Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
49 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 49 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 40]

176ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 8 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Ιαν 28, 2013 3:30 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despinaki_86 έγραψε:Ρε κοριτσια να σας πω για ένα θέμα που έχουμε μήπως μου πείτε κάποια λύση!!
Στο σπίτι που είμαστε τώρα δεν έχουμε ηλιακό,έχουμε θερμοσιφωνο μεγάλο για ζεστο νερό,το οποίο όμως για να ζεστάνει θέλει 20 λεπτά το λιγότερο!
Όταν όμως γεννηθεί με το καλό ο μπέμπης και θα πρέπει να του πλενω το πωπουδακι κάθε τρεις και λίγο που θα κάνει κακα πως θα χω ζεστο νερό??? θα πρέπει να το χω μονίμως ανοιχτό!!! Άκουσα για κάποιους μικρούς θερμοσίφωνες ταχείας που εχουν ζεστο νερό σε 5 λεπτά και σου φτανει για να καθαριζεις το νινι!!! Δεν ξερω όμως αν κάνουν όντως δουλειά... Εσείς που έχετε ήδη νινι για πείτε!

το σπιτι ειναι δικο σου;αν ναι καλυτερα ηλιακο οπως και να τοκανεις η δεη πλεον ειναι ακριβη δε λεει.

177ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 8 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Ιαν 28, 2013 3:35 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despinaki_86 έγραψε:Ρε κοριτσια να σας πω για ένα θέμα που έχουμε μήπως μου πείτε κάποια λύση!!
Στο σπίτι που είμαστε τώρα δεν έχουμε ηλιακό,έχουμε θερμοσιφωνο μεγάλο για ζεστο νερό,το οποίο όμως για να ζεστάνει θέλει 20 λεπτά το λιγότερο!
Όταν όμως γεννηθεί με το καλό ο μπέμπης και θα πρέπει να του πλενω το πωπουδακι κάθε τρεις και λίγο που θα κάνει κακα πως θα χω ζεστο νερό??? θα πρέπει να το χω μονίμως ανοιχτό!!! Άκουσα για κάποιους μικρούς θερμοσίφωνες ταχείας που εχουν ζεστο νερό σε 5 λεπτά και σου φτανει για να καθαριζεις το νινι!!! Δεν ξερω όμως αν κάνουν όντως δουλειά... Εσείς που έχετε ήδη νινι για πείτε!

Κι εμεις τετοιον εχουμε. Τον ανοιγουμε το πρωι 20 λεπτα και για ενα ξεβγαλμα εχουμε ζεστο νερο ολη την ημερα. Τωρα αν ειναι να κανουμε και μπανιο το βραδυ... τον ξαναβαζουμε να fullαρει... Καιμε πολυ ρευμα βεβαια αλλα εμας δεν ειναι δικο μας το σπιτι οποτε δεν εχουμε και επιλογη...

178ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 8 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Ιαν 28, 2013 3:50 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Το σπίτι είναι του αδερφού του άντρα μου,οπότε και που μένουμε εμείς είναι τυπικό το ενοίκιο. Όπως και να χει όμως ο ηλιακός είναι επένδυσή και δεν θα θελα να τον βάλουμε με δικα μας έξοδα εκεί γιατί δεν ξερω πόσα χρόνια θα μεινουμε. Εξάλλου στα δικα μας σπίτια που θα παμε πολύ αργοτερα έχουμε ηλιακους.

Στεφυ πόσο έκανε η εγκαταταση? Το έχετε στο μπάνιο? Πιάνει χώρο δηλαδή? Με μωρό συμφέρει?

179ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 8 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Ιαν 28, 2013 3:52 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despinaki_86 έγραψε:Το σπίτι είναι του αδερφού του άντρα μου,οπότε και που μένουμε εμείς είναι τυπικό το ενοίκιο. Όπως και να χει όμως ο ηλιακός είναι επένδυσή και δεν θα θελα να τον βάλουμε με δικα μας έξοδα εκεί γιατί δεν ξερω πόσα χρόνια θα μεινουμε. Εξάλλου στα δικα μας σπίτια που θα παμε πολύ αργοτερα έχουμε ηλιακους.

Στεφυ πόσο έκανε η εγκαταταση? Το έχετε στο μπάνιο? Πιάνει χώρο δηλαδή? Με μωρό συμφέρει?

Τετοιον θερμοσιφωνα λεγοντας εννοω αυτον που λες οτι εχετε κι εσεις! Που θελει 20 λεπτα για να παρει μπρος!!! Αλλα αν το ανοιξουμε το πρωι 20 λεπτα μενει ζεστο νερο για ολη την ημερα... Αλλωστε για το πωπουδακι του μωρου δεν χαλας πολυ νερο... Τσακ μπαμ θα τα κανεις αυτα.

180ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 8 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Ιαν 28, 2013 4:00 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αααααα όχι λάθος καταλαβα... Σε μας το ανοίγεις 20 λεπτά κι έχεις ζεστο νερό για κανα 2 ωρο το πολύ μετά φτου κι απ την αρχή. Δεν συμφέρει.... Για μπάνιο είναι οκ!! Αλλά για το μωρο δεν βολεύει!! Η θα πρέπει να ναι ανοιχτό συνέχεια η να τον ξεπλενω με κρύο!!!

181ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 8 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Ιαν 28, 2013 4:02 am

xrisili

xrisili
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια τι κάνετε??
εγω πήρα τα ρουχαλάκια απο την Στέφη...είναι τέλεια ρε κορίτσια δεν μπορώ να αντισταθώ!!!!έχω φτιάξει και το δωμάτιο δηλαδή το έβαψα( πράσινο με πορτοκαλί) και έχω δει και κάποια έπιπλα απο μία μαμά και μάλλον θα τα πάρω..
είναι τα παρακάτω..
http://www.irabebe.gr/product/%CE%953720-2/krebati-peter-rabbit
http://www.irabebe.gr/product/%CE%953702-2/sifoniera-peter-rabbit

έχω πάρει θύλαστρο, αποστειρωτή..λίγα μου έχουν μείνει νομίζω...

πείτε γνώμες...

182ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 8 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Ιαν 28, 2013 4:18 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χρυση κι εσυ πράσινο πορτοκάλι δωμάτιο ε??? κι η Νάντια νομίζω!! Όμορφα τα επιπλακια σας και καλοφορετα τα ρουχαλακια!!

183ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 8 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Ιαν 28, 2013 4:18 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
xrisili έγραψε:Κορίτσια τι κάνετε??
εγω πήρα τα ρουχαλάκια απο την Στέφη...είναι τέλεια ρε κορίτσια δεν μπορώ να αντισταθώ!!!!έχω φτιάξει και το δωμάτιο δηλαδή το έβαψα( πράσινο με πορτοκαλί) και έχω δει και κάποια έπιπλα απο μία μαμά και μάλλον θα τα πάρω..
είναι τα παρακάτω..
http://www.irabebe.gr/product/%CE%953720-2/krebati-peter-rabbit
http://www.irabebe.gr/product/%CE%953702-2/sifoniera-peter-rabbit

έχω πάρει θύλαστρο, αποστειρωτή..λίγα μου έχουν μείνει νομίζω...

πείτε γνώμες...

Α καλα ειμαι πολυ στοκος τελικα... Very Happy Very Happy Very Happy δεν θυμαμαι καθολου ψευδωνυμα!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

Τελεια τα επιπλακια!!!

Καροτσι και καθισμα αυτοκινητου θες οπωσδηποτε!

Σελτεδακια μην ξεχασεις να παρεις! Και στρωματακι πανω για την αλλαξιερα!

Τσαντα αλλαγης?

Και μετά τα καλλυντικα της!

Σαμπουαν - αφρολουτρο, νυχοκοπτη ειδικο (το ψαλιδακι εμενα δεν με φολεψε ποτε) , βουρτσα ειδικη για νεογεννητα και χτενουλα, λαδακι για το κεφαλακι της αν παρουσιασει νινιδα, κρεμα για προληψη των συγκαματων, κρεμα πιο βαρια σε περιπτωση συγκαματος, ταλκ Fissan σε υγρη μορφη, αποστειρωμενες γαζες ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ , οινοπνευμα για τον αφαλο, φυσιολογικο ορο, ρουφηχτηρια για την μυτουλα (καλου κακου), κρεμα ενυδατακι για το σωματακι της, θερμομετρο, ειδικα μπαμπακακια για τα αυτακια της...

Πανακια μικρα παρε πολλα θα χρειαστουν! Για τις γουλιτσες, λιγο πιο μεγαλα για το πωπουδακι....

184ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 8 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Ιαν 28, 2013 4:26 am

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπερα κι απο μενα,Μαρια καλη επιτυχια για τη Β επιπέδου, Δεσποινουλα, μια αλλη λυση για το ποπουδακι του μωρου ειναι να ζεστανεις λιγονερο σε βραστηρα, εγω οταν ειμαι εκτος σπιτιου γιατι εμεις εχουμε φυσικο αεριο κι εχουμε ζεστο νερο παντα, ξανω αυτο, σε δυο λεπτα εχεις ζεστο νερο..
Εμενα μου ηρθε με κουριερ ο φακελος της nutricia την Παρασκευη, μονο με την εγγραφη στο δινουν δωρο Γραμματικη..
Γραμματικη για πες η κοτουλα σου καλα με τη λαρυγγιτιδα? ?
Στεφυ, πολυ καλη προσφορά για τα μαλλια σου κι αφου εμεινες ευχαριστημένη απο το αποτελεσμα, σουπερ..α, κι τα ρουχα σουπερ, εγω
τα περισσοτερα τα εχω ηδη δωσει στις κουμπαρες μου γιατι κι εγω ολα ροζ τα ειχα
παρει, μηδεν μυαλο, εχω κρατησει μονο κατι
φορεματακια που μου εχει φερει ο αντρας μου
απο το εξωτερικο κι θελω να τις τα δωσω οταν
μεγαλωσει..Ετσι εκανε κι η μαμα μου σε μενα..
Δεσποινουλα μπραβο για το δωματιο του μπέμπη, με το καλο..
Οσο για τα κιλα κοριτσια ειμαι 61 αλλα προσεχω παρα πολυ...Γιατι Σεπτέμβριο θα γινω κουμπάρα σε βαφτιση κι σε γαμο κι δεν θελω να ειμαι πολυ χοντρη..

185ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 8 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Ιαν 28, 2013 4:38 am

xrisili

xrisili
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
stefy έγραψε:
xrisili έγραψε:Κορίτσια τι κάνετε??
εγω πήρα τα ρουχαλάκια απο την Στέφη...είναι τέλεια ρε κορίτσια δεν μπορώ να αντισταθώ!!!!έχω φτιάξει και το δωμάτιο δηλαδή το έβαψα( πράσινο με πορτοκαλί) και έχω δει και κάποια έπιπλα απο μία μαμά και μάλλον θα τα πάρω..
είναι τα παρακάτω..
http://www.irabebe.gr/product/%CE%953720-2/krebati-peter-rabbit
http://www.irabebe.gr/product/%CE%953702-2/sifoniera-peter-rabbit

έχω πάρει θύλαστρο, αποστειρωτή..λίγα μου έχουν μείνει νομίζω...

πείτε γνώμες...

Α καλα ειμαι πολυ στοκος τελικα... Very Happy Very Happy Very Happy δεν θυμαμαι καθολου ψευδωνυμα!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

Τελεια τα επιπλακια!!!

Καροτσι και καθισμα αυτοκινητου θες οπωσδηποτε!

Σελτεδακια μην ξεχασεις να παρεις! Και στρωματακι πανω για την αλλαξιερα!

Τσαντα αλλαγης?

Και μετά τα καλλυντικα της!

Σαμπουαν - αφρολουτρο, νυχοκοπτη ειδικο (το ψαλιδακι εμενα δεν με φολεψε ποτε) , βουρτσα ειδικη για νεογεννητα και χτενουλα, λαδακι για το κεφαλακι της αν παρουσιασει νινιδα, κρεμα για προληψη των συγκαματων, κρεμα πιο βαρια σε περιπτωση συγκαματος, ταλκ Fissan σε υγρη μορφη, αποστειρωμενες γαζες ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ , οινοπνευμα για τον αφαλο, φυσιολογικο ορο, ρουφηχτηρια για την μυτουλα (καλου κακου), κρεμα ενυδατακι για το σωματακι της, θερμομετρο, ειδικα μπαμπακακια για τα αυτακια της...

Πανακια μικρα παρε πολλα θα χρειαστουν! Για τις γουλιτσες, λιγο πιο μεγαλα για το πωπουδακι....

ναι αυτα ειναι πολυ σημαντικα...αλλα αυτα ειναι φτηνα..θα τα παιρνω σιγα σιγα..αποθηκευω το μυνημα σου μην ξεχασω τιποτα.....

186ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 8 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Ιαν 28, 2013 4:41 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βούλα εύκολο και γρήγορο αυτό με τον βραστηρα αλλά ποιος θα τον κρατάει να τον ξεπλενω??? χαχαχαχα ασχετη είμαι η δόλια μάνα!!!

Ρε κοριτσια τα θηλαστρα δεν μου κάθονται καλά στο μάτι,είναι ανάγκη να πάρω??

187ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 8 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Ιαν 28, 2013 4:42 am

xrisili

xrisili
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Despinaki_86 έγραψε:Χρυση κι εσυ πράσινο πορτοκάλι δωμάτιο ε??? κι η Νάντια νομίζω!! Όμορφα τα επιπλακια σας και καλοφορετα τα ρουχαλακια!!

ευχαριστώ Δεσποινούλα μου!!!!! θα σας στείλω φωτο μολις τελειώσει...

188ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 8 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Ιαν 28, 2013 4:43 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despinaki_86 έγραψε:Βούλα εύκολο και γρήγορο αυτό με τον βραστηρα αλλά ποιος θα τον κρατάει να τον ξεπλενω??? χαχαχαχα ασχετη είμαι η δόλια μάνα!!!

Ρε κοριτσια τα θηλαστρα δεν μου κάθονται καλά στο μάτι,είναι ανάγκη να πάρω??

Εγω πηρα ενα και οπως βλεπεις εμεινε αχρησιμοποιητος και το πουλαω.

Αλλες κοπελες ομως το χρησιμοποιουν πολυ.

Εσυ ποση αδεια θα εχεις μετα την γεννα? Θα γυρισεις στη δουλεια συντομα ή θα παρεις και το 6 μηνο?

189ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 8 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Ιαν 28, 2013 4:46 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
xrisili έγραψε:
stefy έγραψε:
xrisili έγραψε:Κορίτσια τι κάνετε??
εγω πήρα τα ρουχαλάκια απο την Στέφη...είναι τέλεια ρε κορίτσια δεν μπορώ να αντισταθώ!!!!έχω φτιάξει και το δωμάτιο δηλαδή το έβαψα( πράσινο με πορτοκαλί) και έχω δει και κάποια έπιπλα απο μία μαμά και μάλλον θα τα πάρω..
είναι τα παρακάτω..
http://www.irabebe.gr/product/%CE%953720-2/krebati-peter-rabbit
http://www.irabebe.gr/product/%CE%953702-2/sifoniera-peter-rabbit

έχω πάρει θύλαστρο, αποστειρωτή..λίγα μου έχουν μείνει νομίζω...

πείτε γνώμες...

Α καλα ειμαι πολυ στοκος τελικα... Very Happy Very Happy Very Happy δεν θυμαμαι καθολου ψευδωνυμα!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

Τελεια τα επιπλακια!!!

Καροτσι και καθισμα αυτοκινητου θες οπωσδηποτε!

Σελτεδακια μην ξεχασεις να παρεις! Και στρωματακι πανω για την αλλαξιερα!

Τσαντα αλλαγης?

Και μετά τα καλλυντικα της!

Σαμπουαν - αφρολουτρο, νυχοκοπτη ειδικο (το ψαλιδακι εμενα δεν με φολεψε ποτε) , βουρτσα ειδικη για νεογεννητα και χτενουλα, λαδακι για το κεφαλακι της αν παρουσιασει νινιδα, κρεμα για προληψη των συγκαματων, κρεμα πιο βαρια σε περιπτωση συγκαματος, ταλκ Fissan σε υγρη μορφη, αποστειρωμενες γαζες ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ , οινοπνευμα για τον αφαλο, φυσιολογικο ορο, ρουφηχτηρια για την μυτουλα (καλου κακου), κρεμα ενυδατακι για το σωματακι της, θερμομετρο, ειδικα μπαμπακακια για τα αυτακια της...

Πανακια μικρα παρε πολλα θα χρειαστουν! Για τις γουλιτσες, λιγο πιο μεγαλα για το πωπουδακι....

ναι αυτα ειναι πολυ σημαντικα...αλλα αυτα ειναι φτηνα..θα τα παιρνω σιγα σιγα..αποθηκευω το μυνημα σου μην ξεχασω τιποτα.....

Ριξε και μια ματια εδω... Ειναι σαν να εχεις μια λιστα κι αυτο... Εμενα με ειχε βοηθησει πολυ...

http://www.babyspace.gr/BabyCostCalculator.html

190ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 8 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Ιαν 28, 2013 4:47 am

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Despinaki_86 έγραψε:Βούλα εύκολο και γρήγορο αυτό με τον βραστηρα αλλά ποιος θα τον κρατάει να τον ξεπλενω??? χαχαχαχα ασχετη είμαι η δόλια μάνα!!!

Ρε κοριτσια τα θηλαστρα δεν μου κάθονται καλά στο μάτι,είναι ανάγκη να πάρω??

Μπορεις να το βαλεις σε λεκανακι κι να τον πλυνεις με βαμβακι, αν κι εγω τα καταφερνα κι μονη μου οταν ηταν νεογεννητο το μωρο, οε αν εγινε πιο μεγαλη με βολεψε η λεκανιτσα..

191ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 8 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Ιαν 28, 2013 4:51 am

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Οσο για θηλαστρο, εγω δεν πηεα ποτε, αλλα ηταν Χειμωνας κι κλειστηκα πολυ σπιτι με αποκλειστικο θηλασμο, αλλα δεν με πειραζε, τωρα που ειναι ανοιξη καλοκαιρι, κι σιγουρα θα θελω να βγω, σκεφτομαι να νοικιασω , ειναι καλυρετερα θηλαστρα απο αυτα του εμπορίου, ειναι σαν νοσοκομειακα..Δεν θυμαμαι ποιας εταιρεις μου προτεινε η κουμπαρα μου, που το χρησιμοποιησε φουλ, θα την ρωτησω κι θα σου πω, αν σε ενδιαφερει..

192ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 8 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Ιαν 28, 2013 4:55 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
stefy έγραψε:
Despinaki_86 έγραψε:Βούλα εύκολο και γρήγορο αυτό με τον βραστηρα αλλά ποιος θα τον κρατάει να τον ξεπλενω??? χαχαχαχα ασχετη είμαι η δόλια μάνα!!!

Ρε κοριτσια τα θηλαστρα δεν μου κάθονται καλά στο μάτι,είναι ανάγκη να πάρω??

Εγω πηρα ενα και οπως βλεπεις εμεινε αχρησιμοποιητος και το πουλαω.

Αλλες κοπελες ομως το χρησιμοποιουν πολυ.

Εσυ ποση αδεια θα εχεις μετα την γεννα? Θα γυρισεις στη δουλεια συντομα ή θα παρεις και το 6 μηνο?

Στεφυ μου είναι λίγο περιεργα τα πράγματα στην δουλειά μου. Τον Μάρτιο τελειώνει η σύμβαση μου οπότε δεν ξερω αν δικαιουμαι το εξαμηνο του οαεδ κι αν θα με ξαναπάρουν στην δουλειά!
Λεω γι αρχή να προσπαθησω μόνη μου για θηλασμό και μόνο αν κριθεί απαραιτητο να πάρω θηλαστρο. Βλακεία??

193ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 8 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Ιαν 28, 2013 4:58 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
voula1980 έγραψε:
Despinaki_86 έγραψε:Βούλα εύκολο και γρήγορο αυτό με τον βραστηρα αλλά ποιος θα τον κρατάει να τον ξεπλενω??? χαχαχαχα ασχετη είμαι η δόλια μάνα!!!

Ρε κοριτσια τα θηλαστρα δεν μου κάθονται καλά στο μάτι,είναι ανάγκη να πάρω??

Μπορεις να το βαλεις σε λεκανακι κι να τον πλυνεις με βαμβακι, αν κι εγω τα καταφερνα κι μονη μου οταν ηταν νεογεννητο το μωρο, οε αν εγινε πιο μεγαλη με βολεψε η λεκανιτσα..

Μπανακι θα πάρουμε αυτο με το διχτακι της fisher price οπότε θα τον κάνω εκεί αλλά για ξέπλυμα όταν τα κάνει ποιος θα μου ρίχνει το νερό απ τον βραστηρα?

194ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 8 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Ιαν 28, 2013 4:58 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despinaki_86 έγραψε:
stefy έγραψε:
Despinaki_86 έγραψε:Βούλα εύκολο και γρήγορο αυτό με τον βραστηρα αλλά ποιος θα τον κρατάει να τον ξεπλενω??? χαχαχαχα ασχετη είμαι η δόλια μάνα!!!

Ρε κοριτσια τα θηλαστρα δεν μου κάθονται καλά στο μάτι,είναι ανάγκη να πάρω??

Εγω πηρα ενα και οπως βλεπεις εμεινε αχρησιμοποιητος και το πουλαω.

Αλλες κοπελες ομως το χρησιμοποιουν πολυ.

Εσυ ποση αδεια θα εχεις μετα την γεννα? Θα γυρισεις στη δουλεια συντομα ή θα παρεις και το 6 μηνο?

Στεφυ μου είναι λίγο περιεργα τα πράγματα στην δουλειά μου. Τον Μάρτιο τελειώνει η σύμβαση μου οπότε δεν ξερω αν δικαιουμαι το εξαμηνο του οαεδ κι αν θα με ξαναπάρουν στην δουλειά!
Λεω γι αρχή να προσπαθησω μόνη μου για θηλασμό και μόνο αν κριθεί απαραιτητο να πάρω θηλαστρο. Βλακεία??

Μην παρεις προκαταβολικα... Αν χρειαστει μπορεις να νοικιασεις ενα ηλεκτρικο απο το μαιευτηριο που ειναι τα καλυτερα.

195ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 8 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Ιαν 28, 2013 5:04 am

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Despinaki_86 έγραψε:
voula1980 έγραψε:
Despinaki_86 έγραψε:Βούλα εύκολο και γρήγορο αυτό με τον βραστηρα αλλά ποιος θα τον κρατάει να τον ξεπλενω??? χαχαχαχα ασχετη είμαι η δόλια μάνα!!!

Ρε κοριτσια τα θηλαστρα δεν μου κάθονται καλά στο μάτι,είναι ανάγκη να πάρω??

Μπορεις να το βαλεις σε λεκανακι κι να τον πλυνεις με βαμβακι, αν κι εγω τα καταφερνα κι μονη μου οταν ηταν νεογεννητο το μωρο, οε αν εγινε πιο μεγαλη με βολεψε η λεκανιτσα..

Μπανακι θα πάρουμε αυτο με το διχτακι της
fisher price οπότε θα τον κάνω εκεί αλλά για
ξέπλυμα όταν τα κάνει ποιος θα μου ρίχνει τ


νερό απ τον βραστηρα?

Για ξεπλυμα απο κακα κι τσισα εννοω εγω βαμβάκι κι λεκανακι

196ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 8 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Ιαν 28, 2013 5:12 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ναι Στεφυ αυτό θα κάνω δεν θα πάρω από τώρα!
Βούλα μου δεν μπορώ να το κάνω εικόνα αυτό που λες! Νομίζω με βολεύει περισσότερο να το ξεπλενω από κακα και τσισα κάτω από τρεχούμενο νερό και να το κάνω μπανακι η με βαμβάκι στο μπανακι του!
Ρίξτε μια μάτια στο site 2 fores ki enan kairo έχει ελαφρώς μεταχειρισμενα βρεφικο!

197ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 8 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Ιαν 28, 2013 5:20 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despinaki_86 έγραψε:Αααααα όχι λάθος καταλαβα... Σε μας το ανοίγεις 20 λεπτά κι έχεις ζεστο νερό για κανα 2 ωρο το πολύ μετά φτου κι απ την αρχή. Δεν συμφέρει.... Για μπάνιο είναι οκ!! Αλλά για το μωρο δεν βολεύει!! Η θα πρέπει να ναι ανοιχτό συνέχεια η να τον ξεπλενω με κρύο!!!

καλα να ξερεις γενικοτερα οτι δεν χρειαζεται σε καθε αλλαγη και πλυσιμο .μπορεις να χρησιμοποιεις και μωρομαντηλο

198ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 8 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Ιαν 28, 2013 5:46 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χαχαχαχαχα ανάλογα με τον ρυθμο των βολών που θα ρίχνει ο γιος μου μάλλον πάει ε??? εχω μια νύστα σήμερα κοριτσια δεν βλέπω την ώρα να παω σπίτι...

199ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 8 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Ιαν 28, 2013 5:48 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despinaki_86 έγραψε:χαχαχαχαχα ανάλογα με τον ρυθμο των βολών που θα ρίχνει ο γιος μου μάλλον πάει ε??? εχω μια νύστα σήμερα κοριτσια δεν βλέπω την ώρα να παω σπίτι...

εγω και που θα παω σπιτι θα με περιμενει το ντουρασελακι μου ετοιμο για φουλ απιχνιδι Very Happy

200ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 8 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Ιαν 28, 2013 6:10 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πονάει και το κεφάλι μου και τ αυτιά μου! Δεν είμαι και στα καλύτερα μου σήμερα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις