Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
62 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 62 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

zouzouna1

zouzouna1
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα και απο εμενα. Και εμενα η δικη μου πεθερα δεν ειναι κακη. Εκανε ομως περιπου οτι και η δικη σου.Θελει να εχει τον ελεγχο σε ολα λες και οι υπολοιποι ειμαστε ανικανοι. Εμεις δυστυχως μενουμε πανω κατω οποτε τους βλεπουμε καθε μερα. Εκανα υπομονη, εδειχνα καλοσυνη, δε μιλουσα ωσπου ενα απογευμα μου πηρε το μωρο απο τα χερια και το μπιμπερο και μου ειπε αστο θα το ταισω εγω το μωρο!!!Μεχρι και τι θα φορεσω σε καποια εξοδο και ποτε πρεπει να κανω διαιτα για να χασω τα κιλα της εγκυμοσυνης προσπαθουσε να μου επιβαλλει. Της μιλησε ο αντρας μου και με το καλο, με το αγριο μιας και τον απειλησα οτι την επομενη φορα που θα συμβει κατι τετοιο παιρνω το παιδι και μη με ειδατε. Βαλε ορια οσο ειναι νωρις.

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
arco iris έγραψε:[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Παρτυ σου λέω Πάρτυ!!! Πεθερικά που κατσικώνονται... - Σελίδα 3 654316 Πεθερικά που κατσικώνονται... - Σελίδα 3 536304 Πεθερικά που κατσικώνονται... - Σελίδα 3 875502 Πεθερικά που κατσικώνονται... - Σελίδα 3 604962

????????


Επισκέπτης
Νομίζω ότι μάλλον πρέπει να το συζητήσεις σοβαρά με τον άντρα σου και να τους μιλήσει.
Αυτή η κατάσταση όπως είπε και η arco όταν έρθει και ένα μωρό θα χειροτερέψει.
Και σκέψου και την ιδέα αφού κάθονται σχεδόν μήνα να πάρεις τον άντρα σου ένα σαβ/κο και να πεις εμείς φεύγουμε, να ξεσκάσουμε και να μείνουμε λίγο μόνοι μας!!!
ε, άμα κι εκεί δε καταλάβουν... Πεθερικά που κατσικώνονται... - Σελίδα 3 311356

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
zouzouna1 έγραψε:Καλησπέρα και απο εμενα. Και εμενα η δικη μου πεθερα δεν ειναι κακη. Εκανε ομως περιπου οτι και η δικη σου.Θελει να εχει τον ελεγχο σε ολα λες και οι υπολοιποι ειμαστε ανικανοι. Εμεις δυστυχως μενουμε πανω κατω οποτε τους βλεπουμε καθε μερα. Εκανα υπομονη, εδειχνα καλοσυνη, δε μιλουσα ωσπου ενα απογευμα μου πηρε το μωρο απο τα χερια και το μπιμπερο και μου ειπε αστο θα το ταισω εγω το μωρο!!!Μεχρι και τι θα φορεσω σε καποια εξοδο και ποτε πρεπει να κανω διαιτα για να χασω τα κιλα της εγκυμοσυνης προσπαθουσε να μου επιβαλλει. Της μιλησε ο αντρας μου και με το καλο, με το αγριο μιας και τον απειλησα οτι την επομενη φορα που θα συμβει κατι τετοιο παιρνω το παιδι και μη με ειδατε. Βαλε ορια οσο ειναι νωρις.


Και τα καταφερες? Καταφερες να την κάνεις να καταλάβεις και να μην ανακατευεται? Έλα ρε!ω Σου πήρε το μωρό από τα χέρια. Λέγε μου τέτοια και γίνομαι Τούρκος! Πεθερικά που κατσικώνονται... - Σελίδα 3 654655

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
SouzanL έγραψε:Νομίζω ότι μάλλον πρέπει να το συζητήσεις σοβαρά με τον άντρα σου και να τους μιλήσει.
Αυτή η κατάσταση όπως είπε και η arco όταν έρθει και ένα μωρό θα χειροτερέψει.
Και σκέψου και την ιδέα αφού κάθονται σχεδόν μήνα να πάρεις τον άντρα σου ένα σαβ/κο και να πεις εμείς φεύγουμε, να ξεσκάσουμε και να μείνουμε λίγο μόνοι μας!!!
ε, άμα κι εκεί δε καταλάβουν... Πεθερικά που κατσικώνονται... - Σελίδα 3 311356

Εγώ το κάνω άνετα αρκεί να την καταλάβουν! Ο άντρας μου όμως θα μου πει και ήρθαν για μας, να μη μεινουν μονοι, είναι αγενεια,και μπλα μπλα μπλα! Από τη μερια του μπορει να εχει δικιο γιατι και μενα δε θα μου αρεσε να γινει αυτο στους γονεις μου, ομως οι δικοι μου καταλαβαινουν απο μονοι τους. Παρολο που μένουν πολύ μακριά ήρθαν μια φορά τα Χριστούγεννα έκατσαν 5 μέρες και έφυγαν οι άνθρωποι. Και οταν ειπα στη μανα μου καθιστε αν θέλετε μου ειπε" Φτανει σας ειδαμε τωρα να παμε σπιτι μας να μεινετε και σεισ μονοι" Οχι επειδη ειναι γονεις μου ρε κοριτσια, αλλα ειναι διακριτικοι ανθρωποι και εμαθαν και σε μενα να μαι ετσι. Αυτοι τιποτα? Rolling Eyes

????????


Επισκέπτης
mamakoulamou έγραψε:

Εγώ το κάνω άνετα αρκεί να την καταλάβουν! Ο άντρας μου όμως θα μου πει και ήρθαν για μας, να μη μεινουν μονοι, είναι αγενεια,και μπλα μπλα μπλα! Από τη μερια του μπορει να εχει δικιο γιατι και μενα δε θα μου αρεσε να γινει αυτο στους γονεις μου, ομως οι δικοι μου καταλαβαινουν απο μονοι τους. Παρολο που μένουν πολύ μακριά ήρθαν μια φορά τα Χριστούγεννα έκατσαν 5 μέρες και έφυγαν οι άνθρωποι. Και οταν ειπα στη μανα μου καθιστε αν θέλετε μου ειπε" Φτανει σας ειδαμε τωρα να παμε σπιτι μας να μεινετε και σεισ μονοι" Οχι επειδη ειναι γονεις μου ρε κοριτσια, αλλα ειναι διακριτικοι ανθρωποι και εμαθαν και σε μενα να μαι ετσι. Αυτοι τιποτα? Rolling Eyes

Ε,ναι ήρθαν για μας αλλά όχι ένα μήνα! Δηλαδή αυτό το μήνα εμείς δε θα... βρεθούμε μόνοι μας? Πως θα γίνει?
Αφού δεν το καταλαβαίνουν κάτι δε πρέπει να κάνετε?

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
SouzanL έγραψε:
mamakoulamou έγραψε:

Εγώ το κάνω άνετα αρκεί να την καταλάβουν! Ο άντρας μου όμως θα μου πει και ήρθαν για μας, να μη μεινουν μονοι, είναι αγενεια,και μπλα μπλα μπλα! Από τη μερια του μπορει να εχει δικιο γιατι και μενα δε θα μου αρεσε να γινει αυτο στους γονεις μου, ομως οι δικοι μου καταλαβαινουν απο μονοι τους. Παρολο που μένουν πολύ μακριά ήρθαν μια φορά τα Χριστούγεννα έκατσαν 5 μέρες και έφυγαν οι άνθρωποι. Και οταν ειπα στη μανα μου καθιστε αν θέλετε μου ειπε" Φτανει σας ειδαμε τωρα να παμε σπιτι μας να μεινετε και σεισ μονοι" Οχι επειδη ειναι γονεις μου ρε κοριτσια, αλλα ειναι διακριτικοι ανθρωποι και εμαθαν και σε μενα να μαι ετσι. Αυτοι τιποτα? Rolling Eyes

Ε,ναι ήρθαν για μας αλλά όχι ένα μήνα! Δηλαδή αυτό το μήνα εμείς δε θα... βρεθούμε μόνοι μας? Πως θα γίνει?
Αφού δεν το καταλαβαίνουν κάτι δε πρέπει να κάνετε?

Εγω θέλω και μάλιστα παρα πολυ και συμφωνω απολυτα μαζί σου ομως απο κάποιες συζητησεις που έχω κάνει με τον αντρα μου δε μου φάνηκε και τοσο διαθετειμενος να δρασει τοσο ισχυρά! Κακως βέβαια θα μου πεις και θα συμφωνησω. Τι να κάνω ομως? Να τσακωθω μαζί του, να το τραβηξω, να τον απειλείσω για να καταλαβει πως νιώθω ακριβως και να κανει κατι πιο δραστικο αφου βλεπει οτι τα απλα δεν πιανουν?

????????


Επισκέπτης
mamakoulamou έγραψε:
Εγω θέλω και μάλιστα παρα πολυ και συμφωνω απολυτα μαζί σου ομως απο κάποιες συζητησεις που έχω κάνει με τον αντρα μου δε μου φάνηκε και τοσο διαθετειμενος να δρασει τοσο ισχυρά! Κακως βέβαια θα μου πεις και θα συμφωνησω. Τι να κάνω ομως? Να τσακωθω μαζί του, να το τραβηξω, να τον απειλείσω για να καταλαβει πως νιώθω ακριβως και να κανει κατι πιο δραστικο αφου βλεπει οτι τα απλα δεν πιανουν?

Έχεις pm.

zouzouna1

zouzouna1
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mamakoulamou έγραψε:
zouzouna1 έγραψε:Καλησπέρα και απο εμενα. Και εμενα η δικη μου πεθερα δεν ειναι κακη. Εκανε ομως περιπου οτι και η δικη σου.Θελει να εχει τον ελεγχο σε ολα λες και οι υπολοιποι ειμαστε ανικανοι. Εμεις δυστυχως μενουμε πανω κατω οποτε τους βλεπουμε καθε μερα. Εκανα υπομονη, εδειχνα καλοσυνη, δε μιλουσα ωσπου ενα απογευμα μου πηρε το μωρο απο τα χερια και το μπιμπερο και μου ειπε αστο θα το ταισω εγω το μωρο!!!Μεχρι και τι θα φορεσω σε καποια εξοδο και ποτε πρεπει να κανω διαιτα για να χασω τα κιλα της εγκυμοσυνης προσπαθουσε να μου επιβαλλει. Της μιλησε ο αντρας μου και με το καλο, με το αγριο μιας και τον απειλησα οτι την επομενη φορα που θα συμβει κατι τετοιο παιρνω το παιδι και μη με ειδατε. Βαλε ορια οσο ειναι νωρις.


Και τα καταφερες? Καταφερες να την κάνεις να καταλάβεις και να μην ανακατευεται? Έλα ρε!ω Σου πήρε το μωρό από τα χέρια. Λέγε μου τέτοια και γίνομαι Τούρκος! Πεθερικά που κατσικώνονται... - Σελίδα 3 654655

Το προσπαθω και το καταφερνω σιγα-σιγα. όταν λεει και κανει τα δικα της απαντω με τετοιο τροπο που δεν αφηνω πλεον περιθωρια. Εχει σταματησει τα πολλα πολλα. Το αποκορυφωμα ηταν οταν μου ειπε οτι μακαρι να μπορουσε να αφησει τη δουλεια της ωστε να μου μεγαλωσει το παιδι. Εκει λοιπον της απαντησα με τονο αποφασιστικο οτι το παιδι μου θα το μεγαλωσω εγω και μονο εγω μαζι με τον πατερα του.

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
zouzouna1 έγραψε:
mamakoulamou έγραψε:
zouzouna1 έγραψε:Καλησπέρα και απο εμενα. Και εμενα η δικη μου πεθερα δεν ειναι κακη. Εκανε ομως περιπου οτι και η δικη σου.Θελει να εχει τον ελεγχο σε ολα λες και οι υπολοιποι ειμαστε ανικανοι. Εμεις δυστυχως μενουμε πανω κατω οποτε τους βλεπουμε καθε μερα. Εκανα υπομονη, εδειχνα καλοσυνη, δε μιλουσα ωσπου ενα απογευμα μου πηρε το μωρο απο τα χερια και το μπιμπερο και μου ειπε αστο θα το ταισω εγω το μωρο!!!Μεχρι και τι θα φορεσω σε καποια εξοδο και ποτε πρεπει να κανω διαιτα για να χασω τα κιλα της εγκυμοσυνης προσπαθουσε να μου επιβαλλει. Της μιλησε ο αντρας μου και με το καλο, με το αγριο μιας και τον απειλησα οτι την επομενη φορα που θα συμβει κατι τετοιο παιρνω το παιδι και μη με ειδατε. Βαλε ορια οσο ειναι νωρις.


Και τα καταφερες? Καταφερες να την κάνεις να καταλάβεις και να μην ανακατευεται? Έλα ρε!ω Σου πήρε το μωρό από τα χέρια. Λέγε μου τέτοια και γίνομαι Τούρκος! Πεθερικά που κατσικώνονται... - Σελίδα 3 654655

Το προσπαθω και το καταφερνω σιγα-σιγα. όταν λεει και κανει τα δικα της απαντω με τετοιο τροπο που δεν αφηνω πλεον περιθωρια. Εχει σταματησει τα πολλα πολλα. Το αποκορυφωμα ηταν οταν μου ειπε οτι μακαρι να μπορουσε να αφησει τη δουλεια της ωστε να μου μεγαλωσει το παιδι. Εκει λοιπον της απαντησα με τονο αποφασιστικο οτι το παιδι μου θα το μεγαλωσω εγω και μονο εγω μαζι με τον πατερα του.

Είσαι τυχερή που μπορείς να μεγαλώσεις μόνη το παιδί σου. Εγώ δυστυχώς λόγω δουλειάς κάποιες ώρες θα αναγκαστώ να λείπω και να μου το κοιτάει κάποιος ( όταν με το καλο κάνω). Και επειδή κάποια στιγμή ίσως φύγουμε από την πόλη που μένουμε τώρα ( λόγω οικονομικων) και πάμε στον τόπο του άνδρα μου, ίσως για 2-3 χρονια χρειαστώ τη βοήθεια της γιατί η μαμά μου μένει σε άλλο νομό και δεν μπορεί να με βοηθήσει( ειμαστε απο διαφορετικά μερη με τον άντρα μου)

????????


Επισκέπτης
κοπελα μου εχεις μπλεξει...και φοβαμαι οτι οταν κανεις ενα παιδακι, ο αντρας σου μες την χαρα θα σου πει οτι η καλη του μανουλα θα κανει τη θυσια να ερθει να ειναι μαζι σου να σε βοηθησει .....και παλι δε θα μπορεις να πεις κατι......τους θελει......αλλα ολα εχουν ενα οριο
δεν πετας κανενα τουβλο τωρα στον αποχαιρετισμο??? στυλ "αντε να πατε και σεις σπιτι σας να μεινουμε κι εμεις λιγο μονοι"

????????


Επισκέπτης
τωρα ειδα το μηνυμα σου
αλλαζει......αφου θα τη χρειαστεις κανεις μια ωραια γαργαρα και δε μιλας......δε μπορεις τωρα να τους διωξεις και μετα να τους ζητας.......

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
arco iris έγραψε:κοπελα μου εχεις μπλεξει...και φοβαμαι οτι οταν κανεις ενα παιδακι, ο αντρας σου μες την χαρα θα σου πει οτι η καλη του μανουλα θα κανει τη θυσια να ερθει να ειναι μαζι σου να σε βοηθησει .....και παλι δε θα μπορεις να πεις κατι......τους θελει......αλλα ολα εχουν ενα οριο
δεν πετας κανενα τουβλο τωρα στον αποχαιρετισμο??? στυλ "αντε να πατε και σεις σπιτι σας να μεινουμε κι εμεις λιγο μονοι"

Δεν είπα να μη τους θέλει. Γονείς του είναι. Αλλά όχι και έτσι! Μήπως να τους κάνουμε και ένα δωμάτιο για να μένουν μόνιμα σε μας?! Αν με το καλό κάνω παιδάκι στο θέμα της φύλαξης θα μπούνε κανόνες και ελπίζω να τηρηθούν γιατί διαφορετικά βλέπω να το στέλνω βρεφονηπιακό σταθμό!
Όσο για τη φράση που λες να τους πετάξω όταν θα φευγουν, θατο κάνα αν ήξερα ότι δε θα πληγώσω τον άντρα μου.
όΤι υπομονη έχω κάνει την κάνω μόνο για αυτόν. Όταν με το καλό φύγουν, θα του μιλήσω εκτενέστερα και πιο αποφασιστικά από όσα μέχρι τώρα του έχω πει. Να καταλάβει πως δεν πάει άλλο

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
arco iris έγραψε:τωρα ειδα το μηνυμα σου
αλλαζει......αφου θα τη χρειαστεις κανεις μια ωραια γαργαρα και δε μιλας......δε μπορεις τωρα να τους διωξεις και μετα να τους ζητας.......


Και άλλοι παππούδες μεγάλωσαν εγγόνια όταν χρειάστηκε αλλά δεν τους έβγαλαν την ψυχή μόνο και μόνο επειδή τους είχαν ανάγκη κάποια περίοδο της ζωής τους. Δε συμφωνώ ότι πρέπει να ανεχτώ μια τέτοια κατάσταση μόνο και μόνο επειδή κάποια στιγμή ίσως μου κοιτάξουν το παιδί! Αν θέλουν να το κάνουν ας το κάνουν, αλλιώς θα βρεθεί και άλλη λύση και ας μην είναι τόσο συμφέρουσα

????????


Επισκέπτης
Πρεπει να σκεφτεις σοβαρα (για μενα) αν θα της ζητησεις βοηθεια η οχι.......κανονες δε θα τηρησει σου το λεω εγω......οτι θελει θα κανει και δε θα εχεις και ιδεα.......εδω μπροστα σου κανει οτι θελει και πιστευεις οτι εν τη απουσια σου θα κανει οτι της λες??? το πιστευεις αυτο ειλικρινα???
οσο για το συζυγο σου, αν ειναι να πληγωθει επειδη δε μπορεις να αντεξεις τους δικους του ενα μηνα μπαστακωμενους σπιτι σου λυπαμαι αλλα πρεπει να επαναπροσδιορισει το ποια ειναι η οικογενεια του κοπελα μου
δε μπορω να το πω πιο ευγενικα καταλαβαινεις τι εννοω
μακαρι να βρειτε τη λυση σου το ευχομαι απο καρδιας

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
arco iris έγραψε:Πρεπει να σκεφτεις σοβαρα (για μενα) αν θα της ζητησεις βοηθεια η οχι.......κανονες δε θα τηρησει σου το λεω εγω......οτι θελει θα κανει και δε θα εχεις και ιδεα.......εδω μπροστα σου κανει οτι θελει και πιστευεις οτι εν τη απουσια σου θα κανει οτι της λες??? το πιστευεις αυτο ειλικρινα???
οσο για το συζυγο σου, αν ειναι να πληγωθει επειδη δε μπορεις να αντεξεις τους δικους του ενα μηνα μπαστακωμενους σπιτι σου λυπαμαι αλλα πρεπει να επαναπροσδιορισει το ποια ειναι η οικογενεια του κοπελα μου
δε μπορω να το πω πιο ευγενικα καταλαβαινεις τι εννοω
μακαρι να βρειτε τη λυση σου το ευχομαι απο καρδιας

Έχω μία ελπίδα μέσα μου πως μπορεί κάποια στιγμή να καταλάβει. Τι να πω? Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!
Καταλαβαίνω τι μου λές όμως εγώ πως θα σπάσω αυτό τον Γόρδιο δεσμό, που με πνίγει σα θηλειά στο λαιμό, χωρίς θύματα( είτε ανθρώπους, είτε σχέσεις)- περισσότερο με ενδιαφέρει ο άντρας μου, οι υπόλοιποι δε με νιάζει.
Τον αγαπάω και δε θέλω να ρθούμε σε ρήξη επειδή αυτή δε θέλει να καταλάβει 5 απλά πράγματα! Mad
Θα μπορέσω να το αντιμετωπίσω ψύχραιμα η θα μου ανέβει το αίμα και θα αρχίζω να φωνάζω?!

????????


Επισκέπτης
απο οτι λες φαινεται οτι ειστε ενα αγαπημενο και συγκροτημενο ζευγαρι οποτε ο διαλογος θα ειναι σωστος, κι αν φωναξεις και λιγο δεν εγινε κατι, αντρας σου ειναι δεν ειναι ξενος
μονο μην κανεις ενα λαθος, που θα σου το πω απο ειλικρινεια αν και μπορει να θυμωσεις
μη μεταθετεις το προβλημα...."οτι ολα καλα με το συζυγο αλλα οι τριτοι που δεν καταλαβαινουν" κλπ

οταν ειναι ανθρωποι μες το σπιτι σου ενα μηνα και ο συζυγος λεει "ελα μωρε να βοηθησουν ηρθαν" εχεις θεμα και με το συζυγο κοπελα μου

μια μερα θα θυμωσεις ΚΑΙ μαζι του, ωσπου μια μερα θα θυμωσεις ΜΟΝΟ μαζι του
γι αυτο κανε την κουβεντα και ειμαι σιγουρη οτι θα βρειτε τη λυση γιατι μου ακουγεστε πολυ χαμηλων τονων ζευγαρι, ειναι πολυ γλυκο εκ μερους σου που σκεφτεσαι τοσο τον αντρουλη σου, αλλα μην εξωθεις και τον εαυτο σου στα ακρα γιατι θα ξυπνησεις μια μερα και θα τους παρει ολους η μπαλα
φιλικα και αποχωρω........σε ζαλισα!

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
arco iris έγραψε:απο οτι λες φαινεται οτι ειστε ενα αγαπημενο και συγκροτημενο ζευγαρι οποτε ο διαλογος θα ειναι σωστος, κι αν φωναξεις και λιγο δεν εγινε κατι, αντρας σου ειναι δεν ειναι ξενος
μονο μην κανεις ενα λαθος, που θα σου το πω απο ειλικρινεια αν και μπορει να θυμωσεις
μη μεταθετεις το προβλημα...."οτι ολα καλα με το συζυγο αλλα οι τριτοι που δεν καταλαβαινουν" κλπ

οταν ειναι ανθρωποι μες το σπιτι σου ενα μηνα και ο συζυγος λεει "ελα μωρε να βοηθησουν ηρθαν" εχεις θεμα και με το συζυγο κοπελα μου

μια μερα θα θυμωσεις ΚΑΙ μαζι του, ωσπου μια μερα θα θυμωσεις ΜΟΝΟ μαζι του
γι αυτο κανε την κουβεντα και ειμαι σιγουρη οτι θα βρειτε τη λυση γιατι μου ακουγεστε πολυ χαμηλων τονων ζευγαρι, ειναι πολυ γλυκο εκ μερους σου που σκεφτεσαι τοσο τον αντρουλη σου, αλλα μην εξωθεις και τον εαυτο σου στα ακρα γιατι θα ξυπνησεις μια μερα και θα τους παρει ολους η μπαλα
φιλικα και αποχωρω........σε ζαλισα!

Εγώ σε ζάλισα όχι εσύ εμένα και ευχαριστώ που ασχολήθηκες τόσο πολύ με το πρόβλημα μου!
Βαθιά μέσα μου το ξέρω ότι και ο άντρας μου έχει ένα μερίδιο ευθύνης σε αυτό - που δεν ειναι πιο αυστηρός μαζίτους- ενώ θα έπρεπε- γιατί δεν πειράζει το ένα, δεν πειράζει το άλλο, και τελικά όλα πειράζουν γίνονται ένας χείμμαρος και σε καταπλακώνουν! Θα του μιλήσω πολύ ανοιχτά και με ειλικρίνεια για όσα νιώθω και ευελπιστώ πως θα κάνει αυτό που πρέπει, γιατί στην περίπτωση του αδερφού του το έκανε και τελείωσε η ιστορία( ίσως του ήταν πιο εύκολο!)
Πάντως ευχαριστώ και πάλι! Καλό απόγευμα

????????


Επισκέπτης
καλη τυχη ευχομαι και ειμαι σιγουρη οτι θα τη βρεις την ακρη!

70Πεθερικά που κατσικώνονται... - Σελίδα 3 Empty sos δεν πιανει μπιμπερο.... Τρι Φεβ 26, 2013 6:31 am

xaidi

xaidi
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα ..
η μικρη μου ειναι 1.5 μηνων θηλαζουμε κ δεν πιανει πιπιλα...
το προβλημα ειναι οτι το βραδακι εχουμε πονακια κ δεν μπορω να της δωσω τσαγακι...υπαρχει καποια πιπιλα η μπιμπερο για μωρακια πο θηλαζουν?


Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις