Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
77 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 77 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 7]

26αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 2 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Τετ Αυγ 18, 2010 10:18 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εισαι τοσο μικρη που βαζεις πανω απο ολα την εγκυμοσυνη απο την υγεια σου... Μην νομιζεις οτι αν κολλησεις τον ιο του aids καμια υπατιτιδα c η καμια συφιλη η οτιδηποτε πολυ ασχημο θα ειναι πιο ευκολο απο μια εκτρωση..χιλιες φορες το προφυλακτικο για να μην με κολλησει κανεις τιποτα και μετα ερχεται η εγκυμοσυνη.. Αυτη ειναι η γνωμη μου.. Πρωτα η ΥΓΕΙΑ μου και μετα ολα τα αλλα..

27αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 2 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Τετ Αυγ 18, 2010 11:06 am

Crazy

Crazy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ντίνα είσαι πολύ μικρή και μιλάει το "νεαρό της ηλικίας σου". Καλώς ή κακώς, οι περισσότεροι έτσι σκεφτόμαστε σε τόσο μικρή ηλικία! Νομίζουμε ότι τίποτα δε μας αγγίζει... όλοι οι κίνδυνοι μοιάζουν μακρυνοί κλπ κλπ...

Αυτό που με τόσα μηνύματα προσπαθούμε να σου πούμε δεν είναι το "μην πάρεις αντισυλληπτικά γιατί μπορεί να πάθεις θρόμβωση"!! Ούτε μάγος είμαι, ούτε έχω το κληρονομικό χάρισμα να ξέρω αν έχεις θρομβοφιλία ή όχι!!!

Αυτό που σου λέμε είναι ότι γιατρός πρέπει να σε καθοδηγεί και να σου πει τι να πάρεις γιατί και το αντισυλληπτικό, φάρμακο είναι! Το ότι δε χρειάζεται συνταγή για να το πάρεις από το φαρμακείο δε σημαίνει ότι δεν έχει παρενέργειες κι ότι όλα τα αντισυλληπτικά είναι για όλες τις γυναίκες!! Ακόμα και το βάρος της γυναίκας επηρεάζει στο ποιο αντισυλληπτικό θα της πει ο γιατρός της να πάρει!

Τώρα όσον αφορά το θέμα του γιατρού... έχεις δίκιο να'σαι απογοητευμένη με τέτοιες συμπεριφορές. Αλλά δεν είναι όλοι οι γιατροί ίδιοι...

Δεν ξέρω τι γίνεται με τους γιατρούς στα "κέντρα μητέρας-παιδιού" του ΙΚΑ κι αν εκεί οι συνθήκες είναι καλύτερες, δεν έχω πάει. Αλλά ίσως αξίζει τον κόπο να το ψάξεις προς αυτήν την κατεύθυνση. Πάρε το 184 αύριο να μάθεις ποιο είναι το πλησιέστερο στην περιοχή σου και ξεκίνα την "έρευνα"!

Και κάτι τελευταίο: ίσως ένιωσες "στριμωγμένη στη γωνία", αλλά σκέψου ότι αρκετές από μας εδώ μέσα σ'αυτό το φόρουμ είμαστε αρκετά μεγάλες που θα μπορούσαμε να'μαστε μαμάδες σου... και όταν λέμε κάποια πράγματα δεν τα λέμε γιατί θέλουμε να το παίξουμε "μαμάδες" σου ή πιο έξυπνες.. απλά.. μιλάει η εμπειρία μας...

Φιλικά πάντα... αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 2 417472

28αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 2 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Πεμ Αυγ 19, 2010 12:41 am

xoxlidaki

xoxlidaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Θα ήθελα να πω και εγώ τη γνώμη μου σαν χρήστρια των αντισυλληπτικών εδω και πολλά χρόνια λογω καποιου προβλήματος.

Θα προτεινα να πας στο γιατρο σου μόνο και μονο για το λογο οτι βγαινουν χαπια νεας γενιας που δεν επιβαρύνουν τον οργανισμο και είναι πιο "εξελιγμενα". Εγω πηγαινα καθε χρόνο για το καθιερωμενο τσεκ-απ και συζητούσαμε εκτενως αν θα επρεπε να αλλαξει κατι στην αγωγη μου.

να σκεφτεις καπου πηρε το ματι μου σε μια διαφημιση καποια καινουργια αντισυλληπτικα που ειναι φυτικα ή κατι τετοιο...δεν θυμαμαι καλα.
Σαν καθε άλλο χαπι και ποσο μαλλον ενα χαπι που "ρυθμιζει" τις γυναικες χρειαζεται καποια παρακολουθηση.

Οσο για τα αλλα που ειπωθηκαν περί προστασίας κτλ. φυσικά και έχουν δικιο.

29αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 2 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Πεμ Αυγ 19, 2010 4:26 pm

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βρε κορίτσια,
νομίζω ότι το θέμα επαναλαμβάνεται κι επαναλαμβάνεται...

1ον 1000 ευχαριστώ πραγματικά για το ενδιαφέρον σας τις απαντήσεις και τις συμβουλές σας, το εκτιμώ απίστευτα!
Δε νιώθω ότι με στριμώχνετε στη γωνία, απλά κι εσείς δεν είστε και στο μυαλό μου να ξέρετε ακριβώς τι σκέφτομαι και τι γνωρίζω ή όχι..
2ον εμένα η βασική μου ερώτηση ήταν αν μπορώ να ξαναπάρω το χάπι που μου είχε συστήσει ένας γυναικολόγος πριν αρκετό καιρό είναι η αλήθεια, μέχρι να μπορέσω(γιατί είμαι σε φάση περίεργη χωρίς χρόνο για τίποτα και το εννοώ)να δω τι θα γίνει με ένα γιατρό του ικα..
3ον ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΕΝΑΝΤΙ ΤΩΝ ΣΜΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΩΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ.
δε μειώνω τη σημασία του
ίσα ίσα σας είπα ότι μέχρι να έχω σταθερή σχέση εγώ θα κάνω χρήση και των δύο μεθόδων γιατί δεν εμπιστεύομαι το προφυλακτικό ωσ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΠΤΙΚΟ μέσον. δικό μου κόλλημα.
το ότι μια άποψη του ύψους ή του βάθους που ανέφερα σας φάνηκε περίεργη το περίμενα, απλά είναι έτσι η ιδεολογία μου, και ίσως φταίει και το γεγονός ότι ήρθα αντιμέτωπη και με το θέμα της έκτρωσης και ξέρω τι θα νιώσω αν τυχει πάλι εγκυμοσύνη.
αλλά και πάλι αυτό δείχνει απλά και μόνο την ιδιοσυγκρασία μου.

ελπίζω να ξεκαθάρισα λίγο κάποια θέματα, γιατί η αλήθεια είναι ότι ένιωσα λίγο ότι απομακρυνόμαστε από την ερώτηση που έθεσα και πάμε σε συμβουλές γενικού τύπου για ιατρική παρακολούθηση και σεξουαλική ενημέρωση που εγώ προσωπικά,χωρίς να το παίζω έξυπνη, γνωρίζω και συμφωνώ κιόλας.
Αλλά πραγματικά θέλω να ξεκινήσω όσο πιο σύντομα παραπάνω αντισυλληπτική προστασία γιατί είμαι απλά φρικαρισμένη.. Rolling Eyes

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

30αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 2 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Παρ Αυγ 20, 2010 3:13 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να σου πω την γνωμη μου και για τις μονιμες και σοβαρες σχεσεις??? Ουτε αυτες να εμπιστευεσαι... Ασε την πατησα ασχημα και σε σχεση 3 ετων και σε σχεση 10 ετων... Τρεχω και δε φτανω... Αλλα δε το βαζω κατω.. Μην εμπιστευεσαι ουτε τον κωλο σου που λενε... Φιλια πολλα!!!!

31αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 2 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Παρ Αυγ 20, 2010 3:23 am

Crazy

Crazy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ντινάκι, σου έχω μια πιθανή λύση στο πρόβλημά σου:

Δες αυτό το website: http://www.antisyllipsi.org.gr/htm/index.aspx

Eίναι του κέντρου οικογενειακού προγραμματισμού του νοσοκομείου Αλεξάνδρα - Α' Μαιευτική και Γυναικολογική Κλινική. Οι πλέον αρμόδιοι δηλαδή για τέτοιες ερωτήσεις.

Μπορείς να στείλεις ερώτηση και σου απαντάνε στο φόρουμ.

Επίσης, εχουν και δωρεάν γραμμή επικοινωνίας για ερωτήσεις όλο το 24ωρο. Είναι το 800-11-21-400.

Ελπίζω να σου λύσουν όλες σου τις απορίες!! αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 2 215994

32αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 2 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Δευ Αυγ 30, 2010 2:29 pm

despinaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
KORITSIA KALISPERA!!!NA RWTHSW LIGAKI...OTAN TELEIWNOUN TA ANTISYLLIPTIKA KAI PERIMENEIS NA ER8EI PERIODOS AN S EKEINO TO DIASTHMA TWN 7 HMERWN (PX THN PRWTH) ER8EIS SE EPAFH YPARXEI PERIPTWSH NA MEINEIS EGKUOS????EYXARISTW MANOULES...EGW DEN EIMAI AKOMA ALLA M ARESEI TO FORUMAKI SAS!!!!

33αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 2 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Δευ Αυγ 30, 2010 2:51 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
deppaki αυριο νομιζω ολο και καποια θα σου απαντησει, δυστιχως εγω δεν ξερω κοριτσι μου!

34αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 2 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Δευ Αυγ 30, 2010 2:59 pm

despinaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
nai sigoura kapoia 8a apanthsei...kouklaki to mwro sou!!!na to xairesai!!! Very Happy

35αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 2 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Δευ Αυγ 30, 2010 6:33 pm

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
oxi eisai kalummeni
dn eimai eidiki
alla einai akrivws sa na kaneis sex tin prwti imera tis periodou se ena teleio kuklo opou to wario wrimazei otan prepei ki oxi opote goustarei
etsi ki alliws tha to anefere stis odigies
leei px oti dn eisai kalummeni an paralipseis xapi pou EPREPE na pareis panw apo 36 wres.thewritika to wario dn einai gonimo se kamia stigmi kai apla apovalletai ekeines tis meres
etsi ki alliws kai na mporouse na gonimopoiithei dn uparxei meros na emfuteutei afou tote exeis periodo...
an lew vlakeies kopste me pali ekthesi egrapsa:p

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

36αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 2 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Δευ Αυγ 30, 2010 11:55 pm

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συμφωνώ με το dinaki (πού είσαι dinaki χάθηκες!)
Δεν υπάρχει πρόβλημα.
Με τα αντισυλληπτικά όποια μέρα κι αν έρθεις σε επαφή (ακόμα και τις μέρες της περιόδου αν γουστάρεις) δεν έχεις πρόβλημα. Αρκεί να παίρνεις τα χάπια σωστά, χωρίς παραλείψεις.

37αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 2 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Τρι Αυγ 31, 2010 12:58 am

despinaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!!!ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΑΓΧΟΣ..ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΟΤΙ ΥΠΗΡΧΑΝ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΧΑΠΙ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΜΕΙΝΑΝΕ ΕΓΚΥΕΣ...ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΑΣ!!!!!

38αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 2 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Τρι Αυγ 31, 2010 1:53 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
despinaki έχεις δει το "Εννέα μήνες" με τον Χιου Γκραντ και τη Τζούλιαν Μουρ?

Τυχαίνει. Το γράφει και μέσα στις οδηγίες. Εγώ πάλι προσωπικά δεν έχω ακούσει/μάθει τίποτα τέτοιο για καμιά γνωστή μου...

Συν ότι πιστεύω, για αυτές που τους συνέβη, ότι μάλλον ξέχασαν κάποιο χαπάκι ή μπέρδεψαν τη σειρά/ημερομηνίες....

39αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 2 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Τρι Αυγ 31, 2010 10:41 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
a na rwtisw kati?
prepei kathe mera idia wra e?
dn to leei stis odigies auto Shocked Shocked Shocked
gynofen 35 anaferomai alla logika gia ola to idio einai
eisai 99% kalummeni diladi exeis 1%pithanotita pou einai to kalutero pou mporei na sou tuxei outws i allws
proupotithetai oti
pairneis swsta to xapi stin wra tou kai dn paraleipeis kanena
ksekinises gia ton prwto kuklo swsta, tin prwti mera periodou dil
episis
otan pairneis alla farmaka-px antiviwsi-i exeis kapoia iwsi, px loimwdi monopurinwsi sou lew, dn eiani to idio apotelesmatiko
sun an kaneis emetous kai exeis diarroies ksexna tin apotelesmatikotita tou
oses emeinan eggues stin suntriptiki pleiopsifia kati apo ta parapanw ekanan...

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

40αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 2 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Τρι Αυγ 31, 2010 10:52 am

gogi

gogi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
despinaki έγραψε:KORITSIA KALISPERA!!!NA RWTHSW LIGAKI...OTAN TELEIWNOUN TA ANTISYLLIPTIKA KAI PERIMENEIS NA ER8EI PERIODOS AN S EKEINO TO DIASTHMA TWN 7 HMERWN (PX THN PRWTH) ER8EIS SE EPAFH YPARXEI PERIPTWSH NA MEINEIS EGKUOS????EYXARISTW MANOULES...EGW DEN EIMAI AKOMA ALLA M ARESEI TO FORUMAKI SAS!!!!
σε καλυπτουν τα χαπια που επαιρνες τις προηγουμενες 21 μερες αρκει να μην εχεις ξεχασει καποιο

http://momof2princes.blogspot.com

41αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 2 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Τρι Αυγ 31, 2010 1:20 pm

despinaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
den to pairnw panta einai h alh8eia thn idia wra...mia dwdeka mia mia mia treis...alla panta vrady...telospantwn opswmetha...euxaristw manoules gia tis symvoules!!!!!!<3 <3

42αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 2 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Δευ Μαρ 12, 2012 10:36 am

katerinathessaloniki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
dinaki88, vlepo oti xrisoimopiouses ta antisylliptika xapia, ta xrisoimopoio ki egw, to yasmin, edw kai tria xronia, ta sinithisa kai einai mia xara. Twra, epidi thelo na meino egkyos, tha prepi apla na ta stamatiso ? i iparxei kamia proetimasia gia ayto ? katerina thessaloniki

43αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 2 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Δευ Μαρ 12, 2012 11:41 am

nikole20

nikole20
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
λοιπον εγω τα ginofen τα επαιρνα για 4,5χρονια!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ(αντε να τα σταματησα μονο 3-4μηνες).ειχα πολυκιστικες ωοθηκες,και μεχρι 6μηνες χωρις περιοδο.
επαθα καταθλιψη, εκανα κατακρατηση , εχασα τη μνημη μου εκανα κατι και μετα απο 5λεπτα δε θυμομουν τιποτα,μου μιλαγαν και ενιωθα το μυαλο μου να σταματαει και δε ηξερα να απαντησω,επαιρνα βιταμινες αλλα τιποτα..οσπου πηρα το γιατρο μου και μου ειπε δε ειναι τιποτα και ομως το εψαξα και το σταματησα απο μονη μου..καλα η περιοδος εκανε κατι μηνες να ερθει ,βγηκαν παλι τα σπυρακια αλλα τουλαχιστον μετα απο 2,5χρονια επανηλθα !!!!!!!!απο τοτε ειπα ποτε ξανα,περυσι η δερματολογος μου ειπε να παρω τα yasminelle εγω με καμια κυβερνηση μετα πολλα ειπα οκ ενα χαπι θα με πεισει τι πρεπει να κανω,με το που πηρα το πρωτο ,με επιασε υπνηλια και φοβερος πονοκεφαλος οποτε ετσι οπως τα ξεκινησα τα εκοψα!!και ομως εμεινα ΕΓΚΥΟς ενω ειναι πολυ δυσκολο με αμμηνορια εως και 6μηνες. Smile

44αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 2 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Δευ Μαρ 12, 2012 12:17 pm

odysseia

odysseia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
katerinathessaloniki έγραψε:dinaki88, vlepo oti xrisoimopiouses ta antisylliptika xapia, ta xrisoimopoio ki egw, to yasmin, edw kai tria xronia, ta sinithisa kai einai mia xara. Twra, epidi thelo na meino egkyos, tha prepi apla na ta stamatiso ? i iparxei kamia proetimasia gia ayto ? katerina thessaloniki
Κι εγω τα επαιρνα για περιπου το ιδιο χρονικο διαστημα ισωσ και λιγο περισσοτερο, απλα δεν τα πηρα και εμεινα εγκυος. Καλο θα ηταν ομως να ρωτησεις το γυναικολογο σου.

45αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 2 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Τετ Μάης 30, 2012 8:54 pm

galani


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
TheStranger έγραψε:Καλησπερα σε ολες, ελπιζω να εισαστε καλα.

Καταρχην ειμαι αντρας (ελπιζω αυτο να μην ειναι κακο) και απλα αποφασισα να ζητησω την βοηθεια σας γιατι το αμορε μου δεν λεει να ασχοληθει με τετοια θεματα.

Με λιγα λογια εχουμε πανω απο 1 χρονο σχεση και προσφατα σταματησαμε το προφυλακτικο αλλα δυστυχως ως εκει αφου δεν ασχολειται για να παρει αντισυλληπτικα (ισως να θελει υποσυνειδητα να γινει μαμα αλλα στους 14 μηνες εγω φυσικα και δεν το θελω).

Οπως και να εχει σαν δικαιολογια εχει οτι δουλευει 12 ωρες την ημερα, δεν προλαβαινει κτλ κτλ κτλ οποτε ειπα να το ψαξω εγω μπας και βγαλω ακρη.

Με λιγα λογια για να μην μακρυγορω ποιο ειναι το καλυτερο αντισυλληπτικο χαπι αυτη την στιγμη που μπορει ο καθενας να παρει απο ενα φαρμακειο ? Το λεω αυτο γιατι δεν υπαρχει περιπτωση να την πεισω να παει να δει γιατρο.
Διαβασα για καποια νεας γεννιας πριν λιγο αλλα δεν αναφερει κανεις το ονομα τους. Ελπιζω να υπαρχει κατι ωστε να αποφυγουμε καμια περιεργη κατασταση.

Ευχαριστω και ελπιζω να μην εφερα αναστατωση.

katarxin na pw oti eimai kata tis xrisis antisylliptikwn xapiwn kai genikws opoiondipote xapiwn ektos an syntrexoun iatrikoi logoi. den xerw an i kopela sou thelei i idia na parei antisylliptika xapia i tis to ptroteines esy. an einai diki tis apilogi (apla to amelei opws les) einai diko tis thema!
enimerwtika panta, ta antisylliptika exoun polla thetika, prolamvavoun symfwna me ereunes kai ton karkino tou traxilou tis mitras alla yparxoun yponoies oti auxanoun tis pithanotites gia karkino tou mastou (k metaxy mas den nomizw na vgei kamia farmakeutiki na to epivevaiwsei-paizontai terastia posa...). ki egw exei xreiastei sto parelthon na kanw xrisi antisylliptikwn alla austira gia iatrikous logous kai sigoura oxi gia antisyllipsi...yparxoun k alles methodoi gia na apofygete enepithymiti egkymosyni xwris na xreiastei na xapakwthei i kopela sou! auti einai vevaia i diki mou gnwmi, o kathenas mporei na exei diaforetiki apopsi kai na prattei opws o idios thelei...

46αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 2 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Τετ Μάης 30, 2012 11:54 pm

TheStranger


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Απο την μια να μην θελει πλεον προφυλαξεις και απο την αλλη να μην χαπακωθει αλλα να σιγουρεψουμε πως δεν θα εχουμε θεμα ? Αν εχεις να προτεινεις κατι φυσικα αλλα αν οχι δεν ρωτησα την προσωπικη αποψη του καθενος στο αν θα χρησιμοποιουσε χαπια. Γιαυτο και ποσταρα σε ενα συγκεκριμενο θεμα.

47αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 2 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Πεμ Μάης 31, 2012 12:04 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν μπορουμε να σου πουμε απλα μια μαρκα απο αντισυλληπτικα που μπορει να παρει η κοπελα σου.πρεπει η να παει να την δει ο γιατρος της η τουλαχιστον να τον παρει ενα τηλ να τον ρωτησει και μονο αυτος μπορει να της πει.

48αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 2 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Πεμ Μάης 31, 2012 12:11 am

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
TheStranger έγραψε:Καλησπερα σε ολες, ελπιζω να εισαστε καλα.

Καταρχην ειμαι αντρας (ελπιζω αυτο να μην ειναι κακο) και απλα αποφασισα να ζητησω την βοηθεια σας γιατι το αμορε μου δεν λεει να ασχοληθει με τετοια θεματα.

Με λιγα λογια εχουμε πανω απο 1 χρονο σχεση και προσφατα σταματησαμε το προφυλακτικο αλλα δυστυχως ως εκει αφου δεν ασχολειται για να παρει αντισυλληπτικα (ισως να θελει υποσυνειδητα να γινει μαμα αλλα στους 14 μηνες εγω φυσικα και δεν το θελω).

Οπως και να εχει σαν δικαιολογια εχει οτι δουλευει 12 ωρες την ημερα, δεν προλαβαινει κτλ κτλ κτλ οποτε ειπα να το ψαξω εγω μπας και βγαλω ακρη.

Με λιγα λογια για να μην μακρυγορω ποιο ειναι το καλυτερο αντισυλληπτικο χαπι αυτη την στιγμη που μπορει ο καθενας να παρει απο ενα φαρμακειο ? Το λεω αυτο γιατι δεν υπαρχει περιπτωση να την πεισω να παει να δει γιατρο.
Διαβασα για καποια νεας γεννιας πριν λιγο αλλα δεν αναφερει κανεις το ονομα τους. Ελπιζω να υπαρχει κατι ωστε να αποφυγουμε καμια περιεργη κατασταση.

Ευχαριστω και ελπιζω να μην εφερα αναστατωση.

Καλημέρα! Δεν είναι σωστό και είναι πολύ επικίνδυνο να πάρει αντισυλληπτικά χάπια χωρίς να κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις νωρίτερα. Κρύβουν πολύ μεγάλους κινδύνους, ακόμα κι αυτά που θεωρούνται τελευταίας γενιάς. Πρέπει να την πείσεις να συμβουλευτεί το γυναικολόγο της.

49αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 2 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Πεμ Μάης 31, 2012 12:15 am

galani


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
TheStranger έγραψε:Απο την μια να μην θελει πλεον προφυλαξεις και απο την αλλη να μην χαπακωθει αλλα να σιγουρεψουμε πως δεν θα εχουμε θεμα ? Αν εχεις να προτεινεις κατι φυσικα αλλα αν οχι δεν ρωτησα την προσωπικη αποψη του καθενος στο αν θα χρησιμοποιουσε χαπια. Γιαυτο και ποσταρα σε ενα συγκεκριμενο θεμα.

ma den ginetai na min pairneis katholou profylaxeis k na einai sigouro oti de prokeitai na symvei tipota!! to kalytero tha itan na paei i kopela se ena gynaikologo, outws i allws mia fora to xrono prepei na pigainoun oles oi gynaikes.. autos tha tis milisei kai tha apofasisei ti thelei na kanei! den exei paei pote se gynaikologo? an oxi, kakws!an ntrepetai na paei se antra, as dialexei gynaika giatro na aisthanthei pio aneta!

50αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 2 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Πεμ Μάης 31, 2012 1:30 am

TheStranger


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εχει γυναικολογο αλλα δεν ειναι ατομο που θα παει να τον συμβουλευτει. Μου ειπε να παει να βαλει σπιραλ αλλα αφου δεν εχει κανει παιδια δεν θα ηθελα να γινει καμια στραβη και να παθει κατι γιαυτο και ειπα να ρωτησω. Αποτι διαβασα παντως οι περισσοτερες γυναικες στην Ευρωπη εμπιστευονται τα τελευταις γεννιας εφοσον αποτι λενε δεν εχουν σοβαρες παρενεργειες.
Καμια εδω μεσα δεν εχει παρει χαπια χωρις να συμβουλευτει πρωτα γυναικολογο ???

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις