Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
20 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 20 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 40]

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οι κικκο νομιζω ακομα τοσο εχουν.

Κ εγω λεω να παω αυριο απογευμα με τον καλο μου προς πρεναταλ μερια να παρουμε 2-3 πακετα.

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βρηκα το φυλλαδιο στο ιντερνετ.Θα παμ σιγουρα να παρουμε μερικα!Αν εχει κ προσφορα σε τπτ αλλο που να χρειαζομαστε ευκαιρια ειναι.Α!καρτουλα εχω βγαλει.

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
doritaki έγραψε:οι κικκο νομιζω ακομα τοσο εχουν.

Κ εγω λεω να παω αυριο απογευμα με τον καλο μου προς πρεναταλ μερια να παρουμε 2-3 πακετα.

ναι μωρε, ετσι καντο.χαμενες δεν πανε.και στο μωρακι σου να μην "κανουν" τις δινεις σε καμια αλλη μανουλα..ή τις κρατας να τις δοκιμασεις κ στο επομενο!!!!!

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κι εγω την εχω την καρτουλα.τα πρεναταλ κανουν κ καλες πρροσφορες στις εκπτωσεις!εχω παρει για δωρακια ρουχαλακια ακομα και με -80%..!κ ειναι τοοοοοοσο γλυκουλικα ολα εκει μεσα!αξιζει μια βολτιτσα!

fey11gr

fey11gr
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γειά σας κορίτσια.Καλές γιορτές και πάνω απ' όλα καλή λευτεριά! santa Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 17 990599 Είμαι η Φαίη και τελικά μάλλον θα γίνω επίσημα και εγώ μανούλα αρχές Γενάρη. Δεν είχα μπει τόσο καιρό στην ομαδούλα σας αφού τη μια ο γιατρός έλεγε τέλη Δεκέμβρη και την άλλη αρχές Γενάρη. ( Δεν υπάρχει και ομάδα Δεκεμβρίου-Ιανουαρίου χεχε). Την γλυκιά μου καλησπέρα σε όλες! Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 17 417472

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλως ηρθες στο παρεακι μας!Αν κ θα μπορουσες εξ'αρχης να παιζει σε διπλο ταμπλο για να εισαι μεσα! Smile Αγορακι ή κοριτσακι?Κ τι ΠΗΤ σου εδωσε τελικα ο γιατρος?

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σου Φαιη μου, με το καλο και το δικο σου μωρακι!εκλεισε τωρα ?αρχες Γενναρη το περιμενεις το καμαρι σου?!!!κι εγω τελη Φλεβαρη ειμαι..λες να χρειαστει να παω στο επομενο γκρουπακι(μαρτιου απριλιου)????? Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 17 585182 αχ οχι, δεν θα το αντεξω!τι περιμενεις?αγορακι?κοριτσακι?

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα κουκλες!! Που ειστε σημερα?2 σελιδες μονο να εχω χασει? Πρωτοφανες!!

Εμεις πηγαμε για ψωνια το πρωι με την μαμα μου, αφου 0πρωτα εψαξα μια ωρα να βρω κατι να μου χωραει για να βαλω... Πικρα μεγαλη πηρα πρωινιατικα..

Σημερα με επιασε μετα απο πολυν καιρο υπερκαταναλωτικη μανια...
Λοιπον, ψωνισαμε κατι ρουχαλακια για μενα για τον μηνα που εμεινε, ενα πουλοβερ μακρυ, σαν μπλουζοφορεμα καπως, ενα τζιν κατι μπιτζαμουλες για το σπιτι, και εσωρουχα. Πηρα και ενα φορεμα λιγο πιο καλο για την πρωτοχρονια. Ελπιζω να μην το πηραα τζαμπα, και να προλαβω να το βαλω πριν με προλαβει ο μπεμπης.

Πηραμε για τον μικρο κατι πετσετουλες, ενα μπουρνουζακι γτ ειχα παρει ενα μονο, μια φορμα ολοσωμη. Και νομιζω πως εχουμε τελειωσει με τα ψωνια. Μονο μπιμπερο δεν εχουμε παρει και τετοια, αλλα δεν θελω να παρουμε ακομη αν δεν υπαρξει αναγκη για να μην επαναπαυτω.

Και μετα καναμε ψωνια για το σπιτι μου. Βλακειες δηλαδη, ολα τα βασικα τα εχουμε. Πηρα και την πολυποθητη μηχανη Νεσπρεσσο που ηθελα, κομπλε!!

Και τωρα μολις τσακισα κατι λιγα μελομακαρονα(καμια 5) και μισο ταξι σχεδον μηλοπιτα της πεθερας!!
Και εχω σκασει τοοοοσο πολυ Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 17 534787 Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 17 534787
Αυτα τα νεα μου!!





Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σου Φαιη, καλωσηρθες στην παρεουλα μας!! Με το καλο το μωρακι σου Very Happy

fey11gr

fey11gr
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
doritaki έγραψε:Καλως ηρθες στο παρεακι μας!Αν κ θα μπορουσες εξ'αρχης να παιζει σε διπλο ταμπλο για να εισαι μεσα! Smile Αγορακι ή κοριτσακι?Κ τι ΠΗΤ σου εδωσε τελικα ο γιατρος?

loukia_84 έγραψε:γεια σου Φαιη μου, με το καλο και το δικο σου μωρακι!εκλεισε τωρα ?αρχες Γενναρη το περιμενεις το καμαρι σου?!!!κι εγω τελη Φλεβαρη ειμαι..λες να χρειαστει να παω στο επομενο γκρουπακι(μαρτιου απριλιου)????? Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 17 585182 αχ οχι, δεν θα το αντεξω!τι περιμενεις?αγορακι?κοριτσακι?

Ευχαριστώ κορίτσια!Ελπίζω να έκλεισε όντως αυτή τη φορά για αρχές Γενάρη και να μη μου πει άλλα την Κυριακή που θα πάω. Βλέπετε θα γεννήσω με καισαρική.Στις αρχές του μήνα μου έλεγε μέσα στις γιορτές και του έλεγα βρε γιατρέ έχω καιρό και αλλιώς είναι να λες γεννάω στο τέλος του μήνα κ αλλιώς του χρόνου!!!! Την περασμενη Κυριακή μου είπε για 2 Ιανουαρίου. Παίζει ρόλο το βάρος του μωρού;Γιατί μου είπε θα είναι μικρό μωρό και ψιλοαγχώθηκα.Είναι το πρώτο μου και είναι κοριτσάκι, είμαι τρισευτυχισμένη και τρισευτιχεσμένη χαχαχα! Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 17 654316

fey11gr

fey11gr
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Mirantzela! έγραψε:Γεια σου Φαιη, καλωσηρθες στην παρεουλα μας!! Με το καλο το μωρακι σου Very Happy
Σ' ευχαριστώ και σε σένα όπως και σε όλες Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 17 669659 Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 17 669659 Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 17 669659

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλως την!κι εγω την ιδια απορια ειχα σημερα που επεστρεψα..μας τις εχει ξελογιασει το facebook τις συνεγκυουλες μας!! Laughing Laughing

ασε, κι εμενα μετρημενα ειναι τα ρουχα που μου κανουν πια..τα επαιρνα κ ολα μεσατα παναθεμα με..αλλα τωρα που μεση..μονομπλοκ εχω γινει!

μεγεια, μεγεια!μια χαρα θα προλαβεις καλε, δεν εχω εμπνευση για σενα..κρατησου!ετοιμος κ ο μικρουλης σου ε?οσο για τα του σπιτιου με το καλο να το εγκαινιασετε κιολας?της nespresso πηρες?δεν συμφερουν ρε συ οι καψουλες.. Rolling Eyes της krups εχω εγω, την διπλη, αποσβεση σε χρονο dt καναμε, κι ας ηταν ακριβη!
ωραια η μηλοπιτα..λαμαρινες μπορω να φαω, οχι ταψια..!εχω υποσχεθει κ στον Χρηστακη να του φτιαξω!

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κι αλλο κοριτσακι..!τι χαρα, τι χαρα! Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 17 654316 Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 17 654316

ε μαλλον για αυτο στο καθυστερει για να παρει λιγο βαρος ακομα η μικρη σου..καισαρικη γιατι??

fey11gr

fey11gr
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
loukia_84 έγραψε:κι αλλο κοριτσακι..!τι χαρα, τι χαρα! Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 17 654316 Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 17 654316

ε μαλλον για αυτο στο καθυστερει για να παρει λιγο βαρος ακομα η μικρη σου..καισαρικη γιατι??

Very Happy Very Happy Very Happy Γυναικοκρατεία στην ομάδα; χεχε. Μάλλον γι αυτό και καλύτερα για μένα να μην πάρει τσάμπα μια χρονιά επάνω της. Την περασμένη Κυριακή μου είπε οτι είναι 2400 και οτι καλό θα ήταν να κάνω εξέταση θρομβοφιλίας. Ενώ την προπερασμένη μου είπε οτι το μωρό καλοπερνάει, τώρα γιατί με άγχωσε; Εσάς κορίτσια σε τι κιλάκια παίζουν τα μωράκια σας; Όσο για την καισαρική λόγω νευρολογικού θέματος.

P.S. Ωραίο όνομα θα της δώσετε!!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Με γεια Μιραντζελακι!Να τα χαρειτε ολα!Κ το φορεμα για την Πρωτοχρονια!Με τον καινουριο χρονο θα ερθουν τα καμαρια μας!Εγω εχω τασιμο...Δεν συμφερουν αυτες οι μηχανες σε σχεση με μια απλη εσπρεσσιερα αλλα σιγουρα συμφερουν απο το να πιεις ενα καπουτσινο ή μια σοκολατα εξω.Ειναι δλδ μια μικρη πολιτελεια που μπορουμε να εχουμε σπιτι μας!

Δεν φταιει το φεισμπουκ για τις λιγες σελιδες...Ουτε εκει ειχε κινηση σημερα.Να φανταστειτε οτι κ εγω που απο τις 12 το πρωι ως αργα το βραδυ ειμαι συνεχεια μεσα, σημερα μπηκα για μια καλημερα κ μετα ξαναμπηκα στις 5:30!

Φαιη γιατι καισαρικη?Κ αφου ειναι καισαρικη γιατι ειναι αναποφασιστος κ δεν σου εβαλε ενα ραντεβου εξ'αρχης για αρχες Γεναρη?

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Φαιη και το δικο μου το μωρακι μικρουλικο ειναι! Αν ολα ειναι καλα στην αναπτυξη του δεν πειραζει να ειναι μικρουλι. Εμεις ας πουμε ειμαστε και οι 2 λεπτοι, αρα και το μωρακι μου φυσιολογικα ειναι λεπτουλικο.

Κι εγω με καισαρικη θα γεννησω.Αγορακι εχω ομως. Απο που εισαι?


!

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fey11gr έγραψε:
loukia_84 έγραψε:κι αλλο κοριτσακι..!τι χαρα, τι χαρα! Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 17 654316 Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 17 654316

ε μαλλον για αυτο στο καθυστερει για να παρει λιγο βαρος ακομα η μικρη σου..καισαρικη γιατι??

Very Happy Very Happy Very Happy Γυναικοκρατεία στην ομάδα; χεχε. Μάλλον γι αυτό και καλύτερα για μένα να μην πάρει τσάμπα μια χρονιά επάνω της. Την περασμένη Κυριακή μου είπε οτι είναι 2400 και οτι καλό θα ήταν να κάνω εξέταση θρομβοφιλίας. Ενώ την προπερασμένη μου είπε οτι το μωρό καλοπερνάει, τώρα γιατί με άγχωσε; Εσάς κορίτσια σε τι κιλάκια παίζουν τα μωράκια σας; Όσο για την καισαρική λόγω νευρολογικού θέματος.

P.S. Ωραίο όνομα θα της δώσετε!!

ναι, ναι!τα τρωγαμε τα αγορακια μεχρι προσφατα αλλα ειχαμε καποιες παραπλευρες επιθεσεις απο μελλοντικες μανουλες αγοριων πριν μερες..τωρα τελευταια γερνει παλι προς τα εμας η ζυγαρια Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 17 328109 Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 17 328109

σε τι εβδομαδα εισαι δηλαδη?μπερδευτηκα λιγο με τις αλλαγες στις ημερομηνιες σου..η αληθεια ειναι οτι ειναι κριμα να την γεννησεις μονο 2400γρ, αρα καλα κανετε με τον γιατρο σου..
εγω τωρα ολοκληρωνω την 30η εβδομαδα εγκυμοσυνης..27/11 ημασταν μολις 1033γρ..τωρα γυρω στο 1,5 κιλο λογικα!

την εξεταση της θρομβοφιλιας πιθανα σου ειπε να την κανες γιατι ανεμενε να εχει η μικρη μεγαλυτερο βαρος μαλλον, μην αγχωνεσαι μωρε..απλα κ αυτοι οφειλουν να μελετησουν ολα τα ενδεχομενα..
ευχαριστω και για το ονομα.. Wink

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Φαιη μου εχουμε μια μερα διαφορα!Οταν λες την περασμενη Κυριακη εννοεις πριν 10 μερες?Αν ναι δεν ειναι παρα πολυ μικρη.Η δικη μας προχθες δλδ 36+5 ηταν 2900.Γιατι σε βλεπει Κυριακες?Ειναι ο μονος γιατρος που ακουω ν δουλευει Κυριακη...Κ η θρομβοφιλια που κολλαει?Εχεις ιστορικο?

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
doritaki έγραψε:Με γεια Μιραντζελακι!Να τα χαρειτε ολα!Κ το φορεμα για την Πρωτοχρονια!Με τον καινουριο χρονο θα ερθουν τα καμαρια μας!Εγω εχω τασιμο...Δεν συμφερουν αυτες οι μηχανες σε σχεση με μια απλη εσπρεσσιερα αλλα σιγουρα συμφερουν απο το να πιεις ενα καπουτσινο ή μια σοκολατα εξω.Ειναι δλδ μια μικρη πολιτελεια που μπορουμε να εχουμε σπιτι μας!

Δεν φταιει το φεισμπουκ για τις λιγες σελιδες...Ουτε εκει ειχε κινηση σημερα.Να φανταστειτε οτι κ εγω που απο τις 12 το πρωι ως αργα το βραδυ ειμαι συνεχεια μεσα, σημερα μπηκα για μια καλημερα κ μετα ξαναμπηκα στις 5:30!

Φαιη γιατι καισαρικη?Κ αφου ειναι καισαρικη γιατι ειναι αναποφασιστος κ δεν σου εβαλε ενα ραντεβου εξ'αρχης για αρχες Γεναρη?

καλα δεν το συζηταμε..οσο κανει εξω ενας καφες, κοστιζει στο σουπερ ολοκληρο το σακουλι!!!
μαλλον, παιζει βαρεμαρα δηλαδη σημερα ε? Rolling Eyes

fey11gr

fey11gr
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!

Φαιη γιατι καισαρικη?Κ αφου ειναι καισαρικη γιατι ειναι αναποφασιστος κ δεν σου εβαλε ενα ραντεβου εξ'αρχης για αρχες Γεναρη?[/b][/quote]

Λόγω αυτοάνοσου. Τι να πω και εγώ; Τη μια έλεγε μέσα στις γιορτές τώρα μου πε 2 Γενάρη αλλά έτσι στον αέρα.Μπορεί όπως είπε η loukia να περιμένει να παχύνει.

Mirantzela! έγραψε:Φαιη και το δικο μου το μωρακι μικρουλικο ειναι! Αν ολα ειναι καλα στην αναπτυξη του δεν πειραζει να ειναι μικρουλι. Εμεις ας πουμε ειμαστε και οι 2 λεπτοι, αρα και το μωρακι μου φυσιολογικα ειναι λεπτουλικο.

Κι εγω με καισαρικη θα γεννησω.Αγορακι εχω ομως. Απο που εισαι?


Αυτό του είπαμε και μεις οτι και οι δυο είμαστε μικρόσωμοι τι περιμένει να βγάλουμε κανα σουγκλάκο; Και γιατί τώρα να κάνω εξέταση όταν τόσο καιρό είμασταν καλά; Δε ξέρω μου φαίνεται οτι δεν υπάρχει λόγος τώρα στο τέλος. Μένω Κηφισιά

fey11gr

fey11gr
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
doritaki έγραψε:Φαιη μου εχουμε μια μερα διαφορα!Οταν λες την περασμενη Κυριακη εννοεις πριν 10 μερες?Αν ναι δεν ειναι παρα πολυ μικρη.Η δικη μας προχθες δλδ 36+5 ηταν 2900.Γιατι σε βλεπει Κυριακες?Ειναι ο μονος γιατρος που ακουω ν δουλευει Κυριακη...Κ η θρομβοφιλια που κολλαει?Εχεις ιστορικο?

Αχ ναι ούτε συννενοημένες! Όχι στις 16 πήγα και ναι ο συγκεκριμμένος τώρα πια κάθε Κυριακή με βλέπει και στο ιατρείο απ΄οτι κατάλαβα όλες ετοιμόγεννες είναι που πάνε τις Κυριακές.Για τη θρομβοφιλία αυτό αναρωτιέμαι και εγώ. Δεν έχω ιστορικό.Τις προάλλες μας είπε αυτολεξί ότι το μωρό μια χαρά τα περνάει αλλά θα είναι μικρή και καλό θα ήταν να κάνουμε εξέταση...Μετά μας είπε οτι όταν είναι 2.5 κιλά τα μωρά είσαι μια χαρά αλλά για να είμαστε σίγουροι...

Έχει ψιλοστεναχωρηθεί και ο άντρας μου,την επόμενη φορά που θα πάω σε 4 μέρες θα απαιτήσω να μου πει ξεκάθαρα πράγματα!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την fey11gr στις Τετ Δεκ 19, 2012 9:19 am, 1 φορά

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μωρε λεπτοι δεν λεω αλλα 2400 ειναι πολυυυυυ μικρακι..
εσεναΔωρα ειναι καλα η μικρη.παιζει κ η αποκλιση φυσικα..σε αυτη την φαση που ειστε τα μωρακια παιρνουν γυρω στα 30γρ την μερα..αρα αν υπολογισεις τις μερες διαφορα που πηγατε κ οι 2 στους γιατρους σας η μικρη της Φαιης ειναι αρκετα πιο μικρη..
αυτοδικαιολογει κ την εξεταση που την εβαλε να κανει..μηπως παιζει καποιος λογος που δεν πηρε το μωρακι τα γραμμαρια που επρεπε

fey11gr

fey11gr
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
loukia_84 έγραψε:μωρε λεπτοι δεν λεω αλλα 2400 ειναι πολυυυυυ μικρακι..
εσεναΔωρα ειναι καλα η μικρη.παιζει κ η αποκλιση φυσικα..σε αυτη την φαση που ειστε τα μωρακια παιρνουν γυρω στα 30γρ την μερα..αρα αν υπολογισεις τις μερες διαφορα που πηγατε κ οι 2 στους γιατρους σας η μικρη της Φαιης ειναι αρκετα πιο μικρη..
αυτοδικαιολογει κ την εξεταση που την εβαλε να κανει..μηπως παιζει καποιος λογος που δεν πηρε το μωρακι τα γραμμαρια που επρεπε

Ωχ αγχώθηκα τώρα, τόσο καιρό τα κιλά της μπέμπας πήγαιναν με βάση αυτά που λένε και τα περισσότερα site ανα βδομάδα. Το μηχάνημα που σε μετράνε πόσο αξιόπιστο είναι;Λέτε να παω να την κάνω την εξέταση; ( Ακόμη δεν ήρθα στην ομάδα και σας πλάκωσα στις ερωτήσεις)

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν χρειαζεται να στενοχωριεστε..
θα κανετε την εξετασουλα κ ολα καλα θα πανε.αρνητικη θα βγει.απλα ο γιατρος θα καταλαβει οτι το μικρακι σας ειναι μινιον κ οτι δεν συντρεχει λογος σοβαρος που δεν παιρνει βαρος..τα ενδεχομενα προσπαθει να αποκλεισει ρε κοριτσια ο ανθρωπος, δεν νομιζω οτι σε τρομοκρατησε..

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εννοειται οτι θα την κανεις την εξεταση..απο εκει θα βγαλει συμπερασματα ο γιατρος σου για το αν κατι κ τι μπορει να φταιει.εννοειται οτι εχει αποκλιση το μηχανημα, δεν ειναι κ ο θεος..εγω κοιταω εδω κ προς το παρον μεσα πεφτει..και λιγο στην φαση της Δωρας που κοιταξα εκει στα 2900 δειχνει..για ριξε μια ματια..

http://www.babymed.com/pregnancy-calendar-and-calculator-week-by-week?pc_calendar_type=Fetal%20Weight%20Calendar%20(grams)&pc_event=Projected%20Birth%20Due%20Date%20(DD)&pc_event_date=1362009600&pc_lmp_cl=28&pc_ud_week=5&pc_ud_day=0&pc_ivf_day=1

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις