Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
59 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 59 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 40]

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστώ πολυ καλές μου!
Καλα που έχω κι εσάς!

Σήμερα εκμεταλλευτηκα στην ξαπλα και εκανα αποτριχωση...χχχ

Το μωρο καλύτερα...ξέχασα να πω οτι τις δυο βδομάδες
Αυτές που είχαμε να πάμε γιατρο έβαλε 250 γραμμάρια..
Ελπίζω να ξεκολλησαμε λιγάκι!

Καληνύχτα σεολες!
Α ξέχασα!Μαρκελλα περαστικά στους γονείς σου και υπομονη!

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κ εγω ξεχασα...μαρκελλα μου περαστικα να ειναι ολα!!!!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα!!! Πώς είστε μανούλες και μπεμπάκια; Ελπίζω καλά ή τουλάχιστον το συντομότερο να γίνετε καλά!

Από πού ν' αρχίσω, όχι πως θυμάμαι και πολλά. Λοιπόν, ας αρχίσω από τα δικά μου. Το γατί παθαίνει υστερία-ταρακούλο κάθε φορά που με βλέπει και σκάει στα γέλια από τη χαρά της όταν πλησιάζω γιατί νομίζει ότι θα την πάρω αγκαλιά. Αυτό ακόμα και όταν βρίσκεται στην αγκαλιά του μπαμπά της! Έρωτες είναι αυτοί, τι να κάνουμε; Το κακό είναι ότι περιορίζομαι αρκετά στις δουλειές που μπορώ να κάνω, το καλό είναι ότι το απολαμβάνω, χιχι! Η Δανάη ήταν ερωτευμένη με το μπαμπά της, ετούτη εδώ θέλει εμένα! Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 10 215994 Επίσης, έχει αρχίσει να κάνει διαρκώς κοιλιακούς όταν την ξαπλώνω, προσπαθεί να κάτσει. Γι' αυτό κι εγώ κατά φάσεις σηκώνω λιγάκι την πλάτη του ρηλάξ (στο οποίο η δικιά μου χωράει άνετα ακόμα νομίζω, αλλά χωρίς το πάνω μαξιλαράκι του). Εμείς θα αργήσουμε να φάμε (στους 6 μήνες), οπότε δε βιάζομαι! Η Δανάη έχει συνηθίσει πλέον το μωράκι και περνάνε μια καλή περίοδο στη σχέση τους θα έλεγα. Θέλει διαρκώς να το φροντίζει, με βοηθάει κιόλας γιατί το απασχολεί όταν μαγειρεύω και δεν μπορώ να το σηκώσω (εννοείται υπό την επίβλεψη μου) και το χαιδευει, το φιλάει, το αγκαλιάζει, μια χαρά! Φυσικά καλά τ' άλλα η Δανάη είναι θηρίο και πλέον δε μου τρώει κιόλας, θέλει μόνο σοκολάτες κι αυτή! Θα δούμε μήπως από βδομάδα αρχίσει πάλι τον παιδικό. Το θέμα της αποστείρωσης δεν υφίσταται πλέον. Δεν αποστειρωνω πια τις πιπίλες, τις έχει πιάσει κιόλας στα χέρια της η Δανάη και τις έβαλε στο στόμα του μωρού, οπότε καταλαβαίνετε. Και τέλος, στο θέμα της ψύξης ακόμα χάλια. Τι ήθελα και είπα ότι ήμουν καλύτερα, το ίδιο βράδυ πέθανα από τον πόνο. Πήγα χτες να με δει ο θείος μου που είναι παθολόγος. Απέκλεισε οργανικό πρόβλημα (γιατί πονάω αριστερά, γύρω από το θώρακα) και μίλησα στο τηλ με ορθοπεδικό, ο οποίος μου συνέστησε μόνο παυσίπονα λόγω θηλασμού και υπομονή. Σκούρα τα πράγματα! Τέλος, έτσι για να ολοκληρώσουμε (ελπίζω) τα στραβά, χτες μετά την πρωινή βροχή πάτησε ο άντρας μου σε γλίτσα και βρέθηκε φαρδύς-πλατύς στο πεζόδρομο. Ευτυχώς δε χτύπησε!

Μελινομαρία μου περαστικά στο μικρό σου! Να τον πλακώνεις στους ορούς, εγώ αυτό κάνω και με τις 2! Ελπίζω να ήταν το τελευταίο σας περιστατικό! Όσο για εσένα, ως συμπάσχουσα θα αρκεστώ στο ότι είμαστε ωραίες μανούλες και μας έχουν ματιάσει! Χιχι, αστειεύομαι γιατί προσωπικά δεν πιστεύω στο μάτι. Πάντως είμαστε ωραίες μανούλες, όλες στην ομάδα, χιχι! Κουράγιο..!!!

Μαρκέλλα μου πωπω, μόνο που σε διάβασα κουράστηκα!!! Βρε κορίτσι μου ελπίζω να συνέλθουν γρήγορα και να ξεκουραστείς λιγάκι! Να μου φιλήσεις τα ζουζουνάκια!!!

Βαρβάρα μου κατάλαβα τι λες, ελπίζω να μην είναι τελικά επικίνδυνο και να μη σπάει. Είμαι άσχετη στο θέμα. Νομίζω ότι το γατί δεν έχει αυτό. Έχει ένα σημαδάκι που ήταν κόκκινο μα τώρα έχει αρχίσει να ξεθωριάζει. Ποιος ξέρει!

Φωτεινή μου κάθεστε στην πολυθρόνα σας; Χιχιχι, άντε και καλή αρχή στις στερεές. Και το γατί πλέον μας βλέπει να τρώμε και ζηλεύει. Στο τέλος κάνει χαμό να τη θηλασω. Τις προάλλες την είχε ο άντρας μου αγκαλιά και του τραβούσε συνεχώς το πιάτο!

Μαρία μου μπράβο που συνηθισατε τις κρεμούλες. Θα δεις ότι τώρα θα πάρει βάρος.

Ελένη μου τι παθατε κι εσείς. Δεν πειράζει, απλώς μην ξαναπάς το παιδί από εκεί! Κι εγώ με φόρμα είμαι μέσα στο σπίτι, φορούσα τζιν γιατί ετοιμαζόμουν για έξω.

Ειρήνη μου κι εγώ δε θα έλεγα όχι σε ένα τρίτο, ειδικά αν είναι γιος, αλλά δε νομίζω ότι θα παίξει, για τους ίδιους λόγους!

Τζενάκι δεν άρεσε η μπανάνα στο μικρό; Μπορεί να μην είναι του γλυκού. Και τότε το αβοκάντο θα σας ταιριάξει. Κι εγώ το τσακίζω Μαρία, έχει πολλά λιπαρά αλλά είναι καλά λιπαρά (ακόρεστα).

Μαριλού πού χάθηκες βρε! Κλεοπάτρα, Χριστινάκι, Δημητρούλα και λοιπές μανούλες σας φιλώ! Δε γράφω άλλα, μέχρι και το μηχάνημα ζαλιστηκε και κολλάει!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κλασικα ςγω αας διαβαζω μετα τους βραδινους θηλασμους.πηγαμε στη γιατρο.μια χαρα παιρνει το καμαρι μου.σε δεκα μερες 250.συνεχιζουμε αποκλειστικο θηλασμο μεχρι τους εξι μηνες...γιουπι!το μωρο μαλλον απο τις ασθενειες δεν πηρε την προηγουμενη.ουφφφφ.για κρεμες λοιπον αργουμε.βαρβαρα εγκεφαλικο δε λες τπτ.μελινομαμα θελω να σου στειλω πμ.στεναχωρηθηκα που επιασε ωτιτιδα.περαστικα.δε θυμαμαι τιποτ να σας γρψω.φιλια

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
demmy29 έγραψε:Κλασικα ςγω αας διαβαζω μετα τους βραδινους θηλασμους.πηγαμε στη γιατρο.μια χαρα παιρνει το καμαρι μου.σε δεκα μερες 250.συνεχιζουμε αποκλειστικο θηλασμο μεχρι τους εξι μηνες...γιουπι!το μωρο μαλλον απο τις ασθενειες δεν πηρε την προηγουμενη.ουφφφφ.για κρεμες λοιπον αργουμε.βαρβαρα εγκεφαλικο δε λες τπτ.μελινομαμα θελω να σου στειλω πμ.στεναχωρηθηκα που επιασε ωτιτιδα.περαστικα.δε θυμαμαι τιποτ να σας γρψω.φιλια

Κοριτσάκι μου μπράβο που πήρε βάρος η τοσοδούλα!!!!! Είδες, λίγο οι ασθένειες, λίγο που το κάθε μωράκι έχει τους δικούς του ρυθμούς ανάπτυξης.. Όλα καλά θα πάνε και μια χαρά θα τα καταφέρετε, θα το δεις!

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρες κορίτσια!

Μελινομαρία περαστικά διπλά και σε σένα και στο μπεμπάκι και γρήγορα!!
Κρίμα μωρέ να το χτυπήσει σε ωτίτιδα το καημενάκι μου.

Μαρκέλλα, τι τραβας ρε κοριτσάκι μου... Δεν υπάρχουν αδέρφια δικά σου, αδέρφια των γονιών σου, κάποιος τελοσπάντων να σε ξεκουράσει λίγο?

Εγώ λίγο κουρασμένη αλλά σε καλή διάθεση!
Προχθές το πιτσιποπάκι, ενώ συνήθως κοιμάται κατα τις 11-11.30, μου ξεράθηκε απο τις 8 το βράδυ με αποτέλεσμα να ξυπνήσει απ τις 3 και να μην ξανακοιμάται με τίποτα ως τις 5, και μετά πάλι ένα δίωρο και πάλι όρθιο. Εντωμεταξύ ήρθε χθες το πρωί κι η κοπέλα που έρχεται δυο φορές το μήνα και μας καθαρίζει και δεν μπορούσαμε να μείνουμε σπίτι και να αναπληρώσουμε λίγο ύπνο κι έτσι ήμασταν στους δρόμους ως το απόγευμα.
Με αποτέλεσμα εγώ να σέρνομαι και το βράδυ είχα και τη σόλο έξοδο. Τελικά κοιμήθηκα όλο κι όλο μισή ώρα το απόγευμα και το βράδυ το αποφάσισα και βγήκα και τα είπαμε, γελάσαμε και περάσαμε μια χαρά (είμαστε μια παρέα καμμιά 10ριά άτομα απο ένα σεμινάριο που πήγαινα παλιά και βρισκόμαστε μια φορά στο τόσο για φαγητό και καθόμαστε με τις ώρες και περνάμε σούπερ).
Γύρισα κατα τις 2, έβγαλα γάλα με το θήλαστρο γιατί ο μικρός κοιμόταν και το στήθος μου ήταν τούμπανο και την έπεσα κι εγώ.
Οπότε κι απο χθες μαζεμένη κούραση και σήμερα είμαι με 5,5 ώρες ύπνο αλλά πήρα ενέργεια απ τη χθεσινή μου έξοδο και είμαι μια χαρά!

Ο μικρούλης μου να χτυπήσω ξύλο δεν έχει αρρωστήσει καθόλου, αλλά τώρα έχει λίγες μέρες που έχει μυξούλες (όχι να τρέχουν, εννοώ βλέπω μέσα στη μυτούλα του κομματάκια). Του βάζω ορό κάθε μέρα, εσείς τους το τραβάτε κιόλας? Εμένα η παιδίατρος μου είχε πει όχι, μόνο ορό να βάζω για να μαλακώνουν.

Κι εγώ στο μάτι κορίτσια δεν πολυπιστεύω. Δέχομαι οτι υπάρχει αρνητική ενέργεια που μπορεί να επηρεάσει κάποιες φορές, υπάρχουν και τέτοιες περιπτώσεις, αλλά αυτό που έχουν μερικοί που ότι τους συμβαίνει το αποδίδουν στο μάτι, το βρίσκω υπερβολικό.
Έχω μια γνωστή, η οποία εμφανισιακά δε λέει τίποτα, κι η οποία κάθε μέρα ότι και να της συμβαίνει (μα λίγο πονοκέφαλος, μα λίγο αδυναμία, μα ξερωγω τι), λέει "αχ, είμαι ματιασμένη"¨. Και μούρχεται να της πω ποια είσαι η Κλώντια Σίφερ και σε ματιάζουνε κάθε μέρα!!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα μανούλες! Τι κάνετε?

Εμάς μόλις μας πήρε ο ύπνος, κ λέω κάτσε να μπω μπαμ μπαμ να δω τι κάνετε.

Βαρβάρα, αυτό στο κεφαλάκι της είναι σαν το ρεβύθι κ αυτό στο λαιμό έχει το μέγεθος ενός κέρματος. Πάντως μην αγχώνεσαι, ο δικός μου παιδίατρος μου είπε οτι από μόνα τους δεν αιμορραγούν. 950Ε ρεύμα!!!!!!! Με χαράτσι ή χωρίς? Αχ αχ αχ, τι μας περιμένει πάλι!!!! Οσον αφορά τις τροφές, καλύτερα μη της δώσεις ρυζάλευρο...είναι άχρηστη τροφή.

Μελινομαρία μπράβο για το βάρος! Αποτρίχωση θέλω κ εγώ, ειδικά το μουστάκι σε λίγο θα το στρίβω!!!

Αλίκη, δεν κάνουμε ένα ομαδικό ευχέλαιο λέω εγώ?! Είναι σαν να την έχουν βρίσει την ομαδούλα μας! Ολο αρρώστιες, πεσίματα, πιασίματα, ωτίτιδες ξου ξου!
Περαστικά κ σε σένα κ ευτυχώς που δεν έπαθε τίποτα ο άντρας σου!!!
Εμένα έχει έρωτα με τον πατέρα της. Οταν την θηλάζω το απόγευμα, συνήθως εκείνη την ώρα έρχεται σπίτι ο άντρας μου. Με το που ανοίγει την πόρτα, αφήνει το στήθος κ γυρνάει 180 μοίρες το κεφάλι της κ ψάψνει να τον δει. Ε, της μιλάει κ αυτός, αρχίζει τα γελάκια κ το ξεχνάμε το τζιτζί της μαμάς!!!!

Δημητρα, μπράβο κ στην Τοσοδούλα μας που πήρε βάρος. Μήπως όμως να της άρχιζες νωρίτερα τις κρέμες, μια κ δουλεύεις? Δεν ξέρω, απλά ρωτάω.

Πατρίτσια, εγώ όποτε βλέπω κακαδάκια της βάζω ορό κ μετα της ρουφάω τις μυξούλες με το ειδικό εργαλείο.

Χα, αυτός ήταν ο ύπνος της! Πάω, ξύπνησε. Ωρα για Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 10 401147 πάλι!!!

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αλικάκι, ξέχασα να τα γράψω τα δικά σου τα περαστικά!! Άντε, γρήγορα γερή και στις επάλξεις!

Ελένη, εμάς όταν θηλάζω, αν τύχει να συζητάμε παράλληλα με τον άντρα μου, βγαίνει απ το στήθος και καρφώνεται και μας κοιτάει. Τον έχουμε βγάλει "Λόλα η κουτσομπόλα"! Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 10 654316

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γειαα σας μανουλες & μωρακια...
Κρυωματα, ιωσεις και πονους διαβαζω παλι....Περαστικα σας...

Τι ανχος ειναι αυτο με τον μπεμπη??? Ειμαι μονη μου και δεν ξερω τι κανω σωστα και τι λαθος...ολο με το ανχος ειμαι.... Θελει να ειναι η καθηστος η ορθιος και να παταει με τα ποδαρακια συνεχεια καιτον βαζω η καθηστο στην ποδια μου η ορθιο και παταει στα μπουτια μου...ξαπλωμενος σε καροτσι ριλαξ κρεβατι η αγκαλια δεν καθετε με τιποτα μονο οταν νυσταζει... Rolling Eyes Κανει να παταει απο τωρα ???? κανει να καθεται??? η του κανω κακο???

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα κ απο μας.
εν ταχει, καναμε εμβολιο, εβαλε 700γρ σε 4 βδομαδες αλλα μονο 1εκ. ρωτησα για αβοκαντο κ μου ειπε οτι δεν ειναι πολυ δοκιμασμενο κ προτιμουν οι παιδιατροι τα δικα μας φρουτα, αν κ δεν θεωρειται ιδιαιτερα αλλεργιογονο. να το δοκιμασω αργοτερα, κατα τον 9ο-10ο μηνα. προς το παρον ταισμα στο ριλαξ κ σε κανα μηνα στο καρεκλακι.
ρουλα κ ο δικος μου ολο βαζει δυναμη να σηκωθει. για λιγο οκ αλλα γενικα δεν κανει. ακομα δε μπορουν να στηριχτουν καλα. δοκιμασε μαξιλαρια να ειναι μεν ξαπλα αλλα με λιγη ανακλιση
φιλακια

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Το δoκιμασα αλλα δεν......
Θελει η να ειναι καλα καλα καθηστος....η ορθιος και να παταει αλλιως γκρινια και κλαμαα...!! Sad ουφ

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες κ μπεμπακια πως είστε ; Εμείς σήμερα το πρωι πήγαμε τζάμπο κ πήραμε παιχνιδακια κ μετα στα γενέθλια της βαφτηστηρας μου ... Καλα η μπεμπα ξετρελαθηκε στο τζάμπο της πατουσα παιχνίδια με φωτακια κ μουσική κ γελούσε κ προσπαθούσε να τα πιάσει ολα με τα χεράκια της ... Στα γενέθλια της άρεσε γιατι είδε παιδάκια ... Αυθόρμητα μόλις δει παιδιά τους πιάνει τα χέρια κ τους γελάει ... Εμένα δεν προσπαθεί να σηκωθεί κ να πατήσει τα πόδια της αλλα προσπαθεί να σηκωθεί κ να κάτσει οταν την έχω στο ριλαξ κ τα εχει καταφέρει αρκετές φορές ... Επίσης επειδη λέγατε για αδυναμίες η μπεμπα λατρεύει τον μπαμπά της , τον ψάχνει οταν ακούει την φωνή του , κοιτάζει την πόρτα να δει αν έρχεται οταν ακούει βήματα στις σκάλες αλλα σαν την αδυναμία που εχει σε μένα με τίποτα ... Τουλάχιστον αφου δεν μου εμοιασε σε τίποτα ας μου εχει λίγη περισσότερη αδυναμία ....

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα μανουλες!!!
Ελενη μου με χαρατσι τα 950 της δεη....αλλα τι να το κανω...150 ηταν το χαρατσι....αφου δεν σταματανε τα πληντυρια κ οοοολα τα αλλα...τι να κανω...??....ελπιζω τωρα που σπαει λιγο το κρυο...να μην παιζουν συνεχεια οι θερμοπομποι τουλαχιστον γιατι μεχρι τωρα τους ειχα 24 ωρες τημερα!!! Λες να μην εχουμε προβλημα με τα αιμαγγιωματα???? Μακαρι...σε μιας γνωστης νου ηταν σαν κερμα...κ στα 3 χρονια εφυγε απο.μονο του...μακαρι να γινει ετσι!!!! Για πες γιατι οχι ριζαλευρο??????? Εχω ακουσει κ για το.ξεχρι..αλλα δεν εχω ιδεα τι ειναι....κ αν οχι ρυζαλευρο....τι να δωσω???
Αλικη νου εσας δεν θα ειναι τιποτα...αφου αρχισε να ξεθωριαζει κιολας...μια χαρα!! Πολυ χαιρομαι που τα μικρα σου ειναι αγαπημενα....μπραβο τους!!
Δημητρα μπραβο στη μικρουλα σου...ειδες??!!!
Εμεις καλα ειμαστε....οοοοοτι πιασουμε κατευθειαν στο στομα....αποστειρωνω ακομα...αλλα μαλλον απο δευτερα θα μας την κοψει ο γιατρος γιατι μαλλον δεν εχει νοημα πλεον...
Κ εμενα βαζει συνεχεια δυναμη στα ποδια η μπουμπου μου....κ κανει κοιλιακους....να σηκωθει θελει....αλλα δεν την αφηνω....φοβαμαι ακομα.....κατα τα αλλα η ζουζουνα μου...μαλλον εχει αδυναμια σε εμενα....οπου.παω κοιταει κολημενα...κ αν τυχον φυγω απο το δωματιο γινεται χαμος!!!! Επισης δεν παει.κ σε ολες τις αγκαλιες....μονο εμενα τον μπαμπα της.κ την μαμα μου.....πηγε να την παρει.η πεθερα μου τις προαλλες κ δεν ηθελε με τιποτα...χιχιχι!!!!


Κοριτσια επειδη το αλτσχαιμερ ξαναχτυπησε....πως αναρτουμε νεο θεμα??? Δεν βρισκω αυτο που λεει " νεο θεμα"...το αλλαξαν...????

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.τι κανετε?
αλικη και μαμαμελι αντε να γινεται γρηγορα καλα.
αλικη κι εμενα πηγαινει και του μιλαει ο στρατος του μικρου αλλα ζηλευει και απο λιγο.φυσικα μερικες φορες οταν εχψ αγκαλια τον μικρο ψαχνει κι ο μεγαλος αγκαλια την δικη μου ομως.εμενα ειναι κολλημενος ο στρατος σε μενα αλλα καθεται και με αλλους απλα αν φυγω εγω απο το σπιτι θα κλαψει αν φυγει ο μπαμπας του δεν θα δωσει και πολυ σημασια.ισως επειδη ο μπαμπας παει στη δουλεια κι εγω ειμαι στο σπιτι μαζι του απο τον ιουλιο ολη μερα καθε μερα.τον μικρο εγω καταφερνω και τον κανω καλα απο την γκρινια του.ειδικα τα τελευταια βραδυα που θελει να κοιμηθει κι επειδη δεν μπορει ουρλιαζει και ο αντρας μου τον εχει παρει αγκαλια να τον κοιμησει αλλα μονο εγω τα καταφερνω αν και ειναι ζορικος στην αρχη.δευτερα παμε στην παιδιατρο να δουμε τι θα μας πει.και την τεταρτη παω γυναικολογο για τεστ παπ αφου μου ηρθε περιοδος μετα τον τοκετο και μου ειχε πει αφου θα μου ερθει να παω να το κανω.
δεν θυμαμαι κατι αλλο να σχολιασω.

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να πω την καληνυχτα μου κοριτσια,ειχα ζορικες νυχτες και δεν την πολυπαλευω....Πρεπει να επαθα αυχενικο παλι η μαλλον να χειροτερεψε και το βραδυ ξυπναω απο τον πονο στη μεση και την πλατη και γενικα τα ακρα μου μυρμηγκιαζουνε...Παλι καλα που εχω και σας και σας διαβαζω κουτσα στραβα απο το κινητο.Περαστικα στις αρρωστουλες!Φιλακια πολλα και καλους υπνους να εχουμε συντομα! Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 10 215994 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 10 850933 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 10 850933 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 10 850933

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ρουλα ,εμενα η γιατρος μου ειπε οτι ειναι αναλογα με το παιδι.αλλα παιδια κανει να καθονται κι αλλα οχι.εχει να κανει με την αναπτυξη.εμενα μου ειπε να τη βαζω.ειναι πολυ μπροστα σ αυτα.καλα που πιανεται στο μπανακι;θεα.κωλοκαθεται στοσφουγγαρι κ πιανεται να μην πεσει.φυσικα την κραταω αλλα μουεκανε εντυπωση...καληνυχτα!

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σας διαβασα!!!!!!!!!

μπραβο δημητρα μου που πηρε βαρος!!

ειμαστε καλα κ εμεις μονο θηλαζουμε-ειναι τεραστια η κοπελα μου- κ εχουμε γιατρο σε 10 μερες.

μου λειπετε αλλα δεν προλαβαινω. ομολογω πως ειμαι πτωμα μεν αλλα γεματη.

σας φιλω

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα σε όλες!!!
Διάβασα τα νέα...
Ευχαριστ´ω για τα περαστικά ...σήμερα σηκώθηκα κι εγωπερισσοτερη ώρα...φωναξα γυναίκα για τις δουλειές αλλα εκανα μαγείρεμα λίγο και φρόντισα τα παιδια!
Το μωρο δεν το αλλάζω ακόμα εγω ούτε το σηκωνω γενικώς!
Το μικρουλι καλύτερα..δεν αλλάξαμε αντιβιωση ευτυχώς!
Ορουλι καιμρουφηγμα 2. -3 φορές τη μέρα κάνουμε σχεδόν πάντα αλλα δυστυχώς την πάθαμε!
Νομίζω κι εμεις δεν θα αρρωσταιναμε όπως και η Μελίνα
Μωρο αλλα το δευτερο είναι καταδικασμένο!

Αλικακι περαστικά σας!το γατί σου έχει αδυναμία ;
Εμένα μεχρι στιγμής και τα δυο μαμοθρευτα είναι αλλα η Μελίνα έγινε ανεξαρτητο παιδι...μου έχει αδυναμία αλλα κάνει και με τους υπόλοιπους τα πάντα!Και φεύγει άνετα απο το σπίτι!δεν ισχύει οτι κακομαθαινουν ίσα ίσα νιώθουν ασφαλή και ανοίγουν αργότερα πιο εύκολα τα φτερά τους!
Αλίκη ναι είμαστε οι καλυτεροτερες Laughing Laughing Laughing

Ρούλα μου κι οδικός μου έτσι είναι ευτυχισμένος..πατάει απο 3 μηνών και δεν φοβάμαι καθόλου ειλικρινά..και σε αυτο την εμοιαξε τηννΜελινα...τίποτα δεν έπαθε κι αυτη..και προσπαθει να κάτσει και τώρα μια βδομάδα τον αφήνω στην αγκαλια μου και λίγο ξαπλωτο στα μαξιλάρια του καναπέ!το κάθε παιδι ακολουθει τους δικούς του ρυθμούς του...είναι ζωηρά μωρα ...και μιλάει αρκετά ..εκειπου πιστεύω είναι πιο πίσω είναι στην αφή αν και πλέον οτι του δίνω ανοίγει λίγο αδεξια τα χεράκια αλλα το πιάνει..και μετα στόμα!

Δήμητρα μπράβο που ξεκολλησατε κι εσείς ..κι εμείς 250 σε 14 μέρες..
Τζένη θηρία εσείς δεν το συζητω...
Μαίρη περιμένουμε νέα απο το μοντέλο!
Χριστινακι περαστικά με τον αυχένα...άλλη πικρή ανάμνηση..σας είπα σαράβαλο είμαι!
Ειρήνη σαν την αγκαλια της μάνας δεν υπάρχει!
Πολυ ΔΕΗ βρε κορίτσια ...αλλα αφου είναι και η θέρμανση μέσα εξηγείται κάπως με μωρα όλη μέρα σπίτι.
Εμάς το αέριο βγήκε περίπου 200 ευρω απο 130 το μήνα ...αλλα είμαστε όλη μέρα σπίτι και έχουμε καλη ζεστουλα!Θεσσαλονικη βέβαια..
Ελενη και Κλεοπατρα κι εμένα σταματάει τοθηλασμο για κουτσομπολιό!Κι έλεγα οτι νωρίς είναι ..

Σας φιλω να κοιμηθώ γιατί χάνουμε και μια ώρα σήμερα με την αλλαγή της ώρας!

Καληνύχτα!

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μανούλες γλυκές καλημέρα!
πιστεύω με την αλλαγή της ώρας να κοιμηθήκατε αρκετά!
εμε΄να κοιμήθηκε 9 ώρες το ζουζούνι!
σηκώθηκε 8 ωρα έπαιξε το θήλασα και ξανακοιμάται πάλι!πολύ υπναράς φτου φτου..
περαστικά στις αρρωστούλες, σας διαβάζω πολύ συχνά και χαίρομαι πάντα να μαθαίνω τα νέα σας!
εμένα καλά είναι ο μικρούλης, συνεχίζουμε θηλασμό και μέχρι στιγμής δεν έχει αρρωστήσει καθολόλου..φτου φτου!
να ρωτήσω κάτι, τι ώρα τα βάζετε περίπου τα μπεμπάκια σας για ύπνο??

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.τι κανετε?εμεις καλα.ο μικρος φτου να μην τον ματιαξω κοιμηθηκε απο χτες το βραδυ στις 9.30 και ξυπνησε με την καινουρια ωρα σημερα το πρωι στις 8.30,αλλα χτες εκτος απο το πρωι που κοιμηθηκε 3 ωρες μετα μονο μισαωρα κοιμοταν.και γενικα ηταν ηρεμος χτες χωρις γκρινια.εκπιζω να συνεχισει ετσι.εμενα ο δικος μου ειναι στο ρηλαξ και εδω και 2 βδομαδες προσπαθει να σηκωθει μονος του χωρις να του κραταμε τα χερια.βιαστικο τον βλεπω.

μαμαμελι ευτυχως που εβαλες γυναικα για τις δουλειες γιατι ειναι δυσκολα τωρα στην κατασταση σου να κανεις και δουλειες.αντε συντομα να σηκωθεις κι εσυ να πηγαινεις βολτες με τα μικρα σου.

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μπράβο ειρήνη και ο δικός σου κοιμάται πολύ!!
τον θηλάζεις ή μπιμπερό??
μακάρι να συνεχίσει έτσι σίγουρα θα είναι πολύ ξεκούραστο για σένα!!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα

δεν αντεξα να μη μπω να σας γραψω τι μου ειπε σημερα ο μεγαλος την ωρα που ετρωγε πρωινο
'Μαμα, ειναι η καλυτερη μαρμελαδα του κοσμου', για τη μαρμελαδα φραουλα που εφτιαξα περσι
βγαινω γιατι εχω ενα καρο δουλιες
φιλακια

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μακαρι ρε κοριτσια να μην του κανω κακο... τον εχω ξαπλα στην αγκαλια και τσουπ βαζει δυναμη και καθεται χωρις βοηθια, αλλα ξαναξαπλωνει,δεν μπορει να ειναι καθηστος χωρις στηριγμα...αλλα οση ωρα ειναι ξυπνιος ουτε λογος για ξαπλα... μονο καθηστος η ορθιος..αυριο θα το πω και στον παιδιατρο και βλεπουμε!!!!! Μαριω κι εμενα νομιζω πως ειναι πισω στην αφη...δεν πιανει ακομα αλλα και να πιασει παει να το βαλει στο στομα αλλα παει αλλου το χερι... τα μασητικα ουτε που τα αγγιζει!! Ουτε τα χερια του κοιταζει, μονο τα βαζει στο στομα.... ουτε "κουβεντιαζει".... μονο κανενα αγκου που και που!!!!! ειναι φυσιολογικο?? Rolling Eyes

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Επεστρεψα!!!!!
Καλησπερα κοριτσαρες μου!!!Μου λειψατε παρα πολυ εδω στα ξενα.Περιμενα πως και πως να μιλησουμε.Ευχομαι να ειστε ολες καλα οπως και τα παιδακια σας!!Ευτυχως ειχαμε επικοινωνια με την Μαρια (mamameli) και την ευχαριστω πολυ!Ελπιζω να μην με ξεχασατε....

Εμεις εχουμε μπει στο σπιτακι μας πλεον.Ο μικρος θελει ακομα καιρο για να προσαρμοστει κι εδω.Ενω ειχαμε ενα προγραμματακι παει χαλασε.Κλαματα,τσιριδες ολη μερα κι ολη νυχτα.Τουλαχιστον τρωει καλα ο μπουλουκος μου.Μπορει να πινει και ξενο γαλατακι εκτος απ'της μαμας αλλα ειναι για το καλο του.Μας εχει τρελλανει ομως.Μας γελαει,μας δινει φιλακια και θελει συνεχεια αγκαλια.Και του λεγα του αντρα μου αστον και λιγο κατω θα καλομαθει...τιποτα αυτος,να τα τωρα.Εχουμε αρχισει να ψαχνουμε πραγματα για τα βαφτησια και εχουμε τρελλαθει.Μας βοηθανε πολυ τα ξαδερφια του δικου μου ομως εδω και εχουμε μια παρεα.
Να ξερατε ποσο θελω να βγω,να πιω και να χορεψω...Εχω ξεχασει πως ειναι να πηγαινεις και μια βολτα που λεει ο λογος με τον αντρα σου.Εχω σκασει ολο μεσα μεσα.Το'ξερα πως θα'ναι δυσκολο ομως.
Θελω να μαθω ολα τα νεα σας και αυτο θα μου παρει πολυυυυυ χρονο νομιζω..θα το προσπαθησω...
Δεν μπορω να σας πω αλλα ανωτερα βια...ο μικρος με καλει....


ΥΓ σας εβαλα και φωτο του μπεμπουλη μου να δειτε πως εγινε....

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας μανουλες ; Πως είστε ;;; Ευη καλώς ήρθες ξανά στην παρέα μας ... Καλα ο μπεμπης σου ειναι σκέτο κουκλι... Καλη Κυριακή να έχετε όλες ... Φιλακια !!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις