Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
78 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 78 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
arco iris έγραψε:απο χτες αχω γραψει τρεις φορες και ολο καποιος με διακοπτει και δεν το στελνω......λοιπον.......ο λογος που η κοπελα φοβαται ειναι οτι ηδη μια φορα αυτη η συμπεριφορα της τα εκανε μπαχαλο στη ζωη της οπως ειπε.......αρα?????εχει δικιο!

τα πολλα πολλα ποτε δεν εκαναν καλο σ αυτες του ειδους τις συγγενειες παιδια......οσο και να τα πανε καλα, κατι θα βρεθει, μου ειπε, σου ειπα, του ειπε και θα αναψει το σπιρτο

το κακο ειναι οτι το ξεκιναει η ιδια της η μανα, δες της λες να κοβει φορα σιγα σιγα??????

λοιπον εχουμε και λεμε ειμαι 31 χρονων γυναικα αυτο σημαινει οτι θελω να κανω οικογενεια με τον αντρα που ειμαι 3 χρονια και για αυτο αποφασισαμε λιγο πριν τα χριστουγεννα να γνωρισουν οι γονεις μου τους δικους του, ο πατερας μου ειναι καπετανιος και επειδη ( λογο κρισης ) ταξιδευε εναν χρονο και θα ξαναφυγει συντομα αποφασισαμε να τον τιμισουμε να κανουμε τραπεζι και με την ευκαιρια να δει και μενα οτι μπαινω στον καλο το δρομο και να νιωσει πιο ανετα με τον γαμπρουλη του που τον αγαπαει πολυ.... απο το να γωριστουν ομως μεχρι να φτασουν μεσα σε 2 μηνες να εχουν γινει κολλητες οι συμπεθερες , υπαρχει αποσταση...αν ειναι ετσι τωρα οταν πρωτα ο θεος παναγια μου τους κανουμε εγγονι και παντρευτουμε τι θα γινει...θα μενουν μαζι μας κατω αυτες και επανω εμεις???
ουσιαστικα...το προβλημα μου ειναι οτι δεν με εφτανε που 31 τοσα χρονια ειχα την μανα μου...που μια ζωη κανει στην ζωη μας ( σε εμενα και στα αδελφια μου ) οτι τις καπνισει...με εφτασε ηδη μια φορα να παντρευτω και να χωρισω...επαναλαμβανει τα ιδια ακριβως λαθη με τριπλη πληθορικοτιτα ( φοβουμενη μαλλον μην μεινω στο ραφι που περασα τα 30 )....εχω και τους συμπεθερους...και ιδιαιτερα την μανα του που φοβαται μην χασει τον γιο της...και προσπαθει με πλαγιο τροπο να βρει σημειο επαφης...
και αλλα πολλα..εχει καει η γουνα μου και ξερω, δυο μερες σκατα ειμουνα αλλα μια ειναι η ουσια...πως με τον αντρουλι μου ειμαστε μια γροθια....
Την μανα μου την ξεχεσα...οσο για τους συμπεθερους...χαχαχα...αυτους τους ανελαβε ο πασας μου....αφου μας γραψανε με τετοιο τροπο, τα ακουσανε...τωρα η αληθεια ειναι πως οι συμπεθερες ( που ειναι και μιγιαγκιχτες και παρεξιγισιαρες) συνεχιζουν να κανουν παρεα....Razz Razz οποτε..καταλαβαινεται..κακο σκοπο εχουν..και να μην εχουν θα αποκτισουν..

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
arco iris έγραψε:απο χτες αχω γραψει τρεις φορες και ολο καποιος με διακοπτει και δεν το στελνω......λοιπον.......ο λογος που η κοπελα φοβαται ειναι οτι ηδη μια φορα αυτη η συμπεριφορα της τα εκανε μπαχαλο στη ζωη της οπως ειπε.......αρα?????εχει δικιο!

τα πολλα πολλα ποτε δεν εκαναν καλο σ αυτες του ειδους τις συγγενειες παιδια......οσο και να τα πανε καλα, κατι θα βρεθει, μου ειπε, σου ειπα, του ειπε και θα αναψει το σπιρτο

το κακο ειναι οτι το ξεκιναει η ιδια της η μανα, δες της λες να κοβει φορα σιγα σιγα??????
Α! ΒΡΕ arco πως με καταλαβαινεις...! αχ

fmg 75


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
αν το εχει ομως η μανα σου να ανακατευεται οτι και να κανεις δε νομιζω να τη κανει να κανει πισω...με καταλαβες τι εννοω???? Rolling Eyes Rolling Eyes

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
fmg 75 έγραψε:αν το εχει ομως η μανα σου να ανακατευεται οτι και να κανεις δε νομιζω να τη κανει να κανει πισω...με καταλαβες τι εννοω???? Rolling Eyes Rolling Eyes

ΑΧ...σε καταλαβαινω, για αυτο ειπαμε να μην μπουμε στο τρυπακι της, και απλα να απεχουμε απο οτι κανουν, για νακαταλαβει και η μανα μου οτι αυτη τη φορα σε αυτη την παροδια θα ειναι μονη της... τελεια και παυλα.

fmg 75


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κατα τη γνωμη μου αυτο που λες ειναι το καλυτερο αντε να ναι περαστικο και να ηρεμησεις Wink Wink Wink

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
fmg 75 έγραψε:κατα τη γνωμη μου αυτο που λες ειναι το καλυτερο αντε να ναι περαστικο και να ηρεμησεις Wink Wink Wink

περαστικα τους θα ελεγα εγω Wink

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kleopatra1981 έγραψε:
mhtsaina έγραψε:
fatsoulini έγραψε:
mhtsaina έγραψε:fatsoulini, πόσων χρονών είναι παιδί μου ο φίλος σου κι έχει μάνα 45 χρονών;; Shocked

28 και εγω 31 στα 32

Πωπωωωω τόσο μικρή μανούλα ε; Αλλά και η δικιά σου δεν πάει πίσω από ό,τι διάβασα! Να σου πω, μήπως τυχόν όλο αυτό το άγχος σου πηγάζει από το ότι δε θέλεις ακόμη να το επισημοποιήσεις (ή ότι δε θέλεις να το επισημοποιήσεις γενικά); Ειλικρινά, στην ηλικία που βρίσκεστε, μια απλή γνωριμία με τους γονείς δεν είναι ΠΟΤΕ μια ΑΠΛΗ γνωριμία με τους γονείς. Κι εσάς μπορεί να μην ήταν ο σκοπός σας ο αρραβώνας, αλλά οι δικοί σας μάλλον έτσι το κατάλαβαν κι έτσι το αντιλαμβάνονται μέχρι τώρα. Οπότε, απλώς γνωρίζονται καλύτερα μεταξύ τους, περιμένοντας ότι θα παντρευτείτε σύντομα. Κι αν μεν θέλετε κι εσείς να παντρευτείτε, τότε πρόβλημα δεν βλέπω να υπάρχει και το πολύ πολύ να δυσανασχετούσες λίγο με τις συχνές επαφές των συμπεθέρων. Για να σε ενοχλεί όμως τόσο πολύ, μήπως απλά δε θέλεις πολλά πολλά μεταξύ των γονιών σας, ώσπου να καταλήξετε οι δυο σας τι θέλετε να κάνετε στο μέλλον; Απλές σκέψεις κάνω, μπορεί να πέφτω και τελείως έξω...


Θα συμφωνήσω με τη mhtsaina!! Μήπως ναι μεν τον θέλεις,απλά ο γάμος δεν είναι στα άμεσα σχέδιά σου; Μήπως επειδή έκανες ένα αποτυχημένο γάμο,φοβάσαι να δεσμευτείς ξανά;

και γαμο θελουμε αλλα το κυριοτερο θελουμε να κανουμε οικογενεια, αφου σπιτι εχουμε κλπ.

fmg 75


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ολα καλα θα πανε θα δεις οσο εισαι καλα με τον αντρα σου μη αγχωνεσαι Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
twinsmom έγραψε:Πιστεύω ότι καλά κάνεις και αγχώνεσαι, δεν έχουν καμία δουλειά να έχουν αυτα τα παρεδώσε, γιατί όπως κατάλαβα πρόβλημα δημιουργούν και εσύ το ξέρεις από παλαιότερα αν κατάλαβα καλά.εσύ μίλα με τους δικούς σου και ο καλός σου με τους δικούς του. Τυπικές σχέσεις και όλοι μάζι μόνο αν εσείς το επιδιώξετε. Very Happy


ναι μιλισα Twisted Evil με τους δικους μου και ο καλος μου εβαλε στην θεση τους τους δικους του...
ομως ξερεις τι καταφεραν...να μην θελω να τους δω ( δεν το λεω στον αντρα μου αυτο ) καταφεραν να με κανουν να τους αποφευγω... τελειως τυπικες σχεσεις απο εδω και περα...

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μαμά Βασιλικής έγραψε:
mhtsaina έγραψε:
fatsoulini έγραψε:
mhtsaina έγραψε:fatsoulini, πόσων χρονών είναι παιδί μου ο φίλος σου κι έχει μάνα 45 χρονών;; Shocked

28 και εγω 31 στα 32

Πωπωωωω τόσο μικρή μανούλα ε; Αλλά και η δικιά σου δεν πάει πίσω από ό,τι διάβασα! Να σου πω, μήπως τυχόν όλο αυτό το άγχος σου πηγάζει από το ότι δε θέλεις ακόμη να το επισημοποιήσεις (ή ότι δε θέλεις να το επισημοποιήσεις γενικά); Ειλικρινά, στην ηλικία που βρίσκεστε, μια απλή γνωριμία με τους γονείς δεν είναι ΠΟΤΕ μια ΑΠΛΗ γνωριμία με τους γονείς. Κι εσάς μπορεί να μην ήταν ο σκοπός σας ο αρραβώνας, αλλά οι δικοί σας μάλλον έτσι το κατάλαβαν κι έτσι το αντιλαμβάνονται μέχρι τώρα. Οπότε, απλώς γνωρίζονται καλύτερα μεταξύ τους, περιμένοντας ότι θα παντρευτείτε σύντομα. Κι αν μεν θέλετε κι εσείς να παντρευτείτε, τότε πρόβλημα δεν βλέπω να υπάρχει και το πολύ πολύ να δυσανασχετούσες λίγο με τις συχνές επαφές των συμπεθέρων. Για να σε ενοχλεί όμως τόσο πολύ, μήπως απλά δε θέλεις πολλά πολλά μεταξύ των γονιών σας, ώσπου να καταλήξετε οι δυο σας τι θέλετε να κάνετε στο μέλλον; Απλές σκέψεις κάνω, μπορεί να πέφτω και τελείως έξω...
Κι εγώ το ίδιο σκέφτηκα!!!Μήπως όλο αυτό σου προκαλεί άγχος για το ποιά θα είναι η συνέχεια? scratch

καλε μωρα ειμαστε τωρα, εμεις ξερουμε τι θελουμε να κανουμε στο μελλον!

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mhtsaina έγραψε:
fatsoulini έγραψε:
mhtsaina έγραψε:fatsoulini, πόσων χρονών είναι παιδί μου ο φίλος σου κι έχει μάνα 45 χρονών;; Shocked

28 και εγω 31 στα 32

Πωπωωωω τόσο μικρή μανούλα ε; Αλλά και η δικιά σου δεν πάει πίσω από ό,τι διάβασα! Να σου πω, μήπως τυχόν όλο αυτό το άγχος σου πηγάζει από το ότι δε θέλεις ακόμη να το επισημοποιήσεις (ή ότι δε θέλεις να το επισημοποιήσεις γενικά); Ειλικρινά, στην ηλικία που βρίσκεστε, μια απλή γνωριμία με τους γονείς δεν είναι ΠΟΤΕ μια ΑΠΛΗ γνωριμία με τους γονείς. Κι εσάς μπορεί να μην ήταν ο σκοπός σας ο αρραβώνας, αλλά οι δικοί σας μάλλον έτσι το κατάλαβαν κι έτσι το αντιλαμβάνονται μέχρι τώρα. Οπότε, απλώς γνωρίζονται καλύτερα μεταξύ τους, περιμένοντας ότι θα παντρευτείτε σύντομα. Κι αν μεν θέλετε κι εσείς να παντρευτείτε, τότε πρόβλημα δεν βλέπω να υπάρχει και το πολύ πολύ να δυσανασχετούσες λίγο με τις συχνές επαφές των συμπεθέρων. Για να σε ενοχλεί όμως τόσο πολύ, μήπως απλά δε θέλεις πολλά πολλά μεταξύ των γονιών σας, ώσπου να καταλήξετε οι δυο σας τι θέλετε να κάνετε στο μέλλον; Απλές σκέψεις κάνω, μπορεί να πέφτω και τελείως έξω...

Επεσες εξω! αντιθετως θελουμε να προχωρισουμε, κατα τα αλλα τα μπλα μπλα και τα πολλα παρε δωσε ποτε δεν τα ενεκριναμε...

????????


Επισκέπτης
ΚΟΙΤΑ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ Κ ΥΙΟΘΕΤΗΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΞΙΝΙΛΑ ΠΟΥ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΟΤΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ. ΦΥΣΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΟΥ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΣΟΥ. ΕΜΕΝΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΑΜΟ ΟΤΑΝ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΓΑΜ..ΤΑ ΠΡΕΚΙΑ, ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΑΡΩ 3 ΜΗΝΕΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ( ΠΟΥ ΕΠΑΙΡΝΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ) Κ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΟΛΟ ΚΑΤΙ ΕΙΧΑ. ΤΗ ΜΙΑ ΜΕ ΠΟΝΟΥΣΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ, ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ, ΤΗΝ ΑΛΛΗ Ο ΚΟΛ..ΜΟΥ...ΗΜΟΥΝ ΚΑΠΩΣ Κ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΣΤΑ ΜΑΜΑ Κ ΤΟΥ ΚΟΛΟΥ ΤΑ 9ΜΕΡΑ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΝΕ ΣΤΗ ΠΟΡΕΙΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΜΕΤΑ ΠΑΛΙ ΣΚΑΤΑ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΑΛΛΑ ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ. ΜΕ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΑΝ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ Κ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΕΝΑ ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΧΑ ΧΩΡΙΣΕΙ 10 ΦΟΡΕΣ...ΜΗ ΜΑΣΑΣ, ΝΑ ΚΟΙΤΑΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΛΕΙΝΕΙ Η ΠΟΡΤΑ ΣΟΥ. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΜΑΝΑ Κ ΠΕΘΕΡΑ ΣΤΗ ΠΟΡΕΙΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΥΤ...ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ Κ ΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΘΑ ΓΕΛΑΤΕ Wink Wink Wink

SPINAKOS7

SPINAKOS7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγώ πάλι όταν ήμουν λογοδοσμένοι χαιρόμουν που τα συμπεθερικά είχαν καλή σχέση μεταξύ τους, και τώρα που παντρεύτηκα πάλι καλές είναι η σχέσεις μεταξύ τους, δηλαδή τι θα ήθελες να κατηγορεί το ένα ζευγάρι το άλλο?
Και μην ξεχνάς ότι ούτε εσύ έχεις το δικαίωμα να τους επιβάλεις τι θα κάνουν...
Ετσι λέω εγω!
Εσυ κοίταξε να είσαι τυπική απεναντί τούς και θα βγεις κερδισμενη

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
katnik75 έγραψε:ΚΟΙΤΑ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ Κ ΥΙΟΘΕΤΗΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΞΙΝΙΛΑ ΠΟΥ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΟΤΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ. ΦΥΣΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΟΥ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΣΟΥ. ΕΜΕΝΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΑΜΟ ΟΤΑΝ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΓΑΜ..ΤΑ ΠΡΕΚΙΑ, ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΑΡΩ 3 ΜΗΝΕΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ( ΠΟΥ ΕΠΑΙΡΝΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ) Κ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΟΛΟ ΚΑΤΙ ΕΙΧΑ. ΤΗ ΜΙΑ ΜΕ ΠΟΝΟΥΣΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ, ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ, ΤΗΝ ΑΛΛΗ Ο ΚΟΛ..ΜΟΥ...ΗΜΟΥΝ ΚΑΠΩΣ Κ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΣΤΑ ΜΑΜΑ Κ ΤΟΥ ΚΟΛΟΥ ΤΑ 9ΜΕΡΑ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΝΕ ΣΤΗ ΠΟΡΕΙΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΜΕΤΑ ΠΑΛΙ ΣΚΑΤΑ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΑΛΛΑ ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ. ΜΕ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΑΝ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ Κ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΕΝΑ ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΧΑ ΧΩΡΙΣΕΙ 10 ΦΟΡΕΣ...ΜΗ ΜΑΣΑΣ, ΝΑ ΚΟΙΤΑΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΛΕΙΝΕΙ Η ΠΟΡΤΑ ΣΟΥ. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΜΑΝΑ Κ ΠΕΘΕΡΑ ΣΤΗ ΠΟΡΕΙΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΥΤ...ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ Κ ΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΘΑ ΓΕΛΑΤΕ Wink Wink Wink


kat για να μιλας ετσι σιγουρα σας εχουν αλλαξει τα φωτα, το οτι θα τα κανουν π.. μεταξύ τους αυτο ειναι θεμα χρόνου.

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
SPINAKOS7 έγραψε:Εγώ πάλι όταν ήμουν λογοδοσμένοι χαιρόμουν που τα συμπεθερικά είχαν καλή σχέση μεταξύ τους, και τώρα που παντρεύτηκα πάλι καλές είναι η σχέσεις μεταξύ τους, δηλαδή τι θα ήθελες να κατηγορεί το ένα ζευγάρι το άλλο?
Και μην ξεχνάς ότι ούτε εσύ έχεις το δικαίωμα να τους επιβάλεις τι θα κάνουν...
Ετσι λέω εγω!
Εσυ κοίταξε να είσαι τυπική απεναντί τούς και θα βγεις κερδισμενη

hey, καλέ δεν ειμαι προκατελιμενη καμμένη ειμαι και μαλιστα πολύ, δεν λέω οτι πρεπει ντε και καλά όλα να πάνε σκατά, αν με ρωτουσες δε 6 μηνες πριν για τα πεθερικα μου θα σου ελεγα τα καλύτερα λόγια, αυτο δεν αλλαξε εντελως, αλλαξε εν μερη και οσο παει περισσοτερο..απο την ημερα που η πεθερα μου μου εδειξε οτι κανει μαλακιες ( μανα και πεθερα ειναι πολύ πληθωρικές γυναικες ), σας τα εχω γραψει σε αλλο ποστ, εν εχω αλλο απ'το να 'μαι σε αποσταση..και εγω κι ο αντρας μου για να χουμε την ησυχια μας...

????????


Επισκέπτης
ΣΤΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ 2 ΑΤΑΚΕΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΚΙΑ. Η ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΤΟ ΝΥΦΙΚΟ "ΜΗ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΕΔΕΣΕΣ ΤΟ ΓΑΙΔΑΡΟ ΣΟΥ" Κ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΧΤΕΝΙΖΑΝ ΣΤΟ ΓΑΜΟ " ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΜΕΡΑ?ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΕΡΑΣΑ ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΑ ΧΑΡΤΙΑ. ΡΩΤΑΕΙ ΜΙΑ ΦΙΛΗ, ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΑΓΧΟΣ?ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΟΤΑΝ ΠΑΝΤΡΕΥΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥΣ. ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΧΩ ΑΓΧΟΣ???ΑΛΛΟΣ ΓΑΜΑΕΙ ΑΛΛΟΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ" ΜΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΤΡΟΠΟ Κ ΟΧΙ ΜΕ ΝΕΥΡΑ Κ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ (ΠΟΥ ΤΟ ΧΩ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ) ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ Κ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΓΙΑ ΚΟΙΝΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ. ΕΙΝΑΙ ΜΑΝΑ ΤΟΥ Κ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ 3ΜΗΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑ, ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΣΤΗ ΖΥΓΑΡΙΑ Κ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ, ΚΑΘΑΡΑ ΤΥΠΙΚΑ Κ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Κ ΜΟΝΟ, ΝΑ ΥΠΑΡΧΩ ΚΑΠΟΥ. ΟΤΑΝ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΔΥΝΑΜΙΑ, ΗΜΟΥΝ ΠΙΟ ΠΟΛΥ Κ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΟΥΝΙΑΔΕΣ ΜΟΥ ΣΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΑΛΛΑ ΤΗ ΠΕΘΕΡΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΜΑΚΡΙΑ....ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΧΤΙΣΕΙΣ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ Κ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΑΠ ΕΞΩ. ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ Κ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΟΥΣ, ΕΧΟΥΝ ΖΗΣΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ..ΕΙΝΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΜΑΣ....ΜΗ ΧΑΜΠΑΡΙΑΖΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ Rolling Eyes

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
katnik75 έγραψε:ΣΤΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ 2 ΑΤΑΚΕΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΚΙΑ. Η ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΤΟ ΝΥΦΙΚΟ "ΜΗ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΕΔΕΣΕΣ ΤΟ ΓΑΙΔΑΡΟ ΣΟΥ" Κ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΧΤΕΝΙΖΑΝ ΣΤΟ ΓΑΜΟ " ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΜΕΡΑ?ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΕΡΑΣΑ ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΑ ΧΑΡΤΙΑ. ΡΩΤΑΕΙ ΜΙΑ ΦΙΛΗ, ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΑΓΧΟΣ?ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΟΤΑΝ ΠΑΝΤΡΕΥΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥΣ. ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΧΩ ΑΓΧΟΣ???ΑΛΛΟΣ ΓΑΜΑΕΙ ΑΛΛΟΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ" ΜΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΤΡΟΠΟ Κ ΟΧΙ ΜΕ ΝΕΥΡΑ Κ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ (ΠΟΥ ΤΟ ΧΩ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ) ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ Κ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΓΙΑ ΚΟΙΝΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ. ΕΙΝΑΙ ΜΑΝΑ ΤΟΥ Κ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ 3ΜΗΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑ, ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΣΤΗ ΖΥΓΑΡΙΑ Κ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ, ΚΑΘΑΡΑ ΤΥΠΙΚΑ Κ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Κ ΜΟΝΟ, ΝΑ ΥΠΑΡΧΩ ΚΑΠΟΥ. ΟΤΑΝ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΔΥΝΑΜΙΑ, ΗΜΟΥΝ ΠΙΟ ΠΟΛΥ Κ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΟΥΝΙΑΔΕΣ ΜΟΥ ΣΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΑΛΛΑ ΤΗ ΠΕΘΕΡΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΜΑΚΡΙΑ....ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΧΤΙΣΕΙΣ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ Κ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΑΠ ΕΞΩ. ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ Κ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΟΥΣ, ΕΧΟΥΝ ΖΗΣΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ..ΕΙΝΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΜΑΣ....ΜΗ ΧΑΜΠΑΡΙΑΖΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ Rolling Eyes

μονο το σπιτι μου και τον αντρα μου θα κοιταζω οπως κανω...τιποτα αλλο.

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
fatsoulini έγραψε:
katnik75 έγραψε:ΣΤΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ 2 ΑΤΑΚΕΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΚΙΑ. Η ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΤΟ ΝΥΦΙΚΟ "ΜΗ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΕΔΕΣΕΣ ΤΟ ΓΑΙΔΑΡΟ ΣΟΥ" Κ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΧΤΕΝΙΖΑΝ ΣΤΟ ΓΑΜΟ " ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΜΕΡΑ?ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΕΡΑΣΑ ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΑ ΧΑΡΤΙΑ. ΡΩΤΑΕΙ ΜΙΑ ΦΙΛΗ, ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΑΓΧΟΣ?ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΟΤΑΝ ΠΑΝΤΡΕΥΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥΣ. ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΧΩ ΑΓΧΟΣ???ΑΛΛΟΣ ΓΑΜΑΕΙ ΑΛΛΟΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ" ΜΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΤΡΟΠΟ Κ ΟΧΙ ΜΕ ΝΕΥΡΑ Κ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ (ΠΟΥ ΤΟ ΧΩ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ) ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ Κ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΓΙΑ ΚΟΙΝΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ. ΕΙΝΑΙ ΜΑΝΑ ΤΟΥ Κ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ 3ΜΗΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑ, ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΣΤΗ ΖΥΓΑΡΙΑ Κ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ, ΚΑΘΑΡΑ ΤΥΠΙΚΑ Κ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Κ ΜΟΝΟ, ΝΑ ΥΠΑΡΧΩ ΚΑΠΟΥ. ΟΤΑΝ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΔΥΝΑΜΙΑ, ΗΜΟΥΝ ΠΙΟ ΠΟΛΥ Κ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΟΥΝΙΑΔΕΣ ΜΟΥ ΣΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΑΛΛΑ ΤΗ ΠΕΘΕΡΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΜΑΚΡΙΑ....ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΧΤΙΣΕΙΣ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ Κ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΑΠ ΕΞΩ. ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ Κ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΟΥΣ, ΕΧΟΥΝ ΖΗΣΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ..ΕΙΝΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΜΑΣ....ΜΗ ΧΑΜΠΑΡΙΑΖΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ Rolling Eyes

μονο το σπιτι μου και τον αντρα μου θα κοιταζω οπως κανω...τιποτα αλλο.

ΜΑ ΤΙ ςΡΑΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΣ!!!ΤΟ ΠΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ!Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΑΣ ΣΥΜΑΖΕΨΕΙ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΟΥ!ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΑΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ...ΕΣΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΘΑ ΤΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
xaxa...και ελεγα ό,τι τελειωσε...κοριτσάκια μου όμορφα ..κάλα τα υποψιαζόμουν εγώ το πάρτυ τώρα αρχίζει... Sad
εχτες πήγαμε στα γεννεθλια του ξάδελφου του αντρούλη μου, μας καλεσε χτες και μας ειπε οτι θα ειναι και τα πεθερικά εκει, οταν το ακουσα είπα απο μέσα μου, ωχ...αλλα όχι απεξω μου μιας που συνηθως - όπως η ζωή με εχει μαθει - λειτουργώ με προγραμμα και δεν εξωτερικευω οτι μ*** μου κετευει στο κεφαλι!
Δεδομενου δε, οτι, ο αντρουλης μου ειχε καταλαβει, οτι η βλακεια που εγινε- ( δηλαδι να παει τελικα ολη η οικογενεια μου για πρωτη φορα στο πατρικό του και να γνωρισει ακομα και την γιαγια του...) μας στεναχωρισε, μας αγχωσε, και ολα αυτα τα εκανε - η μανα μου και η μανα του....
ετσι ο αντρουλης μου, προσπαθούσε μια 5 μερες τωρα να βρει τη μανα του στο τηλ. για να την γειωση, αλλα εκεινη ολο προφασιζοταν δικαιολογιες ( επειδη ειχε χεσμενη την φολια της ) και δεν εμφανιζοταν πουθενα!....
ετσι, καλα φανταστικα...οτι μιας που θα την εβρισκε στα γεννεθλια θα την ''στριμωχνε'' εκει... αυτο εγω δεν το γουσταρα να γινει και τοσο, γιατι το γεγονος οτι θα ημουν και εγω μπροστα...ηταν αρνητικο για εμενα..γιατι θα ευγενα η κακια...

---
διστυχως καπως ετσι εξελικτικαν τα πραγματα, αρχισαν απο μονοι τους να μας λενε οτι στεναχωριθικαν που δεν πηγαμε, ψεματα στα μουτρα μας οτι ο πεθερος ειπε στην πεθερα να μας το πει πρωτα ( πραγμα που δεν εγινε ) οτι ειμαστε αναισθητοι και τους σνομπαρουμε για αυτο δεν πηγαμε, οτι ( η πεθερα στον γιο της) - δεν εχεις μανα εσυ....οτι εγω τοσα χρονια μανα σου ειμαι και αμα σ'αρεσω, - δεν εχεις δουλεια εσυ να μου πεις ποτε θα μιλησω με την συμπεθερα, οτι εμεις σας καλεσαμε - εσεις δεν ηρθατε....και αλλα τετοια...
με τα νυχια και με τα δοντια κρατιωμουν 2 ωρες ( σποντες ) να μην μιλησω, ομως δεν αντεξα σε 3 φασεις και μιλησα -
η πρωτη ηταν οταν η πεθερα φοναζε μεσα στο αυτι μου, και ζητησα ευγενικα να χαληλωσει την ενταση...
η δευτερη ηταν οταν ο αντρας μου τους ειπε οτι μας στεναχωρισαν που δεν μας υπολογισαν σε μια τετοια συμαντική για εμας στιγμή - και μας στερισαν τη χαρα να δουμε να γνωριζει η 100 χρονων γιαγια του την οικογενεια μου ( πραγμα...ανικουστο..)
και εκεινοι απαντησαν με ενα σωρο ψεματα, οτι και καλα τους ειπε οτι δεν θελουμε να παμε...
τοτε ειπα και εγω οτι ειμουν μπροστα στο τελεσιδικο τηλεφωνημα και ακουσα που ελεγε εμεις αυριο βραδυ καλεσαμε τους συμπεθερους ( σημειωνω::: και τα αδελφια της..) αμα θελετε ελατε, και ο Φ. φοναζε... μα αυριο βραδυ δουλευω ρε μανα τι βλακειες ειναι αυτες! )

επισης ειπα οτι ειμαστε μεγαλα παιδια, και αμα θελουνε να μας παρουνε ολοι μαζι να μας πανε στα jumbo να μας ψωνίσουν... Embarassed τι να κανω ρε κοριτσια, μου ανευασαν το αιμα στο κεφαι οταν ελεγαν ενα σορο ψεματα μπροστα στα μουτρα μας...κι οταν ο πεθερος ειπε στον αντρουλη μου...την πικαραμε την νυφουλα μας για αυτο κανεις ετσι... ( εγω απαντησα:: αντιθετως κυριε Δ. δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα χαρα μου να σας βλεπω ετσι χαρουμενο!)

και λεω..ερωτηση:: δηλαδις ρε κοριτσια καλεσαν τους δικους μου ολους για να με πικαρουν?? Shocked Shocked Shocked
χαχαχααααααα...

να μην σας τα πολυλεω καθολη την δειαρκεια του τραπεζιου οι μπιχτες πηγαιναν και ερχονταν...μεχρι που η πεθερα εκανε παραγγελια να ακουσει το - φερτε το παιδι του χαρου του καζαντζιδη...και μας κοιτουσε ολο νοημα....

ενταξει βρε κοριτσια μου το οτι η οικογενεια μου εχει μια οικονομικη επιφανεια στην εποχη μας και ο γιος της δεν κακοπεσε και εχει βρει μια κοπελα τακτοποιημενη με σπιτι και με ολα ειναι κακο???

δεν καταλαβαινω, απο που ξεκινησε ολη αυτη η κοντρα....

το τελευταιο δε στο τραπεζι, ηταν και το κορυφαιο...την ωρα της χαιρετουρας ..ειπε στον γιο της, δεν εχεις μανα εσυ ( ολο νοημα) πως δεν με επιασαν τα γελια εκεινη τηω ωρα...απορω...) και ειπε... η γυναικα σου λεει βλακειες εγω ειπα στην συμπεθερα να σας ρωτησει, και να το κανονισετε....ε...τα πειρε τοτε ο δικος μου και της λεει:: δεν θα ασχολιθω αλλο μαζι σου, τελος. και γυρισε τοτε σε εμενα αυτη και ειπε...ο Φ. φταιει γιατι εγω του ειπα οτι πρεπει να ερθετε ...και εγω τοτε απαντησα...
κυρια βενετια εγω με τον αντρουλη μου τα βρισκουμε, μην εχετε την παραμικρη αμφιβολια, απλα μια συμβουλη επειδη μας αγαπατε και το ξερουμε.... Razz
η συμβουλη μου ειναι πως τετοιου ειδους κοινωνικες επαφες θελουν μια λεπτοτιτα, μια καλη συνενωηση και ενα επιπεδο....

και αρχιζει να φοναζει...τρεχοντας στις σκαλες...
δεν εχω ΕΓΩ δεν εχω επιιιιιιιιιπεδο..............

ΕΧΩ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ και ΓΟΝΕΙΣ, ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΩ - Σελίδα 3 328109

εκατσα στον καναπε οταν εφυγε..και μονολογουσα, καλα, δεν εφτανε η μανα μου τωρα την εχω εις διπλουν...και λεει τοτε ο αντρουλης μου, εις διπλουν αγαπη μου! κουραγιο μας
Razz

Ρουλακι

Ρουλακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
απορω τι σκας..αφου με τον αντρα σου τα βρισκετε και ειναι με το μερος σου και οικογενεια του θεωρει πλεον εσενα και οχι τα πεθερικα σου πρεπει να εισαι τρισευτυχισμενη και να τους αφησεις οοολους να κουρευονται!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις