Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
61 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 61 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 9:34 am

elisa87

elisa87
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arco iris έγραψε:ετσι ειναι θεοδωρα απλα με το παιδι του αλλου δε μπορεις να εισαι απαιτητικος.....και προκειμενου να χασεις καθε επαφη.......υπομενεις τη βλακεια και τα κολληματα του καθενος......

..και τελικα εισαι παντα τυπικος κ σωστος γιατι αγαπας κ σεβεσαι κ τον συγγενη σου κ το παιδι κ κατ επεκταση δεν θελεις να τσακωνεσαι με τη μαμα του κ εκεινοι συνεχιζουν με τις επιλογες τους.. με λιγη τυχη μολις το παιδι παει σχολειο εχουν κουραστει/ βαρεθει με τις υπερβολες τους κ σε αυτο το παραθυρακι που δημιουργειται ισως εχεις τελικα μια πιο χαλαρη κ ανετη σχεση με το παιδι.

27ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 10:11 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μηπως κι εσυ καφεδακι ως κουνιαδα εχεις κανει καποια πραγματα που δεν της αρεσαν? δεν σε ξερω και δεν θελω να παρεξηγηθουμε, αλλα αν ησουν εσυ ενταξει και σωστη γιατι να μη σε θελει? μυγα την τσιμπησε? ισως εχεις πει καποια πραγματα και τα εμαθε. οπωε εγραψες και στο αρχικο σου ποστ, δεν εχεις και την καλυτερη αποψη για την νυφη σου. αυτο που θελω να πω ειναι οτι μονος καυγας δεν γινεται. τωρα το ποιος φταιει περισσοτερο δεν μπορω να ξερω στην περιπτωση σας, αλλα να μην τα ριχνουμε κι ολα στις νυφες. υπαρχουν και κουνιαδες που ειναι χειροτερες κι απο δεκα πεθερες. αυτο το τελευταιο καφεδακι δεν το λεω για σενα, γενικα μιλαω.

28ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 10:47 am

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την fratzolaki στις Δευ Μαρ 18, 2013 3:37 am, 1 φορά

29ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 10:54 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
φρατζολακι να την συμβουλευσετε να βρει κανα γκομενο. ακου εκει ειναι κολλημενη με τον αδερφο της! ντοινγκ!

30ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 10:58 am

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την fratzolaki στις Δευ Μαρ 18, 2013 3:38 am, 1 φορά

31ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 12:00 pm

EleniAd


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
....



Έχει επεξεργασθεί από τον/την EleniAd στις Τετ Μαρ 20, 2013 4:36 am, 1 φορά

32ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 12:19 pm

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την fratzolaki στις Δευ Μαρ 18, 2013 3:39 am, 1 φορά

33ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 12:51 pm

????????


Επισκέπτης
φρατζολακι αυτο που περιγραφεις φοβαμαι οτι ειναι πολυ αρρωστημενο... και καλυτερα ενα τετοιο ατομο να μην ειναι κοντα στο παιδι σου κοπελα μου...

34ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 1:10 pm

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fratzolaki μην το βλέπεις αρνητικά, ίσως η κουνιάδα σου να μην έχει καλές σχέσεις γενικός με τα παιδάκια, ίσως να μην τις έχει βγει ακόμα το μαμαδίστικό ίσως να νιώθει άβολα γιατί θέλει ένα παιδάκι και ναι να ζηλεύει.

Και ναι ίσως μας φαίνεται υπερβολική η αγάπη της για τον αδελφό της αλλά απο την στιγμή που δεν επιρεάζει την σχέση σου με τον άντρα σου, αδελφό της δεν υπάρχει πρόβλημα. Απλά όταν κάποια στιγμή θα θελήσει διαφορετική σχέση με το ανίψι δεν θα την έχει...

Να σου πω κάτι, και εγώ έχω 2 αδέλφια και όταν παντρεύτηκαν ένοιωσα πως τους έχασα, τον κάθε ένα ξεχωριστά. Αυτό με κάνει ανώμαλη ; και εγώ κάνω πολλές κινήσεις ίδιες με αυτούς με κάνει περίεργη αυτό ;
και ναι τα παιδιά τους δεν θα τα αγαπήσω όσο αυτούς, ούτε και αυτοί θα αγαπήσουν τα παιδιά μου όπως εμένα.
Και ναι όταν ήμαστε όλοι μαζί προτιμώ να κάθομαι κοντά στα αδέρφια μου και να ασχολούμαι με αυτούς παρά με τον άντρα μου αυτά με κάνει παράξενη ; μήπως η λέξη αγάπη σας λέει κάτι ;

Τα παιδιά που μιμούνται αυτούς που αγαπούν.... ;;;

Κορίτσια μην τα παρεξηγάτε όλα.


Έχω τρελή κόντρα με την νύφη μου
αλλά αυτό είναι δικό μας θέμα και το αντιμετωπίζουμε μόνες μας, δεν ξεχνάμε ποτέ την θέση που έχει η κάθε μια και αυτό νομίζω πως είναι το ποιο σημαντικό απο όλα.

35ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 1:18 pm

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την fratzolaki στις Δευ Μαρ 18, 2013 3:40 am, 1 φορά

36ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Σαβ Μαρ 09, 2013 1:36 pm

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την fratzolaki στις Δευ Μαρ 18, 2013 3:41 am, 1 φορά

37ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Κυρ Μαρ 10, 2013 12:09 am

????????


Επισκέπτης
λεμονακι δεν ειπαμε να μην αγαπαει τον αδερφο της......εγω ειδικα επειδη δεν εχω αδερφια ειμαι η τελευταια που θα μπορουσα να κρινω μια σχεση που εμπειρικα δεν την γνωριζω κιολας.......
αλλα νομιζω 28 χρονων γυναικα, να περιμενει να την παρουν αγκαλια επειδη πηραν το μωρο, να ειναι εγκυος η νυφη της και να μην πει ενα "με το καλο", να κλεινεται στο δωματιο της για να μην τους δει καν.......δεν ειναι φυσιολογικα αυτα
τα περι μιμησεως δεν τα σχολιαζω, καμια φορα ανθρωποι που ζουν χρονια στο ιδιο περιβαλλον εχουν υιοθετησει και αθελα τους ακομα ενα μιμητισμο.......αν και απ οτι λεει το φρατζολακι δεν ειναι κατι τοσο αθωο
και εν πασει περιπτωσει..... με αυτη τη συμπεριφορα δεν στεναχωρει τον πολυαγαπημενο αδερφο της???

38ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Κυρ Μαρ 10, 2013 1:38 am

bublesoaps

bublesoaps
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καφεδάκι μου ότι υπάρχει και κάτι άλλο που ίσως δεν θελεις να αναφέρεις... ισως καποια παρεξήγηση του παρελθόντος ... μια ρίξη? Επίσης όταν λες σου μοιάζει πολυ τι εννοεις? μηπως σ εχει ακούσει να το λες και την έχει πειράξει? γιατί και εγω ειμαι απο αυτες τις περίεργες που νευριάζουν όταν λένε ότι τα παιδιά μοιαζουν στον θεια, στην θεια, στον παπού , στην γιαγιά, στον πρώτο ξάδελφο και πάει λέγωντας...

39ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Κυρ Μαρ 10, 2013 5:33 am

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fratzolaki έγραψε:
Λεμονάκι έγραψε:fratzolaki μην το βλέπεις αρνητικά, ίσως η κουνιάδα σου να μην έχει καλές σχέσεις γενικός με τα παιδάκια, ίσως να μην τις έχει βγει ακόμα το μαμαδίστικό ίσως να νιώθει άβολα γιατί θέλει ένα παιδάκι και ναι να ζηλεύει.

Και ναι ίσως μας φαίνεται υπερβολική η αγάπη της για τον αδελφό της αλλά απο την στιγμή που δεν επιρεάζει την σχέση σου με τον άντρα σου, αδελφό της δεν υπάρχει πρόβλημα. Απλά όταν κάποια στιγμή θα θελήσει διαφορετική σχέση με το ανίψι δεν θα την έχει...

Να σου πω κάτι, και εγώ έχω 2 αδέλφια και όταν παντρεύτηκαν ένοιωσα πως τους έχασα, τον κάθε ένα ξεχωριστά. Αυτό με κάνει ανώμαλη ; και εγώ κάνω πολλές κινήσεις ίδιες με αυτούς με κάνει περίεργη αυτό ;
και ναι τα παιδιά τους δεν θα τα αγαπήσω όσο αυτούς, ούτε και αυτοί θα αγαπήσουν τα παιδιά μου όπως εμένα.
Και ναι όταν ήμαστε όλοι μαζί προτιμώ να κάθομαι κοντά στα αδέρφια μου και να ασχολούμαι με αυτούς παρά με τον άντρα μου αυτά με κάνει παράξενη ; μήπως η λέξη αγάπη σας λέει κάτι ;

Τα παιδιά που μιμούνται αυτούς που αγαπούν.... ;;;

Κορίτσια μην τα παρεξηγάτε όλα.


Έχω τρελή κόντρα με την νύφη μου
αλλά αυτό είναι δικό μας θέμα και το αντιμετωπίζουμε μόνες μας, δεν ξεχνάμε ποτέ την θέση που έχει η κάθε μια και αυτό νομίζω πως είναι το ποιο σημαντικό απο όλα.


Λεμονακι μου,δυστυχως δεν μπορω να μπω σε λεπτομερειες εδω.Οταν ομως λεω οτι προκειται για καποιες αρρωστημενες καταστασεις,δυστυχως το λεω με γεγονοτα.
Και μονο το οτι γυρισε και ειπε,μολις γεννηθηκε το μωρο,οτι εμενα τωρα με εχουνε στο κλασιμο,νομιζω οτι δειχνει πολλα.οταν ζηλευει που παιρνει αγκαλια ο αδερφος της το παιδι του και κωλοτριβεται σαν μωρο κ μπεμπεκιζει να την παρουν αγκαλια,επισης μου λεει πολλα.Το οτι ετρεχα με τον αντρα μου ποσους μηνες σε ψυχολογους κ ψυχιατρους για να.συνελθουμε απο σκηνικα που ειχε κανει,επισης μου λεει πολλα.
εγω ομως ακομα προσπαθω να εχει σχεσεις με την ανηψια της γιατι ο αντρας μου ζοριζεται οταν βλεπει πως κανει η μικρη με την αδερφη μου κι οχι με την δικη του.
τι αλλο να κανω;αν σταματησω να προσπαθω δεν θα φανω κακια;
εγώ σου απάντησα με βάση αυτά που είχες γράψεις πριν αυτό το πόστ σου.
Μήπως χρειάζεται βοήθεια η κοπέλα ιδική ; μήπως το πρόβλημα είναι βαθύτερο ; δεν ξέρω, εσύ τα ξέρεις σαφώς καλύτερα και μακάρι να βρεθεί μια ισορροπία.


40ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Κυρ Μαρ 10, 2013 5:52 am

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arco iris έγραψε:λεμονακι δεν ειπαμε να μην αγαπαει τον αδερφο της......εγω ειδικα επειδη δεν εχω αδερφια ειμαι η τελευταια που θα μπορουσα να κρινω μια σχεση που εμπειρικα δεν την γνωριζω κιολας.......
αλλα νομιζω 28 χρονων γυναικα, να περιμενει να την παρουν αγκαλια επειδη πηραν το μωρο, να ειναι εγκυος η νυφη της και να μην πει ενα "με το καλο", να κλεινεται στο δωματιο της για να μην τους δει καν.......δεν ειναι φυσιολογικα αυτα
τα περι μιμησεως δεν τα σχολιαζω, καμια φορα ανθρωποι που ζουν χρονια στο ιδιο περιβαλλον εχουν υιοθετησει και αθελα τους ακομα ενα μιμητισμο.......αν και απ οτι λεει το φρατζολακι δεν ειναι κατι τοσο αθωο
και εν πασει περιπτωσει..... με αυτη τη συμπεριφορα δεν στεναχωρει τον πολυαγαπημενο αδερφο της???
Στέλλα όντος δεν μπορείς να καταλάβεις την αδελφική αγάπη και δεν ξέρω κατά πόσο μπορείς να γράφεις την γνώμη σου. Φυσικά και εγώ υποθετικά απαντάω και με βάσει αυτών που διαβάζω, επομένως και η δύο είμαστε στην ίδια θέση.

κορίτσια, ο κάθε ένας μόνος του ξέρει τι κουβαλάει και τι έχει βάλει μέσα στο κεφάλι του για να σκεφτεί και αν μπορεί να σκεφτεί, σε αυτό το τελευταίο θέλω να μείνω.
Πρώτα πρέπει να σκεφτούμε τι έχουμε κάνει εμείς, αν έχουμε δώσει βοήθεια ουσιαστική και όχι επιφανειακή σε άτομα που την χρειάζονται και που ποτέ ως τώρα δεν το έχουν καταλάβει.
Αν φυσικά δεν έχουν τρελάνει εμάς πρώτα πριν καν το καταλάβουμε...

Θα σου πω και ένα παράδειγμα Στέλλα για την ηλικία που ανέφερες,
όταν ήμουν 26 χρονών συνόδευα έναν 35χρονο, κάθε πρωί του θύμιζα εγώ οτι έπρεπε να πλύνει τα δόντια του, μήπως θέλει να πάει στην τουαλέτα και και και... επίσης είχα μια 32χρονη που την έκανα εγώ μπάνιο...
θέλω να πω πως η ηλικία για κάποιους δεν έχει καμία σημασία.

Καφεδάκι μου χίλια συγνώμη Embarassed




41ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Κυρ Μαρ 10, 2013 7:03 am

????????


Επισκέπτης
υπαρχει κατι που λεγεται κοινη λογικη.......θα το λεω μεχρι να πεθανω! αρα δε χρειαζεται να εχεις εμπειρια σε ολα για να πεις μια γνωμη....ειδικα σε ενα τετοιο θεμα, οκ δεν εχω εγω αδερφια, εχουν οι γονεις, οι φιλοι, ο αντρας μου.....
λεμονακι τα παραδειγματα σου δεν τα καταλαβα, ηταν καλα αυτοι οι ανθρωποι? δε μπορει........

42ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Κυρ Μαρ 10, 2013 7:22 am

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arco iris έγραψε:υπαρχει κατι που λεγεται κοινη λογικη.......θα το λεω μεχρι να πεθανω! αρα δε χρειαζεται να εχεις εμπειρια σε ολα για να πεις μια γνωμη....ειδικα σε ενα τετοιο θεμα, οκ δεν εχω εγω αδερφια, εχουν οι γονεις, οι φιλοι, ο αντρας μου.....
λεμονακι τα παραδειγματα σου δεν τα καταλαβα, ηταν καλα αυτοι οι ανθρωποι? δε μπορει........

δεν είναι το ίδιο μάτια μου, κάποια συναισθήματα δεν μπορείς να τα φανταστείς, εγώ μπορώ να καταλάβω πως είναι να αγαπά μια μάνα το παιδί της απο την στιγμή που δεν είμαι η ίδια;
μπορώ αλλά όχι ολοκληρωτικά.

Και δεν έγραψα οτι δεν μπορείς να πεις την γνώμη σου (ΔΕΝ ΤΟ ΧΩ ΠΕΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΚΑΝΈΝΑ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΊΖΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΑΚΌΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΥΜΦΟΝΩ) έβαλα και τον εαυτό μου μέσα λέγοντας πως απαντάμε υποθετικά η κάθε μια για ξεχωριστό λόγο.

Το παράδειγμα ήταν οτι η ηλικία με την συμπεριφορά κάποιον ατόμων δεν συμβαδίζει. Διανοητική καθυστέρηση αν θες που τις περισσότερες είναι εμφανέστατη και άλλοτε όχι, ψυχολογικές διαταραχές αν θες εμφανέστατες ή και όχι.

43ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Κυρ Μαρ 10, 2013 7:27 am

????????


Επισκέπτης
καταλαβαινω τι λες λεμονακι...... και με ποια εννοια το λες.........αν και πιστεψε με, μπορει να νιωθεις την μητρικη αγαπη και χωρις να εχεις παιδι, πολυ περισσοτερο απο καποιες που εχουν......... (καταλαβαινεις κι εσυ τι λεω)
τεσπα νομιζω ειμαστε οφφ...... σημασια εχει οτι καταλαβαινομαστε παντως![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

44ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Κυρ Μαρ 10, 2013 7:31 am

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arco iris έγραψε:καταλαβαινω τι λες λεμονακι...... και με ποια εννοια το λες.........αν και πιστεψε με, μπορει να νιωθεις την μητρικη αγαπη και χωρις να εχεις παιδι, πολυ περισσοτερο απο καποιες που εχουν......... (καταλαβαινεις κι εσυ τι λεω)
τεσπα νομιζω ειμαστε οφφ...... σημασια εχει οτι καταλαβαινομαστε παντως![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

χαίρομαι που καταλαβαινόμαστε Wink

45ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Κυρ Μαρ 10, 2013 8:08 am

mama_t_mpempi

mama_t_mpempi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kafedaki? έγραψε:Βασικά και με τους γονείς μου το ίδιο γίνεται, αλλά εκεί υπήρξε και μια προϊστόρια που δε θα ήθελα να αναφερθώ...
Πιστεύω ότι με αυτό τον τρόπο νομίζει ότι μας τιμωρεί... Εννοείται ότι με τα αδέρφια της και τους γονείς της είναι εντελώς διαφορετικά τα πράγματα...
Για εμένα και τους γονείς μου το παιδί έχει πάντα πρόγραμμα και δεν πρεπει να βγαίνει από αυτό (το σέβομαι και το καταλαβαίνω), οταν είναι τα ανίψια της ή τα αδέρφια της σπίτι εννοείται ότι το πρόγραμμα καταργείται...

Έχω και εγώ παρόμοιο παράπονο... αν δεν πάμε εμείς σπίτι τους δεν βλέπουμε ούτε καταλάθος την μικρή!
Όποτε τους καλούμε έχουν κανονίσει κάτι και όποτε είναι να αφήσουν κάπου την μικρή δεν είμαστε ούτε η τελευταία επιλογή τους... προτιμάνε τα αδέρφια της νύφης μου και την κουμπάρα τους... ενώ εμείς και χώρο μεγάλο έχουμε και άνεση χρόνου αλλά πάνω απόλα και διάθεση!
Είναι δύσκολο όταν είναι το παιδί του αδερφού σου και η άλλη έχει δικά της αδέρφια διότι πάντα έρχεσαι τελευταία!
Αν το σκεφτείς λίγο τα παιδιά τις περισσότερες φορές βλέπουν περισσότερο τους συγγενείς της μάνας παρά του πατέρα γιατί οι άντρες δεν καταλαβαίνουν εύκολα πόσο πονάνε οι δικοί τους συγγενείς που είναι στην απέξω

46ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Κυρ Μαρ 10, 2013 9:40 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama_t_mpempi έγραψε:
kafedaki? έγραψε:Βασικά και με τους γονείς μου το ίδιο γίνεται, αλλά εκεί υπήρξε και μια προϊστόρια που δε θα ήθελα να αναφερθώ...
Πιστεύω ότι με αυτό τον τρόπο νομίζει ότι μας τιμωρεί... Εννοείται ότι με τα αδέρφια της και τους γονείς της είναι εντελώς διαφορετικά τα πράγματα...
Για εμένα και τους γονείς μου το παιδί έχει πάντα πρόγραμμα και δεν πρεπει να βγαίνει από αυτό (το σέβομαι και το καταλαβαίνω), οταν είναι τα ανίψια της ή τα αδέρφια της σπίτι εννοείται ότι το πρόγραμμα καταργείται...

Έχω και εγώ παρόμοιο παράπονο... αν δεν πάμε εμείς σπίτι τους δεν βλέπουμε ούτε καταλάθος την μικρή!
Όποτε τους καλούμε έχουν κανονίσει κάτι και όποτε είναι να αφήσουν κάπου την μικρή δεν είμαστε ούτε η τελευταία επιλογή τους... προτιμάνε τα αδέρφια της νύφης μου και την κουμπάρα τους... ενώ εμείς και χώρο μεγάλο έχουμε και άνεση χρόνου αλλά πάνω απόλα και διάθεση!
Είναι δύσκολο όταν είναι το παιδί του αδερφού σου και η άλλη έχει δικά της αδέρφια διότι πάντα έρχεσαι τελευταία!
Αν το σκεφτείς λίγο τα παιδιά τις περισσότερες φορές βλέπουν περισσότερο τους συγγενείς της μάνας παρά του πατέρα γιατί οι άντρες δεν καταλαβαίνουν εύκολα πόσο πονάνε οι δικοί τους συγγενείς που είναι στην απέξω


ή γιατι οι συγγενεις και οι γονεις της νυφης ειναι πιο δοτικοι και πονανε πιο πολυ και το ζευγαρι και τα παιδια του.

47ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Κυρ Μαρ 10, 2013 9:58 am

????????


Επισκέπτης
trilly έγραψε:
ή γιατι οι συγγενεις και οι γονεις της νυφης ειναι πιο δοτικοι και πονανε πιο πολυ και το ζευγαρι και τα παιδια του.
μεγαααααααααλη κουβεντα αυτη τριλλυ και εχω το παιδι με πυρετο, αλλα επειδη θα σου απαντησουν σιγουρα, θα επανελθω αυριο......

48ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Κυρ Μαρ 10, 2013 10:08 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arco iris έγραψε:
trilly έγραψε:
ή γιατι οι συγγενεις και οι γονεις της νυφης ειναι πιο δοτικοι και πονανε πιο πολυ και το ζευγαρι και τα παιδια του.
μεγαααααααααλη κουβεντα αυτη τριλλυ και εχω το παιδι με πυρετο, αλλα επειδη θα σου απαντησουν σιγουρα, θα επανελθω αυριο......


το ξερω οτι θα υπαρξουν και αντιδρασεις πανω σε αυτο αλλα αυτη ειναι η γνωμη η δικια μου βασει γεγονοτων, πολλων και μη εξαιρεταιων. περαστικα στον μικρουλη.

49ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Κυρ Μαρ 10, 2013 10:15 am

????????


Επισκέπτης
σε ευχαριστω, θα σου πω κατι σχετικα με τους συγγενεις των γυναικων ........ μια φιλη μου λεει οτι "οι γονεις των γυναικων ειναι παντα μες τη χαρα, την ευγενεια, την συμφιλιωση, κλπ, γιατι θελουν να φυγει απο πανω τους ο κουβας με τα σκατα!" (η κορη) απο κει λεει ξεκινανε ολα............χαχαχαααααααααα

50ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Κυρ Μαρ 10, 2013 10:21 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χα χα χαχ α ! !! του τυπου να βρει αλλο θυμα να φορτωθει?

καλε το φρατζολακι που ειναι να μας πει την γνωμη του? συμφωνει ή διαφωνει με ολα αυτα που της ειπαμε?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις