Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
52 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 52 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 39 από 40]

ζωάκι

ζωάκι
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Sofki έγραψε:Ποια σχεδον ολα?τι εχασα????????? scratch scratch

Δεν τα έγραψα ακόμα!!
Για την φίλη μου λέω, μου είπε πολύ ενδιαφέροντα πράγματα.. θα σας φανούν αυτονόητα, αλλά είναι πολύ σημαντικό να τα ακούς και από εμπειρία άλλης!
Αύριο όμως γιατι προσπαθώ να κλείσω το κομπμιούτερ και να την πέσω! Νιώθω πτώμα και δε θα χω ξανά την ευκαιρία να κοιμηθώ πριν τις 12 σύντομα! Smile
Καλή σας νύχτα λοιπόν αγάπες! Smile

fey11gr

fey11gr
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας και πάλι συνεγκυούλες Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 39 990599 Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 39 990599 Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 39 990599

Σίδερο ε; Τι μου θύμισες ότι πρέπει να το κάνω χαχα! Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 39 517142

Κιμαδόπιτα μιαμ μιαμ !Εγώ αύριο θα κάνω σπανακόρυζο. Σήμερα για βράδυ έφαγα μακαρόνια με σαλτσούλα και 3 ολόκληρα μελομακάρονα!! Κοιμήθηκα και 1,5 ωρίτσα πετάω!

Λουκία την περασμένη βδομάδα που ζυγίστηκα έφτασα τα 64. Δηλαδή 14 κιλά. Θα ζυγιστώ αν είναι και αύριο με το ξύπνημα.

Μιράντζελα super η φώτο! Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 39 272517 Μ 'αρέσει που φουσκώνεις και μάγουλα για να πηγαίνουν ασορτί με την κοιλίτσα! Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 39 669659

-"Βλέπει το πρόσωπό της και έχει ανάλογα συναισθήματα με τα δικά της και ανταποκρίνεται στο καλωσόρισμά της. " Αυτό το κομμάτι με έλιωσε, αλήθεια κορίτσια μας καταλαβαίνουν άραγε απο την πρώτη στιγμή;;

fey11gr

fey11gr
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ζωάκι έγραψε:
Sofki έγραψε:Ποια σχεδον ολα?τι εχασα????????? scratch scratch

Δεν τα έγραψα ακόμα!!
Για την φίλη μου λέω, μου είπε πολύ ενδιαφέροντα πράγματα.. θα σας φανούν αυτονόητα, αλλά είναι πολύ σημαντικό να τα ακούς και από εμπειρία άλλης!
Αύριο όμως γιατι προσπαθώ να κλείσω το κομπμιούτερ και να την πέσω! Νιώθω πτώμα και δε θα χω ξανά την ευκαιρία να κοιμηθώ πριν τις 12 σύντομα! Smile
Καλή σας νύχτα λοιπόν αγάπες! Smile

Καλή σου νύχτα κορίτσι Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 39 417472

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fey11gr έγραψε:Γεια σας και πάλι συνεγκυούλες Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 39 990599 Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 39 990599 Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 39 990599

Σίδερο ε; Τι μου θύμισες ότι πρέπει να το κάνω χαχα! Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 39 517142

Κιμαδόπιτα μιαμ μιαμ !Εγώ αύριο θα κάνω σπανακόρυζο. Σήμερα για βράδυ έφαγα μακαρόνια με σαλτσούλα και 3 ολόκληρα μελομακάρονα!! Κοιμήθηκα και 1,5 ωρίτσα πετάω!

Λουκία την περασμένη βδομάδα που ζυγίστηκα έφτασα τα 64. Δηλαδή 14 κιλά. Θα ζυγιστώ αν είναι και αύριο με το ξύπνημα.

Μιράντζελα super η φώτο! Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 39 272517 Μ 'αρέσει που φουσκώνεις και μάγουλα για να πηγαίνουν ασορτί με την κοιλίτσα! Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 39 669659

-"Βλέπει το πρόσωπό της και έχει ανάλογα συναισθήματα με τα δικά της και ανταποκρίνεται στο καλωσόρισμά της. " Αυτό το κομμάτι με έλιωσε, αλήθεια κορίτσια μας καταλαβαίνουν άραγε απο την πρώτη στιγμή;;
ΝΑΙ!ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ!!!!!
ΤΙ ΚΑΝΕΙς?

fey11gr

fey11gr
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχχχχ δηλαδή μας αναγνωρίζουν;; Μόνο που το σκέφτομαι λιώνω!!!!!
Καλά είμαι ερευνώ το θέμα με τη δωρεά των pampers το δοκίμασε καμία;
Και δε λεω να ξεκουνήσω που θέλω να μπω για μπανάκι. Και μετά βουρ για Harry Poter. Θέλω να τα πάρω τα επεισόδια όλα απο την αρχή.
Εσύ;

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fey11gr έγραψε:Αχχχχ δηλαδή μας αναγνωρίζουν;; Μόνο που το σκέφτομαι λιώνω!!!!!
Καλά είμαι ερευνώ το θέμα με τη δωρεά των pampers το δοκίμασε καμία;
Και δε λεω να ξεκουνήσω που θέλω να μπω για μπανάκι. Και μετά βουρ για Harry Poter. Θέλω να τα πάρω τα επεισόδια όλα απο την αρχή.
Εσύ;
ΕΙΜΑΙ ΚΟΜΜΑΤΙΑ!ΠΑΩ ΓΙΑ ΝΑΝΙ!ΦΙΛΑΚΙΑ ΑΓΑΠΟΥΛΑ!!!!ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΥΡΙΟ!

fey11gr

fey11gr
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
filitsaki έγραψε:
fey11gr έγραψε:Αχχχχ δηλαδή μας αναγνωρίζουν;; Μόνο που το σκέφτομαι λιώνω!!!!!
Καλά είμαι ερευνώ το θέμα με τη δωρεά των pampers το δοκίμασε καμία;
Και δε λεω να ξεκουνήσω που θέλω να μπω για μπανάκι. Και μετά βουρ για Harry Poter. Θέλω να τα πάρω τα επεισόδια όλα απο την αρχή.
Εσύ;
ΕΙΜΑΙ ΚΟΜΜΑΤΙΑ!ΠΑΩ ΓΙΑ ΝΑΝΙ!ΦΙΛΑΚΙΑ ΑΓΑΠΟΥΛΑ!!!!ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΥΡΙΟ!

Όνειρα γλυκά, καλή ξεκούραση! Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 39 417472 Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 39 417472

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να μαι κι εγω...υπαρχει καμια τριγυρω???οχι δεν εσκασα τρωγοντας τα ελιοψωμα!ωραια βγηκαν παρεπιμπτοντως!γυρισε ο αντρουλης μου κ αντιλαμβανεστε... Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 39 328109 Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 39 328109

αχ ο καλος μου μου εφερε κ δωρακια για την μπεμπα!!! Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 39 35468

φτιαξαμε κ μια πιτσουλα!δεν μπορεσα να φαω ομως πολυ, νιωθω ενα τρελο βαρος στο στηθος..

τεσπα! Φιλιτσα μου σορρυ..απειχα απο τα καθηκοντα μου σημερα..!δεν ειπαμε παντως κ τιποτα τρελο..αληθεια ολες καπου βοσκαμε σημερα ε?!πολυ γλυκο το ποστ σου παντως!το εφτιαξα εικονα κ εεεεελιωσα!

τι αλλο?αυτο το ημερολογιο τι ταινιαρα βρε κοριτσια..το χω δει εκατονταδες φορες κ ακομα συγκινουμαι..αχ!

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
α!εκτος απο την sudocrem μου ηρθαν κ τα δειγματα απο την chicco!2 πανουλες, μην φανταστειτε..κ το νουμερο 2 κιολας.. Rolling Eyes

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Φαιη μου κ εσυ στην συνομοταξια των 50(κιλων)?????τι χαρα!ενταξει 1,5 μετρο δεν θα εισαι αλλα ειχα αρχισει να βαλλομαι πολυ εδω γυρω για το καλουπι μου.. Razz Razz Razz Razz Razz Razz

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ποια σχεδον ολα?τι εχασα????????? scratch scratch
Εκτος απο τα 3 πλυντηρια σιδερο που ειχα 9τα 2 εκ των οποιων ηταν μικροσκοπικα οποτε φανταστειτε ποοοοοοσα πραγματα χωραει ενα πλυντηριο συν του οτι πρεπει να σιδερωνονται οοοολα,πηγα και βολτα με την μαμα...τωρα παω να καθαρισω λιγακι την κουζινα γιατι αυριο υποσχεθηκα στον παυλο μπραουνις και κιμαδοπιτα Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 39 536304 Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 39 536304 εχω κατι απαισιες καουρες απο τις μπανανες υποφερω..καποιες εδω με ματιαξαν σημερα Razz Razz Razz

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
????

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καληνυχτω, αφου λειπετε ολες ευκαιρια να προσπαθησω να κοιμηθω κι εγω νωρις!σας φιλω!

σας στελνω το δεντρακι μου(το χα τραβηξει εδω κ καιρο, τα χρωματα ειναι χαλια, καποια ρυθμιση εχει κανει ο καλος μου κ εγω δεν κατεχω.. Embarassed )

https://2img.net/h/i1310.photobucket.com/albums/s656/loukia_84/PC030064.jpg

κ εδω εγω παρεα με την κορη μου!!!
Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 39 654316 Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 39 654316

εγω..

https://2img.net/h/i1310.photobucket.com/albums/s656/loukia_84/PC220109_zps826aad3b.jpg

κι η κορη μου..
https://2img.net/h/i1310.photobucket.com/albums/s656/loukia_84/PC220107_zpsaba3e6b0.jpg

ζωάκι

ζωάκι
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρααα!!
Είδατε, άμα κοιμηθούμε νωρίς ξυπνάμε νωρίς... χμ...

τοκ τοκ...

είναι καμιά εδώ...;;;

Λουκία μεγάλωσες κι εσύ!!! Smile Smile Είσαι μια σταλίτσα και μία κοιλίτσα! Smile

Εγώ έβαλα ένα How I met your mother χθες και με πήρε ο ύπνος στο κρεβάτι... εννοείται!

Λέω να σας γράψω τα περι φίλης μου χθες.Γενικά είναι σαν κι εμένα, σπαστική με τα χημικά κλπ!Λοιπόν:

Κρεμούλες: Μου είπε ότι μετά από πρήξιμο από την αδερφή της για τη μουστέλα, πείστηκε να βάλει στην κοιλιά και γέμισε εξανθήματα με την πρώτη!!!! Το ίδιο έπαθε και με λαδάκι τζόνσονς! Καλά για το 2ο δεν το συζητώ!
Τώρα για τον μικρό χρησιμοποιεί, εκτός από κρέμα weleda και μία άλλη που δεν την βρίσκει πλεόν εδώ, Λαδάκι χαμομήλι και καλέντουλα (απιβίτα, αυτά που εχω κι εγώ) και κάποιες άλλες που έχουν άρνικα για χτυπήματα του μικρού, καψίματα, κοψίματα!
Εννοείται ότι θήλαζε μέχρι 14μηνών.. και κάποιες από τις πρώτες μέρες μέχρι να κατέβει εντελώς το γάλα της, του εδινε από της αδερφής της η οποία τύχαινε να θηλάζει το δικό της τότε! Smile

Παιδίατρος:
Είμαι πολυ χαρούμενη γιατί μου είπε ότι βρήκε γιατρό που δε δίνει ΚΑΘΟΛΟΥ αντιβίωση και φάρμακα και δε σε αναγκάζει να κάνεις εμβόλια!!!
Αυτό μπορεί να μη βρίσκει κάποιες σύμφωνες, αλλά εγώ πετάω απ' τη χαρά μου!! Smile Έτσι, του έχει κάνει μόνο 4 τσιμπηματάκια (το σύνολο που θέλουν εδώ είναι γύρω στα 50 μέχρι να γίνει το παιδί έφηβος) και δε σκοπεύει να κάνει άλλα, κι αυτά τα έκανε σε πιο μεγάλη ηλικία απ' αυτήν που λένε!
Ο μικρός δεν έχει αρρωστήσει ποτέ βαριά, εκτός από 2 φορές που το πιο πιθανό να ήταν επακόλουθο των εμβολιασμών γιατί έγινε κανα 2 βδομάδες μετά από εμβόλιο, τότε που πέφτει το ανοσοποιητικό!
Αυτές τις 2 φορές και καμιά φορά που μπορεί να ξύπνησε με βήχα, δεν έδωσε τίποτα και το μόνο που ήθελε ήταν να τον βλέπει καθημερινά! Εννοείται πως βήχας και πυρετός περνούν μόνα τους.. Θέλει πολύ υπομονή από τους γονείς και να είσαι από πάνω του (οκ, αυτό μου ακούγεται πολύ απλό αλλά θα είναι λίγο πιο απαιτητικό! Very Happy )
Η γιατρός της λέει ότι είναι καλά, αφού θηλάζει, να τον πηγαίνει να κολλάει τέτοιες χαζοαρρωστιες που κολλάνε τα παιδάκια μεταξύ τους για να ανταλλάσσουν αντισώματα μεταξύ τους (μαμά και γιος).
Δεν έχει δώσει (η γιατρός) ρυζάλευρα και κρέμες έτοιμες.. είναι του κινόα, κεχρί, γάλα από καρπούς (από ζώο μόνο κατσικίσιο) και λοιπά τέτοια..

Τοκετός:
Μου λέει ότι πρέπει να έχουμε απόλυτη εμπιστοσύνη στο σώμα μας.. αν ξέρεις τι θέλεις στον τοκετό και πείσεις και γιατρό-νοσοκομες, τότε μπορείς να το απολαύσεις σαν κάτι απόλυτα φυσιολογικό.
Η ίδια δεν έμεινε παλουκωμένη στο κρεβάτι, αλλά περπατούσε σχεδόν μέχρι τελευταία στιγμή! Μόνο όταν ένιωσε η ίδια ότι θέλει να ξαπλώσει, ξάπλωσε και γέννησε!
Μου είπε εμπειρία άλλης κοπέλας που γέννησε 7 παιδιά με όλους τους δυνατούς τρόπους! 3 φυσιολογικά, 2 καισαρική και 2 προκληση.
Για την πρόκληση της είπε ότι αν σκεφτείς ότι εκείνη την ώρα γίνεται κάτι φυσιολογικό, αφού το σώμα μπαίνει σε διαδικασία τοκετού, τότε δε διαφέρει από τον ΦΤ. (εδώ βέβαια δεν ξέρω ποιοι από τους 7 τοκετούς ήταν με πρόκληση και πόσο ρόλο παίζει αυτό, δηλ. αν ήταν ο 1ος ή ο 6ος-7ος)
Το πιστεύω όμως ότι το μυαλό παίζει μεγάλο ρόλο εκείνη την ώρα! Smile
Μου είπε ότι είχε απόλυτη επίγνωση του σώματός της και ήξερε αν πονάει η όχι και πότε πρέπει να σπρώξει!!
Επίσης, ζήτησε να φάει γιατί πεινούσε, και θεωρεί χαζό να μη σε αφήνουν να φας (κάτι ελαφρύ εννοείται) τη στιγμή που το σώμα σπαταλά τόση ενέργεια εκείνες τις ώρες!! Αυτό με το φαΐ στον τοκετό με απασχολεί κι εμένα γιατί αν δεν πετύχει από την 1η μέρα η προκληση θα είμαι σχεδόν νηστική για περισσότερο από 1 μέρα... τρατζικ!! Smile Wink
Μου λέει επίσης, μη διανοηθείς να κάνεις διαίτα στο θηλασμό!! Τρως όσο καλύτερα μπορείς γιατί για την παραγωγή γάλακτος ο οργανισμός ρουφάει ό,τι έχουμε για να το δώσει στο μωρό!! (τι θυσία!!) οκ, αυτό το ήξερα βέβαια.

Αυτά σε γενικές! Αν θυμηθώ κι άλλα θα σας πω!

Καλημέρα!!

ζωάκι

ζωάκι
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δείτε κι αυτό το αρθράκι για φυσική πρόληψη του καρκίνου!
Είναι πολύ μικρό γιατί είναι το 1ο από 3 στο σύνολο. Τα άλλα ακολουθούν, θα σας κρατώ ενήμερες.

http://dikaiomastinygeia.blogspot.com/2012/12/blog-post_21.html

elenhtsa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χτυπησε κανεις την πορτα;α η Ζωη! Καλημερα!κοιμηθηκα παλι μεχρι τις 4:30...απο τις 10:30 το βραδυ...Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 39 911307 Εχω πλεον την απορια...ο μικρος μου εχει παρει το ξυπνητηρι που ψαχνω;κ οπως καταλαβαινεις σκουντουφλαω Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 39 679259. Εκανα Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 39 517142 μαζεψα ρουχαλακια κ λιγο το δωματιο...

ζωάκι

ζωάκι
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
elenhtsa έγραψε:χτυπησε κανεις την πορτα;α η Ζωη! Καλημερα!κοιμηθηκα παλι μεχρι τις 4:30...απο τις 10:30 το βραδυ...Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 39 911307 Εχω πλεον την απορια...ο μικρος μου εχει παρει το ξυπνητηρι που ψαχνω;κ οπως καταλαβαινεις σκουντουφλαω Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 39 679259. Εκανα Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 39 517142 μαζεψα ρουχαλακια κ λιγο το δωματιο...

Χαχα!! Να τα πούμε; να τα πούμε;;

Κι εγώ ξύπνησα 3-5.. έτσι για ένα διάλειμμα απο τον ύπνο.. και μετά 5- 9 παρά κάτι του ξανάδωσα να καταλάβει!
Άντε καλές δουλίτσες..
Εγώ περιμένω να ξυπνήσει ο άντρας του σπιτιού γιατί άργησε να γυρίσει χθες και δε μας έκανε τη χάρη ακόμα να ξυπνήσει..

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα!εχει κλεισει τελιως το αυτι μου δεν ακουω τπτ!!!!ας μεινει εκει και οχι να ποναει!
Ζωη συμφωνω απολυτα για τα εμβολια!ομως οταν το ρωτησα στο γιατρο μου,τον παιδιατρο μονο που δεν με εφαγε...τεσπα.
Ελενιτσα τι κανεις κοριτσι μου???
ΑΑΑΑΑΑ!Λουκια?????σε μισω μωρη!!!!!!! Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 39 328109 Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 39 328109 Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 39 328109

elenhtsa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα Φιλιτσα μου! Εκανα κατι πολυ ελαχιστο ακομα απο δουλιτσες ενα απλωμα δηλ κ τωρα καθομαι στον καναπε! εξω βρεχει κ εχει μουνταμαρα! θεκαμε να παμε κ σουπερ αλλα για αυριο το βλεπω...κατα τα αλλα καλα ειμαι! Νυσταγμενηηη... Sleep περαστικα σου!καπου κρυωσες ε με αυτον τον καιρο που μας κανει μια ετσι μια αλλιως...

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenhtsa έγραψε:καλημερα Φιλιτσα μου! Εκανα κατι πολυ ελαχιστο ακομα απο δουλιτσες ενα απλωμα δηλ κ τωρα καθομαι στον καναπε! εξω βρεχει κ εχει μουνταμαρα! θεκαμε να παμε κ σουπερ αλλα για αυριο το βλεπω...κατα τα αλλα καλα ειμαι! Νυσταγμενηηη... Sleep περαστικα σου!καπου κρυωσες ε με αυτον τον καιρο που μας κανει μια ετσι μια αλλιως...
σουπερ για ψωνια Χριστουγεννων???
αληθεια που θα κανετε Χριστουγεννα κοριτσια μου???

elenhtsa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εχθες πηγαμε για δωρα! σουπερ για κανα ποτο θελει ο δικος μου-γιορταζει κιολας Μανωλης,ο μπαμπας μου Χρηστος - κανα σοκολατακι ζαχαρη κλπ...εμεις εδω κ καμμια επισκεψη καλλιτεχνουπολη

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenhtsa έγραψε:εχθες πηγαμε για δωρα! σουπερ για κανα ποτο θελει ο δικος μου-γιορταζει κιολας Μανωλης,ο μπαμπας μου Χρηστος - κανα σοκολατακι ζαχαρη κλπ...εμεις εδω κ καμμια επισκεψη καλλιτεχνουπολη
να τους χαιρεσαι!!!!!!ποτα ε???μμμμμμμ!!!!!!!!!!

elenhtsa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ευχαριστω!!!επισης αν εχεις κανεναν δικο σου!

elenhtsa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
οι αλλες που ειναι;;ακομα κοιμουνται;
φτανουμε κ στην 50σελ...σοφια να εισαι σταντ μπαι για νεο θεμα!

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenhtsa έγραψε:οι αλλες που ειναι;;ακομα κοιμουνται;
φτανουμε κ στην 50σελ...σοφια να εισαι σταντ μπαι για νεο θεμα!
καθε Σαββατο εχει πολυ ησυχια!κανε εσυ ενα Ελενιτσα μου!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 39 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις