Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
67 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 67 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 7]

51αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 3 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Πεμ Μάης 31, 2012 1:47 am

galani


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
asxeta ti atomo einai i kopela sou ofeileis ki esy na tin peiseis na symvouleutei to giatro tis gia ena tetoio thema! farmaka xwris syntagi giatrou sxedon oloi mas exoume parei, farmaka omws pou den exoun epidraseis ston organismo... otan prokeitai gia kati toso simantiko, poso mallon antisylliptika, einai aneuthyno na ta parei mia gynaika xwris na symvouleutei gynaikologo!

52αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 3 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Πεμ Μάης 31, 2012 2:58 am

TheStranger


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Προσπαθησα και μου ειπε πως αν ειναι να παει στον γυναικολογο θα βαλει σπιραλ μια και καλη.
Οποτε ας αφησουμε το θεμα Γιατρου στην ακρη. Ελπιζω αν καποια εχει καποια συμβουλη να την πει.

53αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 3 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Πεμ Μάης 31, 2012 3:14 am

gogo ali

gogo ali
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
TheStranger έγραψε:Προσπαθησα και μου ειπε πως αν ειναι να παει στον γυναικολογο θα βαλει σπιραλ μια και καλη.
Οποτε ας αφησουμε το θεμα Γιατρου στην ακρη. Ελπιζω αν καποια εχει καποια συμβουλη να την πει.

Κατ'αρχην μπραβο σου που ασχολεισαι με την υγεια της κοπελιας σου. Ελπιζω να μη το κανεις μονο και μονο για να μη γινεις μπαμπας Crying or Very sad

Συμβουλεψε τη φιλη σου ΝΑ ΜΗ ΒΑΛΕΙ ΣΠΙΡΑΛ αφου δεν εχετε παιδακια. Σιγουρα ειναι νεας γενιας αλλα δε παυει να ειναι ενα ξενο σωμα μεσα μας. Ακομα και μια πιθανοτητα να υπαρχει να παθει καποια μολυνση, θα το διακινδυνεψει????
Ο παλιος γιατρος μου δε με συμβουλεψε σωστα και το εβαλα. Ο γιατρος που εχω τωρα μονο που δε με εδειρε οταν το ειδε.

θελει προσοχη και πολυ συζητηση. μιλα της!!!

54αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 3 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Πεμ Μάης 31, 2012 3:28 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
η επιμονη σου στο να μην σου λεμε να παει σε γιατρο μονο υποψιες μου φερνει!αφου σου λεμε αυτο ειναι το σωστο,εσυ επιμενεις να σου πει καποια κοπελα στο να σου πει και γω δεν ξερω τι!

55αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 3 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Πεμ Μάης 31, 2012 3:34 am

TheStranger


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
@gogo ali : Εγω παλι ειχα αρκετες πρωην με σπιραλ που ειχαν ομως παιδια και δεν ειχαν παθει το παραμικρο. Αν ειχε και εκεινη θα την αφηνα να το βαλει γιατι το θεωρω το πιο ευκολο πραγμα για πληρη αντισυλληψη.

Περα απο αυτο μερικες εδω μεσα νομιζω οτι εχουν απωθυμενα με αντρες και τα διοχετευουν εδω.
Λοιπον για τελευταια φορα ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ Η ΙΔΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΤΗΣ.
Ελεος δλδ, πρεπει να το πω 100 φορες η να το βαλω σαν ταμπελα για να το καταλαβουν μερικες ?
Δεν μπηκα σε ολη αυτη την διαδικασια για να ακουω τα απωθημενα της καθεμιας σε επαναληψη.

56αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 3 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Πεμ Μάης 31, 2012 3:39 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ποια ακριβως ειναι τα απωθημενα που ακους?

57αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 3 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Πεμ Μάης 31, 2012 3:39 am

galani


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ok.. opws les, to thema tou giatrou pigainei stin akri.. to idio kai to profylaktiko kai ta antisylliptika xwris giatro episis, to spyral den einai kalo gia tin ygeia .. e tote ti na sou poume??? apla na prosexete tin krisimi stigmi kata ti diarkeia tis synousias...toso dyskolo einai? eilikrina den yparxei kati allo.. eplizw mono na min exete kanena ''atyxima''! pantws lypamai pou tha sto pw, alla mou fainetai aneuthyni k i diki sou stasi k tis kopelas sou!

58αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 3 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Πεμ Μάης 31, 2012 3:42 am

galani


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
KRISTI 1 έγραψε:ποια ακριβως ειναι τα απωθημενα που ακους?

ela nte?? oti eixa apothimena kai den to ixera.. kainourio auto...
efoson neare den akous emas, pare monos sou to giatro tis kopelas kai rwta esy ti gnwmi tou afou den to kanei i idia!

59αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 3 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Πεμ Μάης 31, 2012 3:49 am

TheStranger


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Απωθημενα ειναι το να λετε μερικες οτι εγω δεν θελω να παει να δει γιατρο η εγω θελω να παρει αντισυλληπτικα, οτι ειμαστε ανευθυνοι (το ακουσα και αυτο απο γυναικα οταν οι περισσοτερες θελουν να κανουν παιδι οταν βαρεσει το ρολοι και δεν τους νοιαζει καν αν το παιδι θα εχει πατερα - θα φαω επιθεση γιαυτο αλλα εχω γνωρισει αρκετες και ειμαι σιγουρος πως υπαρχουν και εδω) κτλ κτλ κτλ. Φυσικα και ΕΓΩ θελω να παρει αντισυλληπτικα αφου Δεν θελω να βαλει σπιραλ, αυτο με κανει κακο δλδ ? Και φυσικα προσεχουμε κατα την διαρκεια αλλα Ανθρωποι ειμαστε, αν γινει η στραβη τι κανουμε ? Ουτε εγω ουτε εκεινη θελουμε παιδι τωρα (δεν γνωριζω υποσυνειδητα τι θελει) οποτε προσπαθω να αποφυγουμε το θεμα εκτρωσης.

Οσο για τα αλλα ειμαι σιγουρος πως αρκετες εδω μεσα θα εχουν παρει αντισυλληπτικα Χωρις να συμβουλευτουν γυναικολογο οποτε απευθυνομαι Κυριως σε αυτες.

ΥΓ : Οσο για το νεαρε ειναι αστειο να νομιζει καποια πως ξερει την ηλικια καποιου.

60αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 3 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Πεμ Μάης 31, 2012 3:54 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
προσπερναω αυτο που λες για τα απωθημενα και σε ρωταω.αντε και πες οτι μερικες γυναικες εχουν παρει αντισυλληπτικα χωρις να ρωτησουν γιατρο,πιστευεις οτι αυτο ειναι σωστο?αφου σου λεμε οτι δεν ειναι!επειδη μερικες εχουν κανει λαθος<αν το εχουν κανει> πρεπει να το κανετε κ σεις??και στο φιναλε δεν καταλαβαινω την δυσκολια της να ρωτησει γιατρο για να χαπια,αλλα της ειναι πολυ ευκολο να παει σε γιατρο για σπιραλ!και τεσπα αφου δεν υπαρχει λυση ξαναβαλτε προφυλακτικο για να ειστε ησυχοι!

61αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 3 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Πεμ Μάης 31, 2012 4:00 am

TheStranger


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αν παει στον Γιατρο θα του πει θελω να βαλω σπιραλ, δεν θα ανοιξει συζητηση μαζι του, αυτο ειναι το ολο θεμα.
Και ξαναλεω πως δεν ρωταω προσωπικη αποψη, ρωταω αν γνωριζει καποια ποιο ειναι το πιο ασφαλες αντισυλληπτικο χαπι αυτη την στιγμη. Γιατι ειναι τοσο δυσκολο και δεν μπορει καποια να απαντησει ? Ειναι σαν να ρωτησω 100 ανθρωπους ποιο αμαξι ειναι το ποιο γρηγορο αυτη την στιγμη, οχι ποιο θα προτιμουσε ο καθενας.

62αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 3 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Πεμ Μάης 31, 2012 4:05 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γιατι ειναι βρε συ ευθυνη για μας να σου πουμε ετσι απλα μια μαρκα χαπιων,ελπιζω να το καταλαβαινεις!τεσπα,μπορει καποια κοπελα να μην δισταζει κ να σου πει..

63αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 3 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Πεμ Μάης 31, 2012 4:11 am

gogo ali

gogo ali
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
TheStranger έγραψε:Αν παει στον Γιατρο θα του πει θελω να βαλω σπιραλ, δεν θα ανοιξει συζητηση μαζι του, αυτο ειναι το ολο θεμα.
Και ξαναλεω πως δεν ρωταω προσωπικη αποψη, ρωταω αν γνωριζει καποια ποιο ειναι το πιο ασφαλες αντισυλληπτικο χαπι αυτη την στιγμη. Γιατι ειναι τοσο δυσκολο και δεν μπορει καποια να απαντησει ? Ειναι σαν να ρωτησω 100 ανθρωπους ποιο αμαξι ειναι το ποιο γρηγορο αυτη την στιγμη, οχι ποιο θα προτιμουσε ο καθενας.

1)αν ειναι σωστος ο γιατρος δε θα κανει οτι θελει η φιλη σου, αλλα οτι ειναι σωστο
2)δεν ειμαστε εμεις οι γιατροι για να σου πουμε πιο χαπι - ο καθε οργανισμος παιρνει το δικο του
3)δε εισαι σε forum για αυτοκινητα αλλα για μωρα - εσυ ζητησες τη γνωμη μας. Οκ και σου λεω εγω οτι το πιο γρηγορο αυτοκινητο ειναι η ferrari, μπορω να το αγορασω ή μπορω να το οδηγησω???
Μη νευριαζεις αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 3 654655

64αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 3 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Πεμ Μάης 31, 2012 4:15 am

TheStranger


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εδω υπαρχει πολυς κοσμος εκει εξω που το χαπακι της επομενης μερας το εχει κανει καραμελα και δεν παθαινει τπτ, αμφιβαλλω πως εν ετη 2012 ενα αντισυλληπτικο χαπι θα ειναι τοσο επικυνδυνο ειδικα εφοσον πλεον τα παιρνεις χωρις ιατρικη συνταγη. Στην τελικη αν δει πως την πειραζει το σταματαει, πιστευω ειναι προτιμοτερο απο μια πιθανη εκτρωση.

65αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 3 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Πεμ Μάης 31, 2012 5:13 am

zenaki


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ανάλογα το ιστορικό που εχει θα αποφασίσει ο γιατρός σωστά για το μέσο αντισύλληψης

66αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 3 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Πεμ Μάης 31, 2012 5:15 am

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
TheStranger έγραψε:@gogo ali : Εγω παλι ειχα αρκετες πρωην με σπιραλ που ειχαν ομως παιδια και δεν ειχαν παθει το παραμικρο. Αν ειχε και εκεινη θα την αφηνα να το βαλει γιατι το θεωρω το πιο ευκολο πραγμα για πληρη αντισυλληψη.

Περα απο αυτο μερικες εδω μεσα νομιζω οτι εχουν απωθυμενα με αντρες και τα διοχετευουν εδω.
Λοιπον για τελευταια φορα ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ Η ΙΔΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΤΗΣ.
Ελεος δλδ, πρεπει να το πω 100 φορες η να το βαλω σαν ταμπελα για να το καταλαβουν μερικες ?
Δεν μπηκα σε ολη αυτη την διαδικασια για να ακουω τα απωθημενα της καθεμιας σε επαναληψη.


Εσένα δηλαδή πόσες φορές και πόσες κοπέλες πρέπει να σου πούνε ότι δεν μπορούν έτσι απλά να σου συστήσουν κάποιο χάπι; Σ' αρέσει δε σ' αρέσει αν πρόκειται να πάρει αντισυλληπτικά πρέπει να πάει στο γιατρό, end of story. Αν δε θέλει να πάει στο γιατρό και δε χρησιμοποιείτε καμία προφύλαξη υπάρχει τεράστια πιθανότητα να μείνει έγκυος όσο και αν σε τρομάζει αυτό.

Οπότε άσε τα ξεσπάσματα και συμβιβάσου με τις απαντήσεις που παίρνεις. Ρώτησες και σου απαντήσαμε.

67αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 3 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Πεμ Μάης 31, 2012 7:44 am

TheStranger


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Δεν εχετε καταλαβει πως η μονη λυση για εκεινη ειναι το σπιραλ που εμενα στην τελικη θα με βολεψει οπως και να εχει. Απο εκει και περα ηλπιζα εστω καποια που δεν ρωτησε γιατρο και δοκιμασε ενα απο τα τελευταια αντισηλληπτικα να βγει και να το πει ωστε να εχω μια ιδεα (αν και μου φαινεται πως αν καποια το ελεγε θα την σταυρωνατε σαν ανευθυνη που δεν πηγε στον γιατρο οποτε μπορει να μου το πει σε προσωπικο μηνυμα.)

68αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 3 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Πεμ Μάης 31, 2012 8:05 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αληθεια,γιατι ειναι η μονη της λυση το σπιραλ και οχι τα αντισυλληπτικα?

69αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 3 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Πεμ Μάης 31, 2012 8:30 am

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
TheStranger έγραψε:Δεν εχετε καταλαβει πως η μονη λυση για εκεινη ειναι το σπιραλ που εμενα στην τελικη θα με βολεψει οπως και να εχει. Απο εκει και περα ηλπιζα εστω καποια που δεν ρωτησε γιατρο και δοκιμασε ενα απο τα τελευταια αντισηλληπτικα να βγει και να το πει ωστε να εχω μια ιδεα (αν και μου φαινεται πως αν καποια το ελεγε θα την σταυρωνατε σαν ανευθυνη που δεν πηγε στον γιατρο οποτε μπορει να μου το πει σε προσωπικο μηνυμα.)


Όποια κοπέλα έχει κάνει κάτι τέτοιο πήρε αποκλειστικά για τον εαυτό της την ευθύνη και δε νομίζω να βρεθεί έστω και μία που θα προτείνει κάποιο αντισυλληπτικό για την κοπέλα σου. Δεν μπορεί καμία να αναλάβει τέτοια ευθύνη, αυτό πρέπει να καταλάβεις. Δεν είναι ότι δε θέλουν να σε βοηθήσουν, απλά δεν μπορούν να αναλάβουν αυτό το βάρος.

Και εν πάσει περιπτώσει το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ενημερώσεις την κοπέλα σου και να την πιέσεις να πάει στο γιατρό (ναι, το καταλάβαμε ότι δε θέλει να πάει, γι' αυτό σου λέω να την πιέσεις, όχι να της το ζητήσεις απλά). Με αυτά δεν παίζουμε.

70αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 3 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Πεμ Μάης 31, 2012 1:27 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οι πιο προσφατες μελετες αναφερουν οτι ειναι διπλος ο κινδυνος θρομβωσης στις γυναικες που παιρνουν αντισυλ.χαπια 3ης γενιας. Οποτε αφηστε την ...ερευνα που κανετε για τα "καλυτερα" και βαλε παλι προφυλακτικο-το πιο αθωο . Κριμα να πεθανει η γυναικα επειδη βαριεται να παρει ενα τηλ τον γυναικολογο της...

71αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 3 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Πεμ Μάης 31, 2012 4:55 pm

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
exw erthei k egw polles fores sti thesi na mi thelw na paw se giatro logw asximwn empeiriwn-an me diavazate katholou px tha kserete kapoia themata pou exw synantisei-i na exw dyskolia na syzitisw kapoia themata me kapoion giatro
katalavainw loipon en merei tin kopela
an k dn exw katalavei poio einai to provlima tis akrivws me to thema antisullipsi na enimerwsw oti yparxei pera apo to profylaktiko kai to antisylliptiko, to gynaikeio profylaktiko, pou legetai kai diafragma http://en.wikipedia.org/wiki/Diaphragm_(contraceptive) alla kai ayto pou kai egw dn to iksera kai kata tyxi vrika
http://www.nuvaring.com/Consumer/index.asp kathws kai ayta ta pampolla sxetika me tin antisullipsi
http://www.paidiatros.com/children/Methods-contraception/

kalo tha einai na to syzitisete me tin kopela sou kai na kataliksete sto ti tha kanete wste na niwhtete kai oi dyo asfaleis
oso gia to antisulliptiko pou les
ektos pou KANONIKA thelei eksetaseis-edw na pw oti GYNAIKOLOGOS mou to egrapse kai to epairna 2 xronia sxedon xwris na mou zitisei oute mia eksetasi kai imoun 19 etwn k kapnistria tote-alla prepei na psaksw na sou pw poies
an thes poly vres me sto fb Dina Pimeyden.
Thewrw, kai as me kraksoun gia auto, oti kai enas vlammenos kserei na diavasei apotelesmata ergastiriakwn eksetasewn, opote an i kopela einai komple mporei na parei ena eurews diakinoumeno antisylliptiko teleutaias genias kai xwris suntagi
ALLA
thelei prosoxi an eisai kapnistria kai katanalwneis poto-px an pieis dn einai sigouri i aporrofisi tou, AN THUMAMAI KALA
kai episis thelei afosiwsi
pou an katalava kala i kopela sou einai ligo epifovi oti dn tha ta pairnei opote prepei opote prepei na prosanatolisteite allou

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

72αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 3 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Πεμ Μάης 31, 2012 4:56 pm

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
episis sorry an ginomai pali antipathitiki pou apantaw enw i koini grammi einai oti prepei na paei se gynaikologo TELEIA alla ayto to iksere k apo prin i to emathe apo to prwto post estw o anthrwpos profanws gia na epimenei perimenei k mia enallaktiki protasi

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

73αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 3 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Παρ Ιουν 01, 2012 12:06 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dinaki επισης ο ανθρωπος αφου επιμενει και θελει να παρει αντισυλληπτικα χωρις συνταγη ας παει σε ενα φαρμακειο να ρωτησει πως τα λενε της τελευταιας γενιας και ας τα αγορασει στην τελικη χωρις να ρωτησει γιατρο!πιο ευκολο ειναι απο το να του πουμε εμεις.

74αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 3 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Παρ Ιουν 01, 2012 1:00 am

TheStranger


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ντινα της αναφερα το θεμα διαφραγμα αλλα μου απαντησε "και πια η διαφορα με το προφυλακτικο?" οποτε δεν παιζει.
Αν βρεις καμια ακρη με το ποιο ειναι καλυτερο αυτη την στιγμη στειλτο μου με PM γιατι δεν εχω Facebook (δεν ασχολουμαι με αυτα).

Kristi Αν παω σε ενα φαρμακειο το πιο πιθανο να μου προτεινουν η το πιο ακριβο η εκεινο που θα παιρνουν καλυτερη προμηθεια. Ο λογος που ηρθα εδω ηταν γιατι φανταστηκα πως αναμεσα σε τοσες γυναικες Καποιες θα τα εχουν δοκιμασει χωρις να δουν γιατρο και θα ξερουν αν ειναι καλα η οχι.

75αντισυλληπτικό χάπι - Σελίδα 3 Empty Απ: αντισυλληπτικό χάπι Παρ Ιουν 01, 2012 1:25 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εκπλησσομαι που υπάρχουν ατομα που θα δεχοντουσαν να παρουν αντισυλληπτικο χαπι χωρις καν συμβουλη γιατρου. Το οτι δεν χρειαζεται συνταγογραφηση πλεον δεν παιζει κανενα ρολο - τα αντισυλληπτικα ειναι δυνατες ορμονες, και θα πρεπει να λαμβανονται αφου εχουν γινει κάποιοι ελεγχοι, κυριως ηπατικης λειτουργιας.
Το να σου συστησουμε ενα χαπι δεν ειναι σαν να μας ρωτας ποιο αυτοκινητο ειναι πιο γρηγορο, αγαπητε μου. Ειναι σαν να μας ρωτας ποιο αυτοκινητο σου ταιριαζει. δεν μπορουμε να απαντησουμε αν δεν ξερουμε για ποιο λόγο το θες, τι οικονομικη κατασταση εχεις, πού μενεις, αν εχεις παιδια, κτλ κτλ. Ετσι και το χαπι, θα πρεπει να γνωριζει ο γιατρος το ιστορικο της γυναικας πριν της συστησει καποιο χαπι.
Δεν υπάρχει καλυτερο και χειροτερο χαπι - μπορω κι εγω να σου πω ποιο βολεψε εμένα, ή τη φιλη μου, ή τη γειτονισσα μου, αλλά πιθανοτατα αυτα τα τρια να ειναι διαφορετικα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις