Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
88 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 88 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

1ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Empty ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 7:53 am

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ας γράψω και γω τον πόνο μου εδώ...

Εχω ένα αδερφό, οποίος απέκτησε πριν περίπου 2 χρόνια μια κόρη... Με τη νύφη μου ποτέ δεν είχαμε ιδιαίτερες σχέσεις, λόγο του ότι έχει ενα πολύ εγωκεντρικό χαρακτήρα(γνώμη μου πάντα) και είναι μια γυναίκα που για όλα έχει άποψη και φυσικά πάντα δίκιο... Αυτό το προσπερνούσα για χατίρι του αδερφού μου, προπαθούσα πάντα να κρατάω τα τυπικά για μην δημιούργουνται εντασεις...

Όταν έμεινε έγκυος όποτε μου ζήτησε βοήθεια ήμουν παρών...Οτάν γέννησε φρόντησα για το δώρο του μωρού, αν κ ήμουν άνεργη...

Το παράπονο μου είναι ότι όταν πάω σπίτι τους και έρθει η μικρή σε εμένα και αρχίσω να ασχολούμαι μαζί της πάντα θα βρει κάποιο τρόπο για να ης αποσπάσει την προσοχή και να την κάνει να φύγει... Πήγαμε μια μέρα και μόλις είχα κάτσει στο χαλί με τη μικρή κ μου έδειχνε μια κούκλα έβγαλε κάτι μπικοτάκια και της λέει "κοίτα μπέμπα τι έχει η μαμά έλα να σου τα δώσω" και κάτι παρόμοιο γίνεται κάθε φορά...
Αν πάλι ήμαστε όλοι μαζί στο χωριό και πω στη μικρη θα έρθεις να πάμε βόλτα πάντα θα μου πει "αχ δε γίνεται τώρα γιατί θα έχω κανονίσει να πάω για καφέ με μια φίλη ή θέλω να την κοιμήσω " ή και εγώ δεν ξέρω τι...
Η μικρή μου μοιάζει πολύ, εννοείται ότι δεν το έχει παραδεχτεί ποτέ...
Με πιάνει το παράπονο γιατί είναι το πρώτο μου ανίψι και βλέπω ότι προσπαθεί να μην έχω σχέση μαζί του...

2ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 7:56 am

MamaTheodora


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δυσκολο...

Ο αδελφος σου τι λεει γι'αυτο; Το ξερει;

3ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 8:04 am

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ίσως κάνει κάποιες φορές ότι δεν καταλαβαίνει, άλλες φορές πάλι παίρνει θέση...
Πχ Πριν μια βδομάδα που πήγαμε είχε έρθει η μικρή και την είχα αγκαλιά κ της έδωσα ένα δαχτυλίδι και το έβαλε στο δαχτυλάκι της και ελεγε 'μπαμπά μπαμπά κοίτα' και γελούσε, η μικρή στην αγκαλιά μου... Με το που το βλέπει η νύφη μου άρχισε να φωνάζει στον αδερφό μου... Του λέει μα καλά δε σου έχω πει να μην την αφήνεις να παίρνει ξένα πράγματα... Εγώ κάγκελο... Εκεί της την είπε...Της είπε οκ χαλάρωσε δεν έγινε και τίποτα... Και της είπα και εγώ λέω δε φταίει τ παιδί εγω του το έδωσα δε μου το έβγαλε απο το χέρι...αλλά ένοιωσα πολύ άβολα...

4ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 8:07 am

????????


Επισκέπτης
νυφη- κουνιαδα story.... δυσκολα τα πραγματα......μπορει να μη σε παει, μπορει να εχει ακουσει απο το περιβαλλον της πραγματα, μπορει να ηθελε για τον αδερφο της κατι αλλο (!) ας μην το βλεπουμε ομως παντα αρνητικα......μπορει απλα να ειναι κολλημενη με το παιδι της...αληθεια μονο σε σενα το κανει? δλδ αλλους αφηνει να πλησιασουν το παιδι της? ισως ειναι απλα ενα κολλημα, να θελει το παιδι να αγαπαει μονο εκεινην κτλ.......δεν τη δικαιολογω, εισαι θεια και μονο να προσφερεις εχεις για το ανηψακι σου, ποσο περισσοτερο που δεν εχεις δικα σου παιδακια ακομα και ολη η αδυναμια πεφτει εκει......... μια κουβεντα με τον αδερφο σου ισως βοηθησει

5ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 8:08 am

elisa87

elisa87
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δε νομιζω οτι ειναι ευκολο να κανεις κατι..
Προφανως νιωθει "αβολα" μαζι σου, ισως επειδη ζηλευει αν βλεπει που η κορη της συμπαθει τη θεια της.. Βλακωδες κατα τη γνωμη μου, αλλα συμβαινει πολλες φορες. Αν ο χαρακτηρας της ειναι οπως λες τοτε σιγουρα θα θελει να "μονοπωλει" κ το ανηψακι σου κ να εχει ανασφαλειες, αντι απλα να χαιρεται που το παιδι το αγαπαει η ευρυτερη οικογενεια..
Ειναι δυσκολο, αλλα νομιζω πως αν κανεις υπομονη το παιδι θα σε συμπαθει οπως κ να χει κ δεν θα υπαρχει προβλημα.. Απλα δεν ξερω αν θα μπορεσεις να εχεις τη σχεση που θα ηθελες κ ποσο εσυ θα ηθελες να προσφερεις στο ανηψακι σου.
Δεν ξερω αν μπορεις να το συζητησεις το θεμα, γιατι αν νιωθουν πως εχεις παρεξηγηθει κ η συμπεριφορα της ειναι εσκεμμενη, τοτε ισως βρισκει πατημα κ σε απομακρυνει περισσοτερο.. Μπορει να κανω λαθος, αλλα σκεψου κ την εκδοχη αυτη..

6ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 8:11 am

MamaTheodora


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σε καταλαβαινω....ειναι δυσκολο πολυ.

Αλλα δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις κατι.
Αν ειναι στριμμενος ο αλλος....

Εχω Ολλανδεζα νυφη και οταν η μαμα μου μιλαει Ελληνικα στην μικρη, αυτη της μιλαει Ολλανδικα!!! Ταυτοχρονα!!!! Shocked
Τους βλεπουμε να φανταστεις μια φορα τον χρονο και αν....τι να πεις!!! Πολυ κριμα.
Τα παιδακια πρεπει να εχουν επαφη με ολους τους συγγενεις.

Αλλα...παντα υπαρχει ενα μεγαλο αλλα....

7ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 8:12 am

EleniAd


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
....



Έχει επεξεργασθεί από τον/την EleniAd στις Τετ Μαρ 20, 2013 4:35 am, 1 φορά

8ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 8:12 am

????????


Επισκέπτης
kafedaki? έγραψε:Ίσως κάνει κάποιες φορές ότι δεν καταλαβαίνει, άλλες φορές πάλι παίρνει θέση...
Πχ Πριν μια βδομάδα που πήγαμε είχε έρθει η μικρή και την είχα αγκαλιά κ της έδωσα ένα δαχτυλίδι και το έβαλε στο δαχτυλάκι της και ελεγε 'μπαμπά μπαμπά κοίτα' και γελούσε, η μικρή στην αγκαλιά μου... Με το που το βλέπει η νύφη μου άρχισε να φωνάζει στον αδερφό μου... Του λέει μα καλά δε σου έχω πει να μην την αφήνεις να παίρνει ξένα πράγματα... Εγώ κάγκελο... Εκεί της την είπε...Της είπε οκ χαλάρωσε δεν έγινε και τίποτα... Και της είπα και εγώ λέω δε φταίει τ παιδί εγω του το έδωσα δε μου το έβγαλε απο το χέρι...αλλά ένοιωσα πολύ άβολα...
απαντησατε και οι δυο πολυ "απαλα".....η λογικη απαντηση ηταν "γιατι ποιος ειναι ο ξενος?" αντε γιατι τα πηρα τωρα
παντως ο τροπος της δειχνει να υπαρχουν προηγουμενα καφεδακι"

9ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 8:13 am

????????


Επισκέπτης
EleniAd έγραψε:
arco iris έγραψε:....μπορει να μη σε παει, μπορει να εχει ακουσει απο το περιβαλλον της πραγματα, μπορει να ηθελε για τον αδερφο της κατι αλλο

Πως σε χαιρομαι arco iris! Μελι σταζεις, παντα με τον καλο το λογο εισαι βρε κοριτσι μου...
ΣΥΓΝΩΜΗ αλλα πηρες μονο ενα μερος απ τα λογια μου ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕΤΑ ειπα οτι δεν ειναι αναγκη να ειμαστε αρνητικοι και να δουμε και την αλλη πλευρα.......οπως νομιζω οτι κανω παντα.......
οριστε τα λογια μου:
νυφη- κουνιαδα story.... δυσκολα τα πραγματα......μπορει να μη σε παει, μπορει να εχει ακουσει απο το περιβαλλον της πραγματα, μπορει να ηθελε για τον αδερφο της κατι αλλο (!) ας μην το βλεπουμε ομως παντα αρνητικα......μπορει απλα να ειναι κολλημενη με το παιδι της...αληθεια μονο σε σενα το κανει? δλδ αλλους αφηνει να πλησιασουν το παιδι της? ισως ειναι απλα ενα κολλημα, να θελει το παιδι να αγαπαει μονο εκεινην κτλ.......δεν τη δικαιολογω, εισαι θεια και μονο να προσφερεις εχεις για το ανηψακι σου, ποσο περισσοτερο που δεν εχεις δικα σου παιδακια ακομα και ολη η αδυναμια πεφτει εκει......... μια κουβεντα με τον αδερφο σου ισως βοηθησει
................................
και οταν κανουμε quote με σκοπο να ειρωνευτουμε, τουλαχιστον βαζουμε ολα τα λογια για να μην παραπλανουμε τους υπολοιπους



Έχει επεξεργασθεί από τον/την arco iris στις Σαβ Μαρ 09, 2013 8:17 am, 2 φορές συνολικά

10ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 8:15 am

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βασικά και με τους γονείς μου το ίδιο γίνεται, αλλά εκεί υπήρξε και μια προϊστόρια που δε θα ήθελα να αναφερθώ...
Πιστεύω ότι με αυτό τον τρόπο νομίζει ότι μας τιμωρεί... Εννοείται ότι με τα αδέρφια της και τους γονείς της είναι εντελώς διαφορετικά τα πράγματα...
Για εμένα και τους γονείς μου το παιδί έχει πάντα πρόγραμμα και δεν πρεπει να βγαίνει από αυτό (το σέβομαι και το καταλαβαίνω), οταν είναι τα ανίψια της ή τα αδέρφια της σπίτι εννοείται ότι το πρόγραμμα καταργείται...

11ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 8:16 am

elisa87

elisa87
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MamaTheodora έγραψε:Σε καταλαβαινω....ειναι δυσκολο πολυ.

Αλλα δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις κατι.
Αν ειναι στριμμενος ο αλλος....

Εχω Ολλανδεζα νυφη και οταν η μαμα μου μιλαει Ελληνικα στην μικρη, αυτη της μιλαει Ολλανδικα!!! Ταυτοχρονα!!!! Shocked
Τους βλεπουμε να φανταστεις μια φορα τον χρονο και αν....τι να πεις!!! Πολυ κριμα.
Τα παιδακια πρεπει να εχουν επαφη με ολους τους συγγενεις.

Αλλα...παντα υπαρχει ενα μεγαλο αλλα....

Ελεος........!!!!! Razz Razz Razz Razz
Ελπιζω να μη γινω ετσι με το παιδακι μου πρωτα ο Θεος οταν γεννηθει.. Νομιζω μερικες μαμαδες προσπαθουν να καλυψουν τις δικες τους ανασφαλειες.. επειδη νιωθουν ανεπαρκεις φοβουνται μηπως τα παιδακια νιωσουν θαυμασμο για καποιον αλλο..

Και για το "ποιος ειναι ο ξενος" arco iris εχεις απολυτο δικιο... Wink

12ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 8:18 am

elisa87

elisa87
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kafedaki? έγραψε:Βασικά και με τους γονείς μου το ίδιο γίνεται, αλλά εκεί υπήρξε και μια προϊστόρια που δε θα ήθελα να αναφερθώ...
Πιστεύω ότι με αυτό τον τρόπο νομίζει ότι μας τιμωρεί... Εννοείται ότι με τα αδέρφια της και τους γονείς της είναι εντελώς διαφορετικά τα πράγματα...
Για εμένα και τους γονείς μου το παιδί έχει πάντα πρόγραμμα και δεν πρεπει να βγαίνει από αυτό (το σέβομαι και το καταλαβαίνω), οταν είναι τα ανίψια της ή τα αδέρφια της σπίτι εννοείται ότι το πρόγραμμα καταργείται...

Επισης μερικες γυναικες θελουν απλα το παιδι να εχει οικογενεια ΜΟΝΟ τη δικη τους οικογενεια κ οι αλλοι να ειναι "καλοι γνωστοι". συνηθως το ιδιο κανουν κ με τον αντρα τους κ την οικογενεια του, τον απομακρυνουν σγα σιγα με δικαιολογιες, αν κ δεν ξερω αν ισχυει αυτο στη δικη σας περιπτωση..

13ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 8:20 am

????????


Επισκέπτης
ναι στην προκειμενη φαση νομιζω οτι ηταν εξαιρετικα προσβλητικο, δε μπορεις να πεις την αδερφη του αντρα σου "ξενη" αν της το εκαναν στην ιδια τι θα εκανε??? αλλα επειδη το καφεδακι το γνωριζω καιρο, και υπηρχε ενα κλιμα αλφα σε οτι διαβαζα στα μηνυματα της, νομιζω οτι η νυφη απλα βγαζει το αχτι της.......με το μυαλο της βεβαια.......γιατι δεν υπαρχει τιποτα πιο ομορφο απ το να αγαπανε το παιδι σου!

14ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 8:22 am

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πάντως κορίτσια όπως λέει και μια φίλη υπάρχει η θεία δίκη...

Όσο και να προπαθει να μη βλέπουμε συχνά τη μικρή ή να μην την αφήνει να την πάρω βόλτα τόσο η μικρή όταν με βλέπει κολλάει πάνω μου... Με τους δε γονείς μου όταν τους δει και δε την πάρουν βγάζει μια γκρίνια απίστευτη... Λες και το καταλαβαίνει και το κάνει επίτηδες...

15ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 8:24 am

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι, η μικρή σε συμπαθεί και όσο θα μεγαλώνει η μαμά δεν θα μπορεί να βρίσκει κάθε φορά και κάτι για να τις τραβάει την προσοχή.
Όσο μεγαλώνει θα έρχεται η ανιψιά σου απο μόνη της σε εσένα Wink
Όταν μπαίνεις στο σπίτι ή έρχεται εκείνη σε εσένα το καλωσόρισμα να είναι με αγκαλιές και κανακέματα. Τα παιδιά ξέρουν και αισθάνονται την καλή αύρα.
Εσύ κοίτα να κρατάς επαφές και να την βλέπεις όσο γίνεται ποιο συχνά.

Εγώ δόξα το Θεό αν και μαλώνουμε αρκετές φορές με την νύφη μου, ποτέ δεν μπλέκω τον αδελφό μου, στο θέμα ανίψια δεν έχω κανένα πρόβλημα και μου τα εμπιστεύεται απόλυτα.

16ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 8:26 am

????????


Επισκέπτης
καφεδακι η φιλεναδα μας ειναι νεα στην παρεα και δεν ξερει πως μιλαω και ποια ειμαι.......ελπιζω εσυ να καταλαβες τι εννοω με το μπορει το ενα μπορει το αλλο........ο καθενας μες το κεφαλι του πολλα μπορει....
το σιγουρο ειναι οτι τα παιδια νιωθουν ποιοι τα αγαπουν και δε μπορει κανεις να τους ξεγελασει οποτε και το ανηψακι σου θα δενεται μαζι σας εστω κι αν σας βλεπει λιγο η υπο περιεργες συνθηκες ωσπου καμια μερα θα της πει και κανενα "μαμα θαλω να παω με τη θεια μου βολτα" και θα μπηξει και τα κλαμματα και τοτε να την δω τη νυφουλα σου!

17ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 8:28 am

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μα αυτό είναι το θέμα Λεμονάκι μου ότι μένουμε στην ίδια πόλη και όταν έχει κάποια δουλεία που δε μπορεί να πάρει τη μικρή μαζί της παίρνει τη μαμα της τηλ την προηγούμενη και έρχεται από το χωριό προκειμένου να μη μου αφήσει εμένα τη μικρή για μια ωρα...

Βέβαια αυτό το είπα μια μέρα στον αδερφό μου... Του λέω μα καλά χαζά είστε να ξεσηκώνεται τη γυναίκα από το χωριό αφού ξέρετε ότι εγώ είμαι σπίτι και δεν έχω δουλειά... Τον είδα όμως ότι ένοιωσε άβολα και ότι ήρθε σε δύσκολη θέση και από τότε το παίζω κ γω χαζή και κάνω ότι δεν καταλαβαίνω...

18ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 8:31 am

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
arco iris έγραψε:καφεδακι η φιλεναδα μας ειναι νεα στην παρεα και δεν ξερει πως μιλαω και ποια ειμαι.......ελπιζω εσυ να καταλαβες τι εννοω με το μπορει το ενα μπορει το αλλο........ο καθενας μες το κεφαλι του πολλα μπορει....
το σιγουρο ειναι οτι τα παιδια νιωθουν ποιοι τα αγαπουν και δε μπορει κανεις να τους ξεγελασει οποτε και το ανηψακι σου θα δενεται μαζι σας εστω κι αν σας βλεπει λιγο η υπο περιεργες συνθηκες ωσπου καμια μερα θα της πει και κανενα "μαμα θαλω να παω με τη θεια μου βολτα" και θα μπηξει και τα κλαμματα και τοτε να την δω τη νυφουλα σου!

ναι καλή μου κατάλαβα τι εννοούσες... Οκ δε μπορώ να πω ότι είμαι τέλεια...Μπορεί να έχω κάνει κατι και να την έχει εκνευρίσει χίλια μπορεί..αλλά δε νομίζω να ειναι σωστό να εμπλέκει το παιδί σε όλο αυτό....

19ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 8:33 am

????????


Επισκέπτης
ε προφανως ο αδερφος σου ξερει οτι δε θελει πολλα πολλα η γυναικα του οποτε δε μπορει να μαλωσει για κατι τετοιο ο ανθρωπος....εξαλλου οπως ειπωθηκε πιο πανω, οι αντρες λιγο πολυ απ της γυναικας το σοι γινονται μετα το γαμο.......καλο κακο δεν κρινω, αλλα γινεται......
εγω παντως αμα ειχα διπλα μου κουνιαδα με τιποτα δε θα εμπιστευομουν πιο πολυ τη γιαγια απο μια νεα, γερη και δραστηρια γυναικα........χωρις παρεξηγηση, εμενα η μαμα μου ειναι 80βαλε

20ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 8:34 am

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kafedaki? έγραψε:Μα αυτό είναι το θέμα Λεμονάκι μου ότι μένουμε στην ίδια πόλη και όταν έχει κάποια δουλεία που δε μπορεί να πάρει τη μικρή μαζί της παίρνει τη μαμα της τηλ την προηγούμενη και έρχεται από το χωριό προκειμένου να μη μου αφήσει εμένα τη μικρή για μια ωρα...

Βέβαια αυτό το είπα μια μέρα στον αδερφό μου... Του λέω μα καλά χαζά είστε να ξεσηκώνεται τη γυναίκα από το χωριό αφού ξέρετε ότι εγώ είμαι σπίτι και δεν έχω δουλειά... Τον είδα όμως ότι ένοιωσε άβολα και ότι ήρθε σε δύσκολη θέση και από τότε το παίζω κ γω χαζή και κάνω ότι δεν καταλαβαίνω...

κοίτα εδώ μπορεί και την δικαιολογώ οτι ίσως να μην σε βασίζεται, ξέρεις πάντα οι μαμάδες εμπιστεύονται τα παιδιά τους στης μητέρες τους και όχι στην πεθερά οι στις θείες. Και η δική μου τώρα τον μικρό δεν τον αφήνει στην μαμά μου ενώ τα μεγάλα ναι.

Αλλά οκ εδώ δεν παίζει μόνο αυτό, απλά δεν θέλει καν να δοκιμάσει για λόγους δικούς της που για μένα τραγικές να βάζει τοίχο σε θεία-ανιψιά. Είναι κρίμα αλλά μην στεναχωριέσαι γιατί είμαι σίγουρη πως η ανιψιά σου θα έρθει σε σένα μόνη της Wink

21ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 8:35 am

????????


Επισκέπτης
kafedaki? έγραψε:
arco iris έγραψε:καφεδακι η φιλεναδα μας ειναι νεα στην παρεα και δεν ξερει πως μιλαω και ποια ειμαι.......ελπιζω εσυ να καταλαβες τι εννοω με το μπορει το ενα μπορει το αλλο........ο καθενας μες το κεφαλι του πολλα μπορει....
το σιγουρο ειναι οτι τα παιδια νιωθουν ποιοι τα αγαπουν και δε μπορει κανεις να τους ξεγελασει οποτε και το ανηψακι σου θα δενεται μαζι σας εστω κι αν σας βλεπει λιγο η υπο περιεργες συνθηκες ωσπου καμια μερα θα της πει και κανενα "μαμα θαλω να παω με τη θεια μου βολτα" και θα μπηξει και τα κλαμματα και τοτε να την δω τη νυφουλα σου!

ναι καλή μου κατάλαβα τι εννοούσες... Οκ δε μπορώ να πω ότι είμαι τέλεια...Μπορεί να έχω κάνει κατι και να την έχει εκνευρίσει χίλια μπορεί..αλλά δε νομίζω να ειναι σωστό να εμπλέκει το παιδί σε όλο αυτό....
και βεβαια δεν ειναι σωστο, απο καμια αποψη.......θα δεις οτι συντομα το παιδι θα σε ζηταει μονο του ειμαι αιγουρη, τα παιδια καταλαβαινουν τοσα που εμεις ουτε ιδεα εχουμε!

22ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 9:02 am

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καφεδακι ειμαι κι εγω μια παραπονεμενη θεια
την ανηψια μου δεν την βλεπω οσο θελω γιατι μενουν μακρια και αν δεν παω εγω εκεινοι δεν ερχονται γιατι η μικρη κοιμαται,τρωει και γενικα αν ειναι να ερθουν σε εμενα χαλαει το προγραμμα της...

οσες φορες πηγαινα το παιδακι δεν με πλησιαζε
λογικο ηταν δεν με ηξερε

πριν ενα μηνα που πηγα την χαρηκα πραγματικα παιξαμε μιλησαμε και κυλιστικαμε στα χαλια

ευτυχως στο θεμα να με αφησει να παιξω μαζι της δεν εχω προβλημα αλλα δεν εχουμε επαφες
τους βλεπω 2-3 φορες τον χρονο και αυτο δεν ειναι και το καλυτερο

εκτος των αλλων δεν ηθελαν να πηγαινω τον δικο μου εκει να μην πηραξει την μικρη Mad
εκει ηταν που ειχα στραβωσει πιο πολυ

με ενοχλει λιγο αυτος ο νεοπλουτισμος
τα ακριβα παιχνιδια
τα ακριβα ρουχα κτλ
τους ειχα παρει ενα ρουχαλακι και δεν της το φορεσαν γιατι δεν ηταν φιρμα Shocked Twisted Evil

δηλαδη ετσι μετρανε την αγαπη της θειας με το πορτοφολι της??
και ο αδερφος μου τα ιδια χουγια με την γυναικα του

τι να πω??

απλα απεχω

τυπικα

και ας ετρεξα στην γεννα της μικρης απο τους πρωτους παρολο που στην δικη μου δεν ειχαν ερθει(ουτε οαδερφος μου ουτε η νυφη μου,ηταν σε συναυλια και εγω πεθαινα...ασχετο ε??)

τωρα τελος του μηνα ερχεται η δευτερη ανηψια μου
δεν ξερω αν θα παω στο μαιευτηριο...

23ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 9:04 am

MamaTheodora


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ξερετε τι με εξαγριωνει σε αυτες τις περιπτωσεις???

Οτι οι "αλλοι" ειναι μια χαρα με τις επιλογες τους και δεν παιρνουν χαμπαρι....

Ενω "εμεις" σπαμε τα στομαχια μας απο την στεναχωρια!!

Το καφεδακι στεναχωριεται, το συζηταει, προβληματιζεται, ψαχνει διεξοδους, λυσεις...

Η αλλη πλευρα τι κανει????

Μηπως τους παραχαιδευουμε ωρες - ωρες??
(δεν εξαιρω και εμενα...καλο χαιβανι ειμαι και εγω!!!)

24ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 9:12 am

elisa87

elisa87
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MamaTheodora έγραψε:Ξερετε τι με εξαγριωνει σε αυτες τις περιπτωσεις???

Οτι οι "αλλοι" ειναι μια χαρα με τις επιλογες τους και δεν παιρνουν χαμπαρι....

Ενω "εμεις" σπαμε τα στομαχια μας απο την στεναχωρια!!

Το καφεδακι στεναχωριεται, το συζηταει, προβληματιζεται, ψαχνει διεξοδους, λυσεις...

Η αλλη πλευρα τι κανει????

Μηπως τους παραχαιδευουμε ωρες - ωρες??
(δεν εξαιρω και εμενα...καλο χαιβανι ειμαι και εγω!!!)

cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers
ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... 875502 ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... 875502 ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... 875502 ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... 875502 ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... 875502 ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... 875502 ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... 875502 ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... 875502 ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... 875502 ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... 875502 ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... 875502
Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect

25ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 9:17 am

????????


Επισκέπτης
ετσι ειναι θεοδωρα απλα με το παιδι του αλλου δε μπορεις να εισαι απαιτητικος.....και προκειμενου να χασεις καθε επαφη.......υπομενεις τη βλακεια και τα κολληματα του καθενος......

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις