Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
396 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 396 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26Η πεθερά του... άντρα μας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερά του... άντρα μας!! Τρι Αυγ 03, 2010 3:33 am

mikros prigkipas

mikros prigkipas
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ,ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ,ΓΙΑΤΙ ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΜΕΝΩ ΣΤΑ ΚΥΘΗΡΑ ΚΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΜΑΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΝΤΑΙ.......ΑΡΑ ΜΕΝΟΥΜΕ ΜΑΖΙΙΙΙΙΙΙΙ



ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΕΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ¨2 ΜΕΤΡΑ ΑΝΤΡΑΣ ΘΑ ΧΟΡΤΑΣΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΛΑΧΑΝΙΚΑ?"ΤΙ ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΑΓΕΛΑΔΕΣ 800 ΚΙΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΧΟΡΤΟ ΤΡΩΝΕ!!!!
ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΠΑΝΙΚΟΣ!!!ΜΑΓΗΡΕΥΩ ΑΠΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ,ΘΑ ΦΑΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ(ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ) ΞΑΝΑΖΕΣΤΑΜΕΝΟ ΦΑΓΗΤΟ?
Ή ΑΝ ΤΟΝ ΔΕΙ ΝΑ ΜΑΓΗΡΕΥΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΛΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ,ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ????????ΑΣΕ ΘΑ ΣΤΟ ΦΤΙΑΞΩ ΕΓΩ!!!
ΕΛΕΟΣ!!!

27Η πεθερά του... άντρα μας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερά του... άντρα μας!! Τρι Αυγ 03, 2010 5:19 am

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Olivia έγραψε:Η πεθερά του άντρα μας είναι -όπως είναι λογικό!- η μαμά μας!!!

Ok, βγάζουμε τα σώψυχά μας σχετικά με τις πεθερές μας, πώς είναι όμως οι μαμάδες μας ως πεθερές;

Παίρνουν το μέρος της κόρης;
Παίρνουν το μέρος του γαμπρού;
Τι κάνουν και σπάζεται ο σύζυγός μας;

Πείτε τα ΟΛΑ!!!

Δεν χρειάζεται να απαντήσω με πολλά λόγια.

ΣΦΑΖΟΝΤΑΙ στην κυριολεξία! Laughing

http://mammael.blogspot.com/

28Η πεθερά του... άντρα μας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερά του... άντρα μας!! Τρι Αυγ 03, 2010 5:23 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΗΠΩΣ ΟΙ ΜΑΝΑΔΕΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΕΘΕΡΕΣ ΜΑΣ?ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!

29Η πεθερά του... άντρα μας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερά του... άντρα μας!! Τρι Αυγ 03, 2010 5:28 am

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλά ε; Τώρα διάβασα όλο το θέμα.
Ούτε κατά διάνοια να δώσει δίκιο η μάνα μου στον άντρα μου. Πάντα με το μέρος μου.
Αλλά έχει και το στυλάκι της φεμινίστριας λίγο. Και το έχει περάσει και σε εμένα.
Ευτυχώς που ο άντρας μου είναι χειρότερος στην καθαριότητα και στην τάξη από εμένα, πως έγινε αυτό θα μου πείτε Laughing και κάπου κρατάμε τις ισορροπίες.
Αλλά με τη μάνα μου τα πάνε καλά μόνο τις πρώτες μέρες. Στην εβδομάδα επάνω θα υπάρξει σύγκρουση! Κάτι θα πει εκείνος, κάτι θα πει εκείνη ε, πολύ θέλει να τσακωθούν; Rolling Eyes

http://mammael.blogspot.com/

30Η πεθερά του... άντρα μας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερά του... άντρα μας!! Τρι Αυγ 03, 2010 5:29 am

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
athina24 έγραψε:ΜΗΠΩΣ ΟΙ ΜΑΝΑΔΕΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΕΘΕΡΕΣ ΜΑΣ?ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!

χαχαχα Αθηνούλα,κι αυτό πολλές φορές είναι αλήθεια!

Ξέρω κοπέλα που η μαμά της την έχει γραμμένη,και κατ'επέκταση κι η ίδια την μαμά της,κι η πεθερά της είναι καλύτερη κι από μάνα!

31Η πεθερά του... άντρα μας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερά του... άντρα μας!! Τρι Αυγ 03, 2010 6:25 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμένα η μαμά μου αγαπάει πολύ τον άντρα μου (Νίκο) κι όλο έχει να το λέει τι καλό παιδί είναι και πως με προσέχει. Το ίδιο και ο μπαμπάς μου.
Όμως σε ένα πράγμα του τη "φυλάει".
Στο ότι δε μπορεί να βάλει στη θέση τους τους γονείς του και τον κάνουν ότι θέλουν... Long story...

Ο Νίκος πάλι δεν είναι ότι δεν τους συμπαθεί, απλά δεν τους έχει και σε πολύ εκτίμηση λόγω της νοοτροπίας και του τρόπου ζωής τους.

Εμένα οι γονείς μου είναι πιο "φιλελεύθεροι" ή αν θέλετε πιο απελευθερωμένοι, ενώ οι δικοί του πιο συντηρητικοί, οπότε καταλαβαίνετε ότι όταν ένας άνθρωπος έχει μεγαλώσει σε ένα σπίτι "παλαιών αρχών" δε μπορεί να κάνει χωριό με τους "τσιριμπίμ τσιριμπόμ"...

Παρ' όλα αυτά του αρέσει να συζητάει με τον πατέρα μου για μουσική κά (είναι και οι δύο ροκάδες ενώ ο δικός του ο μπαμπάς είναι του κλαρίνου).
Αυτά.

Όσο για κάτι που είπε η Μαρία για τις γιορτές, ναι είναι πολύ μεγάλο πράγμα το ζευγάρι να μπορεί να φέρνει κοντά όλο τον κόσμο και να μην αναγκάζεται να πηγαίνει μια στους μεν και μια στους δε...

32Η πεθερά του... άντρα μας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερά του... άντρα μας!! Τρι Αυγ 03, 2010 6:30 am

ΝΑΣΙΑ

ΝΑΣΙΑ
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγω αν ειχα 'πεθερα' την πεθερα του αντρα μου, σιγουρα θα ειχα φτασει στα ακρα. Αυτο που τη σωζει ολα αυτα τα χρονια ειναι το οτι ειναι η μανα μου!

33Η πεθερά του... άντρα μας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερά του... άντρα μας!! Τρι Αυγ 03, 2010 6:39 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tziz μου καλά θα ήταν να πηγαίναμε μία στον ένα και μία στον άλλον στις γιορτές αλλά έτσι όπως είναι η κατάσταση, οι δικοί μου πάντα μόνοι τους είναι!

34Η πεθερά του... άντρα μας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερά του... άντρα μας!! Τρι Αυγ 03, 2010 6:42 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙΡΟ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗΣ ΜΑΣ ΚΑΝΑΜΕ ΓΙΟΡΤΕΣ ΕΝΑΛΛΑΞ...ΔΗΛ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ...ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΚΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ!

35Η πεθερά του... άντρα μας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερά του... άντρα μας!! Τρι Αυγ 03, 2010 6:43 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athina24 έγραψε:ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙΡΟ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗΣ ΜΑΣ ΚΑΝΑΜΕ ΓΙΟΡΤΕΣ ΕΝΑΛΛΑΞ...ΔΗΛ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ...ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΚΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ!


ωραία... Very Happy

36Η πεθερά του... άντρα μας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερά του... άντρα μας!! Τρι Αυγ 03, 2010 7:10 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα η μαμα μου οσο ζουσε ειχε τρελη αδυναμια στον αντρα μου και αν ειχε δικιο ο αντρας μου επαιρνε το δικο του μερος . Αν παλι ειχε αδικο απλα δεν μιλουσε . Ο πατερας μου παλι ειναι αλλου παππα ευαγγελιο.Εχει δεν εχει δικιο ο αντρας μου παιρνει το δικο του μερος για να μην τον κανει να αισθανεται αβολα και παντα ειμαι εγω η κακια της υποθεσης. Εγω πιστευω οτι απλα τον υποστηριζει γιατι ειναι και οι δυο αντρες και κορακας κορακου ματι δεν βγαζει.Το μονο που " εκνευριζει " σχετικα τον αντρα μου στον πατερα μου ειναι οτι ειναι πολυ ισχυρογνωμων και πεισματαρης σε σημειο που και λαθος να εχει ποτε δεν θα το παραδεχτει και ειναι δυσκολο να τον πεισεις να κανει κατι αν δεν το θελει και ο ιδιος του. Εδω και δυο χρονια προσπαθουμε ματαια με τον αντρα μου να τον πεισουμε να συναρμολογησει μια τεντα σαν σκηνη που εχουμε για το πισω μερος της αυλης που εχουν και ενα σπιτακι για να παιζουν τα παιδια αλλα ακομα δεν το εχουμε καταφερει.

37Η πεθερά του... άντρα μας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερά του... άντρα μας!! Τρι Αυγ 03, 2010 7:30 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΩΣ Η ΚΑΚΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΟΡΗ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΓΙΟ..
ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ(ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ) ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΗ ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ,ΤΗΝ ΚΑΜΑΡΩΝΟΥΝ ..ΘΕΛΟΥΝ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΗΣ...ΣΥΝΗΘΩΣ ΄΄ΑΓΚΑΛΙΑΖΟΥΝ΄΄ ΤΟ ΓΑΜΠΡΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΣΑΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟ..
ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙΣ ΑΓΟΡΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΑΝΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗ ΜΕΣΗ Η ΝΥΦΗ..ΜΙΑ ΞΕΝΗ..ΚΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΗ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΑΙ Ο ΓΙΟΣ..ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ? ΠΑΛΙΑ ΛΕΓΑΝΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ..ΕΙΧΑΝ ΑΔΙΚΟ..?ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ...
ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΕΙΟΣ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟς..Η ΝΥΦΗ ΄΄ΠΕΡΝΕΙ΄΄ ΤΟ ΓΙΟ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΑΛΛΗ ΄΄ΓΡΑΜΜΗ΄΄ ΑΠΟ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ...ΟΠΟΤΕ ΣΠΑΝΙΩΣ Η ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΑΓΟΡΙΟΥ ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΟΤΙ ΒΛΕΠΕΙ ..ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ..
ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΑΓΟΡΙΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΟ ΒΙΩΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ...ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΤΥΧΕΡΕΣ...

38Η πεθερά του... άντρα μας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερά του... άντρα μας!! Τρι Αυγ 03, 2010 10:54 am

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Α εδώ εχω εγώ πρόβλημα τον αγαπάει σαν παιδί της δεν τον ξεχωρίζει από τον αδερφό μου κ παίρνει πάντα το μέρος του άμα καμιά φορά με δει κ του μιλήσω άσχημα η απότομα μου την λέει κ ο άντρας μου την λατρεύει λέει ότι είναι καλύτερη κ από την μάνα του κ την έχει στα ώπα ώπα

http://www.gatospito.com

39Η πεθερά του... άντρα μας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερά του... άντρα μας!! Τρι Αυγ 03, 2010 1:07 pm

κατιουλα

κατιουλα
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αχ κοριτσια μεγαλο θεμα πιασατε...εμενα η δικια μου μαμα συγκρινει συνεχεια τον αντρα μου με τον δικο της!Ο μπαμπας σου θα το εκανε "ετσι",ο μπαμπας σου θα το εκανε "αλλιως"!Αλλα τι να κανουμε ετσι ειναι τωρα δεν αλλαζει,εχει αλλες χαρες κ τετοια!!!Με λιγα λογια την εκνευριζει κ οχι αδικα καποιες φορες!Ας μην πιασω το θεμα των παιδιων!!!!Αν ειναι να κρατησει τα παιδια κανενα βραδι μεχρι τις 12 (γιατι μας εχει βαλει και χρονικο οριο)ολο γκρινια ειναι!Ενω η πεθερα μου δεν εχει κανει ποτε παραπονο(αν κ τα κραταει σπανια λογω αποστασης)!Με λιγα λογια οτι σκεφτεται το λεει κ οποιον παρει ο χαρος!Ευτυχως ο αντρας συγκρατειται αλλιως θα ειχαμε επεισοδια!χαχαχαχα!
Η πεθερά του... άντρα μας!! - Σελίδα 2 215994

40Η πεθερά του... άντρα μας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερά του... άντρα μας!! Τρι Αυγ 03, 2010 1:43 pm

Αννα Κ.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τελικά και οι άντρες μας έχουνε μεγάλο θέμα με τα μπουμπούκια τις μαμάδες μας!!!! Χαχαχχαα!!! Εγώ τι να πω;;; Η μάνα μου είναι η μεγαλύτερη πολιτικαντσα στον κόσμο!!! Πως είναι η Τανσου Τσιλερ... Η άλλη η Κοντολιζα Ραιτ ... Κάτι τέτοιο... Την γνώμη της θα την εδραιώσει με εμπάργκο, ανακωχες, εκεχειριες και κυρίως με πολέμους!!! Χαχαχαααα

41Η πεθερά του... άντρα μας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερά του... άντρα μας!! Τρι Αυγ 03, 2010 1:44 pm

Αννα Κ.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κατιουλα έγραψε:Αχ κοριτσια μεγαλο θεμα πιασατε...εμενα η δικια μου μαμα συγκρινει συνεχεια τον αντρα μου με τον δικο της!Ο μπαμπας σου θα το εκανε "ετσι",ο μπαμπας σου θα το εκανε "αλλιως"!Αλλα τι να κανουμε ετσι ειναι τωρα δεν αλλαζει,εχει αλλες χαρες κ τετοια!!!Με λιγα λογια την εκνευριζει κ οχι αδικα καποιες φορες!Ας μην πιασω το θεμα των παιδιων!!!!Αν ειναι να κρατησει τα παιδια κανενα βραδι μεχρι τις 12 (γιατι μας εχει βαλει και χρονικο οριο)ολο γκρινια ειναι!Ενω η πεθερα μου δεν εχει κανει ποτε παραπονο(αν κ τα κραταει σπανια λογω αποστασης)!Με λιγα λογια οτι σκεφτεται το λεει κ οποιον παρει ο χαρος!Ευτυχως ο αντρας συγκρατειται αλλιως θα ειχαμε επεισοδια!χαχαχαχα!
Η πεθερά του... άντρα μας!! - Σελίδα 2 215994
. Κάτι μου θυμίζει αυτό...

42Η πεθερά του... άντρα μας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερά του... άντρα μας!! Τρι Αυγ 03, 2010 3:45 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:ρε κοριτσια τι λεμε τωρα!οι μανες μας τους κακομαθαινουνε και μεταα περιμενουμε κι εμεις οτι οι μανες τους θα μας φερθουν με τον ιδιο τροπο!και απογοητευομαστε!!!
εδω ειχα μαγειρεψει σπανακορυζο(ε να τρωμε και λιγα λαχανικα!)
και αντι να το φαει κι ας μη του αρεσει πηρε τηλ τη μανα μου και πηγε κι εφαγε εκει!και αντι να μου πουν και μπραβο που προσπαθω να μαγειρευω απο ολα για να τρωνε τα παιδια απο ολες τις ομαδες τροφιμων τι μου ειπε?
"καλα γυρισε ο ανθρωπος σου απο τη δουλεια και δε βρηκε κανα φαι της προκοπης,αφου δε του αρεσει τι να κανει?" Η πεθερά του... άντρα μας!! - Σελίδα 2 679259 Η πεθερά του... άντρα μας!! - Σελίδα 2 679259 Η πεθερά του... άντρα μας!! - Σελίδα 2 679259
ε τι να πεις???..............γιατι εγω απο που γυρισα δηλαδη?απο τα μπουζουκια η απο το γκομενο?και στην τελικη δε θα τρωμε καθε μερα κρεας!στα παιδια και σε μενα αρεσει το σπανακορυζο.μια φορα το μηνα ας το τρωει!!!!!!!!!!!

χαχαχαχα
και η δικια μου μανα παντα το μερος του περνει, εγω παντα εχω αδικο και οσο για το φαγητο, πχ εχουμε συνενοηθει να κανω μακαρονια με τον αντρα μου και μετα πεταγεται εκεινη και λεει παλι μακαρονια θα τον ταισεις; χαχαχα λες και τα φτιαχνω ενα πραγμα καθε μερα, γενικα ο γαμπρος της εχει δικιο και η κορη της παντα αδικο

43Η πεθερά του... άντρα μας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερά του... άντρα μας!! Τρι Αυγ 03, 2010 7:32 pm

ζουμπι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω οπως ηδη σας εχω πει,εχω μια ιδιαιτεροτητα στην οικογενεια μου.Ο αντρας μου ειναι ο πατριος της κορης μου,δεν ειναι ο βιολογικος της πατερας.
Δυστηχως οι δικοι μου κ κυριως η μανα μου ειναι τοσο στενομυαλη,αν κ πολυ νεα εχουμε μονο 19 χρονια διαφορα,που απο την αρχη μου δημιουργησανε πολλα προβληματα.
Βεβαια τα προβληματα μαζι τους τα εχω απο παιδακι,δεν υπηρξαμε ποτε οικογενεια με τη σωστη εννοια της λεξης.Ανεκαθεν τους ενοιωθα συναισθηματικα πολυ μακρια μου,ενω με τις αδελφες μου εχουν αλλη σχεση,εγω απο παιδι ενοιωθα ξεκομμενη,διαφορετικη.Εχω φυγει απο το πατρικο μου εδω κ παρα πολλα χρονια.Μολις ενηλικιωθηκα κ εβγαλα τα πρωτα μου λεφτα,εφυγα.Ποτε δεν κατανοησαν την αναγκη μου για ανεξαρτητοποιηση κ παντα τους ενοχλουσε που εκοψα πολυ νωρις τον "ομφαλιο λωρο".Αν δεν θελαν "υποχειρια" αλλα θελαν πραγματικα να μεγαλωσουν σωστα το παιδι τους θα μπορουσα κ εγω να εχω διαφορετικη σταση απεναντι τους.
Αυτο λοιπον υπαρχει ακομα κ σημερα με αποτελεσμα να εχει αντικτυπο κ στον αντρα μου.Ο οποιος βεβαια,ουτε λογος να ασχοληθει με ολα αυτα.Εχει αποστασιοποιηθει απο τα πραγματα,διατηρει τυπικες σχεσεις κ μεχρι εκει.
Η συμπεριφορα τους απεναντι στον ανθρωπο που ανελαβε να αγαπα,να προσεχει κ να συντηρει εμενα κ το παιδι μου ηταν επειικως απαραδεκτη.
Η μανα μου το μονο που ξερει να κανει καλα ειναι να κρινει!Χωρις ποτε βεβαια να κοιταει την καμπουρα της.Ενω χτυπιεται οτι λατρευει την εγγονη της κ το μονο που τη νοιαζει ειναι να ειναι το παιδι καλα δεν στηριξε ποτε τον ανθρωπο μου κ δεν βοηθησε ποτε σε τιποτα.Απεναντιας την ενοχλει που η μικρη αποκαλει τον αντρα μου "μπαμπα".Δεν ειναι ο πατερας της,λεει κ κακως τον φωναζει ετσι!!!!Τι αλλο να σας πω...απο αυτο πιστευω καταλαβενετε πολλα!
Αυτο ειναι κατι ελαχιστο απο οσα συμβαινουν.Θα επρεπε να γραψω πολλες σελιδες για να σας πω ακριβως τι γινετε.
Δυστηχως η σχεση μου με τους γονεις μου ηταν παντοτε προβληματικη δεν περιμενω να φτιαξει τωρα κ στο κατω-κατω δεν με απασχολει.Τους κραταω σε μια αποσταση κ η αληθεια ειναι οτι διατηρω σχεσεις ακομα μαζι τους,χαριν του παιδιου που τους ζηταει.Αν κ αυτο σιγα-σιγα θα περιοριστει γιατι αν φυγουμε τελικα απο την Αθηνα κ παμε να ζησουμε στην επαρχια οπως ονειρευομαστε οι 3 μας,θα ησυχασουμε κ απο ολα αυτα.
Εχω το σπιτι μου,την οικογενεια μου,ειμαι καλα κ ευτηχισμενη.Ολοι οι υπολοιποι μενουν σε αποσταση ασφαλειας.Θα ηθελα να ηταν τα πραγματα αλλιως....δεν ειναι ομως..οποτε κ εγω προστατευω τους αγαπημενους μου απο ολους αυτους που "λενε"πως μας αγαπουν αλλα ποτε,μα ποτε, στη ζωη τους δεν εκαναν κατι για να μας το δειξουν.

44Η πεθερά του... άντρα μας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερά του... άντρα μας!! Τρι Αυγ 03, 2010 10:35 pm

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ωραίο θέμα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] !!
Εμένα ο άντρας μου με τους γονείς μου έχουν μια σχέση κανονική που σημαίνει ότι δεν είναι όλο αγάπες και λουλούδια αλλά δεν είναι και σαν ξένοι.
Αυτό που κάνουν πάντως οι γονείς μου και εκνευρίζει τον άντρα μου -κι εμένα φυσικά- είναι ότι μονίμως ψάχνουν αφορμές για να γκρινιάξουν για κάτι που έκανε ή δεν έκανε (συγκεκριμένα η μαμά μου θα μουρμουρίζει που ο άντρας μου για παράδειγμα δε μάζεψε τη μπλούζα του ή δεν έκλεισε το σαμπουάν του μετά το μπάνιο και ο πατέρας μου θα μουρμουρίζει γιατί δε πρόκωσε τη πόρτα ή δεν άλλαξε τη λάμπα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ). Φυσικά τη μουρμούρα την ακούω εγώ.. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

45Η πεθερά του... άντρα μας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερά του... άντρα μας!! Τρι Αυγ 03, 2010 11:06 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα πεθερα δεν εχει ο αντρας μου ,την χασαμε οταν ημουν μωρο.Αλλα εχει πεθερο μαλαμα!Ειναι διακριτικος,δεν ειναι φορτικος,δεν θελει να ξερει καν αν εχουμε διαφωνιες οποτε και εγω δεν συζηταω μαζι του (μονο αν νιωσω μπερδεμενη θα μιλησω στον πατερα μου).Δεν ξεχναει ποτε την γιορτη κ τα γεννεθλια του αντρα μου,παντα του παιρνει δωρο.Του αναγνωριζει οτι καλο βλεπει να κανει (μπραβο σου που ενω δουλευεις κ κουραζεσαι ασχολεισαι τοσο με τα παιδια,τι ωραιο φαγητο εφτιαξες) κ στους γονεις του συχνα αναφερει οτι "ο Αγγελος ειναι πολυ σωστος ανθρωπος".Δεν το κανει ποτε εις βαρος μου,μου αναγνωριζει επισης οτι κουραζομαι.
Δηλαδη κανει ολα οσα δεν κανει η πεθερα μου Laughing Και μας βοηθαει με τα παιδια,θα κρατησει καμια ωρα τον μεγαλο για να ασχοληθω εγω με τη μικρη,θα μας φερει καθημερινα ψωμι και κουλουρι για τον εγγονο κ οταν μου λειπει κατι θα παει να το φερει για να μην παιδευομαι.
Θα κανει κ τις χαζομαρες του αλλα δεν θα κοντραριστουν ποτε με τον αντρα μου γιατι οταν εχεις τετοια συμπεριφορα απο πεθερο πρεπει να σαι ανοητος για να κανεις θεμα.
Πολυ θα θελα να χα τον πατερα μου για ...πεθερα Very Happy Very Happy

46Η πεθερά του... άντρα μας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερά του... άντρα μας!! Τρι Αυγ 03, 2010 11:20 pm

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:εμενα πεθερα δεν εχει ο αντρας μου ,την χασαμε οταν ημουν μωρο.Αλλα εχει πεθερο μαλαμα!Ειναι διακριτικος,δεν ειναι φορτικος,δεν θελει να ξερει καν αν εχουμε διαφωνιες οποτε και εγω δεν συζηταω μαζι του (μονο αν νιωσω μπερδεμενη θα μιλησω στον πατερα μου).Δεν ξεχναει ποτε την γιορτη κ τα γεννεθλια του αντρα μου,παντα του παιρνει δωρο.Του αναγνωριζει οτι καλο βλεπει να κανει (μπραβο σου που ενω δουλευεις κ κουραζεσαι ασχολεισαι τοσο με τα παιδια,τι ωραιο φαγητο εφτιαξες) κ στους γονεις του συχνα αναφερει οτι "ο Αγγελος ειναι πολυ σωστος ανθρωπος".Δεν το κανει ποτε εις βαρος μου,μου αναγνωριζει επισης οτι κουραζομαι.
Δηλαδη κανει ολα οσα δεν κανει η πεθερα μου Laughing Και μας βοηθαει με τα παιδια,θα κρατησει καμια ωρα τον μεγαλο για να ασχοληθω εγω με τη μικρη,θα μας φερει καθημερινα ψωμι και κουλουρι για τον εγγονο κ οταν μου λειπει κατι θα παει να το φερει για να μην παιδευομαι.
Θα κανει κ τις χαζομαρες του αλλα δεν θα κοντραριστουν ποτε με τον αντρα μου γιατι οταν εχεις τετοια συμπεριφορα απο πεθερο πρεπει να σαι ανοητος για να κανεις θεμα.
Πολυ θα θελα να χα τον πατερα μου για ...πεθερα Very Happy Very Happy

τι γλυκούλης που είναι ο μπαμπάς σου I love you I love you I love you

47Η πεθερά του... άντρα μας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερά του... άντρα μας!! Τρι Αυγ 03, 2010 11:29 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
litsakos έγραψε:εμενα πεθερα δεν εχει ο αντρας μου ,την χασαμε οταν ημουν μωρο.Αλλα εχει πεθερο μαλαμα!Ειναι διακριτικος,δεν ειναι φορτικος,δεν θελει να ξερει καν αν εχουμε διαφωνιες οποτε και εγω δεν συζηταω μαζι του (μονο αν νιωσω μπερδεμενη θα μιλησω στον πατερα μου).Δεν ξεχναει ποτε την γιορτη κ τα γεννεθλια του αντρα μου,παντα του παιρνει δωρο.Του αναγνωριζει οτι καλο βλεπει να κανει (μπραβο σου που ενω δουλευεις κ κουραζεσαι ασχολεισαι τοσο με τα παιδια,τι ωραιο φαγητο εφτιαξες) κ στους γονεις του συχνα αναφερει οτι "ο Αγγελος ειναι πολυ σωστος ανθρωπος".Δεν το κανει ποτε εις βαρος μου,μου αναγνωριζει επισης οτι κουραζομαι.
Δηλαδη κανει ολα οσα δεν κανει η πεθερα μου Laughing Και μας βοηθαει με τα παιδια,θα κρατησει καμια ωρα τον μεγαλο για να ασχοληθω εγω με τη μικρη,θα μας φερει καθημερινα ψωμι και κουλουρι για τον εγγονο κ οταν μου λειπει κατι θα παει να το φερει για να μην παιδευομαι.
Θα κανει κ τις χαζομαρες του αλλα δεν θα κοντραριστουν ποτε με τον αντρα μου γιατι οταν εχεις τετοια συμπεριφορα απο πεθερο πρεπει να σαι ανοητος για να κανεις θεμα.
Πολυ θα θελα να χα τον πατερα μου για ...πεθερα Very Happy Very Happy

τι γλυκούλης που είναι ο μπαμπάς σου I love you I love you I love you

εγινε γλυκουλης!δεν ηταν παντα Very Happy αλλα αλλαζει ο ανθρωπος τελικα!

48Η πεθερά του... άντρα μας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερά του... άντρα μας!! Τετ Αυγ 04, 2010 12:48 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:εμενα πεθερα δεν εχει ο αντρας μου ,την χασαμε οταν ημουν μωρο.Αλλα εχει πεθερο μαλαμα!Ειναι διακριτικος,δεν ειναι φορτικος,δεν θελει να ξερει καν αν εχουμε διαφωνιες οποτε και εγω δεν συζηταω μαζι του (μονο αν νιωσω μπερδεμενη θα μιλησω στον πατερα μου).Δεν ξεχναει ποτε την γιορτη κ τα γεννεθλια του αντρα μου,παντα του παιρνει δωρο.Του αναγνωριζει οτι καλο βλεπει να κανει (μπραβο σου που ενω δουλευεις κ κουραζεσαι ασχολεισαι τοσο με τα παιδια,τι ωραιο φαγητο εφτιαξες) κ στους γονεις του συχνα αναφερει οτι "ο Αγγελος ειναι πολυ σωστος ανθρωπος".Δεν το κανει ποτε εις βαρος μου,μου αναγνωριζει επισης οτι κουραζομαι.
Δηλαδη κανει ολα οσα δεν κανει η πεθερα μου Laughing Και μας βοηθαει με τα παιδια,θα κρατησει καμια ωρα τον μεγαλο για να ασχοληθω εγω με τη μικρη,θα μας φερει καθημερινα ψωμι και κουλουρι για τον εγγονο κ οταν μου λειπει κατι θα παει να το φερει για να μην παιδευομαι.
Θα κανει κ τις χαζομαρες του αλλα δεν θα κοντραριστουν ποτε με τον αντρα μου γιατι οταν εχεις τετοια συμπεριφορα απο πεθερο πρεπει να σαι ανοητος για να κανεις θεμα.
Πολυ θα θελα να χα τον πατερα μου για ...πεθερα Very Happy Very Happy

ετσι οπως τα λες θα ηθελα κι εγω τον πατερα σου για πεθερα!!!!!!!!!!!!χαχαχαχαχα

49Η πεθερά του... άντρα μας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερά του... άντρα μας!! Τετ Αυγ 04, 2010 1:39 am

Chrisi

Chrisi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμείς μένουμε δίπλα δίπλα. Έτσι όταν ο άντρας μου σχολάσει από τη μια δουλειά και πριν ξεκινήσει τη δεύτερη που είναι στο σπίτι. Πρώτα θα πάει στην μαμά μου για καφεδάκι και μετά να έρθει να δει τι κάνω..............
Ότι ζητήσει ο Μαρίνος θα το έχει, έχει πεθυμήσει γεμιστά θα του κάνει άσχετο αν έγω έχω μαγειρέψει κάτι άλλο............. Θέλει ο Μαρίνος κάτι θα το έχει, μπορεί να ζητήσει κάτι και να του πω εγώ όχι δεν μπορώ να το κάνω ή έχω δουλειά αμέσως η πεθερούλα του να τον εξυπηρετήσει.................
φυσικά και αυτός μόλις του ζητήσουν κάτι οι δικοί μου αφήνει τα πάντα για να το κάνει........
Και εάν τύχει και έχουμε καποια συζήτηση και ειναι μπροστά, τότε πάντα έγω έχω άδικο, εγώ είμαι η κακιά, φυσικά η μαμά δεν το λέει μπροστά του αλλά ο μπαμπάς μου το λέει.....
Φυσικά και εγώ δεν έχω παράπονο. Με βοηθάει πολύ η μαμά μου και με το μωρο και στις δύο μου εγκυμοσύνες.

50Η πεθερά του... άντρα μας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερά του... άντρα μας!! Τετ Αυγ 04, 2010 4:57 am

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κατιουλα έγραψε:Αχ κοριτσια μεγαλο θεμα πιασατε...εμενα η δικια μου μαμα συγκρινει συνεχεια τον αντρα μου με τον δικο της!Ο μπαμπας σου θα το εκανε "ετσι",ο μπαμπας σου θα το εκανε "αλλιως"!Αλλα τι να κανουμε ετσι ειναι τωρα δεν αλλαζει,εχει αλλες χαρες κ τετοια!!!Με λιγα λογια την εκνευριζει κ οχι αδικα καποιες φορες!Ας μην πιασω το θεμα των παιδιων!!!!Αν ειναι να κρατησει τα παιδια κανενα βραδι μεχρι τις 12 (γιατι μας εχει βαλει και χρονικο οριο)ολο γκρινια ειναι!Ενω η πεθερα μου δεν εχει κανει ποτε παραπονο(αν κ τα κραταει σπανια λογω αποστασης)!Με λιγα λογια οτι σκεφτεται το λεει κ οποιον παρει ο χαρος!Ευτυχως ο αντρας συγκρατειται αλλιως θα ειχαμε επεισοδια!χαχαχαχα!
Η πεθερά του... άντρα μας!! - Σελίδα 2 215994

Περίπου στα ίδια είναι και η δική μου μαμά. Αλλά ο άντρας μου δεν κρατάει το στόμα του κλειστό!!!
Και επίσης όταν και όποτε έχει κρατήσει τις μικρές δεν έχει κανένα παράπονο σε αντίθεση με την πεθερά μου που αγχώνεται χωρίς λόγο!

http://mammael.blogspot.com/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις