Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
71 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 71 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:εγω δεν εβγαλα ραματα αφομοιωθηκαν μονα τους ετσι μου ειπε η γιατρος οτι γινεται λετε να μου εκανε πλαστικη και να μην πηρα χαμπαρι, στην πρωτη γεννα καπου το πεταξε αλλα δεν εδωσα σημασια χαχαχα
αμα δεν σου εβγαλε ραμματα μαλλον σου τα εκανε πλαστικη . Συνηθως αυτα ειναι απορροφησημα και δεν χρειαζεται να τα βγαλει ο γιατρος

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
faye έγραψε:
Μιλουπακι έγραψε:εγω δεν εβγαλα ραματα αφομοιωθηκαν μονα τους ετσι μου ειπε η γιατρος οτι γινεται λετε να μου εκανε πλαστικη και να μην πηρα χαμπαρι, στην πρωτη γεννα καπου το πεταξε αλλα δεν εδωσα σημασια χαχαχα
αμα δεν σου εβγαλε ραμματα μαλλον σου τα εκανε πλαστικη . Συνηθως αυτα ειναι απορροφησημα και δεν χρειαζεται να τα βγαλει ο γιατρος

χαχα ωραια εχω δυο πλαστικες δηλ ελα ρε και δεν το ηξερα το πεταγε αλλα το αφηνα φλου νομιζα οτι δεν μου εκανε λεω θα το καταλαβαινα θα πληρωνα και παραπανω δεν μπορει χαχαχα και ελεγα γιατι αργουν τοσο να με ραψουν; τι στα κοματια κανουν; χαχαχαχα

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:
faye έγραψε:
Μιλουπακι έγραψε:εγω δεν εβγαλα ραματα αφομοιωθηκαν μονα τους ετσι μου ειπε η γιατρος οτι γινεται λετε να μου εκανε πλαστικη και να μην πηρα χαμπαρι, στην πρωτη γεννα καπου το πεταξε αλλα δεν εδωσα σημασια χαχαχα
αμα δεν σου εβγαλε ραμματα μαλλον σου τα εκανε πλαστικη . Συνηθως αυτα ειναι απορροφησημα και δεν χρειαζεται να τα βγαλει ο γιατρος

χαχα ωραια εχω δυο πλαστικες δηλ ελα ρε και δεν το ηξερα το πεταγε αλλα το αφηνα φλου νομιζα οτι δεν μου εκανε λεω θα το καταλαβαινα θα πληρωνα και παραπανω δεν μπορει χαχαχα και ελεγα γιατι αργουν τοσο να με ραψουν; τι στα κοματια κανουν; χαχαχαχα
ειδες; να σε ρωτησω φαινεται εσενα σημαδι απο την καισαρικη εντονα; Εμενα αν και μου εκανε πλαστικη εχω ακομα σημαδι αρκετα εντονο. Ειναι και κακης ποιοτητας το δερμα μου και οτι και να κανω οπου και να χτυπησω μου αφηνει σημαδι.

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οχι μια λεπτη γραμμουλα ασπρη φαινεται μονο, σε ενα σημειο προς το τελος ειναι λογο πιο ροζ και πιο χοντρη γιατι εκει πεταχτηκαν τα ραματα και πηγα να μου τα βγαλει εκεινη γιατι φοβηθηκα αλλα μου ειπε ηταν που χαλαρωσε το δερμα μου γιαυτο βγηκαν εξω και οτι και παλι θα πεφταν μονα τους

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:οχι μια λεπτη γραμμουλα ασπρη φαινεται μονο, σε ενα σημειο προς το τελος ειναι λογο πιο ροζ και πιο χοντρη γιατι εκει πεταχτηκαν τα ραματα και πηγα να μου τα βγαλει εκεινη γιατι φοβηθηκα αλλα μου ειπε ηταν που χαλαρωσε το δερμα μου γιαυτο βγηκαν εξω και οτι και παλι θα πεφταν μονα τους
εμενα οι ακρες τωρα μετα απο 3 χρονια αρχισαν να ασπριζουν αλλα προς το κεντρο ειναι πολυ ροζ ακομα και εχει φουσκωσει το δερμα . Η καημενη οταν το ειδε η γιατρος μου επαθε πλακα . Μου λεει δεν ειναι μολυνση αλλα με διαβεβαιωνε οτι το εχει κανει πλαστικη . Φοβηθηκε οτι θα της εκανα φασαρια. Αλλα ξερω οτι το δερμα μου φταιει.Απλα με εκνευριζει ετσι οπως φαινεται . Ανατριχιαζω καθε φορα που το βλεπω.

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
φαιη μου εκανες και διδυμα εφαγες διπλη πιεση στην τομη μην το ξεχνας αλλα ναι ειναι και θεμα δερματος

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμένα έχει αρχίσει να ασπρίζει αλλά είναι φουσκωμένη.

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:φαιη μου εκανες και διδυμα εφαγες διπλη πιεση στην τομη μην το ξεχνας αλλα ναι ειναι και θεμα δερματος
αν επρεπε να γινουν οι μικρες 3 χρονων για να αρχισει σιγα σιγα να φευγει ευελπιστω μεχρι τα 6 τους να εχει φυγει τελειως χιχι . Σε ευχαριστω πολυ παντως κουκλα μου να σαι καλα.

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μιλουπάκι πλαστική σου έκανε σίγουρα!!!! Και γιατί να πληρώσεις παραπάνω; Shocked
Οι περισσότεροι γιατροί σήμερα πλαστική κάνουν. Και όπως είπε η faye τα ράμματα είναι απορροφήσιμα.

http://mammael.blogspot.com/

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mamma El έγραψε:Μιλουπάκι πλαστική σου έκανε σίγουρα!!!! Και γιατί να πληρώσεις παραπάνω; Shocked
Οι περισσότεροι γιατροί σήμερα πλαστική κάνουν. Και όπως είπε η faye τα ράμματα είναι απορροφήσιμα.

δεν ασχοληθηκα ποτε βρε για να ξερω δεν μου πηρε παραπανω ουτε ειδα στον αναλυτικο καταλογο τιποτα γιαυτο δεν πηρα και πρεφα, αν και μου το ειπε στην πρωτη γεννα οτι θα κανουμε και πλαστικη αλλα νομιζα οτι θα λεγαμε και κατι αλλο αν ηταν και δεν εδωσα βαση

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μιλουπακι έγραψε:
Mamma El έγραψε:Μιλουπάκι πλαστική σου έκανε σίγουρα!!!! Και γιατί να πληρώσεις παραπάνω; Shocked
Οι περισσότεροι γιατροί σήμερα πλαστική κάνουν. Και όπως είπε η faye τα ράμματα είναι απορροφήσιμα.

δεν ασχοληθηκα ποτε βρε για να ξερω δεν μου πηρε παραπανω ουτε ειδα στον αναλυτικο καταλογο τιποτα γιαυτο δεν πηρα και πρεφα, αν και μου το ειπε στην πρωτη γεννα οτι θα κανουμε και πλαστικη αλλα νομιζα οτι θα λεγαμε και κατι αλλο αν ηταν και δεν εδωσα βαση

Ε, αυτό εννοούσε. Ότι θα έκανε πλαστική και όχι ράμματα! Το ίδιο είπε και ο γιατρός μου στη δεύτερη γέννα. Όχι σαν την άλλη στην πρώτη που απλώς μου πέταξε ότι μπαίνω χειρουργείο χωρίς περαιτέρω εξηγήσεις. Mad

http://mammael.blogspot.com/

ΔΩΡΑ


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΗΘΕΛΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ!!!!
ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΠΟΔΙ ΣΚΟΥΠΑ ΜΑΠΑ Κ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ. ΤΟ ΑΠΛΩΜΑ ΤΟ ΑΦΗΝΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ 3 ΗΜΕΡΕΣ Κ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΜΕΤΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΕΦΕΡΝΕ ΤΑΠΕΡ...ΣΕ 15 ΗΜΕΡΕΣ ΠΗΓΑ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ Κ ΨΩΝΙΣΑ.. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΑΝΗΣΥΧΕΙΑΣ...

ΠΟΝΟΥΣΑ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ Μ....Α ΓΙΑΤΡΟ. ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΛΗΡΩΣΑ ΚΑΙ 1.400ΕΥΡΩ ΠΑΝΑΘΕΜΑ ΜΕ... Καισαρική... και μετά τι γίνεται??? - Σελίδα 2 215994

eva_manoula


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κατ' αρχάς, με το καλό το μπεμπάκι σου! ΚΙ εγώ γέννησα με καισαρική την κόρη μου! Σηκώθηκα από την πρώτη μέρα. Με βοήθεια, έτσι;; Κάθε μέρα ήταν και πιο καλά και την τέταρτη μέρα που ήρθα στο σπίτι μου μπορούσα και έκανα τα πάντα μόνη μου! Και μπανιο τη μπεμπούλα μου και αγκαλιά και τα πάντα! Είναι σίγουρα θέμα οργανισμού αλλά και θέμα ψυχολογίας! Αν δεν είχα τόσο ενθουσιασμό με το μωρό και τόση θέληση να τα κάνω όλα εγώ, ίσως να μην τα κατάφερνα τελικά! Γιατί πόνος υπάρχει.... εγχείριση είναι όπως και να το κάνεις! Σου εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!!!! Φιλιά πολλά!!

zoekopa

zoekopa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eva_manoula έγραψε:Κατ' αρχάς, με το καλό το μπεμπάκι σου! ΚΙ εγώ γέννησα με καισαρική την κόρη μου! Σηκώθηκα από την πρώτη μέρα. Με βοήθεια, έτσι;; Κάθε μέρα ήταν και πιο καλά και την τέταρτη μέρα που ήρθα στο σπίτι μου μπορούσα και έκανα τα πάντα μόνη μου! Και μπανιο τη μπεμπούλα μου και αγκαλιά και τα πάντα! Είναι σίγουρα θέμα οργανισμού αλλά και θέμα ψυχολογίας! Αν δεν είχα τόσο ενθουσιασμό με το μωρό και τόση θέληση να τα κάνω όλα εγώ, ίσως να μην τα κατάφερνα τελικά! Γιατί πόνος υπάρχει.... εγχείριση είναι όπως και να το κάνεις! Σου εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!!!! Φιλιά πολλά!!

Σ'ευχαριστώ πολύ εύα!!! Διαβασα και την ιστορια του τοκετού σου στο blog σου και πηρα κουραγιο!!!!! Very Happy να χαιρεσαι την κορούλα σου!!!

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κι εγω τελευταια στιγμη καισσαρικη κι επειδη δεν με επιασε η επισκληριδιος γιατι η δοση ηταν για φυσιολογικη γεννα με πλακωσανε γερη δοση και εκανα 24 ωρες να αισθανθω τα ποδια μου...φρικη!!!!!!!!αλλα την δευτερη μερα περπατησα με βοηθεια βεβαια...εκατσα 3 μερες στην κλινικηκαι μετα εφυγα σπιτι γιατι ημουν μια χαρα ενταξει τα ραμματα θα τραβαν για καμια βδομαδα αλλα τιποτα υπερβολικο!!!!η αδερφη μου που γεννησε φυσιολογικα 40 μερες δεν μπορουσε χωρις βοηθεια ουτε μπανιο να κανει..εγω εκανα την τριτη μερα στην κλινικη οποτε μην αγχωνεσαι!!!κι εμενα πλαστικη μου εκανε και δεν το ηξερα χαχαχαχα τωρα εχω μια λεπτη ροζ γραμμη που μικρυνε ηδη και φαινεται απλα σαν να σε πιεζει το λαστιχο απο το εσωρουχο Very Happy Very Happy

eva_manoula


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
zoekopa έγραψε:
Σ'ευχαριστώ πολύ εύα!!! Διαβασα και την ιστορια του τοκετού σου στο blog σου και πηρα κουραγιο!!!!! Very Happy να χαιρεσαι την κορούλα σου!!!

Αχαχαχα! Πήρες κουράγιο, ε;;
Σε ευχαριστώ πολύ γλυκειά μου!!! Με το καλό το μωράκι σου και μη φοβάσαι τίποτα! Με το που θα το πάρεις στην αγκαλιά σου, δε πα να πονάς, θα σου περάσουν όλα!!!! Φιλιά!!

mimika

mimika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Με το καλο το μωρακι σου, απ'οτι βλεπω λιγος καιρος σου εμεινε!

Η καισαρικη τωρα πια ειναι παιχνιδακι και σε πολλες περιπτωσεις καλυτερα απο φυσιολογικο (μονο σε οτι αφορα την αναρρωση.)

Στο φυσιολογικο πολλες φορες εχεις ρταμμτα απο κατω και σε δυσκολευουν πολυ, ενω στην καισαρικη μια τομη που οσο περναει ο καιρος μικραινει και σχεδον δεν φαινεται.
Δεν ειμαι υπερ της καισαρικης (παρολο που ετσι γεννησα τελικα αλλα ηταν κατεπειγουσα) αλλα αν χρειαζεται δεν μπορεις να κανεις κι αλλιως.

Εγω θα σε συμβουλεψω να αγορασεις μια ζωνη καισαρικης για οταν γυρισεις στο σπιτι, βοηθαει να μην χαλαρωσει η κοιλια και σε προστατευει απο τυχον ενοχλησεις στο σημειο και χτυπηματα, ρωτα και τον γιατρο σου.

Οπως και να 'χει το πιο σημαντικο ειναι οτι σε λιγο καιρο θα κρατας το νινακι σου κι αυτο εχει σημασια!

zoekopa

zoekopa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mimika έγραψε:Με το καλο το μωρακι σου, απ'οτι βλεπω λιγος καιρος σου εμεινε!

Η καισαρικη τωρα πια ειναι παιχνιδακι και σε πολλες περιπτωσεις καλυτερα απο φυσιολογικο (μονο σε οτι αφορα την αναρρωση.)

Στο φυσιολογικο πολλες φορες εχεις ρταμμτα απο κατω και σε δυσκολευουν πολυ, ενω στην καισαρικη μια τομη που οσο περναει ο καιρος μικραινει και σχεδον δεν φαινεται.
Δεν ειμαι υπερ της καισαρικης (παρολο που ετσι γεννησα τελικα αλλα ηταν κατεπειγουσα) αλλα αν χρειαζεται δεν μπορεις να κανεις κι αλλιως.

Εγω θα σε συμβουλεψω να αγορασεις μια ζωνη καισαρικης για οταν γυρισεις στο σπιτι, βοηθαει να μην χαλαρωσει η κοιλια και σε προστατευει απο τυχον ενοχλησεις στο σημειο και χτυπηματα, ρωτα και τον γιατρο σου.

Οπως και να 'χει το πιο σημαντικο ειναι οτι σε λιγο καιρο θα κρατας το νινακι σου κι αυτο εχει σημασια!

Σ'ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου, η αλήθεια είναι οτι δεν έχω ξανακούσει για τη ζώνη καισαρικης, θα το ψάξω το θέμα. Ο καιρός όντως εφτασε και την άλλη τετάρτη θα έρθει στον κόσμο ο μικρός μπόμπιρας!!!!

mimika

mimika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ψαξτο ψαξτο, ρωτα τον γιατρο σου και παρε μια, δεν θυμαμαι ποσο κανει αλλα θυμαμαι οτι με εσωσε απο ραγαδες, μαζεψε την κοιλαρα μου (!) και το κυριοτερο με εσωζε απο πιθανα χτυπηματα πανω στην τομη.
Επειδη θα ειναι λιγο εως πολυ ευαισθητη η περιοχη μπορει να σε ενοχλουν ακομα και τα εσωρουχα σου.
Εγω την φοραγα ολημερις στην κοιλια και απο πανω φοραγα το εσωρουχο και στο μηνα φορεσα και παντελονι (με την "ζωνη ασφαλειας" παντα!).

Δεν ειναι απαραιτητο να εχεις την ιδια ευαισθησια, παντως μονο καλο θα σου κανει, δεν εχει μειονεκτηματα!!!

Αντε αντε με το καλο να ζησεις την ωραιοτερη εμπειρια της ζωης σου! Very Happy

athineta

athineta
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Αχ κούκλα μου με μισό πόνο λέω εγώ.

Εγώ τις πρώτες ώρες γέννησα 2 πάρα δέκα το πρωί και γύρω στις 6 το πρωί άρχισα να πονάω και ζήτησα παυσίπονη ένεση αλλά στο ΙΑΣΩ ξεκινάει η βάρδια των νοσοκόμων στις 8 το πρωί.

Για να μην σε τρομάξω μόνο τότε πόνεσα αυτές τις 2 ώρες. Ελεγα δεν πόνεσα καθόλου για να γεννήσω και πόνεσα αυτές τις 2 ώρες. Μετά σιγά σιγά στο μαιευτήριο βολτούλες και στο σπίτι καλύτερα. Είχα βέβαια και την μαμά μου και δεν με άφηνε να κάνω τίποτα.

Από την εμπειρία μου συμφωνώ με την κοπέλα που είπε ότι παίζει ρόλο η ψυχολογία που θα έχεις, έτσι να είσαι χαλαρή και να σκέφτεσαι ότι σε λίγες ημέρες θα έχεις το αγγελούδι αγκαλιά.

Αντε περιμένουμε να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα.

Φιλιά
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κ με το καλό!!! Αυτό που πρόκειται να ζήσεις είναι τεράστια ευλογία!!!

Λοιπόν, να σου πω κ εγω την εμπειρία μου..Γεννησα με καισαρική κ ολική νάρκωση (η μικρή μου εκανε ταχυκαρδίες, ήταν τυλισμένη σαν το λουκάνικο, κ πιεζόταν στην πύελο κ τελικά μπηκαμε για καισαρική). Οι 2-3 πρώτες ημέρες για μενα ήταν αρκετά δύσκολες ειδικά στο σήκωμα (περασα κ γαστρεντεριτιδα κ ενα μικρό κρυωματάκι άστα-βράστα) απο την 4η κ μετά ήμουν πολυυυυυύ καλύτερα. Με ενόχλησε κ το οτι δεν ήμουν όπως το ειχα φανταστεί με το μωράκι μου γιατί δεν ειχα ελευθερία κινήσεων κτ.λ,, αλλά 3 ημέρες δυσκολεύτηκα. Μετά ολα καλά. Μετά απλά μια ενοχληση στο σήκωμα, ενα μουδιασμα στην περιοχή κ δεν πρέπει να σηκώνεις βάρη για καιρό κ.τ.λ. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική (η αδερφή μου γέννησε στο ιδιο γιατρο με καισαρική κ δεν είχε σχεδόν καθόλου πόνους), αλλά όπως κ αν εχει το σημαντικό στο τέλος είναι να είναι καλά το μωρό μας. Πάντως σε γενικές γραμμές μετά την 3η-4η ημερα λογικά θα είσαι αστέρι!
Με το καλό!!!!!!!!Και εύχομαι να είσαι τυχερή κ να μην ταλαιπωρηθείς καθόλου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Σε λίγες ημέρες θα αγκαλιάσεις το νινι σου kankan: Καισαρική... και μετά τι γίνεται??? - Σελίδα 2 654316 Καισαρική... και μετά τι γίνεται??? - Σελίδα 2 654316 Καισαρική... και μετά τι γίνεται??? - Σελίδα 2 654316 Καισαρική... και μετά τι γίνεται??? - Σελίδα 2 654316 Καισαρική... και μετά τι γίνεται??? - Σελίδα 2 654316 Καισαρική... και μετά τι γίνεται??? - Σελίδα 2 654316 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

errika

errika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Egw ekana egxeirhsh skoulikoidhth ston 7o mhna k exw kati kala rammatakia logo ths koilitsas ponese ligo mexri th 2 mera enow ta rammata ..(an k den einai to idio me to na vgainei mwro apo thn koilia) eimai sto mhna mou k perimenw k egw na dw pws tha gennhsw Rolling Eyes vre koritsia emena auto pou me pethainei ston pono einai h mesh na fantasteite pausipono zhtousa gia th mesh h koimomoun sto plai sta rammata panw gt etsi anakoufizomoun to mono provlima p exw me ta nosokomeia einai auta ta k--lokrevatia p exoun eseis den eixate ponous sth mesh apo to krevati ???

maria82

maria82
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Η καισαρική πλέον έχει γίνει ρουτίνα, περισσότερο κόσμο ακούς να γεννάει με καισαρική πάρα με φυσιολογικό τοκετό.Πιστεύω ότι είναι πλέον και πιο ασφαλής μέθοδο και για το παιδί και για την μαμά. Εγώ στο πρώτο μου παιδί πήγα προγραμματισμένη καισαρική, σε μισή ώρα το μωρό είναι έτοιμο και άλλη μισή ώρα για να σε ράψουν και έχεις γεννήσει. Το πρώί γέννησα (με επισκληρήδιο σε κλινική)και το απόγευμα οι νοσοκόμες με σήκωσαν από το κρεβάτι και περπάτησα, δεν το πίστευα! θα συμφωνήσω όμως ότι παίζει ρόλο και η ψυχολογία. Όσον αφορά για την τομή, φαγουρίζει λίγο όταν αλλάζει ο καιρός, και από σημάδι τίποτα (στην αρχή είναι μία κόκκινη γραμμή και όσο πάει και ασπρίζει και δεν φαίνεται) τώρα είμαι έγκυος στο δεύτερο και να είμαστε καλά θα πάει και αυτό με καισαρική!

agapoulini

agapoulini
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεια σας κοριτσια και απο μενα.μην φοβασε την καισαρικη κοριτσι μου μεχρι να βγεις απο το μαιευτηριο θα εισαι καλα.δεν θα τρεχεις κιολας αλλα θα εισαι σε θεση να φροντισεις το μωρακι σου,να πω την αληθεια θα χρειαστεις και βοηθεια στην αρχη.δεν εχω ακουσει κ εγω για την ζωνη καισαρικης.μιμικα δεν σου αφησε κοιλια?σου μαζεψε την κοιλια?γιατι λενε οτι στην καισαρικη αφηνει κοιλια και οντως εμενα μου αφησε.

mimika

mimika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
agapoulini έγραψε:δεν εχω ακουσει κ εγω για την ζωνη καισαρικης.μιμικα δεν σου αφησε κοιλια?σου μαζεψε την κοιλια?γιατι λενε οτι στην καισαρικη αφηνει κοιλια και οντως εμενα μου αφησε.

Κοιτα εγω ειχα παρει μονο 27 κιλα Shocked Shocked Shocked οποτε για την κοιλαρα που εκανα τωρα ειμαι παααααααρα πολυ καλα!!!
Ειναι λιγο χαλαρη αλλα φταει το δερμα μου. Με την ζωνη καισαρικης και αργοτερα μια καλη κρεμα για την κοιλια και λιγους κοιλιακους την μερα, γινονται θαυματα.
Εγω προσωπικα πηρα πολλα κιλα συν κορτιζονη μετα τη γεννα για πολυ καιρο οποτε πρηστηκα χειροτερα, αλλα την ζωνη δεν εβγαζα απο πανω μου.
Μετα πεισμωσα, πηγα γυμναστηριο, εκανα διατροφη, πηρα και μια ωραια κρεμουλα και η κοιλια μου εγινε καλυτερη απο πριν! Τωρα μου χαλαει λιγο αλλα τρωω καλα Laughing Laughing

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις