Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
8 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 8 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 40]

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Διάβασε από δω διάβασε από κει τελικά δε θα δώσω ούτε γω σκόνη. Σήμερα έφαγε λίγα φρουτακια το πρωί κ για απογευματινό έδωσα πατάτα καρότο. Το έφαγε με ευχαρίστηση. Λίγο φυσικά κ μετά γαλατακι. Κ γω θα περίμενα αν δεν είχε ΓΟΠ. Κ πάλι δε δίνω ποσότητα. Αν ξεκινήσω κανονικά γεύματα δλδ πρωί φρούτα μεσημέρι λαχανικά με κρέας το απόγευμα τι να δίνω; βρήκα συνταγές για σπιτικό ρυζαλευρο αλλά ποιος καθετε να φτιάχνει; με το ζόρι προλαβαίνω τα υπόλοιπα. Τι θα κάνετε εσείς;

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τελικα απ οτι καταλαβα η τοσοδουλα μου εκανε καλο ποδαρικο στο θεματακι μας με τις ωτιτιδες.περαστικα στο κοριτσακι σου αλικη μου.μαιρη εμας μας ειπε η γιατρος μας οτι εφοσον θηλαζει αποκλειστικα στους εξι κλεισμενους κρεμα.αντε μου λεει παρα δυο μερες.φυσικα φρεσκα φρουτα κ λαχανικα.επισης υπαρχουν κατι δημητριακα και ειναι καλα για απογευμα που καποια ρωτησε,αλλα θα ξαναρωτησω τη γιατρο γιατι δε θυμαμαι.ελενη μου ημουν σιγουρη,γιατι στο ειπα,εγω πηγαινα σε αλλο λυκειο!ποια ρωτησε για την αθανασια;ειναι καλα αλλα ο ερωτας ανα τρεις ωρες θελει γαλα ακομα κ τη νυχτα.την εχει ξεπατωσει.δεν εχει το λαπτοπ.χαλασε.της λειπετε.με πηρε κ η ζωουλα.κι αυτη πατινι σαν κι εμενα.η μικρη της τσαουσα σαν τη δικια μου!δε θυμαμαι αλλο.φιλια

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.
αλικη περαστικα.αντεχει πολυ η δαναη αφου δεν καταλαβαινει τιποτα και στην ωτιτιδα.οσο για το γατι υπομονη.

εγω παντως ριζαλευρο δεν θα δωσω.μονο την κρεμα βανιλια.και αργοτερα κρεμα με δημητριακα.οσο για τα φρουτα αν θα τρωει τα φρεσκα γιατι να παρω κουτι σκονη.

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα εξαφανισμένες μανουλες... που εξαφανιστήκατε όλες...??? Εγω μπορεί να μη γράφω αλλα σας διαβάζω πρωί βράδυ..!!!

Λοιπόν, εγω έδωσα σήμερα 2-3 κουταλιές κρέβα βανίλια ρυζάλευρο στο μπέμπη, πλάκα είχε ετσι που έκανε την φατσούλα του, το πιο πολυ βέβαια το έφτινε και πασαλειβότανε....αύριο πάλι μαμ!!!
Μετά απ' την κρέμα δίνουμε νεράκι??? η γάλα..??? εγω του έδωσα γάλα..!!! Και το πίατο καιτο κουτάλι που ταιζουμε το μωρό το αποστειρώνουμε ??? η απλά το πλένουμε..?? εγω δεν τα αποστείρωσα...!!!

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα μανουλες...Δυνατο κοριτσι Αλικη ειναι η Δαναη σου,μπραβο...Περαστικα της ευχομαι κ να περασει γρηγορα κ αυτο...Ρουλα εμενα ο παιδιατρος μου ειπε οτι απο την στιγμη που ξεκιναμε κρεμουλες σταματαει κ η αποστειρωση.Οσο για το νερο μου ειπε να δινω εμφιαλωμενο κ αναμεσα στα γευματα...

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Α Ρουλα ξεχασα να σου γραψω οσο για το γαλα καλα εκανες κ το εδωσες αμεσως μετα γιατι με 3-4 κουταλιες δεν χορταινει...Θελει υπομονη μεχρι να συνηθισει να την τρωει...Εμεις σημερα ξεκιναμε κ το φαγητο κ εχω αγχος αν θα της αρεσει κ αν το τρωει οπως την βανιλια γιατι αν μου κανει τα ιδια που κανει με τα φρουτα χαθηκαμε....

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
roulakriti έγραψε:Καλημέρα εξαφανισμένες μανουλες... που εξαφανιστήκατε όλες...??? Εγω μπορεί να μη γράφω αλλα σας διαβάζω πρωί βράδυ..!!!

Λοιπόν, εγω έδωσα σήμερα 2-3 κουταλιές κρέβα βανίλια ρυζάλευρο στο μπέμπη, πλάκα είχε ετσι που έκανε την φατσούλα του, το πιο πολυ βέβαια το έφτινε και πασαλειβότανε....αύριο πάλι μαμ!!!
Μετά απ' την κρέμα δίνουμε νεράκι??? η γάλα..??? εγω του έδωσα γάλα..!!! Και το πίατο καιτο κουτάλι που ταιζουμε το μωρό το αποστειρώνουμε ??? η απλά το πλένουμε..?? εγω δεν τα αποστείρωσα...!!!
ρουλα η αποστειρωση τελειωνει απο την στιγμη που ξεκινας τις κρεμες.γαλα δεν δινεις μετα την κρεμα μονο στην αρχη που του δινεις 2-3 κουταλιες.οταν θα αρχισει να τρωει κανονικη ποσοτητα κρεμας δεν δινεις γαλα.μονο νερο.εγω νομιζω νερο εδινα κατευθειαν απο την βρυση οχι βρασμενο.ρωτα ομως και τον παιδιατρο σου

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!


Με το καλο όλες οι τροφές για όλα τα νινάκια..εμάς τον πείραξε λίγο το αχλαδακι στο γνωστο θέμα και θα δούμε τι θα κάνουμε...θα τον πάω σήμερα για εμβολιο και θα μας πει.

Η Δαναη όντως είναι δυνατή !το αυτι πονάει πολυ!

Μαίρη ειλικρινά δεν ξέρω γιατί αφου θηλαζουμε αποκλειστικά μας βάζουν τόσο νωρίς τις τροφές!
Εγω πάντως πάρεβλεψα μεχρι προχθές την οδηγία του και μετα του εδωσα 5 κουταλιτσες αχλαδακι και λόγω του θέματος υποτροπιασε..φαντασου να του είχα δώσει ολόκληρη κρέμα όπως μου είπε!
Η Μελίνα βέβαια μια Χαρά τα δέχτηκε όλα απλαειχε γούστα καιηταν λιγοφαγη.

Αποστειρωση εγω συνεχίζω απο την άποψη οτι τα βάζω όλα σε νερο που μόλις έβρασε κυρίως πιπιλες μασητικα αλλΑ δεν είμαι σχολαστική!
Νερο για αρχη εμφιαλωμένο καλο είναι..αργότερα απ´ευθειας απ´τη βρύση!ακόμα εμείς δεν τρώμε!

Πάω να ετοιμαστω!

Φιλακια θα μπω το βράδυ!


Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα κ από μένα!
Περαστικά στη Δανάη, Αλίκη μου! Τι καλό κορίτσι που δεν παραπονιέται, φτου φτου!
Μελινομαρία, τον πειράξε το αχλάδι, ε? Αχ μωρέ, είναι ευαίσθητο το αντράκι μας. Θα δοκιμάσεις με μήλο ή θα περιμένεις να κλείσεις τους 6 μήνες?
Κορίτσια κ εγώ θα ήθελα να περιμένω αλλά είπαμε, είναι αυτή η ΓΟΠ που θέλουμε να καταπολεμήσουμε.
Ρούλα, εμένα ο γιατρός μου είπε νερό μετα τη κρέμα, αποστειρωμένο σε θερμοκρασία δωματίου.
Μου είπε επίσης να δώσω της ΝΟΥΝΟΥ τη βανίλια ρυζάλευρο, αλλά εγώ σκέφτομαι να δώσω τη frezy lac. Είναι βιολογική, την ξέρετε?

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γυρίσαμε τα νέα μας:
Όλα καλα..πήραμε βάρος αυτο το μήνα !
Σε ένα μήνα 800 γραμμάρια..φτασαμε τα 7 κιλά!
Και 2 πόντους είμαστε 67.
Κάναμε και το εμβολιο..δεννεκλαψε καθόλου!
Του τραγουδούσα τον λαγό που του αρέσει και απλά γούρλωσε τα ματια!
Τώρα μας έδωσε προβιοτικα..θα ξαναφαμε φρουτοκρεμα σε λίγες μέρες...και μας έδωσε και υποαλλεργικο ρυζαλευρο βιολογικό...σε καμία βδομάδα να δοκιμάσουμε!
Για το γιατρο μας τάχα στέρεες είναι το μεσημεριανό και όχι οι κρεμουλες!!! Shocked

Δεν ξέρω..θα ακολουθήσω τις οδηγίες του Μπας και δούμε άσπρη μέρα!

Ελένη συμφωνω!Δωσε την βιολογική!εσυ αποφασίζεις!

Πάω να κάνω μπανακι!

Τα λέμε!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
A! Μου είπε να τον βάλω να κάθεται σε καμία δεκαριά μέρες!
Είπε οτι κάνει πράγματα για ένα μήνα πιο μεγάλος!
ΟΤι είναι πολυ επικοινωνιακός και οτι σε λίγες μέρες θα αρχίζει να βηχει ψέμματα για να μας τραβήξει τηννπροσοχη...αν και νομίζω οτι αυτο το έχει αρχίσει ήδη!

Σορυ για την κουκουβαγοπερηφανεια αλλα ας καμαρωνω και γίαυτο το σπλαχνο μου μέσα στην αγωνία μου!
Φιλακια!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μεγαλωσε το αντρακι σου Μαρια,μακαρι να εχει φτασει κ εμενα τα 7 κιλα τον επομενο μηνα που θα παμε για εμβολιο παλι...Ελενη καλυτερα να δωσεις βιολογικη κρεμα κ εγω οταν κατεβω Ηρακλειο θα ψαξω να βρω γιατι εδω δεν εχουμε,την νουνου μου ειπε να την αποφυγω γιατι εχει πολλη ζαχαρη...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστ´ω Μαρακι!
Μακάρι και η δικιά σου!αφου όμως ψηλωνει κι αναπτύσσεται μην ανησυχείς !
Η Μελίνα 5 μηνών ήταν 6200 και 65 πόντους...
Εννοω που ήταν λιγοφαγη...την βλέπεις...μια Χαρά είναι απλά ένα αδύνατο κοριτσάκι!
Για τον μικρουλη αγχωνομαι λόγω του οτι η αλλεργία πολλές φορές προκαλεί μειωμένη πρόσληψη βάρους και δεν θα ήθελα να κόψω τον θηλασμο...
Παίζει να μην αρέσει και στα μωρα σας μια μάρκα κρεμας και να δοκιμάσετε διάφορες...οπότε βλεποντας μαι κάνοντας!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα κορίτσια! Βλέπω η κουβέντα αφορά στις στερεές πλέον!

Καταρχήν να σας ευχαριστήσω για τη Δανάη. Όντως έχει μάλλον ανοχή στον πόνο γιατί δε μου γκρίνιαξε ποτέ και για δόντι, τώρα που το σκέφτομαι. Απλώς σε κάποιες φάσεις ξυπνούσε μέσα στη νύχτα και ήθελε παιχνίδι (μέσα στην τρελή χαρά!). Για να δούμε και το γατί!

Όσο για τις στερεές, Μελινομαρία μου τι αντράκι είναι αυτό; Καλά κάνεις και καμαρώνεις! Αλλά βρε κορίτσι, τον πείραξε και το αχλάδι ακόμα που είναι από τα πιο "αθώα" φρούτα σε θέμα αλλεργιών; Οϊμέ, έχεις να τραβήξεις... ελπίζω να ήταν τυχαίο! Ελένη μου εγώ τις φρεζυλακ έδινα και στη Δανάη, λογικά αυτές θα δώσω και στο γατί. Είναι σαφώς καλύτερες (και σαφώς ακριβότερες δυστυχώς) και δεν είναι τίγκα στη ζάχαρη όπως του εμπορίου οι κλασικές. Α, είναι και πολύ πιο άγλυκες. Δεν ξέρω για τη μικρή σου, αλλά η Δανάη δεν χώνευε τα γλυκά τότε (γιατί τώρα...) και είχα δοκιμάσει τη νουνού μια μέρα και μου την έφτυσε κατάμουτρα. Ενώ τις φρεζυλακ τις έτρωγε μια χαρά. Τώρα, και το γατί φαίνεται να μη θέλει τα γλυκά (γιατί δεν έπινε με τίποτα το πόσιμο που της έδωσε η παιδίατρος το οποίο μας είπε ότι είναι αρκετά γλυκό), οπότε μάλλον στα ίδια βρισκόμαστε. Μαρία μην ανησυχείς για το βάρος, κάλυτερα να είναι αδυνατούλα παρά παχουλή, αργότερα θα καταλάβεις. Ρούλα, μέχρι να φτάσει να τρώει κανονική μερίδα καλά κάνεις και συμπληρώνεις με γάλα (κάποια σου το έγραψε ήδη αλλά διάβασα γρήγορα και ξέχασα). Εμείς νερό δίνουμε από τη βρύση (δηλαδή έτσι κάναμε στη Δανάη, έτσι θα κάνουμε και τώρα) αλλά θα το βράζουμε αρχικά. Αν και δεν ξέρω αν έχει νόημα, το γατί έχει καταπιεί τόσο νερό και σαπουνάδες από το μπανάκι της, που αν ήταν να είχε πάθει κάτι πιστεύω θα το είχε πάθει. Επίσης, εμείς έχουμε κόψει την αποστείρωση τελείως εδώ και ένα μήνα. Τώρα βάζει στο στόμα τα πάντα, και πολλές φορές δεν είναι και καλά πλυμένα γιατί έχουν περάσει από το χεράκι της Δανάης...!

Αυτά, σας φιλώ γιατί ξύπνησε πάλι το γατί, πάμε για 3η μέρα σερί με τρίωρα βλέπω... Rolling Eyes

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα!

μαυρο υπνο εκανα εκτος οτι ειχαμε παρελαση ξυπνουσαν τα μωρα εναλλαξ ειχαμε και το γνωστο θεμα της γριας που φωναζει!
Κοντεψα να βγω να ην πνιξω!

Να εξηγησω λιγο το θεμα του αχλαδιου!Δεν ειναι το μωρο αλλεργικο στο αχλαδι..απλα το εντερακι ερεθισμενο οπως ειναι καθησε πολλη ωρα το φρουτοστο σημειο εκεινο και το ερεθισε περισσοτερο..
Σιγουρα σε λιγο καιρο θα το δεχτει...του ειπα ναπεριμενουμε ενα μηνα και ειπε οχι αλλα μας εδωσε προβιοτικα!Αντε να δουμε!

Αλικακι απότι βλεπεις ολα χαλασαμε τον υπνο τους οποτε υπομονη!Οσο για την αποστειρωση κι εγω του δινω παιχνιδια που επιασε η Μελινα απλα βαζω την Μελινα να πλυνει τα χερια της ειδικα αν εφαγε κατι με γαλακτοκομικα!Ουφ πολυ ζορι!
Αυτο με τη σαπουναδα μου θυμησε παλι την μικρουλα μου μωρο που ετρωγε την σαπουναδα στο μπανιο-κανονικη πλυση στομαχου- και το πιο αηδιαστικο...οταν της αλλαζαμε πανα και της βαζαμε κρεμα εβαζε τα χερια στο πιπι επαιρνε κρεμα και μετα την ετρωγε...ελεγα μακαρι να τρωγοταν να της την ταιζα!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα από το βροχερό Ηράκλειο!!!!
Τι κάνετε μανούλες? Τα μωράκια σας?

Είμαι πολύ χαρούμενη γιατί απ'ότι είδα στα κακάκια της μπέμπας χθες κατάπιε λίγη κρέμα κ σήμερα πρέπει να φάγαμε γύρω στις 3-4 κουταλιές!!!!! Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 20 215994 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 20 215994 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 20 215994 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 20 215994
Μετά ήπιε κ Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 20 401147 κ τώρα κοιμάται!!!!

Μελινομαρία μπράβο στον μικρούλη σου! Κ εμείς είμαστε 7 κιλά αλλά πιο κοντές, 64εκ.

Αλίκη κ η δικιά μου έχει πιει νερό κ σαπουνάδα την ώρα του μπάνιου. Νομίζω όλα τα μωράκια πρέπει να καταπίνουν, αφού τα χεράκια είναι συνέχεια μέσα στο στόμα. Αλλά μου είπε ο ντοκ να το βράζω, οπότε μάλλον θα το κάνω έτσι για λίγο καιρό.

Ευχαριστώ για τα σχόλια, θα ψάξω να της βρώ τη βιολογική τότε.
Σας αφήνω να κάνω καμιά δουλειά,
φιλιά!!!!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Elenisig στις Παρ Απρ 19, 2013 4:08 am, 1 φορά

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.ολες καλα?εμεις καλα αν και δεν εχω κοιμηθει καλα το βραδυ.μεχρι τις 4 στριφογυρνουσα και τιποτα.μετα που με πηρε ο υπνος αρχισε ο μικρος να ψαχνει πιπιλα.οποτε υπνος γιοκ.ειναι και κολλημενος πανω μου.ουτε με τον μπαμπα του δεν καθεται.χτες το απογευμα ανεβηκα μια στιγμη πανω στην ανιψια του αντρα μου να μου βαψει τα μαλλια και πλανταξε στο κλαμα το τελευταιο τεταρτο που ελειπα.ηθελε να κοιμηθει αλλα ηθελε μαλλον εμενα.δεν μπορω πουθενα να παω χωρις αυτον.χτες ο μεγαλος μου απεδειξε ποσο αγαπαει τον μπεμπη.τον ειχα παει χτες κατα τις 12 στην διπλανη πολυκατοικια στην πιλωτη να παιξει με ενα παιδακι που ειναι στην ηλικια του και ειχα παρει και τον μπεμπη μαζι στο καροτσι.επειδη αρχισε να φυσαει πηρα το μωρο και το πηγα σπιτι και αφησα τον στρατο με τον φιλο του και την μαμα του.του ειπα οτι παω να βαλω το μωρο για υπνο και μολις κοιμηθηκε το μωρο πηγα και τον πηρα.αφου ηρθαμε στο σπιτι τον ταισα εφαγα κι εγω μετα απο λιγο αρχισε να ψαχνει το μωρο και να μου λεει οτι το αφησαμε στον φιλο και να ειναι ετοιμος να κλαψει μεχρι που ξυπνησε το μωρο και αρχισε να κλαιει και μολις τον βρηκε κατι χαμογελα που εκανε.μπορει να τον ζηλευει μπορει οταν μεγαλωσει να μαλωνουν για τα παιχνιδια αλλα τον θελει στο σπιτι μας γιατι ειναι δικος μας λεει.

μαμαμελι μπραβο στο αντρακι σου που μεγαλωσε.ελπιζω να μην ειναι κατι αυτο με το αχλαδι και να μπορεσετε να φατε τα φρουτα σας χωρις να τον πειραξουν.
δεν θυμαμαι κατι αλλο αν σχολιασω.νυσταζωωωωωωωωωωωωωωωωω

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα μανουλες... Smile

Σας ευχαριστω για την βοηθεια...

Σημερα ο μπεμπης εφαγε πιο πολυ κρεμουλα 5-6 κουταλιες...καταπιε κιολας καμποση κρεμα...δεν την εφαγε ολη η σαλιαρα Laughing Laughing
Του εδωσα και νερακι, ηπιε 30ml...μετα απο λιγο αρχισε να γκρινιαζει,ηπιε και 30ml γαλατακι και κοιμηθικε...!!!
Μια χαρα τα πηγαμε με την κρεμουλα για δευτερη μερα σημερα...!!!
Οταν ξυπνησει να του ξαναδωσω?? η αυριο παλι..?? (ασχετη) Rolling Eyes Rolling Eyes Εγω πηρα κρεμα nutricia... ειναι καλη..???
Μπιμπερο αποστειρωνω ακομα, απ τον αλλο μηνα μαλλον θα την σταματησω! Very Happy
Και το νερακι που του εδωσα σημερα το εβρασα και το αφησα να κρυωσει...ετσι μου ειπε ο γιατρος να κανω, προς το παρον...!!! Αυταα!! Very Happy Very Happy

Μαρια πως τα πηγατε με το φαγητο..?? Εφαγε η γαλανοματα σου η σε ζορισε..???

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamameli έγραψε:

Αυτο με τη σαπουναδα μου θυμησε παλι την μικρουλα μου μωρο που ετρωγε την σαπουναδα στο μπανιο-κανονικη πλυση στομαχου- και το πιο αηδιαστικο...οταν της αλλαζαμε πανα και της βαζαμε κρεμα εβαζε τα χερια στο πιπι επαιρνε κρεμα και μετα την ετρωγε...ελεγα μακαρι να τρωγοταν να της την ταιζα!

Χαχαχαχαχαχαχα Θεα η μικρη σου Μαριωω....!!! Εμενα προς το παρον δεν εχει πιει σαπουναδα οταν τον κανω μπανιο...προσεχω οσο μπορω!!!

Στην αρχη οταν τον εκανα μπανιο μονη μου εκει που πηγα να τον σκουπισω αρχισε να βγαζει μπουρμπουλιθρες απ το στομα..... λεω παειιιι...το δηλητηριασα το παιδι μου με τις σαπουναδες...που να φανταστω η ασχετη μανα πως ητανε απλως σαλια??? μια ωρα μυριζα το στομα του να καταλαβω τι ειναι...!!! χαχαχα Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 20 328109 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 20 328109

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα μανουλες τι κάνετε ; Εμείς φτου φτου να μην το ματιασω σήμερα ευχαριστηθηκαμε ύπνο , όχι ότι τις άλλες μέρες δεν κοιμόμαστε αλλα ο χθεσινός ήταν άλλο πράμα . Κοιμήθηκε η μπεμπα στις 10 , ήπιε γάλα κοιμησμενη στις 1 κ ξαναξυπνησε στις 10 το πρωι , τώρα έφαγε τα φρούτα ότι έφαγε δηλαδη κ ξανακοιμαται ... Ρούλα κ εγω της νουτριτσια της δίνω προς το παρών ... Οταν πεινασει ο μικρός να δώσεις γάλα η κρέμα ειναι 1 φορα την μέρα κ όσο φάει ... Εμείς εχθές καλα τα πήγαμε με το φαγητό για πρώτη φορα , έφαγε περιπου 15 κουταλακια γεμάτα ... Μαρια της Μελινας κ εμένα η μπεμπα 5 μηνών ήταν 6200 περιπου κ 68 πόντους τώρα όμως την νιώθω ότι εχει πάρει καμποσο... Το πρόβλημα ειναι με τα ρούχα επειδη ειναι ψηλή πρεπει να της παίρνω μεγαλύτερα αλλα ειναι αδύνατη κ πλέει μέσα σε αυτα .

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maria1984 έγραψε:Καλημέρα μανουλες τι κάνετε ; Εμείς φτου φτου να μην το ματιασω σήμερα ευχαριστηθηκαμε ύπνο , όχι ότι τις άλλες μέρες δεν κοιμόμαστε αλλα ο χθεσινός ήταν άλλο πράμα . Κοιμήθηκε η μπεμπα στις 10 , ήπιε γάλα κοιμησμενη στις 1 κ ξαναξυπνησε στις 10 το πρωι , τώρα έφαγε τα φρούτα ότι έφαγε δηλαδη κ ξανακοιμαται ... Ρούλα κ εγω της νουτριτσια της δίνω προς το παρών ... Οταν πεινασει ο μικρός να δώσεις γάλα η κρέμα ειναι 1 φορα την μέρα κ όσο φάει ... Εμείς εχθές καλα τα πήγαμε με το φαγητό για πρώτη φορα , έφαγε περιπου 15 κουταλακια γεμάτα ... Μαρια της Μελινας κ εμένα η μπεμπα 5 μηνών ήταν 6200 περιπου κ 68 πόντους τώρα όμως την νιώθω ότι εχει πάρει καμποσο... Το πρόβλημα ειναι με τα ρούχα επειδη ειναι ψηλή πρεπει να της παίρνω μεγαλύτερα αλλα ειναι αδύνατη κ πλέει μέσα σε αυτα .


Αααα...ενταξει Μαρια μου...σ' ευχαριστω.... καλα που ρωτησα γιατι ημουνα ετοιμη να του ξαναδωσω κρεμα... οπότε... αυριο παλι..!!! Very Happy

Μπραβο στην μπεμπουλα που τρωει... Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 20 417472 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 20 417472

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλησπέρα και απο εμάς στον απανταχού λαό..από όσα διαβάζω για το μαμ,αλλεργίες κ ώρες ύπνου θυμάμαι Smile Συντοπίτισσα Μαρία στο αχλάδι έβγαλε σπιθουράκια η δικιά μου και το αφήσαμε για τον άλλο μήνα..από μεθάυριο που γινόμαστε 6 μηνών ξεκινάνε κ τα κανονικά γεύματα..ήδη πήραμε μπρός με βραστές πατάτες στις οποίες έκλεινε το στόμα κ τις έφτυνε,μόλις έβαλα το καρότο την σαπάκιασε..νερό τώρα που θα ξεκινήσουμε κανονικά γεύματα,βρασμένο..τέλειωσα και με το ντεκόρ του δωματίου,μόνο οι κουρτίνες μας έμειναν..Ρούλα εγώπήρα 3 διαφορετικές κρεμούλες,κ προτίμησε της nestle,στην nutricia που είναι πιο γλυκιά από όλες μου έκανε γκριμάτσες..Μια φορά την ημέρα είναι,όπως σ είπαν τα κορίτσια,μην μακρηγορήσω..Ελένη μου έδωσες ιδέα και θα δοκιμάσω κ εγώ την βιολογική,την frezylac..Aλίκη,μπράβο η Δανάη,γενναίο κορίτσι κ γερό,στον ύπνο είμαστε ίδιες,γυρίσαμε στα 3ωρα,είναι ωσπού να προσαρμοστεί η μικρούλα στο νεό περιβάλλον,ξυπνάει χωρίς να πεινάει κ με ψάχνει.. SmileΠροσπαθώ να αυξήσω την παραγωγή,αλλά δεν,όσο κ αν το θέλει και η ίδια κ την εχω ώρες εκεί,θήλαστρο κλπ. Από καροτσοβόλτες κάνουμε αρκετές επίσης Smile Θέλει και η μαμα να ξεσκάει λίγο από όλα Rolling Eyes Μόλις χαλαρώσω λίγο ξεκινάω κ με τα της βάφτισης να δούμε,η νονά βρέθηκε εδώ κ καιρό.Την Τρίτη έχουμε παιδιάτρο για εμβόλιο,να δούμε κ πως πάμε,στην δική μου ζυγαριά 8 κιλά έδειξε πριν 2 μέρες η μπουμπού μου Smile Σεντόνι έριξα πάλι,κ σίγουρα ξεχνάω πολλά,αν τα καταφέρω θα διαβάσω και θα επανέλθω. Very Happy Very Happy

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα από συνεργείο. Ήρθα να πάρω κάτι χαρτιά για κτεο κ έμεινα για σερβίς για το υγραέριο. Ευτυχώς θα με εξυπηρετήσει αμέσως.βέβαια 20 λεπτά να ερθω κανα μισάωρο το σερβίς κ αλλά 20 να γυρίσω θα μου το φάει το μεσημέρι. Είναι απογευματινός ο άντρας μου κ ίσα που θα γυρίσω για να φύγει. Ευτυχώς θηλασε πριν φύγω κ είμαι σχετικά άνετη. Ελα όμως που δε θυμάμαι να σχολιάσω !!!

Αλίκη αν θυμάμαι είναι με ωτίτιδα η Δανάη; περαστικά.

Μαρία κ γω κάνω ότι μου πει ο νοκ σε συνδιασμό με το ένστικτο κ αυτα που διαβάζω. Στον μεγάλο έδωσα γτσάι γιατί είχε κολικους κ φαινόταν να ανακουφίζεται, κ κρεμες εμπορίου κλπ. Τώρα είμαι λίγο πιο υποψιασμενη /ενημερωμένη/ έμπειρη κλπ οπότε κάνω τα δικα μου :-)

Ειρήνη κ μένα κάτι τέτοια μου λέει κ λιωνω . Υπάρχουν βέβαια κ οι ζορικες στιγμές που με θέλει αλλά εγώ αναγκαστικά θηλαζω αλλάζω κλπ το μωρό αλλά σε γενικές γραμμές καλά.

Φωτεινή τις προαλλες βλέπαμε φωτό στο κινητό κ με ρώτησε ο μεγάλος ποια είναι αυτή η μπεμπα με το μωρό μας κ πότε θα ξανάρθει σπίτι μας :-)

Νομίζω είπα ότι αρχικά έδωσα λίγη κρέμα βιολογική με λίγη κανονική ή με λίγο φρούτο κ τελικά το γύρισα στα λαχανικά για απογευματινό. Αποφάσισα να προσπαθήσω να κάνω δικό μου ρυζαλευρο κ βλέπουμε. Όταν ξεκινήσουμε κ κρέας τι θα δίνω το απόγευμα; κάτι πρέπει να εχω. Θα τελειώσω μόνο σιγά σιγά τη βιολογική κ του εμπορίου που πήρα λέω να τις δωρισω. Νερό κ γω βρασμενο δίνω. Όχι ότι πίνει. Πιο πολύ δαγκώνει τη θηλη παρά πίνει.

Αυτα για την ώρα. Θα μπω κ φεις να περάσει η ώρα

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Φωτεινη εμενα ειναι βολικος ο μπεμπης μου και δεν ειχε προβλημα με την κρεμουλα...του αρεσει μαλλον επιδει ειναι γλυκια...λιχουδης σαν τη μαμα του...χιχιχι αφου πιανει μονος του το κουταλι και το βαζει στο στομα κι αν αργησω λιγο για την επομενη κουταλια γκρινιαζει.... Laughing Laughing Laughing

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ειρήνη συγκινητικό να βλέπεις τον μεγάλο να νοιάζεται για το μωρό!!!
Μαρία, Ρούλα, Φωτεινή, Τζένη Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 20 417472 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 20 417472

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις