Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
85 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 85 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

nantiaf

nantiaf
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
http://www.eopyy.gov.gr/Article/DisplayArticle?id=9f6bb901-1487-4cc0-9898-9347213fe5c8

Η ανακοίνωση του ΕΟΠΥΥ, ΔΕΝ ΧΟΡΗΓΕΙΤΑΙ ΕΠΙΔΟΜΑ αν γεννησουμε σε ιδιωτική ή δημόσια κλινική, παρα μονο για τοκετό στο σπίτι. Διαβαστε από πάνω για του λογου του αληθές.

Επίσης, προσωπικά μολις επικοινώνησα με το ιδιωτικο μαιευτηριο που προκειται να γεννησω και μου το επιβεβαίωσε, εριξαν την τιμή τους και οι ίδιοι, αφού πλεον δε δίνεται το επίδομα των 900 ευρώ.

Καλή μας τύχη....

toniach29

toniach29
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΣΟΒΑΡΟΛΟΓΕΙΣ/?
ΠΡΙΝ 3 ΜΕΡΕΣ ΗΜΟΥΝ ΜΕ ΝΟΣΗΛΕΙΑ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΜΕ ΠΡΟΩΡΕΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ Η ΙΣΧΥΕ...ΜΩΡΕ ΤΑ ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ!!!!ΛΕΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛ ΝΑ ΜΑΘΩ ΝΕΕΣ ΤΙΜΕΣ?
ΕΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ Α ΠΑΣ Κ ΕΡΙΞΑΝ ΤΙΜΕΣ?ΤΙΣ ΕΡΙΞΑΝ ΕΣΤΩ ΚΑΤΩ ΑΡΚΕΤΑ?

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πηρα τηλ το Μητερα πριν απο 5 λεπτα. Το πιο οικονομικο (4 κλινο) ειναι 1100 + ΦΠΑ 13% 1243 ευρω.

art25kar

art25kar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Το Σάββατο ρώτησα στο Ρεα και μου έδωσαν τιμές ...

900 με ΦΤ και 1000 για ΚΤ συν ΦΠΑ με ΕΟΠΥ

Αλλά η κοπέλα μου είπε ότι μέχρι τον Ιούνιο που γεννάω εγώ δεν μπορούμε να ξέρουμε τι θα ισχύει

Το επίδομα τοκετού το δίνει ο ΕΟΠΥ στο μαιευτήριο και είναι γύρω στο 500

toniach29

toniach29
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΣΤΕΦΥ ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΡΩ ΣΕ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΝΑ ΔΩ..ΠΩΠΩ ΤΩΡΑ ΝΕΥΡΙΑΣΑ ΜΙΛΑΜΕ...ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΞΑΠΛΑ ΕΧΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ Κ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΑΛΙ!!

ΜΑ ΚΑΛΑ ΠΟΙΑ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ?Κ ΕΙΔΙΚΑ ΔΙΔΥΜΑ ΠΧ.....ΤΟΣΟ ΗΛΙΘΙΟΙ ΕΙΝΑΙ?

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! Very Happy ΕΓΩ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΔΕΤΑΙ ΠΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΣΤΕΥΑΤΕ! ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΤΟ ΒΓΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΤΡΙΒΟΥΝ ΣΤΗ ΜΟΥΡΗ! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ!

nantiaf

nantiaf
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ στο ΡΕΑ πηρα και το πήγαν το τρικλινο, απο 1700 που ήταν (και σου δινε εννοειται 900 ο εοπυυ), το πήγαν 1017 ευρω φυσ. τοκετο 3 μερες, 1130 για καισαρική 4 μερες... (Σημειωση εγώ είμαι στον ΟΠΑΔ που με ρωτησε και μου ειπε αυτην την τιμή, δεν ξερω για αλλο ταμειο αν ισχυει κατι άλλο...)
Παρε ενα τηλ, καλέ σε μια νυχτα τα άλλαξαν, μην την ψαχνεις ασε!!!!

nantiaf

nantiaf
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
art25kar έγραψε:Το Σάββατο ρώτησα στο Ρεα και μου έδωσαν τιμές ...

900 με ΦΤ και 1000 για ΚΤ συν ΦΠΑ με ΕΟΠΥ

Αλλά η κοπέλα μου είπε ότι μέχρι τον Ιούνιο που γεννάω εγώ δεν μπορούμε να ξέρουμε τι θα ισχύει

Το επίδομα τοκετού το δίνει ο ΕΟΠΥ στο μαιευτήριο και είναι γύρω στο 500

Κορίτσι, πριν 2 ωρες μιλησα μαζι τους στο Ρεα, αν παρεις θα δεις πως δεν ισχυει πια δυστυχως.... Sad Sad

toniach29

toniach29
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛ ΜΙΑΣ Κ ΕΧΩ ΑΓΩΝΙΑ ΤΙ ΘΑ ΑΚΟΥΣΩ...

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτο το πραγμα ψηφιστηκε ηδη ρε κοριτσια;περιεργο μου φαινεται.δηλαδη πληρωνεις ολο το ποσο απο την τσεπη σου.γιατι σε ενα αρθρο ελεγε ο υπουργος οτι τα νοσηλεια σε ιδιωτικα και δημοσια νοσοκομεια ακομη καλυπτονται.

maria_naf79


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλημερα κοριτσια,δηλαδη για να καταλαβω αν γεννας σε δημοσιο νοσοκομειο πληρωνεις εσυ το ποσο που το επαιρνε κατευθειαν απο το ικα μεχρι τον νοεμβριο που γεννησα εγω τουλαχιστον...

toniach29

toniach29
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΤΟ ΙΑΣΩ ΔΕΝ ΕΡΙΞΕ Κ ΙΔΙΑΤΕΡΑ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ

ΤΡΙΚΛΙΝΟ ΑΠΛΟ 1200 ΓΙΑ 3 ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΦΠΑ
ΤΡΙΚΛΙΝΟ ΣΟΥΠΕΡΙΟΡ 1430 3ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΦΠΑ
ΔΙΚΛΙΝΟ 2000 3ΜΕΡΕΣ ΣΥΝ ΦΠΑ...

ΜΕ ΤΑΜΕΙΟ ΟΠΑΔ ΡΩΤΗΣΑ ...

nantiaf

nantiaf
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γραμματική μου, εβαλα στο πρωτο ποστ του θεματς και το λινκ απο την ανακοινωση του εοπυυ, το εχει και με μαυρα γραμματα, πιο ξεκαθαρο δε γινεται.... Μονο κατω απ το δεντρο αν γεννησεις θα παρεις το επιδομα... 26/2/2013 ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ-ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΟΠΥΥ ΕΠΙΣΗΜΑ 679259

art25kar

art25kar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!

Κορίτσι, πριν 2 ωρες μιλησα μαζι τους στο Ρεα, αν παρεις θα δεις πως δεν ισχυει πια δυστυχως.... Sad Sad [/quote]

Οι τιμές που λες είναι ίδιες με τισ δικές μου συν ΦΠΑ
Αλλαξαν και αυτές?
Τι ισχύει τελικά?

Εγώ πάντως θα μαζέψω 1500 για το μαιευτήριο να είμαι καλυμμένη

nantiaf

nantiaf
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maria_naf79 έγραψε:καλημερα κοριτσια,δηλαδη για να καταλαβω αν γεννας σε δημοσιο νοσοκομειο πληρωνεις εσυ το ποσο που το επαιρνε κατευθειαν απο το ικα μεχρι τον νοεμβριο που γεννησα εγω τουλαχιστον...

Αν γεννησεις σε δημόσιο, απλό εξάκλινο νομίζω και σε γεννησει κι ενας εφημερευων τυχαιος, δεν πληρωνεις τιποτα, αυτη ειναι η καλυψη του δημοσιου που είναι όλα πληρωμενα. Αν δεν κανω λάθος.

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΝΑΝΤΙΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΛΕΣ ΨΕΜΑΤΑ! ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΕΣΗ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΣΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ! Wink ΕΜΠΡΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΠΟΥ ΧΑΡΑΞΑΝ ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΜΑΣ... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

nantiaf

nantiaf
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
art25kar έγραψε:
Κορίτσι, πριν 2 ωρες μιλησα μαζι τους στο Ρεα, αν παρεις θα δεις πως δεν ισχυει πια δυστυχως.... Sad Sad

Οι τιμές που λες είναι ίδιες με τισ δικές μου συν ΦΠΑ
Αλλαξαν και αυτές?
Τι ισχύει τελικά?

Εγώ πάντως θα μαζέψω 1500 για το μαιευτήριο να είμαι καλυμμένη [/quote]

Α, εχεις δίκιο, χίλια συγγνώμη, ναι, αυτες ειναι οι τιμές!
Αλλά για 500 ευρώ αυτη η κοπελια στο λογιστήριο δεν ανεφερε τιποτα, μονο αυτες τις τιμες μου ειπε. Μακαρι να ισχύει αλλά...δε θα το λεγε? Στο ειπε εσενα αυτη?

nantiaf

nantiaf
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αφρουλα έγραψε:ΝΑΝΤΙΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΛΕΣ ΨΕΜΑΤΑ! ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΕΣΗ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΣΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ! Wink ΕΜΠΡΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΠΟΥ ΧΑΡΑΞΑΝ ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΜΑΣ... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Ε, σωστά, τι λεω κι εγώ, σαν το σπίτι σου τίποτα....!!!

art25kar

art25kar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Το άρθρο λέει ότι δεν θα καταβάλετε ως μετρητά το επίδομα τοκετού αλλά θα καλύπτεται ένα μέρος των νοσηλείων

Αυτό ισχύει εδώ και αρκετό καιρό σε πολλά συμβεβλημένα μαιευτήρια τώρα απλά θα ισχύει γιοα όλα τα μαιευτήρια

αυτό που άλλαξε είναι το ποσό των νοσηλείων που καλύπτει
Αφού έπεσε ο βασικός τον δεκέμβρη έριξαν και το ποσό που καλύπτουν Crying or Very sad

art25kar

art25kar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
nantiaf έγραψε:
art25kar έγραψε:
Κορίτσι, πριν 2 ωρες μιλησα μαζι τους στο Ρεα, αν παρεις θα δεις πως δεν ισχυει πια δυστυχως.... Sad Sad

Οι τιμές που λες είναι ίδιες με τισ δικές μου συν ΦΠΑ
Αλλαξαν και αυτές?
Τι ισχύει τελικά?

Εγώ πάντως θα μαζέψω 1500 για το μαιευτήριο να είμαι καλυμμένη

Α, εχεις δίκιο, χίλια συγγνώμη, ναι, αυτες ειναι οι τιμές!
Αλλά για 500 ευρώ αυτη η κοπελια στο λογιστήριο δεν ανεφερε τιποτα, μονο αυτες τις τιμες μου ειπε. Μακαρι να ισχύει αλλά...δε θα το λεγε? Στο ειπε εσενα αυτη?
[/quote]

500 είναι αυτά που δίνει ο ΕΟΠΥ στο μαιευτήριο
Αν πας χωρις ΕΟΠΥ θα δώσεις 1560 συν ΦΠΑ για καισαρική ενώ με ΕΟΠΥ 1000 συν ΦΠΑ

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nantiaf έγραψε:Γραμματική μου, εβαλα στο πρωτο ποστ του θεματς και το λινκ απο την ανακοινωση του εοπυυ, το εχει και με μαυρα γραμματα, πιο ξεκαθαρο δε γινεται.... Μονο κατω απ το δεντρο αν γεννησεις θα παρεις το επιδομα... 26/2/2013 ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ-ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΟΠΥΥ ΕΠΙΣΗΜΑ 679259

μα στα χερια ποτε δεν επαιρνες ρε συ ναντια λεφτα.εδω και καιρο γινοταν αυτο.το αρθρο που λες δε μου ανοιγει .

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
απλα το 900αρι εγινε 500αρι δηλαδη;

nantiaf

nantiaf
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γραμματική, σε μορφή adobe reader ειναι, γιατί δε στο ανοίγει? Να σου γράψω ακριβώς τι λεει:


ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ:

Στο άρθρο 13 της υπ'αριθμόν ΕΜΠ5 Αρ. Φύλλου 3054/18-11-2012 ΚΥΑ ορίζεται ρητά ότι ο Ε.Ο.Π.Υ.Υ. παρέχει στις άμεσα και στις έμμεσα ασφαλισμένες του μαιευτική περίθαλψη μεσω των συμβεβλημένων παρόχων υγείας, στα πλαίσια της ισχύουσας κάθε φορά νομοθεσίας και των όρων των συμβάσεων με αυτούς.
Η συμμετοχή των ασφαλισμένω γίνεται με τους ίδιους όρους που αφορούν ις νοσηλείες του άρθρου 10.
Σε περίπτωση τοκετού εκτός νοσηλευτικού ιδρύματος, καταβάλλεται αντί μαιευτικής περίθαλψης, εφάπαξ χρηματικό βοήθημα ύψους 900, 1200 (για δίδυμη κύηση), 1600 (για τριδυνη κύηση).
Από τα ανωτέρω συνάγεται ότι δεν καταβάλλεται επίδομα τοκετού όταν αυτός πραγματοποιηθεί εντός νοσηλευτικού ιδρύματος, κρατικού ή ιδιωτικού, συμβεβλημένου ή μη συμβεβλημένου.

Αυτα ακριβώς γράφει Γραμματική μου. Τα χει κι εντονα τα τελευταια. Τι συμπερασμα βγαζεις?

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nantiaf έγραψε:Γραμματική, σε μορφή adobe reader ειναι, γιατί δε στο ανοίγει? Να σου γράψω ακριβώς τι λεει:


ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ:

Στο άρθρο 13 της υπ'αριθμόν ΕΜΠ5 Αρ. Φύλλου 3054/18-11-2012 ΚΥΑ ορίζεται ρητά ότι ο Ε.Ο.Π.Υ.Υ. παρέχει στις άμεσα και στις έμμεσα ασφαλισμένες του μαιευτική περίθαλψη μεσω των συμβεβλημένων παρόχων υγείας, στα πλαίσια της ισχύουσας κάθε φορά νομοθεσίας και των όρων των συμβάσεων με αυτούς.
Η συμμετοχή των ασφαλισμένω γίνεται με τους ίδιους όρους που αφορούν ις νοσηλείες του άρθρου 10.
Σε περίπτωση τοκετού εκτός νοσηλευτικού ιδρύματος, καταβάλλεται αντί μαιευτικής περίθαλψης, εφάπαξ χρηματικό βοήθημα ύψους 900, 1200 (για δίδυμη κύηση), 1600 (για τριδυνη κύηση).
Από τα ανωτέρω συνάγεται ότι δεν καταβάλλεται επίδομα τοκετού όταν αυτός πραγματοποιηθεί εντός νοσηλευτικού ιδρύματος, κρατικού ή ιδιωτικού, συμβεβλημένου ή μη συμβεβλημένου.

Αυτα ακριβώς γράφει Γραμματική μου. Τα χει κι εντονα τα τελευταια. Τι συμπερασμα βγαζεις?

απο αυτο που μου εστειλες καταλαβαινω εγω και παλι οτι δε παιρνεις στο χερι τιποτα αν εννησεις σε ιδιωτικο ή δημοσιο μαιευτηριο

nantiaf

nantiaf
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πάντως αν ισχύει αυτο που λετε απο 900 να πηγε 500 και να τα παιρνει το μαιευτήριο, τότε αυτή γιατί μου είπε πήγε στα 1000 ευρω? Δε θα μου λεγε πήγε στα 1200? (Από αρχική τιμη χωρις εοπυυ 1700..) Εκτός αν αυτο εγινε 500αρι κι αυτοι εκαναν κι επιπλέον μειωση στην τιμή τους!!! Τι να πω, δεν ξερω ρε παιδια...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις