Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
44 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 44 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

51ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Κυρ Μαρ 10, 2013 10:26 am

mama_t_mpempi

mama_t_mpempi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
trilly έγραψε:
mama_t_mpempi έγραψε:
kafedaki? έγραψε:Βασικά και με τους γονείς μου το ίδιο γίνεται, αλλά εκεί υπήρξε και μια προϊστόρια που δε θα ήθελα να αναφερθώ...
Πιστεύω ότι με αυτό τον τρόπο νομίζει ότι μας τιμωρεί... Εννοείται ότι με τα αδέρφια της και τους γονείς της είναι εντελώς διαφορετικά τα πράγματα...
Για εμένα και τους γονείς μου το παιδί έχει πάντα πρόγραμμα και δεν πρεπει να βγαίνει από αυτό (το σέβομαι και το καταλαβαίνω), οταν είναι τα ανίψια της ή τα αδέρφια της σπίτι εννοείται ότι το πρόγραμμα καταργείται...

Έχω και εγώ παρόμοιο παράπονο... αν δεν πάμε εμείς σπίτι τους δεν βλέπουμε ούτε καταλάθος την μικρή!
Όποτε τους καλούμε έχουν κανονίσει κάτι και όποτε είναι να αφήσουν κάπου την μικρή δεν είμαστε ούτε η τελευταία επιλογή τους... προτιμάνε τα αδέρφια της νύφης μου και την κουμπάρα τους... ενώ εμείς και χώρο μεγάλο έχουμε και άνεση χρόνου αλλά πάνω απόλα και διάθεση!
Είναι δύσκολο όταν είναι το παιδί του αδερφού σου και η άλλη έχει δικά της αδέρφια διότι πάντα έρχεσαι τελευταία!
Αν το σκεφτείς λίγο τα παιδιά τις περισσότερες φορές βλέπουν περισσότερο τους συγγενείς της μάνας παρά του πατέρα γιατί οι άντρες δεν καταλαβαίνουν εύκολα πόσο πονάνε οι δικοί τους συγγενείς που είναι στην απέξω


ή γιατι οι συγγενεις και οι γονεις της νυφης ειναι πιο δοτικοι και πονανε πιο πολυ και το ζευγαρι και τα παιδια του.

δλδ εμείς δεν αγαπάμε τις ανιψιές μας θες να πεις? μάλιστα...

52ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Κυρ Μαρ 10, 2013 10:28 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama_t_mpempi έγραψε:
trilly έγραψε:
mama_t_mpempi έγραψε:
kafedaki? έγραψε:Βασικά και με τους γονείς μου το ίδιο γίνεται, αλλά εκεί υπήρξε και μια προϊστόρια που δε θα ήθελα να αναφερθώ...
Πιστεύω ότι με αυτό τον τρόπο νομίζει ότι μας τιμωρεί... Εννοείται ότι με τα αδέρφια της και τους γονείς της είναι εντελώς διαφορετικά τα πράγματα...
Για εμένα και τους γονείς μου το παιδί έχει πάντα πρόγραμμα και δεν πρεπει να βγαίνει από αυτό (το σέβομαι και το καταλαβαίνω), οταν είναι τα ανίψια της ή τα αδέρφια της σπίτι εννοείται ότι το πρόγραμμα καταργείται...

Έχω και εγώ παρόμοιο παράπονο... αν δεν πάμε εμείς σπίτι τους δεν βλέπουμε ούτε καταλάθος την μικρή!
Όποτε τους καλούμε έχουν κανονίσει κάτι και όποτε είναι να αφήσουν κάπου την μικρή δεν είμαστε ούτε η τελευταία επιλογή τους... προτιμάνε τα αδέρφια της νύφης μου και την κουμπάρα τους... ενώ εμείς και χώρο μεγάλο έχουμε και άνεση χρόνου αλλά πάνω απόλα και διάθεση!
Είναι δύσκολο όταν είναι το παιδί του αδερφού σου και η άλλη έχει δικά της αδέρφια διότι πάντα έρχεσαι τελευταία!
Αν το σκεφτείς λίγο τα παιδιά τις περισσότερες φορές βλέπουν περισσότερο τους συγγενείς της μάνας παρά του πατέρα γιατί οι άντρες δεν καταλαβαίνουν εύκολα πόσο πονάνε οι δικοί τους συγγενείς που είναι στην απέξω


ή γιατι οι συγγενεις και οι γονεις της νυφης ειναι πιο δοτικοι και πονανε πιο πολυ και το ζευγαρι και τα παιδια του.

δλδ εμείς δεν αγαπάμε τις ανιψιές μας θες να πεις? μάλιστα...


οχι μην λες μαλιστα δεν θελω να πω αυτο. ειδικα για εσενα συγκεκριμενα. αυτο που λεω βασει της δικιας μου εμπειριας και μονο και χωρις να θελω και να πεισω και κανεναν, ειναι οτι οι γονεις της νυφης ΣΥΝΗΘΩΣ ειναι πιο κοντα στο ζευγαρι. 1η φορα το ακους εσυ αυτο?

53ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Κυρ Μαρ 10, 2013 10:33 am

mama_t_mpempi

mama_t_mpempi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοίταξε δεν είναι εύκολο να έχεις συνέχεια επαφή διότι στο τέλος βγαίνεις φορτικός... σκέψου όμως... η πλευρά της νύφης είναι πιο κοντά θέλει δε θέλει.
Καμία γυναίκα όταν έχει απορίες για τα παιδιά της δεν παίρνει την πεθερά... ή την κουνιάδα της παράδειγμα!
Αναγκάζομαι εγώ προσωπικά να έχω όση σχέση θέλει εκείνη να έχουμε! πχ στον γάμο πήγε με την αδερφή της και τα κανόνισε όλα και η μάνα μου κ εγώ ήμασταν σαν όλους τους άλλους καλεσμένους... θα μου πεις λογικό αλλά και εμείς έχουμε ψυχή ρε μάνα μου!
Εμένα ο αδερφός μου είναι τελείως χύμα στο θέμα... κάνει εκείνη τα κουμάντα της για το ποιος θα κρατήσει την μικρή ας πούμε πράγμα το οποίο έχει μια λογική... εκείνη πιο κοντά της έχει την αδερφή της πράγμα λογικό! εμείς στο πηγαδάκι κάναμε τσίσα μας

54ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Κυρ Μαρ 10, 2013 10:41 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama_t_mpempi έγραψε:κοίταξε δεν είναι εύκολο να έχεις συνέχεια επαφή διότι στο τέλος βγαίνεις φορτικός... σκέψου όμως... η πλευρά της νύφης είναι πιο κοντά θέλει δε θέλει.
Καμία γυναίκα όταν έχει απορίες για τα παιδιά της δεν παίρνει την πεθερά... ή την κουνιάδα της παράδειγμα!
Αναγκάζομαι εγώ προσωπικά να έχω όση σχέση θέλει εκείνη να έχουμε! πχ στον γάμο πήγε με την αδερφή της και τα κανόνισε όλα και η μάνα μου κ εγώ ήμασταν σαν όλους τους άλλους καλεσμένους... θα μου πεις λογικό αλλά και εμείς έχουμε ψυχή ρε μάνα μου!
Εμένα ο αδερφός μου είναι τελείως χύμα στο θέμα... κάνει εκείνη τα κουμάντα της για το ποιος θα κρατήσει την μικρή ας πούμε πράγμα το οποίο έχει μια λογική... εκείνη πιο κοντά της έχει την αδερφή της πράγμα λογικό! εμείς στο πηγαδάκι κάναμε τσίσα μας


οκ το δεχομαι αυτο που λες και ειναι βλακεια της που σας αφηνει στην αποξω. γιατι ομως δεν τα βαζεις με τον αδερφο σου που επιτρεπει να διαιωνιζεται μια τετοια κατασταση και τα βαζεις κατευθειαν με τη νυφη.?δεν μπορεις να λες ειναι τελειως χυμα και τελος.
εκει ομως που αναφερεις οτι παιρνει την μανα της για συμβουλες κι οχι την πεθερα, δεν το κανει απαραιτητα απο κακια,αλλα γιατι εκει νιωθει πιο ανετα. πιο ανετα θα βριστει με την μανα παρα με την πεθερα αν δεν τα βρισκουν σε κατι.
κι εμπασει περιπτωσει γιατι δεν την βαζετε κατω - με την καλη εννοια- και να της πειτε, ρε συ, τι συμβαινει? θελω να σας βλεπω πιο συχνα και εσας και τα ανιψια. αυτο το λεω και για το καφεδακι.
εσυ μαμα του μπεμπη της συμπαθεις την νυφη σου? δλδ περα απο αυτο που σε εχει ενοχλησει, τα πατε γενικα καλα?

55ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Κυρ Μαρ 10, 2013 12:01 pm

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την fratzolaki στις Δευ Μαρ 18, 2013 3:43 am, 1 φορά

56ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Κυρ Μαρ 10, 2013 12:17 pm

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
trilly έγραψε:

ή γιατι οι συγγενεις και οι γονεις της νυφης ειναι πιο δοτικοι και πονανε πιο πολυ και το ζευγαρι και τα παιδια του.

[/quote]
καταλαβαίνω πως το εννοείς και θα συμφωνήσω πως συμβαίνει και αυτό, όχι πάντα βέβαια.


57ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Κυρ Μαρ 10, 2013 1:27 pm

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βρε mama_t_mpempi λες να έχουμε την ίδια νύφη και δεν το ξέρω;;; Μα λες και διαβάζω για εμάς....
Όσο για αυτό αυτό που γράφτηκε "ή γιατι οι συγγενεις και οι γονεις της νυφης ειναι πιο δοτικοι και πονανε πιο πολυ και το ζευγαρι και τα παιδια του." Για μένα δεν ισχύει...
Κάποιες φορές οι νύφες είναι προκατειλημμένες ως προς τις πεθερές...
Ναι οκ δε μπορεί να έχει τις ίδιες συνήθειες της μανας μας αλλα δε μπορείς να τις βγάλεις και τελείως άχρηστες... Ναι όταν θέλω κάτι που ξέρω ότι η πεθερά μου το ξέρει καλύτερα από τη μάνα μου γιατί όχι θα της τηλεφωνισω να της ζητήσω βοήθεια...
Ναι δέχομαι ότι υπάρχουν και πεθερές που δεν παλεύονται, αλλά και οι γονείς του άντρα γίνονατι δοτικοί και συμπονετικοί όταν τους το επιτρέψεις....
Εγώ τουλάχιστον αυτό έχω καταλάβει και από τα πεθερικά μου και από τους γονείς μου ως πεθερικά προς τον άντρα μου και τη νύφη μου...
Δηλαδή οι γονείς μου είναι καλοί όταν τους βοηθάνε οικονομικά, αλλά αμα έχει το παιδί επαφή μαζί τους θα το βρωμίσουν;;; Σπίτι του αδερφού μου αν δεν τους καλέσει ο ίδιος ο αδερφός μου δεν έχουν το θάρρος να πάρουν ένα τηλ να πάνε από μόνοι τους...
Και να πω και κάτι άλλο δε φταίνε πάντα οι πεθερές υπάρχουν και πολλές στριμμένες νύφες...


Για κάποιες κοπέλες που ρώτησαν ναι υπήρξε ρίξη στο παρελθόν, αλλά όταν βλέπεις ότι ο άλλος σου δίνει απλόχερα τη βοήθεια του και βλέπεις ότι έχει αδυναμία στο παιδί σου, (κατα τη γνώμη μου πάντα) τοτε αφήνεις το παρελθόν πίσω και προχωράς μπροστά...


Και τέλος για κακή της τύχη το ότι το παιδί μου μοιάζει δεν το είπα ούτε εγώ ούτε κάποιος δικό μας το είπε ο πατέρας της και από τα νεύρα της πήρε το παιδί και έφυγε (οι γονείς της ηταν σπίτι μας)....

58ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Κυρ Μαρ 10, 2013 2:52 pm

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την fratzolaki στις Δευ Μαρ 18, 2013 3:46 am, 1 φορά

59ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Κυρ Μαρ 10, 2013 3:02 pm

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Συμφωνώ κι εγώ με το φρατζολάκι. Ισως πρέπει να κάνετε μία κουβέντα όχι σαν κουνιάδα με νύφη, αλλά σαν 2 φίλες. Είστε κοντά στην ηλικία?

Εγώ βλέπω πόση αδυναμία έχει η μεγάλη μου κόρη στην αδερφή μου και δεν μπορώ να διανοηθώ ότι μπορεί να υπάρχει θεία που στερείται το ανιψάκι της.

Το ίδιο ισχύει και για τον αδερφό του άντρα μου, βέβαια. Μένει μακρυά και τον βλέπει σπάνια, αλλά τον αγαπάει πολύ. Κι εγώ της μιλάω συνέχεια για το θείο της και τα ξαδερφάκια της.

Τα παιδάκια πρέπει να εισπράττουν αγάπη από τους συγγενείς και των δύο πλευρών.

60ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Κυρ Μαρ 10, 2013 3:16 pm

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Με τον αδερφό μου δε θέλω να συζητήσω γιατί πάντα φταίνε οι άλλοι κ ποτέ η γυναίκα του, αυτό μου το έχουν σχολιάσει κ τρίτα άτομα που τους ξέρουν... Όσο για τη νύφη μου επίσης δε μπορώ γιατί δεν της έχω εμπιστοσύνη.... Θα συζήτησουμε κ θα βρει ευκαιρία να τα πει μετά όπως θέλει στον αδερφό μου... Έχει συμβεί στο παρελθόν κ κόντεψα να παρεξηγηθώ με τον ΑΔΕΡΦΟ μου... Οπότε αν δεν είναι ο αδερφος μου σπίτι εγώ αποφεύγω να πάω....
Κ απλά κάνω τον μ.... με μεγάλη επιτυχία....
Ηλικιακά είμαι 6 χρόνια μεγαλύτερη...

61ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Κυρ Μαρ 10, 2013 3:29 pm

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τότε να της μιλήσεις ενώ θα είναι παρών ο αδερφός σου. Να της πεις τι σε ενοχλεί.

Δεν γίνεται, βρε κορίτσι μου, να μην μπορείς να δεις την ανιψούλα σου όποτε θέλεις. Είναι κρίμα

62ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Κυρ Μαρ 10, 2013 3:41 pm

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Να πω την αλήθεια το θέμα να πιασω μα μιλήσω το έχω απόρριψει εντελώς γιατί ξέρω τη συνέχεια... Θα αρχίσει να λέει στον αδερφο μου ότι ανακατευομαστε σπίτι τους κ ότι τι δουλειά έχω εγώ να της κάνω παρατήρηση για τη συμπεριφορά της.... Το έργο το έχω ξαναδεί... Ότι κ να κάνουμε οικογενειακώς ανακατευομαστε....

63ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Δευ Μαρ 11, 2013 12:11 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λεμονάκι έγραψε:
trilly έγραψε:

ή γιατι οι συγγενεις και οι γονεις της νυφης ειναι πιο δοτικοι και πονανε πιο πολυ και το ζευγαρι και τα παιδια του.

καταλαβαίνω πως το εννοείς και θα συμφωνήσω πως συμβαίνει και αυτό, όχι πάντα βέβαια.


[/quote]


βεβαια οχι παντα. γιαυτο λεω οτι ειναι βλακεια της νυφης και προκαταληψη της να αφηνει απεξω τους συγγενεις του αντρα της.

φρατζολακι μου συγνωμη Embarassed εσενα δεν σε ξεχνω! εσυ δεν εισαι αυτη με το αποσμητικο χωρου και τις περιεργες μυρωδιεςςς??? χα χα ειχα γελασει πολυ τοτε.ασχετο.

64ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Δευ Μαρ 11, 2013 12:55 am

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πάντως κορίτσια εγώ μετά που παντρεύτηκα έχω διαπιστώσει το εξής... Ότι αν αγαπάς πραγματικά τον άντρα σου κ πάνω από όλα τον σέβεσαι τότε βρίσκεις τρόπους κ τα πας καλά κ με την οικογένεια του...κ όλο αυτό μόνο κ μονο για να μην τον βάζεις στη διαδικασία να υπερασπισης....
Άποψη μου πάντα...Δε λέω υπάρχουν περιπτώσεις που δε βγάζεις άκρη..

65ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Δευ Μαρ 11, 2013 1:17 am

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την fratzolaki στις Δευ Μαρ 18, 2013 3:52 am, 1 φορά

66ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Δευ Μαρ 11, 2013 4:34 am

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Fratzolaki μου συμφωνώ απόυτα με όλα αυτά που λες... και γω το εχω σκεφτεί αυτό ότι εγώ θα κάνω πάντα το χαζό και οι άλλοι να μη το εκτιμάναι... Και όμως σε βάθος χρόνου πάντα εγώ βγαίνω η κερδισμένη...
Όπως έχω παρατηρήσει ότι οι άνθρωποι που έχουν αποθείμενα ή νοιώθουν μειονεκτικά είναι και αυτοί που προσπαθούν να επιβληθούν κ να αναδειχτούν... Αυτοί οι άνθρωποι κάνουν σπάνια πίσω όπως επίσης σπάνια δεν προσπαθουν να μειώσουν τους άλλους...
Καταλαβαίνω τι λες με τον άντρα σου, διότι την ίδια συμπεριφορά εισπραττουμε απο τη νύφη μου... Οι γονείς μυ μπορούν και βοηθούν κάποιες φορές οικονομικά και πάντα βρίσκονται στην πυρά... Ειλικρινά δεν την έχω ακούσει ποτέ να πει ευτυχώς που μας βοηθάνε τα πεθερικά μου... Πάντα ακούς που οι γονείς μου κάνουνν αυτό ή οι γονείς μου έφεραν στη μικρή το άλλο...
Φαντάσου ότι οι γονείς μου τους ένα δάνειο και δεν το έχει πει ποτέ και πουθενά...

67ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Δευ Μαρ 11, 2013 11:51 am

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kafedaki? έγραψε:Πάντως κορίτσια εγώ μετά που παντρεύτηκα έχω διαπιστώσει το εξής... Ότι αν αγαπάς πραγματικά τον άντρα σου κ πάνω από όλα τον σέβεσαι τότε βρίσκεις τρόπους κ τα πας καλά κ με την οικογένεια του...κ όλο αυτό μόνο κ μονο για να μην τον βάζεις στη διαδικασία να υπερασπισης....
Άποψη μου πάντα...Δε λέω υπάρχουν περιπτώσεις που δε βγάζεις άκρη..
έτσι είναι καφεδάκι αλλά υπάρχουν στιγμές που δεν αντέχεις και απαντάς.
Όπως θα συμφωνήσω πως ακόμα και να συζητήσετε και οι 3 σας άκρη δεν θα βγει ούτε και το δίκιο σου για την σχέση σου απέναντι στην μικρή δεν θα βρεις. Δεν ξέρω τι είναι αυτό που την πείραξε τόσο πολύ αλλά βλακεία εκ μέρους της ο τοίχος που βάζει στο παιδί.

68ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Δευ Μαρ 11, 2013 11:53 am

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kafedaki? έγραψε:Fratzolaki μου συμφωνώ απόυτα με όλα αυτά που λες... και γω το εχω σκεφτεί αυτό ότι εγώ θα κάνω πάντα το χαζό και οι άλλοι να μη το εκτιμάναι... Και όμως σε βάθος χρόνου πάντα εγώ βγαίνω η κερδισμένη...
Όπως έχω παρατηρήσει ότι οι άνθρωποι που έχουν αποθείμενα ή νοιώθουν μειονεκτικά είναι και αυτοί που προσπαθούν να επιβληθούν κ να αναδειχτούν... Αυτοί οι άνθρωποι κάνουν σπάνια πίσω όπως επίσης σπάνια δεν προσπαθουν να μειώσουν τους άλλους...
Καταλαβαίνω τι λες με τον άντρα σου, διότι την ίδια συμπεριφορά εισπραττουμε απο τη νύφη μου... Οι γονείς μυ μπορούν και βοηθούν κάποιες φορές οικονομικά και πάντα βρίσκονται στην πυρά... Ειλικρινά δεν την έχω ακούσει ποτέ να πει ευτυχώς που μας βοηθάνε τα πεθερικά μου... Πάντα ακούς που οι γονείς μου κάνουνν αυτό ή οι γονείς μου έφεραν στη μικρή το άλλο...
Φαντάσου ότι οι γονείς μου τους ένα δάνειο και δεν το έχει πει ποτέ και πουθενά...
πόσο σωστό !!!

69ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Δευ Μαρ 11, 2013 12:13 pm

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πλέον λέω υγεία να έχουν κ τίποτα άλλο... που θα πάει θα μεγαλώσει η μικρή κ θα έρχεται από μόνη της σε μένα....Ήδη το κάνει και σίγουρα είναι μια αρχή...

Λεμονάκι πολλά είναι αυτά που την έχουν πειράξει και πάνω από όλα η ζήλεια... Στην αρχή μου το είπε μια φίλη της μαμά μου αλλά δεν την πίστεψα αλλά τελικά βγαίνει αληθινή...
Βλέπει να έχω κάνει όλα όσα θα ήθελε να κάνει κ δεν τα έκανε κ έχει λυσσάξει...

70ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Δευ Μαρ 11, 2013 12:24 pm

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kafedaki? έγραψε:Πλέον λέω υγεία να έχουν κ τίποτα άλλο... που θα πάει θα μεγαλώσει η μικρή κ θα έρχεται από μόνη της σε μένα....Ήδη το κάνει και σίγουρα είναι μια αρχή...

Λεμονάκι πολλά είναι αυτά που την έχουν πειράξει και πάνω από όλα η ζήλεια... Στην αρχή μου το είπε μια φίλη της μαμά μου αλλά δεν την πίστεψα αλλά τελικά βγαίνει αληθινή...
Βλέπει να έχω κάνει όλα όσα θα ήθελε να κάνει κ δεν τα έκανε κ έχει λυσσάξει...
μην δίνεις σημασία μάτια μου, αυτό που σε ενδιαφέρει είναι η μικρή και που ξέρεις ίσως μια μέρα να μην είναι ποια τα πράγματα όπως τώρα.. λέμε τώρα... Razz Razz

71ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΗ ΘΕΙΑ... Δευ Μαρ 11, 2013 12:41 pm

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ναι όντως μόνο η σχέση μου με τη μικρή με νοίαζει... Θα γυρίσει ο τροχός κ θα γελάσει κ ο φτωχός.... Smile Smile

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις