Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
64 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 64 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα κοριτσια! Πολλες ισως ξερετε την ιστορια μου! Για να μην μπαινω ξανα σε λεπτομερειες:με συσπασεις απ τον 4ο μηνα γεννησα το κοριτσακι μου στην 32η εβδομαδα κ ολο πηγαιναν τελεια(στην ΜΕΝΝ του παπαγεωριγου)καθοτι 2κιλα μωρακι ωσπου τη δεκατη μερα της ζωουλας της εφυγε απο ενδονοσοκομειακη λοιμωξη! αν κ ακομη προσπαθω να το αντιμετωπισω κ λογω καισαρικης πρεπει να περιμενω ενα αλφα διαστημα μεχρι να ξαναμεινω εγκυος η ερωτηση μου ειναι αν κ η 2η εγκυμοσυνη μου θα εξελιχθει με προωρο τοκετο! Θελω σαν τρελη να ξαναπροσπαθησω αλλα αυτη η εμπειρια δυστυχως με τρομαζει! Ο γιατρος μου τονισε οτι εχω πιο πολλες πιθανοτητες για προωρο απο μια γυναικα χωρις αυτο το παρελθον αλλα δν ειναι κ απαραιτητο μου ειπε!!!
Θα ξαναρθουν οι συσπασεις;ειναι οργανικο η τυχαιο;
Συγνωμη για το τεραστιο μνμ!

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αυτην την ανυσηχια εχω κι εγω κοριτσακι μου
γεννησα στην 31η εβδομαδα ενα αγορακι 1250γρ
ενεινε στην μενν 1 μηνα και ευτυχως τα καταφερε σε θεμα λοιμωξεων(παρολο που ειχαμε πολλα κρουσματα ο μικρος μου δεν κολλησε τιποτα)
βεβαια ακομη και τωρα ακομη τραβιομαστε με γιατρους,εξετασεις κ.α

τωρα ειναι 4 χρονων και θελω να κανω ενα δευτερο μωρακι αλλα φοβαμαι ακριβως αυτα που λες κι εσυ
κι εμενα ο γιατρος μου δινει πολλες πιθανοτητες για προωρο τοκετο
βαση ιστορικου(τοξιναιμιας και προεκλαμψιας) αλλα και ζαχαρου που απεκτησα μετα την γεννα

μπορω να σου πω οτι ολα αυτα με εχουν μπλοκαρει αυτα τα χρονια και δεν εχω κανει 2ο παιδακι

ενας γιατρος ομως μου ειπε πως αν προσεξω πολυ και ακολουθω κατα γραμμα τις οδηγιες θα ειναι ολα καλα

δεν ξερω θελει πολυυυυυ ψαξιμο

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εχουμε ξαναμιλησει κ θυμαμαι την ιστορια σας!! Να τον χαιρεσαι τον κουκλο σου!!! Το θεμα ειναι οτι δυστυχως εμενα ηταν το πρωτο μου μωρακι. Κ θελω οπωσδηποτε να κανω παιδακια!!! Δν ειχα απολυτως κανενα προβλημα εκτος απο συσπασεις γιαυτο ρωταω αν καμια εχει αναλογη (χωρις το δυσαρεστο κομματι ευχομαι)εμπειρια να μου πει!!!! Μην μπλοκαρεις πουλακι μου,εχεις εναν μαχητη εσυ να σου αποδεικνυει οτι μπορεις να το καταφερεις!!!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αναστασια μου και μεγαλες πιθανοτητες να εχεις για προωρο τοκετο, πραγμα που δεν νομιζω, θα ειναι προετοιμασμενος ο γιατρος σου και εσυ για κατι τετοιο. οταν ξερουμε για ενα μας προβλημα, ειναι λυμμενο κατα το ημυσι. Wink
περιμενε να περασει ο καιρος που σου ειπε ο γιατρος σου, και μετα βουρ...
Very Happy

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι σιγουρα αθανασια μου αλλα δν θα θελα με τπτ να ξαναζησω τα ιδια!!! Ουτε στο χειροτερο εχθρο μου!!! Βεβαια τελικα μονο ο θεος ξερει αλλα λεω μηπως καμια 2ομανουλα εχει εμπειρια!!!

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αναστασια μου!!!!μην σκεφτεσαι αρνητικα κ μην το ψαχνεις κ πολυ..!!!αλλωστε καθε τοκετος ειναι διαφορετικος οσα κοινα κ αν εχει!!!!
περιμενε να περασει το διαστημα που πρεπει κ μετα πεσε στα βαθια χωρις μπρατσακια!!!!!!
συμφωνω με την Αθανασια,τωρα ξερεις κ εσυ κ ο γιατρος σου!!!!
Ο Θεουλης θα γεμισει την κοιλιτσα κ την αγκαλια σου αυτην την φορα!!!!!
φιλιαααα!!!!!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αναστασία μου όσο το σκαλίζεις, τόσο αγχώνεσαι καλό μου. Το ξέρω πως καίγεσαι να πάρεις μια απάντηση από κάποια μανούλα με παρόμοια εμπειρία αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική καρδιά μου. Κι εγώ ξέρεις πόσα είχα διαβάσει για την υπολειπόμενη ενδομήτρια ανάπτυξη. Ένα σωρό... Και θεματάκι που άνοιξα, δεν ηρέμισα καθόλου... Αντιθέτως... Εννοείται πως έχω πολλές πιθανότητες να μου ξανασυμβεί αυτό και η ανάπτυξη να σταματήσει σε νωρίτερη εβδομάδα. Θα μείνω σε αυτό; Όχι! Θα κάνω ότι λέει η καρδούλα μου και θα προσεύχομαι όλα να πάνε καλά! Αυτό θα σε συμβούλευα σαν φίλη να κάνεις κι εσύ! Όλα καλά θα πάνε ματάκια μου! Του χρόνου θα μας γεμίζεις με χαρούμενες φατσούλες τις σελίδες! ΕΚΒΑΣΗ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΡΟΩΡΟ ΤΟΚΕΤΟ 875502

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ βρε κοριτσακια μου ξερετε ποσο θα θελα να κλεισω τα ματακια μου κ οταν τ ανοιξω να χω μια γεματη αγκαλιτσα!!! Κ επισης καμια δν το χει περασει αυτο για να μου πει;;;; Μονο σε μενα ετυχε γ@μω την ατυχια μου;;; Συγνωμη για το ξεσπασμα αλλα δν το διανοουμαι οτι το χω παθει αυτο το πραγμα!!!

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μην ζητας συγνωμη,πρεπει να ξεσπασεις...!!!κ ειναι καλυτερα που ξεσπας!!!
θα ερθει αλλο μωρακι που θα μαλακωσει τον πονο σου αγαπη μου....!
μην σκεφτεσαι αρνητικα κ μην το πολυ ψαχνεις..!!

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ρε συ βετακι ενω θελω τοσο πολυ να κανω μωρακι κ ενω ειμαι απιστευτα αισιοδοξη για την επομενη φορα υπαρχει ενας φοβος για την εξελιξη!!! Κ οχι τπτ υπεμενεινα πολλα (οχι οτι αυτα τα ματακια δν αξιζαν ολες τις θυσιες του κοσμου)κ δν ανταμειφθηκα κ τρεμω μην το ξαναπαθω!!! Ξερετε ποια θα ναι η ευχη μου για φετος; Μια ηρεμη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη μ ενα γερο κ υγιεστατο μωρο στην αγκαλια μου κ στο σπιτι μας!!! Τι καλα να υπηρχε ο αη βασιλης!!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και ποιος σου ειπε οτι δεν υπαρχει αγιος βασιλης καλε? υπαρχει υπαρχει και μεχρι του χρονου θα εχει πραγματοποιηθει η ευχη σου.αρκει να το πιστεψεις.
αναστασια μου οχι δεν εισαι ουτε η πρωτη μανουλα χωρις μαωρο αλλα ουτε και η τελευταια. απλα εσυ εχεις το κουραγιο και την δυναμη και το εξωτερικευεις και το μοιραζεσαι. αλλες κλεινονται σε ενα καβουκι,αλλες μπλοκαρουν τις αναμνησεις.ειναι μεγαλος ο πονος σου φιλεναδα. ξεσπα οοοοοπως θες.εμεις θα ειμαστε εδω να σε υποστηριζουμε και να σε εμψυχωνουμε. να ξερεις οτι εισαι στις προσευχες μας.

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Sad I love you

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αγαπη μου ειναι λογικο να εχεις τον φοβο αλλα απο την αλλη εχεις αποδειξει πρωτα στον εαυτο σου κ μετα σε ολες εμας ποσο δυνατη εισαι..το μωρακι σου θα ερθει κοριτσακι μου!!!δεν ξερω αν θα στο φερει ο Αγιος Βασιλης αλλα θα ερθει κ θα του δωσεις οοολη την αγαπη που εχεις μεσα σου...!!!
δεν σου γραφω συχνα αλλα σε σκεφτομαι τα βραδυα στην προσευχη μου κ δεν ειμαι η μονη!!!!
δειξε Πιστη κ κανε λιγη υπομονη ακομα κ ολα θα πανε δεξια!!!
αλλωστε ολα γινονται για καποιο σκοπο...!!!! santa

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλο βραδυ αναστασια μου!!!να εχεις ενα καλο ξημερωμα!!!φιλια!!!

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εστω μέσω μιας οθόνης σου έχω ξαναπέι πως είσαι πολύ δυνατή και ήδη μια πολύ καλή μαμά άρα θα ανταμειφθείς και σύντομα θα αποκτήσεις και αλλο μωρό και θα σας προσέχει η Μαρίνα σου.

Και εγώ θα ήθελα να μιλήσω με άλλη μαμά αν μου συνέβαινε κατι τέτοιο. Είσαι στο μυαλό μας και στις προσευχές μας όπως ειπε η Αθανασία.

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αναστασια συνονοματη μην σκευτεσαι ετσι

εγω φυσικα μιλαω εκ του ασφαλους μιας και εχω το γιοκαρινι μου
αλλα εσυ δεν θα το βαλεις κατω
τωρα πια ξερεις τι πρεπει να προσεξεις και που θα εισαι πιο επιφυλακτικη
μπορει αυτην την φορα να μην εχεις συσπασεις αλλα και παλι να εχεις θα το αντιμετωπισεις
το μωρακι σου δεν ειχε προβλημα οταν γεννηθηκε απο οτι καταλαβα
κολλησε λοιμωξη στο νοσοκομειο?
εχεις να αντιμετωπισεις μονο το ενδεχομενο προωρου τοκετου
και αυτο ειναι μονο ενδεχομενο δεν ειναι απαραιτητο οτι θα συμβει

εγω πριν τον σπυρο εχασα ενα ακομη μωρακι λογω κακης εγκυμοσυνης και λογω πολλων προβληματων υγειας αναγκαστικαμε να κανουμε διακοπη εγκυμοσυνης
δεν το εβαλα κατω παλεψα και τα καταφερα οπως θα τα καταφερεις κι εσυ γλυκια μου
ο γυναικολογος μου μου ειχε πει 'πιανεις ευκολα παιδι αλλα δυσκολα το κρατας'
η δευτερη εγκυμοσυνη μου και αυτη δυσκολη αποκολλησεις,τοξιναιμια,προεκλαμψια
με το ζορι κρατηθηκε ο μικρος μου και γεννηθηκε
την ημερα που γεννησα τον εχανα αλλα τελικα εζησε
και αυτος και εγω

ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ!!!!!!!!!!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσακι μου δεν ηξερα την εξελιξη με το μωράκι σου..
λυπάμαι πολύ!! αλλά καμια φορα ο Θεούλης ξέρει..ισως η προωροτητα να αφηνε σημαδια που θα σε δυσκολευαν μετα...πιστεψε με τα εχω ζήσει!

Εσυ εκανες οτι περναγε από το χέρι σου.!

Εγω λοιπόν ειχα συσπάσεις στην πρωτη εγκυμοσυνη απο 12 εβδομαδων ..νοσηλευτικα πολλεσ φορες και στο τελος απο τις 27 εβδομαδες μεχρι τις 33 που γεννησα!!

και εγω φοβομουν την επομενη φορα!

βεβαια ειχα πάλι συσπασεις...σε αλλες 2 εγκυμοσυνες ....αλλα προσεχα πλεον υπερβολικα απο την αρχη!...οχι σεξ...οχι περπατημα..οχι κουραση,,,μαγειρεμα,,καθαρισμα...τιποτα!!

βεβαια αλλαξα και γιατρο και πιστευω οτι ηταν σημαντικο...

βρες εναν για εγκυμοσυνες υψηλου κυνδινου..κανε την προσευχη σου και προχωρα!!

Εγω το ειχα παρει αποφαση πως και 9 μηνες στο κρεβατι με πονουσ να ειμαι ..θα προχωρησω και δεν θα κανω τη χαρη του γιατρου(που μου ελεγε να μην ξαναμεινω εγκυοσ κλπ)και ολων φιλων και συγκενων που ελεγαν τα ιδια!!

ηταν λιγο καλυτερα τη δευτερη φορα....ακομη καλυτερα την τριτη...

μην το σκεφτεσαι και προχωρα!!

οτι θεσ να ρωτησεις ..εδω ειμαι!

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:αναστασια συνονοματη μην σκευτεσαι ετσι

εγω φυσικα μιλαω εκ του ασφαλους μιας και εχω το γιοκαρινι μου
αλλα εσυ δεν θα το βαλεις κατω
τωρα πια ξερεις τι πρεπει να προσεξεις και που θα εισαι πιο επιφυλακτικη
μπορει αυτην την φορα να μην εχεις συσπασεις αλλα και παλι να εχεις θα το αντιμετωπισεις
το μωρακι σου δεν ειχε προβλημα οταν γεννηθηκε απο οτι καταλαβα
κολλησε λοιμωξη στο νοσοκομειο?
εχεις να αντιμετωπισεις μονο το ενδεχομενο προωρου τοκετου
και αυτο ειναι μονο ενδεχομενο δεν ειναι απαραιτητο οτι θα συμβει

εγω πριν τον σπυρο εχασα ενα ακομη μωρακι λογω κακης εγκυμοσυνης και λογω πολλων προβληματων υγειας αναγκαστικαμε να κανουμε διακοπη εγκυμοσυνης
δεν το εβαλα κατω παλεψα και τα καταφερα οπως θα τα καταφερεις κι εσυ γλυκια μου
ο γυναικολογος μου μου ειχε πει 'πιανεις ευκολα παιδι αλλα δυσκολα το κρατας'
η δευτερη εγκυμοσυνη μου και αυτη δυσκολη αποκολλησεις,τοξιναιμια,προεκλαμψια
με το ζορι κρατηθηκε ο μικρος μου και γεννηθηκε
την ημερα που γεννησα τον εχανα αλλα τελικα εζησε
και αυτος και εγω

ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ!!!!!!!!!!






Κοριτσακι μου ευχαριστω για το κουραγιο!!! Οχι δν ειχα εκτος απο συσπασεις κανενα αλλο προβλημα κ το κοριτσακι μου επισης! 2ολοκληρα κιλα παιδακι!!!! Τζαμπα εφυγε...ελπιζω να μη ξαναβρει τετοιο κακο!!!! Αντε κ συ με το καλο να βαλεις μπρος για 2ο!!!!

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bou-boukitsa έγραψε:Κοριτσακι μου δεν ηξερα την εξελιξη με το μωράκι σου..
λυπάμαι πολύ!! αλλά καμια φορα ο Θεούλης ξέρει..ισως η προωροτητα να αφηνε σημαδια που θα σε δυσκολευαν μετα...πιστεψε με τα εχω ζήσει!

Εσυ εκανες οτι περναγε από το χέρι σου.!

Εγω λοιπόν ειχα συσπάσεις στην πρωτη εγκυμοσυνη απο 12 εβδομαδων ..νοσηλευτικα πολλεσ φορες και στο τελος απο τις 27 εβδομαδες μεχρι τις 33 που γεννησα!!

και εγω φοβομουν την επομενη φορα!

βεβαια ειχα πάλι συσπασεις...σε αλλες 2 εγκυμοσυνες ....αλλα προσεχα πλεον υπερβολικα απο την αρχη!...οχι σεξ...οχι περπατημα..οχι κουραση,,,μαγειρεμα,,καθαρισμα...τιποτα!!

βεβαια αλλαξα και γιατρο και πιστευω οτι ηταν σημαντικο...

βρες εναν για εγκυμοσυνες υψηλου κυνδινου..κανε την προσευχη σου και προχωρα!!

Εγω το ειχα παρει αποφαση πως και 9 μηνες στο κρεβατι με πονουσ να ειμαι ..θα προχωρησω και δεν θα κανω τη χαρη του γιατρου(που μου ελεγε να μην ξαναμεινω εγκυοσ κλπ)και ολων φιλων και συγκενων που ελεγαν τα ιδια!!

ηταν λιγο καλυτερα τη δευτερη φορα....ακομη καλυτερα την τριτη...

μην το σκεφτεσαι και προχωρα!!




Μπουμπουκιτσα μου να σαι καλα για το κουραγιο!!!! Κ να χαιρεσαι τα παιδακια σου!!! Σιγουρα αν εχω παλι συσπασεις θα τις αντιμετωπισω αλλιως(αν κ δν εκανα κ τπτ) κ ο γιατρος μου επισης!!! Ειμαι υπερ το δεον ευχαριστημενη α το γιατρο μου κ δν θελω να τον αλλαξω καθως εχει κ το ιστορικο μου κ ειναι πανω απ ολα ανθρωπος!!! Να σε ρωτησω,ειχες δλδ ξανα συσπασεις; Κ για ποιο λογο ξερεις;δλδ ηταν παθολογικο;κ στη 2η εγκυμοσυνη ποτε γεννησες;;; Ξερω κ το πιστευω οτι ισως να ειχε προβληματα μετα το πουλακι μου κ σιγουρα ολα γινονται για καποιο λογο αλλα οσο να ναι με βασανιζει!!! Ευχαριστω κ παλι!!!

οτι θεσ να ρωτησεις ..εδω ειμαι!

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπουμπουκιτσα μου να σαι καλα για το κουραγιο!!!! Κ να χαιρεσαι τα παιδακια σου!!! Σιγουρα αν εχω παλι συσπασεις θα τις αντιμετωπισω αλλιως(αν κ δν εκανα κ τπτ) κ ο γιατρος μου επισης!!! Ειμαι υπερ το δεον ευχαριστημενη α το γιατρο μου κ δν θελω να τον αλλαξω καθως εχει κ το ιστορικο μου κ ειναι πανω απ ολα ανθρωπος!!! Να σε ρωτησω,ειχες δλδ ξανα συσπασεις; Κ για ποιο λογο ξερεις;δλδ ηταν παθολογικο;κ στη 2η εγκυμοσυνη ποτε γεννησες;;; Ξερω κ το πιστευω οτι ισως να ειχε προβληματα μετα το πουλακι μου κ σιγουρα ολα γινονται για καποιο λογο αλλα οσο να ναι με βασανιζει!!! Ευχαριστω κ παλι!!!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπου έγραψε:Μπουμπουκιτσα μου να σαι καλα για το κουραγιο!!!! Κ να χαιρεσαι τα παιδακια σου!!! Σιγουρα αν εχω παλι συσπασεις θα τις αντιμετωπισω αλλιως(αν κ δν εκανα κ τπτ) κ ο γιατρος μου επισης!!! Ειμαι υπερ το δεον ευχαριστημενη α το γιατρο μου κ δν θελω να τον αλλαξω καθως εχει κ το ιστορικο μου κ ειναι πανω απ ολα ανθρωπος!!! Να σε ρωτησω,ειχες δλδ ξανα συσπασεις; Κ για ποιο λογο ξερεις;δλδ ηταν παθολογικο;κ στη 2η εγκυμοσυνη ποτε γεννησες;;; Ξερω κ το πιστευω οτι ισως να ειχε προβληματα μετα το πουλακι μου κ σιγουρα ολα γινονται για καποιο λογο αλλα οσο να ναι με βασανιζει!!! Ευχαριστω κ παλι!!!

Μπου μου τωρα ειδα την απαντηση σου..

Ναι είχα παλι συσπάσεις....εχω κανει πολλες εξετασεις...δεν βρεθηκε ποτέ λόγος!
καποιες μήτρες ειναι πιο ευαισθητες μαλλον...δεν ξερω,,,
ειναι και αυτό που λένε η μητρα εχει μνημη...καθε φορα αρχιζουν λιγο αργοτερα..αλλα με το παραμικρο που ενοιωθα, εμενα ξαπλα..τεζα μεχρι να περασει και η πιο μικρξ ενοχληση..

Το δευτερο εφτα 40+..ουτε ο γιατρος δεν το πιστευε...ολο το θεμα απο οτι εχω καταλαβει ειναι να μπεις στο μηνα σου...εκει καπου που σταματαει η μητρα να μεγαλωνει σταματανε και οι συσπασεις..να φανταστεισ στον 9 εβγαινα εξω βολτεσ και μου φαινοταν τελειο!!
αφου σκεφτομουν , πωσ αν ημουν ετσαι σε ολη την εγκυμοσυνη, απο την αρχη..θα εκανε 10 παιδια!!χαχ

Το γιατρο ειπα να τον αλλαξεις επειδη διαβασα οτι εκανε ςκαι καισαρικη...Γιατι εκανες αν επιτρεπετε???
και εμενα με καισαρικη ηταν το προωρο..αλλα μετα απο ψαξιμο πειστεικα οτι με τοσες συσπασεις που ειχα ..τοσον καιρο...θα επρεπε να με εχει αφησει να γεννησω φυσιολογικα...

αυτο με προβληματισε στα δικα σου και ειπα για το γιατρο...

το ξερω οτι ποναει και ειναι φυσικο..αλλα αληθεια σου λεω...αυτος ο πονος θα περασει...αλλά καποια προβληματα στα προωρα ειναι για παντα ..και η στεναχωρια του να βλεπεις κατι στο παιδακι σου ειναι μεγαλυτερη...

θα δεις που θα γινεισ συντομα ξανα μανουλα!! και ολα θα πανε μια χαρα!!

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bou-boukitsa έγραψε:
Μπου έγραψε:Μπουμπουκιτσα μου να σαι καλα για το κουραγιο!!!! Κ να χαιρεσαι τα παιδακια σου!!! Σιγουρα αν εχω παλι συσπασεις θα τις αντιμετωπισω αλλιως(αν κ δν εκανα κ τπτ) κ ο γιατρος μου επισης!!! Ειμαι υπερ το δεον ευχαριστημενη α το γιατρο μου κ δν θελω να τον αλλαξω καθως εχει κ το ιστορικο μου κ ειναι πανω απ ολα ανθρωπος!!! Να σε ρωτησω,ειχες δλδ ξανα συσπασεις; Κ για ποιο λογο ξερεις;δλδ ηταν παθολογικο;κ στη 2η εγκυμοσυνη ποτε γεννησες;;; Ξερω κ το πιστευω οτι ισως να ειχε προβληματα μετα το πουλακι μου κ σιγουρα ολα γινονται για καποιο λογο αλλα οσο να ναι με βασανιζει!!! Ευχαριστω κ παλι!!!

Μπου μου τωρα ειδα την απαντηση σου..

Ναι είχα παλι συσπάσεις....εχω κανει πολλες εξετασεις...δεν βρεθηκε ποτέ λόγος!
καποιες μήτρες ειναι πιο ευαισθητες μαλλον...δεν ξερω,,,
ειναι και αυτό που λένε η μητρα εχει μνημη...καθε φορα αρχιζουν λιγο αργοτερα..αλλα με το παραμικρο που ενοιωθα, εμενα ξαπλα..τεζα μεχρι να περασει και η πιο μικρξ ενοχληση..

Το δευτερο εφτα 40+..ουτε ο γιατρος δεν το πιστευε...ολο το θεμα απο οτι εχω καταλαβει ειναι να μπεις στο μηνα σου...εκει καπου που σταματαει η μητρα να μεγαλωνει σταματανε και οι συσπασεις..να φανταστεισ στον 9 εβγαινα εξω βολτεσ και μου φαινοταν τελειο!!
αφου σκεφτομουν , πωσ αν ημουν ετσαι σε ολη την εγκυμοσυνη, απο την αρχη..θα εκανε 10 παιδια!!χαχ

Το γιατρο ειπα να τον αλλαξεις επειδη διαβασα οτι εκανε ςκαι καισαρικη...Γιατι εκανες αν επιτρεπετε???
και εμενα με καισαρικη ηταν το προωρο..αλλα μετα απο ψαξιμο πειστεικα οτι με τοσες συσπασεις που ειχα ..τοσον καιρο...θα επρεπε να με εχει αφησει να γεννησω φυσιολογικα...

αυτο με προβληματισε στα δικα σου και ειπα για το γιατρο...

το ξερω οτι ποναει και ειναι φυσικο..αλλα αληθεια σου λεω...αυτος ο πονος θα περασει...αλλά καποια προβληματα στα προωρα ειναι για παντα ..και η στεναχωρια του να βλεπεις κατι στο παιδακι σου ειναι μεγαλυτερη...

θα δεις που θα γινεισ συντομα ξανα μανουλα!! και ολα θα πανε μια χαρα!!


αρα εχω ελπιδες τη δευτερη φορα να μου πανε καλυτερα τα πραγματα...
δυστυχως δε με ξεγεννησε ο γιατρος μου...τη μερα που ειδα αιμα ηταν σε συνεδριο στην Αθηνα και με εστειλαν εσπευσμενα θεσνικη (ημουν με διαστολη 4)οι γιατροι που εφησε στο ποδι του γιατι στην πολη μου δεν υπαρχει ΜΕΝΝ! στο νοσοκομειο που πηγα θεωρησαν επειγον και απαραιτητο να μου κανουν καισαρικη !με το γιατρο μου που το συζητησα μου ειπε οτι εκαναν κακως και θα μπορουσα να χα γεννησει φυσιολογικα με τοσες συσπασεις αλλα δεν ηταν στο χερι του ουτε στο δικο μου δυστυχως......
κι εγω δεν ειχα τιποτε αλλο(μια αιμοραγια στην αρχη λογω αποκολλησης αλλα κατα τ αλλα ολα ηταν παντα κομπλε με το μωρακι..μεγαλωνε φυσιολογικα και ολα ενταξει)! αχ μου δινεις παρα πολυ κουραγιο να σαι καλα!!! (ξερω πολυ καλα οτι πολλα προωρα εχουν "προβληματα" για παντα μετα τη ΜΕΝΝ κι ισως ο Θεος εκρινε πως δεν θα αντεχα κατι τετοιο και αποφασισε να μου το παρει) προσπαθω τοοοοοοσο πολυ και τελευταια εχω αρχισει και να τα βρισκω μαζι Του,γιατι Του ειχα θυμωσει παρα πολυ στις αρχες!!! σ ευχαριστω και παλι για ολα! να χαιρεσαι και παλι τα ζουζουνια σου!!!

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ελπιζω ολα να πανε καλα την επομενη φορα κ να μη μου θυμιζει τπτ η νεα εγκυμοσυνη!

nikoletta10

nikoletta10
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αναστασία μου ειναι λογικό να εχεις αυτες τις φοβίες και αυτές τις σκέψει,αν θυμάσαι και το δικό μου θέμα(ενδομήτριος θάνατος στις 36 εβδομάδες).Και εγω ετσι σκεφτόμουν και έτρεμα κάθε στιγμή να μην συμβεί το ίδιο,οσπου κατάλαβα οτι εχανα την ομορφότερη περίοδο της ζωής μου.Βέβαια είχα και την στήριξη του καινούργιου γιατρού μου (τον άλλλαξα τον αλλον)και εκανα περισσότερες εξετάσεις και ολα καλά!!!!
Ενα θα σου πω ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΚΟ!!!!!!!!!!!!!

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι πουλακι μου θυμαμαι τι περασες κ εσυ!!! Το 95% της σκεψης μου λεει ακριβως αυτο! Απλως υπαρχει κ ενα 5που φοβαται! Εχω υποστηρικτη το γιατρο μου ευτυχως τον οποιο εμπιστευομαι απολυτα!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις