Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
60 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 60 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 40]

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
roulakriti έγραψε:Καλημερααα μανουλες και μπεμπακιαα... τι κανετε..???

Για δοντακια διαβασα... κι εγω εδω και μερες βλεπω ενα μικρο ασπρο σιμαδακι στα κατω ουλα του μπεμπη μου, χτες εβαλα το δαχτυλο μου και σ αυτο το σημειο ειναι πιο σκληρο, λετε να ειναι δοντακι..?? Rolling Eyes Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 2 911307

Σε 4 μερες κλεινουμε τον 4ο....κι απ τον αλλο μηνα μαλλον αρχηζουμε κρεμουλες κι εμεις απ οτι ειπε ο παιδιατρος...τι τους δινουμε για πρωτη φορα??? (ασχετη μανα)!!! Του δινω υποαλλεργικο γαλα...παιζει ρολο για τις κρεμες αυτο????

και κατι αλλο....καπου διαβασα οτι απαγορευεται να φτιαχνουμε το γαλα με εμφιαλομενο νερο, υσχιει..??? ανχοθηκα...τοσους μηνες ετσι του το φτιαχνω γιατι το νερο της βρυσης δεν πινετε...!!!

ΚΑΙ...κατω απ το πιγουνι εχει βγαλει μικρα σπιρακια, τι να του βαλω να φυγουνε?? καμια ιδια??!!!!
ρουλα για το εμφιαλωμενο θυμαμαι η παιδιατρος μου ειχε πει ακομη οταν ο στρατος ηταν μωρο αν φευγαμε εκτος αθηνας να του βραζουμε νερο εμφιαλωμενο γιατι μπορει να μην ειναι καλο το νερο εκει που θα παμε.αρκει να ειναι χαμηλο σε νατριο.για τα σπυρακια δεν μπορω να σε βοηθησω.

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σ' ευχαριστω Ειρηνη.... Very Happy Very Happy
7.3 γραφει πανω στο μπουκαλι για το νατριο...!!!

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλησπέρα από μένα κ την Ζωούλα μου-είναι στην αγκαλιά μου κ χαζεύει το netbook Smile Είμαστε από χτες στους γονείς μου,καθότι σήμερα έχουμε παιδίατρο κ τσίμπ..κατα τα άλλα μια χαρά,κάναμε ψώνια από τζάμπο,καλοκαιρινά κ διάφορα άλλα,πήραμε και την Σοφί την καμηλοπάρδαλη που μας άρεσε πάρα πολύ κ την έχουμε συνέχεια στα χέρια κ στο στόμα.Ολύμπια με το καλό κ χωρίς πόνο και τα άλλα,κ στην δικιά μου έσκασε δοντάκι,το πήρα χαμπάρι πριν λίγο που με δάγκωσε πιο δυνατά κ έψαξα μετα Very Happy Μαριά μελι,μακαρί να μην είναι τίποτα κ να πάρει ο μικρούλης το βάρος του μέτα.Ειρήνη καλά να περάσετε.Αλίκη happy b-day κ από εδώ Smile Αυτά θυμάμαι,σι γιου μετα την παιδίατρο Laughing

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Fotini77 έγραψε:Kαλησπέρα από μένα κ την Ζωούλα μου-είναι στην αγκαλιά μου κ χαζεύει το netbook Smile Είμαστε από χτες στους γονείς μου,καθότι σήμερα έχουμε παιδίατρο κ τσίμπ..κατα τα άλλα μια χαρά,κάναμε ψώνια από τζάμπο,καλοκαιρινά κ διάφορα άλλα,πήραμε και την Σοφί την καμηλοπάρδαλη που μας άρεσε πάρα πολύ κ την έχουμε συνέχεια στα χέρια κ στο στόμα.Ολύμπια με το καλό κ χωρίς πόνο και τα άλλα,κ στην δικιά μου έσκασε δοντάκι,το πήρα χαμπάρι πριν λίγο που με δάγκωσε πιο δυνατά κ έψαξα μετα Very Happy Μαριά μελι,μακαρί να μην είναι τίποτα κ να πάρει ο μικρούλης το βάρος του μέτα.Ειρήνη καλά να περάσετε.Αλίκη happy b-day κ από εδώ Smile Αυτά θυμάμαι,σι γιου μετα την παιδίατρο Laughing
φωτεινη με το καλο κι εσεις με τα δοντακια.περιμενουμε νεα απο τον παιδιατρο για την ζωουλα.

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
roulakriti έγραψε:Καλημερααα μανουλες και μπεμπακιαα... τι κανετε..???

Για δοντακια διαβασα... κι εγω εδω και μερες βλεπω ενα μικρο ασπρο σιμαδακι στα κατω ουλα του μπεμπη μου, χτες εβαλα το δαχτυλο μου και σ αυτο το σημειο ειναι πιο σκληρο, λετε να ειναι δοντακι..?? Rolling Eyes Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 2 911307

Σε 4 μερες κλεινουμε τον 4ο....κι απ τον αλλο μηνα μαλλον αρχηζουμε κρεμουλες κι εμεις απ οτι ειπε ο παιδιατρος...τι τους δινουμε για πρωτη φορα??? (ασχετη μανα)!!! Του δινω υποαλλεργικο γαλα...παιζει ρολο για τις κρεμες αυτο????

και κατι αλλο....καπου διαβασα οτι απαγορευεται να φτιαχνουμε το γαλα με εμφιαλομενο νερο, υσχιει..??? ανχοθηκα...τοσους μηνες ετσι του το φτιαχνω γιατι το νερο της βρυσης δεν πινετε...!!!

ΚΑΙ...κατω απ το πιγουνι εχει βγαλει μικρα σπιρακια, τι να του βαλω να φυγουνε?? καμια ιδια??!!!!

Ρούλα τι κάνεις? Καλέ τι κουκλί είναι αυτό? Θες να συμπεθεριάσουμε? Κ η δικιά μου είχε βγάλει κάτι κοκκινίλες σαν σπυράκια ψιλά ψιλά, κ υπέθεσα οτι ήταν από τον ιδρώτα ή τη σαλιάρα ή το γάλα που βγάζει. Σε 2 μέρες φύγανε από μόνα τους.

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα μανουλες!!! Τικανετε?? Εμεις ειμαστε καλα...αν εξαιρεσουμε κατι που με ε ει αγχωσει πολυ...!!! Εχει φτιαξει πολυ ο.υπνος της....ψς εκ θαυματος κιμαται πολυ...κ μεσα στη μερα κ αρκετες ωρες το.βραδυ....δλδ αλλο.παιδι σε σχεση με αυτο.που ηταν μεχρι τωρα!!!!!!! Εχει ηρεμησει πολυ....ενταξει κανει τις γκρινιες της....αλλα πολυ νορμαλ!!! Δοξα το θεο!!!
Αυτο που με εχει βοφισει πολυ βρε κοριτσια ειναι ενα αιμαγγιωμα που εβγαλε ξαφνικα η μικρουλινα μου στην πλατη......ενω δεν ειχε τιποτα...ξαφνικα βλεπω σαν κεφαλι καρφιτσας ενα σημαδακι....σιφα σιγα μεγαλωνε κ τωρα εχει φτασει να ειναι σαν λιγο μεγαλυτερο απο φακη.....ο παιδιατρος ειπε οτι προς το παρον δεν κανουμε τιποτα...μπορει να γινει τεραστιο....αλλα μπορει κ να αποροφηθει τελειως απο μονο του......αλλα αααν τυχον ανοιξει κ αρχισει να τρεχει αιμα....πρεπει αμεσως να γινει μικροεπεμβαση απο.παιδοχειρουργο.....τρεμω κ μονο που το σκεφτομαι!!!!! Δεν θελω να σκεφτομαι το.παιδακι μου σε χειρουργεια....ουτε απεξω!!!!!! Εχω στεναχωρηθει απιστευτα πολυ.....
Ελπιζω ολες να ειστε καλα....δεν εχω προλαβει να διαβασω νεα σας....φιλια πολλα σε ολες...

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα κοριτσια μου μεγια το θεματακι μας.....τι κανετε??εμεις ειμαστε καλα μεγαλωνουμε και καθε μερα μας κανει και κατι κανουργιο ...και εμας εχει στρωσει με τον υπνο αρκετα ....οποτε ξεκουραζεται και η μαμα οταν προλαβαινει.... Very Happy Very Happy Very Happy εσεις ολα καλα??

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!

Τι κάνετε;
Εμείς δεν κάναμε πυρετο απο το εμβολιο...λίγη υπνηλια είχαμε μόνο..αν ο μικρός είχε ιωσουλα δεν θα κάναμε..
Η Μελίνα έκανε 4η δόση του πρώτου της εμβολίου αντιτετανικο κτλ..και δεν έπαιζε τόσο ρόλο..δεν είχε και πυρετο!
Άντε μπράβο και στην δικιά σου Φωτεινή που έβγαλε δοντακι..

Ρούλα μουεμεις που έχουμε αλλεργία ξεκινάμε με φυσικές τροφές φρούτα λαχανικά και μετα θα βάλουμε υποαλλεργικη κρεμουλα..ο κάθε γιατρός λέει τα δικα του και ακολουθείς του δικού σου..
Όσο για τα σπυρακια δεν ξέρω αν είναι απο την πιπιλαεχει η Φρεζυντερμ μια γίαυτο τον σκοπό δεν την έχω δοκιμάσει όμως!Κανε κι ένα τηλ.το γιατρο σου!

Ευχαριστ´ω για το κουραγιο..απο τη στιγμη που έχουμε αλλεργία και την αντιμετωπισω σίγουρα δεν είναι απο αυτο που δεν έβαλε..είναι αγοράκι δύσκολα ουρολοιμωξη..μου είπε οτι τυχαίνει να κάνει κοιλιά το βάρος και οτι θα περιμένουμε..

Βαρβάρα μην ανησυχείς χωρίς λόγο..μπορει να το αποροφησει..αν χρειαστεί επέμβαση μπορει να γίνει κάτι τοπικά.αλλα μη το σκέφτεσαι ..περιμενε λίγο και βλέπεις!

Αύριο κάλεσα δυο φίλες μου με τα κοριτσάκια τους να παίξουν με τη Μελίνα και τις είπα να τις φέρουν ντυμένες καρναβαλακια..θα τις βάλω να χορέψουν ,να διασκεδάσουν και λίγο..φέτος δεν θα πάμε καρναβάλι Ξάνθης όπως πάντα ..έτσι έχω ετοιμασίες!θα ερθειμκαι η μαμα μου να αναλαμβάνει όταν θηλαζω ή θέλω να κάνω κάτι!
ΟΚαιρος χάλασε πολυ έβγαλε παγωνιά!

Ζωουλα να μου φιλησεις την πονηροφατσα!
ΚΑι όλες τα παιδάκια σας ..όχι οτι κάνετε και τιποτ´αλλο φαντάζομαι!

Φιλακια πολλα!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα μανούλες και μωράκια!!! Τι κάνετε; Εμείς σήμερα είχαμε γενέθλιά (η μικρή τα 4α μηνογενέθλια κι εγώ τα κανονικά) οπότε το γιορτάσαμε.. πηγαίνοντας παιδίατρο για μετρήσεις και εμβόλιο! Αχαχαχ, καλό εεε; Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ κι από εδώ για τις ευχές σας!!! Λοιπόν, στην παιδίατρο κάναμε τρελά γέλια και χαρές, μέχρι την ώρα που ήταν τα εμβόλια. Το πόσιμο δε μας άρεσε (δεν είμαστε του γλυκού κατά την παιδίατρο, βέβαια έτσι ήταν και η Δανάη τότε) και όταν κάναμε και το τσιμπ, ε αυτό ήταν, έφτασε ο κόμπος στο χτένι! Αρχίσαμε το μοιρολόι και μετά όλο γκρίνια. Τεσπα, πάει κι αυτό!

Μελινομαρία όπως είπες κι εσύ, το ότι δεν πήρε βάρος σε 15 μέρες δε λέει τίποτα και κακώς σε αγχωσε ο γιατρός. Κανονικά λένε πρέπει να ζυγίζονται μια φορά το μήνα γιατί μπορεί να το πάρουν όλο μαζεμένα. Οπότε μην ανησυχείς προς το παρόν. Το σημαντικό είναι ότι ψήλωσε, άρα αναπτύχθηκε. Εμάς πήρε μόνο ένα ποντάκι και μισό κιλό. Ελπίζω την επόμενη φορά να πάρει και μπόι.
Όσο για τη γλώσσα της Δανάης, δε συμμαζεύεται! Στο ίδιο κλαμπ με τη Μελίνα! Εδώ και λίγες μέρες ο,τι κι αν της πούμε μας απαντάει "εεεεελα τώρα.." Ειρήνη μου τα κορίτσια μου φαίνονται πιο ξεπεταγμένα σε κάτι τέτοια! Μια χαρά εσύ! Εγώ που έχω 2 κοινώς την πάτησα, χιχιχι!

Δοντάκια διαβάζω ότι σκασανε; Ολυμπία, Φωτεινή και Ρούλα μπράβο στα μωράκια σας! Εμείς αργούμε ακόμα. Άλλωστε και η Δανάη έβγαλε τα πρώτα της όταν έγινε 9 μηνών!
Φαγητό εμείς στους 6 μήνες. Το έχω ξαναγράψει αν δεν κάνω λάθος. Και δε βιάζομαι καθόλου!
Τζενάκι (και όλες οι θηλάζουσες μανούλες) μη σκας για την άποψη της κοπέλας αλλά και του βλάκα που συγκρίνει το θηλασμό με το κατούρημα. Νομίζω αυτές οι απόψεις προδίδουν προσωπικά κόμπλεξ. Κι εγώ θεωρώ το θηλασμό προσωπική στιγμή αλλά αυτό δε με εμποδίζει να τον κάνω δημόσια. Από τη στιγμή που δε βγάζω το βυζί σε δημόσια θέα αλλά το καλύπτω πάντα με το σλινγκ ή ένα πανάκι θεωρώ ότι δεν πέφτει σε κανέναν λόγος για το τι κάνω.
Μαρία μου λογικά θα έγινες νονά! Πάντα άξια και να σου ζήσει το βαφτιστήρι!

Αναστασία μου θα μας λείψεις! Εγώ θα περιμένω τη στιγμή που θα ξαναμπεις για να μας γράψεις ότι είσαι πάλι έγκυος και θα δεις ότι αυτή τη φορά όλα θα πάνε καλά! Σε αγαπάμε!

Κι επειδή διάβασα όλα τα σχόλια με διαλείματα, ομολογώ ότι ενώ ήθελα να γράψω πολλά, τώρα δε θυμάμαι τπτ, οπότε θα αρκεστώ στο να ευχηθώ καλορίζικο το νέο μας θεματάκι!!!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα μανούλες!
Να χαρώ εγώ τα μικρά μας που αρχισαν να βγάζουν δοντάκια!!!! Μπράβο τους!

Μελινομαρία, είδες που στο πα για το βάρος, μην ανησυχείς.

Βαρβάρα, κ η δικιά μου έχει ενα αιμαγγείωμα στο τριχωτό της κεφαλής, κ άλλο ένα στο λαιμό, αλλά δεν μας είπε ποτέ ο παιδίατρος οτι μπορεί να αιμοραγήσει. Διάβασε κ αυτό

http://www.vita.gr/html/ent/589/ent.1589.asp

Ζωούλα, χαίρομαι που κοιμάστε σιγά σιγά. Αντε, κ στα δικά μας!!!!! Laughing Laughing Laughing

Αλίκη κ η μπουμπού μου τις τελευταιες 2 μετρήσεις, πήρε από 1 εκατοστό το μήνα. Χθες δεν κατάφερα να την πάω για εμβόλιο, θα πάμε την Τετάρτη...κλαίει επιστρέφω

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αχ, θα με τρελάνει η κόρη μου με αυτά τα νάζια που κάνει!!!

Δεν θυμάμαι τι άλλο ήθελα να γράψω.
Αθανασία-Μαρκέλλα που είστε?????!!!!

Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 2 417472

mama konstantinoy!!


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα κοριτσάρες!!Δοξα τον Θεό κοιμηθηκαμε καλα και σημερα!!
Σημερα θα κανω λιγες δουλιτσες καθως αυριο και μεθαυριο εχει βολτουλες..θα παμε και στο χωριο!!!ολα κυλανε ηρεμα...αααα σημερα μπορει να παω και στο γηπεδο μια βολτα(δεν ξερω αν σας το ειπα ο αντρας μου παιζει μπαλα)και αν ειναι καλος ο καιρος θα παω μια βολτα να τον δω...!!!καλο τριημερο να εχουμε!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!!

Αχ βρε γατί!πλανταξε η καημενουλα...έτσι και ο δικός μου μια Χαρά που ξεγυμνωθηκε σου λέει μπάνιο πάλι τι τυχερός...και στο τέλος έφυγε με την πίκρα!
Η Δαναη φαίνεται παιδι μου ..κόβει το μάτι..
Σήμερα που θα έχουμε μάσκε πάρτυ θα γεμισει κοριτσάκια το σπίτι..ξύπνησε 6 η ώρα και μου είπε μαμα είμαι καενθουσιασμενη!κοιμησου της λέω γιατί το απόγευμα θα είσαι κατακουρασμενη όμως...ευτυχώς κοιμηθηκε ως τις 9!
Πήγαν να ψωνίσουν τώρα και ο μπεμπουλης κοιμάται!

Τι πλάκα έχει ..του στεγνωνω τη μασχαλη με το πιστολακι και γελάει!!!

Ολύμπια πες του να βάλει ένα γκολ που έβγαλε δοντι ο μικρός!

Έξω έχει χειμώνα παγωνιά αλλα ήλιο!

Ελένη μου ρουφηξε τα μαγουλακια της κι απο μένα!
Εμάς σε σαράντα μέρες έβαλε 300 γραμμάρια και 3 πόντους απλά πήγαμε και πριν δεκαπέντε μέρες που ήταν αρρωστα κι έτσι είχαμε δείγμα απο τα μισά του μήνα!

Είναι υπερκινητικο και αυτο μου το παιδι..
Και νευρικό...άμα θέλει κάτι τσιριζει που πονάνε τα αυτιά μου!κατα τ´αλλα χαμογελαστό και παιχνιδιαρικο και μπλα μπλα μπλα ...μπορει κάποιος να μου κλείσει το στόμα....

Άντε να κάνω καμία δουλεια πουβθελω και πάρτυ με μωρο τώρα...λες και θ μου δώσουν βραβείο ...μια μουντζα και ´´καλα να παθεις´´ όπως λέει και η Μελίνα!

Φιλια!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Α και αν κάποια ενδιαφέρεται μπήκα στο σάιτ της μίνι ραξεφσκι και στις προσφορές έχει βαπτιστικα ρουχακια με 35 και 50 ευρω κυρίως χειμωνιάτικα φθινοπωρινα.. Αξίζει μια ματια!

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ ΚΟΣΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!Χρονια πολλα στα μπεμπακια που κλεισανε 4 μηνες!!!! Very Happy Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 2 215994 Εμάς η μπουμπού τώρα λίγο κοιμήθηκε και είπα να μπω να σας πω μια καλημέρα!Συνεχίζω τις δουλειές γιατί η κοπέλα που καθαρίζει δε θα έρθει για 3 βδομάδες και λείπει και η πεθερά μου,άντε να δω πώς θα την παλέψω με το σπίτι.....Διαβάζω και τα νέα σας από το Νο2 ακόμα Very Happy αγκομαχώ αλλά θα σας διαβάσω όλες που να πάρει!!!! Razz

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα στα γρήγορα! Εμείς σήμερα το απόγευμα θα πάμε στους γονείς μου να γιορτάσουμε τα δικά μου χτεσινά γενέθλια και του μπαμπά μου τα αυριανά. Οπότε έχει να πέσει πολύ γλυκό!!!

Ολυμπία μου καλά να περάσετε αν πάτε. Αν και δεν ξέρω για εκεί, εδώ πάντως έχει κρύο και λίγο πριν ψιχάλισε κιόλας!

Μελινομαρία μου έχετε πάρτυ σήμερα; Πωπω, χαρά στο κουράγιο σου! Αν και σίγουρα θα διασκεδάσουν πολύ τα κορίτσια! Ξέχασα να σε ρωτήσω για τη μασχάλη, πώς το έπαθε; Περαστικά του μωρέ, να ταλαιπωρείται κι άλλο, δεν του έφταναν οι αλλεργίες! Χαχα, και το γατί μπάνιο νόμιζε ότι θα έκανε και χάρηκε! Κι όσο για τα κορίτσια μας.. Εγώ το είπα, είναι όλες τους τσαούσες κι εμείς απλά την πατήσαμε!!! Αν βγει και το γατί τέτοιο θα καλοπεράσω!

Ελένη μου δώσε ένα φιλάκι στα μαγουλίνια της μικρής!!!!!

Χριστινάκι μου κουράγιο με τις δουλειές και να θυμάσαι δεν τελειώνουν ποτέ! Όσο για το διάβασμα, τα δικά μου ποστ δε χρειάζεται να τα διαβάζεις ολόκληρα, μην κανείς τον ήρωα, χιχιχι!

Τελικά δεν έχουμε κανένα νέο από Μαρκέλλα και Αθανασία, γιατί χάθηκαν εννοώ..;


Σας φιλώ, να περάσετε όμορφα!!!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρες κι από μας!!! Το κορίτσι μου έχει ένα στανταράκι οχτάωρο το βράδυ! Απίστευτο μου φαίνεται! Μελινομαμά κι εγώ αγχώνομαι που θα ζυγιστούμε την Τρίτη. Ελπίζω να έχει πάρει βάρος γιατί και ταλαιπωρήθηκε πολύ με τις αντιβιώσεις και μου κάνει και το οχτάωρο το βράδυ και πολύ περίεργη είμαι να δω τι έχουμε κάνει με το σούπερ μαμαδογαλατάκι!!! Χαχααχα! Δε θυμάμαι και πολλά να σχολιάσω... Φιλάκια στα μπεμπάκια και στις γλυκιές μανούλες!

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Elenisig έγραψε:

Ρούλα τι κάνεις? Καλέ τι κουκλί είναι αυτό? Θες να συμπεθεριάσουμε? Κ η δικιά μου είχε βγάλει κάτι κοκκινίλες σαν σπυράκια ψιλά ψιλά, κ υπέθεσα οτι ήταν από τον ιδρώτα ή τη σαλιάρα ή το γάλα που βγάζει. Σε 2 μέρες φύγανε από μόνα τους.

Γειαα σου Ελενη... καλα λεω, παλευω τον γκρινιαρη μου ολη μερα Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 2 911307
Λες να συμπεθεριασουμε??? χαχα Μου τον εχουν ζητησει κι αλλες..θα δείξει...χαχα!!!
Κι εγω λεω πως ειναι απ το γαλα...σημερα σαν να λιγανανε!!!

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="mamameli"]

Ρούλα μουεμεις που έχουμε αλλεργία ξεκινάμε με φυσικές τροφές φρούτα λαχανικά και μετα θα βάλουμε υποαλλεργικη κρεμουλα..ο κάθε γιατρός λέει τα δικα του και ακολουθείς του δικού σου..
Όσο για τα σπυρακια δεν ξέρω αν είναι απο την πιπιλαεχει η Φρεζυντερμ μια γίαυτο τον σκοπό δεν την έχω δοκιμάσει όμως!Κανε κι ένα τηλ.το γιατρο σου!

Αρχες του Απριλη ειναι να παμε στον παιδιατρο για εμβολιο και τοτε θα μου πει με τι θα ξεκινησουμε...για να δουμε!!! Σημερα σαν να εχουνε φυγει καπως τα σπυρακια...ολα καλα!!! Πιπιλα δυστυχως δεν πιανει... Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 2 654655 αλλιως θα ηταν πιο ηρεμος πιστευω!!!!

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σας μανουλες!!καλοριζικο τα θεματακι!διαβασα για δοντακι στην αρχη και χαιρομαι που μεγαλωνουν τα μπεμπακια μας!!εμεισ αυτες τισ μερες εχουμε τρελη εμμονη με τα χερια!!και οτι αλλα χερια βλεπει τα πιανει ξανα και ξανα!!
Α καναμε και εμεισ εμβολιο!το κοριτσι μου δεν εκλαψε κα8ολου!!μονο στο τσιπ!
ΕΡΩΤΗΣΗ:υπαρχει περιπτωση να κανει πυρετο και μετα το 1ο 24ωρο??

ΑΑ!!Κλεισαμε και βαφτιστικα!!!!ειμαι καταεν8ουσιασμενη!κατεβηκαμε θεσσαλονικη και καναμε και μερικα ψωνια!!!ποσο σας ζηλευω εσας που ειστε εκει!!!εβρεχε ομως και εκανε και εναν τρελο αερα!!!τεσπα!!!ειναι ολα τελεια!!!η νονα μας μας πηρε τα καλητερα!!
Επισης ενα μπραβο στις μανουλες που συγκεντρωθηκαν για το δημοσιο θηλασμο?πηγε καποια απο εσας να μας μεταφερει το κλιμα??

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπερα μανουλες και μωρακια... τι κανετε???

Εχω μια απορια παλι σε σχεση με την βαφτιση... εγω δεν εχω κανει γαμο...μπορω να κανω την βαφτιση του μπεμπη η πρεπει να παντρευτω κιολας..??? Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 2 911307

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσια οι τροφες που τρωμε χρωματιζουν τα κακα των παιδιων μας;εφαγα μπαμιες κ βγηκαν πρασινα...τυχαιο η οντως;δεν ειχα ξαναφαει μπαμιες γιατι φοβομουν μην την πειραξουν.δεν την πειραξαν αλλα πρασινα κακα;για πειτε οι θηλαζουσες...

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα μανούλες!!!! Τι κάνετε?

Μελινομαρία, πώς πάει το πάρτυ? Νευρικιά είναι κ η δικιά μου. Σκέψου οτι όση ώρα τρώει κουνάει χέρια πόδια, δεν ησυχάζει! Smile

Ολυμπία, τι θέση πέζει ο άντρας σου? Να βάλει κανα γκόλ για το δόντι που είπε κ η Μαρία!

Γεια σου Χριστινάκι! Εχεις κ μεγάλο σπίτι εσύ! Κουράγιο! (Βάλε κ τον άντρα να κάνει καμιά δουλειά! )

Αλικάκι, να χαίρεσαι τον μπαμπάκα σου! Καλά να περάσετε!

Δήμητρα να μου φιλήσεις τη Τοσοδούλα!!! Κ ε΄γω προχθές έφαγα σπανάκι κ ήταν πράσινα. Δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο. Την μεθεπόμενη πάντως μέρα, ήταν κ πάλι μουσταρδί..

Ρουλα, εμείς έχουμε κ προίκα! Ελιές στο χωριό!!!!! Να δεις που δεν είναι τίποτα τα σπυράκια, θα φύγουν. Αλλιώς από βδομάδα πάρε το γιατρό.
Δεν ξέρω αν πρέπει να είσαι παντρεμένη για να κάνεις βάφτιση. Δεν νομίζω. Αλλιώς πως βαφτίζουν κάποιοι που απλά ζουν μαζί, π.χ κάποιοι διάσημοι.

Δήμητρα, εμένα ο γιατρός μου χε πει οτι τα 2 πρώτα 24ωρα ίσως κάνει πυρετό. Μέχρι τώρα δεν έχει κάνει σε κανένα.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
παλι δε θυμαμαι τπτ
ρουλα μια φιλη βαφτισε χωρις να ειναι παντρεμενη εδω θεσ/νικη αλλα ισως καποιος παππας να σου κανει νερα. η ιδια αλλαξε εκκλησια κ παππα γιατι ο πρωτος δε δεχοταν να γινει νονα φιλη της που δεν ηταν παντρεμενη, ακουσον ακουσον...
μολις καθαρισα τη μπανιερα με μισο μπουκαλι χλωρινη, την κανω για την πεθερα μεχρι να ξεβρωμισει
σι γιου λειτερ

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αρα δεν ειναι τυχαιο...μπαμιες κιολας.πιο δυσπεπτο δεν εχει.κυκλοφορω με μασκα.ισα ισα μια ενοχληση στον λαιμο αλλα δεν το διακινδυνευω.εχει περασει πολλα η τοσοδουλα μας...σας στελνουμε πολλα φιλια!μελινομαμα,αλικη,τζενη,ειρηνη Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 2 417472

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις