Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
12 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 12 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
όσο για το αν έχεις το δικαίωμα να μιλήσεις στο παιδί σου για το τσιγάρο ενώ καπνίζεις ο ίδιος, φυσικά και το έχεις, δεν θα αφήσεις το παιδί σου να κάνει τα ίδια λάθη με εσένα, αλλά δεν έχεις το δικαίωμα να του το επιβάλεις! και μάλλον δεν είναι θέμα επιβολής, είναι θέμα κατά πόσο θα σεβαστεί αυτό που του λες ή όχι και κατά πόσο θα το πάρει σοβαρά! γιατί άντε εξήγησε στο παιδί σου ότι το κάπνισμα είναι λάθος, είναι βλαβερό για την υγεία του, προκαλεί ένα σωρό προβλήματα και από την άλλη ο ίδιος να καπνίζεις σαν φουγάρο, δεν νομίζω να σε πάρει και πολύ στα σοβαρά!

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε: αυτη η συνομιλια δεν μπορει να γινει με ατομα που δενεχουν καπνισει γιατι δεν ξερουν πολυ απλα

Ναι εντάξει σ'αυτό έχεις δίκιο.Έχω μπει στο τρυπάκι άπειρες φορές με τους δικούς μου να κάνω αυτή τη συζήτηση η οποία δεν κατέληγε ποτέ πουθενά.

Μιλουπακι έγραψε:εμενα αμα μου κοψεις και το τσιγαρο που ειμαι στο σπιτι ολη μερα θα τρελαθω, βγαινω στο μπαλκονι 2 λεπτα και νιωθω οτι κανω ενα διαλειμμα ξεφευγω

Αλλά θα συνεχίσω...χι χι χι Very Happy Very Happy Very Happy Κι εγώ κοντεύω να φρικάρω στο σπίτι,ξέρεις πόσες φορές κάθομαι και κλάιω γιατί δεν αντέχω;;;Αλλά τι να κάνω σε τι σε βοηθάει το τσιγάρο;;;
Εντάξει μην απαντήσεις σ'αυτό σε καταλαβαίνω κάπως.

Εεεεε!!!δεν τσακωνόμαστε ε;;; *Γονείς Καπνιστές-Τί γίνεται με τα παιδιά;* - Σελίδα 3 688264 *Γονείς Καπνιστές-Τί γίνεται με τα παιδιά;* - Σελίδα 3 688264 *Γονείς Καπνιστές-Τί γίνεται με τα παιδιά;* - Σελίδα 3 688264

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:μαρακι δεν αντιλεγω οτι και εγω θα ηθελα να το χαστουκισω αλλα επειδη ειμαι στην αλλη ακρη και ξερω την ψυχολογια του καπνιστη γιαυτο στο ειπα οτι και στο ξυλο να το σπασεις ειλικρινα τιποτα δεν θα κανεις


δεν θα πω ότι δεν συμφωνώ μαζί σου! αντιθέτως συμφωνώ και ξέρω ότι μπορεί να προκαλέσει και τα αντίθετα αποτελέσματα μόνο και μόνο από εγωισμό! αλλά ξέρω ότι η πρώτη μου αντίδραση αυτή θα είναι αναπόφευκτα!
γι'αυτό και φροντίζω από τώρα να του το λέω και να του το περάσω στο μυαλό και μπορώ να πω ότι βλέπω αποτελέσματα και ας είναι μικρός! αν μεγαλώσει βέβαια παίζουν ρόλο και άλλα πράγματα αλλά πιστεύω ότι τουλάχιστον τώρα έχει περισσότερες πιθανότητες να μην το κάνει με αυτά που του πει!

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαρακι για το τσιγαρο και για τα χιλια αλλα δυο δεν θα ξυπνησεις μια ωραια πρωια που ανακαλυψες οτι καπνιζει για να του μιλησεις θα το κανεις απο μικρο να το περασεις μεσα του, απλα οταν θα δοκιμασει που θα ειναι και εφηβος και ναι θα μπορει να σε ακουσει θα κανει μια αλλη διαφορετικη και ειλικρινη συνομιλια, τα λαθη των γονιων δεν ειναι επειδη τα εκανες ποσο θα σε σεβαστει το παιδι, αν κανεις ενα κακο γαμο θα σε ακουσει δυο φορες παραπανω στο τι εχεις να του πεις γιατι ξερει τι περασες και τι του λες, οπως και αν του μιλησεις σωστα για το τσιγαρο και για ολα, δεν συμφωνω σε αυτο που λετε, αλλιως θα ακουσει ενα παιδι μια μανα που πηρε διαζυγιο και τι να προσεξει να μην το περασει και αυτο γιατι ξερει οτι δεν μιλαει στο βροντο το εχει βιωσει και αλλιως μια μανα που δεν χωρισε ποτε και μπορει να πει καλα καλα μου τα ειπες, το θεμα βασικο ειναι πως θα μιλησεις και τι θα πεις απο την αρχη στα παιδια

Crazy

Crazy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μιλουπακι έγραψε:αθηνα μου απο την απλη καθημερινη συνηθεια που εγραψες καταλαβαινω οτι δεν καπνιζεις λοιπον εχω να σου πω οτι δεν ειναι καθημερινη συνηθεια ειναι μια εξαρτηση οπως το ποτο και τα ναρκωτικα, το εχω βιωσει γιατι δεν μπορω να το κοψω, οταν ειχα να καπνισω καιρο γιατι θηλαζα το γιο μου ειχα φαει τα λυσακα μου, ειμουνα στα ορια της καταθλιψης και της τρελλας γιατι μονο αυτο με χαλαρωνε απο την καθημερινοτητα του σπιτιου που ειμαι, αν ηταν μια απλη καθημερινη συνηθεια θα το ειχαν κοψει παρα πολυ που λενε θελω να το κοψω, αυτη η συνομιλια δεν μπορει να γινει με ατομα που δενεχουν καπνισει γιατι δεν ξερουν πολυ απλα, και εγω οταν δεν καπνιζα οπως ειπα ελεγα μα ποσο χαζοι ειναι ρε παιδι μου να βαζουν εναν αερα καπνο που εχει χαλια γευση στο στομα τους, τους κοροιδευα και ομως τα λουστηκα και τωρα ξερω οτι δεν ειναι τοσο απλο για τον καθενα να το κοψει αλλοι μπορουν και αλλοι οχι, οπως ειπα ειναι γιατι καπνιζει ο καθενας, εμενα αμα μου κοψεις και το τσιγαρο που ειμαι στο σπιτι ολη μερα θα τρελαθω, βγαινω στο μπαλκονι 2 λεπτα και νιωθω οτι κανω ενα διαλειμμα ξεφευγω


Μαρίτσα, στο είπα και πριν. Δεν υπάρχει δε μπορώ. Υπάρχει δε θέλω. Και το θέλω ισοδυναμεί με την απόφαση μέσα μας.

Ο καπνιστής που δεν καταφέρνει να κόψει το τσιγάρο, δεν τα καταφέρνει όχι γιατί δε μπορεί, αλλά γιατί δεν το'χει πάρει 100% απόφαση. Και αν διαβάσεις αναφορές σε μεθόδους διακοπής του καπνίσματος, σε sites εταιριών διακοπής κλπ, το πρώτο πράγμα που θα σου πουν είναι "η απόφαση μέσα σου".

Μπορεί να μην είμαι καπνίστρια, όμως ζω με φανατικό καπνιστή τα τελευταία 19 χρόνια. Είχε δοκιμάσει στο παρελθόν να το κόψει, κυρίως μετά από δικές μου πιέσεις. Ποτέ δεν τα κατάφερε, γιατί δεν ήταν δική του απόφαση. Έλεγε όσα λες εσύ κι όταν δεν κάπνιζε για ένα διάστημα, έτρωγε κι αυτός τα λυσσακά του!

Πριν 2 μήνες και μια βδομάδα, ένα βράδυ και χωρίς να'χει προηγηθεί οποιαδήποτε κουβέντα (έχω από χρόνια πάψει να τον πιέζω, κατάλαβα ότι δεν έχει νόημα), ήρθε στο δωμάτιο και μου ανακοίνωσε ότι μόλις έκοψε το τσιγάρο. Και όντως.. το έκοψε! Και αυτή η φορά μοιάζει να'ναι διαφορετική από τις άλλες, ούτε νεύρα, ούτε τσαντίλες, μόνο που το'χει ρίξει λίγο παραπάνω στο τσιμπολόγημα. Και είναι διαφορετική, γιατί ήταν δική του απόφαση!

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μα γι'αυτό έγραψα πιο πάνω, μπορεί να μην πρόλαβες να το διαβάσεις ότι εγώ τουλάχιστον του εξηγώ από τώρα πολλά πράγματα γύρω από το θέμα, να του το περάσω στο dna του!

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ρουλακι τωρα ερχεσαι εσυ στα δικα μου λογια για το χαστουκι κτλ οτι οτι και να πεις οτι και να κανεις αν απο μονο του θελει να καπνισει θα καπνισει, οσο για το κοψιμο ναι δεν θελω να το κοψω εχω αναγκαστει και δεν εχω καπνισει αρκετες φορες, σε πληροφορω δεν καπνισα μια εβδομαδα παλια γιατι ειμουν ανεργη και δεν ειχα δουλεια αποτελεσμα το φρικαρισμα φαντασιωνουμουν να πηγαινω στην περιπτερου να την παρακαλαω για ενα πακετο, εκει καταλαβα τους ναρκωμανεις ειλικρινα γιατι το κανουν, βεβαια δεν ξεπεσα να το κανω ποτε αλλα καταλαβα πολλα πραγματα και πιστεψτε με εχω πολλα να πω στο παιδι μου γιατι τα εχω βιωσει πραγματα που ενας καπνιστης αλλος δεν βιωσε ποτε, μου την δινει που ειμαι εξαρτημενη αλλα δεν μπορω να το κοψω γιατι δεν θελω, για μενα ειναι το ανχολυτικο μου και το διαλλειμμα μου, οτι πιο σοβαρο για να καπνισει κανεις επειδη ειναι πολυ δυσκολο να το κοψεις αν σε ηρεμει

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πάντως ένα είναι σίγουρο, ότι καπνιστές και μη (τουλάχιστον εδώ στην παρέα μας) συμφωνούμε σε ένα πράγμα: ότι τσιγάρο βλάπτει εμάς και τους γύρω μας!

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ε καλα αν ακουσω ανθρωπο να πει οτι δεν βλαπτει το τσιγαρο εκτος απο χαζος που θα ειναι χειροτερος και απο την τζουλια, θα αποτρελαθω και ολας χαχαχαχα

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:ε καλα αν ακουσω ανθρωπο να πει οτι δεν βλαπτει το τσιγαρο εκτος απο χαζος που θα ειναι χειροτερος και απο την τζουλια, θα αποτρελαθω και ολας χαχαχαχα


α μην το λες μην το λες! ξέρεις πόσα τέτοια έχω ακούσει? του τύπου: αν είναι να πεθάνω θα πάω ευχαριστημένος ή στην εποχή που ζούμε θα πάμε από άλλα πράγματα όχι από καρκίνο λόγω τσιγάρου και διάφορα άλλα τέτοια χαριτωμένα! ναι ναι!

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:ε καλα αν ακουσω ανθρωπο να πει οτι δεν βλαπτει το τσιγαρο εκτος απο χαζος που θα ειναι χειροτερος και απο την τζουλια, θα αποτρελαθω και ολας χαχαχαχα

Τη Τζούλια;;;Τι σου έκανε καλέ το "κορίτσι";

Crazy

Crazy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ξέρεις τι είναι αυτό που έκανε το Γιάννη να το πάρει απόφαση; Όχι το παιδί που πρόκειται να έρθει.. εντάξει, σίγουρα θα έπαιξε κι αυτό το ρόλο του.. αλλά άκου:

Το απόγευμα της μέρας που μου ανακοίνωσε ότι έκοψε το τσιγάρο, μια Κυριακή ήταν, τελείωνε το γάλα και του είπα να κατέβει να πάρει ένα μπουκάλι. Κι εκείνος άρχισε τα "ωχ, βαριέμαι τώρα, άσε, θα πάω αύριο" κλπ κλπ. Ήταν βλέπεις με τις πιτζάμες και βαριόταν να ντυθεί για να βγει μόνο για ένα γάλα.

Αργά το βράδυ, 11.30+, του τέλειωσαν τα τσιγάρα. Μηχανικά εντελώς, άρχισε να ντύνεται για να κατέβει για τσιγάρα. Κι εκεί θυμήθηκε το γάλα... και του έκανε "κλικ"!

"Αααα λαλάκα... για γάλα που σου ζήτησε η έγκυος γυναίκα σου να πας, δεν πήγες! Για το βρωμοτσιγάρο σου όμως, έτοιμος είσαι να τρέξεις!!". Δικά του λόγια, όχι δικά μου!!! Μου το'πε αρκετό καιρό μετά.

Αυτό ήταν το κλικ στο μυαλό του για να πάρει την απόφαση.
Κάτι στο στυλ, όχι πια δέσμιος του τσιγάρου! Δε θα με κάνει αυτό ότι θέλει!!

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οχι καλε σιγα μην τσακωθουμε κουβεντα κανουμε, αν επαιρνα οτι κανουμε τσακωμο θα το ειχατε καταλαβει προ πολλου χαχαχαχα

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
Μιλουπακι έγραψε:ε καλα αν ακουσω ανθρωπο να πει οτι δεν βλαπτει το τσιγαρο εκτος απο χαζος που θα ειναι χειροτερος και απο την τζουλια, θα αποτρελαθω και ολας χαχαχαχα

Τη Τζούλια;;;Τι σου έκανε καλέ το "κορίτσι";


αυτή η αθώα κορασίδα που καπνίζει μόνο ... πούρα! Razz

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
απλα ξερω μη καπνιστες που κοιτανε με ενα ματι αυτους που καπνιζουν και προσπαθουσα να σας εξηγησω οτι δεν ειναι κατι απλο οπως το παιρνουν πολυ χαλαρα και λενε κοψτω, ανταλαγη εμπειριων καναμε, αντε σας ειπα και για την φαντασιωση με την περιπτερου δεν εχετε παραπονο παλι χαχαχαχα

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:απλα ξερω μη καπνιστες που κοιτανε με ενα ματι αυτους που καπνιζουν και προσπαθουσα να σας εξηγησω οτι δεν ειναι κατι απλο οπως το παιρνουν πολυ χαλαρα και λενε κοψτω, ανταλαγη εμπειριων καναμε, αντε σας ειπα και για την φαντασιωση με την περιπτερου δεν εχετε παραπονο παλι χαχαχαχα

Razz ευτυχώς την φαντασίωση δεν την έκανες πράξη!
και εγώ κοιτάω με μισό μάτι αυτούς που καπνίζουν και δεν το κρύβω αλλά μόνο και μόνο γιατί οι περισσότεροι δεν σέβονται τον διπλανό τους, που, πώς να το κάνουμε βρε αδερφέ, δεν θέλει να καπνίσει, με το ζόρι θα τον βάλεις! Razz

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπάκι εγώ δεν είμουνα ποτέ αυτό που λένε φανατική αντικαπνίστρια,απλώς δεν ήθελα εγώ να καπνίζω.Δύο πράγματα δεν αντέχω.Το πρώτο έχω πολύυυυυυ καιρό να το βιώσω.Το πρωινό ξύπνημα μετά απο club που βρωμάνε μαλλιά,ρούχα και δωμάτιο και το δεύτερο οτι ρε γ@μ*τ* πρέπει εγώ να σέβομαι αυτούς που καπνίζουν και όχι αυτοί εμένα.

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαρακι εγω παλι εχω πεσει στα αντιθετα κοιταω αν ειναι εγκυος διπλα μου να την διωξω πιο περα για να καπνισω, στην παρεα λεω οχι στον αγνωστο να πω ε ψιτ φυγε χαχαχα, αν ειναι καροτσι μαζι να παω δυο θεσεις παλι πιο περα κτλ, η απαντηση που εχω εκλαβει ξερεις πια ειναι; καλε μην φευγεις δεν εχω προβλημα και αναβει η μανα το τσιγαρο διπλα στο παιδι οποτε και εγω τι να κανω ποια μενω με το στομα ανοικτο και συνεχιζω, και εγω θα καπνισω εξω σε καφετερια και ας εχω την μικρη αλλα πριν κατσουμε θα το στησω καλα το προσχεδιο, θα την βαλω απο την αλλη μερια που θα κραταω το τσιγαρο, θα κοιταω προς τα που φυσαει και θα την εχω πιο μακρυα για να καπνισω, τωρα οταν σου λεει ο αλλος δεν πειραζει τι να πεις εκει πραγματικα δεν εχω λογια

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία έγραψε: μόνο και μόνο γιατί οι περισσότεροι δεν σέβονται τον διπλανό τους, που, πώς να το κάνουμε βρε αδερφέ, δεν θέλει να καπνίσει, με το ζόρι θα τον βάλεις! Razz

Εντάξει τώρα να πούμε και του στραβού το δίκιο άμα είμαστε έξω δεν μπορούμε να πούμε και τίποτα.Αν μας ενοχλεί καθόμαστε σπίτι που έχουμε και τον πρώτο λόγο.
Αλλά κι αυτό με τον καπνό βρε Μιλουπάκι εμένα με κυνηγάει όταν αλλάζω θέση...τι στο καλό Very Happy

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:μαρακι εγω παλι εχω πεσει στα αντιθετα κοιταω αν ειναι εγκυος διπλα μου να την διωξω πιο περα για να καπνισω, στην παρεα λεω οχι στον αγνωστο να πω ε ψιτ φυγε χαχαχα, αν ειναι καροτσι μαζι να παω δυο θεσεις παλι πιο περα κτλ, η απαντηση που εχω εκλαβει ξερεις πια ειναι; καλε μην φευγεις δεν εχω προβλημα και αναβει η μανα το τσιγαρο διπλα στο παιδι οποτε και εγω τι να κανω ποια μενω με το στομα ανοικτο και συνεχιζω, και εγω θα καπνισω εξω σε καφετερια και ας εχω την μικρη αλλα πριν κατσουμε θα το στησω καλα το προσχεδιο, θα την βαλω απο την αλλη μερια που θα κραταω το τσιγαρο, θα κοιταω προς τα που φυσαει και θα την εχω πιο μακρυα για να καπνισω, τωρα οταν σου λεει ο αλλος δεν πειραζει τι να πεις εκει πραγματικα δεν εχω λογια


ναι συμφωνώ, αν σου πει ο άλλος ότι δεν τον πειράζει ε δεν θα σκάσεις κιόλας αφού δεν νοιάζει εκείνον, τι άλλο να κάνεις εσύ!
αλλά αυτό που λέει η athin, να γυρνάς από κάπου και να βρωμάνε μαλλιά ρούχα, τα πάντα είναι... πιφ! αλλά τι να κάνεις! και να σου πω και κάτι, αφού ξέρουν ότι ο νόμος δεν εφαρμόζετε και δεν πρόκειται να τους πει κανένας τίποτα αν καπνίσουν σε κλειστό χώρο, γιατί να μην το κάνουν! Rolling Eyes

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
α εδω η εξπερ που φυσαει ο ανεμος βασικο, επισης αν ο αλλος εχει το τσιγαρο αριστερα δεν θα πας ποτε δυο θεσεις αριστερα παλι θα σου ερθει δεξια εσυ χαχαχα

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Παιδί μου εντελώς αντίθετα.Φεύγω και έρχεται και ο καπνός για παρέα Very Happy Very Happy Very Happy

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:Παιδί μου εντελώς αντίθετα.Φεύγω και έρχεται και ο καπνός για παρέα Very Happy Very Happy Very Happy


α μια απο τα ίδια! στη μούρη κατευθείαν παιδί μου! και ξέρεις πώς αισθάνομαι εκείνη την ώρα, κρατάω αναπνοή και νομίζω ότι θα πάθω τουλάχιστον ασφυξία! Razz

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ε κοιτα αν και οαλλος ειναι στα αποτετοια του θα ερθει, εγω εκτος οτι φευγω θεσεις πιο περα για να βγαλω τον καπνο απο το στομα μου γυρναω προς τα πισω οχι μπρος χυμα παρτιδα, βασικα αυτος που καπνιζει πρεπει να προσεξει οπως κανω εγω που σου λεω εσυ οσες θεσεις και να αλλαξεις αν ο αλλος καπνιζει και τον βγαζει τον καπνο οπου να ειναι χυμα δεν γλιτωνεις

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Crazy έγραψε:

Αυτό περί ντροπής.. ε τι να σου πω τώρα;;; Σε τι ενισχύει την αυτοπεποίθησή σου το τσιγάρο;; Μια ψευδαίσθηση είναι!! Αφού το μεγαλύτερο ποσοστό των ανθρώπων καπνίζει, καπνίζοντας κι εσύ, νιώθεις πιο αποδεκτή! Πιο κοντά στο πρότυπο της πλειοψηφίας!
Μια χαρά άτομο είσαι Μαρίτσα μου, μια κούκλα και με προσωπικότητα, δε χρειάζεσαι "ενισχυτικά"!!



οχι δεν καταλαβες ρουλακι δεν νιωθω πιο αποδεκτη αν καπνιζω, απλα οταν θα κατσω καπου οταν καπνισω χαλαρωνω και νιωθω πιο χαλαρα και δεν ντρεπομαι τοσο να αρχισω να μιλω ας πουμε, καμια σχεση με θεμα αποδοχης που εγραψες αυτο θα το θεωρουσα εντελως χαζο εξαλλου να καπνισεις μονο και μονο για να σε αποδεκτουνε αλλοι



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μιλουπακι στις Κυρ Αυγ 01, 2010 3:34 pm, 1 φορά

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις