Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
49 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 49 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμενα πχ η πεθερα μου εχει κλειδια του σπιτιου μου για ωρα αναγκης(αν κλειδωθω εξω η αν τα ξεχασω)
αλλα στις αρχες τα χρησιμοποιουσε οποτε ηθελε και εμπαινε μεσα οποτε ηθελε
εεεε 1-2-3 της εκοψα τον βηχα
απο τοτε ουτε που τα ξαναχρησιμοποιησε

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
MamaTheodora έγραψε:Πωπω φρικη!!!

Να ρωτησω κατι?

Δεν νιωθουν οτι ξεβολευονται απο το δικο τους σπιτι?

Οταν ερχονται οι δικοι μου γονεις (οχι τα πεθερικα) μας λενε απο πριν ποσες μερες θα κατσουνε και μας λενε με ειλικρινια οτι μετα θελουν να πανε στο δικο τους σπιτακι!!

Ναι και μας το λένε ότι κουράζονται αλλά πάντα κάτι βρίσκουν και καθυστερούν να φύγουν! Ο πεθερός μου το εννοεί πιστεύω, η πεθερά δε θέλει στην πραγματικότητα( άλλο τι λέει), γιατί της λείπουν τα παιδιά της λέει, επειδή δεν τα χει κοντά.

Όσο για το αν μας ενημερώνουν για το πόσο θα καθήσουν, δε το κάνουν ποτέ! Έχουν μία μυστικοπάθεια σε αυτό!

????????


Επισκέπτης
η κλασικη 60αρα που δεν εχει κανενα αλλο ενδιαφερον στη ζωη της, και την εχει δει η μητερα τερεζα που για ολους νοιαζεται και φροντιζει.......η κλασικη καημενη και καμμενη ελληνιδα πεθερα........τουλαχιστον ειναι και καλη σαν ανθρωπος δε σου φερεται ασχημα......παντως και ο αντρας σου κοπελα μου πολυ χαλαρος, να με συγχωρεις δε σε ξερω, συγνωμη για το θαρρος, αλλα επο κει τον παιρνουν τον αερα........

mama_sto_synnefaki

mama_sto_synnefaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:εμενα πχ η πεθερα μου εχει κλειδια του σπιτιου μου για ωρα αναγκης(αν κλειδωθω εξω η αν τα ξεχασω)
αλλα στις αρχες τα χρησιμοποιουσε οποτε ηθελε και εμπαινε μεσα οποτε ηθελε
εεεε 1-2-3 της εκοψα τον βηχα
απο τοτε ουτε που τα ξαναχρησιμοποιησε

Πώς την έκοψες το βήχα αν επιτρέπεται? Γιατί κι η δική μου έχει την τάση να έρχεται απρόσκλητη (χωρίς κλειδιά όμως) και καμιά φορά μ'εκνευρίζει αλλά δεν θέλω να της πω κάτι με άσχημο τρόπο, πρώτον γιατί είναι καλή πεθερά και δεύτερον γιατί την ξέρω, μετά θα νομίζει ότι ΠΑΝΤΑ ενοχλεί και δεν θα ξανάρθει ποτέ, δεν θέλω να την διώξω κιόλας...

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:εμενα πχ η πεθερα μου εχει κλειδια του σπιτιου μου για ωρα αναγκης(αν κλειδωθω εξω η αν τα ξεχασω)
αλλα στις αρχες τα χρησιμοποιουσε οποτε ηθελε και εμπαινε μεσα οποτε ηθελε
εεεε 1-2-3 της εκοψα τον βηχα
απο τοτε ουτε που τα ξαναχρησιμοποιησε

Και γω μάλλον έτσι πρέπει να κάνω για να βρω την υγειά μου! Αλλιως όσο τους μιλάμε ευγενικά δε βλέπω χαίρι!
Και που να μέναμε και στην ίδια πόλη! Ε ρε γλέντια!!! Πεθερικά που κατσικώνονται... - Σελίδα 2 654316

????????


Επισκέπτης
μαμακουλαμου ακου
θα της πεις μια μερα πολυ ευγενικα
"μητερα, (πως τη λες δεν ξερω) θελετε ενα εγγονακι?"
ναι θα πει αυτη..........
"για να γινει ομως αυτο θα πρεπει να μην εχουμε θεατες......."
πως σου φαινεται???

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
arco iris έγραψε:η κλασικη 60αρα που δεν εχει κανενα αλλο ενδιαφερον στη ζωη της, και την εχει δει η μητερα τερεζα που για ολους νοιαζεται και φροντιζει.......η κλασικη καημενη και καμμενη ελληνιδα πεθερα........τουλαχιστον ειναι και καλη σαν ανθρωπος δε σου φερεται ασχημα......παντως και ο αντρας σου κοπελα μου πολυ χαλαρος, να με συγχωρεις δε σε ξερω, συγνωμη για το θαρρος, αλλα επο κει τον παιρνουν τον αερα........

Και γω έτσι νομίζω ότι πρέπει να γίνει πιο αυστηρός μαζί της κυρίως! Αλλά παίρνει το περίλυπο ύφος και ενώ της φωνάζει, μετά τη λυπάται κιόλας! Δε μπορώ πάντως να πω ότι δεν της τα χώνει! Κανονικότατα! Αλλά αυτή και να τη βρίσεις είναι της αποψης, ήρθα στον κόσμο για να προσφέρω στην οικογένειά μου και δε με πειράζει. Βρίστε με! εγω θα σας υπηρετώ όλους

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
arco iris έγραψε:μαμακουλαμου ακου
θα της πεις μια μερα πολυ ευγενικα
"μητερα, (πως τη λες δεν ξερω) θελετε ενα εγγονακι?"
ναι θα πει αυτη..........
"για να γινει ομως αυτο θα πρεπει να μην εχουμε θεατες......."
πως σου φαινεται???

Χαχαχα!!! Τέλειο! Πολύ πετυχημένο! Πεθερικά που κατσικώνονται... - Σελίδα 2 328109

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια η δικια μου ειναι καλη δεν λεω χρυση αλλα...ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΗ μεχρι αηδιας!!!!

μενουμε και πανω κατω και ερχεται καθε μερα επισκεψη αλλα με εμενα που εμπλεξε ακρη δεν μπορει να βγαλει Πεθερικά που κατσικώνονται... - Σελίδα 2 328109 Πεθερικά που κατσικώνονται... - Σελίδα 2 328109

δεν ξερω πως αλλα εχω τον τροπο και την κανω αρνι
ενταξη τις ξανακανει τις παπαριες αλλα αργει και δεν με ενοχλει πολυ

στο θεμα των κλειδιων την τριτη φορα και φαρμακερη μπηκε μεσα στο σπιτι
(ημασταν με τον αντρα μου στο δωματιο σε στιγμες τρελιτσας..καταλαβαινετε???)
ανοιγει την πορτα και βλεπει...τσοντα!!!! Embarassed Embarassed

εεε αφου δεν ντραπηκε απο μονη της
ανελαβα εγω
την το ειπα οχι με φωνες αλλα με σοβαρο και αυστηρο τονο οτι τα κλειδια ειναι για ωρα αναγκης και οχι για πηγαινε ελα αλλιως να μας τα δωσει πισω
και οκ δεν ειπε τιποτα

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω θα σου ελεγα αφου ειναι τοσο καλη να τις μιλησεις εσυ κ οχι ο αντρας σου γιατι μονο τοτε θα καταλαβει την σοβαροτητα της καταστασεις.θα τησ πεις οτι δεν γινετε να ερχονται συνεχεια και να καθονται τοσο πολυ καιρο στο σπιτι σας.πως θελετε να μεινετε μονοι σας.οτι ειστε νεο ζευγαρι κλπ κλπ
οτι εκτιμας πολυ την βοηθεια της αλλα τα καταφερνεις και μονη σου στις δουλειες ασχετα που δουλευεις.να τις πεις οτι ειναι καλη αλλα ειναι κουραστικη και αυτο δεν κανει καλο στη σχεση σας με τον αντρα σου!

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:κοριτσια η δικια μου ειναι καλη δεν λεω χρυση αλλα...ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΗ μεχρι αηδιας!!!!

μενουμε και πανω κατω και ερχεται καθε μερα επισκεψη αλλα με εμενα που εμπλεξε ακρη δεν μπορει να βγαλει Πεθερικά που κατσικώνονται... - Σελίδα 2 328109 Πεθερικά που κατσικώνονται... - Σελίδα 2 328109

δεν ξερω πως αλλα εχω τον τροπο και την κανω αρνι
ενταξη τις ξανακανει τις παπαριες αλλα αργει και δεν με ενοχλει πολυ

στο θεμα των κλειδιων την τριτη φορα και φαρμακερη μπηκε μεσα στο σπιτι
(ημασταν με τον αντρα μου στο δωματιο σε στιγμες τρελιτσας..καταλαβαινετε???)
ανοιγει την πορτα και βλεπει...τσοντα!!!! Embarassed Embarassed

εεε αφου δεν ντραπηκε απο μονη της
ανελαβα εγω
την το ειπα οχι με φωνες αλλα με σοβαρο και αυστηρο τονο οτι τα κλειδια ειναι για ωρα αναγκης και οχι για πηγαινε ελα αλλιως να μας τα δωσει πισω
και οκ δεν ειπε τιποτα


Κάπως έτσι είναι και η δικιά μου! Καλή μέχρι αηδίας! Ευτυχώς πια δε μπαίνει έτσι στο δωμάτιο!( παλιά το έκανε, αλλά την ξέχεσε ο άντρας μου, και το σταμάτησε)
Γιατί δεν καταλαβαίνουν ποτέ ότι τα παιδιά τους μεγάλωσαν και δεν τους έχουν πια τόση ανάγκη! Οι δικές μας μαμάδες γιατί το καταλαβαίνουν? Αχ αυτές οι μαμάδες των αγοριών

AlexGirl


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Τα εχεις δοκιμασει ολα βλεπω!!
Η arco iris εδωσε ομως αλλη διασταση στο θεμα Very Happy !!!
Τι να πω.. απο την μια σου την σπαει απο την αλλη ειναι καλη γυναικα και την λυπασαι..
Για να παρηγοριεσαι να λες ευτυχως που δεν ειναι καμια στριμενη!
Και κανα ηρεμιστικο δεν βλαπτει, να γλυτωσεις και τον φονο!! Laughing

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamakoulamou έγραψε:
ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:κοριτσια η δικια μου ειναι καλη δεν λεω χρυση αλλα...ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΗ μεχρι αηδιας!!!!

μενουμε και πανω κατω και ερχεται καθε μερα επισκεψη αλλα με εμενα που εμπλεξε ακρη δεν μπορει να βγαλει Πεθερικά που κατσικώνονται... - Σελίδα 2 328109 Πεθερικά που κατσικώνονται... - Σελίδα 2 328109

δεν ξερω πως αλλα εχω τον τροπο και την κανω αρνι
ενταξη τις ξανακανει τις παπαριες αλλα αργει και δεν με ενοχλει πολυ

στο θεμα των κλειδιων την τριτη φορα και φαρμακερη μπηκε μεσα στο σπιτι
(ημασταν με τον αντρα μου στο δωματιο σε στιγμες τρελιτσας..καταλαβαινετε???)
ανοιγει την πορτα και βλεπει...τσοντα!!!! Embarassed Embarassed

εεε αφου δεν ντραπηκε απο μονη της
ανελαβα εγω
την το ειπα οχι με φωνες αλλα με σοβαρο και αυστηρο τονο οτι τα κλειδια ειναι για ωρα αναγκης και οχι για πηγαινε ελα αλλιως να μας τα δωσει πισω
και οκ δεν ειπε τιποτα


Κάπως έτσι είναι και η δικιά μου! Καλή μέχρι αηδίας! Ευτυχώς πια δε μπαίνει έτσι στο δωμάτιο!( παλιά το έκανε, αλλά την ξέχεσε ο άντρας μου, και το σταμάτησε)
Γιατί δεν καταλαβαίνουν ποτέ ότι τα παιδιά τους μεγάλωσαν και δεν τους έχουν πια τόση ανάγκη! Οι δικές μας μαμάδες γιατί το καταλαβαίνουν? Αχ αυτές οι μαμάδες των αγοριών


κι εγω αγορι εχω αλλα δεν μπορω να φανταστω τον εαυτο μου να κανω ετσι
να παντρευτει να παει στο σπιτι του και αν με θελουνε θα παω

JELLYFISH

JELLYFISH
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πάντως γενικά το καλύτερο πιστεύω είναι να μιλήσει ο άντρας σου γιατί παιδί της είναι, κακά τα ψέματα, τον ξέρει περισσότερα χρόνια από σένα, και δε θα παρεξηγηθούνε.

Όχι ότι θα παρεξηγηθεί με σένα, αλλά αν της δείξει ότι έχει αυτός πρόβλημα, και όχι κάποιος άλλος (εσύ) θα το καταλάβει και και αυτή, γιατί δεν είναι κάτι που αφορά εσένα μόνο αλλά τον άντρα σου και την οικογένειά του.

Είναι πολύ εύκολο να φανείς "κακιά" αν κάνεις εσύ η ίδια κουβέντα....

dimitrarodos


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamakoulamou έγραψε:
arco iris έγραψε:δεν εισαι καθολου υπερβολικη νομιζω.......ο συζυγος τι γνωμη εχει για ολα αυτα??????



Εκνευρίζεται και αυτός, του λέω τα παράπονά μου, μου λέει έχεις δίκιο αλλά κάνε υπομονή. ΠΟΣΗ ΥΠΟΜΟΝΗ??? Mad Τρεις την ώρα μεσ τα πόδια μας είναι και σαν να μη λείπουν αυτοί έρχεται και ο κουνιάδος( που μένει στην ίδια πόλη παρακαλώ με μας!) και κοιμάται και αυτός στο σπίτι μαζί με την κοπέλα του! Έλεος ρε παιδιά! Κοινόβιο έχουμε γίνει! Δε βρίσκεις πουθενά ηρεμία μέσα στο σπίτι! Ευτυχώς δουλεύω αρκετές ώρες και λείπω από το σπίτι. Δηλαδή θα είμαι εξόριστη από το σπίτι μου για να ηρεμώ? Και μου λέει σνχ η πεθερά" να φύγουμε! Σε ενοχλούμε και σένα" Μόνο εμένα ενοχλούν? Τον άντρα μου όχι? Επειδή εγώ είμαι η νύφη θα βγω η κακιά? Και της είπα και γω " Γιατί σας έδειξα τίποτα τέτοιο?" και απαντάει η πεθερά μου" Όχι, όχι κορίτσι μου!" αλλά το ξαναλέει κάθε μερα!Τα νεύρα μου! Twisted Evil
KAI O KOYNIΑΔΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΤΟΥ???????Ε ΚΑΛΑ ΑΥΤΟ ΠΑΛΙ......ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΖΩΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!

????????


Επισκέπτης
ρε παιδια οσο καλη και να ειναι , αγια να ειναι , ειναι πολλες οι μερες!!!!!!
και η κοπελα δε ζητησε βοηθεια......σκεφτεστε τι θα γινει οταν κανει ενα παιδι?? απ τα χερια θα της το παιρνει οπως τωρα τα πιατα, θα της κανει τη ζωη ποδηλατο
ποσο μακρια μενουν αληθεια??? πωπω ειναι πολυ δυσκολο ολο αυτο....τι λεμε τωρα, κανονισαν γιορτη στο σπιτι της χωρις να της το πουνε........(καλη κι η συννυφαδα ε?)
απο σβερκο ψωνισες κοπελα μου, ολους μαζι τους παντρευτηκες μου φαινεται........

dimitrarodos


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
arco iris έγραψε:ρε παιδια οσο καλη και να ειναι , αγια να ειναι , ειναι πολλες οι μερες!!!!!!
και η κοπελα δε ζητησε βοηθεια......σκεφτεστε τι θα γινει οταν κανει ενα παιδι?? απ τα χερια θα της το παιρνει οπως τωρα τα πιατα, θα της κανει τη ζωη ποδηλατο
ποσο μακρια μενουν αληθεια??? πωπω ειναι πολυ δυσκολο ολο αυτο....τι λεμε τωρα, κανονισαν γιορτη στο σπιτι της χωρις να της το πουνε........(καλη κι η συννυφαδα ε?)
απο σβερκο ψωνισες κοπελα μου, ολους μαζι τους παντρευτηκες μου φαινεται........
ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ ΣΤΕΛΛΑ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ????ΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ,ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΛΟ ΤΟ ΣΟΙ?ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΟΤΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΤΑΙΞΙΜΟ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ.ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΣΟΙ,ΔΙΚΗ ΤΟΥ Η ΕΥΘΥΝΗ...

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
dimitrarodos έγραψε:
arco iris έγραψε:ρε παιδια οσο καλη και να ειναι , αγια να ειναι , ειναι πολλες οι μερες!!!!!!
και η κοπελα δε ζητησε βοηθεια......σκεφτεστε τι θα γινει οταν κανει ενα παιδι?? απ τα χερια θα της το παιρνει οπως τωρα τα πιατα, θα της κανει τη ζωη ποδηλατο
ποσο μακρια μενουν αληθεια??? πωπω ειναι πολυ δυσκολο ολο αυτο....τι λεμε τωρα, κανονισαν γιορτη στο σπιτι της χωρις να της το πουνε........(καλη κι η συννυφαδα ε?)
απο σβερκο ψωνισες κοπελα μου, ολους μαζι τους παντρευτηκες μου φαινεται........
ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ ΣΤΕΛΛΑ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ????ΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ,ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΛΟ ΤΟ ΣΟΙ?ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΟΤΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΤΑΙΞΙΜΟ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ.ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΣΟΙ,ΔΙΚΗ ΤΟΥ Η ΕΥΘΥΝΗ...

Η συνυφάδα δε μπορεί να πει και πολλά γιατί ο κουνιάδος την έχει του χεριού του. Χώρια που όλο το σόι που ήρθε στη γιορτη ρωτούσε για το χάλι μας και έλεγαν " Δεν περιμέναμε να γίνει εδώ η γιορτή" Μήπως εγώ το περίμενα μου ρθε να τους πω! μένουμε σε τρεις ώρες απόσταση. Που να μη μέναμε κιόλας!

????????


Επισκέπτης
συζητησε με τον αντρα σου και κοιτα να το λυσεις εγω δεν εχω κατι αλλο να πω.....αμα ερθει και ενα μπεμπε θα φας φρικη ..........

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
arco iris έγραψε:συζητησε με τον αντρα σου και κοιτα να το λυσεις εγω δεν εχω κατι αλλο να πω.....αμα ερθει και ενα μπεμπε θα φας φρικη ..........


Τη φρίκη την έχω φάει ήδη, πού να έρθει και μωρό! Καροτσάκι θα τους βγάλω από εκεί μέσα! Καλή, καλή, μπορεί να κάνω υπομονή όμως έχει και τα όρια της! Δε θα μπαίνω εγώ δεύτερη μέσα στο σπίτι μου επειδή ο καθένας δεν ξέρει τι θα πει ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟΤΗΤΑ! Αναρωτιέμαι πως δεν καταλαβαίνουν μερικοί άνθρωποι και όταν τους δίνεις λίγα περιθώρια το παρακάνουν και δεν καταλαβαίνουν και ότι γίνονται και βάρος, για να μην το ξανακάνουν! ΔΕ θα το έκανα ποτέ! Είμαι πολύ αυστηρή με τον εαυτό μου σε τέτοια θέματα και γιαυτό μου φαίνεται φρικιαστικό όταν το κάνουν οι άλλοι και πρέπει να τους το πεις στα μούτρα για να καταλάβουν Twisted Evil

dimitrarodos


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamakoulamou έγραψε:
arco iris έγραψε:συζητησε με τον αντρα σου και κοιτα να το λυσεις εγω δεν εχω κατι αλλο να πω.....αμα ερθει και ενα μπεμπε θα φας φρικη ..........


Τη φρίκη την έχω φάει ήδη, πού να έρθει και μωρό! Καροτσάκι θα τους βγάλω από εκεί μέσα! Καλή, καλή, μπορεί να κάνω υπομονή όμως έχει και τα όρια της! Δε θα μπαίνω εγώ δεύτερη μέσα στο σπίτι μου επειδή ο καθένας δεν ξέρει τι θα πει ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟΤΗΤΑ! Αναρωτιέμαι πως δεν καταλαβαίνουν μερικοί άνθρωποι και όταν τους δίνεις λίγα περιθώρια το παρακάνουν και δεν καταλαβαίνουν και ότι γίνονται και βάρος, για να μην το ξανακάνουν! ΔΕ θα το έκανα ποτέ! Είμαι πολύ αυστηρή με τον εαυτό μου σε τέτοια θέματα και γιαυτό μου φαίνεται φρικιαστικό όταν το κάνουν οι άλλοι και πρέπει να τους το πεις στα μούτρα για να καταλάβουν Twisted Evil
ΤΙ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΛΕ?????????ΓΙΑΤΙ,ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΣΟΥ ΑΥΤΗ ΤΗ ΛΕΞΗ????ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΕΚΤΙΚΗ.ΔΕ ΣΟΥ ΛΕΩ ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΕΙΣ,ΑΛΛΑ ΒΡΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΠΩΩΩΣ ΑΝΕΧΕΣΑΙ ΤΟΣΑ?ΟΥΤΕ ΣΕ ΤΑΙΝΙΑ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ....ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ-ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΗΔΗ-ΘΑ ΜΑΛΩΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΣΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ.ΠΡΕΠΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ,ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝ ΕΡΘΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ???ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΣΟΥ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΙ ΛΕΕΙ????ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΓΓΕΝΗ ΣΟΥ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ?

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
dimitrarodos έγραψε:
mamakoulamou έγραψε:
arco iris έγραψε:συζητησε με τον αντρα σου και κοιτα να το λυσεις εγω δεν εχω κατι αλλο να πω.....αμα ερθει και ενα μπεμπε θα φας φρικη ..........


Τη φρίκη την έχω φάει ήδη, πού να έρθει και μωρό! Καροτσάκι θα τους βγάλω από εκεί μέσα! Καλή, καλή, μπορεί να κάνω υπομονή όμως έχει και τα όρια της! Δε θα μπαίνω εγώ δεύτερη μέσα στο σπίτι μου επειδή ο καθένας δεν ξέρει τι θα πει ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟΤΗΤΑ! Αναρωτιέμαι πως δεν καταλαβαίνουν μερικοί άνθρωποι και όταν τους δίνεις λίγα περιθώρια το παρακάνουν και δεν καταλαβαίνουν και ότι γίνονται και βάρος, για να μην το ξανακάνουν! ΔΕ θα το έκανα ποτέ! Είμαι πολύ αυστηρή με τον εαυτό μου σε τέτοια θέματα και γιαυτό μου φαίνεται φρικιαστικό όταν το κάνουν οι άλλοι και πρέπει να τους το πεις στα μούτρα για να καταλάβουν Twisted Evil
ΤΙ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΛΕ?????????ΓΙΑΤΙ,ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΣΟΥ ΑΥΤΗ ΤΗ ΛΕΞΗ????ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΕΚΤΙΚΗ.ΔΕ ΣΟΥ ΛΕΩ ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΕΙΣ,ΑΛΛΑ ΒΡΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΠΩΩΩΣ ΑΝΕΧΕΣΑΙ ΤΟΣΑ?ΟΥΤΕ ΣΕ ΤΑΙΝΙΑ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ....ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ-ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΗΔΗ-ΘΑ ΜΑΛΩΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΣΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ.ΠΡΕΠΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ,ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝ ΕΡΘΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ???ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΣΟΥ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΙ ΛΕΕΙ????ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΓΓΕΝΗ ΣΟΥ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ?


Δυστυχώς μένουν πολύ μακριά οι γονείς μου και εδω που μένω δεν έχω κανέναν πέρα από έναν θείο που δεν έχουμε πολλά πολλά. Επίσης δε θα θέλα να μπλέξω και τους γονείς μου σε όλο αυτό γιατί θα στεναχωρηθούν και δε το θέλω.
Με τον άντρα μου δεν εχω τσακωθεί μέχρι τωρα ευτυχώς γιατι ότι του λέω τα κατανοεί και ξέρει πως για να κάνω παράπονα κάποιο λόγο έχω! Δεν είμαι γενικά από τους ανθρώπους που κατευθειαν ξεσπάνε. Τα κραταω και δε βιάζομαι να βγάλω συμπεράσματα και να κατακρίνω ανθρώπους.Αλλά μάλλον η καλοσύνη και η υπομονή κάποιες φορές καταντούν βλακεία!

????????


Επισκέπτης
καποια μερα θα νιωσεις οτι πνιγεσαι κοπελα μου θα σου τελειωσει η υπομονη......και τοτε μονο ο αντρας σου θα την πληρωσει γιατι θα θεωρησεις οτι εβλεπε και δεν εκανε κατι......δε στο λεω με κακη εννοια οτι θα μαλωσεις και θα σκοτωθεις, αλλα θα πικραθεις.......και ειναι κριμα
να τους πεις οτι η αγαπημενη σου διαφημιση ειναι με το παγωτο και τον παππου......."να φυγετε, να πατε αλλου!"

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
arco iris έγραψε:καποια μερα θα νιωσεις οτι πνιγεσαι κοπελα μου θα σου τελειωσει η υπομονη......και τοτε μονο ο αντρας σου θα την πληρωσει γιατι θα θεωρησεις οτι εβλεπε και δεν εκανε κατι......δε στο λεω με κακη εννοια οτι θα μαλωσεις και θα σκοτωθεις, αλλα θα πικραθεις.......και ειναι κριμα
να τους πεις οτι η αγαπημενη σου διαφημιση ειναι με το παγωτο και τον παππου......."να φυγετε, να πατε αλλου!"

Μήπως τελικά να βάλω αυτή τη διαφήμιση να παίζει dolby surround σε όλο το σπίτι μήπως και ξυπνήσουν? χαχαχα!!! Δεν υπάρχει! φοβερή ατάκα!

Πέρα από την πλάκα όμως η αλήθεια είναι πως κάποια στιγμή το ποτήρι ξεχειλίζει και το νερό δε γυρνάει πίσω ξανά και γω είμαι στα όρια για να γίνει αυτό. Ευτυχώς έχω την αδερφή μου και μια πολύ καλή φίλη και μιλάω στο τηλ μαζί τους, τους λέω τον πόνο μου, βγάζω τα εσώψυχα μου και ξαλαφρώνει ο συσσωρευμένος θυμός που έχω μέσα μου. Πριν λίγο μίλησα με τον άντρα μου στο τηλ και μου είπε ότι Πέμπτη πρωί φεύγουν! Αμήν Respect Respect

????????


Επισκέπτης
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις