Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
61 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 61 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

nantiaf

nantiaf
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Οχι κορίτσια, δεν ειναι πια 900 ευρω... Κουρεύτηκε οντως, περιπου 500. Το καλυτερο ειναι να επικοινωησετε με την κλινικη να ρωτησετε με σιγουρια ποσο θα σας παει... Εμενα μου αυξηθηκε κατα 200 ευρω το ποσοστο συμμετοχης μου...Στο Ρέα. Από 800 ευρώ μου ειπαν 1000... 26/2/2013 ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ-ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΟΠΥΥ ΕΠΙΣΗΜΑ - Σελίδα 3 679259

katiag26

katiag26
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα σε όλες. Μην παρεξηγηθώ γι'αυτο που θα πω. Αλλά σκέφτονται οι άνθρωποι απο τη στιγμή που κάνουν παιδιά λεφτά έχουν ας πληρώσουν λοιπόν. Γιατί να δίνουμε τσάμπα επιδόματα. Καλά οι άνθρωποι δεν παλεύονται καθόλου. Νομίζουν πως είμαστε αιώνες πίσω που γεννούσαν οι γυναίκες στο σπίτι. ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.

Μαρίνα_Χρήστος

Μαρίνα_Χρήστος
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ρε κοριτσια λυστε μου μια απορια και μενα της ασχετης και δολιας εγκυου...Εγω επελεξα να γεννησω στο Αλεξανδρας πληρωνω κατι ????εκτος αν θελω δυκλινο η τρικλινο?παιρνω τιποτα???δινω τιποτα???τι γινεται πια????δν εχω καταλαβει.... 26/2/2013 ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ-ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΟΠΥΥ ΕΠΙΣΗΜΑ - Σελίδα 3 911307

karamelenia

karamelenia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μαρίνα_Χρήστος έγραψε:Ρε κοριτσια λυστε μου μια απορια και μενα της ασχετης και δολιας εγκυου...Εγω επελεξα να γεννησω στο Αλεξανδρας πληρωνω κατι ????εκτος αν θελω δυκλινο η τρικλινο?παιρνω τιποτα???δινω τιποτα???τι γινεται πια????δν εχω καταλαβει.... 26/2/2013 ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ-ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΟΠΥΥ ΕΠΙΣΗΜΑ - Σελίδα 3 911307


Δεν θα πληρωσεις τιποτα στο νοσοκομειο εκτος και αν επιλεξεις αλλο δωματιο απο αυτο που το ικα δικαιολογει.


Φυσιολογικος τοκετος στο Ιασω σε 3κλινο χωρις ασφαλεια 2,000 ευρω για 3 νυχτες,με ικα μεσω εοπυυ το κοστος ειναι 1200 ευρω οποτε το επιδομα εχει πεσει στα 800 ευρω .

mariketi

mariketi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσια. Ξέρει καποια να μου πει τι καλυπτει ο ΕΟΠΥ στα δημοσια μαιευτηρια; Αν εχω καταλάβει καλά δινει 500 ευρω και τα υπολοιπα τα καλυπτω εγω; Γενναω σε δυο μηνες και θελω να παρω μονοκλινο ή λουξ στο Ελενας. Αν γνωριζετε κατι απαντηστε μου παρακαλω. Ευχαριστω εκ των προτερων.

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mariketi έγραψε:Καλησπέρα κορίτσια. Ξέρει καποια να μου πει τι καλυπτει ο ΕΟΠΥ στα δημοσια μαιευτηρια; Αν εχω καταλάβει καλά δινει 500 ευρω και τα υπολοιπα τα καλυπτω εγω; Γενναω σε δυο μηνες και θελω να παρω μονοκλινο ή λουξ στο Ελενας. Αν γνωριζετε κατι απαντηστε μου παρακαλω. Ευχαριστω εκ των προτερων.

Δες το μηνυμα ακριβως πανω απο το δικο σου

maro28

maro28
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα σασ κοριτσια να σασ ρωτησω...μου ειπαν οτι για να δικαιουσαι αυτο το ισχνο επιδομα που πλεον δεν το παιρνεισ στο χερι πρεπει να εχεισ συμπληρωσει 200 ενσημα ωσπου να γεννησεισ εγω θα χω 125 γιατι ληγει η συμβαση που ειμαι σ ενα δημο κ λεει θα παρω αναλογια τα μισα φανταζομαι..ξερετε αν ισχυει ?η μου πε αλλα ντ αλλων

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

karamelenia

karamelenia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[quote="maro28"]καλημερα σασ κοριτσια να σασ ρωτησω...μου ειπαν οτι για να δικαιουσαι αυτο το ισχνο επιδομα που πλεον δεν το παιρνεισ στο χερι πρεπει να εχεισ συμπληρωσει 200 ενσημα ωσπου να γεννησεισ εγω θα χω 125 γιατι ληγει η συμβαση που ειμαι σ ενα δημο κ λεει θα παρω αναλογια τα μισα φανταζομαι..ξερετε αν ισχυει ?η μου πε αλλα ντ αλλων[/quot


Εαν εχεις βιβλιαριο εισαι οκ,θα το παρεις,δεν χρειαζονται τα 200 ενσημα.Αυτα απαιτουνται για τα επιδοματα κυοφοριας-λοχειας.

CheGre

CheGre
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Oi gennes sto spiti gia gynaikes xamilou kindynou einai katapliktikes. Synithws einai pio anetes k grigores. Psakste to ligo.

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
aragon έγραψε:http://www.vimatisko.gr/?page=news&records=details&_p.id=7914

Εγώ γέννησα αρχές Δεκεμβρίου και μου κάλυψε τα έξοδα με ασφάλεια ΟΠΑΔ άμεσα ασφαλισμένη αλλά αν αληθεύει είναι απαραδεκτοι!

Ελπίζω κατι να γίνει και να μη εφαρμοστεί και δε το λέω για μένα γιατί γεννώ σε δημόσιο και τη πρώτη φορά πλήρωσα 240 ευρώ(τότε έπαιρνες την αποζημιώση 1000 ευρώ στο χέρι) για 3 μέρες και μπορώ να τα δώσω καθώς ακόμη έχω τη δουλειά μου αλλά για όλο το κόσμο(αδέρφια, φίλους, συγγενείς και λοιπά που έχουν σπίτια που αυτή τη στιγμή είναι και χωρίς εισόδημα κατά καιρους).Είναι παρανοικο σε μια χώρα με δημοσιογραφικό πρόβλημα;

εισουν τυχερη κ εποφεληθηκες απο αυτο το συστημα..εγω γεννησα με οπαδ το 2011 και αυτο το υποτιθεμενο χιλιαρικο ακομα τπτ κ ουτε βλεπω να το παιρνω...κ δημοσιο νοσοκομειο πληρωσα και 300 ευρω...γενικα οι ανθρωποι δεν ξερουν τι τους γινετε πληρωνουμε τα παντα κ ολη την εγκυμοσυνη χρυσο γιατι δεν καλυπτουν τπτ κ τωρα θα κοψουν εστω κ αυτο το λιγοστο που διναν...τι να πω........εγω ακομα περιμενω παντως Twisted Evil

https://www.facebook.com/myrodeve

konstantina!!!!

konstantina!!!!
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΜΕΣΩ ΕΟΠΥΥ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΜΕΡΟΣ ΑΠ ΤΑ ΝΟΣΗΛΕΙΑ..ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΥΜΦΕΡΕ ΓΙΑΤΙ ΕΠΑΙΡΝΕΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ..ΤΩΡΑ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΕΜΕΝΑ ΑΝ ΤΟ ΕΠΑΙΡΝΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΘΑ ΜΟΥ ΔΙΝΕ 1200 ΕΥΡΩ ΛΟΓΩ ΔΙΔΥΜΗΣ ΚΥΗΣΗΣ..ΤΩΡΑ ΔΩΣΑΝΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 700 ΕΥΡΩ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ..ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ!!

maro28

maro28
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καραμελενια μου εισαι σιγουρη?δεν χρειαζεται να χεισ συμπληρωσει 200 ενσημα τα τελευταια 2 χρονια για να δικαιουσαι το επιδομα τοκετου?

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

karamelenia

karamelenia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
maro28 έγραψε:καραμελενια μου εισαι σιγουρη?δεν χρειαζεται να χεισ συμπληρωσει 200 ενσημα τα τελευταια 2 χρονια για να δικαιουσαι το επιδομα τοκετου?


Οχι δεν χρειαζεται,αρκει να εισαι αμεσα η εμμεσα ασφαλισμενη (εαν δηλαδη σε εχει ο συζηγος στο δικο του βιβλιαριο)

Τα 200 ενσημα χρειαζονται για τα επιδοματα κυοφοριας-λοχειας

φρουφρού

φρουφρού
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!! ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΑΠΟΟΣΥΡΘΗΚΕ.Κ ΤΑ ΝΟΣΗΛΕΙΑ ΠΛΕΟΝ ΜΕΣΩ ΕΟΠΠΥ,ΑΜΕΣΑ Η' ΕΜΜΕΣΑ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΩΡΑ ΕΝΑ ΠΟΣΟ ΕΣΥ ΣΤΟ ΜΕ\ΑΙΕΥΤΗΡΙΟ Κ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΤΑ ΔΙΝΕΙ Ο ΕΟΠΠΥ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ.Κ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΑΣ ΒΟΛΕΥΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΕΜΑΣ ΤΙΣ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ,ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΒΡΕΞΕΙ ΧΙΟΝΙΣΕΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙΣ 2.500-3.500 ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΓΕΝΝΑ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟΟΟΟ ΕΠΑΙΡΝΕΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ...ΕΝΩ ΤΩΡΑ,ΧΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΖΕΨΟΥΜΕ 1ΟΟΟ-1300 ΜΑΞΙΜΟΥΜ ΠΝΟΜΙΖΩ! Κ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΖΕΨΕΙΣ ΤΑ 2ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΙΑ ΑΦΑΙΡΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ3ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ, ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΝΕΡΓΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ!ΠΗΓΑ Κ ΡΩΤΗΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ!

JELLYFISH

JELLYFISH
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγώ πάντως που ρώτησα στο νοσοκομείο Καβάλας μου είπανε ότι δεν πληρώνεις κάτι, απλά δεν παίρνεις και κάτι, εκτός εάν γεννήσεις σπίτι!!
Ρώτησα πριν από 1 εβδομάδα.

φρουφρού

φρουφρού
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
JELLYFISH ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΝΝΟΕΙΣ ,Ε ΤΣΙ?ΓΙΑΤΙ ΣΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΟΥΤΩΣ Ή ΑΛΛΩΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ.

JELLYFISH

JELLYFISH
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ναι στο δημοσιο.

LindakiS

LindakiS
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα, ξέρει καμιά πόσο είναι το επιδομα αν γεννήσεις σπίτι;; να ξέρουμε αν αξίζει τον κόπο δηλαδή... Wink

http://www.sailormoon82@blogspot.com

Lia.X

Lia.X
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
900 ευρώ ειναι αν γεννήσεις σπίτι ...

Lia.X

Lia.X
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
900 ευρώ ειναι αν γεννήσεις σπίτι ...

Stauroul@

Stauroul@
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπέρα σε όλες σας εγώ αυτό που θέλω να ρωτήσο είναι το εξής το επιδόμα το δικιούτε μόνο αυτές που θα γεννήσουν στο σπίτι η κ στα δημόσια νοσοκομεία ? confused

karamelenia

karamelenia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Λοιπον για να συνοψισουμε: Επιδομα τοκετου σε χρημα δικαιουνται ΜΟΝΟ οι μαμαδες που γεννανε σπιτι,καμια αλλη!Οσες γεννανε σε δημοσια νοσοκομεια δεν πληρωνουν τιποτα,οσες γεννανε σε ιδιωτικες κλινικες συμβεβλημενες με τον ΕΟΠΥΥ πληρωνουν λιγοτερα νοσηλια και οσες γεννανε σε μη συμβεβλημενη κλινικη δεν παιρνουν απολυτως τιποτα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις