Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
362 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 362 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26eseis tha ftanate se afto to simio? - Σελίδα 2 Empty Απ: eseis tha ftanate se afto to simio? Πεμ Ιουλ 29, 2010 8:12 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πραγματικά καταλαβαίνω ότι είναι πολύ σοβαρό το πρόβλημα και δεν ξέρεις τι να κάνεις!
μα να έχει το θράσος να πει ότι το παιδί τον κόλλησε? ας μίλαγε με το παιδί της και ας το ήθελε, να πήγαινε να μείνει μαζί της όταν το παιδί σας έχει κάποια ίωση ώστε να μην τον κολλήσει όχι να κατηγορεί εσάς!
πόσο μάλλον σε πιο σοβαρό περιστατικό, που δεν σας το εύχομαι με τίποτα, θα έχει το θράσος να μιλήσει? να πει τι? εδώ η ίδια και δεν θέλει το παιδί της, το έχει διώξει με τον τρόπο της και θα ζητήσει και τα ρέστα! τι να πω! δεν ξέρω πως σκέφτονται μερικοί, και μιλάμε για μάνα τώρα! η μάνα κάνει κάθε θυσία για το παιδί της υποτίθεται!

27eseis tha ftanate se afto to simio? - Σελίδα 2 Empty Απ: eseis tha ftanate se afto to simio? Πεμ Ιουλ 29, 2010 8:17 am

g+g

g+g
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μαρία έγραψε:πραγματικά καταλαβαίνω ότι είναι πολύ σοβαρό το πρόβλημα και δεν ξέρεις τι να κάνεις!
μα να έχει το θράσος να πει ότι το παιδί τον κόλλησε? ας μίλαγε με το παιδί της και ας το ήθελε, να πήγαινε να μείνει μαζί της όταν το παιδί σας έχει κάποια ίωση ώστε να μην τον κολλήσει όχι να κατηγορεί εσάς!
πόσο μάλλον σε πιο σοβαρό περιστατικό, που δεν σας το εύχομαι με τίποτα, θα έχει το θράσος να μιλήσει? να πει τι? εδώ η ίδια και δεν θέλει το παιδί της, το έχει διώξει με τον τρόπο της και θα ζητήσει και τα ρέστα! τι να πω! δεν ξέρω πως σκέφτονται μερικοί, και μιλάμε για μάνα τώρα! η μάνα κάνει κάθε θυσία για το παιδί της υποτίθεται!
etsi einai den xerw ilikrina ugeia euxomai se olous mas kai elpizw kapoia stigmi na tis leipsei toso poli pou na kanei pisw

28eseis tha ftanate se afto to simio? - Σελίδα 2 Empty Απ: eseis tha ftanate se afto to simio? Πεμ Ιουλ 29, 2010 8:18 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μακάρι και εύχομαι ολόψυχα υγεία στην οικογένειά σου!

29eseis tha ftanate se afto to simio? - Σελίδα 2 Empty Απ: eseis tha ftanate se afto to simio? Πεμ Ιουλ 29, 2010 8:19 am

ShicShuel

ShicShuel
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Με τον αντρα σου ειστε πολυ καλα απ οτι καταλαβαινω....γιατι δεν της μιλαει εκεινος να της πει οτι η κατασταση τον στενοχωρει κ οτι πρεπει τα πραγματα να ληξουν εδω......δε θα συμεριστειο το προβλημα υγειας του??? ακαρδη ειναι εντελως πια???? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

30eseis tha ftanate se afto to simio? - Σελίδα 2 Empty Απ: eseis tha ftanate se afto to simio? Πεμ Ιουλ 29, 2010 8:20 am

oneirena

oneirena
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
να μην απελπίζεσαι ποτέ σου!!! και να κοιτάξεις για το πρόβλημα υγείας που αντιμετωπίζει ο άνδρας σου να το ψάξεις μόνη σου. Δόξα το Θεό υπάρχουν πολλοί καλοί γιατροί που μπορούν να σε βοηθήσουν. Και που λές πως δεν έχει κανέναν απο την οικογένειά του , να θυμάσαι πως πλέον έχει τη δική του οικογένεια που αποτελείται απο εσένα και το παιδάκι σας!!! καθώς και απο όσους αποτελούν την δική σου οικογένεια-γονείς κ.τ.λ.-είμαι παθούσα και στο λέω. Wink Wink
Και να θυμάσαι πως εδώ υπάρχουν πολλές κοπέλες απο εμάς που οποιαδήποτε στιγμή είμαστε εδώ για εσένα. Very Happy Very Happy

31eseis tha ftanate se afto to simio? - Σελίδα 2 Empty Απ: eseis tha ftanate se afto to simio? Πεμ Ιουλ 29, 2010 8:30 am

g+g

g+g
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ShicShuel έγραψε:Με τον αντρα σου ειστε πολυ καλα απ οτι καταλαβαινω....γιατι δεν της μιλαει εκεινος να της πει οτι η κατασταση τον στενοχωρει κ οτι πρεπει τα πραγματα να ληξουν εδω......δε θα συμεριστειο το προβλημα υγειας του??? ακαρδη ειναι εντελως πια???? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
ap oti katalava twra thn timori aytos me thn seira tou me to na min thn perni thl na mi pigenei egei ktl. kapoia stigmi mou eipe pws tha ertei i wra kai tha ta akousoun oloi tous alla den rwtaw den syzitaw prwton gia na min ton epireazw kai deuteron giati mallon pisteuei kai aytos ayto pou pisteuw kai egw .. tpt den tha allaxei apla gia alli mia fora tha spasei kamia porta tha pesei kamia lipothimia apo ta neura kai klamata klamata pantou

32eseis tha ftanate se afto to simio? - Σελίδα 2 Empty Απ: eseis tha ftanate se afto to simio? Πεμ Ιουλ 29, 2010 8:32 am

g+g

g+g
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
oneirena έγραψε:να μην απελπίζεσαι ποτέ σου!!! και να κοιτάξεις για το πρόβλημα υγείας που αντιμετωπίζει ο άνδρας σου να το ψάξεις μόνη σου. Δόξα το Θεό υπάρχουν πολλοί καλοί γιατροί που μπορούν να σε βοηθήσουν. Και που λές πως δεν έχει κανέναν απο την οικογένειά του , να θυμάσαι πως πλέον έχει τη δική του οικογένεια που αποτελείται απο εσένα και το παιδάκι σας!!! καθώς και απο όσους αποτελούν την δική σου οικογένεια-γονείς κ.τ.λ.-είμαι παθούσα και στο λέω. Wink Wink
Και να θυμάσαι πως εδώ υπάρχουν πολλές κοπέλες απο εμάς που οποιαδήποτε στιγμή είμαστε εδώ για εσένα. Very Happy Very Happy
se eyxaristw para polu exw suginithei me oles sas:) makari na ta diavaze kai aytos ayta tou eixa steilei kati apo tis istories me tis petheres xaxxaxa kai gelousame me ta xalia olwn mas

33eseis tha ftanate se afto to simio? - Σελίδα 2 Empty Απ: eseis tha ftanate se afto to simio? Πεμ Ιουλ 29, 2010 8:34 am

ShicShuel

ShicShuel
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[quote="g+g"]
ShicShuel έγραψε:Με τον αντρα σου ειστε πολυ καλα απ οτι καταλαβαινω....γιατι δεν της μιλαει εκεινος να της πει οτι η κατασταση τον στενοχωρει κ οτι πρεπει τα πραγματα να ληξουν εδω......δε θα συμεριστειο το προβλημα υγειας του??? ακαρδη ειναι εντελως πια???? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
ap oti katalava twra thn timori aytos me thn seira tou me to na min thn perni thl na mi pigenei egei ktl. kapoia stigmi mou eipe pws tha ertei i wra kai tha ta akousoun oloi tous alla den rwtaw den syzitaw prwton gia na min ton epireazw kai deuteron giati mallon pisteuei kai aytos ayto pou pisteuw kai egw ..

θα γυρισει ο τροχος...θα γ@#^$^$#^ κι ο φτωχος!!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

34eseis tha ftanate se afto to simio? - Σελίδα 2 Empty Απ: eseis tha ftanate se afto to simio? Πεμ Ιουλ 29, 2010 8:36 am

ShicShuel

ShicShuel
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Επισης καλα κανεις κ δεν λες πολλα....αστα να τα κανονισει ο γιος απο δω κ περα!!!! εσυ ΒΡΑΧΟΣ!

35eseis tha ftanate se afto to simio? - Σελίδα 2 Empty Απ: eseis tha ftanate se afto to simio? Πεμ Ιουλ 29, 2010 8:38 am

g+g

g+g
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ShicShuel έγραψε:Επισης καλα κανεις κ δεν λες πολλα....αστα να τα κανονισει ο γιος απο δω κ περα!!!! εσυ ΒΡΑΧΟΣ!
oso ginete nai ...as kanoun oti theloun 40x einai den einai mwro na tou lew egw ti na kanei kai pisteuw pws tpt den ginete tyxaia..

36eseis tha ftanate se afto to simio? - Σελίδα 2 Empty Απ: eseis tha ftanate se afto to simio? Πεμ Ιουλ 29, 2010 8:42 am

despoinag

despoinag
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να δικαιολογηθεί η συμπεριφορά αυτής της μάνας. Θα ήθελα όμως να σου πω για πιο λόγο πιθανόν να συμβαίνει, ό,τι συμβαίνει χωρίς να την δικαιολογώ.

Είναι μία μάνα που έχει πονέσει και ταλαιπωρηθεί πολύ για να κρατήσει στη ζωή το παιδί της. Κατάφεραν να τον σώσουν αλλά πάντα στο μυαλό τους θα είναι το μικρό το παιδί που έχει την ανάγκη τους για να μείνει στη ζωή. Δυστηχώς δεν κατάφεραν να διαχωρίσουν την κατάσταση στο μυαλό τους. Ο γιος τους θα είναι πάντα ασθενικός και πάντα θα έχει την ανάγκη τους. Πιθανότατα να έγινε και το επίκεντρό τους για πολλά χρόνια και ξαφνικά να έχασαν το επίκεντρο αυτό και να ένιωσαν χαμένοι.

Εκείνοι πάλι τον εξιδανίκευσαν στο μυαλό τους. Είναι σπουδαίος που τα κατάφερε και φυσικά επειδή είναι μοναδικός καμία γυναίκα και γενικά κανένας άνθρωπος δεν θα είναι ποτέ αρκετά καλός για να σταθεί δίπλα του στη ζωή. Όλοι θα είναι παρακατιανοί.

Το ιδανικό φυσικά θα ήταν να σταθούν περήφανοι και ευτυχισμένοι δίπλα του αλλά δεν έχουν τον ίδιο χαρακτήρα όλοι.

Το σίγουρο είναι ότι εσύ δεν φταις πουθενά. Απλά αυτό επηρρεάζει εσένα, αλλά δυστηχώς επηρρεάζει και τον άντρα σου.

Ελπίζω όλα να αλλάξουν κάποια στιγμή και να γίνουν όπως πρέπει για να νιώσει και ο άντρας σου καλύτερα. Μέχρι να γίνει αυτό να πέρνετε δύναμη από την σχέση σας και την αγάπη σας και φυσικά από το παιδάκι σας.

37eseis tha ftanate se afto to simio? - Σελίδα 2 Empty Απ: eseis tha ftanate se afto to simio? Πεμ Ιουλ 29, 2010 8:55 am

g+g

g+g
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
despoinag έγραψε:Σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να δικαιολογηθεί η συμπεριφορά αυτής της μάνας. Θα ήθελα όμως να σου πω για πιο λόγο πιθανόν να συμβαίνει, ό,τι συμβαίνει χωρίς να την δικαιολογώ.

Είναι μία μάνα που έχει πονέσει και ταλαιπωρηθεί πολύ για να κρατήσει στη ζωή το παιδί της. Κατάφεραν να τον σώσουν αλλά πάντα στο μυαλό τους θα είναι το μικρό το παιδί που έχει την ανάγκη τους για να μείνει στη ζωή. Δυστηχώς δεν κατάφεραν να διαχωρίσουν την κατάσταση στο μυαλό τους. Ο γιος τους θα είναι πάντα ασθενικός και πάντα θα έχει την ανάγκη τους. Πιθανότατα να έγινε και το επίκεντρό τους για πολλά χρόνια και ξαφνικά να έχασαν το επίκεντρο αυτό και να ένιωσαν χαμένοι.

Εκείνοι πάλι τον εξιδανίκευσαν στο μυαλό τους. Είναι σπουδαίος που τα κατάφερε και φυσικά επειδή είναι μοναδικός καμία γυναίκα και γενικά κανένας άνθρωπος δεν θα είναι ποτέ αρκετά καλός για να σταθεί δίπλα του στη ζωή. Όλοι θα είναι παρακατιανοί.

Το ιδανικό φυσικά θα ήταν να σταθούν περήφανοι και ευτυχισμένοι δίπλα του αλλά δεν έχουν τον ίδιο χαρακτήρα όλοι.

Το σίγουρο είναι ότι εσύ δεν φταις πουθενά. Απλά αυτό επηρρεάζει εσένα, αλλά δυστηχώς επηρρεάζει και τον άντρα σου.

Ελπίζω όλα να αλλάξουν κάποια στιγμή και να γίνουν όπως πρέπει για να νιώσει και ο άντρας σου καλύτερα. Μέχρι να γίνει αυτό να πέρνετε δύναμη από την σχέση σας και την αγάπη σας και φυσικά από το παιδάκι σας.
nai exeis dikaio...parapanw kapou exw grapsei pws nai katalabainw apolita thn antidrasi tis. otan ton gnwrisa kai arxise na dixnei kapoia parapano aisthimata gia mena apo filika prin proxorisoume se sxesi kathisa kai tou eipa kai tou exigisa wres kai meres oloklires pws mia sxesi mai mou tha eixe polla polla provlimata......pistepseto... oti exw pei exei vgei kata lexi....ta panta omos....eixe thn elpida o antras mou kai ayto mou elege pws nai ok oti kai na poun sthn arxi molis se gnwrisoun tha deis tha allaxoun ola. ma den thelei na me gnwrisei..exei malwsei me suggenis tis me ieris me olous osus itan mazi mas...i agapi tis gia to paidi tis mono etsi ekfrazete..me to na mi xeei pou kai pws zei kai me poious

38eseis tha ftanate se afto to simio? - Σελίδα 2 Empty Απ: eseis tha ftanate se afto to simio? Πεμ Ιουλ 29, 2010 9:52 am

ioannaki

ioannaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοπέλα μου κάνε κουράγιο και κοίτα μόνο το σπίτι σου και τον άντρα σου..
Η γυναίκα είναι απαράδεκτη...Όμως θα σου πω το εξής..Οι μανάδες που έχουν παιδιά με προβλημα υγείας και τα περιποιούνται, νομίζουν ότι τους ανήκουν...
Έχω έναν ξάδερφο με ένα πρόβλημα υγείας σοβαρό, τον πειποιείται η μαμά του, είχε βρει μια κοπέλα μου τον λάτρευε και η μάνα του μετά από πολλή προσπάθεια κατάφερε να τους χωρίσει...Δεν παραδέχονται ότι μπορεί μια άλλη γυναίκα να φροντίσει το παιδί τους..Κι όμως μπορεί...
Εγώ θα σου πω ότι είπα και στην αχώνευτη θεία που δε θέλω ούτε ζωγραφιστή να τη βλέπω...
"Αντί να λες και ευχαριστώ που επέλεξε να είναι με το άρρωστο παιδί σου και το λατρεύει, τη βρίζεις"...Υπόψιν ότι η ασθένεια που έχει ο ξαεδρφός σου κατά 90% προκαλεί στειρότητα....Και αυτή η κοπέλα ΗΘΕΛΕ να είναι μαζί του...Δεν την ενδιέφερε...

Εγώ πάντως για να είμαι ειλικρινής δε θα επέλεγα έναν άνθρωπο με σοβαρή ασθένεια...Αφενός επειδή δεν θα είχα κουράγιο να τον φροντίσω και αφετέρου σε ενδεχόμενη απώλεια θα τρελαινόμυον...
Μόνο και μόνο που αυτό δε σε απασχόλησε, σου βγάζω το καπέλο...
Σου αξίζουν συγχαρητήρια κοπέλα μου... Respect Respect

όσο για την πεθερά σου, αγνόησε την...Σαν να μην υπάρχει...
Κι επειδή καταλαβαίνω τους φόβους σου, ενημερώσου όσο περισσότερο μπορείς για την ασθένεια του συζύγου σου..Μίλα με τους γιατρούς του και ρώτα τι μπορείς να κάνεις αν συμβεί το οτιδήποτα για να μπορείς να του παράσχεις τη βοήθειά σου...

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου..

39eseis tha ftanate se afto to simio? - Σελίδα 2 Empty Απ: eseis tha ftanate se afto to simio? Πεμ Ιουλ 29, 2010 10:06 am

g+g

g+g
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ioannaki έγραψε:Κοπέλα μου κάνε κουράγιο και κοίτα μόνο το σπίτι σου και τον άντρα σου..
Η γυναίκα είναι απαράδεκτη...Όμως θα σου πω το εξής..Οι μανάδες που έχουν παιδιά με προβλημα υγείας και τα περιποιούνται, νομίζουν ότι τους ανήκουν...
Έχω έναν ξάδερφο με ένα πρόβλημα υγείας σοβαρό, τον πειποιείται η μαμά του, είχε βρει μια κοπέλα μου τον λάτρευε και η μάνα του μετά από πολλή προσπάθεια κατάφερε να τους χωρίσει...Δεν παραδέχονται ότι μπορεί μια άλλη γυναίκα να φροντίσει το παιδί τους..Κι όμως μπορεί...
Εγώ θα σου πω ότι είπα και στην αχώνευτη θεία που δε θέλω ούτε ζωγραφιστή να τη βλέπω...
"Αντί να λες και ευχαριστώ που επέλεξε να είναι με το άρρωστο παιδί σου και το λατρεύει, τη βρίζεις"...Υπόψιν ότι η ασθένεια που έχει ο ξαεδρφός σου κατά 90% προκαλεί στειρότητα....Και αυτή η κοπέλα ΗΘΕΛΕ να είναι μαζί του...Δεν την ενδιέφερε...

Εγώ πάντως για να είμαι ειλικρινής δε θα επέλεγα έναν άνθρωπο με σοβαρή ασθένεια...Αφενός επειδή δεν θα είχα κουράγιο να τον φροντίσω και αφετέρου σε ενδεχόμενη απώλεια θα τρελαινόμυον...
Μόνο και μόνο που αυτό δε σε απασχόλησε, σου βγάζω το καπέλο...
Σου αξίζουν συγχαρητήρια κοπέλα μου... Respect Respect

όσο για την πεθερά σου, αγνόησε την...Σαν να μην υπάρχει...
Κι επειδή καταλαβαίνω τους φόβους σου, ενημερώσου όσο περισσότερο μπορείς για την ασθένεια του συζύγου σου..Μίλα με τους γιατρούς του και ρώτα τι μπορείς να κάνεις αν συμβεί το οτιδήποτα για να μπορείς να του παράσχεις τη βοήθειά σου...

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου..
sr eyxarisstw para para polu. afou oles aytes oi miteres theloun kai xeroun na frontizoun ta paidia pws mporoun an einai makria ?ayto den mporw na xonepsw san mana kai egw. i kori mou exei epilipsia tremo thn stigmi pou tha stamatisi thn therapia giati den mporw na fantastw oti kapoia stigmi den tha einai konta mou kai an xanakanei krisi den tha eimai ekei.episis grafw kai pio panw pws kai emeis dustixos den mporoume na kanoume paidi ayto lene oi exetaseis spermatozoaria 0 Crying or Very sad oso gia to oti eimai me atomo pou exei provlima ygeias ...nai fovamai ,tromazw alla tha sou pw ayto pou skeftika apo thn prwth stigmi poy ton gnwrisa. aytos kai tosoi alloi genithikan me kapoia provlimata. egw kai tosoi alloi ypotithete eimaste ugieis. anapasa stigmi omos mporei egw kai o kathenas na ginoume xeirotera apo auta ta atoma.. o antras mou douleuei vgenoume odigi ktl ola fysika me metro tha mporousa ana pasa stigmi na minw entelos paralliti, fito ktl opote prospathw na to skeftomai san kati pou ok sumbainei alla den einai k empodio. eimaste kala uparxoun kai xeirotera Laughing

40eseis tha ftanate se afto to simio? - Σελίδα 2 Empty Απ: eseis tha ftanate se afto to simio? Πεμ Ιουλ 29, 2010 10:50 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
διαβασα μονο το αρχικο ποστ, κοιτα η αληθεια ειναι οτι αν μαθεις οτι αυτη που θα παντρευτει ο γιος σου εχει ηδη ενα παιδι και μιλαω για κοπελα γιατι στον αντρα και να εχει δεν ειναι μεσα στο σπιτι μαζι, δεν πετας και την σκουφια σου αυτο ειναι αληθεια, απο εκει και περα ομως το να κρατας μουτρα και να μην χαιρεσαι το γαμο του παιδιου σου που τραβηξες τοσα γιαυτο και τραβηξε και το ιδιο πολλα το θεωρω απαραδεκτο, εγω το εχω σκεφτει αν δεν μου αρεσει η νυφη η ο γαμπρος μου στην αρχη που θα τον την δω θα πω στο παιδι μου την αποψη μου, αν μετα εκεινος ειναι καλα και θελει να προχωρησει θα το βουλωσω και θα κοιταξω να ειμαι κοντα τους και καλα, ειναι χαζο να κρατας μουτρα στο παιδι σου και να μην εισαι διπλα του οτι και αν σε ενοχλει, αυτοι οι γονεις ειναι εγωκεντρικοι και σκεφτονται μονο την παρτη τους και οχι το καλο των παιδιων τους

41eseis tha ftanate se afto to simio? - Σελίδα 2 Empty Απ: eseis tha ftanate se afto to simio? Πεμ Ιουλ 29, 2010 10:55 am

euphoria


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ουφφφ...τώρα θέλω τόσα να σου πω...και δεν ξέρω από που να αρχίσω... Ο μεγάλος μου αδερφός πριν 12 χρόνια και σε ηλικία 18 ετών έφυγε για σπουδές Αμερική κι...εκει γνώρισε μια κοπέλα η οποία είχε ήδη ένα κοριτσάκι 2,5 ετών...τότε ο αδελφος μου ηταν 25...μεγάλος έρωτας...αγάπη...Έτσι κι αποφάσισε να προχωρήσει σε γάμο...Ενημέρωσε τους γονείς μας...Η μητέρα μου το δέχτηκε χωρίς να πει τπτ...ισα ισα...Ο πατέρας μου όμως....είχε πρόβλημα...παλαιών αρχών, κλεισμέμνος στον μικρόκοσμο της επαρχίας...αντέδρασε με τον πιο άσχημο τρόπο...κάνωντας ψυχολογικό πόλεμο στο παιδί του...Όλοι προσπαθούσαμε να μαλακώσουμε την καρδιά του..ώσπου αρρώστησα βαριά..μπήκα στο νοσοκομείο και έκανα θεραπείες...εκεί του ζήτησα να αναθεωρήσει και μάλλον...ο Θεός έκανε το θαύμα του. Η αλήθεια είναι οτι οι γονείς πολλές φορές γίνονται σκληροί...Όσοι μετανιώνουν ειλικρινά κι εφόσον δεν ειναι αργά...,έχει καλώς...όσοι επιμένουν στην ''κακία'' τους είναι αξιολύπητοι και κριμα γιατι διώχνουν την έννοια του γονέα από πάνω τους...κι όχιμονο...
όπως και να 'χει...σε παρακαλώ πολύ οπλίσου με δύναμη για να αντιμετωπίσεις την κατάσταση και με πολύ αγάπη απέναντι στον άντρα σου για να καλύψεις τα κενά. Πίστεψέ με μπορείς να τα καλύψεις!!!!

ΥΓ ο αδερφός μου ειχε ερθει πριν ενα μηνα Ελλάδα με τη γυναικα του και ο πατέρας μου ηταν μια χαρά...τι να πώ...θα προσευχηθώ να φωτίσει ο Θεός την πεθερά σου...να μαλακώσει την πέτρινη καρδιά της...

42eseis tha ftanate se afto to simio? - Σελίδα 2 Empty Απ: eseis tha ftanate se afto to simio? Πεμ Ιουλ 29, 2010 11:06 am

g+g

g+g
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
euphoria έγραψε:Ουφφφ...τώρα θέλω τόσα να σου πω...και δεν ξέρω από που να αρχίσω... Ο μεγάλος μου αδερφός πριν 12 χρόνια και σε ηλικία 18 ετών έφυγε για σπουδές Αμερική κι...εκει γνώρισε μια κοπέλα η οποία είχε ήδη ένα κοριτσάκι 2,5 ετών...τότε ο αδελφος μου ηταν 25...μεγάλος έρωτας...αγάπη...Έτσι κι αποφάσισε να προχωρήσει σε γάμο...Ενημέρωσε τους γονείς μας...Η μητέρα μου το δέχτηκε χωρίς να πει τπτ...ισα ισα...Ο πατέρας μου όμως....είχε πρόβλημα...παλαιών αρχών, κλεισμέμνος στον μικρόκοσμο της επαρχίας...αντέδρασε με τον πιο άσχημο τρόπο...κάνωντας ψυχολογικό πόλεμο στο παιδί του...Όλοι προσπαθούσαμε να μαλακώσουμε την καρδιά του..ώσπου αρρώστησα βαριά..μπήκα στο νοσοκομείο και έκανα θεραπείες...εκεί του ζήτησα να αναθεωρήσει και μάλλον...ο Θεός έκανε το θαύμα του. Η αλήθεια είναι οτι οι γονείς πολλές φορές γίνονται σκληροί...Όσοι μετανιώνουν ειλικρινά κι εφόσον δεν ειναι αργά...,έχει καλώς...όσοι επιμένουν στην ''κακία'' τους είναι αξιολύπητοι και κριμα γιατι διώχνουν την έννοια του γονέα από πάνω τους...κι όχιμονο...
όπως και να 'χει...σε παρακαλώ πολύ οπλίσου με δύναμη για να αντιμετωπίσεις την κατάσταση και με πολύ αγάπη απέναντι στον άντρα σου για να καλύψεις τα κενά. Πίστεψέ με μπορείς να τα καλύψεις!!!!

ΥΓ ο αδερφός μου ειχε ερθει πριν ενα μηνα Ελλάδα με τη γυναικα του και ο πατέρας μου ηταν μια χαρά...τι να πώ...θα προσευχηθώ να φωτίσει ο Θεός την πεθερά σου...να μαλακώσει την πέτρινη καρδιά της...
telika mou kanei poli kalo pou to mirastika mazi sas sas euxaristw oles alla an einai na ftasoume se simio na mpenoume sta nosokomia vre koritsia enas enas ti na to kanw?pantos to nosokomio(eutixos mono gia exetaseis)itan i aformi na vrethw 2 fores me ton patera tou kai thn prwti na me agaliasei kai na me filisei...

43eseis tha ftanate se afto to simio? - Σελίδα 2 Empty Απ: eseis tha ftanate se afto to simio? Πεμ Ιουλ 29, 2010 12:21 pm

mama marilenas


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Για μενα αν αγαπας το παιδι σου το μονο που ευχεσαι ειναι να ειναι χαρουμενο με τις επιλογες του. Ναι θα το συμβουλεψεις αλλα πανω απο ολα θα του σταθεις σε οτι επιλεξει. Προσωπικα θελω να πιστευω οτι οτι και αν αποφασισει το παιδι μου εγω θα ειμαι διπλα του. Κριμα να υπαρχουν τετοια μυαλα παντως, αντι να εστιασουν στο οτι το παιδι τους βρηκε εναν ανθρωπο να του ταιριαζει κολλανε στο οτι εχεις παιδι? Ελπιζω να εισαι ευτιχισμενοι με τον ανθρωπο σου κοριτσι μου και μακαρι να αλλαξουν σκεπτικο.

44eseis tha ftanate se afto to simio? - Σελίδα 2 Empty Απ: eseis tha ftanate se afto to simio? Πεμ Ιουλ 29, 2010 12:38 pm

g+g

g+g
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mama marilenas έγραψε:Για μενα αν αγαπας το παιδι σου το μονο που ευχεσαι ειναι να ειναι χαρουμενο με τις επιλογες του. Ναι θα το συμβουλεψεις αλλα πανω απο ολα θα του σταθεις σε οτι επιλεξει. Προσωπικα θελω να πιστευω οτι οτι και αν αποφασισει το παιδι μου εγω θα ειμαι διπλα του. Κριμα να υπαρχουν τετοια μυαλα παντως, αντι να εστιασουν στο οτι το παιδι τους βρηκε εναν ανθρωπο να του ταιριαζει κολλανε στο οτι εχεις παιδι? Ελπιζω να εισαι ευτιχισμενοι με τον ανθρωπο σου κοριτσι μου και μακαρι να αλλαξουν σκεπτικο.
o xronos tha dixei

45eseis tha ftanate se afto to simio? - Σελίδα 2 Empty Απ: eseis tha ftanate se afto to simio? Πεμ Ιουλ 29, 2010 2:34 pm

ΔΕΣΠΟ


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΣΟΥ ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ!!!!ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΕΠΙΛΗΨΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙΣ ΕΝΑ ΑΝΤΡΑ ΜΕ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ.... ΟΜΩΣ ΑΝΑΣΚΟΥΜΠΩΣΟΥ!!!ΔΗΛ ΣΗΚΩΣΕ ΤΑ ΜΑΝΙΚΙΑ ΣΟΥ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΩΣΟΥ!!ΜΑΘΕ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΣΟΥ ΕΞΗΓΗΣΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΤΙ ΕΠΙΠΛΟΚΕΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ...ΑΝΕΛΑΒΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ... ΤΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙΣ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΕΣΤΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ..
ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΒΡΑΧΟΣ ΤΟΥ ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΤΟΥ ΟΙ ΡΙΖΕΣ ΤΟΥ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ ...
ΑΥΤΑ ΣΤΑ ΛΕΩ ΑΠΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑ... ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ 27 ΧΡΟΝΩΝ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΜΑΘΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΠΑΡΘΕΝΑ....ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΜΗ ΜΕ ΛΕΣ ΕΤΣΙ ΗΤΑΝ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΗΣ....3 ΧΡΟΝΙΑ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕΙ ...ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ 35 ΤΗΣ ΠΗΓΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΧΩΡΙΣΜΕΝΟΣ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ??? ΠΕΘΑΝΕΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΕΘΑΝΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΚΗΔΕΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΝ ΕΡΘΕΙΣ....
ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΔΕΛΦΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΝΥΦΗΣ ΜΟΥ ΜΕ ΕΦΕΡΑΝ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΞΑΝΑ...ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΗΝ ΣΥΓΧΩΡΗΣΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΝΟΙΩΣΑ ΞΑΝΑ ΖΕΣΤΑΣΙΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ.... ΟΤΑΝ ΜΟΥΠΕ ΠΕΘΑΝΕΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ...ΕΝΟΙΩΣΑ ΝΑ ΧΑΝΩ ΤΟ ΕΔΑΦΟΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ...ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΡΙΖΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΛΘΟΝ...ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ..ΧΩΡΙΣΑ ΚΙΟΛΑΣ ΓΙΑ ΑΣΧΕΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ..... ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΜΕ ΕΝΑ ΘΑΥΜΑΣΙΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΟΙΩΘΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΜΟΥ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ....
ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΜΙΑ ΖΕΣΤΗ ΑΓΚΑΛΙΑ.... ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΕΔΩ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΤΗΝ ΨΥΧΟΥΛΑ ΣΟΥ....

46eseis tha ftanate se afto to simio? - Σελίδα 2 Empty Απ: eseis tha ftanate se afto to simio? Πεμ Ιουλ 29, 2010 2:41 pm

g+g

g+g
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΔΕΣΠΟ έγραψε: ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΣΟΥ ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ!!!!ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΕΠΙΛΗΨΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙΣ ΕΝΑ ΑΝΤΡΑ ΜΕ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ.... ΟΜΩΣ ΑΝΑΣΚΟΥΜΠΩΣΟΥ!!!ΔΗΛ ΣΗΚΩΣΕ ΤΑ ΜΑΝΙΚΙΑ ΣΟΥ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΩΣΟΥ!!ΜΑΘΕ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΣΟΥ ΕΞΗΓΗΣΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΤΙ ΕΠΙΠΛΟΚΕΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ...ΑΝΕΛΑΒΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ... ΤΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙΣ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΕΣΤΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ..
ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΒΡΑΧΟΣ ΤΟΥ ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΤΟΥ ΟΙ ΡΙΖΕΣ ΤΟΥ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ ...
ΑΥΤΑ ΣΤΑ ΛΕΩ ΑΠΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑ... ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ 27 ΧΡΟΝΩΝ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΜΑΘΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΠΑΡΘΕΝΑ....ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΜΗ ΜΕ ΛΕΣ ΕΤΣΙ ΗΤΑΝ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΗΣ....3 ΧΡΟΝΙΑ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕΙ ...ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ 35 ΤΗΣ ΠΗΓΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΧΩΡΙΣΜΕΝΟΣ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ??? ΠΕΘΑΝΕΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΕΘΑΝΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΚΗΔΕΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΝ ΕΡΘΕΙΣ....
ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΔΕΛΦΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΝΥΦΗΣ ΜΟΥ ΜΕ ΕΦΕΡΑΝ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΞΑΝΑ...ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΗΝ ΣΥΓΧΩΡΗΣΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΝΟΙΩΣΑ ΞΑΝΑ ΖΕΣΤΑΣΙΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ.... ΟΤΑΝ ΜΟΥΠΕ ΠΕΘΑΝΕΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ...ΕΝΟΙΩΣΑ ΝΑ ΧΑΝΩ ΤΟ ΕΔΑΦΟΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ...ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΡΙΖΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΛΘΟΝ...ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ..ΧΩΡΙΣΑ ΚΙΟΛΑΣ ΓΙΑ ΑΣΧΕΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ..... ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΜΕ ΕΝΑ ΘΑΥΜΑΣΙΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΟΙΩΘΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΜΟΥ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ....
ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΜΙΑ ΖΕΣΤΗ ΑΓΚΑΛΙΑ.... ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΕΔΩ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΤΗΝ ΨΥΧΟΥΛΑ ΣΟΥ....
exw anatrixiasei olokliri......nomizw pws kapws etsi niothei k o antras mou dustixos...ti na pw vre paidia?o theos na mas dinei dynami kai ygeia kai oti einai grammeno tha ginei.nai ayto kanw me tous giatrous kai eytixos doxa ton theo den xreiastike nosokomio alla einai poli duskola.proxthes eixe 2 meres pireto apo donti to perasmeno sabbato kai ta ida ola einai kai aytos klapsas ton epiase kai taxupalmia efaga ton kosmo na vrw thlefwno tou pathologou telika doxa ton theo ola kala voithisan ooi itan edw apo filous ferane antibiosi kai thn deytera ton piga ston odontiatro mou polu fovismeni omos giati itan dikos mou giatros kai oxi dikos tous na nai kala i koumpara mas pou mou edwse tharos na to kanw fovomoun poli. ithela na ixera ayta i mana tou den ta skeftete?????????pws koimate?

47eseis tha ftanate se afto to simio? - Σελίδα 2 Empty Απ: eseis tha ftanate se afto to simio? Πεμ Ιουλ 29, 2010 4:22 pm

mamastodromo


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ο άνθρωπος που αγαπά με όρους δεν αγαπά αληθινά.
Τι μάνα είναι αυτή που αποδιώχνει το σπλάχνο της; Ό,τι κι αν έκανε, είναι παιδί της. Εδώ υπάρχουν μάνες που έχουν παιδιά στη φυλακή, παιδιά μπλεγμένα με ναρκωτικά, και δεν τους γυρίζουν την πλάτη - τι έκανε ο γιος της και τον αποδιώχνει;
Το μόνο του έγκλημα είναι ότι έκανε μια επιλογή που η ίδια δεν εγκρίνει. Δηλαδή αγαπάει το γιο της μόνο όσο συμφωνεί μαζί της; Αγάπη είναι αυτό; Ακόμη και αν έγινε υπερπροστατευτική λόγω του προβλήματος υγείας, και πάλι είναι αδικαιολόγητη.
Τα παιδιά τα μεγαλώνουμε για ν' ανοίξουν τα φτερά τους και να πάρουν τις αποφάσεις τους, και πρέπει ν' αποδεχτούμε ότι κάποιες από τις επιλογές τους δε θα μας αρέσουν διόλου. Τι θα κάνουμε λοιπόν;
Θα τους διώξουμε επειδή ψήφισαν το λάθος κόμμα, προτίμησαν λάθος σχολή ή επέλεξαν λάθος ταίρι;
Αν όντως πιστεύει ότι ο γιός της παντρεύτηκε λάθος άνθρωπο θα έπρεπε να μείνει κοντά του, για να του συμπαρασταθεί όταν θα τα βρει σκούρα, όχι να κόψει τις γέφυρες.
Έχω δει αρκετές οικογένειες και συμπεθεριά και πιστεύω ότι έτσι όπως είστε τώρα είναι καλύτερα.
Γλίτωσες από έναν άνθρωπο που δεν ξέρει ν' αγαπά και θέλει να έχει τον έλεγχο των πάντων. Πίστεψέ με, αν δεν είχατε κόψει τις επαφές θα την είχες στο σπίτι σου και τα προβλήματα θα ήταν χειρότερα, γιατί τέτοιοι άνθρωποι που δεν έχουν αγάπη στην καρδιά τους έχουν μόνο φαρμάκι για τους άλλους.
Σίγουρα ο άντρας σου θα είναι πληγωμένος, αυτό όμως θα βοηθήσει τη σχέση σας γιατί θα στραφεί σ' εσένα για παρηγοριά.
Όσο για τα προβλήματα υγείας, βρές τους γιατρούς του, μίλησέ τους και πάρε την κατάσταση στα χέρια σου.
Εύχομαι υγεία και μακροημέρευση σε όλους σας!

48eseis tha ftanate se afto to simio? - Σελίδα 2 Empty Απ: eseis tha ftanate se afto to simio? Πεμ Ιουλ 29, 2010 4:31 pm

g+g

g+g
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mamastodromo έγραψε:Ο άνθρωπος που αγαπά με όρους δεν αγαπά αληθινά.
Τι μάνα είναι αυτή που αποδιώχνει το σπλάχνο της; Ό,τι κι αν έκανε, είναι παιδί της. Εδώ υπάρχουν μάνες που έχουν παιδιά στη φυλακή, παιδιά μπλεγμένα με ναρκωτικά, και δεν τους γυρίζουν την πλάτη - τι έκανε ο γιος της και τον αποδιώχνει;
Το μόνο του έγκλημα είναι ότι έκανε μια επιλογή που η ίδια δεν εγκρίνει. Δηλαδή αγαπάει το γιο της μόνο όσο συμφωνεί μαζί της; Αγάπη είναι αυτό; Ακόμη και αν έγινε υπερπροστατευτική λόγω του προβλήματος υγείας, και πάλι είναι αδικαιολόγητη.
Τα παιδιά τα μεγαλώνουμε για ν' ανοίξουν τα φτερά τους και να πάρουν τις αποφάσεις τους, και πρέπει ν' αποδεχτούμε ότι κάποιες από τις επιλογές τους δε θα μας αρέσουν διόλου. Τι θα κάνουμε λοιπόν;
Θα τους διώξουμε επειδή ψήφισαν το λάθος κόμμα, προτίμησαν λάθος σχολή ή επέλεξαν λάθος ταίρι;
Αν όντως πιστεύει ότι ο γιός της παντρεύτηκε λάθος άνθρωπο θα έπρεπε να μείνει κοντά του, για να του συμπαρασταθεί όταν θα τα βρει σκούρα, όχι να κόψει τις γέφυρες.
Έχω δει αρκετές οικογένειες και συμπεθεριά και πιστεύω ότι έτσι όπως είστε τώρα είναι καλύτερα.
Γλίτωσες από έναν άνθρωπο που δεν ξέρει ν' αγαπά και θέλει να έχει τον έλεγχο των πάντων. Πίστεψέ με, αν δεν είχατε κόψει τις επαφές θα την είχες στο σπίτι σου και τα προβλήματα θα ήταν χειρότερα, γιατί τέτοιοι άνθρωποι που δεν έχουν αγάπη στην καρδιά τους έχουν μόνο φαρμάκι για τους άλλους.
Σίγουρα ο άντρας σου θα είναι πληγωμένος, αυτό όμως θα βοηθήσει τη σχέση σας γιατί θα στραφεί σ' εσένα για παρηγοριά.
Όσο για τα προβλήματα υγείας, βρές τους γιατρούς του, μίλησέ τους και πάρε την κατάσταση στα χέρια σου.
Εύχομαι υγεία και μακροημέρευση σε όλους σας!
ax koritsia mou erxete na ta typwsw ola auta kai na tis ta steilw Very Happy kapoia stigmi ton xeimwna eixame ena entono kauga me ton antra mou gia kati entelos asxeto me ola ayta kai pige se aytous klegontas kai elege to ti egine kai oti ayton tha eprepe na theoroun kako kai oxi emena giati mou eixe kanei kati asximo.tespa ayto pou eipe itan oti xreiastei o gios ths to spiti einai anoixto,oti an thelei na minei ekei kapoies meres mexri na iremisoun ta pragmata kai.....oti se ena monasthri pou pigeni exei kati poli kala koritsia gia spiti. eixame ligous mines pantremenoi.paidia thn misise ilikrina irthe mou ta elege kai pragmatika thn misouse

49eseis tha ftanate se afto to simio? - Σελίδα 2 Empty Απ: eseis tha ftanate se afto to simio? Πεμ Ιουλ 29, 2010 4:38 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λοιπον αυτη δεν θελει επαφες για να καταλαβει ο γιος οτι την εχει αναγκη, νομιζει οτι εσυ δεν θα τα βγαλεις περα και οτι ο γιος θα γυρισει στη μανουλα του για φροντιδα και προδερμ, αυταπατατε οικτρα και καποια στιγμη θα σκυλιασει που ο γιος θα ειναι καλα μαζι σου, οποτε εκει θα παψει να μην εχει επαφες και θα πεταξει πυρά να εισαι προετοιμασμενη, οσο για σενα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] εισαι ΑΞΙΑ και ολα θα στα χαρισει η ζωη θα δεις γιατι εισαι ΑΝΘΡΩΠΟΣ και εχεις ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΡΔΙΑ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

50eseis tha ftanate se afto to simio? - Σελίδα 2 Empty Απ: eseis tha ftanate se afto to simio? Πεμ Ιουλ 29, 2010 4:42 pm

g+g

g+g
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μιλουπακι έγραψε:λοιπον αυτη δεν θελει επαφες για να καταλαβει ο γιος οτι την εχει αναγκη, νομιζει οτι εσυ δεν θα τα βγαλεις περα και οτι ο γιος θα γυρισει στη μανουλα του για φροντιδα και προδερμ, αυταπατατε οικτρα και καποια στιγμη θα σκυλιασει που ο γιος θα ειναι καλα μαζι σου, οποτε εκει θα παψει να μην εχει επαφες και θα πεταξει πυρά να εισαι προετοιμασμενη, οσο για σενα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] εισαι ΑΞΙΑ και ολα θα στα χαρισει η ζωη θα δεις γιατι εισαι ΑΝΘΡΩΠΟΣ και εχεις ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΡΔΙΑ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Very Happy ilikrina den xerw an einai timoria ayto pou zw i apla mia dokimasia pou tha me kanei kaliteri.....tis proales tou eipe o pateras tou na parei kana thl thn mana tou ,den pire...xerw pws an tis milisei tha ginei xamos. ayth mallon eide pws travixe poli i istoria tou den sou milaw oute egw kai den erxomai spiti kai trwgete alla oute kanei kinisi oute otan etixe na vrethoun se ena grafio ton agaliase ktl ena xerw geia sou tou eipe

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις