Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
141 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 141 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
φαιη εσενα θα σε κερασω αυριο γλυκια μου χεχεχεε Διαφορά ηλικίας στα ζευγάρια! - Σελίδα 3 654316 Διαφορά ηλικίας στα ζευγάρια! - Σελίδα 3 654316

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tzeni έγραψε:φαιη εσενα θα σε κερασω αυριο γλυκια μου χεχεχεε Διαφορά ηλικίας στα ζευγάρια! - Σελίδα 3 654316 Διαφορά ηλικίας στα ζευγάρια! - Σελίδα 3 654316
θελω τουρτα καραμελα χχιιχι ( πλακα κανω )βολευομαι ομως και με ενα φορτηγο παγωτα

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
faye έγραψε:
tzeni έγραψε:φαιη εσενα θα σε κερασω αυριο γλυκια μου χεχεχεε Διαφορά ηλικίας στα ζευγάρια! - Σελίδα 3 654316 Διαφορά ηλικίας στα ζευγάρια! - Σελίδα 3 654316
θελω τουρτα καραμελα χχιιχι ( πλακα κανω )βολευομαι ομως και με ενα φορτηγο παγωτα
οτι τραβαει η ψυχη σου Winkστα γκουντις εχει απολα

ioannaki

ioannaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια αν και εγώ είμαι της αποψης ότι ο άντρας πρέπει να είναι μεγαλύτερος από τη γυναίκα, δε θα μπορούσα να είμαι με έναν άντρα που να είναι πάνω από 10 χρόνια μεγαλύτερος..Ο άντρας μου με περνάει 5 χρόνια..Αυτός 31 εγώ 26...
Δε με ενοχλούν τα πάρα πολλά χρόνια διαφοράς όταν είναι και οι δύο νέοι, αλλά μεγαλώνοντας πιστεύω ότι θα υπάρχει πρόβλημα..Οι ζωές δε συμβαδίζουν...
Όταν ένα ζευγάρι έχει πχ 20 χρόνια διαφορά και η γυναίκα είναι 45 και ο άλλος 65 όσο να 'ναι δεν έχουν τις ίδιες αντοχές, τα ίδια θέλω....
Ωστόσο, δεν το κατακρίνω...Κατακρίνω μόνο όσες το κάνουν για να ασφαλίσουν το μέλλον τους...Θεογκόμενες που πάνε και παντρεύονται κάτι πουρά πάμπλουτους....Εκεί εξοργίζομαι!!!!!


Αν όμως η αγάπη είναι αληθινή, αλλάζει το πράγμα!! Διαφορά ηλικίας στα ζευγάρια! - Σελίδα 3 35468 Διαφορά ηλικίας στα ζευγάρια! - Σελίδα 3 35468

neneka


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
koritsia oute egw pisteuw pws paizoun rolo oi ilikies. egw me ton antra mou exoume 9 xronia diafora.. eimai 24 k einai 33. den pisteuw oti tha peiraze an itan ligoteri i diafora. proxthes akousa gia ena zeugari pou einai pantremenoi 3 xronia k exoun ena koritsaki 3 etwn k einai o antras 25 k i gunaika 36!! Otan to akousa emeina alla otan to skeftika kalutera eipa pws an tairiazoun ekeinoi ti simasia exoun ta xronia.. eite mikroteroi eite megaluteroi alla paizoun rolo stis sxeseis k oxi ta xronia..

Chrisi

Chrisi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια εγώ πάντα έλεγα ότι θα ήθελα ο άντρας μου να με περνάει 2 - 5 χρόνια. Δεν θα ήθελα σίγουρα μικρότερο, ήμουν τελείως κάθετη σ΄ αυτό αλλά η μοίρα κτυπά όπως θέλει. Με τον άντρα μου έχουμε 3 1/2 χρόνια διαφορά, είναι αυτός μικρότερος και όταν γνωριστήκαμε ενώ είδαμε ότι υπήρχε έλξη του ξεκαθάριζα ότι εγώ δεν θα έκανα ποτέ κάτι με μικρότερο μου, μέχρι και με φίλες μου μικρότερες τον γνώριζα, ώσπου δεν άντεξε και μου είπε φτάνει εσένα θέλω και δεν με ενοχλεί αν είσαι 3 ή 23 χρόνια μεγαλύτερη.
Σιγά σιγά άρχισα και εγώ να συνιθίζω την ιδέα και τώρα είμαστε παντρεμένοι με ένα παιδί και ένα άλλο να έρχεται και πολύ ευτυχισμένοι.
Και τώρα πλέον λέω ότι δεν παίζει ρόλο η ηλικία φτάνει να υπάρχει αγάπη, κατανόηση και αλληλοσεβασμός σε μια σχέση...............

fatsoulinaki

fatsoulinaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω με τον αντρουλη μου στο σχολειο ειχαμε μια ταξη διαφορα αλλα ουσιαστικα σχεδον δεν εχουμε διαφορα με περναει μονο 9μηνες παρα 1 μερα!!Ειμαστε μαζι ομως απο τα σχολικα μας χρονια!Σημασια εχει η αγαπη κ η συνεννοηση τιποτα αλλο!!

Blumie


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας κορίτσια,

ήρθε η ώρα να σας πω και εγώ τη δικιά μου ιστορία.Είμαι σε μία σχέση με αρκετά χρόνια διαφοράς ηλικίας. Ναι είμαι 33 και εκείνος 10 χρόνια μικρότερος. Embarassed Είμαστε μαζί δύο χρόνια και αγαπιόμαστε πολύ. Περάσαμε δύσκολα και συνεχίζουμε και περνάμε, μιας και οι δικοί μου είναι εντελώς αρνητικοί (οι δικοί του πάλι με καλοδέχτηκαν).Από την πρώτη στιγμή αγαπηθήκαμε πολύ και ονειρευτήκαμε τη δικιά μας οικογένεια, και συνεχίζουμε και ονειρευόμαστε ακόμα και αν σύννεφα υπάρχουν πάνω από τα κεφάλια μας. Εκείνος δεν έφυγε όμως ...δεν εγκαταλείπει την προσπάθεια. Λέει πως η αγάπη είναι αυτή που θα τα φέρει όλα στα ίσια τους... Shocked
Τώρα θα μου πείτε γιατί με ένα "πιπίνι" ? Οι απαντήσεις μου θα έπιαναν πολλές ώρες γραφής μάλλον...
Γιατί είμαστε και οι δυο στην ίδια φάση ζωής. Αυτός δουλέυει εδώ και πολλά χρόνια και εγώ μάλλον άργησα να μεγαλώσω και συναισθηματικά και πρακτικά Embarassed Embarassed
Αφήστε που δεν του φαίνεται και καθόλου. Τόσο που ούτε εγώ το είχα καταλάβει στην αρχή. Ο ίδιος ισχυρίζεται πως θα γεράσει πρώτα ο ίδιος και θα του λένε πως κυκλοφορεί ένα μωρό (είμαι το κοριτσάκι του Very Happy ).Αυτά εν ολίγοις ...δεν περνάω και την ευκολότερη περίοδο της ζωής μου, αλλά όταν είμαστε αγκαλιά όλα είναι πιο χρωματιστά και ελπιδοφόρα.
Γατούλη θέλω να σου πω ό,τι σε αγαπώ γιατί ονειρεύεσαι ένα μικρό κοριτσάκι δικό μας, για να έχεις 3 όπως λες, μια εμένα, μία το μωρό και μία τη μάνα μου που είμαστε καρμπόν.

Ευχαριστώ που με ακούσατε...

Υ.Γ.1 Ναί είμαι Υδροχόος Rolling Eyes ...των άκρων και τα μυαλά στα κάγκελα.
Υ.Γ.2 Ουφ τα είπα και ξαλάφρωσα λίγο... Sad

Αννα Κ.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Blumie έγραψε:Γεια σας κορίτσια,

ήρθε η ώρα να σας πω και εγώ τη δικιά μου ιστορία.Είμαι σε μία σχέση με αρκετά χρόνια διαφοράς ηλικίας. Ναι είμαι 33 και εκείνος 10 χρόνια μικρότερος. Embarassed Είμαστε μαζί δύο χρόνια και αγαπιόμαστε πολύ. Περάσαμε δύσκολα και συνεχίζουμε και περνάμε, μιας και οι δικοί μου είναι εντελώς αρνητικοί (οι δικοί του πάλι με καλοδέχτηκαν).Από την πρώτη στιγμή αγαπηθήκαμε πολύ και ονειρευτήκαμε τη δικιά μας οικογένεια, και συνεχίζουμε και ονειρευόμαστε ακόμα και αν σύννεφα υπάρχουν πάνω από τα κεφάλια μας. Εκείνος δεν έφυγε όμως ...δεν εγκαταλείπει την προσπάθεια. Λέει πως η αγάπη είναι αυτή που θα τα φέρει όλα στα ίσια τους... Shocked
Τώρα θα μου πείτε γιατί με ένα "πιπίνι" ? Οι απαντήσεις μου θα έπιαναν πολλές ώρες γραφής μάλλον...
Γιατί είμαστε και οι δυο στην ίδια φάση ζωής. Αυτός δουλέυει εδώ και πολλά χρόνια και εγώ μάλλον άργησα να μεγαλώσω και συναισθηματικά και πρακτικά Embarassed Embarassed
Αφήστε που δεν του φαίνεται και καθόλου. Τόσο που ούτε εγώ το είχα καταλάβει στην αρχή. Ο ίδιος ισχυρίζεται πως θα γεράσει πρώτα ο ίδιος και θα του λένε πως κυκλοφορεί ένα μωρό (είμαι το κοριτσάκι του Very Happy ).Αυτά εν ολίγοις ...δεν περνάω και την ευκολότερη περίοδο της ζωής μου, αλλά όταν είμαστε αγκαλιά όλα είναι πιο χρωματιστά και ελπιδοφόρα.
Γατούλη θέλω να σου πω ό,τι σε αγαπώ γιατί ονειρεύεσαι ένα μικρό κοριτσάκι δικό μας, για να έχεις 3 όπως λες, μια εμένα, μία το μωρό και μία τη μάνα μου που είμαστε καρμπόν.

Ευχαριστώ που με ακούσατε...

Υ.Γ.1 Ναί είμαι Υδροχόος Rolling Eyes ...των άκρων και τα μυαλά στα κάγκελα.
Υ.Γ.2 Ουφ τα είπα και ξαλάφρωσα λίγο... Sad


Αμα εσυ περνας καλα κοριτσακι μου χεστους ολους!!!
Πιπινι στην εμφανιση αλλα μυαλα ωριμου αντρα εχω δει πολλες φορες!
Αλλα και το αντιθετο! Λιγοι ειναι αυτοι που ειναι 40 φευγα και εχουν "βλακεια" στον εγκεφαλο????
Εμενα ο αντρας μου ειναι λιγο μικροτερος μου(11 μηνες) αλλα σε περιπτωσεις σοβαρες ειναι τοσο ωριμος και ικανος να με βοηθησει που πραγματικα αισθανομαι ασφαλεια...Αυτη ειναι η ουσια.

Blumie


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αννα Κ. έγραψε:

Αμα εσυ περνας καλα κοριτσακι μου χεστους ολους!!!
Πιπινι στην εμφανιση αλλα μυαλα ωριμου αντρα εχω δει πολλες φορες!
Αλλα και το αντιθετο! Λιγοι ειναι αυτοι που ειναι 40 φευγα και εχουν "βλακεια" στον εγκεφαλο????
Εμενα ο αντρας μου ειναι λιγο μικροτερος μου(11 μηνες) αλλα σε περιπτωσεις σοβαρες ειναι τοσο ωριμος και ικανος να με βοηθησει που πραγματικα αισθανομαι ασφαλεια...Αυτη ειναι η ουσια.

Ευχαριστώ Αννούλα,

η αλήθεια είναι πως νιώθω ασφάλεια και σιγουριά όπως με κανέναν άλλον. Και ναι είμαι ευτυχισμένη...

adda


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμεις εχουμε 2 χρονια διαφορα ειναι αυτος μεγαλυτερος αλλα ειλικρινα ωρες ωρες ειναι λες και εχω 3 μωρα στο σπιτι!
ευτυχως στα σοβαρα θεματα σοβαρευει

????????


Επισκέπτης
εγω τι να σας πω τωρα...οταν παντρευτηκα την 1η φορα εγω ημουν 17 κι ο αντρας μου 32.μετα απο 15 χρονια γαμου χωρισαμε γιατι η ζωη μου τοσα χρονια ηταν ανηποφορη..δεν ειχα σκοπο να ξαναπαντρευτω..η ζωη ομως μου τα εφερε διαφορετικα κι ετσι τον περασμενο σεπτεμβρη ξαναπαντρευτηκα...η διαφορα ηλικιας μας?εγω 42 κι ο αντρας μου 37..η' του υψους ειμαι η' του βαθους.. Διαφορά ηλικίας στα ζευγάρια! - Σελίδα 3 215994 Διαφορά ηλικίας στα ζευγάρια! - Σελίδα 3 215994 Very Happy Very Happy

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ZWRZET έγραψε:εγω τι να σας πω τωρα...οταν παντρευτηκα την 1η φορα εγω ημουν 17 κι ο αντρας μου 32.μετα απο 15 χρονια γαμου χωρισαμε γιατι η ζωη μου τοσα χρονια ηταν ανηποφορη..δεν ειχα σκοπο να ξαναπαντρευτω..η ζωη ομως μου τα εφερε διαφορετικα κι ετσι τον περασμενο σεπτεμβρη ξαναπαντρευτηκα...η διαφορα ηλικιας μας?εγω 42 κι ο αντρας μου 37..η' του υψους ειμαι η' του βαθους.. Διαφορά ηλικίας στα ζευγάρια! - Σελίδα 3 215994 Διαφορά ηλικίας στα ζευγάρια! - Σελίδα 3 215994 Very Happy Very Happy


καλέ μια χαρά σε βρίσκω! τα κορίτσια της φωτό, είναι κάποιο από τα 2 εσύ? ή είναι κόρες σου καλέ?

????????


Επισκέπτης
Μαρία έγραψε:
ZWRZET έγραψε:εγω τι να σας πω τωρα...οταν παντρευτηκα την 1η φορα εγω ημουν 17 κι ο αντρας μου 32.μετα απο 15 χρονια γαμου χωρισαμε γιατι η ζωη μου τοσα χρονια ηταν ανηποφορη..δεν ειχα σκοπο να ξαναπαντρευτω..η ζωη ομως μου τα εφερε διαφορετικα κι ετσι τον περασμενο σεπτεμβρη ξαναπαντρευτηκα...η διαφορα ηλικιας μας?εγω 42 κι ο αντρας μου 37..η' του υψους ειμαι η' του βαθους.. Διαφορά ηλικίας στα ζευγάρια! - Σελίδα 3 215994 Διαφορά ηλικίας στα ζευγάρια! - Σελίδα 3 215994 Very Happy Very Happy


καλέ μια χαρά σε βρίσκω! τα κορίτσια της φωτό, είναι κάποιο από τα 2 εσύ? ή είναι κόρες σου καλέ?

οι κορες μου ειναι μαρακι... Διαφορά ηλικίας στα ζευγάρια! - Σελίδα 3 893968 Διαφορά ηλικίας στα ζευγάρια! - Σελίδα 3 893968

eirini25

eirini25
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ουτε εγω εχω θεμα με την ηλικια.....δεν πιστευω στη διαφορα.....και εγω με τον αντρουλη μου εχουμε 10 χρονια...αλλα δεν μας φαινεται καθολου......

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις