Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
62 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 62 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 40]

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
REINE έγραψε:μπράβο ειρήνη και ο δικός σου κοιμάται πολύ!!
τον θηλάζεις ή μπιμπερό??
μακάρι να συνεχίσει έτσι σίγουρα θα είναι πολύ ξεκούραστο για σένα!!
ειρηνη μπουκαλι του δινω μονο.κι εγω ευχομαι να συνεχισει ετσι και να κοιμαται λιγο παραπανω την ημερα εστω το μεσημερι.
evi86 έγραψε:Επεστρεψα!!!!!
Καλησπερα κοριτσαρες μου!!!Μου λειψατε παρα πολυ εδω στα ξενα.Περιμενα πως και πως να μιλησουμε.Ευχομαι να ειστε ολες καλα οπως και τα παιδακια σας!!Ευτυχως ειχαμε επικοινωνια με την Μαρια (mamameli) και την ευχαριστω πολυ!Ελπιζω να μην με ξεχασατε....

Εμεις εχουμε μπει στο σπιτακι μας πλεον.Ο μικρος θελει ακομα καιρο για να προσαρμοστει κι εδω.Ενω ειχαμε ενα προγραμματακι παει χαλασε.Κλαματα,τσιριδες ολη μερα κι ολη νυχτα.Τουλαχιστον τρωει καλα ο μπουλουκος μου.Μπορει να πινει και ξενο γαλατακι εκτος απ'της μαμας αλλα ειναι για το καλο του.Μας εχει τρελλανει ομως.Μας γελαει,μας δινει φιλακια και θελει συνεχεια αγκαλια.Και του λεγα του αντρα μου αστον και λιγο κατω θα καλομαθει...τιποτα αυτος,να τα τωρα.Εχουμε αρχισει να ψαχνουμε πραγματα για τα βαφτησια και εχουμε τρελλαθει.Μας βοηθανε πολυ τα ξαδερφια του δικου μου ομως εδω και εχουμε μια παρεα.
Να ξερατε ποσο θελω να βγω,να πιω και να χορεψω...Εχω ξεχασει πως ειναι να πηγαινεις και μια βολτα που λεει ο λογος με τον αντρα σου.Εχω σκασει ολο μεσα μεσα.Το'ξερα πως θα'ναι δυσκολο ομως.
Θελω να μαθω ολα τα νεα σας και αυτο θα μου παρει πολυυυυυ χρονο νομιζω..θα το προσπαθησω...
Δεν μπορω να σας πω αλλα ανωτερα βια...ο μικρος με καλει....


ΥΓ σας εβαλα και φωτο του μπεμπουλη μου να δειτε πως εγινε....
ευη μου δεν σε ξεχασαμε.μαθαιναμε νεα σου απο την μαμαμελι.ελπιζω να περνας καλα και να προσαρμοστειτε γρηγορα.κουκλακι ο γιος σου.ο αντρας σου καλα με την δουλεια?αντε και να μη σε χασουμε απο δω και περα.

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα μανούλες!!!!!!
Τι κάνετε? Εμείς περάσαμε το πρωινό με τον μπαμπά σπίτι, καθώς κάνανε κάτι έργα έξω από τη δουλειά κ πήγε το μεσημέρι. Ηρθε κ μια φίλη μου για καφέ, μια χαρούλα! Τώρα περιμένω να ετοιμαστεί το φαγητό (ναι, μ'αυτά κ μ'αυτά, άργησα να μαγειρέψω) γιατί πεινάααααωωωωω.

Πατρίτσια, κ η δικιά μου δεν πάει πίσω. Ωραίο το παρατσούκλι σας! Ο άντρας μου χθες τη δικιά μας την είπε κουτσομπόλγα ( κουτσομπόλα+Ολγα) Laughing Laughing Laughing

Ρούλα κ εγώ την έχω ψιλοκαθιστή στην ποδιά μου, αλλά όχι για πολύ ώρα. Συνήθως επείδη βαριέται να είναι στο ίδιο μέρος πολύ ώρα, μόλις αρχίσει τη γκρίνια την αλλάζω. Μια στο ριλάξ, μια στα χέρια όρθια, μια στα χέρια καθιστή, στο κρεβάτι κτλ.

Μια χαρά κ ο δικός σου μπέμπης! 700γρ είναι πολύ καλά!!!

Βαρβάρα, εμάς μας είπε οτι σε 2-3 χρόνια θα φύγει το σημαδάκι. Μακάρι! Για το ρυζάλευρο ξέρω οτι δεν προσφέρει τίποτα παρά άχρηστες θερμίδες. Δεν ξέρω τι να σου προτείνω να δώσεις αντ'αυτού. Μήπως τα κορίτσια που έχουν μεγαλύτερα παιδιά να μας πουν? Ασχετο, τα ίδια παπουτσάκια τα έχουμε κ εμείς!

Χριστίνα περαστικά κ ...καλούς ύπνους! Ούτε εμείς κοιμόμαστε Very Happy

Για σου Reine. Εμένα δυστυχώς δεν έχει στανταρ ωράρια υπνου. Αλλες φορές κοιμάται στις 10, άλλες στις 11, έχει τύχει να κοιμηθεί κ στις 9.

Τζένη, η μαρμελάδα της μαμάς πάντα είναι η καλύτερη του κόσμου!!!

Εύηηηηη!!!! Καλώς όρισες κ πάλι! Εννοείται δε σε ξεχάσαμε!!! Κούκλος ο γιος! Νομίζω οτι σου μοιάζει! Υπομονή κ σιγά σιγά θα προσαρμοστεί! Ολόκληρη χώρα άλλαξε το μικρό μας. Χαίρομαι που τελειώσατε με τα νοσοκομεία κ είστε σπιτάκι. Γράψε μας λεπτομέρειες όταν έχεις χρόνο!!!

Φιλιά κ στα υπόλοιπα κορίτσια!!!

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσάρες μου!Καλησπερούδια!Εύη κουκλάκι είναι ο γιος σου!!!!Καλη προσαρμογη και καλό κουράγιο στην ξενιτιά!Η μικρουλίνα μας κοιμάται από τις 7-8 εκτός και αν έχουμε κόσμο ή δουλεύω και επιστρέφουμε από της μαμάς μου κατα τις 9,αλλά γενικά ήδη από τις 7 νυστάζει.Και ξυπνάμε κατα τις 6:30-7,καμιά φορά και 8 το πρωί και άμα είναι άσχημη μέρα,τότε έχουμε και 5 η ώρα εγερτήριο αλλά ξανακοιμάται μετά από καμιά ωρίτσα.Τοβράδυ ξυπνάει μόνο για να φάει ή άμα έχει κάποια ενόχληση (όπως τώρα τελευταία με τα δόντια) αρχίζει και αγκομαχάει ή κλαψουρίζει λίγο με κλειστά μάτια.Τζενάκι άμα δε φάω από τη μαρμελάδα σου,δεν μπορώ να συμφωνήσω με τον γιόκα σου. Twisted Evil Οπότε πρέπει να στείλεις βαζάκι! pig

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
θα καώ λίγο στο Κρίμιναλ Κεις στο φεισμπουκ ένα δεκαλεπτάκι και μετά θα πάω να την πέσω γιατί αύριο έχω δύσκολη μέρα με δουλειά. Καλή ορεξούλα Ελένη μου!!!!!Και εγώ πείνασα λίγο,μάλλον θα τη βγάλω με γάλα και κορνφλεικς.Καλό βράδυυυυυ!!!! Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 11 850933 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 11 850933 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 11 315810

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Υ.Γ: Για πρώτη τροφή αντί για ρυζάλευρο εγώ θα δώσω αβοκάντο.Είδα και το σχετικό σαιτ: http://wholesomebabyfood.momtastic.com/
στο οποίο έχει πολλά και χρήσιμα πράγματα για τις τροφές και το κυριότερο πώς να τις φτιάξεις ο ίδιος! Ορεβουάρ και πάλι! Sleep

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα μανουλες!!!
Ελενη μου τα παπουτσακια της τα επλεξα εγω....δεν ειναι αγοραστα....της εφτιαξα πολλα...με σεταρισμενα σκουφακια.....με την περιδςση βλεπεις κ την τελειως ξαπλα για 4 μηνες....ειχα απλετο χρονο τοτε!!!ναι ας μας πουν πιο εμπειεες μανουλες....αν οχι ρυζαλευρο...τοτε τι??????
Χριστινα ενδιαφερον σαιτ...
Κοριτσια εγω ειμαι χωμα.....δεν ηερω τι να κανω....η μπουμπου κοιμηθηκε στις 6:30 το πρωι σημερα....οοοοολο το βραδυ ειχαμε κρεσεντο.....μια ηθελε το ενα μια το αλλο ενας ζαμος!! !! Μονο εμενα ειναι ετσι??????????? Τα δικα σας σε ολες κοιμουνται???? Τι κανω λαθος δεν εχω καταλαβει!!!! Κ ρουτινα εχιυμε...κ απολλα....ε δεν κοιμαται με τιποτα......εχω κουραστει απιστευτα.....!!!! Κατα τα αλλα καλα ειναι η ξενυχτου μου....αυριο περιμεενουμε το γιατρο για εμβολιακι κ τα παρελκομενα.....

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες καλημέρα κ καλο μήνα ...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια και καλο μηνα.τι κανετε?εμεις δεν κοιμηθηκαμε και πολυ το βραδυ.ο μικρος ξυπνουσε με το που του εφευγε η πιπιλα απο το στομα και ζητημα ειναι αν κοιμηθηκα 3 ωρες ολη νυχτα.στις 7 του εδωσα και το γαλα αλλα και παλι δεν κοιμηθηκε πολυ.το απογευμα παμε παιδιατρο για εμβολιο και για τους 2.

μαμαμελι εισαι καλυτερα?

εγω παντως στον στρατο εδωσα ρυζαλευρο-βανιλια.πιο πολυ αυτη του αρεσε παρα η φαριν λακτε και η μπισκοτοκρεμα.γιατι να μην του δωσεις ρυζαλευρο δεν παθαινει κατι.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εύη μου καλωσηρθες και απο εδω!

Χριστίνα καλο ακούγεται το αβοκαντο και οποιοδηποτεφρουτο ή φυσική τροφή είναι καλύτερο απο ατα αλευρα και τις κρεμουλες που έχουν γάλατα μέσα σε σκόνη!Και σίγουρα καλύτερα νααιρνεις τη βιταμίνη απο τη πηγή!
Εμείς και τα δυο παιδια με φρούτα!Και θα ψάξω και βιολογικά...

Έχει τρεις μέρες που ζωηρεψε πολυ το μαϊμουνι!
Πόνουσε φαίνεται ο καημενος πριν!
Και για την αφή που έλεγα πάει κι αυτο...πιάνει τα πάντα τώρα!Άλλος άνθρωπος παιδι μου...χοροπηδαει στον πωπο του σηκώνεται όρθιος κάθεται με βοήθεια παίζει παιχνιδακια μιλάει μόνος του γελάει συνέχεια φτου φτου το νινι μου!
Και κλείνει ο πονηρός το στόμα του στην αντιβιωση!χχχχχ!θα τον φάω μια μέρα!

Εύη κουκλι ο μπεμπης σου και εσεν αχριστινα η δικιά σου!

Βαρβάρα προσπάθησε να της μετακινήσεις τις ώρες ύπνου σιγά σιγά...δεκάλεπτο κάθε μέρα!

Χθες είχα αϋπνία!Κοιμηθηκαν τα μωρα κι εγω έτοιμη για μπουζούκια!Η μέση ακόμα τραβάει ...προσπαθω να προσέχω..σε 12μέρες η βάφτιση του ανηψιου και με βλέπω να πάω με το βρακι...σίγουρα θα κάνω εντύπωση!
Laughing Laughing

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ειρήνη καλημέρα!
Για τις τροφές σε 10 γιατρούς να πας10 γνώμες θα πάρεις!
Υγεία να έχουν τα παιδάκια μας!

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα κοριτσια και καλο μηνα!Αλλη μια μουντη μερα εδω.Θελω να κοιμηθω αλλα δεν το βλεπω να γινεται.Μας ξενυχτησε ο μικρος το βραδυ.Πολυ κλαμα το γλυκο μου.Τωρα παλι μεχρι να κοιμηθει θα ερθει ο αντρας μου οποτε μια και καλη το βραδυ,αν μας αφησει ο μικρος.Κατα τ'αλλα εκανα τις δουλιτσες μου,επαιξα με τον μικρο,βγηκαμε μια μικρη βολτουλα και τωρα ειπα να κατσω λιγακι.Χριστινα και Μαρια κι εγω αυτο σκεφτομουν.Γιατι να δινουμε σε σκονη;;;Φρεσκα φρουτα το καλυτερο.Αν και βρηκα εδω κατι πολυ ωραιες κρεμουλες βιολογικες και σκεφτομαι να ξεκινησουμε με αυτες οταν ερθει η ωρα.Ουφφφ παλι κλαιει...

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα μανούλες κ καλό μήνα!
Είπα να κάνω κ γω μια φάρσα στο φέις αλλά με καταλάβανε αμέσως!

Βαρβάρα, κ εμένα χειροποίητα είναι! Καλέ σου λέω ίδια!!!!
Εγώ δεν είπα μη δώσεις ρυζάλευρο, απλά έχω διαβάσει οτι είναι άχρηστη τροφή. Γι αυτό ζητάμε τη γνώμη των έμπειρων μαμάδων.

Ειρήνη καλά τζίμπι!

Μελινομαρία την πάτησες, χιχιχι!!!

Φιλάκια κ στα άλλα κορίτσια!!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι την πάτησα!
Στο ταμπλετ δεν φαίνονται και τα σχόλια αν δεν τ´ανοιξεις!
Αλλα την ευχη στην έγραψα μετα! Wink

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Φυσικά αυτό αν θες το πιστεύεις.... Embarassed Laughing Laughing Smile Cool Shocked Shocked Razz

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κοριτσια μου και καλό μας μήνα!!

Ωχ, βλέπω πολύ ξενύχτι και ταλαιπωρία χθες οι περισσότερες, τι στο καλό πανσέληνο είχε? Εμείς εντάξει καλά τη βγάλαμε.

Εμένα κοιμάται τις περισσότερες φορές γύρω στις 11 (αν και έχει τύχει να κοιμηθεί κι απο τις 9)και συνήθως το σερί του είναι 6-7 ώρες. Οχι οτι δεν έχει τύχει να μου ξυπνάει και στις 3-4 ώρες...
Και μετά το σερί συνήθως ακολουθεί άλλο ένα τρίωρο ή δύο δίωρα, κάπως έτσι.

Για το θέμα της αφής κι εγώ ανησυχώ λίγο. Εμείς γινόμαστε 4 μηνών σε τρεις μέρες και γραπώνει το δάχτυλό μου, τραβάει τα μαλλιά μου κλπ. αλλά αν του δώσω πχ. να κρατήσει κάτι και αφήσει το χέρι του, μετά δεν καταλαβαίνει να το ξαναπιάσει μόνος του. Θα ρωτήσω την παιδίατρο που θα πάμε την Παρασκευή.

Όπως και θα τη ρωτήσω και για το να κάθεται ορθή γωνία στην αγκαλιά μου και να πατάει όρθιος. Του το κάνω αλλά για λίγη ώρα.

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι. Τώρα που ζεσταίνει ο καιρός, τι κάνουμε με το ντύσιμό τους? Θέλω να πω, από την αρχή από το Δεκέμβριο που γεννήθηκε, εγώ του φορούσα απο μέσα κοντομάνικο κορμάκι σαν εσωρουχάκι και από πάνω μακρυμάνικο φορμάκι ή μακρυμάνικο μπλουζάκι με παντελονάκι κλπ.
Τώρα, μήπως πρέπει να καταργώ σιγά σιγά το εσωρουχάκι?
Το καλοκαίρι φαντάζομαι θα του φοράω μόνο κοντομάνικα μπλουζάκια και σορτσάκια κατάσαρκα, αλλά τώρα για το ενδιάμεσο δεν ξέρω πώς να το ντύνω.

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Α, το σημαντικότερο ξέχασα!!
Εύη, welcome back!!
Να περνάτε καλά εκεί στα ξένα!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πατριτσια καλησπέρα!

Εγω πρωτα βάζω άμανικο φακελάκι και μακω μακρυμανικο φορμακι,μετα όταν καλοκαιριασει μακρυμανικο σκέτο φανελακι, και παντελονακι, μετα κοντομανικο φανελακι και παντελονακι και τέλος κοντομανικο σκέτο με σορτς ή σκέτο!
Γενικώς τελευταία αφήνω τα εσώρουχα και τις κάλτσες..
Μέσα στο σπίτι..έξω ανάλογα τον καιρο!σχεδόν πάντα εκτός υπερβολικής ζέστης φοραω φανελακι στο παιδι..τον Ιούλιο τα βγάζουμε!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ είμαι υπερβολική που βάζω μακρυμανικο φακελάκι κ φορμακι; κ δύο κουβέρτες; το καλοριφέρ το βράδυ το εχω στους 20 βαθμούς. Εγώ πάντως με πυτζάμες κ φλις από πάνω κ πάλι κουκουλωνομουν με το πάπλωμα. Σιγά σιγά θα βγάλω τη μια κουβέρτα θα ξεκινήσω τα κοντομανικα φακελάκια με φορμακι κ στις πολλές ζέστες σκέτο κοντομανικο κ ίσως κ σορτσάκι. Όλα αυτα για τον ύπνο.

Εύη καλώς μας ξαναβρηκες. Εύχομαι όλα βολικα από δω κ πέρα.

Σήμερα είχε τέλειο καιρό κ βολταραμε αρκετά με μια φιλη κ το καροτσι

Καλο βραδυ

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευη μας καλωσηρθες στην παρεα μας ξανα...μας ελειψες πολυ.καλη.προσαρμογη.τζενη δεν εισαι μονη...κι εγω κρεμμυδι ειμαι κ στη μικρη τα ιδια φοραω με διαφορα το φανελακι που εγινε κοντομανικο.

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σας ευχαριστω ολες για τη θερμη υποδοχη σας για ακομη μια φορα.Κοριτσια κι εγω τον κουκουλωνω τον μικρο.Σαν κρεμμυδι τον εχω.Εδω βεβαια εχει ακομα πολυ κρυο οποτε το βρισκω λογικο.Μολις κοιμηθηκε και ελπιζω να μεινει ησυχος.Δεν αντεχω αλλο ξενυχτι.Γριπωθηκα κιολας.Καταροη,βηχας,πυρετος αλλα λεω πως ειμαι καλα.Για τον μικρο φοβαμαι μην κολλησει.Εχουμε και το θεμα της αγκαλιας.Θελω τα γιατροσοφια της μανας μου!

Παω να κουκουλωθω στο κρεβατακι μου.Καλο σας βραδυ...

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μια καλησπέρα στα γρήγορα γιατί κοιμήθηκε το γατί και θα πάω να την πέσω!

Εύη μου καλώς μας ξαναρθες!!! Μαθαίναμε τα νέα σου από τη Μαρία - και την ευχαριστούμε - αλλά τώρα που σε έχουμε πάλι στην παρέα θα είναι καλύτερα! Ωχ, πάλι άρρωστη; Ελπίζω να είναι ένα απλό κρυολόγημα και να περάσει γρήγορα! Να προσέχεις το μικρό, ο οποίος παρεμπιπτόντως είναι κουκλάκι!!!

Βαρβάρα μου για τα ριζάλευρα και γενικά τις κρέμες σε σκόνη λένε τα χειρότερα, ότι είναι μέσα στη ζάχαρη και δεν προσφέρουν κάτι χρήσιμο στο μωρό. Φυσικά σχεδόν όλοι οι παιδίατροι τις έχουν στο... μενού της ημέρας. Αν σκοπεύεις να δώσεις προτίμησε τουλάχιστον βιολογικές που δεν έχουν τόση ζάχαρη (κάποιες δεν έχουν και γάλα και αν θηλάζεις μπορείς να προσθέσεις δικό σου, ακόμα καλύτερα πχ τέτοιες είναι οι γερματνικές χολ αν θυμάμαι καλά). Διαφορετικά μπορείς είτε να ξαναδώσεις το μεσημεριανό (οι κρέμες αυτές συνήθως δίνονται το απόγευμα) ή να φτιάξεις τραχανά σουπίτσα και αργότερα όταν τρώει και ζυμαρικά φτιάχνεις σουπίτσες ζυμαρικών κλπ. Μετά κάποια στιγμή θα μπει και το γιαούρτι (άλλο μεγάλο θέμα κι αυτό). Γενικά υπάρχουν επιλογές, είναι δικό σου θέμα τι είδους διατροφή θα κάνεις στο μωρό σου, απλώς προσπάθησε να είναι όσο το δυνατόν πιο υγιεινά αυτά που θα δίνεις.

Ελένη κι εγώ παραλίγο να την πατήσω, χιχι!

Τζενάκι κι εγώ μαρμελάδα! Για να σου πω αν είναι καλή, χιχιχι!

Από ντύσιμο, κι εμείς πλέον κοντομάνικο εσωρουχάκι και από πάνω βαμβακερό φορμάκι ή ρουχαλάκια. Κι εγώ τελευταίο κρατάω το φανελάκι. Ακόμα και το καλοκαίρι μπορεί να φοράει αμάνικο, αλλά θα φοράει. Τζενάκι μου φαίνεσαι κρεμμυδάκι κι εσύ, χαχαχα!

Στο θέμα του ύπνου, το γατί τη μία κοιμάται πολύ καλά, την άλλη κοιμάται χάλια και μόνο στην αγκαλιά μου. Μια τέτοια νύχτα ήταν και χτες. Επειδή την Κυριακή πήγαμε στο Αττικό ζωολογικό πάρκο (περάσαμε τέλεια με την ευκαιρία) το είχαμε στο καρότσι και έλιωσε στον ύπνο. Οπότε μου ξύπνησε από τις 6+ και δεν ήθελε να κοιμηθεί άλλο. Άρχισε τα γέλια και τις χαρές, αλλά εγώ η δόλια είχα ξαπλώσει πολύ αργά λόγω της Δανάης! Αφήστε, φρίκη! Κατά τ' άλλα το γατί πιάνει θα έλεγε, μιλάει και λέει τα δικά του και φυσικά όπως και τα δικά σας όταν μιλάμε σταματάει να θηλάζει και σηκώνει το κεφάλι να μας κοιτάξει. Ναι, χαχαχα, έχει πολλή πλάκα αυτό!

Πφφφ, σας αφήνω γιατί είπα να μπω για λίγο και παρασύρθηκα πάλι! Αν ξέχασα κάτι θα προσπαθήσω να το συμπληρώσω νεξτ τάιμ! Σας φιλώ!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα.

Συννεφιά σήμερα. Μάλλον μέσα θα τη βγάλουμε. Θα κοιμηθώ κ γω με το μωρό αργότερα γιατί πάλι το βράδυ είχαμε διαφορα ξυπνηματα συν του μεγάλου που κατουρησε τα σεντόνια γιατί ξέχασα να του βάλω πάνα Twisted Evil

Δε νομίζω να προλαβετε να δοκιμάσετε μαρμελαδα . Την τρώμε πολύ κ ζήτημα να εχω 2-3 βάζα ακόμα. Θα σας εχω στα υπόψη για τη φετινή. Εχω κ ροδακινο της μάνας μου. Ένα βάζο τη βδομάδα δε φτανει κ τρώμε κ μέλι. Ασύμφοροι είμαστε Embarassed

Αυτό με τα αemoticons στο κινητό δεν το χω

Εγώ προμηθευτηκα μερικές κρεμες από σούπερ. Ίσως όμως δοκιμάσω καμία βιολογική πρώτα

Βγαίνω

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα μανουλες κ μωράκια ... Τι κάνετε ;;; Εγω τώρα τελείωσα το σίδερο κ πινω καφεδάκι ... Η μπεμπα ξύπνησε κατα τις 8 κ στις 9 κοιμήθηκε πάλι ... 3 βραδια τώρα κάνει παρα πολλη ζεστη που κοιμόμαστε με 1 κουβέρτα μόνο κ μετα απο λίγο την βγάζουμε κ αυτη κ στην μπεμπα 1 βάζω κ την βρίσκω συνέχεια ξεσκεπασμενη κ χωρις κάλτσες ... Εγω τώρα κ 10 μέρες δεν την ντύνω βαριά γιατι έχουνε υψηλή θερμοκρασία 28-29 βαθμούς περιπου . Ζιπουνακια τις φοραω με κοντό μανίκι ποτε δεν της έβαλε με μακρύ κ απο πάνω τα ρούχα της ... Φορμακια δεν της βάζω καθόλου απο 3 μηνών περιπου που άρχισε να ζωηρευει γιατι δεν την βολευαν , κουνουσε τα ποδαρακια της κ πάντα τα έβγαζε μέσα απο τα πατουσακια που εχει το φορμακι κ έτσι τα καταργησα κ εγω ... Επίσης αυτές τις μέρες που την βγάζω έξω δεν της βάζω ουτε μπουφάν μόνο ζακετουλες ... Σήμερα βέβαια εχει λίγη συννεφιά αλλα τόσες μέρες δεν παλευοταν ... Για το καλοκαίρι έχω αμανικα ζιπουνακια να της φοραω ...

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ ξέχασα να σας πω, σαν σήμερα πριν 1 χρόνο έκανα την χωριακη η οποία βγήκε στα ύψη 132 χιλιάδες κ κάτι κ ήμουν έγκυος σχεδόν 2 μηνών κ δεν το είχα καταλάβει μέχρι τότε ... Κ τώρα έχω την σκατουλιτσα μου που μου εχει πάρει τα μυαλά ... Πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός !!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις