Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
44 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 44 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 40]

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.τι κανετε?εμεις καλα αν και ακομη μπουκωμενα τα αγορια μου.φοβαμαι μηπως φταιει και η γυρη απο τα πευκα και δεν φευγει το μπουκωμα.εχουμε πολλα απεναντι απο το σπιτι γιατι εχουμε σχολειο.επιτελους σημερα καταφερα και σιδερωσα τα ρουχα μου,σκουπισα το μισο σπιτι και αυριο το υπολοιπο.απογευμα θα παμε στο φακτορυ να αλλαξω κατι που μου εφεραν για τον μπεμπη και μετα τζαμπο να παρω θηλες για τα μπουκαλια.εμενα αυριο γινεται 3 μηνων οποτε σταματαω και τις σταγονες για τους κολικους και βλεπουμε.

μαμαμελι περαστικα.ερχεται ο απριλης και δεν εχει τοσες ιωσεις.

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπουκωμα γερο.αμαν πια να ξεκουμπιστει ο χειμωνας...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!

Δήμητρα ,Ειρήνη περαστικά σας κι εσάς...

Εγω χθες το βράδυ ξυπνησα με πόνο στην κοιλιά και κρύο ιδρώτα,κατεληξα με λίγη διαρροια και το ίδιο και το μωρο αλλα μέσα σε μια ώρα όλα..
Σήμερα ήμουν κομμένη αλλα τώρα σαν να εστρωσα..
Και η Μελίνα παραπονέθηκε για πονακια στην κοιλιά..
Δεν αφήσαμε καμία ίωση που να μη την περάσουμε!

Μαρία τι ωραία η επσνασυνδεση με τη φίλη σου!
Φωτεινή χαρούμενα μηνογεννεθλια!

Είμαι πολυ κουρασμένη..
Σας αφήνω ,
Τα λέμε αύριο!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα μανούλες και μπεμπάκια!!! Πολλά διάβασα πάλι και λίγα θυμάμαι! Μια χαρά μεγαλώνουν και ζουζουνίζουν τα μωράκια μας! Δημητρούλα μου από ύψος πάντως μια χαρά τα πάει η τοσοδούλα, δε θα την έλεγα και τόσο μικρή! Από εκεί και πέρα, είναι και στο σκαρί του παιδιού αν θα είναι ψηλό/κοντό, παχουλό/αδύνατο κλπ. Εμένα είναι μάλλον στρουμπουλά, αν και δεν τα λες και παχιά τα μωράκια μου. Έχουν όμως τις δίπλες τους και μαγουλάκια για φαγωμα. Αλλά δεν ανησυχώ. Βλέπω τη Δανάη που όσο μεγαλώνει τόσο αδυνατίζει (στο 2ο χρόνο πήρε μόλις 2 κιλά και 12 πόντους, ενώ στον 3ο χρόνο δεν έχει βάλει ούτε ένα ολόκληρο κιλό ενώ έχει ψηλώσει. Της έφυγαν και οι δίπλες πλέον. Κι εγώ κάπως έτσι ήμουν μικρή (αν και χωρίς δίπλες σύμφωνα με τη μαμά μου) αλλά σαν ενήλικας είμαι τελικά πολύ αδύνατη. Οπότε ο,τι κι αν λέμε τον τελευταίο λόγο τον έχουν τα γονίδια. Φυσικά κι εμείς κάνουμε ότι μπορούμε με μια σωστή διατροφή.

Μελινομαρία σε διάβασα και κουράστηκα πραγματικά! Μάλλον κι εσύ, όπως και η Δημητρούλα χρειάζεστε ξεκούραση. Δεν ξέρω πώς, αλλά θα πρέπει να βρείτε τον τρόπο. Και στην τελική δε θα πάθει και τίποτα το σπίτι αν μείνει κάποια φορά ασκούπιστο και ούτε κι εσείς αν φορέσετε κάτι τσαλακωμένο. Καταλαβαίνετε τι εννοώ, η ουσία είναι να περιορίσετε στο ελάχιστο τις δουλειές που κάνετε. Μόνο τα πολύ βασικά και όσο μπορείτε να δεχτείτε βοήθεια καλό θα ήταν. Τα λέω κι εγώ για να τα ακούω φυσικά! Το καλό είναι ότι έχετε γάλα. Αλλά δυστυχώς είναι αλήθεια ότι η ποιότητα του γάλακτος επηρεάζεται από τις ορμόνες και την κούραση της μαμάς.

Εννοείται ότι τα μωράκια μας πλέον αναγνωρίζουν πρόσωπα και ειδικά τη μαμά τους την ξεχωρίζουν από νεογέννητα, λόγω της μυρωδιάς! Αλλά αυτή η κατάστασή με το γατί προβλέπω να με κουράζει και να με περιορίζει πολύ, ελπίζω να ηρεμήσει λιγάκι σύντομα!

Πωπω, ακόμα μας ταλαιπωρούν οι ιώσεις! Τώρα θα μπούνε στο παιχνίδι και οι αλλεργίες, ωραία! Η Δανάη ακόμα έχει μύξες και εγώ πάνω που είχα ηρεμήσει τώρα ξαναβήχω και έχω και λίγο συνάχι. Επιτέλους, δεν αντέχω άλλο. Έπαθα και ψύξη στο αριστερό πλευρό (μάλλον από το στραβό ύπνο με το γατί αγκαλιά) και όταν βήχω δεν την παλεύω! Κατά τ' αλλά μια χαρά, χαχαχα!

Στο φόρουμ δε διαβάζω πλέον άλλα θέματα, δεν προλαβαίνω. Αλλά απ' ότι έχω καταλάβει πάλι έδρασε ο αγαπημένος μας, χιχιχι! Σε δουλειά να βρισκόμαστε!

Φωτεινή μου μπράβο που κοιμήθηκε περισσότερο, και σ' ανώτερα! Καλέ ο καιρός περνάει και πριν το καταλάβουμε θα γιορτάζουμε τα πρώτα τους γενέθλιά, το πιστεύετε; Μαρία μου απίστευτη σύμπτωση που γεννησατε μαζί και πολύ συγκινητικό όλο αυτό!
Ειρήνη και Δημητρούλα υπομονή με τις μύξες και τις αρρώστειες! Δημητρούλα μου κι εγώ προσεύχομαι για την τοσοδούλα σου!
Τζενάκι πώς να μην είμαστε περήφανες κουκουβαγιομάνες με τα κατορθώματα των ζουζουνιών μας; Μπράβο στον μεγάλο και για τα παζλ και για την ομιλία! Και η Δανάη χτες στο σούπερ πάλι έκλεψε την παράσταση!
Αυτό με την κυρά Σαρακοστή δεν το ήξερα και δεν πρόλαβα να το δω..

Σας αφήνω τώρα γιατί η Δανάη πάλι κοιμήθηκε αργά για μεσημέρι και τώρα την έχω ξύπνια! Οιμε!!! Φιλιά!!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κάλημερα!!!

Σήμερα κοιμήθηκα καλα αν και θα χρειαζομουν λίγο ακόμη!Η μικρη χθες ήταν μια Χαρά..και είπαμε να τη στείλουμε παιδικο να πει και το ποίημα της!
Βοσνία πρωι πρωι το σπίτι ...δεν αντέχω και απορώ πως επιμένει ακόμα αυτο το παιδι...δεν της χαριστηκαμε ποτε να μη πάει σχολείο επειδή βαριεται.. Και που δούλευα και τώρα το ίδιο τροπάριο το πρωι!έλεος!

Το μωρο ξύπνησε μια φορα στις 4:30 και μετα 7.

Φυσάει τρέλα έξω και λέει θα πιάσει τα 7 μποφόρ σήμερα!

Αλικακι μου με την ξενυχτισσα κόρη...κάπως έτσι κοψαμε εμείς τον μεσημεριανό υπνακο..ή αν κοιμόταν το αργότερο στις 4 και την ξυπνουσα στη μια ώρα..και αυτο για να κοιμηθεί στις 11 και κάτι..έτσι προτίμησα να κοιμάται τις 10 -11 ώρες μαζεμενες.
Ευχαριστ´ω για τις συμβουλές..πραγματικά υπερτερεί το άγχος της κούρασης στη δικη μου περίπτωση και κυρίως η αϋπνία.και αν δεν είχα ειδική διατροφή θα ήμουν πολυ πιο ξεκουραστη..μεχρι και ψωμι φτιαχνω ...ευτυχώς πήρα τον αρτοπαρασκευαστή!
Το βάρος του μωρού με απασχολεί περισσότερο λόγω αλλεργίας..

Καθηστε να έρθει και το άγχος του αποχωρισμού!
Εκει να δείτε γλέντια με τα μωρα κολλημενα πάνω μας!

Σας αφήνω ..πάω να φάω πρωινο!

Φιλακια!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κ απο μενα

τρελο αερα οντως, ουτε κατα διανοια να βγαλω το μωρο εξω

ελπιζω να ξημερωσατε ολες καλα κ ειδικα τα μωρακια

ευτυχως ο κων/νος οσο κ να κοιμηθει μεσημερι το πολυ 12 εχει κοιμηθει για βραδυ

εχει εδω κ 3-4 βδομαδες παιρνουμε το τηλεραμα που εχει ωραιες παιδικες ταινιες. χθες λοιπον ειχε το ANTZ κ με λυπη διαπιστωσαμε οτι δεν ειναι μεταγλωττισμενο. τι να το κανω που δεν διαβαζει το παιδι; πηρα λοιπον στο περιοδικο τηλ να παραπονεθω ( γιατι στη διαφημιση λεει 9 απιθανες ταινιες μεταγλωττισμενες στα ελληνικα, το περιοδικο το πεταω αδιαβαστο, που χρονοςWink κ θα μου στειλουν το επομενο δωρεαν. οχι να μας πιανουν κοροιδο

καλουτσικα κοιμηθηκα κ γω. 11μιση-4 κ 4μιση-6. αν δε με ξυπνουσε κ ο αντρας μου για σεχ Embarassed θα κοιμομουνα μεχρι 7μιση που ξαναξυπνησε ο μικρος. τον περιμενω πως κ πως το μεσημερι να κοιμηθω

σας αφηνω για την ωρα

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
koρίτσια καλημέρα!!
διαβάζω όλες τις ιστορίες σας και βλέπω όντως ότι είμαστε πολλές που θηλάζουμε!!
κι εγώ συνεχίζω μια χαρά και ο μικρός το βράδυ κοιμήθηκε από τις 11 μέχρι τις 8!!
τώρα ξανακοιμάται..
υπάρχουν μέρες που είναι ήρεμος και άλλες μέρες που δεν παίζεται...αλλά πραγματικά το πρωί είναι το τέλειο μωρό!! όλο γέλια και παιχνίδια είναι!!
σας φιλώ όλες, καλό τριήμερο να έχετε!!
εμείς θα παμε εκδρομούλα με το μωράκι και είδα ότι θα έχει και καλό καιρό..

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα κοριτσια.τι κανετε?μελινομαμα περαστικα δεν ξαναλεω.αμαν αυτες οι ιωσεις.ολες σε εσας ηρθαν?μηπως θα επρεπε να ειχες κρατησει την μελινα στο σπιτι μεχρι να περασουν οι ιωσεις?
εμεις σημερα πηγαμε παιδιατρο γιατι απο χτες το μεσημερι ο βηχας του στρατου εγινε πολυ εντονος.ξυπνησε με βηχα το απογευμα και το βραδυ παλι εβηχε και το πρωι πηρα τηλεφωνο την παιδιατρο και τους πηγα και τους 2.για τον μικρο μου ειπε μονο ορο.ευτυχως δεν εχει κανει βροχικα και για τον στρατο ορο οτριβιν και αεριους.επισης δεν εχει βροχικα αλλα εχει λιγο υγρο στο αυτι του αλλα δεν μας εδωσε τιποτα η παιδιατρος για το αυτι.κρυωμα μας ειπε.παλι καλα που δεν ειναι καμια ιωση.για το μωρο ειπε να του κοψω την μια δοση ινφακολικ και να του δινω μονο 2 και μετα την βδομαδα να κοψω κι αλλη δοση.
αλικη περαστικα και σε σας.
δημητρα περαστικα και υπομονη.
κι εδω πολυ αερα εχει.απο την ωρα που γυρισαμε απο την παιδιατρο φυσαει τρελα.ευτυχως στεγνωνουν και τα ρουχα.

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσακια μου!!!!!! Τι κανετε?

Ειχα χαθει τις τελευταιες εβδομαδες, μπαινω καθε 2-3 μερες, σας διαβαζω, αλλα μετα δεν προλαβαινω να γραψω κ φτου κι απ την αρχη... Τωρα εχω κρατησει κ σημειωσεις για να απαντησω σε ολα τα θεματα. Laughing

Αλικη και Μαρια περαστικα!
Αλικη και Αθανασια πολυχρονες κι απο δω!!
Μαρια κρητικια παντα αξια!!!
Ολυμπία και Φωτεινή, με γεια τα δοντάκια, άντε και στα δικά μας!!
Φωτεινη, ωραια γαιδαρα η πεθερα, ακου να φερνει φαι μονο για το γιο της...
Τζένη μου κι εγώ δυσκολεύτηκα για το μωρό μου, και τελικά τον έκανα με εξωσωματική, και τη θυμάμαι σαν τώρα τη στιγμή που με πήρε η γυναικολόγος μου να μου πει τα αποτελέσματα της χοριακής..

Ο Αντώνης τι έκανε πάλι, την τελευταία βδομάδα δεν παρακολούθησα και πολύ..

Στα νέα μας: εμεις ειμαστε τωρα 3,5 μηνων, στους 3 μηνες που πηγαμε στην παιδιατρο μας βρηκε 6 κιλα και 65 ποντους, μοντελακι ο δικος σου! Απο λογακια λεει συχνα κατι μεταξυ μα - μαμ - μαμα.

Επισης, το αλλο καλο ειναι οτι πλεον εστρωσε το βραδινο υπνο και κοιμαται συνηθως σερι 6-7 ωρες και μετα αλλο ενα 2-3ωρο. Απ την αλλη παλι, μεσα στη μερα αλλες φορες θα κοιμηθει αλλα υπαρχουν και μερες που δεν κοιμαται ουτε μιση ωρα και μας ξετεντωνει!!! Επίσης ενώ γενικά είναι ήσυχος, υπάρχουν κάποιες μέρες που πέφτει πολύ γκρίνια και κλάμα, έτσι χωρίς λόγο..

Νονά για τα βαφτίσια έχουμε, ευτυχώς αυτό το λύσαμε, όλα τ άλλα δεν έχουμε λύσει. Είναι μια φίλη μου που το είχαμε πει απο παλιά και τώρα μου το ξαναζήτησε. Έχουμε χαθεί βέβαια λίγο τα τελευταία χρόνια, αλλά παραμένει πολύ παλιά καλή και έμπιστη φίλη και δεν έχουμε και άλλη πρόταση.

Κατα τ άλλα έχω κάνει και 2-3 εξόδους χωρίς τον μπέμπη τον τελευταίο καιρό, γιατί αλλιώς δεν παλεύεται.. Πριν δυο βδομάδες περίπου βγήκα μόνη μου με μια παρέα φίλων απο ένα σεμινάριο δημιουργικής γραφής που πήγαινα παλιά. Μετά, το περασμένο Σάββατο το μεσημέρι αφήσαμε τον μπέμπη στους γονείς μου και πήγαμε με φίλους σε ουζερί στα Εξάρχεια και μετά για ένα γρήγορο ποτάκι.. Και προχθές πάλι τον αφήσαμε μεσημέρι και κατεβήκαμε κέντρο για χάζεμα μαγαζιά και φαγητό.
Καλά ήταν αλλά δεν μπορώ να πω οτι δε μου έλειπε το σκατό!!

Αυτά βρε κοριτσάκια μου, φιλιά πολλά και υπόσχομαι να γράφω πιο συχνά...

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Patsie έγραψε:Κοριτσακια μου!!!!!! Τι κανετε?

Ειχα χαθει τις τελευταιες εβδομαδες, μπαινω καθε 2-3 μερες, σας διαβαζω, αλλα μετα δεν προλαβαινω να γραψω κ φτου κι απ την αρχη... Τωρα εχω κρατησει κ σημειωσεις για να απαντησω σε ολα τα θεματα. Laughing

Αλικη και Μαρια περαστικα!
Αλικη και Αθανασια πολυχρονες κι απο δω!!
Μαρια κρητικια παντα αξια!!!
Ολυμπία και Φωτεινή, με γεια τα δοντάκια, άντε και στα δικά μας!!
Φωτεινη, ωραια γαιδαρα η πεθερα, ακου να φερνει φαι μονο για το γιο της...
Τζένη μου κι εγώ δυσκολεύτηκα για το μωρό μου, και τελικά τον έκανα με εξωσωματική, και τη θυμάμαι σαν τώρα τη στιγμή που με πήρε η γυναικολόγος μου να μου πει τα αποτελέσματα της χοριακής..

Ο Αντώνης τι έκανε πάλι, την τελευταία βδομάδα δεν παρακολούθησα και πολύ..

Στα νέα μας: εμεις ειμαστε τωρα 3,5 μηνων, στους 3 μηνες που πηγαμε στην παιδιατρο μας βρηκε 6 κιλα και 65 ποντους, μοντελακι ο δικος σου! Απο λογακια λεει συχνα κατι μεταξυ μα - μαμ - μαμα.

Επισης, το αλλο καλο ειναι οτι πλεον εστρωσε το βραδινο υπνο και κοιμαται συνηθως σερι 6-7 ωρες και μετα αλλο ενα 2-3ωρο. Απ την αλλη παλι, μεσα στη μερα αλλες φορες θα κοιμηθει αλλα υπαρχουν και μερες που δεν κοιμαται ουτε μιση ωρα και μας ξετεντωνει!!! Επίσης ενώ γενικά είναι ήσυχος, υπάρχουν κάποιες μέρες που πέφτει πολύ γκρίνια και κλάμα, έτσι χωρίς λόγο..

Νονά για τα βαφτίσια έχουμε, ευτυχώς αυτό το λύσαμε, όλα τ άλλα δεν έχουμε λύσει. Είναι μια φίλη μου που το είχαμε πει απο παλιά και τώρα μου το ξαναζήτησε. Έχουμε χαθεί βέβαια λίγο τα τελευταία χρόνια, αλλά παραμένει πολύ παλιά καλή και έμπιστη φίλη και δεν έχουμε και άλλη πρόταση.

Κατα τ άλλα έχω κάνει και 2-3 εξόδους χωρίς τον μπέμπη τον τελευταίο καιρό, γιατί αλλιώς δεν παλεύεται.. Πριν δυο βδομάδες περίπου βγήκα μόνη μου με μια παρέα φίλων απο ένα σεμινάριο δημιουργικής γραφής που πήγαινα παλιά. Μετά, το περασμένο Σάββατο το μεσημέρι αφήσαμε τον μπέμπη στους γονείς μου και πήγαμε με φίλους σε ουζερί στα Εξάρχεια και μετά για ένα γρήγορο ποτάκι.. Και προχθές πάλι τον αφήσαμε μεσημέρι και κατεβήκαμε κέντρο για χάζεμα μαγαζιά και φαγητό.
Καλά ήταν αλλά δεν μπορώ να πω οτι δε μου έλειπε το σκατό!!

Αυτά βρε κοριτσάκια μου, φιλιά πολλά και υπόσχομαι να γράφω πιο συχνά...
Καλώς την Κλεοπάτρα μας,πραγματικά πριν λίγες μέρες σκεφτόμουν τι να κάνετε!Πάντως αν ζούσα Αθήνα,ετσί όπως σε κόβω,θα κάναμε καλή παρεά κ μπαρότσαρκες,ροκιές κτλ Wink ασε η πεθερά,ανεκδιηγήτη,αλλά πουλάνε κ ξύδια Laughing Laughing Μοντέλο ο γιος,ποιά θα είναι η τυχερή Very Happy

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας αγαπημενες μου μανουλες και παιδακια!οι προσευχουλες σας επιασαν και σας ευχαριστω πολυ!το μπουκωμα υποχωρει...αναιμακτα τη βγαλαμε αυτη τη φορα...ρε κοριτσια εγω κουραζομαι πολυ στη δουλεια...πολλες ευθυνες κ δεν ριχνω την ποιοτητα...με αλλα λογια τα δινω ολα...θα το παλεψω γιατι μου αρεσει ο θηλασμος..μαρακι υπομονη κουκλα μου κ εσεις τζενη κ ειρηνη.περασαμε πολλες ιωσεις φετος.ελπιζω του χρονου να μην ειναι το ιδιο..μαρια κρητη ποσο με συγκινησες...τι καλα που βρεθηκατε με τη φιλη σου κ ειχατε γεννησει την ιδια μερα...λοιπον αλικη το πιστευω πια οτι η κουραση επηρεαζει αλλα δε θα το παω σε συμπληρωμα.αρχικα γιατι δεν το θελει με τιποτα κ κατα δευτερον υπαρχουν λεει κατι συμπληρωματα καλοριν που τα ριχνεις στομπουκαλι με το μητρικο.αν χρειαστει να τραβαω κ ολα τα γευματα θα το κανω.εχω πεισμωσει λεμε...φιλακια

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!!

Χθες το βράδυ δεν μπόρεσα να γρ´αψω..

Καταρχήν μου έστειλε μήνυμα η Εύη!
Μπήκαν στο σπιτάκι τους και σε λίγο καιρο θα είναι στην παρέα μας και πάλι!χαιρετίσματα πολλα κα φιλακια έχετε!
Ο μικρός της άρχισε κι αυτός με τα ούλα του και θα τον βαφτίσουν εκει οπότε σιγά σιγά θα αρχίσουν να ετοιμάζονται για τη βάφτιση!

Βρήκαμε και νονο ..ένα παιδι που το ξέρω απο 5 χρόνων αλλα μετα έγινε κολλητός του άντρα μου και δικός μου φίλος ...όλοι σε μια τάξη ήμασταν !τα τελευταία χρόνια λόγω οικογένειας Εμείς ψιλοχαθηκαμε αλλα πάντα μιλάμε και αγαπιόμαστε και συναντιομαστε που και που!
Τώρα αρχίζω και τα υπόλοιπα σε κανένα τρίμηνο να είμαι έτοιμη!

Ειρήνη μου είναι η Τρίτη της χρόνια στον παιδικο..
Ο λόγος που κολλάει είναι οτι δεν είναι σιχασιαρα και σίγουρα επειδή δεν είναι φαγανη!
Ο γιατρός μου είπε να μη τη σταματήσω και είναι και σε ηλικία με φίλες και παρέες!τΩρα κατόπιν εορτης θα έλεγα οτι επεσα έξω ...πέρσι αρρώστησε δυο φορές όλο το χειμώνα!ίσως το Μάρτη δεν έπρεπε να πάει αλλα θα της χαλουσα τη σειρα γιατί το σχολείο απο Σεπτέμβριο θα είναι υποχρεωτικό!αυτο που λες κρυολόγημα εγω το λέω ίωση..γιατί μου αεχει πει ογιατρος οτι ιούς κολλανε τα παιδια ..δεν κρυωνουν..
Πάντως ακούω και απο παιδάκια που δεν πηγαινουν παιδικο και βρογχιολιτιδες κτλ οπότε μάλλον ήταν η χρόνια τέτοια!

Πάω να κάνω καμία δουλεια,
Σας Ευχαριστ´ω για τα περαστικά...

Α και Δήμητρα καλα θα κανείς και να μου το θυμηθεις αν φτάσεις στο χρόνο μετα δεν θα θέλεις να κοψεις το θηλασμο!
Γιατί τα γεύματα θα είναι πολυ λίγα και μόνο ξεκούραση προσφέρουν!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μανούλες τι κάνετε? Ιώσεις διαβάζω πάλι για μικρούς-μεγάλους. Περαστικά σας.
Ρε κορίτσια δεν την παλεύω...θέλω να κοιμηθωωωω.
Δεν ξέρω τι έχει η μπεμπούλα, αν βγάζει κανα δοντάκι, αλλά είναι πολύ ανησυχη.Τις τελευταίες μέρες κλαίει πολύ το βράδυ μετά το μπάνιο (την ώρα που είναι να κοιμηθεί), κ ξυπνάει τη νύχτα κάθε μια-μιαμιση ώρα για φαγητό. Κ δεν τρώει πολύ, γύρω στα 5 λεπτά, κ μετά δεν θέλει να την κρατάω όρθια να ρευτεί αλλά θέλει κατευθείαν να ξαπλώσει. Ειδικά μετά τις 5 το πρωί,δεν κοιμάται με τίποτα. Τα χω φτύσει...

Αθανασία μου, να χαίρεσαι τη κοράκλα σου!!!!
Δεν θυμάμαι τι άλλο να σχολιάσω.

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα κοριτσια.τι κανετε?εμεις καλα.ευτυχως ο στρατος ειναι καλυτερα.εκανε κατι δεκατα χτες το βραδυ αλλα σημερα ειναι μια χαρα.ο βηχας με το αεριους εχει ηρεμησει.μαμαμελι η παιδιατρος μου ειπε οτι ειναι κρυωμα.αν ηταν ιωση θα μου το ελεγε να προσεχω τον μικρο.ο μικρος μονο λιγο μπουκωμα εχει ευτυχως.
μαμαμελι δωσε χαιρετισματα στην ευη

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το ξέρω Μαράκι μου! Για μένα ο θηλασμός δεν είναι μόνο δώσε είναι και πάρε γι' αυτό και αντέχω, αλλιώς θα τα είχα παρατήσει και θα ήμουν ξεκούραστη, θα πήγαινα γυμναστήριο, θα πήγαινα για ποτά και άλλα πολλά... Δεν αλλάζω με τίποτα όλες αυτές τις στιγμές με το παιδάκι μου εδώ και τέσσερεις μήνες (σήμερα έχουμε μηνογενέθλια) που ήταν μια μικρή σταλίτσα και την έβαζα στο στήθος σαν ένα μικρό μπαλάκι ήταν στο ένα μου χέρι και την έχω τώρα να μου θέλει να κάθεται στον καναπέ και μου βάζει και το χέρι στο πλάι να μην πέσει... Δε μπορώ... Θα κλάψω πάλι! Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 6 265569 Την αργήσαμε για το μπάνιο της και κοιμήθηκε!!! Ωχ ποιος την ξυπνάει τώρα για μπάνιο που της έβαλα λαδάκι στο κεφάλι και πρέπει να την λούσω; Κορίτσια πόσα γεύματα τρώνε τα θηλάζοντα μωράκια σας κατά μέσο όρο; Έχετε μετρήσει πόση ώρα διαρκούν τα γεύματα;Όχι πιπίλισμα, φαΐ...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!

Τώρα γυρίσαμε σπίτι..είχαμε πάει στην κουνιαδα μου που είχε γεννεθλια αφου πρωτα περάσαμε απο το εμπορικό να πάρουμε δώρο...
Ο μικρός τρελαθηκε στην γκρίνια..αν έβλεπα δοντι δεν θα μου φαινόταν περίεργο αλλα τα ούλα του δεν μου φαίνονται έτοιμα..
Τώρα κοιμηθηκαν και τα δυο!

Ειρήνη μου αυτο που έχει ο Στρατός έχει και το Μελινι συχνα αλλα εγω το οναμαζω ίωση διότι και το κοινο κρυολόγημα είναι ιογενες αυτο εννουσα...και μας ευτυχώς ο μπεμπης το περνάει πάντα με μπουκωματακι 2-3 μερςς!

Δημητρουλα μου έτσι ένιωθα κι εγω όταν θηλασα την Μελίνα...έτσι φτασαμε τους 30 μήνες περίπου..όπου και άρχισα να νιώθω πολυ άβολα..άρχισε να με βλέπει για παιχνίδι κι ενω ήθελα να το κόψω έπαθακαταθλιψη λόγω άγχους του αποχωρισμού και υπερκοπωση απο το ξενυχτι...και λόγω εκμάθησης πανας...εκανα 6 μήνες να συνελθω..το σώμα μου και η ψυχολογία μου ήταν ασ´τα να πανε!τι ψύχοσωματικα έχω απο τότε...όλα αυτα που ανέφερα άλλη φορα!

Και τα δυο μου τα παιδια ο θηλασμος σαν φαγητο κράταγε το πολυ 10 λεπτά..μη σου πω 5-6 λεπτά..μετα κανά δυο τζουρες και πιπιλισμα ανάλογα το κέφι τους!μαραθώνιος θηλασμος ;I don't know this word!
Αν γευματιζουμε κανονικά 7 φορές ..αν έχουμε ακεφιες πολλές φορές κιναπο λίγο!
Αλλα έχω έντονο let down και καταπίνει γρήγορα ποσότητα και μπουκωνει κι έτσι έχουμε γουλιτσες και χρειαζόμαστε πολυ γκρουκ!

Ελένη μου έχουμε να περάσουμε τέτοιες φάσεις.... Ευτυχώς όλα είναι παροδικα και γρήγορα μεγαλώνουν και μας απασχολούν νέα θέματα!

Πάω να συμμαζεψω και νανι!

Φιλακια σε όλες!

Καληνύχτα !

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι ρε μαρακι μου ειναι οι ορμονες που σε κανουν να νιωθεις ετσι κ γιουβετσι.χαχα.κι εμενα μονο το βραδυ τρωει πολυ ωρα.τη μερα ετσι οπως τα λες.τρεχει τοσο γρηγορα που χορταινει σε εξι εφτα λεπτα.αμα τυχει κ πεταξει τη θηλη μας μουσκεψε...ειδα μια μαμα που θηλαζε στο ιατρειο που καναμε εμβολιο κ μιλαμε καμια σχεση το μωρακι της.ετρωγε κανα μισαωρο...χαζολογαγε κιολας.η μαμα μου ελεγε οτι παντα ετσι..εμενα η μικρη ειναι λαιμαργη
μεχρι κ εμετο εχει κανει απο τη λαιμαργια...χαχα!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!

Ξυπνησαμε όλοι 7 σήμερα!

Τα αγόρια ξανακοιμηθηκαν εμείς οι τσουπρες ξυπνιες!

Δήμητρα χωρίς να κάνω την ειδική....
Νομίζω το οτι έχουμε πολυ γαλα τελικά κάνει κσι πιο αργή την πρόσληψη βάρους!
Κι αυτο γιατί τα μωρα χορταινουν με το πρώτο πιο ελαφρύ απο άποψη λίπους και θερμιδων αλλα φουλ θρεπτικών ουσιών γαλα και δεν προλαβαίνουν να πιουν το υστερογαλα που είναι πιο λιπαρο !
Και με το έντονο κατέβασμα ακούγονται σαν λαιμαργα αλλα ίσως πίνουν έτσι για να προλάβουν να καταπιούν...
Τα κακάκια σας δενειναι κιτρινοπρασινα καμία φορά;

Χιχι κι εμείς ντουζακι με γαλα κάνουμε οποτε αφήνει τη θήλή!Κλεοπατρακια τα μωρα μας!

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια μουυυυ!Εμείς εδώ,ξενυχτάμε με τα δόντια μας,αν και δεν έχω καταλάβει από πού θα βγει το πρώτο,γιατί μου φαίνεται ότι και πάνω και κάτω έχουνε σκληρύνει τα ούλα,λέτε να βγούνε 2????Τι κάνετε?Εγώ κυριακάτικα δουλεύω αλλά δεν παραπονιεμαι!Δουλειά να χουμε,κι ας είμαι μια βδομάδα ξενυχτισμένη!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ρε συ μαρακι μπορει.ναι ετσι ειναι τα κακακια. η γιατρος ομως ειπε οτι χρωματιζονται κι απο τον σιδηρο που πινει κ απο τα λαχανικα που τρωω εγω...παντως το αδειαζει...παω μετα να βγαλω με το θηλαστρο κ βγαινουν πενηντα κ απο τα δυο...τι να πω;θα δειξει!χριστινακι και μαρακι μια γλυκια καλημερα απο την τοσοδουλα!

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσακια μου γεια σας!

Φωτεινη μου, μια χαρα παρεα θα καναμε, μακαρι να εμενα κι εγω Θεσσαλονικη, μ αρεσει πολυ σαν πολη!

Δημητρα περαστικα της τοσοδουλας και ανωδυνα... Περαστικα και σε σας Ειρηνη!

Εμενα τωρα τελευταια μου κανει τα βραδια κατι ξαφνικες γκρινιες, ενω γενικα ειναι ηρεμο μωρο. Δε μπορω να προσδιορισω την αιτια, σαν εκνευρισμος μου φαινεται.

Για τα γευματα που λετε εμεις κανουμε 7 την ημερα, συνηθως ζηταει στο τριωρο και ο θηλασμος διαρκει γυρω στα 15-20 λεπτα. Καπου καπου του δινω κ λιγο συμπληρωμα η οταν ειμαστε εξω η καποια βραδια που φαινεται να μη χορταινει. Δηλαδη αν πουμε οτι κανει χοντρικα 50 γευματα τη βδομαδα, τα 5 ειναι συμπληρωμα, καπως ετσι.

Πρωτο στοχο εχω το εξαμηνο στον ιδιο ρυθμο κ μετα το πρωι-βραδυ ως το χρονο. Θα δουμε. Αληθεια για πειτε εσεις οι πιο εμπειρες, αν περιριστω στο πρωι-βραδυ κ ξεκινησει περιοδος, ξεκιναει και κανονικη ωορρηξια, δηλαδη εχω σοβαρες πιθσνοτητες για εγκυμοσυνη?

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!

Πιάστηκα σήμερα!

Χριστινακι υπομονη!

Δήμητρα..δεν έχει χρ ωστικες το γαλα.. Υπερπαραγωγή έχεις!το σίδηρο ναι αλλα οχι το χρωμα απο τα φαγητά...
Και η Μελίνα μου γι αυτο δεν έβαζε βάρος...
Επειδή όμως χρειάζεται να βγάζεις γαλα με το θηλαστρο αυξανεται περισσότερο το γαλα σου.
Το στήθος πρέπει να παράγει γαλα την ώρα που τρώει το μωρο ..έτσι πρέπει να είναι μαλακό..πρησμενο στήθος σημαίνει ή υπερπαραγωγή ή πρηξιμο των αδενων αν κάνω λάθος ας με διορθώσουν οι πιο ειδικές!γίαυτο έχεις γαλα και μετα το θηλασμο!

Πατριτσια όταν τα γεύματα μειωθούν σεπρωι βράδυ οι ορμονες της περιόδου υπερτερούν απο αυτές του θηλασμου κι έτσι έρχεται συνήθως η περίοδος..εκτός αν ακολουθήσεις ελεύθερο θηλασμο παράλληλα με τα γεύματα!Και τώρα που δεν έχεις περίοδο τυχαίνει σε κάποιες να γινεται ωορηξια..και φυσικά η πιο επικίνδυνη περίοδος είναι απο εδω και πέρα που θα αρχίσουμε να αντικαθιστουμε θηλασμους με γεύματα!ποτε δεν ξέρεις!

Φιλακια σε όλες!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σήμερα που τράβηξα 5-6 φορές;;;; Χα χα! Κάνω απόθεμα! Αύριο πάλι... Ευτυχώς που τυχαίνουν και τα τριήμερα να ενισχύω την τράπεζα! Το θήλαστρο την χαλάει τη σειρά μωρέ! Μόνο το βράδυ είναι καλά που κάνει πολλές ώρες να φάει! Φιλάκια Πάτσι και σε σένα! Ρε Μαρία δε μου κάνει νόημα...Και τους προηγούμενους γιατί έπαιρνε με τα μπούνια; Το ίδιο γάλα! Εννοώ αν της έφταιγε η υπερπαραγωγή δε θα την επηρέαζε και τότε; Ουφφφφφφφφφφφφφ!!!! Φιλάκια ρε Μαράκι!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα!!!! Πώς είστε και πώς περνάτε το τριήμερο; Ελπίζω το μενού να έχει και έστω λίγη ξεκούραση! Εμάς όχι ιδιαίτερη μέχρι στιγμής γιατί το γατί τις τελευταίες νύχτες είναι σε μεγάλα κέφια, ας το πούμε έτσι! Είχαμε και ένα απρόοπτο, την Παρασκευή η Δανάη έβγαλε τον αγκώνα της και παρόλο που γκρίνιαζε όλο το απόγευμα εμείς δεν ήμασταν σίγουροι (οπτικά δε φαινόταν τίποτα) γιατί συχνά λέει ψέμματα ότι χτύπησε. Τελικά το Σάββατο πρωί την πήγα στην παιδίατρο και της το επανέφερε (πάλι καλά αυτή το κατάλαβε από το τηλέφωνο). Έμεινε το κορίτσι μου τόσες ώρες να υποφέρει, αλλά δεν γκρινιάξε τόσο πολύ, η παιδίατρος την χαρακτήρισε "θεριό"! Κατά τ' αλλά κάναμε και τις βόλτες μας όσο αντέξαμε. Είπαμε, το γατί είχε τα κέφια του και ξυπνούσε τακτικότατα μέσα στη νύχτα και εγώ - σας το είπα; - έχω πάθει ψύξη μάλλον στο θώρακα και υποφέρω. Δε μου έφτανε λοιπόν η νύστα, πονάω πολύ για να σηκωθώ από το κρεβάτι, αχ!!! Μάλλον έχουμε φάει πάλι μούντζα οικογενειακώς, γιατί και ο άντρας μου εμφάνισε ένα περίεργο δερματικό και χρειάστηκε να πάει σε εφημερεύον (όλα καλά ευτυχώς, θα το ξεπεράσει με αντιβίωση και αλοιφές). Αυτά!

Στα δικά σας, σας διάβασα πάλι με διακοπές, δηλαδή ήθελα να γράψω αλλά έκλειναν τα μάτια μου από την κούραση. Οπότε μάλλον δε θυμάμαι και πολλά πάλι!

Κλεοπάτρα μου όσο θηλάζεις παράγεται η προλακτίνη (ορμόνη) η οποία όταν ξεπεράσει κάποια τιμή εμποδίζει την ωορρηξία. Κι έτσι, κανονικά με συχνούς θηλασμούς δεν έρχεται περίοδος. Αν όμως μειωθούν οι θηλασμοί, τότε η ορμόνη αυτή πέφτει οπότε αν κατέβει κάτω από το όριο που είπαμε μπορεί πλέον να γίνει ωορρηξία. Και φυσικά συνεπώς να υπάρξει εγκυμοσύνη. Επειδή η προλακτίνη είναι ορμόνη, και όπως όλες οι ορμόνες κάνει σκαμπανεβάσματα, ενδέχεται να πέσει και να γίνει ωορρηξία ακόμα και με πολλούς θηλασμούς ημερησίως. Γι' αυτό και οι γιατροί τονίζουν ότι ο θηλασμός δεν πρέπει να θεωρείται ως μέσο αντισύλληψης. Πολλές γυναίκες την έχουν πατήσει έτσι και έμειναν ξανα έγκυες χωρίς να το έχουν βάλει σκοπό. Εσύ θα το ήθελες και ρωτάς; Όσο για τα μπαράκια, περνάω μια φάση που θέλω να βγω και να κάνω πράγματα όπως πριν τα παιδιά. Αλλά τώρα με το θηλασμό μου είναι αδύνατο γιατί το γατί θηλάζει πολύ συχνά. Αλλά μόλις αραιώσουν οι θηλασμοί θα μπορούσαμε να κανονίζαμε!
Μελινομαρία μου τόσο γρήγορα τρώει και ο μικρός; Εμένα έτσι ήταν η Δανάη (γι' αυτό και συνεχώς έβγαζε γουλιές και ήταν φουλ στους κολικούς από τη λαιμαργία της). Το γατί πάλι καμία σχέση. Πίνει με τις ώρες! Ένα μισάωρο στο νερό, χαχαχα! Αυτό βέβαια είναι πολύ κουραστικό ειδικά τη νύχτα, αλλά τουλάχιστον δεν έχει κολικούς και σπάνια βγάζει γουλιές. Άσχετο, έφαγα και φακές, δε μου έκανε κολικούς αυτή τη φορά ευτυχώς!

Όσο για το χρώμα στα κακά, κι εγώ ξέρω ότι σε περίπτωσή υπερπαραγωγής μπορεί να πρασινισουν, από την άλλη όμως ξέρω ότι συχνά αλλάζουν χρώμα (μικρές διάφορες) και από τις τροφές της μαμάς. Ναι, δεν είναι χρωστικές, είναι κάποιες ουσίες (που έχουν χρώμα) που απ' ότι φαίνεται περνάνε και στο γάλα. Και φυσικά και ο σίδηρος. Μελινομαρία μου μπορεί να μην παίρνει βάρος το παιδί λόγω της υπερπαραγωγής, όπως πολύ σωστά είπες, αλλά μπορεί να μην πάρει γιατί αυτή είναι η φυσική του ανάπτυξη.

Μελινομαρία μου επίσης μπράβο που βρήκατε και νονό. Είδες, όλα καλά θα πάνε!

Χριστινακι τα δόντια μπορεί να ταλαιπωρούν για μήνες το μωράκι δυστυχώς. Αλλά αν δεν δεις πρησμένα ούλα τότε μην περιμένεις άμεσα. Και η δικιά μας πάντως δαγκώνεται αλλά δε θα βγάλει ακόμη.

Μπράβο και για την Εύη μας, σύντομα θα την έχουμε και πάλι στην παρέα μας!

Κορίτσια μέρες τώρα ήθελα να ρωτήσω, άρχισαν να πέφτουν και τα δικά σας μαλλιά ή μόνο εγώ θα είμαι φαλακρή στη βάφτιση της κόρης μου;

Ειρήνη και Δημητρούλα περαστικά σας!!!

Σας φιλώ!!!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σου βρε αλικη που αντεχεις!εμενα το μικρακι μου κοιμηθηκε 10 με 7.ανησυχησα.ρε μηπως γι αυτο δεν παιρνει;η μαμα μου λεει απο το αγχος μου για το γαλα μου θα μου κοπει το γαλα...χαχαχα..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις