Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
315 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 315 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 40]

326ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Σαβ Φεβ 09, 2013 5:05 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμάς Ιωάννα εκεί που το είδαμε μας είπε οτι ήταν όλο εκθεσιακό και κολλήσαμε! Άσε που δεν ήταν και το χρώμα που μας άρεσε! Οπότε...
Αναστασία μου λόγω απειρίας το λέω! Μπορεί κα να μην χρειάζεται γι αυτό!

327ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Σαβ Φεβ 09, 2013 5:08 am

Anastazia2801

Anastazia2801
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Nancy82 έγραψε:Εμάς Ιωάννα εκεί που το είδαμε μας είπε οτι ήταν όλο εκθεσιακό και κολλήσαμε! Άσε που δεν ήταν και το χρώμα που μας άρεσε! Οπότε...
Αναστασία μου λόγω απειρίας το λέω! Μπορεί κα να μην χρειάζεται γι αυτό!

καμια μας δεν τα ηξερε και οι εμπειρες πριν γινουν μαμαδες σαν εμας ηταν!
στα δευτερα παιδακια μας θα ειναι ολα πιο ευκολα!
γιαυτο ρωταμε απο δω και απο εκει τι χρειαζομαστε τι να παρουμε και και και!

328ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Σαβ Φεβ 09, 2013 6:29 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να σου πω Αναστασία μου προσπαθώ να πάρω πράγματα που θα μου χρειαστούν, θα είναι πρακτικά και δεν θα βαράω το κεφάλι μου μετά! Και πιο πολύ το κάνω γιατί ούτως ή άλλως τα χρήματα που θα γλιτώσω πάλι στη μπέμπα θα πάνε, είτε σαν αποταμίευση είτε σαν κάτι άλλο επίσης χρήσιμο!
Παραέφαγα και τώρα έχω κάτσει στον καναπέ και βογγάω!

329ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Σαβ Φεβ 09, 2013 6:38 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Hello και παλι! Μολις γυρισαμε απο το mall! Τελικα δεν γινεται να βγουμε και να μην αγορασουμε πραγματα τωρα που εχει εκπτωσεις!!! Βρηκα στην Σετλλίτσα μαγιουδακι και παπουτσακια GAP με 5 ευρω το καθενα! Ειναι τελεια! Το μαγιουδακι ειναι μπικινι αλλα το πανω μερος ειναι αρκετα μεγαλο καλυπτει την περισσοτερη κοιλιτσα κι εχει φρουφρου στο τελειωμα. Πισω ειναι εξω η πλατη με τιραντουλς χιαστι (το σκοτωσα?) ! Τ απαπουτσακια ειναι τα πλαστικουλια (διαφανη) της παραλιας με εναν ωραιο μεγαλο μοβ φιογκο απο πανω που ειναι ασορτι με το μαγιο.

Μετα περασαμε και απο τα ΖΑRRA! Εκει να δειτε προσφορες για μωρακια 0-6 μηνων! Του πηραμε ενα τζινακι το μπεμπη πολυυυυυυ αλανικο... Με τιραντες να κρεμοντε... αφασια 7,99 ευρω. Δυο πουκαμισιες καλοκαιρινες πολυ μοντερνες...3,99 η μια... τελεια τελεια τελεια!! ελπιζω να τα βαλει 1-2 φορες ο μπουλουκος μου. Γιατι σε αυτες τις ηλικιες ζητημα ειναι το καθε ρουχο αν θα το βαλει απο μια φορα. Δεν μιλαω για τα φορμακια.. μιλαω για τα ρουχαλακια...

Απο υφσαμα που ρωτησε μια κοπελα... νομιζω η Νανσυ αλλα δεν ειμαι σιγουρη, εγω στην Στελίτσα που γεννηθηκε 6 Μαιου, της εβαλα βελουτε μια φορα μονο για να βγουμε απο το μαιευτηριο. Κυριως την ειχα με βαμβακερο εσωρουσακι και απο πανω παλι βαμβακερο φορμακι με πατουσακια.. Και το βραδυ την σκεπαζα πολυ ελαφρια με μια πικε κουβερτουλα. Σογα σιγα αρχιζαμε και αφαιρουσαμε οσο προχωρουσ ετο καλοκαιρι. Πρωτα αφαιρεσαμε την κουβερτουλα... μετα το φορμακι και μειναμε με το εσωρουχακι με μανικακι... μετα χωρις μανικακι.... κτλ κτλ.. Αλλα το ακλοκαιτι ας πουμε που ειχαμε διακοπες στην εξοχη το βραδυ που εκανε λιγη ψυχρουλα ειχα παλι μαζι μου και φορμακια για το βραδακι... Οποτε κυριως βαμβακερα. Τα βελουτε ειναι καλα για πιο μετα... φθινοπωρο. Παρτε μονο 1 ή 2 οσες θα γεννησουν αρχες Μαη...

330ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Σαβ Φεβ 09, 2013 6:45 am

τουρτιτσα

τουρτιτσα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.τι κανετε?
εμεις καλα.
στεφυ μεγεια τα πραγματακια σας.
νανσυ ωραιο το καροτσι που διαλεξατε και πολυ καλα κανεις και κοιτας την τσεπη σου.αν θελουν οι εμποροι να ψωνιζουμε απο τα μαγαζια τους να κανουν κατι με τις τιμες.εχουν ξεφυγει τελειως.

για το μπανακι που λεγατε,εγω ειχα παρει ενα απο τα κου-κου(πριν κλεισουν,πριν 5χρ βασικα) μεγαλο που ειχε δυο στηριγματα τα οποια μπαινουν πανω στην μπανιερα και δεν χρειαζαται να σκυβω.οταν μεγαλωνουν τα παιδια βγαζω τα στηριγματα και βαζω το μπανακι μεσα στην μεγαλη την μπανιερα και κανουν μπανιο.η μεγαλη μου 5χρ ακομα εκει κανει.ενταξει τα ποδια τα εχει λυγισμενα αλλα εκει θελει γι ανα παιζει κιολας.το ειχα παρει 30 'η 40 ευρω.
στηριγμα που μπαινει μεσα στο μπανακι δεν εχω παρει.βαζω το ενα μου χερι κατω απο το κεφαλακι του και με το αλλο το κανω μπανιο.πιστευω οτι νιωθει μεγαλυτερη ασφαλεια αν νιωθει το χερακι της μαμας.εγω βεβαια ειχα και μια ιδεα απο μωρακια και δεν φοβομουν.για τις νεες μαμαδες που φοβουνται το μπανιο ειναι πολυ καλο.
αναστασια βελουτε δεν πιστευω να χρειαστει,δεν κανει και τοσο κρυο ακομα και στην αλεξ/πολη.

εγω επισης ουτε πορτ μπεμπε ειχα παρει.την πρωτη την εβαζα κατα την διαρκεια της μερας ειτε στον καναπε με μια πανα απο κατω ειτε στο ριλαξ.την δευτερη στην κουνια γιατι η μεγαλη ηθελε να παξει και τωρα το μωρο παλι στην κουνια γιατι με τις δυο παλαβες αδερφες του ησυχια δεν θα βρισκει το αγορι μου.
αυτα.ειπατε κατι αλλο?δεν θυμαμαι.

331ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Σαβ Φεβ 09, 2013 6:48 am

τουρτιτσα

τουρτιτσα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
stefy έγραψε:Hello και παλι! Μολις γυρισαμε απο το mall! Τελικα δεν γινεται να βγουμε και να μην αγορασουμε πραγματα τωρα που εχει εκπτωσεις!!! Βρηκα στην Σετλλίτσα μαγιουδακι και παπουτσακια GAP με 5 ευρω το καθενα! Ειναι τελεια! Το μαγιουδακι ειναι μπικινι αλλα το πανω μερος ειναι αρκετα μεγαλο καλυπτει την περισσοτερη κοιλιτσα κι εχει φρουφρου στο τελειωμα. Πισω ειναι εξω η πλατη με τιραντουλς χιαστι (το σκοτωσα?) ! Τ απαπουτσακια ειναι τα πλαστικουλια (διαφανη) της παραλιας με εναν ωραιο μεγαλο μοβ φιογκο απο πανω που ειναι ασορτι με το μαγιο.

Μετα περασαμε και απο τα ΖΑRRA! Εκει να δειτε προσφορες για μωρακια 0-6 μηνων! Του πηραμε ενα τζινακι το μπεμπη πολυυυυυυ αλανικο... Με τιραντες να κρεμοντε... αφασια 7,99 ευρω. Δυο πουκαμισιες καλοκαιρινες πολυ μοντερνες...3,99 η μια... τελεια τελεια τελεια!! ελπιζω να τα βαλει 1-2 φορες ο μπουλουκος μου. Γιατι σε αυτες τις ηλικιες ζητημα ειναι το καθε ρουχο αν θα το βαλει απο μια φορα. Δεν μιλαω για τα φορμακια.. μιλαω για τα ρουχαλακια...

Απο υφσαμα που ρωτησε μια κοπελα... νομιζω η Νανσυ αλλα δεν ειμαι σιγουρη, εγω στην Στελίτσα που γεννηθηκε 6 Μαιου, της εβαλα βελουτε μια φορα μονο για να βγουμε απο το μαιευτηριο. Κυριως την ειχα με βαμβακερο εσωρουσακι και απο πανω παλι βαμβακερο φορμακι με πατουσακια.. Και το βραδυ την σκεπαζα πολυ ελαφρια με μια πικε κουβερτουλα. Σογα σιγα αρχιζαμε και αφαιρουσαμε οσο προχωρουσ ετο καλοκαιρι. Πρωτα αφαιρεσαμε την κουβερτουλα... μετα το φορμακι και μειναμε με το εσωρουχακι με μανικακι... μετα χωρις μανικακι.... κτλ κτλ.. Αλλα το ακλοκαιτι ας πουμε που ειχαμε διακοπες στην εξοχη το βραδυ που εκανε λιγη ψυχρουλα ειχα παλι μαζι μου και φορμακια για το βραδακι... Οποτε κυριως βαμβακερα. Τα βελουτε ειναι καλα για πιο μετα... φθινοπωρο. Παρτε μονο 1 ή 2 οσες θα γεννησουν αρχες Μαη...

ξανα μεγεια στεφυ.καλοφορετα.εμεις εδω δεν εχουμε gap ρε γαμωτο.

332ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Σαβ Φεβ 09, 2013 6:50 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευχαριστουμε Γεωργια!!!

Ουτε εμεις ειχαμε παρει πορτ μπεμπε.. προσωπικα το θεωρω εντελως αχρηστο. Εκτος αν το κοιμισεις εκει το παιδι για ενα μηνα ας πουμε... αντι για καλαθουνα... Αλλιως δεν εχει λογο υπαρξης. Στην μετακινηση το παιδι μπαινει στο καθισμα του αυτοκιντου, την βολτα στο καροτσακι, στο σπιτι το βαζεις στο ριλαξ, η στο παρκο ή ακομη και στο καροτσακι...

333ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Σαβ Φεβ 09, 2013 6:51 am

τουρτιτσα

τουρτιτσα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
συμπατριωτισα ιωαννα μεγεια και σε σας τα πραγματακια σας.

334ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Σαβ Φεβ 09, 2013 6:56 am

τουρτιτσα

τουρτιτσα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
α και κατι αλλο.αναστασια μπουκαλια θα σου ελεγα να παρεις πιο πολλα.αν δεν καταφερει αν θηλασεις θα σου χρειαστουν.

παντα γυαλινα και με θηλη σιλικονης γιατι οπως ειπε και η στεφυ δεν χαλαει τοσο ευκολα.και το μπουκαλι μεγαλο οπως ειπε παλι η στεφυ,γιατι οπως λεει και η μαμα μου στο μεγαλο λιγο μπορεις να βαλεις,στο μικρο πολυ δεν μπορεις.

335ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Σαβ Φεβ 09, 2013 7:00 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμάς το σπίτι μας δεν έχει χώρο βρε κορίτσια για παρκοκρέβατο και το καρότσι σκεφτόμουν να μην το κάνω βόλτες μέσα στο σπίτι μιας που θα το βγάζουμε έξω! Στην αρχή για ρηλάξ νομίζω ότι είναι λίγο μικρούλα οπότε έλεγα ότι θα είναι μία βολική λύση στην αρχή και για κανένα τρίμηνο! Όχι για να κοιμάται μόνιμα αλλά για τις ώρες που θα είμαι στο σαλόνι και θα θέλω να κάνω καμιά δουλειά! Ουφ δεν ξέρω! Το είχαμε συζητήσει με τον άντρα μου και καταλήξαμε ότι θα μας βολέψει το πολυκαρότσι!

336ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Σαβ Φεβ 09, 2013 7:01 am

madmommy

madmommy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα κοριτσια θελω μια αμμεση απαντηση για να κανω μια παραγγελια ποσα σελτεδακια θα χρειαστω συνολο και τι διαστασεις να προτιμησω???

337ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Σαβ Φεβ 09, 2013 7:03 am

τουρτιτσα

τουρτιτσα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
madmommy έγραψε:καλησπερα κοριτσια θελω μια αμμεση απαντηση για να κανω μια παραγγελια ποσα σελτεδακια θα χρειαστω συνολο και τι διαστασεις να προτιμησω???

εγω εχω 2-3 μπορει και τεσσερα

338ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Σαβ Φεβ 09, 2013 7:04 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
madmommy έγραψε:καλησπερα κοριτσια θελω μια αμμεση απαντηση για να κανω μια παραγγελια ποσα σελτεδακια θα χρειαστω συνολο και τι διαστασεις να προτιμησω???

Προτεινω 3.... 50 x 70!

Εγω τοσα πηρα.

339ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Σαβ Φεβ 09, 2013 7:04 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ για αρχή έλεγα να πάρω δύο μικρά γυάλινα και τρία μεγάλα! Δεν φτάνουν; Υποτίθεται θέλω να θηλάσω. Πρέπει να πάρω και κανένα κουτάκι γάλα να έχω; Μου το είπε μια φίλη μου! Να πάρω ένα μικρό κουτί σε περίπτωση που...χρειάζεται και χαμομήλι; Ή αυτό μόνο σε περίπτωση που έχει κολικούς;

340ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Σαβ Φεβ 09, 2013 7:05 am

τουρτιτσα

τουρτιτσα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nancy82 έγραψε:Εμάς το σπίτι μας δεν έχει χώρο βρε κορίτσια για παρκοκρέβατο και το καρότσι σκεφτόμουν να μην το κάνω βόλτες μέσα στο σπίτι μιας που θα το βγάζουμε έξω! Στην αρχή για ρηλάξ νομίζω ότι είναι λίγο μικρούλα οπότε έλεγα ότι θα είναι μία βολική λύση στην αρχή και για κανένα τρίμηνο! Όχι για να κοιμάται μόνιμα αλλά για τις ώρες που θα είμαι στο σαλόνι και θα θέλω να κάνω καμιά δουλειά! Ουφ δεν ξέρω! Το είχαμε συζητήσει με τον άντρα μου και καταλήξαμε ότι θα μας βολέψει το πολυκαρότσι!
οτι βολευει την καθε μαμα.εχω παντως στο ριλαξ την εβαζα απο την αρχη,απο 0 μηνων ειναι.

341ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Σαβ Φεβ 09, 2013 7:07 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nancy82 έγραψε:Εγώ για αρχή έλεγα να πάρω δύο μικρά γυάλινα και τρία μεγάλα! Δεν φτάνουν; Υποτίθεται θέλω να θηλάσω. Πρέπει να πάρω και κανένα κουτάκι γάλα να έχω; Μου το είπε μια φίλη μου! Να πάρω ένα μικρό κουτί σε περίπτωση που...χρειάζεται και χαμομήλι; Ή αυτό μόνο σε περίπτωση που έχει κολικούς;

Ας το το χαμοληλι... Αν χρειαστει αργοτερα θα στο πει η/ο παιδιατρος. Μπουκαλακια θα σου προτεινα ή καθολου μικρα ή αντε ενα... και μονο γυαλινα. Αληεθα τι βαλιτσακι της care direct δεν στο εστειλαν? Θα εχει ενα μικρο 160 ml μεσα γυαλινο.... Οποτε μικρο θα σου ελεγα να μην παρεις καθολου...

342ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Σαβ Φεβ 09, 2013 7:08 am

τουρτιτσα

τουρτιτσα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nancy82 έγραψε:Εγώ για αρχή έλεγα να πάρω δύο μικρά γυάλινα και τρία μεγάλα! Δεν φτάνουν; Υποτίθεται θέλω να θηλάσω. Πρέπει να πάρω και κανένα κουτάκι γάλα να έχω; Μου το είπε μια φίλη μου! Να πάρω ένα μικρό κουτί σε περίπτωση που...χρειάζεται και χαμομήλι; Ή αυτό μόνο σε περίπτωση που έχει κολικούς;
να σου πω εγω ειχα παρει γαλα σκονη για παν ενδεχομενο.και χαμομηλι ειχα παρει.οι γιατροι βεβαια δεν το συστηνουν,αλλα μια θεια μου που ειναι μαια μου ειπε καλο κανει κακο δεν κανει.την ειχα δωσει πολυ λιγες φορες γιατι τις πρωτες ειδα οτι δυσκολευοταν να κανει κακακια.

343ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Σαβ Φεβ 09, 2013 7:09 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κατα τα αλλα εγω προτεινα να υπαρχουν 2 επειδη στην αρχη αν πανε ολα καλα θα θηλασουμε.... Αν για καποιο λογο δεν τα καταφερουμε εννοειται οτι θα χρειαστουν κακ αλλα παραπανω... 5-6 μπουκαλακια στο συνολο..

344ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Σαβ Φεβ 09, 2013 7:11 am

Anastazia2801

Anastazia2801
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Στεφυ μου μεγια σας Smile τα ζαρρα δεν τα σκεφτηκα καθολου!!!θα παω ομως μια βολτιτσα τωρα που το λες!!
γιαυτο μου αρεσει η παρεουλα μας μαθαινω πολλα!!!
ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 14 654316
Νανσυ και εγω εφαγα πολυ!!!!!
τουρτιτσα μου δεν ξερω για το κρυο ανυσηχω λιγακι!

345ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Σαβ Φεβ 09, 2013 7:11 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τουρτιτσα έγραψε:
Nancy82 έγραψε:Εγώ για αρχή έλεγα να πάρω δύο μικρά γυάλινα και τρία μεγάλα! Δεν φτάνουν; Υποτίθεται θέλω να θηλάσω. Πρέπει να πάρω και κανένα κουτάκι γάλα να έχω; Μου το είπε μια φίλη μου! Να πάρω ένα μικρό κουτί σε περίπτωση που...χρειάζεται και χαμομήλι; Ή αυτό μόνο σε περίπτωση που έχει κολικούς;
να σου πω εγω ειχα παρει γαλα σκονη για παν ενδεχομενο.και χαμομηλι ειχα παρει.οι γιατροι βεβαια δεν το συστηνουν,αλλα μια θεια μου που ειναι μαια μου ειπε καλο κανει κακο δεν κανει.την ειχα δωσει πολυ λιγες φορες γιατι τις πρωτες ειδα οτι δυσκολευοταν να κανει κακακια.

Γαλα σε σκονη σιγουρα πρεπει να υπαρχει σπιτι παντα για παν ενδεχομενο...

346ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Σαβ Φεβ 09, 2013 7:11 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τουρτιτσα έγραψε:
Nancy82 έγραψε:Εμάς το σπίτι μας δεν έχει χώρο βρε κορίτσια για παρκοκρέβατο και το καρότσι σκεφτόμουν να μην το κάνω βόλτες μέσα στο σπίτι μιας που θα το βγάζουμε έξω! Στην αρχή για ρηλάξ νομίζω ότι είναι λίγο μικρούλα οπότε έλεγα ότι θα είναι μία βολική λύση στην αρχή και για κανένα τρίμηνο! Όχι για να κοιμάται μόνιμα αλλά για τις ώρες που θα είμαι στο σαλόνι και θα θέλω να κάνω καμιά δουλειά! Ουφ δεν ξέρω! Το είχαμε συζητήσει με τον άντρα μου και καταλήξαμε ότι θα μας βολέψει το πολυκαρότσι!
οτι βολευει την καθε μαμα.εχω παντως στο ριλαξ την εβαζα απο την αρχη,απο 0 μηνων ειναι.

Αλήθεια; Εγώ γιατί είχα την εντύπωση ότι δεν κάνει από την αρχή; Λάθος εντύπωση τότε! Καλά μέχρι να πάρουμε το καρότσι με βλέπω να αλλάζω ξανά γνώμη!
Στέφη άργησα να πάρω τηλέφωνο οπότε θα έρθει τον άλλο μήνα! Λες καθόλου μικρά ε; Καλά τα μπιμπερό δεν καίγομαι να τα πάρω και τώρα! Δεν έχουν εκπτώσεις αυτά! Απλά ήρθε η συζήτηση για να σημειώσω στο τεφτέρι μου τι χρειάζομαι!
Και γάλα πως διάλεξες και πήρες; Έτσι τυχαία;

347ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Σαβ Φεβ 09, 2013 7:12 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεωργία πήρες κι εσύ γαλά; Πως είχες διαλέξει;

348ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Σαβ Φεβ 09, 2013 7:13 am

madmommy

madmommy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ευχαριστω κοριτσια θα τα παραγγειλω απο τα brandsgalaxy στεφυ τελικα οντως ημουν γραμμενη

349ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Σαβ Φεβ 09, 2013 7:13 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Anastazia2801 έγραψε:Στεφυ μου μεγια σας Smile τα ζαρρα δεν τα σκεφτηκα καθολου!!!θα παω ομως μια βολτιτσα τωρα που το λες!!
γιαυτο μου αρεσει η παρεουλα μας μαθαινω πολλα!!!
ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 14 654316
Νανσυ και εγω εφαγα πολυ!!!!!
τουρτιτσα μου δεν ξερω για το κρυο ανυσηχω λιγακι!

Ευχαριστουμεεεε! Να πατε οσο πιο συντομα γιατιθ δεν θα μεινει τιποτα... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 14 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 14 215994

Σχετικα με το κρυο ... αν ακνει κρυο θα το σκεπασεις πιο καλα ... μην σε αγχωνει... Παρε πιο πολλα βαμβακερα... Μην δωσεις λεφτα για τα βελουτε που ειναι και πιο ακριβα και πανε χαμενα... κριμα ειναι... Παρε 1 αντε 2 το πολυ..

350ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 14 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Σαβ Φεβ 09, 2013 7:14 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
madmommy έγραψε:ευχαριστω κοριτσια θα τα παραγγειλω απο τα brandsgalaxy στεφυ τελικα οντως ημουν γραμμενη

Αααα αυτα ειναι τα 2 απο τα 3 που εχω παρει... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Και πηρα κι αλλο ενα απο το ebay!

Μην καθυστερησεις γιατι ληγει η καμπανια σε λιγες ωρες αν δεν κανω λαθος!!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την stefy στις Σαβ Φεβ 09, 2013 7:21 am, 1 φορά

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις