Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
55 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 55 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα και από μένα!Λοιπόν το καλοκαίρι παντρεύτηκα με το σύζυγό μου και τον Νοέμβριο νοικιάσαμε δικό μασ σπίτι( πριν ο άντρας μου έμενε με τον αδελφό του). Και μάλλον ότι τελείωσε αυτό όλο το σκηνικό τα πεθερικά μου δεν το έχουν καταλάβει! Και θα σας εξηγήσω γιατί το λέω αυτό. Ήρθαν μία φορά για τη μετακόμιση το Νοέμβριο και έκατσαν 3 εβδομάδες( μένουν σε άλλη πόλη) και μου ξανάρθανε στις αρχές του μήνα και είναι ακόμα εδω. Το πρόβλημα μου είναι ότι η πεθερά μου παρόλο που είναι καλή δεν καταλαβαίνει ότι το σπίτι έχει νοικοκυρά και αυτη είμαι εγώ και όχι εκεινη! Τις έχω πει ότι μπορεί αν θέλει να κάνει δουλειές στο σπίτι όταν λείπω( γιατί εργάζομαι) αλλά εκείνη το έχει παρακάνει! Όλη μέρα πλένει ρούχα( πλένει τα πλυμένα), βγάζει έξω τα χαλιά, πάω να πλύνω τα πιάτα και μου λέει "οχι οχι θα τα πλύνω εγώ κορίτσι μου , είσαι κουρασμένη εσυ!- λες και όταν δεν είναι εδω εγω δεν κάνω δουλειές στο σπίτι μου- και άλλα πολλά! Πάει ανοίγει τις ντουλάπες για να τακτοποιήσει τα ρούχα μας και όταν της λέω άστα θα τα κάνω εγώ- αυτή πάει και χώνεται πάλι και τα κάνει!Και το κορυφαίο που έγινε προχθές με έβγαλε εντελώς έξω από τα ρούχα μου! Έψαχνε μία μπλούζα του άντρα μου την οποία είχε ράψει, κάπου είχε βάλει και δεν θυμόταν. Εγώ με 39 πυρετό στο κρεβάτι και αυτή να ψαχουλεύει τις ντουλάπες και να μονολογει" Πού το βάλα; Αχ, και ανησυχώ το κορίτσι"(για μένα)- αλλά δε λέμε να ξεκουμπιστούμε! Έχει βγάλει τα πάντα από τις ντουλάπες, τα έχει ξαναβάλει εκατό φορές μέσα και πάει και στα δικά μου ρούχα. Της λέω έψαξα και δεν είναι εκεί και αυτη πάλι το δικό της! Ώσπου κάποια στιγμή τη βρίσκει και έρχεται και μου λέει" Να ποιος το έβαλε και το ψάχνω. Εσύ !" Shocked Μου είχε δώσει κάτι πανιά κάποια στιγμή και το μπλουζάκι ήταν από κάτω και δεν μου το είπε και το βάλα μαζί με τα πανιά. Έλεος! και που να το φανταστώ! Να μυρίσω τα νύχια μου??? Twisted Evil Twisted Evil Εκνευρίστηκα, της τα χώσα και της είπα να βγει από το δωμάτιο για να ξεκουραστώ! Μου είπε συγνώμη και ότι αυτή είναι μεγάλη και να μην την παρεξηγώ( με λυπημένο ύφος!) . Κορίτσια όμως δε μπορώ αλλο! Έρχονται και κάθονται με τις μέρες και δεν καταλαβαίνουν ότι είμαστε νιόπαντροι και θέλουμε να χαρούμε το σπιτάκι μας! Δεν ξέρω αν είμαι παραλογη αλλά νομίζω ότι έκανα μεγάλη υπομονή και ξεχείλισε το ποτήρι! Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα απλά ήθελα να το μοιραστώ Rolling Eyes

????????


Επισκέπτης
δεν εισαι καθολου υπερβολικη νομιζω.......ο συζυγος τι γνωμη εχει για ολα αυτα??????

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
arco iris έγραψε:δεν εισαι καθολου υπερβολικη νομιζω.......ο συζυγος τι γνωμη εχει για ολα αυτα??????



Εκνευρίζεται και αυτός, του λέω τα παράπονά μου, μου λέει έχεις δίκιο αλλά κάνε υπομονή. ΠΟΣΗ ΥΠΟΜΟΝΗ??? Mad Τρεις την ώρα μεσ τα πόδια μας είναι και σαν να μη λείπουν αυτοί έρχεται και ο κουνιάδος( που μένει στην ίδια πόλη παρακαλώ με μας!) και κοιμάται και αυτός στο σπίτι μαζί με την κοπέλα του! Έλεος ρε παιδιά! Κοινόβιο έχουμε γίνει! Δε βρίσκεις πουθενά ηρεμία μέσα στο σπίτι! Ευτυχώς δουλεύω αρκετές ώρες και λείπω από το σπίτι. Δηλαδή θα είμαι εξόριστη από το σπίτι μου για να ηρεμώ? Και μου λέει σνχ η πεθερά" να φύγουμε! Σε ενοχλούμε και σένα" Μόνο εμένα ενοχλούν? Τον άντρα μου όχι? Επειδή εγώ είμαι η νύφη θα βγω η κακιά? Και της είπα και γω " Γιατί σας έδειξα τίποτα τέτοιο?" και απαντάει η πεθερά μου" Όχι, όχι κορίτσι μου!" αλλά το ξαναλέει κάθε μερα!Τα νεύρα μου! Twisted Evil

JELLYFISH

JELLYFISH
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Bασικά, το καλό είναι ότι η πεθερά σου, δε σου φέρεται εχθρικά/ ανταγωνιστικά, αλλά σα μαμα. Πολύ μαμα όμως....Και δεν καταλαβαίει πως σαν νιόπαντροι πρέπει να ζήσετε πράγματα μαζί, και να βρείτε τις καινούργιες σας ισσοροπίες σαν οικογένεια!!

Είναι δύσκολο να κάνεις εσύ κουβέντα με την ίδια νομίζω, καλύτερα να συζητήσεις με το σύζηγο και να κάνει αυτός μια συζήτηση διακριτικά. Από τα λεγόμενά σου πιστεύω θα την ακούσουν. Βέβαια, επειδή είναι μεγάλη άνθρωποι, μην περιμένεις θαύματα από τη μια μέρα στην άλλη, μάλλον θα περάσουν πολλά στάδια μέχρι να βρείτε τις ισσοροπίες σας!!!

????????


Επισκέπτης
o κουνιαδος με την κοπελα του γιατι να κοιμηθουν σε σας???? ελα παναγια μου......

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="JELLYFISH"]Bασικά, το καλό είναι ότι η πεθερά σου, δε σου φέρεται εχθρικά/ ανταγωνιστικά, αλλά σα μαμα. Πολύ μαμα όμως....Και δεν καταλαβαίει πως σαν νιόπαντροι πρέπει να ζήσετε πράγματα μαζί, και να βρείτε τις καινούργιες σας ισσοροπίες σαν οικογένεια!!

Είναι δύσκολο να κάνεις εσύ κουβέντα με την ίδια νομίζω, καλύτερα να συζητήσεις με το σύζηγο και να κάνει αυτός μια συζήτηση διακριτικά. Από τα λεγόμενά σου πιστεύω θα την ακούσουν. Βέβαια, επειδή είναι μεγάλη άνθρωποι, μην περιμένεις θαύματα από τη μια μέρα στην άλλη, μάλλον θα περάσουν πολλά στάδια μέχρι να βρείτε τις ισσοροπίες σας!!!

Όχι ανταγωνιστική δεν είναι αλλά δεν καταλαβαίνει με τίποτα ότι τα παιδιά της έχουν μεγαλώσει, έχουν γυναίκες και δε χρειάζεται να τρέχει για όλα αυτά, να αγχώνεται και να αγχώνει και τους άλλους!
Η αλήθεια είναι ότι ο άντρας μου της είπε προχθές να αφήσει εμένα να πλύνω τα πιάτα, όταν μου πήρε το σφουγγάρι από τα χέρια για να τα πλύνει αυτή όμως εκεί πάλι αυτή το δικό της! Τη φωνάζει, της λέει φύγε, φεύγει εκείνη την ώρα και μετά πάλι τα ίδια!
Όλο αυτό κατανταει κουραστικό όμως κάποια στιγμή! Και όταν σκαλίζει τις ντουλάπες και ξετρυπώνει τις ατέλειες με προσβάλει και με με αγχώνει αυτό που κάνει! Crying or Very sad

????????


Επισκέπτης
τι ηλικια εχει??????

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
arco iris έγραψε:o κουνιαδος με την κοπελα του γιατι να κοιμηθουν σε σας???? ελα παναγια μου......




Γιατί θέλουν να είναι όλοι μαζί λένε και επειδή ο κουνιάδος μου αρέσεται στο νέο μας σπίτι επειδή είναι καινουριο και το δικο τους παλιό! Ευτυχώς αυτός φεύγει σε άλλη πόλη και ησυχάζουμε!

AlexGirl


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μονο που τα διαβαζω μου σηκωνεται η τριχα!!
Οτι και να πω ειναι λιγο.. Κουραγιο!!
Μαλλον θα πρεπει να μιλησεις στον ανδρα σου, μην γινεις εσυ κακια!
Σε αυτον η μανουλα τα συγχωρει ολα, οχι ομως και σε εσενα!
Παιξε διπλωματικα Very Happy !

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
arco iris έγραψε:τι ηλικια εχει??????





Ο κουνιάδος ή η πεθερά?

????????


Επισκέπτης
η πεθερα

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
AlexGirl έγραψε:Μονο που τα διαβαζω μου σηκωνεται η τριχα!!
Οτι και να πω ειναι λιγο.. Κουραγιο!!
Μαλλον θα πρεπει να μιλησεις στον ανδρα σου, μην γινεις εσυ κακια!
Σε αυτον η μανουλα τα συγχωρει ολα, οχι ομως και σε εσενα!
Παιξε διπλωματικα Very Happy !


Του χω μιλήσει κορίτσια! Της λέει και αυτός κάποια πράγματα αλλά αυτή κάνει ότι δεν καταλαβαίνει ή όντως δεν καταλαβαίνει! Τι να πω!Και σε μένα λέει κάνε λίγη υπομονή θα φύγουν αλλά εμένα τα νεύρα μου κρόσια γιατί ναι μεν θα φύγουν τώρα, αλλά θα ξανάρθουν κάποια στιγμή και θα κάνει τα δικά της πάλι αν δεν της κόψουμε το βήχα! Είναι " καλή" σε υπερβολικό σημείο που κουράζει!

JELLYFISH

JELLYFISH
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αx αυτές οι μαμάδες... Εμένα κάπως έτσι είναι η μανα μου, όχι η πεθερά μου.Αν την αφήναμε θα μας τάιζε ακόμη με το κουταλάκι!!!!!!!!!! Πεθερικά που κατσικώνονται... 215994

Ίσως θέλει το χρόνο της για να συνειδητοποιήσει τη νέα κατάσταση, ειδικά αν πριν το γάμο δε μενατε μαζί..........

Πάντως, καλό θα ήταν να μπουν οι κανόνες που θέλεις εσύ και ο αντρας σου από πολύ νωρίς, γιατί μετά παγιώνονται τα πράγματα και είναι πολύ πιο δύσκολο. Καλύτερα μια σύγγρουση τώρα παρα μετά , που θα έχετε "παραγνωριστεί" έτσι κι αλλιώς...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την JELLYFISH στις Τρι Φεβ 26, 2013 12:39 am, 2 φορές συνολικά

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
arco iris έγραψε:η πεθερα




Είναι 58

????????


Επισκέπτης
βασικα οι μερες που λες ειναι παρα πολλες......δλδ εμειναν 3 βδομαδες την αλλη φορα και τωρα ειναι απ την αρχη του μηνα σπιτι σας, ενα μηνα δλδ! και νιοπαντροι να μην ησασταν ειναι εξουθενωτικο.......δλδ αμα κανετε ενα μωρο θα φερουν και το αντισκηνο τους????
νεοτατη ειναι μια χαρα καταλαβαινει κοπελα μου βαλε το συζυγο να μιλησει καλυτερα

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
JELLYFISH έγραψε:Αν αυτές οι μαμάδες... Εμένα κάπως έτσι είναι η μανα μου, όχι η πεθερά μου.Αν την αφήναμε θα μας τάιζε ακόμη με το κουταλάκι!!!!!!!!!! Πεθερικά που κατσικώνονται... 215994

Ίσως θέλει το χρόνο της για να συνειδητοποιήσει τη νέα κατάσταση, ειδικά αν πριν το γάμο δε μενατε μαζί..........

Πάντως, καλό θα ήταν να μπουν οι κανόνες που θέλεις εσύ και ο αντρας σου από πολύ νωρίς, γιατί μετά παγιώνονται τα πράγματα και είναι πολύ πιο δύσκολο. Καλύτερα μια σύγγρουση τώρα παρα μετά , που θα έχετε "παραγνωριστεί" έτσι κι αλλιώς...





Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο αλλά έλα ντε που εκείνη την ώρα φεύγει, σταματάει και μετά πάλι τα ίδια! Τι να πω ρε κορίτσια? Είναι αγαθή γυναίκα αλλά και τόσο πια! Δεν καταλαβαίνει ότι όλα έχουν ένα όριο?
Πάω εγώ στο σπίτι της και βγάζω μόνη μου τα χαλιά έξω και κάνω ότι μου κατέβει γιατί δεν έχω τι να κάνω?!Ήμαρτον! Και το κορυφαίο πριν κανά δυο μήνες που είχαν έρθει πάλι και ο κουνιάδος είχε γιορτή, την έκαναν στο σπίτι μας( λες και δεν έχει σπίτι αυτός!) και μου λέγε η πεθερά " ε δεν πειράζει θα σε βοηθήσω εγώ ! Ασ του κάνουμε το χατίρι" ΓΙΑΤΙ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ? ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΔΩ Η ΓΙΟΡΤΗ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΝΑ ΜΗ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΤΟΥ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΕ ΜΑΣ Η ΓΙΟΡΤΗ! ΗΜ affraid Twisted Evil

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
arco iris έγραψε:βασικα οι μερες που λες ειναι παρα πολλες......δλδ εμειναν 3 βδομαδες την αλλη φορα και τωρα ειναι απ την αρχη του μηνα σπιτι σας, ενα μηνα δλδ! και νιοπαντροι να μην ησασταν ειναι εξουθενωτικο.......δλδ αμα κανετε ενα μωρο θα φερουν και το αντισκηνο τους????
νεοτατη ειναι μια χαρα καταλαβαινει κοπελα μου βαλε το συζυγο να μιλησει καλυτερα

ΧΑΧΑΧΑ! Με έκανες και γέλασα! Το αντίσκηνο να το φέρουν αυτοί θα ναι καλά! Μη το φέρω εγώ για να κοιμάμαι σε λίγο έξω να βρω την ησυχία μου! Laughing

????????


Επισκέπτης
καλα πλακα κανεις τωρα..........και γιατι δεχεσαι ρε κοπελα μου? μου εχει ανεβει το αιμα στο κεφαλι..... κοινοβιο το καταντησανε.........ελεος!

????????


Επισκέπτης
κατσε γιατι θα μας τρελλανεις......πριν το γαμο εμενε μονος του ειπες με τον αδερφο του και τωρα η μανουλα θυμηθηκε να τον περιποιηθει?????/ μηπως εχουν οικονομικο προβλημα και ερχονται για οικονομια???/ ειλικρινα οτιδηποτε αλλο δε στεκει!

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
arco iris έγραψε:καλα πλακα κανεις τωρα..........και γιατι δεχεσαι ρε κοπελα μου? μου εχει ανεβει το αιμα στο κεφαλι..... κοινοβιο το καταντησανε.........ελεος!



Το θέμα με τη γιορτή ήταν η πρώτη και η τελευταία φορά! Τους το ξεκαθάρισε ο σύζυγος μου, που ούτε αυτόν είχαν ενημερώσει! Shocked
Όσο για το κατσίκωμα τι άλλο να κάνω! Να πάω και να τους το πω στα μούτρα?! Γιατί με ωραίο τρόπο βλέπω δεν πιάνει!

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
arco iris έγραψε:κατσε γιατι θα μας τρελλανεις......πριν το γαμο εμενε μονος του ειπες με τον αδερφο του και τωρα η μανουλα θυμηθηκε να τον περιποιηθει?????/ μηπως εχουν οικονομικο προβλημα και ερχονται για οικονομια???/ ειλικρινα οτιδηποτε αλλο δε στεκει!


Και πριν που έμενε με τον αδερφό έτσι έκανε! Απλά εγώ ζούσα μόνη σε άλλη πόλη, λόγω δουλειάς, πήγαινα σ/κ και δεν το έτρωγα πολύ στη μάπα το όλο σκηνικο! Τώρα μου φάνηκε πολύ! Δεν έχουν κανένα πρόβλημα οικονομικό! Ίσα ίσα που όταν έρχονται τα πληρώνουν όλα, ψωνίζουν αυτοί κλπ. Δεν αφήνουν εμάς να πάρουμε τίποτα!

JELLYFISH

JELLYFISH
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δε χωράει αμφιβολία πως ήταν μια δεμένη οικογένεια, αλλά τα πράγματα αλλάζουν, και ο γιος τους έχει πλέον τη δική του οικογένεια και δεν ανήκει στη δική τους....
Αυτό είναι το δύσκολο (και δυσάρεστο) κομμάτι γι αυτούς που δεν μπορούν να καταλάβουν.

Εσείς τους επισκέπτεστε συχνά?? Μήπως αν αραιώνατε επαφές και τηλέφωνα να λάμβαναν το μήνυμα?

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
συγνωμη αλλα αν δεν ακουν ουτε τον γιο τους τοτε μιλα εσυ και ας γινεις και κακια
εγω θα πεταγα μεταξυ σοβαρου και αστειου οτι γιναμε κοινοβιο εδω μεσα
και θα ξεκιναγα την συζητηση
ενοειται οταν θα ηταν μαζεμενοι οοοολοι

MamaTheodora


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πωπω φρικη!!!

Να ρωτησω κατι?

Δεν νιωθουν οτι ξεβολευονται απο το δικο τους σπιτι?

Οταν ερχονται οι δικοι μου γονεις (οχι τα πεθερικα) μας λενε απο πριν ποσες μερες θα κατσουνε και μας λενε με ειλικρινια οτι μετα θελουν να πανε στο δικο τους σπιτακι!!

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
JELLYFISH έγραψε:Δε χωράει αμφιβολία πως ήταν μια δεμένη οικογένεια, αλλά τα πράγματα αλλάζουν, και ο γιος τους έχει πλέον τη δική του οικογένεια και δεν ανήκει στη δική τους....
Αυτό είναι το δύσκολο (και δυσάρεστο) κομμάτι γι αυτούς που δεν μπορούν να καταλάβουν.

Εσείς τους επισκέπτεστε συχνά?? Μήπως αν αραιώνατε επαφές και τηλέφωνα να λάμβαναν το μήνυμα?

Εμείς λόγω δουλειάς τους επισκεπτόμαστε μία φορά το 3 μήνο και αυτοί φροντίζουν να μας το υπενθυμίζουν ερχόμενοι στο σπίτι μασ κάθε τρεις και λίγο!
Και γω είμαι δεμένη με την οικογένειά μου ρε κορίτσια αλλά από τότε που παντρεύτηκα, το σπίτι μου και το σπίτι τους. Εδω τη μάνα μου δεν αφήνω να μπλέκεται έτσι στα πόδια μου και της τα χώνω, θα αφήνω την πεθερά να αλωνίζει για να μην στεναχωριέται, επειδή δεν έχει όλη μέρα τι να κάνει?!

Τηλέφωνο παίρνει ο άντας μου τον πατέρα του συχνά, αλλά αυτός δεν μπλέκεται ο άνθρωπος. Πάει όλη μέρα έξω στο καφενείο για να μην ενοχλει

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις