Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
57 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 57 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 40]

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τα νεύρα μου...έγραφα τόση ώρα και πάει το μήνυμα..

Καλησπέρα!

Καλη μέρα σήμερα απ´ολες τις απόψεις!

Αλικακι Το γατί με τόσο πάνω σου σε ξέρει και φυσικά θέλει παιχνίδια..εμένα δεν με πιστεύουν που τους λεωμεξεχωριζει..Με τρελανες με τα γλυκα ..χρόνια σας πολλα και πάλι!

Μαρακι έχεις δίκιο ..όταν το παιδι είναι ζωηρό δεν πρέπει να ανησυχούμε και πολυ..
Κι εσένα βιαστικουλα η δικη σου..πιάνεται και κάθεται?
Αφου είναι ζωηρά απο τώρα που να βάλουν δράμι!

Δημητρουλα μου πόσο γεννήθηκε η τοσοδουλα?
Εμείς ανησυχούμε αλλα το συνολικό βάρος μετράει..γύρω στο εξάμηνο πρέπει να διπλασιάσει περίπου το βάρος του...επίσης στον θηλασμο υπάρχει περίπτωση να κάνει κάποια παύση η πρόσληψη βάρους γιατί αν το παιδι είναι προορισμενο να γίνει μικροσωμο πρέπει κάπου να φρενάρει..
Δεν νομιζω επειδή δουλεύεις να χαλάει η ποιότητα του γαλατος..ρωτα κΙ μια σύμβουλο θηλασμου πριν δώσεις
συμπλήρωμα..εγω που δέντρωω κρέας και γαλακτοκομικά και δεν ανησυχώ..
Αφου είναι και μια Χαρά ζωηρή η μικρη κανε ένα δυο μήνες υπομονη..θα μπουν και οι στέρεες..

Για τον βηχα απο μύξες Τον καταλαβάινεις που είναι πιο ξερος και το χρ χρ ακούγεται απο τον οισοφαγο!
Αν είναι υγρος και ο συριγμός ακουγεται απο τα πνευμονια και τότε λέμε έχει πάει πιο κάτω.

Νυσταζω πολυ..πάω για ύπνο!

Α εφτιαξα όπως σας είπα Κυρά Σαρακοστη..ωραία
έγινε..δεν είδα όμως την εκπομπή!Και με χαρτι ωραία είναι ..το νόημα είναι να μετραει το παιδι τις βδομάδες..και να παιξει και λίγο με το ζυμαρι!
Αν το ενδιαφέρουν βέβαια αυτα τα πράγματα..ωραίο είναι να δίνεις τα ερεθίσματα!Τζένη του χρόνου που θα είναι μεγαλύτερος!

Φιλακια καληνύχτα!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσια μιληχσα με συμβουλο κ μου ειπε οτι οντως η κουραση επηρεαζει το γαλα.να ξεκουραζομαι.μου ειπε στην χειροτερη να της προσθετουμε θερμιδες με κατι ειδικα σκευασματα στο γευμα που παιρνει μπουκαλι.επισης μου ειπε οτι αν αρχισω να δινω συμπληρωμα θα μου κοπει το γαλα αλλα μεχρι τους εξι θα φτασω.ελα μου ομως που εγω εβαλα στοχο τον χρονο...θα προσπαθησω να ξεκουραζομαι.μελινομαμα η συμβουλος μου ειπε οτι η κουραση κ το αγχος της δουλειας επηρεαζουν το γαλα γιατι χαλανε την αρμονια των ορμονων.η διατροφη οχι τοσο.φυσικα βεβαια πρεπει να τρωμε σωστα.θελει να ειναι πιτσιποπακι μαλλον.ο πατερας της ειναι δυο μετρα.στα χερια του δειχνει πραγματι τοσοδουλα.την ανησυχησε που επεσε ο ρυθμος τοσο αποτομα.πεφτει ετσι κι αλλιως.απλα μα ακολουθει την καμπυλη θελει.για να δουμε...φιλακια κοριτσακια μου!

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κοριτσια!!Ειμαι μαλλον η πρωτη απο τισ πρωινες???ναι τα καταφεραμε !!!κοιμηθηκαμε κι εμεισ ολο το βραδυ!!!φαγαμε στις 7 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 5 8172 και τωρα ξανακοιμαται!βεβαια η μπεμπα μου ηταν ξυπνια ολη μερα οποτε το βραδυ ξεραθηκε το πουλακι μου!!!! Very Happy Very Happy Very Happy
εδω που τα λεμε δεν θα αντεχα να ειναι ξυπνια και το βραδυ ...ηθελα υπνοοοΜανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 5 850933 !!!!
Δημητα αυτο το αγχος θα μας φαει ολους!!!η μπεμπουλα σου κραταει σιλουετα!
Τρωω αφηνω μπεμπα στην κουνιαδα μου και παω να γυμνασω το κορμι μου Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 5 604962 !!!! φιλακια!!!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα Δημητρες !
Καλημέρα σε όλες!

Δημητρα αλ. Τέλεια που ξεκουραστηκες..

Δημητρουλα μου δεν ήξερα οτι η κούραση και το άγχος φέρνουν τέτοια αποτελέσματα..καλα έκανες και ρωτήσες σύμβουλο!ε τότε πρέπει να ξεκουραστούμενα τρώμε καλα...αλλα γινεται αυτο;Που χρόνος;
Καλο μας κουραγιο!υγεία να έχουν τα μωρακια μας!
Μακάρι να μη χρειαζόταν να δουλεύουμε και να μεγαλωναμε τα παιδάκια μας όπως πρέπει...

Φιλακια πολλα!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημέρα μανούλες,μικράκια..δεν θυμάμαι τι να πρωτοσχολιάσω,οπότε ας ξεκινήσω από αυτά που είναι σχετικά και μ εμάς..το βάρος..σε 3 εβδομάδες η δικιά μου πήρε μόνο 200γρμ,από 6880 πήγε 7080..ζωηρή βέβαια όσο δεν πάει,η γιατρός είπε πως 6μισή-7 μηνών αντιστοιχούν τα σκέρτσα και η δύναμη της..από ομιλία άλλο τίποτα,γαλιάντρα γυναίκα..βέβαια μου είπε για συμπλήρωμα,αλλά έτσι κ αλλιώς που κ που παίρναμε ξένο γαλά..όσο το παλέψω το πάλεψα με τα δεδομένα που είχα..Εμείς ήμασταν 4-5 μέρες στους δικούς μου και με εξαίρεση ένα βράδυ που ήταν τόσο μπουκωμένη η μύτη της που ξυπνούσε ανα μια ώρα και με τρόμαξε λίγο-μια που κατα τον νόμο του μέρφυ μου είχαν τελειώσει οι οροί κ ημουν home alone-`περάσαμε μια χαρά,πολλές βολτούλες.Μαρία κρήτη σοφί καμηλοπάρδαλη πουλάνε στα λητώ από μαγαζιά-νομίζω έχει στο ηράκλειο-και στο σαιτ τους,αν ψάξεις στο γκουγκλ θα το βρείς,15 ευρώ κάνει.Ήξερα κ εγώ πως επηρεάζεται η ποιότητα και η ποσότητα του μητρικού γάλακτος με την κούραση κ την κακή ψυχολογία,αλλά και η παιδίατρος με ρώτησε αν είμαι κουρασμένη ή οτιδήποτε άλλο,για να κρατήσω θηλασμό να επιδιώξω ξεκούραση και ηρεμία.Σόρρυ για το σεντόνι Very Happy φιλιά σε όλες,σίγουρα ξεχνω πολλά Very Happy

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα Φωτεινή...
Έτσι όπως τα λέτε είναι απόλυτα λογικό που ο μπεμπης μου δεν πήρε βάρος...
Άγχος εγω ;γιατί πρωτα ;κυρίως για την αλλεργία,για τη Μελίνα που ζηλεύει; Για τη νονα που δεν μου κάθησε;για τα οικονομικά γενικώς;για το φαγητο που δεν βρίσκω πια τι άλλο να μαγειρεψω ;για τα παιδια που εδω και τεσσερεις βδομάδες είναι με μύξες και ωτιτιδες κα...,έχω κλειστεί και μέσα...
Όλη μέρα τρέχω σαν το Βεγγο..ε μου λύθηκε η απορία..
Φέρτε βαλεριάνες ...να ηρεμισω η αγελάδα... Laughing Μπας και κατεβασω γαλα κατηγορίας Π ( πολυτελείας) ..αν γυρίσω δουλεια θα βγάζω αριανι..
Κι έλεγα στο μωρο απο το αριστερό σοκολατουχο και απο το δεξι άσπρο πλήρες ...τώρα μόνο με 0% λιπαρά!
Καλοκαίρι έρχεται!
Ουφ σας ζαλισα πάλι με το μονόλογο..αλλα καλα που έχω κι εσάς γιατί σε λίγο θα μιλάω μόνο για barbie και θα απανταω με αγκου!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα!τωρα επιβεβαιωθηκαν ολα νομιζω.ειμαστε πολλα θηλαζοντα μωρακια.μαλλον κλαταραμε.η μαιρη;πως να τα πηγαινει αραγε;μιλαμε απο γαλα εχω πιο πολυ απο ποτε.αφου μου περισσευει πια.αρα δικιο εχουν.ξεκουραστειτε για να εχουμε τη φαρμα μας κι αυτο το καλοκαιρι...χαχαχα!μπραβο δημητρα!εκανες την αρχη!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα μανούλες!!!!! Τι κάνετε?
Εμείς πριν λίγο γυρίσαμε απο το γιατρό!
Πήραμε 3 εκ. κ 600 γρ.!!!! 62εκ κ 6700!
Μια χαρά μας βρήκε ο γιατρός. Είπε μόλις κλείσουμε τον 5ο ξεκινάμε κρεμούλες. Ρώτησα κ για το αιμαγγείωμα αν υπάρχει πιθανότητα να αιμοραγήσει κ μου είπε όχι. Μόνο εάν το γρατζουνίσω με κάνει αιχμηρό. Οπότε Δήμητρα, μην ανησυχείς.
Σας αφήνω γιατί περιμένω τη κουμπάρα μου να πιούμε καφέ.
Φιλάκια!!!

Δήμητρα, μην αγχώνεσαι για το βάρος. Αφού είναι ζωηρή μην τη φοβάσαι τη Τοσοδούλα.

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημέρα Δημητρούλα και Μαράκι συντοπίτισσα..Επιβεβαιώθηκε λοιπόν ο κανόνας ξεκούραση και ηρεμία..ζύγισα την μικρή μετά από 5 μέρες στους γονείς μου,όπου ήμουν σχετικά πιο ξεκούραστη και πιο ήρεμη..πήρε 220γρμ,πήγε 7300,άρα απόλυτο confirm πως η σύμβουλος και η ντόκ έχουν δίκιο..εγώ γιατί δεν είμαι τοσο ήρεμη και ξεκούραστη εδώ?ΜΕγάλη ιστορία,αλλά εν συντομία ας πώ όχι τόσο καλή οικογενειακή κατάσταση ή αλλιώς μαντάρα..anyway.. Very Happy αύριο έχω και γυναικόλογο για τεστ Παπ,έπρεπε να έχω πάει αρχές ΜΑρτίου αλλά το αμέλησα..την μικρή αν βρέχει θα την κρατήσει η μάνα μου γιατί η πεθερά θύμωσε και δεν μου μιλάει Laughing Laughing Κ έλεγα γιατί είχα φαγούρα Laughing Επειδή λέει πάω στην μάνα μου καιδεν κουβαλάω το παιδί στο σπίτι τους (έχουν 2 αυτοκίνητα για να έρθουν,και στο σπίτι τους δεμένο μεν ,αλλά ένα άγριο σκυλί που συνέχεια ακουμπά ο πεθερός μου,επίσης ανοίγουν μόνο ξυλόσομπα για οικονομία,με την γνωστή μπόχα ),αλλα και επειδή ξέχασα να την πάρω στην γιορτή της τηλ.(Ευδοκία,πασίγνωστη γιορτή,έπρεπε να κοιτώ το ημερολόγιο)το οτι ξενυχτώ με το θηλασμό και δεν θυμάμαιτι μέρα είναι δεν το σκεφτόμαστε..φέρνει που λέτε φαγητό στον γιόκα της όταν λείπω και πάντα πλεόν μια μερίδα σε όλα Laughing Laughing Αφορμή έψαχνε να αποφύγει τις υποχρεώσεις μιας γιαγιάς,γιατί κοστίζουν κ όσο να ναι το να δώσεις κατι για το εγγόνι σου θα σε καταστρέψει οικονομικά..κ δεν θέλει λέει να συμμετέχει σε έξοδα βάφτισης,μην τυχόν της φύγει κανα ευρώ τρομάρα της Shocked Laughing Laughing Σόρρυ και πάλι για το μακρυνάρι Wink

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα μαι φρεντς

εδω κ ωρες προσπαθω να ετοιμαστω για βολτα αλλα τπτ. ειναι ξυπνιος απο τις 7μιση, μες στη γκρινια κ δε μ'αφηνει να ετοιμαστω. ο καιρος βεβαια ειναι ντεμι αλλα αρχικα θα παω με αμαξι κ μετα αν δω κανα συννεφακι θα παω σε σπιτι που αντι για καφε μαλλον μεσημεριανο θα με τραταρουν.

ελπιζω να μην εχετε θεμα με το βαρος κ να ναι κατι παροδικο. εμεις το αλλο ΣΚ θα δουμε τι καναμε. αν κρινω βεβαια απο το κουβαλημα που πλεον γινεται με δυσκολια μαλλον κατι βαλαμε. απορω παντως πως βαζει με τοσο εμετο.

χθες ξαναπιασαμε το θεμα κυρα σαρακοστη κ το εμπεδωσε οτι δεν εχει στομα γιατι νυστευει(του εξηγησα τι θα πει νηστευω αλλα δεν ξερω αν το θυμαται), εκοψε με ψαλιδι τι πρωτο ποδι κ περιμενουμε το σαββατο για να κοψουμε κ το επομενο. μαλλον το ψαλιδι, που δεν του δινω ποτε, λειτουργησε σαν κινητρο για να θυμαται... προσφατα ανακαλυψαμε οτι του αρεσουν πολυ τα παζλ, μας το επιβεβαιωσε κ η δασκαλα, κ εδω κ μερες κανει αυτα που ειναι για ηλικιες 4+, 5+. χθες του πηρε ο αντρας μου καινουριο με σκουμπι ντου μεγεθους Α4 με 48 κομματια κ μια δυο μαζι, μετα το εκανε μονος του. η δε γλωσσα ροδανι κ ας ειναι κ αγορι. οι κουνιαδες/πεθερικα δικηγορο τον λενε. σταματαω εδω γιατι με επιασε το συνδρομο της κουκουβαγιας

369η δοκιμη να ετοιμαστω για εξω


φιλακια

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.τι κανετε?υπομονη οι θηλαζουσες.ξερω οτι ειναι δυσκολο να ξεκουραστειτε.
φωτεινη γραψτην την πεθερα.εμενα προχτες που ημασταν σαλαμινα ελεγε στον στρατο για τη σαλαμινα και λεει της μαμας σου δεν της αρεσει η σαλαμινα.δεν απαντησα φυσικα εκεινη την ωρα.αλλα τι να μου αρεσει που δεν εχω που να παω το παιδι μου εκει?περα απο το καλοκαιρι που εχει την θαλασσα δεν εχει κουνιες ουτε τιποτα.λογικο ειναι να προτιμω το χωριο μου που μπορω να τους παω στις κουνιες ή και σε καμια φιλη ή ξαδερφη.
τζενη πολλα ποδια κοβεις απο την κυρα σαρακοστη.το σαββατο θα ειναι το 1ο και μεγαλο σαββατο το τελευταιο.εγω μεγαλη τεταρτη το κοβω στον παιδικο που τους το φτιαχνω.

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα Very Happy Very Happy
φτιαχτηκε το λαπτοπ μας-επιτελους-

ειμαστε καλα.ολοι μας.
ο ερωτας εφτασε τα 7,600 και 65εκ υψος. ο γιγαντας μου! φωναζει γαλα και προσπαθει για το ιωαννα.ιω ιω ιω λεει συνεχεια. και η καψουρα καλα κρατει...

ρε σεις τιεχει γινει στο φορουμ?????
πολλα επεισοδια εχασα....
θα σας διαβασω το μεσημερι η το βραδυ.
πολλα πολλα πολλα φιλια σε ολα μας τα μωρα

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας μανουλες πως ειστε?Εγω ψιλοκρυωμενη ...Φωτεινη μην ασχολεισαι με την πεθερα σου,κοιταζε το παιδακι σου κ γραψε την....Αθανασια κ η δικια μου ολη μερα γαλα φωναζει αλλα δεν το πινει...

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαμακα μου έγραψε:καλημερα Very Happy Very Happy
φτιαχτηκε το λαπτοπ μας-επιτελους-

ειμαστε καλα.ολοι μας.
ο ερωτας εφτασε τα 7,600 και 65εκ υψος. ο γιγαντας μου! φωναζει γαλα και προσπαθει για το ιωαννα.ιω ιω ιω λεει συνεχεια. και η καψουρα καλα κρατει...

ρε σεις τιεχει γινει στο φορουμ?????
πολλα επεισοδια εχασα....
θα σας διαβασω το μεσημερι η το βραδυ.
πολλα πολλα πολλα φιλια σε ολα μας τα μωρα
αθανασια καλωςηρθες και παλι.μεγαλο το αντρακι σου.μπορεις και τον σηκωνεις?

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="eirini2"]καλημερα κοριτσια.τι κανετε?υπομονη οι θηλαζουσες.ξερω οτι ειναι δυσκολο να ξεκουραστειτε.
φωτεινη γραψτην την πεθερα.εμενα προχτες που ημασταν σαλαμινα ελεγε στον στρατο για τη σαλαμινα και λεει της μαμας σου δεν της αρεσει η σαλαμινα.δεν απαντησα φυσικα εκεινη την ωρα.αλλα τι να μου αρεσει που δεν εχω που να παω το παιδι μου εκει?περα απο το καλοκαιρι που εχει την θαλασσα δεν εχει κουνιες ουτε τιποτα.λογικο ειναι να προτιμω το χωριο μου που μπορω να τους παω στις κουνιες ή και σε καμια φιλη ή ξαδερφη.
τζενη πολλα ποδια κοβεις απο την κυρα σαρακοστη.το σαββατο θα ειναι το 1ο και μεγαλο σαββατο το τελευταιο.εγω μεγαλη τεταρτη το κοβω στον παιδικο που τους το φτιαχνω.[/quot


Έτσι νομίζω διάβασα. Ένα πόδι κάθε σάββατο μέχρι το πάσχα ξεκινώντας το προηγούμενο. Λάθος θυμάμαι;

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="Jen75"]
eirini2 έγραψε:καλημερα κοριτσια.τι κανετε?υπομονη οι θηλαζουσες.ξερω οτι ειναι δυσκολο να ξεκουραστειτε.
φωτεινη γραψτην την πεθερα.εμενα προχτες που ημασταν σαλαμινα ελεγε στον στρατο για τη σαλαμινα και λεει της μαμας σου δεν της αρεσει η σαλαμινα.δεν απαντησα φυσικα εκεινη την ωρα.αλλα τι να μου αρεσει που δεν εχω που να παω το παιδι μου εκει?περα απο το καλοκαιρι που εχει την θαλασσα δεν εχει κουνιες ουτε τιποτα.λογικο ειναι να προτιμω το χωριο μου που μπορω να τους παω στις κουνιες ή και σε καμια φιλη ή ξαδερφη.
τζενη πολλα ποδια κοβεις απο την κυρα σαρακοστη.το σαββατο θα ειναι το 1ο και μεγαλο σαββατο το τελευταιο.εγω μεγαλη τεταρτη το κοβω στον παιδικο που τους το φτιαχνω.[/quot


Έτσι νομίζω διάβασα. Ένα πόδι κάθε σάββατο μέχρι το πάσχα ξεκινώντας το προηγούμενο. Λάθος θυμάμαι;
μετρησε τα σαββατα μεχρι το πασχα και θα δεις ποσα θα σου βγουν

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamameli έγραψε:Καλημέρα Φωτεινή...
Έτσι όπως τα λέτε είναι απόλυτα λογικό που ο μπεμπης μου δεν πήρε βάρος...
Άγχος εγω ;γιατί πρωτα ;κυρίως για την αλλεργία,για τη Μελίνα που ζηλεύει; Για τη νονα που δεν μου κάθησε;για τα οικονομικά γενικώς;για το φαγητο που δεν βρίσκω πια τι άλλο να μαγειρεψω ;για τα παιδια που εδω και τεσσερεις βδομάδες είναι με μύξες και ωτιτιδες κα...,έχω κλειστεί και μέσα...
Όλη μέρα τρέχω σαν το Βεγγο..ε μου λύθηκε η απορία..
Φέρτε βαλεριάνες ...να ηρεμισω η αγελάδα... Laughing Μπας και κατεβασω γαλα κατηγορίας Π ( πολυτελείας) ..αν γυρίσω δουλεια θα βγάζω αριανι..
Κι έλεγα στο μωρο απο το αριστερό σοκολατουχο και απο το δεξι άσπρο πλήρες ...τώρα μόνο με 0% λιπαρά!
Καλοκαίρι έρχεται!
Ουφ σας ζαλισα πάλι με το μονόλογο..αλλα καλα που έχω κι εσάς γιατί σε λίγο θα μιλάω μόνο για barbie και θα απανταω με αγκου!

xaxaxaxa!!!!!agkou exeis dikio...!!!! Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 5 186253

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια μου!!!!!!!!!!!!!!!!

ξεκιναω

Δημητρά μου ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΜΟΥ!! ΥΠΟΜΟΝΗ σε νιώθω κοριτσι μου πως να αντέξει το γάλα σου... εγώακόμα κρατώ δεν ξέρω για πόσο και εγω για 1 χρόνο λεω. Σηκωνομαι και την νυχτα τωρα με το θήλαστρο γιατι μου τελειώνει η τράπεζα. το δε βράδυ που γυρνάω ειναι σαν πέτρα και βγάζω λιτρα. Εγώ ανησυχούσα που η μπέμπα μου ειναι μεγάλη. Δεν πιστευω σε παχιά ή αδύνατα μωρά. το κάθε παιδάκι ειναι διαφορετικό αν ειναι υγιές κ το βλέπει ο γιατρ΄ς όλα οκ . Αν θες στηριξη ΄'η βοηθεια να μου πεις. Σου στελνω σε μπ το μειλ μου το είχα ξεχασει η γαιδουρα!!!


Και εμεις καλά ειμαστε όλο στις εξοχες τα ΣΚ. το τοπ μοντελ μου ειναι 65 εκ και 6800!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

την σηκωνω ακόμα. αλλά σε λιγο να με δω...

Μελινομαμαά μου εσύ ειδικά μου έχεις λείψει δεν ξέρω γιατί

Αθανασία με ξέχασες ρε φιλενάδα.

πάω να διορθώσω

σας φιλω

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαιηηη Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 5 417472 !
Να είσαι καλα !
μα τι κοριτσαρος είναι η κόρη σου ..φτου φτου μας φάγατε στη στροφη κι ένα μήνα μικρότερες!
Smile
Δήμητρα αγκου αγκουγκου Laughing Ετσι του λέω του μικρού και γελάει και απαντάει κι αυτός!

Αθανασία καλωσηρθες γιατι σε χάσαμε..βρε ο έρωτας μιλάει;
Αυτο το γκαα που το μεταφραζουμε όλες γαλα έχει πολυ γέλιο!
Ελεύθερη κουκουβαγομαμαδομεταφραση είναι!

Τζενακι δίκιο έχει η Ειρήνη ..αφου είναι σαρακοστη δεν θα κόβουμε πόδι πριν μπει..και η σαρακοστη ξεκίνησε την καθαρά δευτέρα!Φυσικά αφου χάρηκε ο μικρός δεν έχει και τόση σημασία..
Ο μπεμπουλης σου πιθανόν βγάζει γιατί τρωει παραπάνω...αφου αναπτύσσεται γρήγορα..
Το χειροτερο είναι το λερωμα..

Ειρήνη ευχαριστουμε για το κουραγιο!
Την πεθερά γραφτην εκει που δεν πιάνει μελάνι Wink

Σήμερα πήγα και αγορα ..ψωνισα στην πριγκηπισσα ρούχα ανοιξιατικα για τη βάφτιση του ανηψιου μας.

Πάλι άρρωστη είναι η Μελίνα ..σιχαθηκα φέτος
ειλικρινά...

Όνειρα γλυκα!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ακουω μυξουλες...καντε μια προσευχη να μην μου ξανακανει ωτιτιδα...σας παρακαλω...μαιη μπραβο λατρεια...εισαι η ηρωιδα μου.κι εγω εχω γαλατακι,δε λεω...για να δουμε τι θα δουμε.λοιπον η δικια μου ειναι59 ποντ.χαχαχα. δικαιως κατεχει το παρατσουκλι...

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κορίτσια.

Περαστικά στα παιδάκια. Δήμητρα εγώ μια προσευχουλα για την τοσοδουλα θα την πω μόλις αφήσω τον μπεμπουλη στο κρεβάτι του.

Μαρία από άπλυτα άλλο τπτ. Βάζω πλ ρούχων καααθε μέρα κ πολλές φορές κ δύο. 30 σαλιαρες εχω κ στις 2 μέρες που βάζω πλ του μωρού είμαι τσίμα τσίμα. Να ναι καλά το στεγνωτηριο που με γλυτώνει από σιδερωμα μωρουδιακων κ η πεθερά που σιδερωνει τα υπόλοιπα.

Αυτα για την ώρα. Φιλάκια

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να 'σαι καλά ρε Τζενάκι!!! Τώρα τις βλέπω κιόλας! Μυξούλες ωραιότατες και απαλό βηχαλάκι... Που τα βρίσκει και τα κολλάει μωρε αυτό το παιδί;;;;;;;;;;;;;;;Καλημέρες σε όλες!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημέρα μανουλίτσες κ μωρούλια Smile Συγχαρητήρια και πάλι στις εργαζόμενες θηλάζουσες,που έχουν στόχο τον χρόνο,καλό κουράγιο κ επιτυχία!Σήμερα γινόμαστε 5 μηνών και πρώτη φορά κοιμήθηκαμε 5μιση ώρες σερί!!!Συγκίνηση βέβαια από την μαμά μια που σαν χτές μου έρχεται η γέννα στο μυαλό,τελικά περνάει γρήγορα ο καιρός Smile Από μπόι 66εκ είμαστε εμείς,μια που είδα πως το είχε η συζήτηση.Συντοπίτισσα υπομονή μωρέ,με τις αρρώστειες,τι άλλο να πω..Από συζητησεις με την κόρη μου άλλο τίποτα,αγκού ααεεαμπεε μπααα μαααα κ πάει λέγοντας..αν με ακούσει κανείς θα πει πάει το έχασε αυτή Very Happy

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!Ακουσα για πλυντηρια και φουντωσα παλι...εγω δεν εχω και στεγνωτηριο Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 5 93981 ...ολο το σπιτι ενα τσιρκο...αφηστε τα....τωΡα ψαχνουμε για κατι μεγαλητερο γιατι εδω δε χωραμε...κοιμη8ηκαμε απο τισ 8 το απογευμα μεχρι τισ 3.30 και μετα αφου φαγαμε μεχρι τισ 8 το πρωι...αλλαξαμε και γαλα πηραμε κανονικο κι οχι για κολικουσ....ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!
Μανουλεσ που θηλαζετε μπραβο σας που αντεχετε.!!!
Α διαβασατε ενα αρ8ρο στο star.gr?? τι λεει ρε παιδιαα θα μας τρελανει??ειναι και γυναικα!!!!Ημαρτον παναγια μου...http://www.star.gr/Pages/e-gnomi.aspx?art=172944&artTitle=dimosios_thilasmos_mia_ieri_stigmi_se_koini_thea&fb_comment_id=fbc_607055515990899_6929229_607143372648780#f5f97e3c7ed836

Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 5 606100 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 5 606100 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 5 966307

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα μανουλες πως ειστε??? Δημητρουλα μακαρι η τοσοδουλα σου να μην ξανακανει ωτιτιδα ...Κι εμενα η δικια μου λιγες μυξουλες τις κατεβαζει αλλα μεχρι εκει προς το παρων κ ευχομαι να μη την πιασει τιποτα αλλο... Κοριτσια εχθες συγκινηθηκα παρα πολυ,ειδα 1 παιδικη μου φιλη απο το δημοτικο να φανταστειτε που ειχα να την δω 15 χρονια ,αυτη ζει στην Αθηνα τωρα ,γεννησαμε κ την ιδια μερα ...Καθομασταν εξω απο της γιαγιας μου κ τα λεγαμε κ μου ηρθε στο μυαλο την τελευταια φορα που καναμε παρεα οτι καθομασταν στο ιδιο σημειο κ παιζαμε με τις κουκλες μας κ τωρα ειμασταν εκει με τα μωρα μας...Πως περνανε τα χρονια....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις