Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
69 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 69 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 5]

1Δεν μενω έγκυος!! Empty Δεν μενω έγκυος!! Σαβ Δεκ 08, 2012 7:02 am

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κοριτσια!! Ειμαι καινουρια και δεν ξερω να χρησιμοποιω ακομη την σελιδα! Θελω να μοιραστω τον προβληματισμο μου μαζι σας: Εγω και ο αντρας μου ειμαστε 28 χρονων και το τελευταιο εξαμηνο προσπαθουμε ανεπιτυχως για ενα παιδακι. Εχω πολυ σταθερο κυκλο οποτε δεν δυσκολευομαι να υπολογισω τις γονιμες. Κανω καθε χρονο τεστ παπ και εκτος απο καποιες ηπιες κολπιτιδες δεν ειχα ποτε αλλοα προβλημα. Επίσης οι υπερηχοι μου ειναι πολυ καλοι. ακομη ομως τιποτα!! Να περιμενω η να απευθυνθω στο γιατρο για εξετασεις;; οταν το καλοκαιρι του ανεφερα οτι θελω να κανω παιδι μου ειπε οτι ειμαι υγιεστατη και να μην ανησυχω καθολου. Ενταξει, ξερω οτι δεν πρεπει να το σκεφτομαι πολυ αλλα πως γινεται αυτο;;;

2Δεν μενω έγκυος!! Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Σαβ Δεκ 08, 2012 7:10 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν στο λέω απλά για να σε καθησυχάσω αλλά ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ 6 μήνες είναι ΕΛΑΧΙΣΤΟ χρονικό διάστημα.Είναι κρίμα να αγχώνεσαι μόνο κακό σου κάνει!!!! Wink

3Δεν μενω έγκυος!! Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Σαβ Δεκ 08, 2012 7:41 am

viktoriast

viktoriast
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Είμαι κι εγώ καινούργια και δεν έχω και πολύ πείρα επί του θέματος αλλά ένα θα σου πω. Μην το σκέφταισαι και πολύ!! Εγώ είμαι 28 χρονών και όπως και πολλές γυναίκες είχα πολυκυστικές. Ο γυναικολόγος μου με έιχε ενημερώσει ότι μπορεί να υπάρχει ένα ενδεχόμενο να δυσκολευτώ λίγο στο να μείνω έγκυος. Παρόλα αυτά πριν ένα μήνα και κάτι με μια μόνο ελεύθερη επαφή με τον άντρα μου έμεινα κατευθείαν έγκυος. Όσο πιο πολύ το βάζεις στο μυαλό σου τόσο χειρότερα είναι. Κοίτα να απολαύσεις τις στιγμές με τον άντρα σου και όλα θα πάνε τέλεια!! Είστε πολύ νέοι και οι 2 για να αγχώνεσαι. Θα έρθει σύντομα το μπουνπουκάκι σας θα δεις Wink

4Δεν μενω έγκυος!! Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Σαβ Δεκ 08, 2012 8:30 am

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σας ευχαριστω κοριτσια!! Δεν περιμενα φυσικα να μεινω εγκυος με τη μια αλλα με στενοχωρει που βλεπω οτι αυτη η καθυστερηση αγχωνει τον αντρα μου κι ας μην το παραδεχεται.

5Δεν μενω έγκυος!! Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Σαβ Δεκ 08, 2012 2:36 pm

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα κ απο μένα...Ο μέσος όρος προσπαθειών για εγκυμοσύνη είναι 6 μηνες με ένα χρόνο...Μια κουβέντα με τον γιατρό σου ίσως σε καθυσηχάσει, αλλά καλό θα ηταν να χαίρεσαι τις στιγμές με τν άντρα σου κ το μωρό θα έρθει...

6Δεν μενω έγκυος!! Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Κυρ Δεκ 09, 2012 3:14 am

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
 Δεν μενω έγκυος!! 215994 



Έχει επεξεργασθεί από τον/την ioanna85 στις Δευ Ιουλ 21, 2014 1:26 am, 1 φορά

7Δεν μενω έγκυος!! Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Κυρ Δεκ 16, 2012 3:20 am

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σας ευχαριστω πολύ κορίτσια! Συνεχίζουμε τις προσπαθειες κι ελπίζουμε ολα να πανε καλα...!!

8Δεν μενω έγκυος!! Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Κυρ Δεκ 16, 2012 10:09 am

ΜΙΜΗ32

ΜΙΜΗ32
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Τζενάκι μου σου γράφω κι εγώ τη δική μου ιστορία όσον αφορά το συγκεκριμένο θέμα.
5 μήνες πριν παντρευτώ είχα ξεκινήσει με τον άντρα μου προσπάθεια για παιδάκι. Είχα την εντύπωση ότι θα έπιανα γρήγορα παιδάκι επειδή η κολλήτη μου έπιασε με την πρώτη. Καθώς λοιπόν περνούσαν οι μήνες και δεν γινόταν τίποτα άρχισε να με καταλαμβάνει απίστευτο άγχος. Η απόκτηση του παιδιού μου είχε γίνει εμμονή. Μετά από 5 με 6 μήνες προσπαθειών έλεγα συνεχώς στον άντρα μου να πάμε για εξετάσεις. Εκείνος ήταν αρνητικός γιατί πίστευε ότι δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα παρά μόνο στο μυαλό μου. Ούτε τότε τον αδικούσα γι΄αυτό. Για να μην μακρηγορώ όταν πλέον άρχισα κι εγώ να κουράζομαι με την όλη κατάσταση που μόνη μου είχα δημιουργήσει το πήρα απόφαση να χαλαρώσω και να απολαύσω το γάμο μου χωρίς να σκέφτομαι το θέμα παιδί. Πραγματικά όταν το τήρησα έμεινα αμέσως έγκυος.
Και για να σου πω και κάτι να γελάσεις. Είχα καθυστέρηση και είχα κάνει ένα τεστ εγκυμοσύνης από το φαρμακείο το οποίο βγήκε αρνητικό. Προφανώς ήταν πολύ νωρίς ακόμα. Μετά από μια εβδομάδα που συνέχιζε η καθυστέρηση πήγα κι έκανα μια χοριακή. Ωστόσο εγώ δεν πίστευα ότι ήμουν έγκυος με τίποτα. Όταν λοιπόν πήρε τα αποτελέσματα ο άντρας μου στα χέρια του για να το διαβάσει εγώ πήγα από δίπλα του για να δω τι λένε. Αμέσως λοιπόν το μάτι μου πέφτει στο σημείο που έλεγε "όχι έγκυος" και άρχισα και του έλεγα "Να τα είδες δεν είμαι έγκυος" μέχρι που με σταμάτησε και μου έδειξε ότι αυτό ήταν στην στήλη που αναφέρει τις μονάδες που έχεις σε περίπτωση μη εγκυμοσύνης. Εννοείται ότι ήμουν έγκυος και η παλαβομάρα μου δεν με άφηνε να το συνειδητοποιήσω. Το έχουμε κάνει και ανέκδοτο. Τώρα είμαι στην προσπάθεια για δεύτερο παιδάκι και πίστεψε με έχουν ήδη περάσει 5 μήνες που προσπαθούμε και δεν έχω αγχωθεί καθόλου κι ούτε πρόκειται. Ξέρω ότι κάποια στιγμή θα συμβεί.
Είστε και οι δύο πολύ νέοι για να ανησυχείτε. Θα δεις ότι θα έρθει από μόνο του.
Φιλιά και καλή τύχη. Δεν μενω έγκυος!! 386913

9Δεν μενω έγκυος!! Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Κυρ Δεκ 16, 2012 11:34 am

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ βρε κοριτσια..μα ποση ταυτιση πια..σε καθε ιστορια σας ειδα απο πισω σημαδια κ της δικης μου..

εχω κ εγω συνδρομο πολυκυστικων ωοθηκων, ελαφρας μορφης ευτυχως.κανονικο κυκλο, με μειωμενη ομως ροη, καθολου ακμη τριχοφυια κ τα σχετικα, με καποιους πονους περιοδου παραπανω ομως..

χωρις να εχω κανει οποιαδηποτε κουβεντα με τον γιατρο μου για παιδακι ειπαμε με τον καλο μου να ξεκινησουμε προσπαθειες.ειχε τυχει κ κατα το παρελθον να κανουμε 3-4 φορες ελευθερα αλλα ποτε δεν ειχε συμβει κατι..μου ειχε κανει βεβαια καποια εντυπωση γιατι οσο κ να πεις, εβραζε το αιμα..

μετα απο 1 χρονο λοιπον στο καινουργιο μας σπιτακι ειπαμε να βαλουμε μπροστα γνωριζοντας λιγο πολυ οτι θα καθυστερουσε καπως λογω των πολυκυστικων..θεωρουσα οτι σε επιπεδο γονιμοτητας απειχαμε λιγο απο αλλα ζευγαρια, κ ειχα διαβασει οτι ουτως η αλλως ενα θεωρητικα πιο γονιμο ζευγαρι απο εμας θα επιανε παιδακι μεσα στον 1ο χρονο προσπαθειων, που σημαινε απο εναν μηνα μεχρι κ 12...αρα εμας μας υπολογιζα ακομα αργοτερα..

να μη σας τα πολυλογω, μετα απο 5 μηνες προσπθειων μαθαμε τα ευχαριστα..!κατα την διαρκεια βεβαια αυτων των μηνων με επαιρνε συνεχεια απο κατω.εμεινε κ η κολλητη μου τυχαια εγκυος χωρις να το θελουν και καπως τα εβαζα με την τυχη μου..το μωρο ηρθε τελικα οταν σταματησα ομως να το σκεφτομαι..

να φανταστειτε ειχα μια εβδομαδα καθυστερηση κ ζαλαδα κ ουτε που πηγαινε το μυαλο μου..ελεγα λιγο ο καυσωνας, λιγο τα μπανια που μολις ειχαμε ξεκινησει..το στηριζα αλλου κ οχι σε πιθανη εγκυμοσυνη.μπορειτε να φανταστειτε λοιπον ποσο σαστισα μπροστα στο θετικο τεστ εγκυμοσυνης..δεν ειχα λογια..κ στον καλο μου με γραμμα το ανακοινωσα!!!!

συμπερασμα?????αφηστε το αγχος κατα μερος, ειναι πολυ πολυ πολυ κακος οδηγος. οι γιατροι ουτως ή αλλως λενε οτι μεσα σε εναν χρονο προσπαθειων(δηλαδη εως κ 12 μηνες) ειναι το πιθανοτερο να μεινει μια γυναικα εγκυος..μετα απο το διαστημα αυτο ναι, να καταλαβω ενα ζευγαρι να θελησει να καταφυγει σε καποιες εξετασεις..μεχρι τοτε ομως χαρειτε απλα τους αντρουληδες σας χωρις προγραμματισμο κ στρες κ συντομα θα λαβετε τα πολυποθητα νεα απο τον πελαργο!!!!!!!

10Δεν μενω έγκυος!! Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Δευ Δεκ 17, 2012 8:20 am

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΑΧ κοριτσια μου χιλια ευχαριστω για τα λογια σας αλλα να ρωτησω και κατι που ξεχασα: Εχω γενικα πολύ χαμηλο σιδηρο, την τελευταια φορα ηταν 31. Παιζει αυτο καποιο ρολο στη συλληψη; ξεκινησα με δικη μου πρωτοβουλια να παιρνω τα juvamine που εχουν και φολικο οξυ. Οχι μονο για πιθανη εγκυμοσυνη αλλα και γενικα για λογους υγειας.

11Δεν μενω έγκυος!! Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Δευ Δεκ 17, 2012 8:29 am

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tzeni84 έγραψε:ΑΧ κοριτσια μου χιλια ευχαριστω για τα λογια σας αλλα να ρωτησω και κατι που ξεχασα: Εχω γενικα πολύ χαμηλο σιδηρο, την τελευταια φορα ηταν 31. Παιζει αυτο καποιο ρολο στη συλληψη; ξεκινησα με δικη μου πρωτοβουλια να παιρνω τα juvamine που εχουν και φολικο οξυ. Οχι μονο για πιθανη εγκυμοσυνη αλλα και γενικα για λογους υγειας.

Συνηθως στην αρχη της εγκυμοσυνης οι γυναικες που εχουν χαμηλο σιδηρο παιρνουν συμπληρωμα γιατι κατεβαινουν πολύ τα επιπεδα του στο αιμα!Σκεψου εμενα ο αιματοκριτης απο 42 τωρα στον 6ο επεσε στο 36!Για να παρεις απο μονη σου συμπληρωμα δε συμφωνω γιατι παιζουν κι αλλα ρολο οπως πχ η φερριτινη!Για μενα ρωτα τον γιατρο σου!

12Δεν μενω έγκυος!! Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Δευ Δεκ 17, 2012 2:41 pm

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
συμφωνω!

13Δεν μενω έγκυος!! Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Πεμ Δεκ 20, 2012 12:14 am

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια μου σας ζαλισα με τις ερωτησεις!! Αλλά ο γιατρος δεν μου εδωσε και πολλές απαντησεις γιατι ειπε οτι ειμαι υγιεστατη κι οσο πιο πολλες λεπτομερειες ξερω για την συλληψη τοσο πιο πολυ θα το σκεφτομαι και θα αγχωθω. Ηθελα να ρωτησω για την θερμοκρασια... Ο κυκλος μου ειναι πολυ σταθερος οποτε ξερω οτι τωρα ειμαι στις γονιμες. Στις γονιμες η θερμοκρασια μου δεν ξεπερνα τους 36,1. Χθες το πρωι ηταν 36. Σημερα το πρωι ειναι 36,6. Αυτο δεν ειναι θετικο σημαδι;;;;;

14Δεν μενω έγκυος!! Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Πεμ Δεκ 20, 2012 4:36 am

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ βρε Τζενακι..κοιτα, ο γιατρος σου οφειλει να σε πληροφορει για οποιαδηποτε απορια εχεις..αλλα αν ρωτας εμενα πολυ καλα εκανε κ δε σου ειπε πολλα.νομιζω αγχωνεσαι υπερβολικα κ για αυτο καλυτερα να μην ξερεις πολλα Razz

εγω παρολο που προσπαθουσα 5 μηνες με τον καλο μου για την μικρη με θερμοκρασιες δεν ασχοληθηκα ποτε.απογοητευομουν ουτως η αλλως με τα αρνητικα αποτελεσματα, ειπα να μην βαλω κι αλλο βραχνα το κεφαλι μου..

αν θες τοσο πολυ να μαθεις, φανταζομαι ολο κ καποια που το εχει μελετησει θα σου απαντησει..

15Δεν μενω έγκυος!! Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Πεμ Δεκ 20, 2012 7:09 am

mari-mari


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣ[ΑΘΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑ ΤΠΤ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ,ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ;:::::

mari-mari


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Tzeni84 έγραψε:Σας ευχαριστω κοριτσια!! Δεν περιμενα φυσικα να μεινω εγκυος με τη μια αλλα με στενοχωρει που βλεπω οτι αυτη η καθυστερηση αγχωνει τον αντρα μου κι ας μην το παραδεχεται.
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΕΙΜΑΙ,ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΥΡΩ ΣΤΟΥΣ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ,ΕΧΩ ΑΡΧΗΣΕΙ ΚΑΙ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ

17Δεν μενω έγκυος!! Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Πεμ Δεκ 20, 2012 7:20 am

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
3 μηνες δεν ειναι τιποτα.μετα τους 12 να αρχισετε να το ψαχνετε.μεχρι τοτε, διωχτε απλα το αγχος σας!

18Δεν μενω έγκυος!! Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Πεμ Δεκ 20, 2012 12:06 pm

vicky75

vicky75
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Χαλαράααα...που λεμε κι εμεις στη Θεσσαλονικη. Νομιζω ειναι πολυ νωρις να αγχωνεσαι απο τη στιγμη που εισαι υγιης. Εγω σ'εριχνα και καμποσα χρονακια (ημουν 34 τοτε) και στην κορη μου εμεινα εγκυος μετα απο 6 μηνες. Η αληθεια ειναι οτι ειχα ψιλοαγχωθει κι εγω. Αλλα απο οτι αποδειχθηκε, χωρις λόγο. Στον γιο μου που το αγχος ηταν μηδενικο εμεινα με την 1η. ΜΠαμ...και κάτω,,! Χαλαρωσε και απολαυσε το...! Μετα δεν θα μπορεις...! Δεν μενω έγκυος!! 215994 Αντε με το καλο...!

19Δεν μενω έγκυος!! Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Παρ Ιαν 18, 2013 7:16 am

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Φτασαμε πάλι στις γόνιμες και συνεχιζουμε... αντε να δουμε...

20Δεν μενω έγκυος!! Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Παρ Ιαν 18, 2013 7:46 am

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Tzeni84 έγραψε:Γεια σας κοριτσια!! Ειμαι καινουρια και δεν ξερω να χρησιμοποιω ακομη την σελιδα! Θελω να μοιραστω τον προβληματισμο μου μαζι σας: Εγω και ο αντρας μου ειμαστε 28 χρονων και το τελευταιο εξαμηνο προσπαθουμε ανεπιτυχως για ενα παιδακι. Εχω πολυ σταθερο κυκλο οποτε δεν δυσκολευομαι να υπολογισω τις γονιμες. Κανω καθε χρονο τεστ παπ και εκτος απο καποιες ηπιες κολπιτιδες δεν ειχα ποτε αλλοα προβλημα. Επίσης οι υπερηχοι μου ειναι πολυ καλοι. ακομη ομως τιποτα!! Να περιμενω η να απευθυνθω στο γιατρο για εξετασεις;; οταν το καλοκαιρι του ανεφερα οτι θελω να κανω παιδι μου ειπε οτι ειμαι υγιεστατη και να μην ανησυχω καθολου. Ενταξει, ξερω οτι δεν πρεπει να το σκεφτομαι πολυ αλλα πως γινεται αυτο;;;



ΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΕΞΑΜΗΝΟ ,ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ ΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕ ΜΕ .

ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΦΙΛΕΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΕΤΥΧΑΝ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΟΥΣ,ΤΟΥΣ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ .

"ΑΝ ΔΕΙΤΕ ΟΤΙ 1-2 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΓΊΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ,ΨΑΞΤΕ ΤΟ ΑΛΛΙΩΣ"

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.

21Δεν μενω έγκυος!! Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Παρ Ιαν 18, 2013 7:59 am

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αντωνη μου μονο 28 ειναι τα παιδια..μη τους λες για εξωσωματικες κ τα ρεστα..
θα ερθει τζενακο μου, το αγχος κοιταξτε να αποβαλετε..

22Δεν μενω έγκυος!! Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Παρ Ιαν 18, 2013 8:26 am

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εξωσωματικη;;; ουαου... τωρα οντως απελπιστηκα... εννοειται οτι αν περασει κι αλλο ο καιρος θα παω σε γιατρο και θα κανω οτι χρειαστει. αλλά να θεωρησω απο τωρα δεδομενη την εξωσωματικη πριν καν το ψαξω;;; μου φαινεται πολυ βαρυ...

23Δεν μενω έγκυος!! Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Παρ Ιαν 18, 2013 8:39 am

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tzeni84 έγραψε:εξωσωματικη;;; ουαου... τωρα οντως απελπιστηκα... εννοειται οτι αν περασει κι αλλο ο καιρος θα παω σε γιατρο και θα κανω οτι χρειαστει. αλλά να θεωρησω απο τωρα δεδομενη την εξωσωματικη πριν καν το ψαξω;;; μου φαινεται πολυ βαρυ...

καλε, μην σκεφτεσαι ετσι..

ειπαμε το 12μηνο προσπαθειων ειναι στανταρακι..

δε θυμαμαι εχεις κανει προγεννητικο ελεγχο?

μετα τον 1ο χρονο προσπαθειων συνηθως οι γιατροι προτεινουν εξετασεις..αλλες για τον αντρα, αλλες για την γυναικα..

η εξωσωματικη, η σπερματεγχυση κ τα σχετικα ειναι πραγματα που θα ακουσεις τελευταια..μην τρελαθουμε κιολας!

αχ βρε Αντωνη..μας το αγχωσες το κοριτσι μας.. Mad

24Δεν μενω έγκυος!! Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Παρ Ιαν 18, 2013 8:53 am

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η αληθεια ειναι οτι προγεννητικο δεν εχω κανει, κακως βεβαια. Πριν λιγες μερες εκλεισα ραντεβου με τον γυναικολογο και δεν πηγα την τελευταια στιγμη γιατι σκεφτηκα οτι αν μπω στη διαδικασια των εξετασεων, θα αγχωθω! ενταξει, εννοειται οτι αν κλεισω χρονο θα κανω. Προς το παρον συνεχιζουμε χαλαρα και ακαθεκτοι!!

25Δεν μενω έγκυος!! Empty Απ: Δεν μενω έγκυος!! Παρ Ιαν 18, 2013 9:56 am

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tzeni84 έγραψε:Η αληθεια ειναι οτι προγεννητικο δεν εχω κανει, κακως βεβαια. Πριν λιγες μερες εκλεισα ραντεβου με τον γυναικολογο και δεν πηγα την τελευταια στιγμη γιατι σκεφτηκα οτι αν μπω στη διαδικασια των εξετασεων, θα αγχωθω! ενταξει, εννοειται οτι αν κλεισω χρονο θα κανω. Προς το παρον συνεχιζουμε χαλαρα και ακαθεκτοι!!

ενταξει, μην νομιζεις..ουτε εγω ειχα κανει..οπως κ οι περισσοτερες εδω μεσα..τις εκανα αφου ειχα μεινει εγκυος..ξερεις, περα απο αιματοκριτη κ τα κλασικα, aids , ηπατιτιδα κ ολα αυτα..επρεπε να ειχα κανει κ παπ αλλα το ειχα ξεχασει.. Embarassed εκανα κολπικο αργοτερα..

τεσπα, μην αγχωνεσαι.ειπαμε.μονο μετα τον 1ο χρονο μπορει να προκυψει ζητημα εξειδικευμενων εξετασεων..μεχρι τοτε, οπως λες κι εσυ, συνεχιστε ακαθεκτοι..αλιμονο στην ηλικια μας αν μας παιρνει απο κατω!!!γερα λοιπον!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις