einai poli nea gynaika 52 hronon (ekane ton antra mou sta 18 tis) kai ehei poli monternes antilipseis. ehoume apsogi shesi prota simvoulevete emena kai mou leei ta panta kai meta stin kori tis kai ston antra mou.tin agapo kai me agapaei kai mou to deihnei me praxeis den einai mono logia eytihhos! alla opos kai na to kanoume den einai i mama moou.. kai den boro den boro na tin po mama.

519ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Σαβ Σεπ 22, 2012 11:45 pm

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Livia_Kb έγραψε:Σου ζήτησε πληθυντικό; Εμένα πάλι μου είπε πως είναι υποχρέωση μου να τη φωνάζω μαμά!!!!!!


η αλήθεια είναι οτι στον πλυθηντικό τις μιλούσα...γιατί παρότι είμασταν 10 χρόνια με τον άντρα μου απεφεύγα επιμελώς τις γνωριμίες με γονεις και λοιπούς συγκενεις....οποτε δεν την ήξερα προσωπικα πολύ καιρο και μου εβγαινε πλυθηντικος....ΟΜΩΣ ΜΟΥ ΤΟ ΖΗΤΗΣΕ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ ΚΙ ΑΣ ΤΗΣ ΜΙΛΟΥΣΑ ΗΔΗ ΣΤΟΝ ΠΛΥΘΗΝΤΙΚΟ....ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΑΡΕΣΕΙ Ο ΕΝΙΚΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ..... Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
ΕΝΙΩΣΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΥΨΩΣΕ ΕΝΑΝ ΤΟΙΧΟ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ ΤΟΤΕ....

ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ "ΣΟΒΑΡΑ" ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΑΠΟ ΜΕΡΟΥΣ ΤΗΣ....ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΝΊΩΘΩ ΠΟΛΎ ΑΠΌΜΑΚΡΗ ΠΛΈΟΝ....


ΚΑΛΑ ΤΡΑΓΙΚΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΕΤΣΙ????!!!!!

520ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Κυρ Σεπ 23, 2012 12:58 am

Νάσια*

Νάσια*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Έχω "καεί" στην κυριολεξία δύο φορές από πεθερά!

...η πρώτη κατάφερε και με χώρισε (ήταν όμως και ο αρραβωνιαστικός μου μεγάλο βούρλο) μετά από 9 χρόνια που ήμουν με τον γιο της και ενώ ήμουν έγκυος και θα ετοιμαζόμασταν για τον γάμο! Και σαν κερασάκι στην τούρτα, όταν έμαθε ότι έχασα το μωρό (στον 6ο μήνα) έβγαλε κεράσματα στην γειτονιά από την χαρά της που μας ξεφορτώθηκε τελείως (εμένα και το μωρό δηλαδή.)
.....η δεύτερη νόμιζε ότι μπορούσε να με βάλει στο βρακί της όπως έχει τον άντρα της και τα παιδιά της αλλά επειδή ήμουν ήδη "καμμένη" μία φορά ήμουν προετοιμασμένη!!!!! Κι αφού δεν το κατάφερε μετά προσπάθησε να κάνει την ζωή μου μίζερη σαν τη δική της, αυτό παραλίγο να το καταφέρει αλλά ξύπνησα νωρίς από τον λήθαργο. Έκανα τεράστια υπομονή μαζί της κυρίως για χάρη του άντρα μου (που με υποστήριζε) και δεν ήθελα να τον βάλω ανάμεσα σε δύο γυναίκες, αλλά πλέον οι σχέσεις μας είναι τελείως τυπικές! Για χάρη των παιδιών μου δεν την σιχτιρίζω τελείως έτσι για να δεί και πώς είναι να είναι κανείς ξινός....γιατί έτσι με αποκαλεί στον κόσμο, ξινή, και ενώ δεν είχα δώσει ποτέ δικαιώματα ένα ολόκληρο χωριό με αποκαλεί ξινή χωρίς καν να με ξέρει!!!!!!!!

Υπάρχουν και πεθερές - διαμαντάκια που φέρονται στις νύφες σαν να είναι πραγματικά τους παιδιά και τους φέρονται και καλύτερα από τα παιδιά τους αλλά εγώ δυστυχώς δεν ήμουν τόσο τυχερή!!!!!!!

Μαμά είναι ΜΟΝΟ η μαμά μου και η πεθερά πρέπει να είναι πολύυυυυυυ άξια για να κερδίσει αυτή την προσφώνηση.....οπότε όχι, ποτέ δεν θα αποκαλέσω την πεθερά μου μαμά!!!!!!!

521ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Κυρ Σεπ 23, 2012 4:13 am

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σε καμια περιπτωση δεν την φωναζω μαμα ουτε και θα την φωναξω.Ειναι πολυ καλος ανθρωπος και πολυ πολυ προθυμη να βοηθησει σε ολα,Ειναι βεβαια και λιγο ημιτρελη, αλλα πιστευω πως αυτη η λεξη ειναι συνυφασμενη με ενα ατομο και μονο. Η πεθερα ειναι πεθερα, ειναι σαν μαμα,(ή και όχι), μαμα ομως ειναι στο δικο της παιδι και μονο.

522ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Κυρ Σεπ 23, 2012 4:15 am

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΓΙΑΤΙ ΚΑΛΕ ΝΑ ΤΗ ΠΩ ΜΑΜΑ?ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ?ΟΧΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΕ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΚΑΙ ΤΗς ΜΙΛΑΩ!

523ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Κυρ Σεπ 23, 2012 4:42 am

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν την φωνάζω μαμά, αλλά η αλήθεια είναι ότι κανά δυο φορές μου έχει βγει να τη φωνάξω...
Μου έχει φερθεί πολύ καλά και μάλιστα όταν ήταν να παρω υφάσματα για νυφικό και όλα τα υπόλοιπα, την πήρα μαζί μου...(ήταν απόφαση δική μου, αυτή μου έλεγε να πάω με τις φίλες μου ή τη μαμά μου)Δεν το μετάνιωσα ούτε λεπτό, πάντα ήθελε να μου πάρει το καλύτερο και το πιο ακριβό...
Ξέρω από τρίτους ότι λέει τα καλύτερα για μένα και όσες φορές πάμε σπίτι της πάντα θα έχει φτιάξει ότι αρέσει σε μένα...
Την είδα να κλαίει και να με παίρνει μια σφιχτή αγκαλιά που κατάφερα να βγάλω το γύψο από το χέρι μου παραμονές του γάμου...
Δε λέω ότι δεν έχει παραξενιές, αλλά δεν είναι ο μόνος άνθρωπος που έχει Smile Smile Smile

524ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Δευ Σεπ 24, 2012 5:11 am

dada9

dada9
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
No



Έχει επεξεργασθεί από τον/την dada9 στις Τρι Ιαν 22, 2013 10:25 am, 1 φορά

525ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 21 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Δευ Σεπ 24, 2012 5:49 am

Daenerys

Daenerys
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Dimitra_Elena έγραψε:Το θεωρώ πολύ δήθεν...Κι εγώ κι ο άντρας μου φωνάζουμε...Κυρία Τάδε ο ένας την μαμά του άλλου!

Έτσι ακριβώς κάνουμε κι εμείς. Κάναμε μάλλον γιατί πλέον εγώ πλέον δεν έχω σχέσεις μαζί της. Ζήλευε που δεν την είχα σαν την μάνα μου. Τελικά όταν γίνονται πεθερές κάτι παθαίνουν, δεν μπορεί, κάτι ξελασκάρει.
Μακάρι να μην γίνουμε κι εμείς έτσι, αυτό έχω να πω. ΜΑΚΑΡΙ!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 22]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις