Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
14 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 14 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40, 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 39 από 41]

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αμην κ ποτε Μιραντζελακι..οταν εχει πονακια απο τους κολικους κρατα τον αγκαλιτσα κατω απο τον απορροφητηρα(σε λειτουργια εννοειτα.. Razz )λενε οτι ο ηχος τους θυμιζει την βαβουρα μεσα στην κοιλιτσα μας..(ροη αιματος, χτυποι καρδιας, ακουσματα απο τα αυτακια της μαμας κ παει λεγοντας..)
ξερω ακουγεται χαζο αλλα στα ανηψια μου επιανε..λενε καποιοι και για την ηλεκτρικη σκουπα, κ για το σεσουαρ μαλλιων.. Rolling Eyes

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τριψτου την κοιλιτσα, με λαδακι ή κρεμουλα, και σπρωξε τα γονατακια του προς την κοιλια του για να τον ανακυφισεις..

κι η Ελενη καισαρικη τελικα..δεν κατεβαινε με τιποτα ο μικρος..

κ της Λιτσας δεν κατεβαινει..μαλλον θα μπει αυριο με προκληση..

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οντως και για σκουπα και για σεσουαρ.αν δεν κανω λαθος λεγονται γκριζοι ηχοι...(η λευκοι...ενα χρωμα παντως Razz Razz ) γενικα οτιδηποτε προκαλει αυτο το μονοτονο βουητο..
ειχε θεμα με το ζαχαρο στην γεννα και επεσε σε κομα και ηταν καποιες μερες στην εντατικη και αργησε να δει την μικρολα της...τωρα ειναι ολα πολυ καλα!!

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σοβαρα????????αχου, ουτε εγω τα ηξερα αυτα..ειδες για να μην ειμαι του φατσαμπουκ..αφου τωρα ειναι ολα καλα περασμενα ξεχασμενα..(λεμε τωρα.. Εγκυουλες και μανουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #15 !! - Σελίδα 39 534787 )

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Προφανως επεσε αποτομα σε υπογλυκαιμια..δεν ηταν κατι σοβαρο,λογικα πρληπτικα την κρατουσαν...

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ωχ Παναγιτσα μου..αρκει που ειναι κ οι δυο τους καλα..το στεναχωρο ειναι οτι δεν μπορουσε να δει κ την μικρουλα της.. Crying or Very sad

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Α, εννοεις Λουκια μου για τον συνεχη ηχο οτι βοηθαει! Ναι, μου το ειπε και η μαια αυτο για το σεσουαρ κ τν σκουπα, αλλα δεν μας βοηθησε. Μονο η αγκαλια τον ανακουφιζει και να ακουει την φωνη μου συνεχεια.
Και ο Χρηστος ο καημενος μου αισθανεται λιγο ασχημα και δεν ξερει τι να κανει για να τον θελει κι αυτον, οχι τπτ αλλο να με ξεκουραζει ετσι καθολου, αλλα τζιφος.. Μαμακιας απο κουνιας ο μπεμπης μου Razz Razz Razz Razz Razz


Χριστε μου δεν το πιστευω... Πως εγινε αυτο;;; Αφου ολα ειναι καλα, δοξα τον Θεο!!!

Κοριτσια μου ξυπνησε ο αντρας της ζωης μου,οποτε εφυγα!!!
Θελω να πιστευω οτι μεσα στην βδομαδα θα μπουμε σε προγραμμα και θα μπαινω λιγο συχνοτερα. Ελπιω να τα καταφερω

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Παντως αν η ζωη δεν ηθελε να μαθευτει εδω που ειναι πιο δημοσια ας μου το πει να το σβησω...δεν το θυμωμουν οτι δεν το ειχε πει εδω

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιραντζελακι μου μαλλον εφυγε νωρις απο την κοιλιτσα σου κ θελει να του δημουργησεις την αναλογη αισθηση ασφαλειας..σιγα σιγα θα νιωσει εμπιστοσυνη κ θα θελησει τον μπαμπα του..οσο ειναι σπιτι ο Χρηστος κ τον εχεις αγκαλια σου φροντισε να ειναι κι εκεινος κοντα, να τον χαιδευει, να του μιλαειι..ολα καλα θα πανε!!!

εεεφυγεεεεεεεεεεεεες..! Εγκυουλες και μανουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #15 !! - Σελίδα 39 417472

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sofki έγραψε:Παντως αν η ζωη δεν ηθελε να μαθευτει εδω που ειναι πιο δημοσια ας μου το πει να το σβησω...δεν το θυμωμουν οτι δεν το ειχε πει εδω

Σοφακι μου δικιο εχεις..αλλα μη σε στεναχωρει..ουτε εγω θα το σκεφτομουν..

εξαλλου δεν πιστευω..εχουμε πει αλλα κι αλλα εδω μεσα.. Embarassed Embarassed

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βρεχει κ δν μπορουμε να παμε γ περπατημα...και θελει ο παυλος να παμε αυριο στο τζαμπο οποτε κλεισμενη μεσα σημερα..

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω Σοφακι σημερα του δωσα κ καταλαβε!ελπιζω να κανει κι αυριο ωραια μερα..βεβαια εγω περπαταω κ μες στους δρομους σαν την χαζη..δεν ξερω προς τα που να παω παλι
αυριο.. scratch

δεν πειραζει, αυριο τωρα..που να τρεχεις μες στην βροχη..

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλε κ εγω τ πρωι 8μιση εφυγα 12 γυρισα....απλα ηθελα να ξαναβγω...στενευουν τα περιθορια..μετα θα χει κλεισουρα

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ααααααααα!αλλο αυτο!ειχες ορεξη για σουρτουκεμα ε????κι αυριο μερα ειναι..κανενα νεο απο φατσαμπουκ απο την Λιτσα?θα μπει αυριο τελικα?ξερουμε?

listoudi


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα κοριτσακια μου.. λουκια τι κανεις???μονο εδω σε βρισκω... λοιπον αυριο εμεις θα κανουμε εισαγωγη το πρωι στις 8 για προκληση... ιντερνετ δεν θα εχω για να σας ενημερωσω θα στειλω σε καποιο κοριτσακι μηνυμα να σας πει... εχω λιγο αγχος τωρα.. να δω πως θα κοιμηθω σημερα...

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λιτσακι μου εγω κ το φατσαμπουκ 2 ξενοι ενα πραγμα..!!! Razz Razz

αυριο τελικα ε???πρωι πρωι..ελα, μην αγχωνεσαι,ολα τελεια θα πανε...να σκεφτεσαι οτι θα κρατας το κοριτσι σου αυριο..καποτε αυτο το 9μηνο ταξιδι θα τελειωνε εξαλλου..κι εγω ειμαι τοοοοσο περιεργη να δω την μικρη μου!!

σου ευχομαι να εχεις τον καλυτερο τοκετο..με μισο πονο!!!!

listoudi


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
loukia_84 έγραψε:Λιτσακι μου εγω κ το φατσαμπουκ 2 ξενοι ενα πραγμα..!!! Razz Razz

αυριο τελικα ε???πρωι πρωι..ελα, μην αγχωνεσαι,ολα τελεια θα πανε...να σκεφτεσαι οτι θα κρατας το κοριτσι σου αυριο..καποτε αυτο το 9μηνο ταξιδι θα τελειωνε εξαλλου..κι εγω ειμαι τοοοοσο περιεργη να δω την μικρη μου!!

σου ευχομαι να εχεις τον καλυτερο τοκετο..με μισο πονο!!!!
χεχεχε... σε ευχαριστω κοριτσι.. ναι οντως πολυ πρωι και θα πρεπει να ξυπνησω αν κοιμηθω βεβαια κατα τις 5.30 να κανω και το μπανακι μου και να ετοιμαστω με την ησυχια μου... ελπιζω να μη με ταλαιπωρηση η μικρη και να βγει ευκολα και γρηγορα.. να φαμε κιολας γιατι τελευταιο γευμα σημερα στις 11 το βραδυ μου ειπε ο γιατρος...

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
παραειναι πρωι..εχω ξεχασει να ξυπναω τετοιες ωρες.. Shocked

ελπιζω να καταφερεις να κοιμηθεις..οσο να πεις δεν αποβαλλεται ευκολα η αγωνια του πρωτογνωρου..

βεβαια ειπαμε..θα εχεις μια ωρα αρχυτερα την νεραιδουλα σου!!! Wink Εγκυουλες και μανουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #15 !! - Σελίδα 39 875502

τελεια θα πανε ολα, θα δεις..προσπαθησε να χαλαρωσεις, αναμενονται ξενυχτια απο εδω κ περα!!!

listoudi


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ψεμματα θα προσπαθησω να ξαπλωσω γι υπνο νωρις σημερα και ας μην νυσταζω.. πιστευω οτι λογικα πριν ξεκινησουν για προκληση θα μου κανουν πρωτα εξετασεις αιματος.. στο δημοσιο ξερω οτι στανταρ κανουν για καθε ενδεχομενο μαλλον για αυτο με θελουν νωρις νωρις εκει...ασε που οσο ποιο νωρις τοσο ποιο καλα... να τελειωνουμε ποιο γρηγορα να γνωρισω επιτελους αυτο το κωλαρακι που εχει κατσει στο στομαχι μου αυτες τις μερες και κουνιεται περα δωθε...

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Razz Razz Razz Razz Razz αχ αυτα τα κολαρακια..και μενα ολο μου το τουρλωνει η δικια μου!!!

φαε νωρις Λιτσακι και καντην για νανακια..δυσκολα θα κοιμηθεις αλλα τουλαχιστον να χαλαρωσει το κορμι σου..γιατι δεν κανεις κ μπανακι τωρα να μην ξυπνας και με αυτο το αχος..??

εξετασεις στην μανουλα κανουν παντα κατα την εισαγωγη..πιεση , αιμα , τυχον συσπασεις..

αχ, αντε Λιτσακι μου με το καλο να το δεχτεις το μπουμπουκακι σου!!!εφτασε η μεγαλη μερα..απιστευτο ε??? Εγκυουλες και μανουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #15 !! - Σελίδα 39 35468

listoudi


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
loukia_84 έγραψε: Razz Razz Razz Razz Razz αχ αυτα τα κολαρακια..και μενα ολο μου το τουρλωνει η δικια μου!!!

φαε νωρις Λιτσακι και καντην για νανακια..δυσκολα θα κοιμηθεις αλλα τουλαχιστον να χαλαρωσει το κορμι σου..γιατι δεν κανεις κ μπανακι τωρα να μην ξυπνας και με αυτο το αχος..??

εξετασεις στην μανουλα κανουν παντα κατα την εισαγωγη..πιεση , αιμα , τυχον συσπασεις..

αχ, αντε Λιτσακι μου με το καλο να το δεχτεις το μπουμπουκακι σου!!!εφτασε η μεγαλη μερα..απιστευτο ε??? Εγκυουλες και μανουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #15 !! - Σελίδα 39 35468

ναι ασε δεν το πιστευω.. αφου ελεγα σημερα στον αντρα μου οτι ειναι η τελευταια ημερα που θα ειμαστε οι δυο μας και οτι πλεον απο αυριο θα ειμαστε επισημως 3 και μου φαινοταν τοσο περιεργο...μπανακι λεω να κανω το πρωι για να με ξυπνησει και να συνελθω λιγο.. αν κανω τωρα θα τσιτωσω και σιγουρα δε θα κοιμηθω...

listoudi


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ααα... επισης εχω αγχος γιατι η μικρουλα μου ειναι γυρω στα 3800 και δεν ξερω αν θα δεχτουν να μου κανουν επισκληριδιο οποτε δεν ξερω πως θα καταφερω την χοντρουλα μου να βγει χωρις να με τεντωσει τελειως...

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι ε?εμενα παλι το ζεστο νερακι με χαλαρωνει..εσυ ξερεις.. Wink

νομιζω παντως οτι αν δεν το ζησεις δεν μπορεις να το συνειδητοποιησεις..αυριο με το καλο που θα εχει γεννηθει κ οταν επιστρεψετε σπιτακι σας θα ζησετε αυτο το 3 και θα το καταλαβετε πληρως..ομορφα πραγματα..

οσο για την μικρη σου, κι εμενα η αδερφη μου 4 κιλα γεννηθηκε κ ολα καλα πηγαν..αυτο με την επισκληριδιο δεν το ηξερα ομως..

παντως κ του μπομπιρα μεγαλο αγορακι του λεγανε κ 3 κιλα βγηκε τελικα..εχουν κ αποκλισεις οι υπερηχοι..δεν ξερεις..

listoudi


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
λες να βγει ποιο μικροκαμωμενη η νεραιδα μου??? θα δειξει αυριο.... τελος παντων σας αφηνω παω να ξαπλωσω μπας και με παρει ο υπνος... θα στειλω σε καποιο κοριτσακι μηνυμα για να σας πει τα νεα μας αυριο αν ειναι...καληνυχτα κοριτσακια μου....

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λιτσακι μου με το καλο κ με εναν πονο!Λιγακι δυσκολο να σου κανουν επισκληριδιο αλλα προσπαθησε το!Θα περιμενουμε νεα σου!

Μιραντζελακι υπομονη με τους κολικους.Φροντισε λιγο τη διατροφη σου να ειναι ελαφρια,χωρις πολλα μπαχαρια κ τροφες που φερνουν αερια.Ο μαραθος βοηθαει κ στην παραγωγη γαλακτος εκτος απο την ανακουφιση των κολικων.Οσο για τα κιλα εγω την πρωτη βδομαδα εχασα 10! Εγκυουλες και μανουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #15 !! - Σελίδα 39 328109 Αντε να δουμε τα υπολοιπα ποτε θα φυγουν...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 39 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40, 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις