Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
70 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 70 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΜΕΙΣ ΕΙΧΑΜΕ ΡΩΤΗΣΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΡΟΣ ΑΠΟΦΥΓΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΩΝ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΠΑΡΟΧΩΝ ΤΟΥ ΙΚΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η ΝΑΝΤΙΑ! ΚΟΜΜΕΝΟ ΜΕ ΚΑΘΕ ΜΟΡΦΗ!

ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΝΕΑ-ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΟΤΙ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΔΙΔΕΤΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΟΤΑΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΓΝΩΣΤΟ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΖΕΤΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ? Shocked

nantiaf

nantiaf
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σωστη η απορια Αφρούλα... Και επίσης στην ανακοίνωση του εοπυυ δεν αναφερει πως απλώς απο 900 γινεται 500, αν ηταν ετσι δε θα το ανεφερε? Αυτο που λεει με εντονα γραμματα ειναι το "δε θα καταβαλλεται οταν γινεται τοκετος σε δημοσιο ή ιδιωτικο μαιευτηριο, συμβεβλημένο ή μη." Και παραπανω "σε περιπτωση τοκετού εκτός νοσηλευτικου ιδρυματος θα καταβαλλεται το επιδομα των 900,1200,1600/..."

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ?! ΤΙ ΝΑ ΠΩ? ΟΤΑΝ ΚΑΝΟΥΝ ΣΩΣΤΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΝΑ ΖΗΤΟΥΝ ΑΜΕΣΑ Η' ΕΜΜΕΣΑ ΦΑΚΕΛΑΚΙ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΕΚΕΙ! ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ! ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΥΠΟΧΡΕΩΣΟΥΝ ΕΤΣΙ! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

xrisili

xrisili
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια εγω πήρα τηλέφωνο στο Ασκληπιειο Κρήτης ιδιωτική κλινική και μου είπαν οτι δεν έχει αλλάξει κάτι στο 900αρι και δεύτερον οτι δεν παίρνεις τίποτα στο χέρι..
δηλαδή αν η κλινική είναι συμβεβλημένη στο ικα τα παίρνει αυτη κατευθείαν και δνε τα παιρνεις εσυ.
Εμενα μου ειπε οτι δεν θα πληρωσω κατι παραπανω απο αυτα που εχουμε πει.τωρα κορίτσια δεν ξερω τι γινεται..

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Παντως στο Μητερα δεν δειχνει να αλλαξε κατι σε συγκριση με πριν ενα μηνα που ειχα ξαναπαρει... Τουλαχιστον οχι σε τραγικο βαθμο. Μην ξεχνατε οτι τα μαιευτηρια ειχαν αυξησει τις τιμες τους γιατι ο ΕΟΠΠΥ δεν τους πληρωνε οποτε για να μην εχουν χασουρα αυξησαν τις τιμες... Ισως τωρα που καταργηθηκε η καλυψη απο τον ΕΟΠΠΥ να τις ξαναριξαν... τι να πω... Παντως σαν τελικη τιμη για εμας... για εμενα τουλαχιστον που γενναω στο Μητερα δεν ειδα καποια αλλαγη. Δεν ξερω καθολου τι παιζει με τα δημοσιο νοσοκομεια ομως.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την stefy στις Πεμ Φεβ 28, 2013 1:37 am, 1 φορά

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω θα πω να αφησουμε να περασει καμια βδομαδα να ηρεμησουν τα πραγματα και να παρουμε τα μαιευτηρια μας παλι να ρωτησουμε

toniach29

toniach29
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κ ΕΓΩ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ...ΣΧΕΔΟΝ ΙΔΙΕΣ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΑΝ

xrisili

xrisili
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
grammatiki έγραψε:εγω θα πω να αφησουμε να περασει καμια βδομαδα να ηρεμησουν τα πραγματα και να παρουμε τα μαιευτηρια μας παλι να ρωτησουμε

σωστά!!

nantiaf

nantiaf
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Από αυτο το βίντεο τι καταλαβαινετε? Που μιλαει ο πρόεδρος εοπυυ?

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3V04gYKWLFY#!

Τι στο διάααααολο περιλαμβανει το ΚΕΝ (Κλειστό Ενοποιημένο Νοσήλιο) που λεει, γιατί δε λεει το ζώον για πρόεδρος? Και τον ρωταει ο δημοσιογραφος, και δεν ξερει ουτε αυτος, 30% συμμετοχη λεει πληρωνει για τα νοσήλεια. Πφφφφ, αντε βγαλε ακρη ρε π@@στη μου.

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΗ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ! ΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑΤΙ Η ΝΕΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΑ 1ον ΜΠΟΡΕΙ ΝΑΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΚΑΙ 2ον ΕΑΝ ΕΧΟΥΝ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ, ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΣΕ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΑ ΝΟΣΗΛΙΑ!

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Φαντασου ποσος κοσμος θα τους παιρνει απο το πρωι τηλεφωνο! Εγω πηρα στο Μητερα και εδειχναν να εχουν βαρεθει να τα λενε...

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΣ ΒΑΛΟΥΝ ΗΧΟΓΡΑΦΗΜΕΝΟ ΜΗΝΥΜΑ! Wink

nantiaf

nantiaf
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω στις 8.30 το πρωι επαιρνα στο εοπυυ και χτυπαγε.... χτυπαγε... χτυπαγε... ουτε καν θα ειχαν παει οι παπάρες. Τώρα παίρνω και μιλάνε οοοοοοολα!!!!!!! μαλλον κατεβασμένα θα τα εχουν!!!!!

26/2/2013 ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ-ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΟΠΥΥ ΕΠΙΣΗΜΑ - Σελίδα 2 654655 26/2/2013 ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ-ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΟΠΥΥ ΕΠΙΣΗΜΑ - Σελίδα 2 654655 26/2/2013 ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ-ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΟΠΥΥ ΕΠΙΣΗΜΑ - Σελίδα 2 654655 26/2/2013 ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ-ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΟΠΥΥ ΕΠΙΣΗΜΑ - Σελίδα 2 654655 26/2/2013 ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ-ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΟΠΥΥ ΕΠΙΣΗΜΑ - Σελίδα 2 654655 26/2/2013 ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ-ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΟΠΥΥ ΕΠΙΣΗΜΑ - Σελίδα 2 654655 26/2/2013 ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ-ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΟΠΥΥ ΕΠΙΣΗΜΑ - Σελίδα 2 654655 26/2/2013 ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ-ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΟΠΥΥ ΕΠΙΣΗΜΑ - Σελίδα 2 654655 26/2/2013 ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ-ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΟΠΥΥ ΕΠΙΣΗΜΑ - Σελίδα 2 654655 26/2/2013 ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ-ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΟΠΥΥ ΕΠΙΣΗΜΑ - Σελίδα 2 654655

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΘΑ ΠΟΥΝ ΔΥΟ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΒΑΡΙΟΥΝΑΤΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΕΡΙΚΟΠΕΣ ΣΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΣΥΜΒΑΔΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΙΣ ΠΕΡΙΚΟΠΕΣ ΜΙΣΘΩΝ!

art25kar

art25kar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
έψαχνα και πριν κανα μήνα τις τιμές και είδα ότι από τον δεκέμβρη του 2012 και μετά υπάρχει μια διαφορά της τάξης των 200-300 ευρώ στις τιμές ενώ το μαιευτήριο λέει ότι δεν άλλαξαν τιμές.

Ρώτησα και μου είπαν ότι επειδή κατέβηκε ο βασικός έριξαν και το ποσό που δίνει ο ΕΟΠΥ στο μαιευτήριο

Τώρα τι να σας πω..... Very Happy

nantiaf

nantiaf
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τελικά ρε κορίτσια, συμπεραίνω ότι λέγοντας "καλύπτονται τα νοσήλια"¨αυτά είναι ένα ποσό απο το 900άρι, ας πούμε 500 ευρώ είναι τα νοσήλια και ίσως θεωρούνταν επίδομα τα υπόλοιπα 400 ευρώ και αυτά να έκοψαν. Μαλλον τελικά αυτό έγινε. Δεν μπορώ να συμπεράνω κάτι άλλο, γιατι το λενε συνεχεια "καλυπτονται τα νοσήλια σε ιδιωτικά και δημοσια...".

Περιμένουμε λοιπον να δειξει ο καιρός.

art25kar

art25kar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ναντιαφ και εγώ αυτό καταλαβαίνω Very Happy

NERAIDA_4


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μπα και εγώ θα αφήσω να περάσει μια εβδομάδα και θα επικοινωνήσω μετά με το Μητέρα. Να μην πω τον Απρίλη που θα είμαι έτοιμη να γεννήσω μιας και αυτά αλλάζουν απο μήνα σε μήνα Mad

art25kar

art25kar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
NERAIDA_4 έγραψε:Μπα και εγώ θα αφήσω να περάσει μια εβδομάδα και θα επικοινωνήσω μετά με το Μητέρα. Να μην πω τον Απρίλη που θα είμαι έτοιμη να γεννήσω μιας και αυτά αλλάζουν απο μήνα σε μήνα Mad

Αυτό μου είπαν και από το Ρέα
Μου είπαν ότι το ανώτερο που θα πάει (χωρίς ΕΟΠΥ ) είναι 1560 με καισαρική
Άρα θα υπολογίσω αυτά και ας μείνουν τα υπ.ολοιπα (αν δώσει ο ΕΟΠΥ) να ψωνίσω του μπέμπη Very Happy

Alexandraki


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγώ έχω να πω οτι τα έχουν κάνει μπάχαλο! Δεν νοείται να είσαι ετοιμόγεννη και να μην ξέρεις τι ποσό σου καλύπτει το ταμείο σου! Προσωπικά πλήρωσα 300 ευρώ παραπάνω πριν απο λίγους μήνες που γέννησα επειδή κοινοποιήθηκε στο μαιευτήριο την ημέρα που έπαιρνα εξιτήριο μια καινούρια εγκύκλιος! Άλλα λεφτά υπολόγιζα και άλλα με έβαλαν να πληρώσω στο τέλος!

aragon


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
http://www.vimatisko.gr/?page=news&records=details&_p.id=7914

Εγώ γέννησα αρχές Δεκεμβρίου και μου κάλυψε τα έξοδα με ασφάλεια ΟΠΑΔ άμεσα ασφαλισμένη αλλά αν αληθεύει είναι απαραδεκτοι!

Ελπίζω κατι να γίνει και να μη εφαρμοστεί και δε το λέω για μένα γιατί γεννώ σε δημόσιο και τη πρώτη φορά πλήρωσα 240 ευρώ(τότε έπαιρνες την αποζημιώση 1000 ευρώ στο χέρι) για 3 μέρες και μπορώ να τα δώσω καθώς ακόμη έχω τη δουλειά μου αλλά για όλο το κόσμο(αδέρφια, φίλους, συγγενείς και λοιπά που έχουν σπίτια που αυτή τη στιγμή είναι και χωρίς εισόδημα κατά καιρους).Είναι παρανοικο σε μια χώρα με δημοσιογραφικό πρόβλημα;

efounia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Βρε κορίτσια, δεν κόπηκε το επιδομα, αφου εχει σκασει να το λεει ο υπουργός στην τηλεόραση!Απλα δεν τα παιρνουμε πια στο χέρι όπως παλιότερα συνεβαινε στις τυχερες! Εδω που τα λέμε, λογικό ειναι να τα παιρνει κατευθειαν το νοσοκομειο.
Ξερεις όμως καμια ποσο ειναι τελικά στα σίγουρα το επίδομα τοκετού; 900 ή 500 ευρώ;

art25kar

art25kar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
500 περίπου είναι.... δεν κόπηκε το κουρέψανε Very Happy Very Happy Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

βικτωρια

βικτωρια
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγώ που γέννησα τον Απρίλη 2012 ήτανΕ 900ε και τα πήρε κατευθείαν το Ρέα τώρα δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι

efounia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κατάλαβα... Οπότε στη Γενική Κλινικη που λεει οτι ειναι 900 ευρω για 3κλινο 3 μερες, θα πρέπει να δωσω τη διαφορά των 400 ευρώ τουλάχιστον!
Μου κανει εντυπωση πάντως γιατί η επισημη ανακοίνωση που διαβασα του υπουργείου, αναφερει ότι αν γεννησεις στο σπιτι σου δινουν 900 για φ.τ. Αρα το ίδιο ποσό δεν θα επρεπε να καλύπτει και για το μαιευτήριο;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις