Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
84 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 84 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

katval

katval
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
και εγω με καισαρικη γεννησα και δεν καταλαβα τιποτα σχεδον απο την πρωτη στιγμη μπορεσα να σηκωθω να αυτοεξυπηρετηθω και να τα κανω ολα μονη μου σε σημειο που ο γιατρος μου μου φωναζε για να μην πιεζομαι το βασικο ειναι να σηκωθεις αμεσως σχεδον γιατι απο οτι μου ειπανε αν καθυστερησεις τοτε ειναι που πονας ολα καλα να σου πανε και μην αγχωνεσαι δεν ειναι τιποτα η καισαρικη

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ!!! ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΚΑΙ ΧΑΖΕΥΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΒΙΤΡΙΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ!!! ΜΟΝΟ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ ΔΕ ΒΟΛΕΥΟΜΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟΤΕ ΠΟΝΟΥΣΑ!!!
ΟΤΑΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΜΕ Κ ΟΙ 3 ΣΠΙΤΙ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΡΑ ΣΥΝΗΘΙΣΑΜΕ... ΑΠΛΑ ΦΑΓΗΤΑ ΜΕΓΕΙΡΕΥΑ. Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΑΠΛΩΝΕ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΕΒΑΖΕ ΣΚΟΥΠΑ ΜΠΑΝΙΑΡΙΖΕ ΤΗ ΜΠΕΜΠΑ Κ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΟΝ ΨΟΦΙΟ ΚΟΡΙΟ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΤΗΣ ΕΦΤΙΑΧΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΤΗΣ!!! ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20 ΗΜΕΡΕΣ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΚΑΙ ΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΑΣ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ ΣΤΟ ΜΑΡΚΕΤ!! Καισαρική... και μετά τι γίνεται??? - Σελίδα 4 328109 Καισαρική... και μετά τι γίνεται??? - Σελίδα 4 328109 Καισαρική... και μετά τι γίνεται??? - Σελίδα 4 328109 Καισαρική... και μετά τι γίνεται??? - Σελίδα 4 328109 Καισαρική... και μετά τι γίνεται??? - Σελίδα 4 328109 Καισαρική... και μετά τι γίνεται??? - Σελίδα 4 328109

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια μονο την πρωτη σελιδα που διαβασα σε αυτο το θεμα εχω βαλει τα κλαματααααααααααααα εγω ειμαι πολυ χαλια, ποναω πολυ παρα πολυ κοριτσια, στην τομη, ποναω απο μεσα, ποναω οταν παω για τουαλετα, ποναω πολυ δεν μπορω μονη μου να ξαπλωσω μονη μου ουτε να σηκωθω.
Γεννησα την Δευτερα αυριο κλεινω εβδομαδα και ειμαι ακομα σε αυτη την χαλια κατασταση.
Μηπως βρε κοριτσια επειδη ημουν μεσα 1,5 μηνα με συσπασεις και πολλα φαρμακα γενικα επειδη ταλαιπωρηθηκα να ειμαι ετσι;; Χάλια είμαι σας λέω, τωρα θα διαβασω και τις επομενες σελιδες εδω σε αυτο το θεμα.
Αυριο παω να μου κοψει τα ραματα και τρεμω απο το φοβο, ποναει αυτό!!!

ria

ria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
vasoula μου μην φοβάσαι θα περάσει είναι λίγο στον οργανισμό και φαντάζομαι θα παίζουν ρόλο και τα φάρμακα.τα ράμματα δεν πονάνε όταν στα κόβει εγώ δεν είχα καταλάβει τίποτα απλά ζήτατου οδηγίες όσο αφορά την υγιεινή της περιοχής αν επιτρέπετε το μπάνιο κτλ γιατί εγώ από μια βλακεία του γιατρού έπαθα μόλυνση και πεδεβόμουν μέχρι από ένα μήνα σχεδόν.

ΥΓ: και εγώ από καλαμάτα είμαι από άγιο ανδρέα αλλά έχω μετακομίσει αθήνα εδώ και τρεία περίπου χρόνια δυστηχώς

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω δεν εβγαλα ραμματα!!μου εκανε πλαστικη ..οι περισσοτεροι γιατροι το κανουν και ο λογος ειναι οτι εχει θεαματικη αναρρωση ...στο δευτερο βασουλα ζητα το!!!!πλεον ουτε σημαδι εχω μονο μια μικρη κοκκινιλα στο σημειο

ria

ria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τζενάκι και σε μένα έκανε αλλά λόγω της μόλυνσης χάλασε και τώρα έχει γίνει χάλια αλλά μου είπαν για κάποιες αλοιφές απο το φαρμακείο και θα πάω να ρωτήσω

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ria έγραψε:τζενάκι και σε μένα έκανε αλλά λόγω της μόλυνσης χάλασε και τώρα έχει γίνει χάλια αλλά μου είπαν για κάποιες αλοιφές απο το φαρμακείο και θα πάω να ρωτήσω
ειχα προμηθευτει κι εγω απο πριν μια ..kellosoft λεγεται και μου ειχαν πει οτι ειναι πολλη καλη και για τις ραγαδες αλλα λιγο τσουχτερη!

τιγρακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα μην ανχωνεσε καθολου εχω 2 καισαρικες δεν ειναι και οτι καλυτερο ειναι λιγο δυσκολο στη αποθεραπεια ξερεις δεν μπορεις να σηκωθεις ευκολα και η πληγη λιγακι ποναει η αληθεια ειναι...και θα ποναει και αρκετο καιρο μετα...σκεψου ομως το ζουζουνι σου και θα τα ξεχασεις ολα.εμενα το μικρο μου ειναι 5μ και η κορη μου 7 χρ.και πιστεψε το οπως καθε μανουλα οοοολα ξεχνιουντε οταν βλεπεις τα ματακια τους λες απο μεσα σου[παλι θα το εκανα] Very Happy

Pelio

Pelio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Koritsia, ego gennisa Tetarti 24/11 kai Tetarti 1/12 odigisa...
Stin proti mou kaisariki pou eixa ponesei perissotero odigisa se 15 meres...Tora petao... Kanena apolytos provlima. Oi ponoi kratisan 2-3 meres. Rammata den eixa oute exo, ekana plastiki epitopou kai sex kai stis dyo periptoseis sto 20imero peripou... Καισαρική... και μετά τι γίνεται??? - Σελίδα 4 654316

stella.s

stella.s
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εγω γεννησα κ την επομενη μερα σηκωθηκα,περπατησα αρκετα κ το βραδυ πηγα κ πηρα μονη μου το μωρο.οσο πιο πολυ περπατας τοσο πιο γρηγορα θα συνελθεις.σε 4 μερες που βγηκα απο το νοσοκομειο ημουνα περδικη.τωρα 40 μερες μετα ουτε η τομη τραβαει ουτε νιωθω τιποτα.στο μωρο δεν χρειαστηκα καθολου βοηθεια

ΔώραΝι25

ΔώραΝι25
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
zoekopa έγραψε:Γεια σας κοριτσια!
Την Πέμπτη πήγαμε με τον άντρα μου στο γιατρό για την καθιερωμένη μηνιαία εξέταση. Όλα καλά με το μπουμπούκι μας, δόξα το Θεό! Του είπα να με εξετάσει και στον κόλπο γιατί είχα παρατηρήσει οτι το αιδίο μου ήταν πρησμένο... πολύ πρησμένο! Με εξέτασε και μου είπε οτι έχω κιρσούς στο αιδίο και οτι 99% θα γεννήσουμε με καισαρική γιατί αν γεννήσω φυσιολογικά υπάρχει περίπτωση αιμοραγίας και... τρέχα γύρευε. Η αλήθεια είναι οτι μου κόπηκαν τα πόδια μου, μόλις μου το είπε, αλλα τι να κάνουμε κιόλας! Δε με αγχώνει (πλέον) η καισαρική και οι μέρες που θα είμαι στη κλινική, όσο το πως θα είμαι μετά, στο σπίτι μου και το πως θα μπορώ να φροντίσω το μωρό! Μένω στη Καλλικράτεια, και δεν είναι εύκολη η πρόσβαση απο μαμάδες και την αδερφή μου, λόγω απόστασης.
Όσες κάνατε καισαρική, πείτε μου πόσο γρήγορα μπορέσατε και επανήλθατε σε νορμάλ κατάσταση?? Και πόσο καιρό σας πήρε ετσι ώστε να μη χρειαζεστε βοήθεια απο τριτους??
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!


Πρώτα απ'όλα με το καλό σου εύχομαι να φέρεις το μωράκι σου...Όσο για την καισαρική να μην αγχώνεσαι..Είναι θέμα καθαρά οργανισμού...Υπάρχουν περιπτώσεις που μετα την τομή σηκώνεσαι σαν να μην τρέχει τίποτα και υπάρχουν περιπτώσεις που κάνεις αρκετό καιρό να συνέλθεις...Εγώ προσωπικά έκανα να συνέλθω αρκετό καιρό γιατί από τις πρώτες μέρες της γέννησης του μικρού μου τα έκανα όλα μόνη μου και αυτό καθυστέρησε θα έλεγα την ανάρρωση μου....Τώρα όμως μετά από 7 1/2 μήνες φυσικά πετάω και φοράω και ότι θέλω χωρίς κανένα πρόβλημα....


despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα!!!και σε μενα ολα καλα πηγαν και εγω οπως εσυ το ηξερα απο νωρις γιατι ο μικρουλης μου δεν πηρε ποτε θεση!!!παντως και τωρα που κοντευω να γεννησω για δευτερη φορα λεω καισαρικη κ παλι καισαρικη!!εμενα με αγχωνει υπερβολικα η ιδεα του να μην ξερω ποτε θα γεννησω!!!παντως μονο μια συμβουλη απο την εμπειρια μου εχω να σου δωσω οταν σου πουν στο μαιευτηριο να σηκωθεις να τους πεις να σου δειξουν τον τροπο γιατι εμενα δεν μου εδειξε η πρωτη νοσοκομα κ πεθανα αλλα οταν ηρθε η δευτερη κ μου ειπε πως να το κανω δεν ξαναεβαλα κωλο κατω....

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας, ειμαι ακομα χαλια και δεν μου φθανει επαθα ουρολοιμωξη για αυτο πονουσα καθε φορα που πηγαινα τουαλετα, θελω να μου περασουν ολα ουτε μπανια δεν μπορω να κανω μονη μου ακομα ουτε να ντυθω.

ria ευχομαι γρηγορα να επιστρεψετε και εμεις λειπαμε 3 χρονια και γυρισαμε πριν λιγους μηνες.

linmak88

linmak88
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Και τα 2 παιδιά μου τα γέννησα με καισαρική! Καλά στο πρώτο δεν υπήρχε - γέννησα Σαββατο και την Τρίτη 12ηώρα το μεσημέρι έφευγα για το σπίτι μου! Στο δεύτερο που ήμουν και 10 χρόνια μεγαλύτερη έκανα περίπου 10 μέρες μέχρι να σταματήσουν τελείως οι πόνοι!

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η αριστερη μερια της καισαρικης μου τομής παρατηρησα πως ειναι πρησμενο και σκληρο, σας εχει τυχει κατι παρόμοιο;; Το παρατηρησα τωρα που πηγα τουαλετα, να υπενθυμισω πως έκανα την καισαρικης πριν 15 μερες!!

EvitaS.

EvitaS.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
vasoula έγραψε:Η αριστερη μερια της καισαρικης μου τομής παρατηρησα πως ειναι πρησμενο και σκληρο, σας εχει τυχει κατι παρόμοιο;; Το παρατηρησα τωρα που πηγα τουαλετα, να υπενθυμισω πως έκανα την καισαρικης πριν 15 μερες!!

Κι εμένα έτσι ακριβως ήταν και πήγα στο γιατρό αλλά δεν ήταν τίποτα τελικά. Τσαμπα είχα αγχωθεί. Και απ'ότι θυμάμαι έκανε αρκετό καιρό να επανελθει αλλά τώρα δε φαίνεται τίποτα! Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις