Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
83 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 83 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

26Δεν μενω έγκυος!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Παρ Ιαν 18, 2013 12:00 pm

anabela


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια και απο μενα. Εγω κοριτσια μου ειμαι παντρεμενη απο τον Αυγουστο του 2010. Βεβαια ξεκινησαμε ουσιαστικες προσπαθειες εδω και ενα χρονο. Εκανα εξετασεις παραεξετασεις. Πηρα φαρμακα καργα να ανεβει η προγεστερονη. Εχω βεβαια πολυκυστικες και γω αλλα οκ ηπιας μορφης. Η γιατρος μου, μου χει πει πως εχουν κανει παιδι αλλες με πολυ μεγαλυτερο προβλημα απο εμενα. Ωστοσο εμενα δεν ανοιγουν τα ωοθηλακια. Πηρα φαρμακα πολλα και μετα διπλες δοσεις για να ανοιξουν. Στις παρενεργειες ομως ειχε και αιμορραγιες. Μετα μου πεσε ο σιδηρος και εγινα ασπρη σαν πανι οποτε αρχισα χαπια σιδηρου. Πηγαινα στην γιατρο καθε μηνα. Κουραστηκα λιγο. Εχω να παω απο Νοεμβρη. Θελω λιγο να ξεκουραστει το σωμα μου. Τωρα απο ψυχολογια. Η ψυχολογια μου ειναι περιεργη. Θα επρεπε μετα απο τοσα χαπια ανεπιτυχεις προσπαθειες και αιμορραγιες λογικα να εχω αγχωθει, αλλα δεν αγχωνομαι. (Αρα γιατι δεν ερχεται το πολυποθητο???). Ειμαι και λιγο της αποψης πως ....οκ οταν και αμα ειναι να ρθει θα ρθει. Τι να κανουμε? Κανουμε οτι ειναι ανθρωπινως και ιατρικως δυνατο και προσευχομαστε. Απο κει και περα οτι εχει πει θα γινει. Επι την ευκαιρια να ρωτησω κατι αμα ξερει καμια σας. Σημερα τελειωνουν οι γονιμες μερες μου. Θεωρητικα (γιατι ειπαμε τοσους μηνες δεν ειχα ωορηξια) Αδιαθετησα 1/1/2013 εως 7/1/13 αρα οι γονιμες ηταν απο 10/1-σημερα 18/1. Τις τελευταιες τρεις μερες παρατηρω στο χαρτι οταν παω τουαλετα αχνο ροζ-καφε (οχι αιμα ομως δηλ οχι κοκκινο) Χτες μαλιστα ειχα ελαφρα και ανεπεσθητα πονους περιοδου. Να πω εδω πως κατι τετοιο δεν εχω προσεξει ποτε ξανα και πως δεν ανηκω σε κατηγορια που φανταζονται πονους ζαλαδες κτλ Γνωριζει καμια σας αν αχνα καφε υγρα εν μεσω γονιμων ημερων σχετιζονται με ωορρηξια εμφυτευση η και τα δυο η με κατι αλλο?????

27Δεν μενω έγκυος!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Παρ Ιαν 18, 2013 12:13 pm

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σου anabela!!!

πολυκυστικες κ εγω..οπως πολλες κοπελες εδω μεσα..ηπιας μορφης κ παρα τις αρχικες μου προβλεψεις το μωρακι ηρθε στον 5ο μηνα προσπαθειων..!!!

εσυ απο οτι καταλαβαινω, εχεις ταλαιπωρηθει αρκετα.. Rolling Eyes Crying or Very sad

το θετικο βεβαια, ασυζητητι, ειναι οτι εχεις καλη ψυχολογια..εννοειται απο μονη της δεν βοηθαει αλλα ειναι βασικη προυποθεση κατ εμε..

τωρα-επειδη δεν καταλαβα-το προβλημα σου με τα ωοθηλακια εχει διορθωθει?

οσον αφορα τα υγρα που εχεις, εμενα δε μου εχει τυχει ποτε, αλλα ξερω οτι συμβαινει σε κοπελες να εχουν την ημερα της ωορρηξιας τους..οπως κ καποιες αλλες εχουν οπως λες κι εσυ κατοπιν συλληψης!

μακαρι να εισαι κ να μην ειναι false alarm απο το κορμι σου..υπομονη λοιπον, μη το σκεφτεσαι κ αγχωνεσαι, σε λιγες μερες θα ξερεις..ενα θετικο αποτελεσμα σου ευχομαι, απο καρδιας!!!

28Δεν μενω έγκυος!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Παρ Ιαν 18, 2013 12:28 pm

anabela


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
loukia_84 έγραψε:γεια σου anabela!!!

πολυκυστικες κ εγω..οπως πολλες κοπελες εδω μεσα..ηπιας μορφης κ παρα τις αρχικες μου προβλεψεις το μωρακι ηρθε στον 5ο μηνα προσπαθειων..!!!

εσυ απο οτι καταλαβαινω, εχεις ταλαιπωρηθει αρκετα.. Rolling Eyes Crying or Very sad

το θετικο βεβαια, ασυζητητι, ειναι οτι εχεις καλη ψυχολογια..εννοειται απο μονη της δεν βοηθαει αλλα ειναι βασικη προυποθεση κατ εμε..

τωρα-επειδη δεν καταλαβα-το προβλημα σου με τα ωοθηλακια εχει διορθωθει?

οσον αφορα τα υγρα που εχεις, εμενα δε μου εχει τυχει ποτε, αλλα ξερω οτι συμβαινει σε κοπελες να εχουν την ημερα της ωορρηξιας τους..οπως κ καποιες αλλες εχουν οπως λες κι εσυ κατοπιν συλληψης!

μακαρι να εισαι κ να μην ειναι false alarm απο το κορμι σου..υπομονη λοιπον, μη το σκεφτεσαι κ αγχωνεσαι, σε λιγες μερες θα ξερεις..ενα θετικο αποτελεσμα σου ευχομαι, απο καρδιας!!!

Μπα Λουκια μου εμενα το χει η μοιρα μου να ταλαιπωρουμαι. Για να γινει συλληψη πρεπει να ανοιγουν τα ωοθηλακια και να εχουν ενα συγκεκριμενο μεγεθος (δεν θυμαμαι ποσο) ε εμενα τα δικα μου δεν ανοιγουν. Εχω παρει και σερπαφαρ για αυξηση προγεστερονης νομιζω και κατι αλλα χαπια. Γενικα χαπακονομουν για καιρο χωρις ομως να ειμαι μες στο αγχος. Βλεπεις λογω δουλειας και ευθυνων και σκουτουρας το μυαλο μου ξεχνιεται και με αλλα. Ωστοσο εκει που χαλαγε πολυ η ψυχολογια μου ηταν με τις εκαστοτε αιμοραγιες. Δεν αντεχεται να χεις αιμα συνεχεια. Τωρα για τα ελαφρως καφε υγρα. Δεν ξερω τι ειναι. Αν ειναι ωορρηξιας ισως εχω πιθανοτητες γιατι του δωσα να καταλαβει αυτες τις μερες. Razz Ολοι λενε να μην αγχωνεται κανεις. Ε οριστε εγω δεν ειμαι με το τρελο το αγχος. Και παλι δεν..... Crying or Very sad Επισης δεν εχω αφησει σε κανεναν μα κανεναν περιθωρια να ρωταει και να λεει '''αντε κανα παιδακι και ποτε και τι κανετε ''''και τα γνωστα. Ουτε στην μανα μου δεν επιτρεπω ουτε ξερει φυσικα τι εχω περασει. Πιστευω εντονα πως ολοι οι γυρω μας συμβαλουν πολυ στο να αγχωθουμε. Για μενα δεν ξερει κανεις τιποτα αν θελω παιδι αν δεν θελω τι εχω περασει το παραμικρο

29Δεν μενω έγκυος!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Παρ Ιαν 18, 2013 12:44 pm

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν το εχω ξανακουσει σαν περιπτωση, σιγουρα ειναι στεναχωρο..ειδικα ολη αυτη η ταλαιπωρια.. No

λιγο η δουλεια, λιγο ο χαρακτηρας σου το θετικο ειναι οτι δε σε παιρνει απο κατω..

εγω, το χω πει πολλες φορες στο παρελθον, εμεινα εγκυος με το που σταματησα να το κυνηγαω κ να το σκεφτομαι..αφου ειχα μια εβδομαδα καθυστερηση κ ουτε που μου πηγαινε το μυαλο.. Δεν μενω έγκυος!! - Σελίδα 2 679259 Razz

οσο για το Δεν μενω έγκυος!! - Σελίδα 2 215994 νομιζω οτι οσο περισσοτερο, τοσο το καλυτερο!!παιχνιδι πιθανοτητων ειναι ουτως η αλλως η εγκυμοσυνη αρα..καλα κανετε!βουρ στο ψητο!!!!!

και σιγουρα δεν χρειαζεται να ξερει κ η κουτση μαρια τι σχεδιαζουμε, τι κανουμε κ πως το κανουμε..οι δυο σας εισαστε σε αυτο.. Wink ολοι οι αλλοι εξωτερικοι παραγοντες μονο προσθετο αγχος προσθετουν..

30Δεν μενω έγκυος!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Παρ Ιαν 18, 2013 12:54 pm

anabela


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω Λουκια κανω το εξης. Το αναφερω μονο οταν χρειαζεται και αυτο μονο στον αντρα μου. Δεν ξυπναω και κοιμαμαι με το αγχος παιδι παιδι παιδι. Οχι πως δεν με νοιαζει ισα ισα αλλα νιωθω πως αμα αγχωθω μετα δεν θα μπορω με τιποτα και ποτε. Τωρα στην αρχη του γαμου ρωτουσαν παρα πολλοι και ξερεις τι τους ελεγα?? χαχα γελαω που το θυμαμαι. ''''Εγγυος??? Καλα πως σας ηρθε αυτο???''''' Με κοιτουσαν με απορια. Μια απορια ΝΑΑΑΑΑΑΑ. Τους το λεγα με τροπο οτι και καλα ξερεις εσυ αν εγω θελω παιδι? Ηταν για αποπροσανατολισμο αυτο χιχιχιιιιι απ οταν τους τα λεγα αετσι σταματησαν να με ρωτανε κιολας. Επριζαν διαφορες την μανα μου ομως και μετα ερχοταν και μου τα λεγε. Εγω αντιδραση ποτε καμια. Ανεκφραστη (δεν εχω κιολας το θαρρος με την μαμα μου). Οποτε μια φορα με ρωτησε εκεινη ευθεως αν θελουμε (δεν σκεφτηκε καν αν μπορουμε) και το μονο που ειπα ηταν¨'''ε να τωρα ειναι η κριση, το μελλον αβεβαιο'''. Τελος αυτο. Αοριστα πραγματα. Δεν ξαναρωτησε ουτε και ο κοσμος βεβαια. Μονο εδω νιωθω ανετα να λεω τα σωψυχα μου. Και παλι πολλες φορες δεν πολυμπαινω εδω οχι γιατι δεν μαρεσει η κατι αλλο. Αλλα αν μπαινω συνεχεια θα αποκτησω ψυχωση με το θεμα κατι που οπως ειπα μεχρι τωρα εχω γλιτωσει ριχνοντας το μυαλο μου και αλλου.

31Δεν μενω έγκυος!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Παρ Ιαν 18, 2013 1:23 pm

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αλιμονο..αν ειναι καποιος με τον οποιο οφειλεις να το συζητας αυτος δεν ειναι αλλος απο τον αντρα σου..και πιστευω ειναι πολυ λυτρωτικο να βρισκει παρηγορια ο ενας στα λογια του αλλου..

τωρα ο κοσμος παντα κατι βρισκει να πει..αφου το "ξεκοψατε" στους γονεις ολα καλα!!απο ενδιαφερον το κανουν βεβαια οι ανθρωποι αλλα σε εσας σιγουρα μονο προσθετο αγχος δημιουργει.. Rolling Eyes

το καλυτερο στην περιπτωση σου ειναι οτι δεν εχει γινει αυτοσκοπος το θεμα παιδι..στρες σιγουρα υπαρχει οταν κατι το θελουμε πολυ, το θεμα ειναι να μην το αφηνουμε να μας κυριευει..

32Δεν μενω έγκυος!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Σαβ Ιαν 19, 2013 12:18 am

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχ βρε κοριτσια μου μηπως αδικως κανουμε κακο στον εαυτο μας;;; ο γυναικολογος μου που με παρακολουθει χρονια μου εχει πει πολλες φορες: "εισαι ρολόι και μια χαρα γόνιμη, οι υπέρηχοι σου ειναι άριστοι, μια χαρα παιδακια θα κανεις..." οπότε συνεχίζουμε τις προσπαθειες με καλυτερη διαθεση. Καλη τυχη να εχουμε όλες μας!!!

33Δεν μενω έγκυος!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Δευ Φεβ 11, 2013 7:36 am

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟριτσια βοηθεια!!! Πρεπει να κανω μια ακτινογραφια θωρακος για την δουλεια μου. Και επειδη ειμαι στις προσπαθειες για μωρακι δεν ξερω τι να κανω. Δεν λεω οτι ειμαι εγκυος αλλα αν μια στο εκατομμυριο ειμαι;;; και ειναι και νωρις για να φανει;;; τι να κανω;;; ειναι βεβαια νωρις, ειμαι στην 10η μερα του κυκλου αλλα ποτε δεν ξερεις... εστω μια στο εκατομμυριο...

34Δεν μενω έγκυος!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Δευ Φεβ 11, 2013 9:02 am

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tzeni84 έγραψε:ΚΟριτσια βοηθεια!!! Πρεπει να κανω μια ακτινογραφια θωρακος για την δουλεια μου. Και επειδη ειμαι στις προσπαθειες για μωρακι δεν ξερω τι να κανω. Δεν λεω οτι ειμαι εγκυος αλλα αν μια στο εκατομμυριο ειμαι;;; και ειναι και νωρις για να φανει;;; τι να κανω;;; ειναι βεβαια νωρις, ειμαι στην 10η μερα του κυκλου αλλα ποτε δεν ξερεις... εστω μια στο εκατομμυριο...

τζενακι καλυτερα να ρωτησεις τον γυναικολογο σου..εμεις μπορουμε να σου πουμε διαφορα αλλα καλυτερα να συμβουλευτεις ειδικο..

35Δεν μενω έγκυος!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Δευ Φεβ 11, 2013 9:03 am

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tzeni84 έγραψε:ΚΟριτσια βοηθεια!!! Πρεπει να κανω μια ακτινογραφια θωρακος για την δουλεια μου. Και επειδη ειμαι στις προσπαθειες για μωρακι δεν ξερω τι να κανω. Δεν λεω οτι ειμαι εγκυος αλλα αν μια στο εκατομμυριο ειμαι;;; και ειναι και νωρις για να φανει;;; τι να κανω;;; ειναι βεβαια νωρις, ειμαι στην 10η μερα του κυκλου αλλα ποτε δεν ξερεις... εστω μια στο εκατομμυριο...
κάτσε βρε κορίτσι αν είσαι στην δεκατη μέρα του κύκλου σου πότε έκανες ωορρηξία εσύ ;



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Λεμονάκι στις Δευ Φεβ 11, 2013 9:04 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : λ)

36Δεν μενω έγκυος!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Δευ Φεβ 11, 2013 11:38 am

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λεμονάκι έγραψε:
Tzeni84 έγραψε:ΚΟριτσια βοηθεια!!! Πρεπει να κανω μια ακτινογραφια θωρακος για την δουλεια μου. Και επειδη ειμαι στις προσπαθειες για μωρακι δεν ξερω τι να κανω. Δεν λεω οτι ειμαι εγκυος αλλα αν μια στο εκατομμυριο ειμαι;;; και ειναι και νωρις για να φανει;;; τι να κανω;;; ειναι βεβαια νωρις, ειμαι στην 10η μερα του κυκλου αλλα ποτε δεν ξερεις... εστω μια στο εκατομμυριο...
κάτσε βρε κορίτσι αν είσαι στην δεκατη μέρα του κύκλου σου πότε έκανες ωορρηξία εσύ ;

δικιο εχει το Λεμονακι!

37Δεν μενω έγκυος!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Δευ Φεβ 11, 2013 3:01 pm

zozefina_27

zozefina_27
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
geia sou kalws irthes stin parea mas!
ean exeis tromero anxos kalitera na pas gia eksosomatiki!
egw exw sundromo polikistikon oothikon,kai meta apo ena oxtamino tzifos!gt eixa frikari me to thema!
ekana eksosomatiki etwn 22.
gia emena kalo tha itan na kanete kai i duo eksetaseis, gia na deite ean iparxi kapoio thema.kai apo ekei kai pera oti sas pei o giatros!
apla min apelpizese apo twra,gt akoma eisai stin arxi!kai sto leei kapoia pou exei perasei ola ta stadia

38Δεν μενω έγκυος!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Δευ Φεβ 11, 2013 11:51 pm

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ζωζεφίνα μου, τρομερο αγχος δεν εχω αλλα καθε φορα που βλεπουμε οτι δεν εγινε τιποτα υπαρχει μια απογοητευση... Φυσικα και σκεφτομαι ολα τα ενδεχομενα αλλα να παω για εξωσωματικα ετσι;;; χωρις να το εχω ψαξει;

39Δεν μενω έγκυος!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Τρι Φεβ 12, 2013 12:22 am

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και εξωσωματικη στα 22 μετα απο 8 μηνες;;; πολυ νωρις δεν ειναι;

40Δεν μενω έγκυος!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Τρι Φεβ 12, 2013 12:40 am

zozefina_27

zozefina_27
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Tzeni84 έγραψε:και εξωσωματικη στα 22 μετα απο 8 μηνες;;; πολυ νωρις δεν ειναι;
mou eipan na perimeno 5 xronia kai meta na kanw.
alla egw den ithela na perimeno...kai etsi tin ekana.
oso gia tin ilikia mou mperdeutika,den sou eipa gia tin eksosomatiki alla pote gennisa.
genisa ianouario kai eklisa ta 22 ton semtebrio...ara arketa poio mikri

41Δεν μενω έγκυος!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Τετ Φεβ 20, 2013 6:13 am

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Φτασαμε αισιως στην 19 μερα του κυκλου. Λογικα οι γονιμες ηταν μεχρι εχθες. Πάλι δεν καναμε κατι, τα συμπτωματα περιοδου εμφανιστηκαν. Δεν πειραζει ομως, δεν το βαζουμε κατω, συνεχιζουμε! Αν τελικα κλεισουμε χρονο χωρις παιδακι τοτε θα παω σε γιατρο.

42Δεν μενω έγκυος!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Τετ Φεβ 20, 2013 6:29 am

zozefina_27

zozefina_27
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αχ Τζενακι μου θυμιζεις εμενα! Sad
ετσι και εγω καθε μηνα καθυστερηση και να κανω τεστ,και την επομενη ημερα να μου ερχεται περιοδος Sad Sad
ο αντρας σου εχει κανει εξετασεις για το σπερμα?

43Δεν μενω έγκυος!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Τετ Φεβ 20, 2013 7:21 am

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Οχι δεν εχει κανει... Ευτυχως ειναι πολυ δεκτικος. Εχουμε συζητησει οτι μολις κλεισει ο χρονος θα παμε μαζι να κανουμε ολες τις απαραιτητες εξετασεις... Και η αληθεια ειναι οτι αυτο με ανησυχει λιγο γιατι ο αντρας μου εχει ζησει ενα γεγονος πολυ πολυ πολυ ασχημο πριν καποια χρονο και φοβαμαι μηπως αυτη του η στενοχωρια τον επηρεαζει

44Δεν μενω έγκυος!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Τετ Φεβ 20, 2013 7:31 am

tinkerbellini

tinkerbellini
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα κοριτσια! εμεις κλεισαμε τον 6ο μηνα προσπαθειων κ τιποτα Crying or Very sad
εχω ακουσει οτι το filicin βοηθαει στην συλληψη. τι γνωμη εχετε γι'αυτο;

45Δεν μενω έγκυος!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Τετ Φεβ 20, 2013 7:33 am

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tinkerbellini έγραψε:Καλησπερα κοριτσια! εμεις κλεισαμε τον 6ο μηνα προσπαθειων κ τιποτα Crying or Very sad
εχω ακουσει οτι το filicin βοηθαει στην συλληψη. τι γνωμη εχετε γι'αυτο;
το filicine δε βοηθαει στη συλληψη αλλα αφου γινει η συλληψη στην αναπτυξη του νευρικου συστηματος, των ερυθρων κυτταρων κλπ!

46Δεν μενω έγκυος!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Τετ Φεβ 20, 2013 7:35 am

tinkerbellini

tinkerbellini
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
σ'ευχαριστω! επειδη διαβασα διαφορα πραγματα κ εχω μπερδευτει!

47Δεν μενω έγκυος!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Τετ Φεβ 20, 2013 7:40 am

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tinkerbellini έγραψε:σ'ευχαριστω! επειδη διαβασα διαφορα πραγματα κ εχω μπερδευτει!

λογικο ειναι οσο διαβαζεις να μπερδευεσαι!Προσωπικα επαιρνα 1 δισκιο την ημερα για μηνες πριν μεινω εγκυος για να ειναι γεματες οι "αποθήκες" μου οταν με το καλο θα ερχοταν το μωρο μου!

48Δεν μενω έγκυος!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Τετ Φεβ 20, 2013 7:49 am

tinkerbellini

tinkerbellini
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
δηλαδη μονο αν εχεις χαμηλο σιδηρο η κατι παρομοιο το παιρνεις για να ειναι ετοιμος ο οργανισμος. ε; ξερεις μωρε προσπαθω να βρω τα παντα που θα βοηθουσαν στην συλληψη γιατι μου φαινεται περιεργο που ενω ο γιατρος μου εχει πει οτι ειμαι μια χαρα, εδω κ 6 μηνες τιποτα!!

49Δεν μενω έγκυος!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Τετ Φεβ 20, 2013 7:55 am

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tinkerbellini έγραψε:δηλαδη μονο αν εχεις χαμηλο σιδηρο η κατι παρομοιο το παιρνεις για να ειναι ετοιμος ο οργανισμος. ε; ξερεις μωρε προσπαθω να βρω τα παντα που θα βοηθουσαν στην συλληψη γιατι μου φαινεται περιεργο που ενω ο γιατρος μου εχει πει οτι ειμαι μια χαρα, εδω κ 6 μηνες τιποτα!!

Οχι δεν ειναι αναγκη να εχεις χαμηλο σιδηρο, αιματοκριτη κλπ για να το παιρνεις!Βεβαια ρωτα και τον γιατρο σου πριν παρεις οτιδηποτε!
Αφου σου ειπε ο γιατρος σου οτι εσυ κι ο αντρας σου εισαι υγιεις τοτε θα ερθει το μωρακι σας!Αν εισαι βεβαια κατω των 35 εχεις περιθωριο 1 χρονο προσπαθειων πριν το ψαξεις!Εγω την πρωτη φορα εμεινα εγκυος μετα απο 3-4μηνες, απεβαλα, εκανα αποξεση, περιμενα 2μηνες και μετα αποφασισα να χρησιμοποιησω τεστ ωορρηξιας!Ανακαλυψα τοτε πως η ωορρηξια μου ηταν 2μερες αργοτερα απο οτι πιστευα και μετα απο 3μηνες προσπαθειων εμεινα ξανα εγκυος και τωρα περιμενω το μωρο μου!Σου ευχομαι κι εσενα με το καλο να γινεις συντομα μια ευτυχισμενη εγκυουλα!

50Δεν μενω έγκυος!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Τετ Φεβ 20, 2013 8:03 am

tinkerbellini

tinkerbellini
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
να σου πω την αληθεια αγορσα τεστ ωορρηξιας αλλα μονο επιπροσθετο αγχος ηταν για μενα. οποτε σταματησα. σ'ευχαριστω πολυ... απ'το στομα σου κ στου Θεου τ'αυτι. κ σε σενα ευχομαι μια ηρεμη εγκυμοσυνη Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις