Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
108 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 108 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 28 από 40]

676ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Φεβ 04, 2013 4:41 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλέ????? Πότε προλαβατε να τα πείτε όλα αυτα???
Εμένα μου ήρθε η τσάντα εξετάσεων της nutricia, το βαλιτσακι της care direct, από libero θα μου δωσουν στην κλινική, από mam μου απάντησαν με e-mail κατευθείαν ότι θα μου στείλουν μπιμπερό και πιπίλα κι απ τα pampers δεν μου απάντησαν καν!!
Όσο για το θηλαστρο εάν τελικά πάρω θα ναι το ηλεκτρικο το swing της medela. Εχω ακούσει τα καλύτερα απ όλες όσες το χουν. Είναι ακριβό,150 ευρώ αλλά αξίζει!!!

Εγώ ρε κοριτσια ειδικά στους γονείς μου μετά από άσχημη περιπετεια υγείας που περάσαμε παλιότερα εχω τοση αδυναμία που όχι τις φωνές δεν τους βάζω αλλα πέφτω σε καταθλιψη οταν χρειάζεται να λείψουν όπως τώρα για κανά μήνα! :-(

677ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Φεβ 04, 2013 4:43 am

peristeraki

peristeraki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσάκια το πήρα απόφαση! μόλις έφαγα κ πάω να σιδερώσω! τσιου τσιου

678ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Φεβ 04, 2013 4:44 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:
τουρτιτσα έγραψε:ρε κοριτσια ποσα γρεψατε?ελεος.λυπηθητε με.
απο που να αρχισω?περαστικα στο κοριτσι σου στεφυ.πολυ πυρετο ρε συ,αλλα τα λαιμα κανουν πολυ ειναι η αληθεια.
για παππουδογιαγιαδες που λεγατε τι να πω εμεις δεν τα αγαπαμε,μονο αυτοι.η μανα μου ευτυχως μαλωνει αν χρειαστει,με την πεθερα εχω προβλημα.
θηλαστρο θελω και εγω να παρω(βασικα εχει η κουνιαδα μου να μου δωσει)γιατι με δυο παιδια μεσα στο σπιτι νομιζω θα ειναι πιο ευκολο το μπουκαλι.βεβαια εχω ακουσει οτι με το θηλαστρο μειωνεται το γαλα.δεν ξερω αν ισχυει.ξερετε κατι?
εγω που δεν εχω βοηθεια τις δουλειες ποιος θα τις κανει οεο?ενταξει βοηθαει ο αντρας μου,αλλα και ποσα να κανει?
στεφυ και ο δικος μου μαγειρευει και πολυ ωραια μαλιστα.
τι αλλο?α,και εγω τον πρωτο καιρο σε καλαθουνα θα τον κοιμιζω γιατι η κουνια δεν χωραει στο δικο μας δωματιο.εξαλλου εχουμε σκοπο να φυγουμε απο αυτο το σπιτι μολις γεννηθει το μωρο και ελπιζω να βρουμε κατι καλυτερο,με μεγαλυτερα δωματια.

Join the club! Κι εμεις στο 3 μηνο μετα τον ερχομο του μπεμπη θελουμε να μετακομισουμε... Οσο το σκεφτομαι φρικαρω... Πως θα γινει αυτο με 2 παιδια? Αλλα τι να πεις κι εσυ με 3!!!

Κι εμενα μαγειρευει πολυ ωραια... αλλα ψιλοβαρια φαγητα. Αλλα ας μην ειμαι και αχαριστη...

Το εχω ακουσει κι εγω αυτο για το γαλα αλλα δεν το ξερω προσωπικα. Παντως με το χειροκινητο θηλαστρο ξερω οτι τρομπαρεις 1 ωρα για να βγαλεις 30 ml...

τοοσο ακριβως εβγαζα εγω στεφυ με χειροκινητο θηλαστρο της chicco.

679ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Φεβ 04, 2013 4:46 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Despinaki_86 έγραψε:Καλέ????? Πότε προλαβατε να τα πείτε όλα αυτα???
Εμένα μου ήρθε η τσάντα εξετάσεων της nutricia, το βαλιτσακι της care direct, από libero θα μου δωσουν στην κλινική, από mam μου απάντησαν με e-mail κατευθείαν ότι θα μου στείλουν μπιμπερό και πιπίλα κι απ τα pampers δεν μου απάντησαν καν!!
Όσο για το θηλαστρο εάν τελικά πάρω θα ναι το ηλεκτρικο το swing της medela. Εχω ακούσει τα καλύτερα απ όλες όσες το χουν. Είναι ακριβό,150 ευρώ αλλά αξίζει!!!

Εγώ ρε κοριτσια ειδικά στους γονείς μου μετά από άσχημη περιπετεια υγείας που περάσαμε παλιότερα εχω τοση αδυναμία που όχι τις φωνές δεν τους βάζω αλλα πέφτω σε καταθλιψη οταν χρειάζεται να λείψουν όπως τώρα για κανά μήνα! :-(

Δέσποινα τι έχει μέσα το περιβόητο βαλιτσάκι της care direct; Εμένα θα μου έρθει σε κανένα μήνα μου είπαν!
Εγώ έκανα και το μπανάκι μου και στρώνω τραπέζι τώρα!

680ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Φεβ 04, 2013 5:36 am

nantiaf

nantiaf
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πο, πο κορίτσια, σας διάβαζα και φούντωσα με τις φάσεις γιαγιαδοπαππούδων που κάνουν του κεφαλιού τους, τρελαίνομαι και μονο που το φαντάζομαι... Κι εγω εχω σκοπό να μην αφήσω σε καμια περιπτωση να κανουν μαλακιες που δε θέλω! Ειτε βαζοντας εγω χερι στους δικους μου είτε ο άντρας μου στους δικους του, κομμένα, θα φρικάρω και θα τους παρει κ θα τους σηκώσει ετσι και αρχισουν να κανουν του κεφαλιου τους! Ας μη συγχυζομαι ακομα, ελπίζω να εχουμε συνεννοηση ολοι αλλιώς δε θα εχουμε καλα ξεμπερδεματα...

Στεφυ συμφωνω μαζί σου, κι εγώ στην καλαθούνα με σφήνα, στα πλάγια θα τον εχω με το καλό και μετα στην κούνια του πάλι με τη σφήνα. Μεχρι ποσο μηνών τα κοιμίζουμε με σφήνα στο πλάι βρε κορίτσια?
Περαστικά στην μπουμπού σου, είναι η ηλικία της τέτοια που προσπαθεί ν αυτονομηθεί στα πάντα, γι αυτο ολα θελει να τα κανει μονη της, αρχισαν τα όργανα, κουράγιο..!

Τουρτίτσα, περαστικά σου, πο πο αυτο το να μην μπορω να κοιμηθω το βραδυ απο βηχα ή μπουκωμα είναι απ τα χειρότερά μου!! Καλυτερα 39 πυρετο παρα να βηχω κ να μην μπορω να παρω ανασα!

Κι εγώ για θηλαστρο σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω μονο αν χρειαστεί να το αφησω για πολλές ώρες, ώστε να το ταΐσουν, αλλά λογικά δε θα χρειαστεί, αφού δε θα δουλεύω, αδεια θα χω θα μαι σπιτι, σπανια να χρειαστει να φύγω...

Εγώ δεν μπορώ να πω ρε κορίτσια πως εχω νευρα πολλά, χωρίς λόγο δηλαδη πραγματικο δε μ εχω πιασει ακομα να χω νευρα στο ακυρο! Το μονο που χω παρατηρησει ειναι οτι αν για καποιο λογο αρχισω να κλαίω, ε μετα δεν κλείνει η βρύση! Ακομα κ για μαλακια να ειναι, μαλλον νιωθω τυψεις κι απο πανω επειδη κλαιω κ νιωθει ο μπεμπης τη στενοχώρια κ κλαιω κι αλλο μετα! χαχαχαχαχ, αιντεεεε, και ποτε δεν ημουν κλαψιάρα σημειωτέον, αναισθησια μια ζωη...

681ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Φεβ 04, 2013 5:42 am

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κκαλησπερα κι απο μενα, σας διαβασα....
Γραμματικη πως ανακαλυψατε την υπερμετρωπια στη μικρη??? Στεφυ μου περαστικα στη μικρη σου, Γεωργια περαστικα κι σε σενα..
Οσο αφορα τα δικα μου πεθερογονεις, κοριτσια ειναι ακριβως το αντιθετο, η πεθερα μου επειδη δουλευει, κι γενικα κι ο πεθερος μου την βλεπουν την εγγονα μια φορα στις δεκα δεκαπεντε μερες κι αυτο Κυριακη, δεν την εχουν ζησει καθολου, οι γονεις μου μενουν Πετρουπολη, η μανα μου δεν οδηγαει για να ερθει θελει τρεις συγκοινωνιες, μου ερχεται τωρα που βαρυνα μια φορα τη βδομαδα, αλλα οταν μαλωνω τη Μαρια δεν μου λεει τιποτα, βεβαια η Μαρια την κανει οτι θελει, αλλα γενικα δεν επεμβαινει στην διαπαιδαγωγηση, ο μπαμπας μου δεν της χαλαει χατηρι, αλλα γενικα την βλεπουν λιγο για να μου την κακομαθουν..
Τωρα αυτο εχει κι τα θετικα κι τα αρνητικα του, εχω σκουσει απο την πεθερα μου, με εμμεσο τροπο οτι την εχω κακομαθει, η Μαρια ειναι δυσκολο παιδι, ε τι αλλο να της κανω, τη μαλωνω, τη βαζω τιμωρια κι ειναι μονο 14 μηνων, ξυλο παντως δεν προκειτε να της δωσω ..
Οσο αφορα οταν με το καλο γεννησω θα ερθει η μανα μου μεχρι να σαραντησω για τις δουλειες του σπιτιου κι για το φαγητο, γιατι με αποκλειστικο θηλασμο, εισαι ολη μερα με το στηθος εξω..
Οσο αφορα το θηλαστρο Δεσποινουλα κι Γεωργια θα σας συμβουλευα να παρετε νοσοκομειακό,..
Διαφωνω Δεσποινα οτι θα σε αγχωσει η ζυγαρια, το ξερεις οτι με το θηλαστρο δεν παραγεται γαλα, δηλαδη μπορει να βγαλεις μονο 30 μλ ενω αν εβαζες το παιδι στο στηθος θα σου παρηγαγε γαλα εκεινη τη στιγμη κι θα τρεφοταν κανονικα, πιο πολυ θα αγχωθεις με το θηλαστρο παρα με τη ζυγαρια...
Οσο Γεωργια για το γαλα νερο που λες, δεν ισχυει, καθε γυναικα εχει το καταλληλο γαλα για το παιδί της, ναι συμφωνω οτι πρεπει να τρεφεσαι σωστά, ειδικα μεχρι ν α εδραιωθει ο θηλασμος, αλλα οχι οτι θα παχυνει το γαλα...
Ναντια προσοχη τωρα με τις δουλειες..
Μπραβο Στεφυ που εχεις ταακωθει τοσο λιγο μετον αντρα σου, εγω με τον δικο μου, ειμαστε επτα χρονια μαζι κι εχουμε τσακωθει, απο τοτε που γεννηθηκε η Μαρια πολλες φορες, γιατι ερχεται κουρασμενος απο τη δουλεια, εγω ειμαι κλεισμενη σπιτι, που δεν ημουν μαθημενη, ειναι κι αγρια η Μαρια κι ξεσπαω σε εκεινον...Αλλα τα βρισκουμε μετα, ευτυχως με καταλαβαινει...

682ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Φεβ 04, 2013 5:43 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nantiaf έγραψε:Πο, πο κορίτσια, σας διάβαζα και φούντωσα με τις φάσεις γιαγιαδοπαππούδων που κάνουν του κεφαλιού τους, τρελαίνομαι και μονο που το φαντάζομαι... Κι εγω εχω σκοπό να μην αφήσω σε καμια περιπτωση να κανουν μαλακιες που δε θέλω! Ειτε βαζοντας εγω χερι στους δικους μου είτε ο άντρας μου στους δικους του, κομμένα, θα φρικάρω και θα τους παρει κ θα τους σηκώσει ετσι και αρχισουν να κανουν του κεφαλιου τους! Ας μη συγχυζομαι ακομα, ελπίζω να εχουμε συνεννοηση ολοι αλλιώς δε θα εχουμε καλα ξεμπερδεματα...

Στεφυ συμφωνω μαζί σου, κι εγώ στην καλαθούνα με σφήνα, στα πλάγια θα τον εχω με το καλό και μετα στην κούνια του πάλι με τη σφήνα. Μεχρι ποσο μηνών τα κοιμίζουμε με σφήνα στο πλάι βρε κορίτσια?
Περαστικά στην μπουμπού σου, είναι η ηλικία της τέτοια που προσπαθεί ν αυτονομηθεί στα πάντα, γι αυτο ολα θελει να τα κανει μονη της, αρχισαν τα όργανα, κουράγιο..!

Τουρτίτσα, περαστικά σου, πο πο αυτο το να μην μπορω να κοιμηθω το βραδυ απο βηχα ή μπουκωμα είναι απ τα χειρότερά μου!! Καλυτερα 39 πυρετο παρα να βηχω κ να μην μπορω να παρω ανασα!



Εγώ δεν μπορώ να πω ρε κορίτσια πως εχω νευρα πολλά, χωρίς λόγο δηλαδη πραγματικο δε μ εχω πιασει ακομα να χω νευρα στο ακυρο! Το μονο που χω παρατηρησει ειναι οτι αν για καποιο λογο αρχισω να κλαίω, ε μετα δεν κλείνει η βρύση! Ακομα κ για μαλακια να ειναι, μαλλον νιωθω τυψεις κι απο πανω επειδη κλαιω κ νιωθει ο μπεμπης τη στενοχώρια κ κλαιω κι αλλο μετα! χαχαχαχαχ, αιντεεεε, και ποτε δεν ημουν κλαψιάρα σημειωτέον, αναισθησια μια ζωη...


Σφηνα εγω δεν χρησιμοποιησα... απλα το ανεφερα οτι εχουν βγει σφηνες γι αυτο το λογο. Ειναι αμφιλεγομενο σαν προιον η σφηνα. Ετσι εγω απλα της εκανα κουλουριτσα μια κουβερτουλα και της την εβαζα πισω απο την πλατουλα της ν ατην στηριζει...

683ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Φεβ 04, 2013 5:48 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
voula1980 έγραψε:Κκαλησπερα κι απο μενα, σας διαβασα....
Γραμματικη πως ανακαλυψατε την υπερμετρωπια στη μικρη??? Στεφυ μου περαστικα στη μικρη σου, Γεωργια περαστικα κι σε σενα..
Οσο αφορα τα δικα μου πεθερογονεις, κοριτσια ειναι ακριβως το αντιθετο, η πεθερα μου επειδη δουλευει, κι γενικα κι ο πεθερος μου την βλεπουν την εγγονα μια φορα στις δεκα δεκαπεντε μερες κι αυτο Κυριακη, δεν την εχουν ζησει καθολου, οι γονεις μου μενουν Πετρουπολη, η μανα μου δεν οδηγαει για να ερθει θελει τρεις συγκοινωνιες, μου ερχεται τωρα που βαρυνα μια φορα τη βδομαδα, αλλα οταν μαλωνω τη Μαρια δεν μου λεει τιποτα, βεβαια η Μαρια την κανει οτι θελει, αλλα γενικα δεν επεμβαινει στην διαπαιδαγωγηση, ο μπαμπας μου δεν της χαλαει χατηρι, αλλα γενικα την βλεπουν λιγο για να μου την κακομαθουν..
Τωρα αυτο εχει κι τα θετικα κι τα αρνητικα του, εχω σκουσει απο την πεθερα μου, με εμμεσο τροπο οτι την εχω κακομαθει, η Μαρια ειναι δυσκολο παιδι, ε τι αλλο να της κανω, τη μαλωνω, τη βαζω τιμωρια κι ειναι μονο 14 μηνων, ξυλο παντως δεν προκειτε να της δωσω ..
Οσο αφορα οταν με το καλο γεννησω θα ερθει η μανα μου μεχρι να σαραντησω για τις δουλειες του σπιτιου κι για το φαγητο, γιατι με αποκλειστικο θηλασμο, εισαι ολη μερα με το στηθος εξω..
Οσο αφορα το θηλαστρο Δεσποινουλα κι Γεωργια θα σας συμβουλευα να παρετε νοσοκομειακό,..
Διαφωνω Δεσποινα οτι θα σε αγχωσει η ζυγαρια, το ξερεις οτι με το θηλαστρο δεν παραγεται γαλα, δηλαδη μπορει να βγαλεις μονο 30 μλ ενω αν εβαζες το παιδι στο στηθος θα σου παρηγαγε γαλα εκεινη τη στιγμη κι θα τρεφοταν κανονικα, πιο πολυ θα αγχωθεις με το θηλαστρο παρα με τη ζυγαρια...
Οσο Γεωργια για το γαλα νερο που λες, δεν ισχυει, καθε γυναικα εχει το καταλληλο γαλα για το παιδί της, ναι συμφωνω οτι πρεπει να τρεφεσαι σωστά, ειδικα μεχρι ν α εδραιωθει ο θηλασμος, αλλα οχι οτι θα παχυνει το γαλα...
Ναντια προσοχη τωρα με τις δουλειες..
Μπραβο Στεφυ που εχεις ταακωθει τοσο λιγο μετον αντρα σου, εγω με τον δικο μου, ειμαστε επτα χρονια μαζι κι εχουμε τσακωθει, απο τοτε που γεννηθηκε η Μαρια πολλες φορες, γιατι ερχεται κουρασμενος απο τη δουλεια, εγω ειμαι κλεισμενη σπιτι, που δεν ημουν μαθημενη, ειναι κι αγρια η Μαρια κι ξεσπαω σε εκεινον...Αλλα τα βρισκουμε μετα, ευτυχως με καταλαβαινει...


βουλα μου καταραχας οταν λες θηλαστρο νοσοκομειακο λες αυτα που τα νοικιαζουν;μου ειχαν δωσει ενα χαρτι θυμαμαι στο πρωτο για ενοικιαση.αν τρως σωστα δηλαδη αποκλειεται να νερωσει το γαλα σου σωστα;
οσο για την υπερμετρωπια της μικρης μου παρατηρησα περισυ το πασχα περιπου οτι το ενα ματακι οταν εστιαζε καπου κοντα οτι εμπαινε προς τα μεσα.μετα παρατηρησα οτι και τα 2 το εκαναν αυτο .και ετσι το συζητησα και με την παιδιατρο και την πηγα σε παιδοοφθαλμιατρο.σε 2 κιολας για να εχω ας πουμε σφαιρικη γνωμη.

684ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Φεβ 04, 2013 5:49 am

τουρτιτσα

τουρτιτσα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και να δεις πως θα γινεις ναντια μετα την γεννα.και εγω ετσι αναισθητη ημουν αλλα μετα τα παιδια αλλαξα πολυ.
εγω νευρα εχω απο την πρωτη στιγμη.τις εγκυμοσυνες μου τις καταλαβαινα απο τα ανεξηγητα νευρα.

685ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Φεβ 04, 2013 5:49 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Nancy82 έγραψε:Να σου πω βρε Τζένη έλεγα για πρασόρυζο αλλά πράσο με πατάτες πως γίνεται; Εσύ πως τα πας; Όλα καλά; Τώρα που σε είδα θυμήθηκα ότι μετά τη βόλτα που βγήκαμε προχθές και χθες μετά μου έριξε ένα ξεμάτιασμα η πεθερά και μου είπε ότι είχα τρελό μάτι! Η κοιλιά τραβάει μάλλον τι να πω! Και φαντάσου εγώ είμαι αυτή που λέω ότι δεν τα πιστεύω αυτά!

Ela Nancy! Είμαι καλύτερα, μου κάνανε και ένα θυμιάτισμα κ μένα. Το πς ράσσο με πατάτες είναι πολύ ωραίο, σψτάρεις τις πατάτες με τα κρεμμύδια, σκορδάκι, σβήνεις με κρασί, προσθέτεις λάδι, λίγο πελτέ και τα πράσα, νερό, αλάτι, πιπέρι, ρίγανη και αφήνεις να βράσει. Γίνεται χάρμα προσθέτοντας μέσα και σωταρισμένο χωριάτικο λουκάνικο.

686ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Φεβ 04, 2013 5:50 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
http://www.paidiatros.com/children/infant-sleep-positioners-suffocation-risk/

Βεβαια εδω λεει να το εχεις το παιδι ανασκελα... αλλα φανταζομαι με το κεφαλακι του να πλαγιαζει...

687ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Φεβ 04, 2013 5:52 am

τουρτιτσα

τουρτιτσα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
stefy έγραψε:
nantiaf έγραψε:Πο, πο κορίτσια, σας διάβαζα και φούντωσα με τις φάσεις γιαγιαδοπαππούδων που κάνουν του κεφαλιού τους, τρελαίνομαι και μονο που το φαντάζομαι... Κι εγω εχω σκοπό να μην αφήσω σε καμια περιπτωση να κανουν μαλακιες που δε θέλω! Ειτε βαζοντας εγω χερι στους δικους μου είτε ο άντρας μου στους δικους του, κομμένα, θα φρικάρω και θα τους παρει κ θα τους σηκώσει ετσι και αρχισουν να κανουν του κεφαλιου τους! Ας μη συγχυζομαι ακομα, ελπίζω να εχουμε συνεννοηση ολοι αλλιώς δε θα εχουμε καλα ξεμπερδεματα...

Στεφυ συμφωνω μαζί σου, κι εγώ στην καλαθούνα με σφήνα, στα πλάγια θα τον εχω με το καλό και μετα στην κούνια του πάλι με τη σφήνα. Μεχρι ποσο μηνών τα κοιμίζουμε με σφήνα στο πλάι βρε κορίτσια?
Περαστικά στην μπουμπού σου, είναι η ηλικία της τέτοια που προσπαθεί ν αυτονομηθεί στα πάντα, γι αυτο ολα θελει να τα κανει μονη της, αρχισαν τα όργανα, κουράγιο..!

Τουρτίτσα, περαστικά σου, πο πο αυτο το να μην μπορω να κοιμηθω το βραδυ απο βηχα ή μπουκωμα είναι απ τα χειρότερά μου!! Καλυτερα 39 πυρετο παρα να βηχω κ να μην μπορω να παρω ανασα!



Εγώ δεν μπορώ να πω ρε κορίτσια πως εχω νευρα πολλά, χωρίς λόγο δηλαδη πραγματικο δε μ εχω πιασει ακομα να χω νευρα στο ακυρο! Το μονο που χω παρατηρησει ειναι οτι αν για καποιο λογο αρχισω να κλαίω, ε μετα δεν κλείνει η βρύση! Ακομα κ για μαλακια να ειναι, μαλλον νιωθω τυψεις κι απο πανω επειδη κλαιω κ νιωθει ο μπεμπης τη στενοχώρια κ κλαιω κι αλλο μετα! χαχαχαχαχ, αιντεεεε, και ποτε δεν ημουν κλαψιάρα σημειωτέον, αναισθησια μια ζωη...


Σφηνα εγω δεν χρησιμοποιησα... απλα το ανεφερα οτι εχουν βγει σφηνες γι αυτο το λογο. Ειναι αμφιλεγομενο σαν προιον η σφηνα. Ετσι εγω απλα της εκανα κουλουριτσα μια κουβερτουλα και της την εβαζα πισω απο την πλατουλα της ν ατην στηριζει...
και εγω το ιδιο με την στεφυ εκανα.σφηνα δεν εχω παρει. 'η εβαζα ενα μαξιλαρακι ομορφιας(αν δεν κανω λαθος οτι τα λενε ετσι) πισω απο την πλατουλα.και στο νοσοκομειο μας ειχαν δειξει να κανουμε μια πανα σαν κουλουρι και να την βαζουμε απο πισω.

688ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Φεβ 04, 2013 5:52 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:http://www.paidiatros.com/children/infant-sleep-positioners-suffocation-risk/

Βεβαια εδω λεει να το εχεις το παιδι ανασκελα... αλλα φανταζομαι με το κεφαλακι του να πλαγιαζει...

εγω το ανασκελα το φοβαμαι.εχω ακουσει το μπρουμυτα απο καποιους παιδιατρους αλλα το σιγουρο ειναι το πλαι τελικα

689ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Φεβ 04, 2013 5:54 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:http://www.paidiatros.com/children/infant-sleep-positioners-suffocation-risk/

Βεβαια εδω λεει να το εχεις το παιδι ανασκελα... αλλα φανταζομαι με το κεφαλακι του να πλαγιαζει...

εγω το ανασκελα το φοβαμαι.εχω ακουσει το μπρουμυτα απο καποιους παιδιατρους αλλα το σιγουρο ειναι το πλαι τελικα

Κι εγω πλαι θεωρω το πιο ασφαλες...

690ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Φεβ 04, 2013 5:55 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:http://www.paidiatros.com/children/infant-sleep-positioners-suffocation-risk/

Βεβαια εδω λεει να το εχεις το παιδι ανασκελα... αλλα φανταζομαι με το κεφαλακι του να πλαγιαζει...

εγω το ανασκελα το φοβαμαι.εχω ακουσει το μπρουμυτα απο καποιους παιδιατρους αλλα το σιγουρο ειναι το πλαι τελικα

Κι εγω πλαι θεωρω το πιο ασφαλες...

απλα για να μην πιανεται σε καθε γευμα μετα την αλλαζα και πλευρα για να μην πιανεται το χερακι της ο ωμος της κ.λ.π.

691ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Φεβ 04, 2013 5:56 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:http://www.paidiatros.com/children/infant-sleep-positioners-suffocation-risk/

Βεβαια εδω λεει να το εχεις το παιδι ανασκελα... αλλα φανταζομαι με το κεφαλακι του να πλαγιαζει...

εγω το ανασκελα το φοβαμαι.εχω ακουσει το μπρουμυτα απο καποιους παιδιατρους αλλα το σιγουρο ειναι το πλαι τελικα

Κι εγω πλαι θεωρω το πιο ασφαλες...

απλα για να μην πιανεται σε καθε γευμα μετα την αλλαζα και πλευρα για να μην πιανεται το χερακι της ο ωμος της κ.λ.π.

Ετσι ακριβως... Τελικα τα ιδια κανουμε εμεις οι δυο ακριβως! Very Happy

692ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Φεβ 04, 2013 5:57 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τελικα η ΜΑΜ καποιο ζορι τραβαει μαζι μου Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy δεν μου απανταει στο mail μου... Very Happy

693ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Φεβ 04, 2013 5:58 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:Τελικα η ΜΑΜ καποιο ζορι τραβαει μαζι μου Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy δεν μου απανταει στο mail μου... Very Happy

την ολοκληρωσες την εγγραφη επιτυχως σιγουρα;
εφαγε στραβωμα συγκεκριμενα με εσενα; Very Happy

τι ζωδιο εισαι αληθεια στεφυ;

694ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Φεβ 04, 2013 5:58 am

τουρτιτσα

τουρτιτσα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
βουλα για το γαλα που λες εγω πιστευω οτι δεν εχουν ολες οι γυναικες το ιδιο ουτε σε ποσοτητα ουτε σε "ποιοτητα"
μια ξαδερφη του αντρα μου με αποκλειστικο θηλασμο το μωρο της σε 40 μερες πηρε 2μιση κιλα.της το εξετασαν και ειπαν οτι ηταν πολυ θρεπτικο.
τα δικα μου τα παιδια δεν χορταιναν με το δικο μου.

695ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Φεβ 04, 2013 5:59 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Παραγγειλα αυτο για να καθαριζω τα δοντακια της κροης μου. Ακομη δεν κανει να βαλουμε οδοντοκρεμα και την οδοντοβουρτσα δεν την θελει... Για να δουμε με αυτο....

http://www.ebay.com/itm/NEW-Baby-Soft-Silicone-Finger-Toothbrush-Brush-for-Clear-Massage-A724-/280840980645?ssPageName=ADME:L:OC:US:3160

696ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Φεβ 04, 2013 6:00 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:Τελικα η ΜΑΜ καποιο ζορι τραβαει μαζι μου Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy δεν μου απανταει στο mail μου... Very Happy

την ολοκληρωσες την εγγραφη επιτυχως σιγουρα;
εφαγε στραβωμα συγκεκριμενα με εσενα; Very Happy

τι ζωδιο εισαι αληθεια στεφυ;

Ναι η εγγραφη ολοκληρωθηκε κανονικα... Αφου μου εστειλε μηνυμα καλωσορισματος...

Ειναι σε αλλαγη πανω και ειμαι αιγωκερος και υδροχοος με ωςροσκοπο ιχθυ...

Παιρνω κι απο αιγωκερο και απο υδροχοο... Ο αιγωκερος με προσγειωνει... αλλα αμα με πιασει το υδροχοιστικο.... ειμαι πολυ φευγα...

697ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Φεβ 04, 2013 6:10 am

nantiaf

nantiaf
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Stefy κι εσυ υδροχοΐνα??? Ααααα, Γραμματικη γίναμε τρεις εδω μεσα!!! χαχαχαχ, καλα πώς νομιζα πως ειναι Ταυρινα η Στεφυ? Μαλλον ειναι η μπουμπου της και μπερδευτηκα!!! Ε ρε ζούρλα εδω μεσα που μζευτηκαμε πολλες! χαχαχαχαχ! Εγω Υδροχοίνα με ωροσκόπο Ταύρο!

Αχ Στεφυ αγχωθηκα με το αρθρο για τις σφήνες... Δηλαδη ετσι με το κουβερτακι που του τύλιγες εσυ μαλλον ήταν πιο χαμηλα και λιγο πλαγίως ε?? Ενω η σφηνα το παραπάει πλάγια? Ουφ... Τι αγχη θα τραβηξουμε παναγια μου!

Ρε κορίτσια, τι γίνεται με τις εξετασεις μας? Ολα τα διαγνωστικά κέντρα έχουν επίσχεση και πληρώνουμε τώρα εκεί κ πρεπει να τα παρυμε απο τα γραφεια του ΕΟΠΥΥ που ποτε δεν τα δινουν???? Γαμωτο! Τα εχου κανει μπουρδέλο. Αυτο δεν ειναι συστημα υγείας...σύστημα ασθενείας είναι!

698ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Φεβ 04, 2013 6:24 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τζένη μου ευχαριστώ! Την επόμενη φορά θα το δοκιμάσω έτσι το πράσο! Τώρα έγινε πρασόρυζο!
Δηλαδή θα πληρώνουμε κανονικότατα απο τη τσέπη μας και μετά τρεχάτε στον ΕΟΠΠΥ να φτιάξουμε τα χαρτιά για να μην πάρουμε μία...Πολύ ωραία! Αχ Παναγίτσα μου έχε μας καλά να μην χρειαστούμε γιατρούς και εξετάσεις!

699ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Φεβ 04, 2013 6:34 am

nantiaf

nantiaf
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Nancy82 έγραψε:Τζένη μου ευχαριστώ! Την επόμενη φορά θα το δοκιμάσω έτσι το πράσο! Τώρα έγινε πρασόρυζο!
Δηλαδή θα πληρώνουμε κανονικότατα απο τη τσέπη μας και μετά τρεχάτε στον ΕΟΠΠΥ να φτιάξουμε τα χαρτιά για να μην πάρουμε μία...Πολύ ωραία! Αχ Παναγίτσα μου έχε μας καλά να μην χρειαστούμε γιατρούς και εξετάσεις!

Ασε Νάνσυ μου, το Δεκέμβριο αγόρασα γυαλιά με αυτον τον τρόπο πήγα κατεθεσα αποδειξεις και λοιπά κι ακομα μου δίνουν αυτο το μεγααααλο ποσό των 80 ευρώ που καλύπτεται...ακομα το περιμένω... Τωρα θέλω να κανω τις εξετασεις του μηνα για να παω στη γιατρινα και ολα εχουν επισχεση ρε ..ούστη μου... Τι θα κανω? Και δεν ξερουν και για ποσες μερες θα κρατησει... Θα παω να σκαω 50αρια τώρα δηλαδη? Αι σιχτήρ ολοι τους... Στο διάαααολο κι ακομα παραπερα να πανε.

700ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Δευ Φεβ 04, 2013 6:39 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:Τελικα η ΜΑΜ καποιο ζορι τραβαει μαζι μου Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy δεν μου απανταει στο mail μου... Very Happy

την ολοκληρωσες την εγγραφη επιτυχως σιγουρα;
εφαγε στραβωμα συγκεκριμενα με εσενα; Very Happy

τι ζωδιο εισαι αληθεια στεφυ;

Ναι η εγγραφη ολοκληρωθηκε κανονικα... Αφου μου εστειλε μηνυμα καλωσορισματος...

Ειναι σε αλλαγη πανω και ειμαι αιγωκερος και υδροχοος με ωςροσκοπο ιχθυ...

Παιρνω κι απο αιγωκερο και απο υδροχοο... Ο αιγωκερος με προσγειωνει... αλλα αμα με πιασει το υδροχοιστικο.... ειμαι πολυ φευγα...


ημουν σιγουρη οτι εχεις κατι υδροχοιστικο μεσα σου.και εγω υδροχοος ειμαι και μαλιστα σε 2 μερες εχω γενεθλια.ειμαστε τρελοι οι υδροχοοοι οπως και αυριστα κεφαλια βεβαια

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 28 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις