Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
79 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 79 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

76Προς τους admin - Σελίδα 4 Empty Απ: Προς τους admin Παρ Ιαν 25, 2013 6:57 am

alesi_4_


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΟΧΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΥΝΗΜΑ ΔΕ ΧΑΝΩ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΜΟΥ!!ΕΚΦΡΑΖΩ ΤΗΝ ΟΡΓΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΘΥΜΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΜΑΙ!!ΑΥΤΑ ΚΑΛΕΣ ΤΥΨΕΙΣ ΝΑ ΧΕΤΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΞΟΜΟΛΗΓΗΣΗ ΔΕ ΒΛΑΠΤΕΙ

77Προς τους admin - Σελίδα 4 Empty Απ: Προς τους admin Παρ Ιαν 25, 2013 7:10 am

ria

ria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
βλέπω ότι κ στα δύο θέματα που γράφεις μας μήλας για εξομολόγηση εκεί στις εκκλησίες που πηγαίνεις δεν σου έμαθαν το μην κρίνεις για να μην κρίθεις. επειδή παω κ εγώ πολύ συχνά ήταν από τα πρώτα που μου έμαθαν.

78Προς τους admin - Σελίδα 4 Empty Απ: Προς τους admin Παρ Ιαν 25, 2013 7:14 am

mama_t_mpempi

mama_t_mpempi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μυρτω έγραψε:
Silvia11 έγραψε:Τρεις ερωτησουλες!

Ο αντωνης του φορουμ με nick iwanna
1) ειναι τρολ;
2) τι δουλεια εχει σε ενα φορουμ με μαμαδες;
3) ποσο καμμενος μπορει να ναι ενας αντρας ωστε να κουτςομπλευει τα παντα κ δεν ασχολειται με κατι αλλο στη στη ζωη του;

1.δεν τον λες κ τρολ,αλλα του αρεσει πολυ να βριζει,να προκαλει,να μας λεει ανεγκεφαλες,με καλο στον εγκεφαλο,ηλιθιες,ασπλαχνες μανες γιατι στελνουμε τα παιδια μας στον παιδικο(ορφανοτροφειο το εχει χαρακτηρισει),να βριζει τους γυφτους,τους πακιστανους,τους βουλγαρους,τους αλβανους κ οοολους του κατωτερους των καθαρων ελληνων,λαους.
2.ειναι μπαμπας 3 παιδιων
3.πολυ
4.επισης αρεσκεται στο να αναφερει χωρις κανεναν προφανη λογο κ χωρις κανεις να τον ρωτησει,τι εφαγε,τι ψωνισε απ το σουπερ,σε ποιο ζαχαροπλαστειο πηγε,τι βαθμο εγραψε στις πανελλαδικες(πριν 30 χρονια δλδ),πως γνωρισε τη γυναικα του,τη συνομιλια τους απ το μεσημερι,τι ειπε η γιαγια τους πριν 40 χρονια κλπ κλπ κλπ
5.επισης,εκτος απο οικονομολογος ειναι γιατρος(γυναικολογος+παιδιατρος),ιατροδικαστης,δικηγορος,δικαστης κ.α
6.χαρακτηριζει απο μονος του τον εαυτο του ομορφο,ματσωμενο,μορφωμενο,καταπληκτικο συζηγο κ πατερα.
7.μολις μπει κ δει τι εγραψα θα με στολισει με διαφορα κοσμητικα,αλλα εμενα δε με νοιαζει γιατι στολιδι ειμαι μονη μου(παναθεμα το μποι μου).
ως εκ τουτου,το ειδος αντωνης που κυκλοφορει αναμεσα μας απ τον οκτωβρη,(μπορει να το συναντησεις με διαφορα ονοματα αντρικα κ γυναικεια) ειναι ενα ειδος που χρηζει ιδιαιτερης παρακολουθησης για την εξαγωγη ασφαλων συμπερασματων.
μην το πλησιασεις,δαγκωνει!
ελπιζω να σε καλυψα,για ο,τι αλλο στη διαθεση σαςSmile

you rock! έχω λιώσει στο γέλιο!!!

79Προς τους admin - Σελίδα 4 Empty Απ: Προς τους admin Παρ Ιαν 25, 2013 7:23 am

melina3


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Poios na sbisei ta post?poios na diagrapsei tis fotografies kai ta nea meli?i olivia pou thelei diafimisi gia to forum tis kai na bgalei leftakia twra pou irthe to deutero?pou se ligo tha mas balei fotokai me to pote exese h athina?i i vivian pou piastike koroidio apo tin maria kai prospathei na swsei ta akalipta?ola ston bwmo tou xrimatos loipon!!!!!!!!! Twisted Evil

80Προς τους admin - Σελίδα 4 Empty Απ: Προς τους admin Παρ Ιαν 25, 2013 7:24 am

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βρε ria μου μην ψαρώνεις...Ο άντώνης μεταμφιεσμένος είναι που σε κράζει....μην κάθεσαι και απολογείσαι κορίτσι μου, δεν είναι δικαστήριο εδώ μέσα.

81Προς τους admin - Σελίδα 4 Empty Απ: Προς τους admin Παρ Ιαν 25, 2013 7:28 am

mama_t_mpempi

mama_t_mpempi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
melina3 έγραψε:Poios na sbisei ta post?poios na diagrapsei tis fotografies kai ta nea meli?i olivia pou thelei diafimisi gia to forum tis kai na bgalei leftakia twra pou irthe to deutero?pou se ligo tha mas balei fotokai me to pote exese h athina?i i vivian pou piastike koroidio apo tin maria kai prospathei na swsei ta akalipta?ola ston bwmo tou xrimatos loipon!!!!!!!!! Twisted Evil

αφού έχεις αυτή τη γνώμη για τις κοπέλες που έχουν το φόρουμ γιατί μπαίνεις εδώ? με όλο το σεβασμό!

82Προς τους admin - Σελίδα 4 Empty Απ: Προς τους admin Παρ Ιαν 25, 2013 7:32 am

ria

ria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
το ξέρω ότι είναι ο αντώνης γι αυτό κ δεν ανέχομαι να μιλάει για εξομολόγηση ο αντωνάκης

83Προς τους admin - Σελίδα 4 Empty Απ: Προς τους admin Παρ Ιαν 25, 2013 8:30 am

maria.estetista

maria.estetista
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="μυρτω"]
7.μολις μπει κ δει τι εγραψα θα με στολισει με διαφορα κοσμητικα,αλλα εμενα δε με νοιαζει γιατι στολιδι ειμαι μονη μου(παναθεμα το μποι μου).
quote]

εισαι θεα!!!!!!!!!!!!!!! ολα σου τα σχολια ηταν θεικα αλλα αυτο με ελιωσε!!!!!!!!!!!

84Προς τους admin - Σελίδα 4 Empty Απ: Προς τους admin Παρ Ιαν 25, 2013 8:39 am

ria

ria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Respect Respect Respect υποκληνομαι .....

85Προς τους admin - Σελίδα 4 Empty Απ: Προς τους admin Παρ Ιαν 25, 2013 8:58 am

ekv

ekv
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αρχίζει να γίνεται κουραστικό το θέμα... Όποιος προσπαθεί να κάνει διάλογο, παρεμποδίζεται από μέλη που βγαίνουν εκτός θέματος, βρίζουν, προσβάλλουν κτλ. Η διαχείριση δεν παρεμβαίνει πουθενά, παρά μόνο για να κλειδώσει κάνα θέμα που και που επιλεκτικά. Τέτοιο μπαχαλο ειλικρινά δεν έχω ξαναδεί...
Δεν ξέρω αν πάντα επικρατούσε αυτή η κατάσταση ή τώρα λόγω της επικαιρότητας είπατε να οξυνθούν λίγο τα πνεύματα χάρην επισκεψιμότητας, αλλά αρκετά.
Πάω να δω πως να διαγράψω το λογαριασμό μου.

86Προς τους admin - Σελίδα 4 Empty Απ: Προς τους admin Παρ Ιαν 25, 2013 9:47 am

melina3


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ekv έγραψε:Αρχίζει να γίνεται κουραστικό το θέμα... Όποιος προσπαθεί να κάνει διάλογο, παρεμποδίζεται από μέλη που βγαίνουν εκτός θέματος, βρίζουν, προσβάλλουν κτλ. Η διαχείριση δεν παρεμβαίνει πουθενά, παρά μόνο για να κλειδώσει κάνα θέμα που και που επιλεκτικά. Τέτοιο μπαχαλο ειλικρινά δεν έχω ξαναδεί...
Δεν ξέρω αν πάντα επικρατούσε αυτή η κατάσταση ή τώρα λόγω της επικαιρότητας είπατε να οξυνθούν λίγο τα πνεύματα χάρην επισκεψιμότητας, αλλά αρκετά.
Πάω να δω πως να διαγράψω το λογαριασμό μου.

katse katse na bgalw to zewasoft apo tin tsepi mou na skoupiso to dakru.

87Προς τους admin - Σελίδα 4 Empty Απ: Προς τους admin Παρ Ιαν 25, 2013 12:26 pm

perastikos


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Georgianna έγραψε:Μπήκα χθες το βράδυ για να κράξω τις διαχειρίστριές σας και το θέμα κλειδώθηκε σχεδόν αμέσως. Λοιπόν, επειδή ως παλιό μέλος φόρουμ, κάτι έχω ψιλομάθει στην πορεία, να κάνω μερικές διευκρινήσεις:

1)Τα φόρα είναι κερδοσκοπικές επιχειρήσεις που βγάζουν λεφτά από τις διαφημίσεις. Όσο περισσότερα κλικ έχουν, τόσο περισσότερους υποψήφιους διαφημιζόμενους ελκύουν. Ως εκ τούτου, οι ιδιοκτήτες και οι διαχειριστές ενδιαφέρονται ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ για την επισκεψιμότητα του φόρουμ και όλα τα άλλα έρχονται σε δεύτερη μοίρα.

2) Οι διαχειριστές ενός φόρουμ, μπορούν να κάνουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Μπορούν να διαγράψουν ολοκληρωτικά ποστ ή ολόκληρα θέματα. Μπορούν να τα μεταφέρουν απλώς σε αόρατο αρχείο, ώστε να είναι διαθέσιμα πχ στην εισαγγελία ή στη δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος, αλλά όχι στα μέλη και στους επισκέπτες. Μπορούν να κάνουν το ίδιο ΚΑΙ με φωτογραφίες. Μπορούν να μπανάρουν μέλη προσωρινά ή μόνιμα, μπορούν να εξαφανίσουν εντελώς λογαριασμούς, μπορούν να αποκλείσουν την ΙΡ κακόβουλου χρήστη, ώστε να μη μπορέσει ποτέ να ξανανοίξει λογαριασμό στο συγκεκριμένο φόρουμ.

3) Οι διαχειριστές είναι υπάλληλοι. ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ από το φόρουμ για τη δουλειά που κάνουν, εκτός αν τυγχάνει να είναι ταυτόχρονα και ιδιοκτήτες, οπότε πληρώνονται από τα έσοδα γενικότερα.

3) Γνωστός δημοσιογράφος είναι ο σύζυγος μιας από τις ιδιοκτήτριες/διαχειρίστριες αυτού του φόρουμ, φαντάζομαι οι περισσότερες το γνωρίζετε.

Συμπέρασμα: οι διαχειριστές/ιδιοκτήτες αυτού του φόρουμ τρίβουν τα χέρια τους από χαρά για την ανεπάντεχη τύχη τους. Δεν επεμβαίνουν πουθενά και χρησιμοποιούν αστείες δικαιολογίες για να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα, δλδ την απραξία και την εκκωφαντική απουσία τους. Αφήνουν προσβάσιμο το επίμαχο θέμα που άνοιξε η μαμά από τη Λέρο (θα ήταν επιχειρηματική αυτοκτονία να το εξαφάνιζαν), αφήνουν την φωτογραφία του παιδιού, αφήνουν παλιά και νέα μέλη να ξεκατινιάζονται ελεύθερα, όλα στο βωμό του κέρδους. Άλλοι ιδιοκτήτες ανταγωνιστικών φόρουμ, πίνουν το πικρό ποτήρι κι αναρωτιούνται τι πρέπει να αλλάξουν, ώστε η επόμενη "επιτυχία" να ανήκει σε εκείνους.

Προσωπικά, δε με ξενίζει τίποτα από όλα αυτά. Αυτή είναι η δημοσιογραφία, κυρίες και κύριοι. Ο θάνατός σου, η ζωή μου.

Το μόνο που με ενοχλεί έντονα και μπήκα στον κόπο να τα γράψω όλα αυτά, είναι οι φτηνές δικαιολογίες που χρησιμοποιούνται ως προφάσεις, προκειμένου να ρίχνουν στάχτη στα μάτια των μελών (τύπου δεν μπορούμε να σβήσουμε τίποτα γιατί αποτελούν στοιχεία) και να συνεχίζει να μπαίνει κόσμος, αυτή η ιστορία όσο βρίσκεται στην επικαιρότητα.

Όποιος αμφιβάλλει, ας παρακολουθήσει πού θα βρίσκονται εντός ολίγου τα ποστ και ο λογαριασμός μου.


αληθινο αλλα τραγικο.
Εγραψα ενα μηνυμα πιο πισω, αλλα μαλλον ηταν λιγο ξεκουδουνο.

Σορρυ αλλα ειμαι αλλης νοοτροπιας, λιγο του ρομαντικου και του εθελοντισμου που ειναι υπερανω χρηματων.
Ισως ειμαι απο τους ελαχιστους που διατηρω φορουμ και ειμαι εντελως καθετος και στις διαφημησεις και στους χοροηγους και σε οτι εμπλεκεται το χρημα.

Οσο για την υποθεση,
φτανει το παρακατω βιντεο.
youtube.com/watch?&v=hDSX0WAIoCA

88Προς τους admin - Σελίδα 4 Empty Απ: Προς τους admin Παρ Ιαν 25, 2013 1:51 pm

ΡίαΑ


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
filal έγραψε:Ειναι πλεον ξεκαθαρο οτι οι admin αρεσκονται στην συνεχιση του θεματος και δεν εχουν καμμια προθεση να σταματησουν τον εξευτελισμο του νεκρου βρεφους.

Απευθυνθηκα στη διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος για να δω αν μπορουν να κανουν αυτοι κατι για να σταματησει εδω αυτη η αηδια. Δυστυχως (οπως το περιμενα αλλωστε), δεν στοιχειοθετειται ποινικο αδικημα. Να ενημερωσω μονο οσους ενδιαφερονται οτι ο αστυνομικος απο την υπηρεσια διωξης ηλεκτρονικου εγκληματος μου επιβεβαιωσε οτι:
- τα προσωπικα δεδομενα του μωρου (φωτο, ιατρικα συμπτωματα) δοθηκαν με τη συναινεση του κηδεμονα του και μονο αυτος μπορει να ζητησει τη διαγραφη τους, αλλα
- οι admin εχουν την δυνατοτητα να σβησουν την φωτο του μωρου απο το προφιλ της μητερας
- απ' οσο γνωριζει, η υπηρεσια του δεν εχει εντολη να διερευνησει το συγκεκριμενο θεμα και αρα ο ισχυρισμος οτι η φωτο δεν σβηνεται γι' αυτο τον λογο μαλλον δεν ευσταθει. Λεω μαλλον γιατι κρατησε μια μικρη επιφυλαξη για το κατα ποσο η δικη του ενημερωση ειναι πληρης.

Ολα οσα συμβαινουν εδω ειναι τουλαχιστον ανηθικα. Δυστυχως, δεν ειναι ποινικα κολασιμα. Η καλυτερη αντιδραση ολων μας θα ειναι να μειωθει η επισκεψιμοτητα του παροντος φορουμ. Εγω, τουλαχιστον, αυτο προτιθεμαι να κανω.
Ντρεπομαι πολυ, παντως, που ανθρωποι με την ιδιοτητα του γονεα "ασελγουν" σε ενα κορμακι που δεν εχει καν προλαβει να κρυωσει για χαρη μερικων επιπλεον "κλικς" και μερικων εξτρα διαφημισεων που ισως ερθουν. Και οχι, δεν εχω καμμια ορεξη να δω και αλλα θεματα αυτου του φορουμ, οσα ειδα μου φτανουν και μου περισσευουν.

Εχω πληρη επιγνωση των γραφομενων μου και η ip μου ειναι στη διαθεση οποιου ενδιαφερεται. Καλη συνεχεια στην οποια πληροφορηση προσφερετε μεσα απο την ιστοσελιδα σας.

Georgianna έγραψε:Μπήκα χθες το βράδυ για να κράξω τις διαχειρίστριές σας και το θέμα κλειδώθηκε σχεδόν αμέσως. Λοιπόν, επειδή ως παλιό μέλος φόρουμ, κάτι έχω ψιλομάθει στην πορεία, να κάνω μερικές διευκρινήσεις:

1)Τα φόρα είναι κερδοσκοπικές επιχειρήσεις που βγάζουν λεφτά από τις διαφημίσεις. Όσο περισσότερα κλικ έχουν, τόσο περισσότερους υποψήφιους διαφημιζόμενους ελκύουν. Ως εκ τούτου, οι ιδιοκτήτες και οι διαχειριστές ενδιαφέρονται ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ για την επισκεψιμότητα του φόρουμ και όλα τα άλλα έρχονται σε δεύτερη μοίρα.

2) Οι διαχειριστές ενός φόρουμ, μπορούν να κάνουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Μπορούν να διαγράψουν ολοκληρωτικά ποστ ή ολόκληρα θέματα. Μπορούν να τα μεταφέρουν απλώς σε αόρατο αρχείο, ώστε να είναι διαθέσιμα πχ στην εισαγγελία ή στη δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος, αλλά όχι στα μέλη και στους επισκέπτες. Μπορούν να κάνουν το ίδιο ΚΑΙ με φωτογραφίες. Μπορούν να μπανάρουν μέλη προσωρινά ή μόνιμα, μπορούν να εξαφανίσουν εντελώς λογαριασμούς, μπορούν να αποκλείσουν την ΙΡ κακόβουλου χρήστη, ώστε να μη μπορέσει ποτέ να ξανανοίξει λογαριασμό στο συγκεκριμένο φόρουμ.

3) Οι διαχειριστές είναι υπάλληλοι. ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ από το φόρουμ για τη δουλειά που κάνουν, εκτός αν τυγχάνει να είναι ταυτόχρονα και ιδιοκτήτες, οπότε πληρώνονται από τα έσοδα γενικότερα.

3) Γνωστός δημοσιογράφος είναι ο σύζυγος μιας από τις ιδιοκτήτριες/διαχειρίστριες αυτού του φόρουμ, φαντάζομαι οι περισσότερες το γνωρίζετε.

Συμπέρασμα: οι διαχειριστές/ιδιοκτήτες αυτού του φόρουμ τρίβουν τα χέρια τους από χαρά για την ανεπάντεχη τύχη τους. Δεν επεμβαίνουν πουθενά και χρησιμοποιούν αστείες δικαιολογίες για να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα, δλδ την απραξία και την εκκωφαντική απουσία τους. Αφήνουν προσβάσιμο το επίμαχο θέμα που άνοιξε η μαμά από τη Λέρο (θα ήταν επιχειρηματική αυτοκτονία να το εξαφάνιζαν), αφήνουν την φωτογραφία του παιδιού, αφήνουν παλιά και νέα μέλη να ξεκατινιάζονται ελεύθερα, όλα στο βωμό του κέρδους. Άλλοι ιδιοκτήτες ανταγωνιστικών φόρουμ, πίνουν το πικρό ποτήρι κι αναρωτιούνται τι πρέπει να αλλάξουν, ώστε η επόμενη "επιτυχία" να ανήκει σε εκείνους.

Προσωπικά, δε με ξενίζει τίποτα από όλα αυτά. Αυτή είναι η δημοσιογραφία, κυρίες και κύριοι. Ο θάνατός σου, η ζωή μου.

Το μόνο που με ενοχλεί έντονα και μπήκα στον κόπο να τα γράψω όλα αυτά, είναι οι φτηνές δικαιολογίες που χρησιμοποιούνται ως προφάσεις, προκειμένου να ρίχνουν στάχτη στα μάτια των μελών (τύπου δεν μπορούμε να σβήσουμε τίποτα γιατί αποτελούν στοιχεία) και να συνεχίζει να μπαίνει κόσμος, αυτή η ιστορία όσο βρίσκεται στην επικαιρότητα.

Όποιος αμφιβάλλει, ας παρακολουθήσει πού θα βρίσκονται εντός ολίγου τα ποστ και ο λογαριασμός μου.

mpempakos έγραψε:Είχα καιρό να μπω στο φορουμ λόγω σοβαρού προβλήματος υγείας του παιδιού μου. Μπήκα αυτές τις μέρες για να ενημερωθώ τι έγινε με το παιδάκι και έφριξα. Είστε απαράδεκτοι (οι συντονιστές). Στο όνομα του κέρδους δε λογαριάζετε τίποτα. Να μην κατεβάσετε ούτε καν τη φωτογραφία του παιδιού; Να μου πεις πουλάτε τις καθημερινές στιγμές των παιδιών σας για λίγα ευρουλάκια. να τα χαίρεστε. Πολλές φορές το τελευταίο διάστημα αισθάνθηκα την ανάγκη να μπω και να μοιραστώ το πρόβλημα μου. Ευτυχώς που δεν το έκανα.
Παρακαλώ να με διαγράψετε από μέλος του φόρουμ.

Με κάλυψαν οι κοπέλες, εδώ τους ενόχλησε ένα ποστ μου και το έσβησαν επιτόπου, τη φωτογραφία και το θέμα του μωρού όμως δεν μπορούν να τα πειράξουν!!

Αυτά κάνει το χρήμα!

89Προς τους admin - Σελίδα 4 Empty Απ: Προς τους admin Παρ Ιαν 25, 2013 4:24 pm

ilaeira


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Να πω την αλήθεια, είχα ξεχάσει πως πρόκειται για κερδοσκοπικό φόρουμ, επίσης δεν είχα ιδέα για σχέσεις με δημοσιογράφους. Οι παραπάνω έχουν ωστόσο απόλυτο δίκαιο και ερμηνεύουν πολλά από όσα συμβαίνουν και μας φαίνονται τόσο περίεργα (σε όσους τέλος πάντων έχουν συνηθίσει σε άλλου είδους φόρα). Παρακαλώ κι εγώ με τη σειρά μου να ληφθούν υπόψη τόσο από τις διαχειρίστριες όσο και από τα παλιά μέλη του φόρουμ.

90Προς τους admin - Σελίδα 4 Empty Απ: Προς τους admin Παρ Ιαν 25, 2013 4:47 pm

LH


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Οι ιδιοκτήτες αυτού του φόρουμ μάλλον θα τριβουν τα χέρια τους και θα πιστεύουν οτι αυτό το θέμα "ανέβασε" το φόρουμ.
Εξαρτάται ποιά είναι τα ζύγια για τον καθένα.
Αν το μετράς σε ευρώ ή σε ανθρώπινο πόνο.
Εγώ πάλι πιστεύω οτι το στοίχειωσε.
ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.

91Προς τους admin - Σελίδα 4 Empty Απ: Προς τους admin Παρ Ιαν 25, 2013 5:14 pm

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θα σας παρακαλουσα πολυ να σταματησετε πια! Αυτα που λετε ειναι εντελως ανυποστατα και ψευδη. Η επιθεση σας εχει περασει σε προσωπικό επιπεδο κρινετε υποληψεις και δεν νομιζω κανεις να σας εδωσε το δικαιωμα αυτο. Το φορουμ αυτο μετραει ηδη 3 χρονια ζωης με παρα πολλα και σταθερα μελη. Ειμαστε μητερες εχουμε παιδια και με την ζωη και το θανατο ενος μωρου δεν θα πεζαμε ποτε. Σας παρακαλω λοιπον ολο αυτο να σταματησει.

92Προς τους admin - Σελίδα 4 Empty Απ: Προς τους admin Παρ Ιαν 25, 2013 5:30 pm

LitsaM


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αρχισε το λαϊκό δικαστήριο για τους διαχειριστές... Φαινόταν το πράγμα ότι εκεί θα κατέληγε...
Ο όχλος, admins, θέλει χειραγώγηση, αλλιώς δεν θα 'ταν όχλος. Για αρχίστε να κόβετε...

93Προς τους admin - Σελίδα 4 Empty Απ: Προς τους admin Παρ Ιαν 25, 2013 10:17 pm

ΡίαΑ


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Vivian έγραψε:Θα σας παρακαλουσα πολυ να σταματησετε πια! Αυτα που λετε ειναι εντελως ανυποστατα και ψευδη. Η επιθεση σας εχει περασει σε προσωπικό επιπεδο κρινετε υποληψεις και δεν νομιζω κανεις να σας εδωσε το δικαιωμα αυτο. Το φορουμ αυτο μετραει ηδη 3 χρονια ζωης με παρα πολλα και σταθερα μελη. Ειμαστε μητερες εχουμε παιδια και με την ζωη και το θανατο ενος μωρου δεν θα πεζαμε ποτε. Σας παρακαλω λοιπον ολο αυτο να σταματησει.

Αυτό είναι που σας ανησυχεί φαίνεται... μη και χάσετε τη σταθερή σας πελατεία. Περίμενα μια πιο πειστική απάντηση.

94Προς τους admin - Σελίδα 4 Empty Απ: Προς τους admin Σαβ Ιαν 26, 2013 12:32 am

maria2010

maria2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Οι διαχειριστές έχουν δικαίωμα να κάνουν ότι θέλουν στο φόρουμ τους. Το φόρουμ αυτό είναι για να βγάζουν χρήματα και θεωρούν ότι έτσι θα ανέβει η επισκεψιμότητα και θα βγάλουν περισσότερα. Είναι απλά μια επιχειρηματική απόφαση. Όσες δεν συμφωνούμε από ηθικής άποψης με αυτό μπορούμε να συνεχίσουμε να τα λέμε από κάποιο άλλο αντίστοιχο φόρουμ.

95Προς τους admin - Σελίδα 4 Empty . Σαβ Ιαν 26, 2013 12:43 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα προσωπικα δεν με ενοχλει καθολου αν το κανουν για να βγαλουν λεφτα η οχι.ουτε απο αποψη ηθικης ουτε κατι αλλο.δεν ειναι φιλες μου για να με ενδιαφερει αν εχουν ηθικη η οχι.το σιγουρο για μενα ειναι οτι αποκλειεται να μην στεναχωρεθηκαν με το θεμα του βρεφους γιατι μανες ειναι και αυτες.εγω μπαινω εδω για αλλους λογους και δεν με νοιαζει με ποιο τροπο μπορει να βγαζουν παραπανω λεφτα.απο την στιγμη που δεν επηρεαζονται τα θεματα που με ενδιαφερουν ειμαι ενταξει.εξαλλου πιστευω οτι οι διαχειριστριες ηξεραν οτι ολος αυτος ο χαμος θα ξεθυμανει και απλα ηταν αναγκη του κοσμου να τα πουν.

96Προς τους admin - Σελίδα 4 Empty Απ: Προς τους admin Σαβ Ιαν 26, 2013 12:57 am

donna

donna
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εχοντας ασχολειθει με φορουμ στο παρελθον γνωριζω πολυ καλα οτι τα μελη που εγγραφονται δεν υπογραφουν καποιο συμβολαιο ουτως ωστε να δεσμευονται με το εκαστοτε φορουμ.Οποιο μελος δυσαρεστειται, εχει το δικαιωμα απλα να μην το ξαναεπισκευτει.Ειναι οπως οταν παρακολουθεις καποιο καναλι στην tv και δεν σου αρεσει.Απλα αλλαζεις καναλι.
Καλημερα σας!

97Προς τους admin - Σελίδα 4 Empty Απ: Προς τους admin Σαβ Ιαν 26, 2013 1:12 am

perastikos


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Vivian έγραψε:
Ειμαστε μητερες εχουμε παιδια και με την ζωη και το θανατο ενος μωρου δεν θα πεζαμε ποτε.


περα απο μητερες ομως,
εδω ειναι φορουμ και το συντονισμο θα μπορουσε να το κανει και ενας υδραυλικος η καθηγητης πανεπιστημιου.
Το να εισαι μαμα, δεν σε κανει χρησιμο σωνει και καλα.

Και εδω δυστυχως υπαρχει ενα συμβαν νεκρου μωρου, κατι το οποιο ειναι και το αντικειμενο του φορουμ και φανταζομαι κυριως σκοπος του ειναι να προστατευτονται αυτες οι ψυχες.

Πιστευω οτι οταν διαπιστωνεται συμβαντα οπως το συγκεκριμενο οι υπευθυνοι πρεπει αυτοματα να κινουν καποιες διαδικασιες με στοχο μηπως και αποτρεψουν κατι εστω την τελευταια στιγμη.
Το πρωτο μηνυμα του χρηστη φτανει για να καταλαβει οτι μιλαμε για ενα κρισιμο επεισοδιο και αρκει για να ενεργοποιηθει μια διαδικασια.

Τωρα για το οτι το φορουμ ειναι (αν ειναι) επιχειρηση, αυτο ειναι ασχετο. Σαφως ο καθενας διαλεγει το χωρο που θελει, σε κανενα χωρο ομως δεν μπορουν να εκτελισονται γεγονοτα μπροστα μας και εμεις να ειμαστε θεατες.

Θυμηθειτε οτι το νετ ειναι για να μας διευκολυνει την ζωη και να μας προσθετει ενα βημα παραπανω στην επικοινωνια, οχι ομως για να μας σκοτωνει.
Φανταζομαι σε αλλα μερη της ελλαδας θα υπηρχαν μαμαδες που εκαναν παρομοια πραγματα (η και χειροτερα) και αυτο πραγματι δεν μπορεις να το σταματησεις, πως θα μπεις στο σπιτι του αλλου?
Οταν ομως το βλεπεις να συμβαινει μπροστα σου και εσυ το κοιτας, ε οκ κατι δεν παει καλα και οχι μονο με την μαμα, αλλα και τους υπολοιπους σοφρωνες που συμμετεχουν....

Τελος βρισκω υπερβολικη την ολη κριτικη στη μαμα, γιατι (μερικοι) δεν βλεπω προσπαθεια να αντιληφθουν οτι μια γυναικα μπορει να τα εχει χαμενα, να θελει αλλα να μην μπορει. Ισως η κοπελα λογω συνθηκων να μην μπορει να ανταπεξελθει αυτο ομως ειναι η μια ππλευρα του νομισματος. Για αυτο υπαρχουν οι οργανωμενες κοινωνιες ετσι ωστε στο μετρο που μπορουν να παρεμβαινουν και αν οχι να κανουμε την κριτικη μας.

Θα πω οτι ασχετως που το παραβλεπεται τα φορουμ ειναι κομματι αυτο που λεμε οργανωμενη κοινωνια.
Αν δειτε αλλωστε σε αρκετα ηλεκτρονικα μεσα, γραφανε οτι η μητερα ενω το παιδι ηταν σε αθλια κατασταση, αυτη εγραφε σε φορουμ.... και οκ αυτη ειναι σε δραματικη ψυχολογικη κατασταση και γραφει, οι υπολοιποι που παρακολουθουν? απλα καθονται χαλαροι μετα την δουλεια τους και πατανε πληκτρα ενω ενα παιδι πεθαινει?

Για αυτο πριν μοιρασετε ευθυνες με ευκολια στη μητερα, ας ψαξει ο καθενας τις δικες του στο κομματι που του αναλογει βεβαια.
Θα μνημονευσω πολυ θετικα εκεινους που πολυ συντομα της ειπαν με αγωνια "κλεισε το πισι σου και τραβα νοσοκομειο..." ηταν οι μονες ψυχραιμες φωνες που μπορεσαν να ειπωθουν....


Καλημερα
και ελπιζω σε κανενα φορουμ
να μην τυχει να γινουμε μαρτυρες ξανα τετοιων θλιβερων καταστασεων.

98Προς τους admin - Σελίδα 4 Empty Απ: Προς τους admin Σαβ Ιαν 26, 2013 1:43 am

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΡίαΑ έγραψε:
Vivian έγραψε:Θα σας παρακαλουσα πολυ να σταματησετε πια! Αυτα που λετε ειναι εντελως ανυποστατα και ψευδη. Η επιθεση σας εχει περασει σε προσωπικό επιπεδο κρινετε υποληψεις και δεν νομιζω κανεις να σας εδωσε το δικαιωμα αυτο. Το φορουμ αυτο μετραει ηδη 3 χρονια ζωης με παρα πολλα και σταθερα μελη. Ειμαστε μητερες εχουμε παιδια και με την ζωη και το θανατο ενος μωρου δεν θα πεζαμε ποτε. Σας παρακαλω λοιπον ολο αυτο να σταματησει.

Αυτό είναι που σας ανησυχεί φαίνεται... μη και χάσετε τη σταθερή σας πελατεία. Περίμενα μια πιο πειστική απάντηση.

Δυστυχώς απο οτι γράφουμε καταλαβαίνετε αυτο που θέλετε να καταλαβεται και το γιατι είναι φανερό. Θα κάνω μια τελευταία αναφορα και δεν θα ξανα απαντήσω στο θέμα απο σεβασμό. Το θέμα κλειδωθηκε απο την αρχη μόλις σχεδόν η κατάσταση έγινε κρίσιμη εάν θέλαμε να εκμεταλλευτούμε το παραμικρο πιστέψτε με αυτο δεν θα είχε γίνει. Τον λόγο που δεν μπορει να σβηστει σας τον εξηγήσαμε εξ αρχής αλλα για κάποιο ανεξήγητο λόγο δεν θέλετε να το πιστεύετε. Επίσης κλειδωθηκαν τα υπόλοιπα θέματα, σβηστηκαν χρήστες που μετα απο σύσταση δεν συμμορφώθηκαν. Νομίζω λοιπόν ότι έγινε ότι επρεπε.

99Προς τους admin - Σελίδα 4 Empty Απ: Προς τους admin Σαβ Ιαν 26, 2013 2:16 am

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η ΕΠΙΜΟΝΗ ΟΣΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΟΙ, ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΜΕΝΟΙ, ΕΞΑΓΡΙΩΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ, ΤΟΥΣ ADMIN ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ:

1) ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΨΕΥΔΩΝΥΜΑ ΚΑΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ ΕΧΟΥΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΤΟΜΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΠΑΝΕΙΛΗΜΜΕΝΩΣ ΕΧΕΙ ΕΚΔΙΩΧΘΕΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΕΜΜΕΝΕΙ ΝΑ ΕΠΑΝΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ! ΑΚΟΥΣ ΙΛΑΕΙΡΑ?

2) ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ, ΑΦΟΥ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΟ ΣΕ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΣ, ΒΡΗΚΑΝ ΤΗΝ "ΕΥΚΑΙΡΙΑ" ΝΑ ΛΑΣΠΟΛΟΓΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΠΙΤΗΔΕΙΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΑΡΠΑΞΟΥΝ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ...

100Προς τους admin - Σελίδα 4 Empty Απ: Προς τους admin Σαβ Ιαν 26, 2013 2:17 am

perastikos


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Vivian έγραψε:
Νομίζω λοιπόν ότι έγινε ότι επρεπε.


ενημερωση της ΥΔΗΕ οτι κινδυνευει ανθρωπινη ζωη οπως προβλεπεται σε τετοιες περιπτωσεις?

και συγκεκριμενα οπω αναφερουν στην ιστοσελιδα τους,


Τμήμα Προστασίας Ανηλίκων που ασχολείται με τα εγκλήματα που διαπράττονται κατά των ανηλίκων με τη χρήση του διαδικτύου και των άλλων μέσων ηλεκτρονικής ή ψηφιακής επικοινωνίας και αποθήκευσης.



Η μηπως πρεπει η ΥΔΗΕ να παρακολουθει 1000 φορουμ για να μπορει να επεμβει?

Με αυτη την λογικη,
σορρυ κιολας, αλλα παντα υπαρχει πιθανοτητα να υπαρξει μια νεα απειρη μαμα και ετσι το ιδιο σκηνικο να ξαναπαιχτει με τους ιδιους ακριβως ρολους.

Λυπαμαι αλλα εδω κατι εχει παει στραβα και απορω που δεν ειναι εμφανες με την πρωτη ματια.
Οσοι εχουν στη διαχειριση τους χωρους κοινωνικης δικτυωσης, εχουν ευθυνη (για μενα τουλαχιστον ηθικη) να στεκονται με αμεριστη προσοχη προς την ανθρωπινη ζωη.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις