Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
90 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 90 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 40]

226ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Τρι Ιαν 29, 2013 3:08 am

peristeraki

peristeraki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τουρτιτσα έγραψε:τελικα δεν γραψατε και πολλα.πως και ετσι??


madmommy έγραψε:
τουρτιτσα έγραψε:
madmommy έγραψε:κοριτσακια καλησπερα τι κανετε???????κακαο με το καλο η επιπεδου.εμενα απο δωρακια μου εχουν ερθει της νουτριτσια ο φακελος για τις πρωτες εξετασεις του μωρου και της chicco με 2 πανες Mad Mad Mad Mad Mad Mad
και εγω ειχα παρει περυσι για την μικρη και νομιζα θα στειλουν εστω ενα μικρο πακετο αλλα μονο δυο πανες ειχε
τουρτιτσα αστα να πανε καταξοδευτηκαν!!

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Despinaki_86 έγραψε:Καλημέρα εγκυουλες μου! Πως είστε? Όσο περνάει ο καιρός δεν θέλω να σηκώνομαι απ το κρεβατι...
Το δωμάτιο του μπεμπη βάφτηκε και μπήκε και η συρταριερα αλλαξιερα μας! Μας μένει το κρεβατακι μες την βδομαδα να παμε να το κλείσουμε! Τελικά πολυθρόνα κρεβατι δεν χωράει όμως οπότε μάλλον θα πάρουμε βάση για το πορτ μπεμπε και θα τον κοιμιζω μαζί μας...

περιμενουμε φωτο.

peristeraki έγραψε:καλημερα κοριτσακια!!! εγω τελικα το επιβεβαιωσα! επανηλθαν οι ανακατωσούρες το απογευμα! πωπω δε θα την παλεψω! ελπιζω απλα να ειναι μονο για 2-3 μερες ακομα!

ωχ γιατι μωρε?μηπως αλλαζεις μηνα?
αχ κ αυτά μπερδεμένα τα εχω στο μυαλό μου! κάθε κυριακή αλλάζω εβδομάδα (24 κ 2 σήμερα) όσο για μήνα, σε όποιον λεω οτι μπαίνω στον 6ο με κοροιδεύει! (αλλά εγώ είμαι μάνα και ξέρω.... χα χα όπως έλεγαν οι παλιές)

227ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Τρι Ιαν 29, 2013 3:10 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
peristeraki έγραψε:
τουρτιτσα έγραψε:τελικα δεν γραψατε και πολλα.πως και ετσι??


madmommy έγραψε:
τουρτιτσα έγραψε:
madmommy έγραψε:κοριτσακια καλησπερα τι κανετε???????κακαο με το καλο η επιπεδου.εμενα απο δωρακια μου εχουν ερθει της νουτριτσια ο φακελος για τις πρωτες εξετασεις του μωρου και της chicco με 2 πανες Mad Mad Mad Mad Mad Mad
και εγω ειχα παρει περυσι για την μικρη και νομιζα θα στειλουν εστω ενα μικρο πακετο αλλα μονο δυο πανες ειχε
τουρτιτσα αστα να πανε καταξοδευτηκαν!!

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Despinaki_86 έγραψε:Καλημέρα εγκυουλες μου! Πως είστε? Όσο περνάει ο καιρός δεν θέλω να σηκώνομαι απ το κρεβατι...
Το δωμάτιο του μπεμπη βάφτηκε και μπήκε και η συρταριερα αλλαξιερα μας! Μας μένει το κρεβατακι μες την βδομαδα να παμε να το κλείσουμε! Τελικά πολυθρόνα κρεβατι δεν χωράει όμως οπότε μάλλον θα πάρουμε βάση για το πορτ μπεμπε και θα τον κοιμιζω μαζί μας...

περιμενουμε φωτο.

peristeraki έγραψε:καλημερα κοριτσακια!!! εγω τελικα το επιβεβαιωσα! επανηλθαν οι ανακατωσούρες το απογευμα! πωπω δε θα την παλεψω! ελπιζω απλα να ειναι μονο για 2-3 μερες ακομα!

ωχ γιατι μωρε?μηπως αλλαζεις μηνα?
αχ κ αυτά μπερδεμένα τα εχω στο μυαλό μου! κάθε κυριακή αλλάζω εβδομάδα (24 κ 2 σήμερα) όσο για μήνα, σε όποιον λεω οτι μπαίνω στον 6ο με κοροιδεύει! (αλλά εγώ είμαι μάνα και ξέρω.... χα χα όπως έλεγαν οι παλιές)

γιατι σε κοροιδευουν;εγω κανα 2 βραδια τωρα ειχα καουρες εντονες.καηκα αν τιςεχω απο τωρα.στη πρωτη εγκυμοσυνη τις ειχα στον 8ο μηνα

228ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Τρι Ιαν 29, 2013 3:12 am

peristeraki

peristeraki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
Despinaki_86 έγραψε:Η καλαθουνα είναι μαλακή,σαν καλάθι! Ενώ το πορτ μπεμπε είναι το σκληρό που μπορείς να έχεις σηκωμενο το πίσω μερος και να βάλεις και υπόστρωμα. Θεωρειται καλύτερο γιατί είναι πιο σκληρό και σταθερό! Σε μας το πορτ μπεμπε μπαίνει και στο καρότσι. Γραμματική μου καλά έκανες,αναλόγως τις ανάγκες του παιδιού είναι! Γενικά όσο πιο νωρίς μπει στο κρεβατι τόσο καλύτερα αλλά τις πρωτες μέρες καμία δεν το αφήνει μακριά της!!!

εννοειται αυτο ποιες πρωτες ημερες;περασε πολυς καιρος για να την αποχωριστω απο διπλα μου Very Happy
μωρε κ εγω συμφωνώ αλλά δεν ξέρω μου φαίνεται καταθλιπτικό να βλέπω το δωματιάκι χωρίς κουνιτσα! ααα μηπως να πάρω παρκοκρέβατο; κάνει;

229ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Τρι Ιαν 29, 2013 3:14 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
peristeraki έγραψε:
grammatiki έγραψε:
Despinaki_86 έγραψε:Η καλαθουνα είναι μαλακή,σαν καλάθι! Ενώ το πορτ μπεμπε είναι το σκληρό που μπορείς να έχεις σηκωμενο το πίσω μερος και να βάλεις και υπόστρωμα. Θεωρειται καλύτερο γιατί είναι πιο σκληρό και σταθερό! Σε μας το πορτ μπεμπε μπαίνει και στο καρότσι. Γραμματική μου καλά έκανες,αναλόγως τις ανάγκες του παιδιού είναι! Γενικά όσο πιο νωρίς μπει στο κρεβατι τόσο καλύτερα αλλά τις πρωτες μέρες καμία δεν το αφήνει μακριά της!!!

εννοειται αυτο ποιες πρωτες ημερες;περασε πολυς καιρος για να την αποχωριστω απο διπλα μου Very Happy
μωρε κ εγω συμφωνώ αλλά δεν ξέρω μου φαίνεται καταθλιπτικό να βλέπω το δωματιάκι χωρίς κουνιτσα! ααα μηπως να πάρω παρκοκρέβατο; κάνει;

εγω ολη την ημερα εκτος του βραδιου επειδη το σπιτι μας ειναι μεζονετα και τις περισσοτερες ωρες ημουν κατω με το μωρο εκει στο σαλονι της ειχα παρκοκρεβατο εννοειται μια χαρα ειναι γιατι να μην κανει;

230ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Τρι Ιαν 29, 2013 3:15 am

peristeraki

peristeraki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γιατί δεν μπορεί κανεις να καταλάβει οτι ουσιαστικά ο κάθε μήνας δεν αποτελειται αποκλειστικά από 4 εβδ.(όπως έχουν όλοι στο μυαλό τους) αλλά παίρνει μέρες και από πεμπτη εβδομάδα, και νομίζουν οτι εννοώ πως θα γεννήσω τον απρίλιο! (καλά μέχρι να το εξηγήσω στην μαμα μου... εκεί να δεις)

231ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Τρι Ιαν 29, 2013 3:16 am

peristeraki

peristeraki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
peristeraki έγραψε:
grammatiki έγραψε:
Despinaki_86 έγραψε:Η καλαθουνα είναι μαλακή,σαν καλάθι! Ενώ το πορτ μπεμπε είναι το σκληρό που μπορείς να έχεις σηκωμενο το πίσω μερος και να βάλεις και υπόστρωμα. Θεωρειται καλύτερο γιατί είναι πιο σκληρό και σταθερό! Σε μας το πορτ μπεμπε μπαίνει και στο καρότσι. Γραμματική μου καλά έκανες,αναλόγως τις ανάγκες του παιδιού είναι! Γενικά όσο πιο νωρίς μπει στο κρεβατι τόσο καλύτερα αλλά τις πρωτες μέρες καμία δεν το αφήνει μακριά της!!!

εννοειται αυτο ποιες πρωτες ημερες;περασε πολυς καιρος για να την αποχωριστω απο διπλα μου Very Happy
μωρε κ εγω συμφωνώ αλλά δεν ξέρω μου φαίνεται καταθλιπτικό να βλέπω το δωματιάκι χωρίς κουνιτσα! ααα μηπως να πάρω παρκοκρέβατο; κάνει;

εγω ολη την ημερα εκτος του βραδιου επειδη το σπιτι μας ειναι μεζονετα και τις περισσοτερες ωρες ημουν κατω με το μωρο εκει στο σαλονι της ειχα παρκοκρεβατο εννοειται μια χαρα ειναι γιατι να μην κανει;
εννοώ να την κοιμίζω και το βράδυ εκει, δίπλα μου

232ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Τρι Ιαν 29, 2013 3:17 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
peristeraki έγραψε:γιατί δεν μπορεί κανεις να καταλάβει οτι ουσιαστικά ο κάθε μήνας δεν αποτελειται αποκλειστικά από 4 εβδ.(όπως έχουν όλοι στο μυαλό τους) αλλά παίρνει μέρες και από πεμπτη εβδομάδα, και νομίζουν οτι εννοώ πως θα γεννήσω τον απρίλιο! (καλά μέχρι να το εξηγήσω στην μαμα μου... εκεί να δεις)

καλα ενταξει εινια ενα θεμα το μπαινω στον ταδε μηνα κλεινω τον ταδε μηνα και εγω στη πρωτη εγκυμοσυνη τα ειχα κανει μανταρα.τωρα ας πουμε ποτε μπιανουμε στον 9ο μηνα ξερεις;

233ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Τρι Ιαν 29, 2013 3:17 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
peristeraki έγραψε:
grammatiki έγραψε:
peristeraki έγραψε:
grammatiki έγραψε:
Despinaki_86 έγραψε:Η καλαθουνα είναι μαλακή,σαν καλάθι! Ενώ το πορτ μπεμπε είναι το σκληρό που μπορείς να έχεις σηκωμενο το πίσω μερος και να βάλεις και υπόστρωμα. Θεωρειται καλύτερο γιατί είναι πιο σκληρό και σταθερό! Σε μας το πορτ μπεμπε μπαίνει και στο καρότσι. Γραμματική μου καλά έκανες,αναλόγως τις ανάγκες του παιδιού είναι! Γενικά όσο πιο νωρίς μπει στο κρεβατι τόσο καλύτερα αλλά τις πρωτες μέρες καμία δεν το αφήνει μακριά της!!!

εννοειται αυτο ποιες πρωτες ημερες;περασε πολυς καιρος για να την αποχωριστω απο διπλα μου Very Happy
μωρε κ εγω συμφωνώ αλλά δεν ξέρω μου φαίνεται καταθλιπτικό να βλέπω το δωματιάκι χωρίς κουνιτσα! ααα μηπως να πάρω παρκοκρέβατο; κάνει;

εγω ολη την ημερα εκτος του βραδιου επειδη το σπιτι μας ειναι μεζονετα και τις περισσοτερες ωρες ημουν κατω με το μωρο εκει στο σαλονι της ειχα παρκοκρεβατο εννοειται μια χαρα ειναι γιατι να μην κανει;
εννοώ να την κοιμίζω και το βράδυ εκει, δίπλα μου

ναι γιατι να μην κανει;απλα εγω την στριμωχνα με ενα μαξιλαρι γιατι φοβομουν μη γυρισει ανασκελα

234ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Τρι Ιαν 29, 2013 3:18 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Παρκοκρεβατο για νεογεννητο δεν μου κάθεται καλά!!! Καλύτερα πορτ μπεμπε κι όσο βολεψει! Όσο για τον 6ο έχεις μπει ήδη. Αφού η πητ σου είναι 24 μαιου, αλλάζεις μήνα κάθε 24!

Γραμματικη με τις καουρες βγάζουν μαλλακια!!

235ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Τρι Ιαν 29, 2013 3:19 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despinaki_86 έγραψε:Παρκοκρεβατο για νεογεννητο δεν μου κάθεται καλά!!! Καλύτερα πορτ μπεμπε κι όσο βολεψει! Όσο για τον 6ο έχεις μπει ήδη. Αφού η πητ σου είναι 24 μαιου, αλλάζεις μήνα κάθε 24!

Γραμματικη με τις καουρες βγάζουν μαλλακια!!

δεν ισχυει αυτο δεσποινακι μου.ετσι ελεγαν οι παλιες.αν ηταν ετσι το πρωτο μου θα ειχε βγει μπομπ μαρλευ. Very Happy

236ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Τρι Ιαν 29, 2013 3:22 am

peristeraki

peristeraki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γραμματική μου όχι δεν ξέρω πότε μπαίνω στον μήνα μου (νόμιζα ότι ήμουν η μόνη! γιούπι)
Τέλεια!! παρκοκρέβατο λοιπόν με extra στρωματάκι φαντάζομαι ε; και σφηνομαξίλαρο!
ευχαριστώ με ξε-άγχωσες! γιατί και η μαμά μου στην κούνια μου με είχε διπλα τους! οπότε δεν ήξερε να μου πει κάτι άλλο!

237ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Τρι Ιαν 29, 2013 3:23 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="peristeraki"]Γραμματική μου όχι δεν ξέρω πότε μπαίνω στον μήνα μου (νόμιζα ότι ήμουν η μόνη! γιούπι)
Τέλεια!! παρκοκρέβατο λοιπόν με extra στρωματάκι φαντάζομαι ε; και σφηνομαξίλαρο!
ευχαριστώ με ξε-άγχωσες! γιατί και η μαμά μου στην κούνια μου με είχε διπλα τους! οπότε δεν ήξερε να μου πει κάτι άλλο![/quote

στο παρκοκρεβατο σου δινουν το αντιστοιχο στρωμα κοκοφοινικα.οχι τοσο χοντρο σαν του κρεβατιου αλλα οκ καλο ειναι .εμενα τουλαχιστον η κορη μου δεν επαθε τιποτα

238ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Τρι Ιαν 29, 2013 3:26 am

peristeraki

peristeraki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despinaki_86 έγραψε:Παρκοκρεβατο για νεογεννητο δεν μου κάθεται καλά!!! Καλύτερα πορτ μπεμπε κι όσο βολεψει! Όσο για τον 6ο έχεις μπει ήδη. Αφού η πητ σου είναι 24 μαιου, αλλάζεις μήνα κάθε 24!

Γραμματικη με τις καουρες βγάζουν μαλλακια!!
ωχ τώρα το είδα! αρα οι απόψεις διίστανται!
όσο για τον μήνα, οκ αλλά αφου εβδομάδα αλλάζω την κυριακή πως αλλάζω μήνα πεντε μέρες πριν αλλάξω εβδομάδα; (πω πω θεόχαζη αισθάνομαι καλά όχι οτι με ενοχλει κιόλας)
α καλέ πητ εχω 21/5! κανονικα δεν θα έπρεπε μήνα να αλλάζω κυριακή (οχι κάθε κυριακή... μεχρι εκει μου κόβει χα χα χα)

239ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Τρι Ιαν 29, 2013 3:37 am

xrisili

xrisili
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγώ καλαθούνα δεν θα πάρω..αλλά ενα σετ με καρότσι κάθισμα και πόρτ μπεμπέ. οπότε σκέφτομαι το βράδυ να το κοιμίζω στο λίγκνο δίπλα στο κρεβάτι μου τον πρώτο καιρό. την ημέρα στο κρεβάτι του. και αν πάμε βόλτα θα χρησιμοποιώ το πόρτ μπεμπέ.

240ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Τρι Ιαν 29, 2013 3:38 am

madmommy

madmommy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια καλημερα θελω την γνωμη σας!!!!!!!!!χθες που ημουν στα hm που ειναι απαραδεκτοι γιατι τα τζιν εγκυμοσυνης δεν τα ειχαν σε εκπτωση αλλα ουτε και τα σουτιεν θηλασμου..τεσπα εκει στα riverwest ειναι και τα prenatal και βρηκα μια προσφορα κουνια με καγκελο που ανεβοκατεβαινει +στρωμα +αλλαξιερα-συρταριερα-μπανιερο +καροτσι trio enjoy fun της chicco +καθισμα αυτοκινητου για μεγαλυτερο παιδακι μεχρι 3ετων +σετακι με σεντονακια ολα αυτα 800ευρω..τι λετε::::::::::

241ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Τρι Ιαν 29, 2013 3:40 am

peristeraki

peristeraki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οτι είναι τέλειο! παρτα! κοριτσακια φευγω να παω να μαγειρεψωσιδερώσω! θα ξαναμπω αργότερα! τσιου τσιου

242ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Τρι Ιαν 29, 2013 3:43 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kalημερα κοριτσια!!!! Σας γραφω απο το σπιτι σημερα γιατι εχω τη μικρη αρρωστη κι εγω αισθανομουν καπως και δεν πηγα στην δουλεια. Εγω κοριτσια την ειχα για ακριβως 3 μηνες διπλα μου σε λικνο. Ειναι καλο στην αρχη να το εχεις διπλα το παιδι για να το προσεχεις μην βγαλει τιποτα γουλιτσες. Ειναι και πιο ευκολο με το θηλασμο. Το πορτ μπεμπε ειναι κρεβατακι για εξω... Γι αυτο ενσωματωνεται στα καροτσια. Η καλαθουνα ειναι πιο μεγαλη και μπορεις ανετα να κοιμαται εκει το μωρο για 3-4 μηνες. Ενω στο πορτ μπεμπε νομιζω να μπορει να κοιμαται μηνα το πολυ. Το λικνο ειναι και για παραπανω... Μπορει να κοιμηθει μεχρι και 9-10 μηνες εκει το μωρο. Εγω χρησιμοποιησα ΜΟΝΟ λικνο. Πορτ μπεμπε και καλαθουνα δεν πηρα ποτε. Εξω την ειχα στο καροτσακι σε ξαπλωτη θεση και σπιτι την κοιμιζα στο λικνο.

243ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Τρι Ιαν 29, 2013 3:44 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
grammatiki έγραψε:
Despinaki_86 έγραψε:Παρκοκρεβατο για νεογεννητο δεν μου κάθεται καλά!!! Καλύτερα πορτ μπεμπε κι όσο βολεψει! Όσο για τον 6ο έχεις μπει ήδη. Αφού η πητ σου είναι 24 μαιου, αλλάζεις μήνα κάθε 24!

Γραμματικη με τις καουρες βγάζουν μαλλακια!!

δεν ισχυει αυτο δεσποινακι μου.ετσι ελεγαν οι παλιες.αν ηταν ετσι το πρωτο μου θα ειχε βγει μπομπ μαρλευ. Very Happy

χαχαχαχαχαχα

244ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Τρι Ιαν 29, 2013 3:46 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despinaki_86 έγραψε:
grammatiki έγραψε:
Despinaki_86 έγραψε:Παρκοκρεβατο για νεογεννητο δεν μου κάθεται καλά!!! Καλύτερα πορτ μπεμπε κι όσο βολεψει! Όσο για τον 6ο έχεις μπει ήδη. Αφού η πητ σου είναι 24 μαιου, αλλάζεις μήνα κάθε 24!

Γραμματικη με τις καουρες βγάζουν μαλλακια!!

δεν ισχυει αυτο δεσποινακι μου.ετσι ελεγαν οι παλιες.αν ηταν ετσι το πρωτο μου θα ειχε βγει μπομπ μαρλευ. Very Happy

χαχαχαχαχαχα

Εμενα η Στελλα μου γεννηθηκε με μαλλι που πισω της εφτανε πιο κατω απο τον αυχενα.... και δεν ειχα καθολου καουρες σε ολη την εγκυμοσινη! Τωρα εχω παρα πολλες καουρες!

245ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Τρι Ιαν 29, 2013 3:48 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
peristeraki έγραψε:
Despinaki_86 έγραψε:Παρκοκρεβατο για νεογεννητο δεν μου κάθεται καλά!!! Καλύτερα πορτ μπεμπε κι όσο βολεψει! Όσο για τον 6ο έχεις μπει ήδη. Αφού η πητ σου είναι 24 μαιου, αλλάζεις μήνα κάθε 24!

Γραμματικη με τις καουρες βγάζουν μαλλακια!!
ωχ τώρα το είδα! αρα οι απόψεις διίστανται!
όσο για τον μήνα, οκ αλλά αφου εβδομάδα αλλάζω την κυριακή πως αλλάζω μήνα πεντε μέρες πριν αλλάξω εβδομάδα; (πω πω θεόχαζη αισθάνομαι καλά όχι οτι με ενοχλει κιόλας)
α καλέ πητ εχω 21/5! κανονικα δεν θα έπρεπε μήνα να αλλάζω κυριακή (οχι κάθε κυριακή... μεχρι εκει μου κόβει χα χα χα)

Άρα κάθε 21 αλλαζεις μήνα!! 21/4 μπαίνεις στον μήνα σου!!

246ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Τρι Ιαν 29, 2013 3:49 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
xrisili έγραψε:εγώ καλαθούνα δεν θα πάρω..αλλά ενα σετ με καρότσι κάθισμα και πόρτ μπεμπέ. οπότε σκέφτομαι το βράδυ να το κοιμίζω στο λίγκνο δίπλα στο κρεβάτι μου τον πρώτο καιρό. την ημέρα στο κρεβάτι του. και αν πάμε βόλτα θα χρησιμοποιώ το πόρτ μπεμπέ.

Μια χαρά σε βρίσκω Χρυσή!! :-)

247ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Τρι Ιαν 29, 2013 3:57 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
madmommy έγραψε:κοριτσια καλημερα θελω την γνωμη σας!!!!!!!!!χθες που ημουν στα hm που ειναι απαραδεκτοι γιατι τα τζιν εγκυμοσυνης δεν τα ειχαν σε εκπτωση αλλα ουτε και τα σουτιεν θηλασμου..τεσπα εκει στα riverwest ειναι και τα prenatal και βρηκα μια προσφορα κουνια με καγκελο που ανεβοκατεβαινει +στρωμα +αλλαξιερα-συρταριερα-μπανιερο +καροτσι trio enjoy fun της chicco +καθισμα αυτοκινητου για μεγαλυτερο παιδακι μεχρι 3ετων +σετακι με σεντονακια ολα αυτα 800ευρω..τι λετε::::::::::

Τζιν εγκυμοσυνης πήρα με 20 ευρώ από h&m πριν κανα 2 βδομάδες! Σουτιέν είχα πάρει πιό πριν αλλά δεν μου άρεσε τελικά,εχω μεγάλο στήθος και δεν εφαρμοζει καλά!
Για την προσφορα ειναι πολύ πολύ καλή η τιμή απλά να προσεξεις το κάγκελο να έχει οπωσδήποτε ασφάλεια και να μην έχει το παραμικρό κενό ανάμεσα στα καγκελα και το στρώμα! Το στρώμα να μην είναι ότι να ναι λόγω προσφορας! Αν θα σε βολεψει το μπάνιο να είναι στο δωμάτιο μέσα! Κι αν το καρότσι είναι αυτό που θέλεις!!! Δηλαδή πέρα από ποσότητα να χει.και ποιοτητα η προσφορά!!

248ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Τρι Ιαν 29, 2013 4:07 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
stefy έγραψε:Kalημερα κοριτσια!!!! Σας γραφω απο το σπιτι σημερα γιατι εχω τη μικρη αρρωστη κι εγω αισθανομουν καπως και δεν πηγα στην δουλεια. Εγω κοριτσια την ειχα για ακριβως 3 μηνες διπλα μου σε λικνο. Ειναι καλο στην αρχη να το εχεις διπλα το παιδι για να το προσεχεις μην βγαλει τιποτα γουλιτσες. Ειναι και πιο ευκολο με το θηλασμο. Το πορτ μπεμπε ειναι κρεβατακι για εξω... Γι αυτο ενσωματωνεται στα καροτσια. Η καλαθουνα ειναι πιο μεγαλη και μπορεις ανετα να κοιμαται εκει το μωρο για 3-4 μηνες. Ενω στο πορτ μπεμπε νομιζω να μπορει να κοιμαται μηνα το πολυ. Το λικνο ειναι και για παραπανω... Μπορει να κοιμηθει μεχρι και 9-10 μηνες εκει το μωρο. Εγω χρησιμοποιησα ΜΟΝΟ λικνο. Πορτ μπεμπε και καλαθουνα δεν πηρα ποτε. Εξω την ειχα στο καροτσακι σε ξαπλωτη θεση και σπιτι την κοιμιζα στο λικνο.

Στεφυ μου περαστικα σας! Να γίνετε γρήγορα καλά κι οι 2! Μπορεί όντως το λίκνο να ναι ιδανικό γι αρχή αλλά προσωπικα το θεωρώ σπατάλη λογω του ότι θα χρησιμοποιηθει λίγο! Οπότε πορτ μπεμπε με καλό υπόστρωμα και μολις το γεμίσει θα πάει στο κρεβατακι του!!! :-)

249ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Τρι Ιαν 29, 2013 4:10 am

el88tse

el88tse
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δηλαδη κοριτσια 27 εβδομαδα που μπηκα βαση τελευταιας περιοδου ποιον μηνα ειμαι??

250ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Τρι Ιαν 29, 2013 4:27 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
peristeraki έγραψε:δεν ξέρω βρε Δεσποινάκι μου, έτσι ήμουν μεχρι τον τεταρτο μήνα περίπου! και πάντα με πιάνει απογεύματα! δεν είμαι βέβαια τα ίδια χάλια με τοτε... ελπίζω να μην συνεχιστουν! ααα!! να ρωτησω κάτι; το μωρό, όταν έρθει με το καλό, που θα κοιμάται; εννοώ σε καλαθούνα; port bebe; λίκνο; μπερδεύτηκα!

Peristeraki επειδή ρώτησα και εγώ το ίδιο μιας και γεννάω Μάιο με το καλό μου είπαν σε πορτ μπεμπε μου είναι σαν καλάθι για να παίρνει αέρα το μωρό να μη σκάει και να μπορείς να το έχεις μέσα στο δωμάτιό σου. Γενικά στα μωρά στην αρχή αρέσει πολύ η αίσθηση φωλιάς! Μαζί με αυτό παίρνεις και μια βάση για να στηρίζεται. Να φανταστείς για αυτό το λόγο εγώ δεν θα στήσω από τώρα το κρεβάτι του αλλά όταν θα είναι έτοιμο να κοιμηθεί μόνο του στο δωμάτιό του.Έτσι όπως υπολογίζω δηλαδή όταν θα είναι 4 η 5 μηνών μωράκι!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις