Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 38 από 40]

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ευη χρονια σου πολλα.ταυρακι κι εσυ?εγω εχω αυριο γενεθλια.κι εγω πιστευω οτι ειναι μαλλον γαστρεντεριτιδα.

βαρβαρα ειναι 1η μερα την επομενη φορα μπορει ναφαει πιο πολυ.μην αγχωνεσαι.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες τι κάνετε ;;; Εμείς πολυ γκρίνια κ κλάμα τώρα το βράδυ μέχρι να κοιμηθεί δεν ξέρω τι την έπιασε με κρατούσε σφιχτά κ ουρλιαζε τρελαθηκα της κι οταν η ανάσα απο το κλάμα ... Ευη μου χρονια σου πολλα να τα εκατοστησεις κ ότι επιθυμείς όσο για το σπιτι κ εμένα πάντα στην ίδια κατάσταση ειναι απο την μια μαζεύω κ απο την άλλη ειναι στη μέση ... Για μωρα που δεν τρώνε ρωτήστε εμένα τι τραβαω κάθε μέρα κ πόσους επιστρατευω να κάνουμε τους καραγκιοζηδες μήπως φάει τίποτα ... Δεν την παλεύω άλλο απο την κούραση όλη μέρα μονη με το μωρο κ το σπιτι τα έχω φτυσει με εχει πιάσει ο αυχενας μου κ παει να με πιάσει η μέση μου ...

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας γεια σας!Σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας!Να ειστε κι εσεις καλα να χαιρεστε τις οικογενειες σας!Πριν λιγο εφυγαν τα ξαδερφια.Αρμενικη βιζιτα κανουν.Μεγαλη επιτυχια η τουρτιτσα μου.Ο μικρος κοιμηθηκε στις 8 και κατα τις 11 ξυπνησε.Οποτε φανταστητε τι θα εχω ολο το βραδυ.Κι εγω αυτο λεω κοριτσια πως παει για γαστρεντεριτιδα.Το απογευμα που εφαγε εβγαλε παλι λιγο.Γαλα βεβαια ουτε να το δει δεν θελει.Για να του δωσω 30ml ειδα κι επαθα αλλα δεν τον ζορισα γιατι θα το εβγαζε.Αμα συνεχισει κι αυριο ετσι θα παρω τον γιατρο.
Σας αφηνω να παω να πλυνω την στιβα με τα πιατα και να συνεχισω οτι δουλειες μου εμειναν,θα με κρατησει που θα με κρατησει ξυπνια ο μικρος ας το εκμεταλευτω για να μην εχω αυριο...

Καληνυχτα σε ολες...

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Την καλησπέρα μου!!! Χρόνια πολλά Εύη μου!!!!! Και περαστικά στο αγοράκι σου! Να σου πω, αν πρέπει να φάει και δε θέλει γάλα (λογικό αν το βγάζει) να του δώσεις λίγο ριζάλευρο, είναι καλύτερο...
Κορίτσια 2η μέρα μήλο, πλήρης αποτυχία λέμε! Ξαναστράβωσε, σφράγισε το στόμα και μόνο όταν την ξεγέλασα μπήκε λίγο το οποίο φυσικά όπως μπήκε βγήκε! Μελινομαρία μου 2 κουταλιές θέλω να φάει, όχι παραπάνω, αλλά ούτε μία δεν έφαγε. Της δίνω χρόνο, αν και η Δανάη ήταν μάλλον πιο εύκολη σε αυτό. Αύριο μπαίνει και το αχλάδι... ωραία! Όχι τπτ άλλο, αλλά εγώ το τρώω στο τέλος! pig Πάντως, της έδωσα να κρατάει ένα άλλο κουτάλι και το έβαζε μια χαρά στο στόμα της. Το δικό μου ήταν που δεν ήθελε η πονήρω!
Μαρκέλλα μου εύχομαι να βγάλεις άκρη με τον ΟΑΕΔ! Και ναι, άλλαξε τον (το δικηγόρο) αφού αυτός κοιμάται...
Πάρκο εμείς έχουμε από τη Δανάη (δεν το ήθελε πολύ, αλλά τη βοήθησε όταν άρχισε να σηκώνεται και βοήθησε κι εμάς πολύ τότε), αλλά φοβάμαι ότι αν το ανοίξω θα μπει μέσα η σουρλουλού (ναι, για τη μεγάλη μιλάω) και θα τα κάνει όλα... κ@λος! Ιχιχιχιχ!
Σας είπα που μας ήρθε το βιβλίο ευχών που έφτιαξα; Όχι να το παινευτώ, αλλά έκανα εξαιρετική δουλειά! Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 38 328109 Άντε, με το καλό τώρα να το χρησιμοποιήσουμε στη βάφτιση!

Σας φιλώ!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πριν κοιμηθώ...

XΡονια πολλα στη Ειρήνη μας !
ο,τι επιθυμείς!

Αλίκη το ξέρω...πολυ καλα το σενάριο!
Απλά πιστεύω οτι αν θα μπει η μπανανουλα θα φάει παραπάνω! Wink

Εύη περαστικά σας!

Αυτα!
Καληνύχτα!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και πάλι εγω !

Καλημεεεεερααααα!

Όλοι καλα;εμείς έτσι κι έτσι!

Το μωρο δυσκοιλιοτητα και γκρινια...
Η μαμα πάλι τσιμπηματακια στη μεσουλα.
Ευτυχώς οι άλλοι δυο οκ μεχρι στιγμής!

Αλλα είναι μια ωραία μέρα και θα πάμε βολτιτσες σήμερα!

Πολλα φιλια σε όλες!


Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημέρα

ανταπόκριση από το αστικό. παω κέντρο για αποτρίχωση. πολύ χαίρομαι. θα γυρίσω ένα κιλό ελαφρύτερη χαχαχα ....

χρόνια πολλά με υγεία στις εορταζουσες εύη κ ειρήνη.

ωχ φτάνω σε λίγο καλέ

φιλάκια

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα!Καταρχην να ευχηθω στην Ειρηνη μας Χρονια Πολλα!Οτι επιθυμεις κοπελα μου!Αλικη σιγα σιγα θα συνηθησει την γευση το μικρο.Μην τα παρατας.Κι εμενα μου κανει τον ζορικο για το πορτοκαλι αλλα ανα δυο μερες βαζω και τρωει καθε φορα μια κουταλια παραπανω.Μαρια δικιο εχει ωραια μερα για βολτα ειναι!

Οσο για το βραδυ που μας περασε δεν θελω να το θυμαμαι.Ο μικρος οπως το φανταστηκα δεν κοιμηθηκε.Πολυ κλαμα βρε κοριτσια.Μολις ηρεμησε και κοιμηθηκε κατα τις 5παρα δηλαδη αρχισε να βογγαει ο μιχαλης.Στριφογυρνουσε στο κρεβατι και σηκωθηκε μουσκεμα.Ξανακυλησε.Πυρετος,εμετος και διαρροια.Την νοσοκομα εχω καταντησει να κανω.Οπως καταλαβαινετε ματι δεν εκλεισα και τωρα κουτουλαω.Ελπιζω το μεσημερι να ριξουν και οι δυο κανενα υπνο μπας και πεσω κι εγω.Οι δουλειες μου κατα τ'αλλα γινανε και εκανα και μια σουπιτσα και ολα κομπλε.Σας αφηνω τωρα με φωναζει ο ασθενεις μου.

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.ευχαριστω για τις ευχες σας.σημερα δεν κανω τιποτα.σε λιγο θα παμε για καφε και μετα για φαγητο.ο αντρας μου μου εφτιαξε γλυκο.

αλικη μπορει οταν μπει το αχλαδι να ειναι καλυτερα.

μαρια μπορει να ειναι τα δοντια της ή και κατι αλλο.

μαμαμελι χαλαρωσε μην σε ξαναπιασει η μεση.

τζενη καλη αποτριχωση

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες καλημερα κ απο μενα...Ειρηνη μου πολυχρονη κ οτι επιθυμεις,να χαιρεσαι την οικογενεια σου κ να ειστε παντα ευτυχισμενοι...Ευη μου κ εμενα με την γαστρεντεριτιδα μολις της εδινα γαλα αμεσως διαρροια μεχρι που μου ειπε ο γιατρος να της το κοψω για λιγο κ ετσι εχει στρωσει,την νυχτα ακομα κ τωρα της δινω ρυζαλευρο αραιωμενο κ το βαζω στο μπιμπερο,μεχρι τωρα για μεσημερι της εδινα ρυζι αλλα ρωτα κ εσυ καλυτερα τον γιατρο να δεις τι θα σου πει οσο για το πορτοκαλι αν ειναι γαστρεντρεριτιδα θα του πειραξει το στομαχακι... Εμεις εχθες τελικα καναμε τελειο υπνο μονο 1 φορα ξυπνησε για μαμ κ μετα παλι νανι.Το πρωι ξυπνησε στις 9 εφαγε τροπος του λεγειν τα φρουτα κ εμεινε ησυχη μεχρι τωρα που κοιμηθηκε κ ετσι καταφερα κ εγω κ σιδερωσα τις στοιβες απο τα ρουχα που ειχαν μαζευτει ,εβαλα πλυντηριο το απλωσα κ μαζεψα λιγο κ το σπιτι,ηρθε βεβαια κ ο αντρας μου κ με βοηθησε γιατι με ειδε πολυ ζορισμενη εχθες...Τωρα κοιμαται παλι κ μολις ξυπνησε την ετοιμαζω για βολτα...

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σας, γεια σας

Ευη και Ειρηνη χρονια σας πολλα. Πολλα και ευτυχισμενα! Να χαιρεστε τις οικογενειες σας και τα παιδακια σας!!! Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 38 417472 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 38 417472 Ταυρακια και σεις ε? Το κοριτσακι μου ειναι ταυρος (ονομα και πραγμα) ειχε γενεθλεια στις 12/05 την περασμενη Κυριακη!!! Το καψαμε.

Εμεις καλουτσικα κοιμηθηκαμε το βραδυ. Ξυπνησαμε βεβαια απο τις 6, αλλα το μπεμπακι παραδοξως ηταν πολυ καλο παιδι και ετσι η μαμα εκανε τις δουλειες της απο το χαραμα. μου εμεινε μονο ενα ξεσκονισμα στο σαλονι και σφουγγαρισμα. απλωσα και 3 πλυντηρια και τωρα πλενω το τελευταιο. και δεν εχει μεινει ουτε καλτσα. να δω ποιος θα τα σιδερωσει βεβαια.

καλες βολτες σε μανουλες και μπεμπακια
Ειρηνη να περασεις ομορφα στα γενεθλεια σου και στειλε και κανα γλυκο και κατα δω..

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
markella_p έγραψε:γεια σας, γεια σας

Ευη και Ειρηνη χρονια σας πολλα. Πολλα και ευτυχισμενα! Να χαιρεστε τις οικογενειες σας και τα παιδακια σας!!! Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 38 417472 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 38 417472 Ταυρακια και σεις ε? Το κοριτσακι μου ειναι ταυρος (ονομα και πραγμα) ειχε γενεθλεια στις 12/05 την περασμενη Κυριακη!!! Το καψαμε.

Εμεις καλουτσικα κοιμηθηκαμε το βραδυ. Ξυπνησαμε βεβαια απο τις 6, αλλα το μπεμπακι παραδοξως ηταν πολυ καλο παιδι και ετσι η μαμα εκανε τις δουλειες της απο το χαραμα. μου εμεινε μονο ενα ξεσκονισμα στο σαλονι και σφουγγαρισμα. απλωσα και 3 πλυντηρια και τωρα πλενω το τελευταιο. και δεν εχει μεινει ουτε καλτσα. να δω ποιος θα τα σιδερωσει βεβαια.

καλες βολτες σε μανουλες και μπεμπακια
Ειρηνη να περασεις ομορφα στα γενεθλεια σου και στειλε και κανα γλυκο και κατα δω..

μαρκελλα να την χαιρεσαι την κορη σου.θα στειλω κανα κομματι.μου φτιαχνει ο αντρας μου τουρτα με κρεπες του παρλιαρου.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
eirini2 έγραψε:
markella_p έγραψε:γεια σας, γεια σας

Ευη και Ειρηνη χρονια σας πολλα. Πολλα και ευτυχισμενα! Να χαιρεστε τις οικογενειες σας και τα παιδακια σας!!! Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 38 417472 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 38 417472 Ταυρακια και σεις ε? Το κοριτσακι μου ειναι ταυρος (ονομα και πραγμα) ειχε γενεθλεια στις 12/05 την περασμενη Κυριακη!!! Το καψαμε.

Εμεις καλουτσικα κοιμηθηκαμε το βραδυ. Ξυπνησαμε βεβαια απο τις 6, αλλα το μπεμπακι παραδοξως ηταν πολυ καλο παιδι και ετσι η μαμα εκανε τις δουλειες της απο το χαραμα. μου εμεινε μονο ενα ξεσκονισμα στο σαλονι και σφουγγαρισμα. απλωσα και 3 πλυντηρια και τωρα πλενω το τελευταιο. και δεν εχει μεινει ουτε καλτσα. να δω ποιος θα τα σιδερωσει βεβαια.

καλες βολτες σε μανουλες και μπεμπακια
Ειρηνη να περασεις ομορφα στα γενεθλεια σου και στειλε και κανα γλυκο και κατα δω..

μαρκελλα να την χαιρεσαι την κορη σου.θα στειλω κανα κομματι.μου φτιαχνει ο αντρας μου τουρτα με κρεπες του παρλιαρου.

Τελεια η συνταγη τουρτα με κρεπες του Παρλιαρου,την ειχε φτιαξει μια γειτονισσα μας κ μου εφερε κ δοκιμασα...Παντως τα συγχαρητηρια μου στον αντρα σου που φτιαχνει τετοιες συνταγες γιατι ο δικος μου ουτε 1 αυγο δεν ξερει να βρασει.

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχαχαχα εμενα ο δικος μου ουτε νερο δεν ξερει να βρασει Μαρια μου, οχι αυγο.
υπερβολες. κατι κανει. κανει τις πιο ωραιες σαλατες, τηγανιζει πατατες, γενικα τα καταφερνει με τα "της ωρας" και κανει επισης την πιο ωραια μακαροναδα. αλλα πρεπει να ειναι σε τρελα κεφια και να πειναει και να μην εχω μαγειρεψει ή να θελει κατι εξτρα για το βραδυ και και και.....
Ειρηνηηηηηηηηηηηηη στειλε, εχω υπογλυκαιμια!!!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπερούδια!!! Τι μου κάνετε μανούλες; Ελπίζω να περάσατε όμορφα. Εμείς βγήκαμε για δουλειές, γυρίσαμε το απόγευμα και τώρα χαζεύω eurovision. Καταρχήν Ειρήνη μου χρόνια πολλά και σε σένα, με υγεία και πολλή αγάπη!!! Ο,τι επιθυμείς και να χαίρεσαι τα ζουζουνάκια σου! Εύη μου νταντέματα διαβάζω, κουράγιο καημένη! Ναι, κι εγώ ριζάλευρο σου έγραψα, συμφωνώ με Μαρία! Και υπομονή με τον άντρα σου, συνήθως αυτοί είναι χειρότεροι και από μωρά! Μαρία μου αφού σ' άφησε να κοιμηθείς και να κανείς δουλίτσες μια χαρά! Μελινομαρία μου περαστικά στο εντεράκι του πονικακίου! Και φυσικά εύχομαι η μεσούλα σου να είναι καλύτερα, να ήταν τυχαίο! Δεν είμαστε για τέτοια τώρα, σωστά; Μαρκέλλα μου να χαίρεσαι κι εσύ το ταυράκι σου, το γλυκό σου κορίτσι!!! Χαχα, ούτε κι ο δικός μου έχει ιδέα από μαγειρική και ποτέ μα ποτέ δεν έχει μαγειρέψει το παραμικρό. Προτιμάει να πάρει απ' έξω στην ανάγκη. Κορίτσια σήμερα βάλαμε το αχλάδι. Πάλι εφτυνε φυσικά, ευτυχώς είχα και τη Δανάη να την απασχολεί και δε στράβωσε τόσο. Πάντως αφού εφτυνε την έβλεπα να γλύφεται και αυτό μου δίνει ελπίδες. Ξέρω, θέλει το χρόνο της, ελπίζω να στρώσει. Και μάλλον κάτι έφαγε από τις δυο πρώτες μέρες που είχαμε μόνο μήλο γιατί το απόγευμα τα κακάκια της έγιναν για πρώτη φορά καφέ (σνιφ, θα μου λείψουν αυτά τα μουσταρδί κακάκια!). Κι επίσης, είχαμε και ένα άλλο θέμα. Από τε πρωί ξεκίνησε συγκαμα στον πωπό της που μέχρι το απόγευμα χειροτερεύσε και σχεδόν έγινε πληγή. Ανησύχησα για αλλεργία και μίλησα με παιδίατρο. Δεν είναι αλλεργία αλλά είναι όντως από το φρούτο που είναι σαφώς πιο όξινο από το μητρικό γάλα και επειδή όλο αυτό είναι μεγάλη διατροφική αλλαγή για το μωρό τα ούρα του έγιναν πιο όξινα και το ευαίσθητο δέρματακι του δεν άντεξε. Είμαστε με μελάνι τώρα γιατί ούτε και η sudocrem βελτίωσε την κατάστασή! Αυτά, σας φιλώ, καλή ξεκούραση!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αλικη μηπως για το συγκαμα να της βαλεις κεραλοιφη?Εμενα τοσες μερες με την διαρροια την πρωτη μερα μετα το πλυσιμο της εβαλα σουντοκρεμ κ την δευτερη φρεζιντερμ κ ομως δεν εφευγε με τιποτα.Μετα εφτιαξα την κεραλοιφη κ μολις της εβαλα δεν ξαναεμφανιστηκε το παραμικρο κοκκιναδι κ σκεψου οτι μεχρι κ προχθες μου εκανε διαρροια πανω απο 15 μερες δηλαδη...Παρεπιμπτοντως σημερα δεν καταλαβα οτι ειχα παιδι στο σπιτι ηταν τοσο χαρουμενη κ ησυχη που δεν ακουστηκε το κλαμα της...Κ για καφε πηγαμε στης πεθερας μου κ εκατσε 2 ωρες στο καροτσι κ ουτε που κουνησε...

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία μου κηραλοιφή της είχα βάλει βασικά και συγκάηκε. Μετά δοκίμασα και σουντοκριμ μπας και, αλλά όσο περνούσαν οι ώρες χειροτέρευε. Τελικά της έβαλα μελάνι (είναι δε μπεστ έβερ για συγκαμματα) και περιμένω να δω αποτελέσματα όταν την αλλάξω ξανα. Το μόνο κακό είναι ότι δεν καθόταν να της βάλω και παραλειφθήκαμε αμφότερες με μελάνια..
Μπράβο στο κοριτσάκι σου που ήταν τόσο ήσυχο, φτου-φτου! Εμένα χτες το βράδυ με πέθανε. Κάτι έπαθε και μετά από κάποια ώρα ξυπνούσε συνεχώς και κοιμόταν μόνο στο βυζί. Το πρωί σερνόμουν.. Να δούμε και απόψε.

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.εγω δεν εχω παραπονο απο τον αντρα μου γιατι εκτος απο τα γλυκα μαγειρευει κιολας.του αρεσει και το κανει.εγω μαγειρευω γιατι πρεπει να φαμε ενω αυτος μαγειρευει και δημιουργει.να ειναι καλα ο γλυκος μου.

αλικη για το μελανι εχω ακουσει κι εγω οταν φτανει να γινει πληγη το συγκαμα ειναι καλο.δοκιμασε και το σπαθολαδο.ειναι κι αυτο για πληγες και συγκαματα.

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα.Τι κανετε;Εμεις οχι και τοσο καλα.Ο μιχαλης τεζα στο κρεβατι με πυρετο και διαρροια.Τον μικρο τον πηγα τελικα στον γιατρο γιατι οτι ετρωγε τα εβγαζε και αρχισε κι αυτος διαρροια.Τελικα γαστρεντεριτιδα.Ειμαστε μια πολυ ευχαριστη ατμοσφαιρα.Κατα τ'αλλα εγω κανω τις δουλιτσες μου και κανω την νοσοκομα.Η ξαδερφη μας μου ειπε να εχω υποψην μια δουλεια εδω.Εχει ανοιξει ενα μαγαζι κομμωσεων και αισθητικης και εχει βγαλει ανακοινωση απο τωρα πως σε 3-4 μηνες θα χρειαζεται δυο κοπελες.Σκεφτομαι να παω να ρωτησω τα σχετικα για την δουλεια και αν ειναι να την καπαρωσω.Εχει αρκετο διαστημα μπροστα ετσι θα μπορεσω να τακτοποιησω και τον μικρο.Μακαρι να γινει...

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα μανούλες μου, τι κάνετε?
Χάθηκα αλλά δεν προλαβαίνω ούτε κιχ να κάνω. Η μπέμπα μάλλον βγάζει δόντι κ δεν κοιμόμαστε τα βράδια κ εννοείταο κλαίμε όλη μέρα. Μόλις βρίσκω λίγο χρόνο τον ξοδεύω στην προσπάθεια να προωθήσω μια καινούρια δουλίτσα.
Αύριο ελπίζω να καταφέρω να σας διαβάσω κ να σας πω κ τα νέα μου.
φιλιά!

Jemina.

Jemina.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα σε όλες.
Επιτέλους μετά από ένα γεμάτο ΣΚ κάθομαι με ηρεμία και σας διαβάζω. Χθές πήγαμε το πρωί σε βάφτιση, μετά για καφεδάκι και το βράδυ έξω για μπυρίτσα και Eurovision. Ο μικρός κύριος σε όλα, δεν μας ενόχλησε καθόλου. Σήμερα αν εξαιρέσεις ότι πάλι σηκώθηκε από τα χαράματα ήταν τόσο καλός που ήταν σαν να μην έχουμε παιδί στο σπίτι, αφού μέχρι και γενική έκανα. Το λατρεύω το αντράκι μου!
Τώρα όσον αφορά τις φοβίες μου για τη κρέμα όλα ήταν για το τίποτα. Και την τρώμε κανονικά χωρίς να μας πειράξει και το κουτάλι συνηθίσαμε και από τη Παρασκευή αρχίσαμε και μήλο που μπορεί να ξίνησε λίγο για αρχή αλλά σήμερα έγλειψε και το πιάτο.
Να ευχηθώ καλή εβδομάδα, ήρεμη και περαστικά γρήγορα σε όλα τα μωράκια.

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα και καλη βδομαδα.

μετα απο αλλο ενα υπεροχο σαββατοκυριακο, να 'μαι παλι στο γραφειο της ξαδερφης. πως γινεται ρε παιδια και ολα τα σκ ειναι ιδια μεταξυ τους? στο ποδι απο τα χαραματα να κανω δουλειες και αυτες να μην τελειωνουν. δεν προλαβαινω ουτε να παω τα παιδια μου μια βολτα. πολυ μου εχει στοιχισει αυτο. ολη μερα στο σπιτι, γκρινια και εγω να μιζεριαζω. τελος παντων. ας μην αρχισω τη γκρινια πρωι πρωι.

πρεπει να ετοιμασω και τα χαρτια για την εγγραφη στο δημοτικο. αυριο το μεσημερι θα παμε να περασουμε απο γιατρους. παιδιατρο, οδοντιατρο, οφθαλμιατρο και καρδιολογο. συν οτι πρεπει να παω στον ντοκτορ στο ικα να μας γραψει το εμβολιο του μπεμπη και εξετασεις για την Ευη. μετα να παμε να κανουμε τις εξετασεις, μετα να παμε για το εμβολιο. ουφ! κουραστηκα.

θελω να φτιαξω τσουρεκιαααααααααααααα

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αααααα και εχω και 6 πλυντηρια για σιδερο. δεν ειχα πλυνει το περασμενο σκ οποτε τωρα επλενε ασταματητα το πλυντηριο. δεν προλαβαινα να απλωνω και να μαζευω. ευτυχως στεγνωνουν αμεσως.
τρελη ζεστη ε?

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερααααα!

Πωπω Μαρκελλα δεν θέλω να γυρίσω δουλεια....

Μόλις τηγανισα πιττακια τύπου πιροσκι ελάτε για καφε...

Μαρκελλα κι εγω ναετοιμασω για το νηπιαγωγείο!εσυ έχεις το μεγαλύτερο παιδάκι εδω!θα μας προετοιμαζεις!

Έπεσε και ο δικός μας μπεμπουλης απο το κρεβάτι!
Πετάχτηκα στην Κουζίνα δευτερόλεπτα και ήταν και ο άντρας μου μαζευε τα ρουχα στην κρεβατοκάμαρα !το μωρο στη μέση του κρεβατιου και μαξιλάρια κοντα!
Ποτε πρόλαβε...ο άντρας μου λέει οτι νόμιζε οτι πήρα το μωρο μαζι μου...δεν είναι αόρατο το μωρο ρε παιδια έλεος! Mad

Ευτυχώς όλα καλα!

Καλη βδομάδα να έχουμε..δεν σχολιάζω αλλα γιατί ξύπνησε το ζουζουνι!

Φιλακια!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα Μαρακι. θελω πιττακιααααααα ερχομαιιιιιιιιι

τα χαρτια για το σχολειο παντα τα κανω νωρις νωρις για να ξεμπερδευω και να μην αγχωνομαι. φροντισε το νωρις για να βρεις γιατρους. αν και φετος τουλαχιστον για τα δημοτικα εχουν φτιαξει ειδικο προγραμμα στα ΙΚΑ (κεντρα προστασιας μανας και παιδιου) για δυο μηνες με ραντεβου περνας ολους τους γιατρους. επιτελους οργανωση σε κατι. αυτο που ξερω σιγουρα ειναι στι στο νηπιαγωγειο χρειαζονται μονο παιδιατρος και οδοντιατρος.

φιλια στον κουκλο σου. και στο μ=Μελινακι.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 38 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις