Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
63 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 63 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 23 από 40]

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να μαι και γωωωωωωωωωω
ειναι τοσος ο καιρος που ειμαι "οφ λαιν¨που δεν ξερω τι να πρωτοπω.
ας πω αρχικα οτι εχω διαβασει τα παντα ολον αυτον τον καιρο. οποτε εβρισκα χρονο εμπαινα βραδακια απο το κινητο και διαβαζα οποτε δεν εχω χασει ουτε μια τελεια απο οσα εχετε γραψει. αντιλαμβανεστε βεβαια οτι δεν θυμαμαι και πολλα ή μαλλον θυμαμαι αλλα δεν μπορω να τα βαλω σε σειρα.
ελπιζω πως σιγα σιγα θα μπορεσω να επανελθω στους ρυθμους μου.
μου λειψατε πολυ παρεακι μου. Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 23 534787

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλώς τη Μαρκελλα με τα κουκλάκια της!!!
Άντε βρε παιδι μου...μας ελειψες!

Αφου ξέρεις τα νέα μας περιμένουμε κι εμείς τα δικα σου!

ΦιλακιαΠολλα!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamameli έγραψε:Καλώς τη Μαρκελλα με τα κουκλάκια της!!!
Άντε βρε παιδι μου...μας ελειψες!

Αφου ξέρεις τα νέα μας περιμένουμε κι εμείς τα δικα σου!

ΦιλακιαΠολλα!

γεια σου βρε Μαρακι. εσυ εισα περασες ενα θεμα με τη μεση σου.... εισαι καλυτερα τωρα ε? και κατι θυμαμαι για βαφτισια? καποιο ανηψι? τα μικρα σου πως ειναι? ο γιος κουκλος!!!!!! και η Μελινουλα φυσικα αλλα το μπεμπακι ειδα τωρα στην καινουρια φωτο και ενθουσιαστηκα.

εγω περασα διαφορα. και περναω. τα εχω παιξει απο την κουραση. 1η Μαρτιου χειρουργηθηκε η μαμα μου. εκτοτε η καημενουλα ειναι στο "off". Ακομα δεν χρησιμοποιει το δεξι της χερι παρα μονο πολυ λιγο. αυτο αυτοματως σημαινει ΔΥΟ ΣΠΙΤΙΑ η Μαρκελλιτσα σαν το Βεγγο πανω κατω ολη μερα. Μεσα σε αυτο το διαστημα επισης αρπαξε ο μπαμπας ενα βαρυ κρυωμα που τον εριξε 20 μερες σχεδον στο κρεβατι. Ευτυχως τωρα ειναι καλα γιατι και εκεινος βοηθαει πολυ οποτε λασκαρω λιγο και εγω. Μου δοθηκε η ευκαιρια και δουλεψα για 2 βδομαδες περιπου και εβγαλα ενα φραγκο (τη δεη μου) αλλα ελλειπα απο τις 8 το πρωι ως τις 7 το απογευμα και μετα παλι τρεξιμο στα σπιτια. την περασμενη βδομαδα μου εκανε η Ευη εναν βαρβατο πυρετο για 2 μερες (μεχρι 39,6). μολις εγινε καλα, την τελευταια μερα που δουλευα, με πηγε ο αντρας μου στη δουλεια και φευγοντας επεσε με το μηχανακι. ευτυχως δεν χτυπησε σοβαρα, αλλα ποναει ακομα ο καημενουλης. και αμεσως μετα απο αυτο αρχισε ο μπεμπης..... ατελειωτη γκρινια, να δειχνει οτι ποναει αλλα να μην μπορουμε να καταλαβουμε που και γιατι. να τον ακουμπας και να ζεματαει αλλα να μην εχει πυρετο(??????). να κανω χιλιομετρα αγκαλιτσα ολη νυχτα. και ο Μιχαλης να μην μπορει να βοηθησει και πολυ γιατι κουτσαινει και πονανε και τα χερια του. ειμαι αυπνη τρια 24ωρα. σημερα ειναι καλυτερα ο μικρος, υγιεστατος, αλλα θελει συνεχεια αγκαλιες, του καλοαρεσε. αυριο μαλλον θα κανουμε το 3ο μας τσιμπι.
Ααααααα και η Ευη εβγαλε δυο ολοκαινουρια δοντακια.
νομιζω πως τα ειπα ολα
ουφ, κουραστηκα παλι.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αμάν βρε κοπέλα μου...περαστικά σας οικογενειακώς...κάντε κι ένα ευχελαιο μήπως φύγει η αρνητική ενέργεια!
Ευχομαι σύντομα να ξεχαστούν όλα!
Γερά και δυνατά τα νέα δοντακια!
Να τα χαίρεσαι τα μωρα σου τέλεια είναι!

Ευχαριστ´ω κι εγω!
Χρόνια έχω προβλήματα με τη μέση όμως δυο φορές με έριξε τελείως κάτω..μια ήταν αυτη..προσέχω...προσπαθω να μη με ξαναπιασει..ελπίζω τώρα που καλοκαιριαζει να μην έχω πρόβλημα!
Βάφτιση είχαμε το μωρο της κουνιαδας μου την προηγούμενη βδομαδα όλα καλα!
Ετοιμάζουμε και τα δικα μας!
ΗΜελινα καλα..το μυαλο στις βόλτες..άλλες μέρες είμαστε καλα άλλες μέρες μαλωνουμε!
Ο μικρός με την αλλεργία στις πρωτεΐνες του γάλακτος πήγε καλύτερα αλλα εμβόλια και αντιβιωση τον ξαναριξανε και τώρα προσπαθούμε να εισάγουμε τροφές χωρίς να του ερεθισουμε παραπάνω το σύστημα...θα δείξει..κατατ´αλλα ένα ζωηρό αγοράκι,γελαστουλης αλλα και απαιτητικός..αν θέλει κάτι τον ακούει όλο το τετράγωνο..τσιριζει όχι αστεία..και αυτο που θέλει συνήθως είναι η μαμα του!
Αυτα ευχομαι να μη χαθεις πάλι!
φιλακια!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να χαιρεστε το ανηψακι, να ειναι γερο και καλοφωτιστο. και με το καλο και η δικη σας βαφτιση.
η μεση ειναι πολυ δυσκολη περιπτωση, να προσεχεις οσο μπορεις, να ξεκουραζεσαι.
Η Μελινα ειναι θεαααααα
Ο μπεμπης φατσα μεγαλη. Ευχιμαι να τα πατε καλα με τη διατροφη του.
Και σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες.
Παω ομως τωρα σιγα σιγα μια και κοιμουνται να κοιμηθω οσο προλαβω γιατι προβλεπεται ξενυχτι παλι σημερα. Νηστικος επεσε για υπνο, δεν επινε με τιποτα το γαλα του.
Καλο βραδυ κοριτσι μου και καλο ξημερωμα.
Α, το ευχελαιο το εχω στο νου μου, μας χρειαζεται μαλλον.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστωωωωωω πολυ!
Καληνύχτα Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 23 417472 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 23 417472

Παιδια η τρελή έχει βάρδια πάλι...δεν μου φτάνουν τα ξενύχτια λόγω μωρού..έχω και τον καημό της γειτόνισσας ....αυτη είναι και μεθυσμενη και τρελή!Ποιος να φοβηθεί ποιον!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την mamameli στις Κυρ Απρ 21, 2013 1:29 pm, 1 φορά

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και το Αλικακι μας χάθηκε!
Αν μας διαβάζεις πες ένα γεια...και ασε τα σεντόνια για όταν έχεις χρόνο!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Άντε είχα ορεξουλα και σας ζαλισα σήμερα!

Όνειρα γλυκα!
Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 23 850933

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευτυχως πηγε καλα η παρουσιαση.το ξερα πως δεν ειμαι τρελη.αλλιως ειμαστε ολες.χαχαχα.μαρκελλα μου υπομονη κοπελα μου.σ αγαπαμε κ μας λειπεις.οπως κ η αθανασια.να ναι καλα τα παιδακια σου.αθηναιες το επομενο σκ θα ερθω αθηνα με τοσοδουλα.θα ερθω για ενα σεμιναριο.κανονιστειτε να βρεθουμε γιατι η μικρη θα κανει πρεμιερα.χαχα.φιλια σε ολες.οποια μιλησει με αθανασια πειτε της οτι θα ερθω αλλιως θα την παρω κι εγω τηλ.σας φιλω ολες και τα μωρακια σας.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Να μαι κ γω στο πρωινό μου μπρέικ από τον ύπνο.

Καλώς τη Μαρκελλα. Περαστικά σε όλους κ να ναι τα τελευταία. Μας ελειψες. Χθες χρησιμοποίησα κ το χαιρετισμό σου - αλοχα.

Αααα δε σας είπα. Εδώ κ 2-3 μέρες παίρνει πιπίλα ο τζούνιορ κ ησυχασαμε από τις πολλές γκρίνιες. Μόλις νυσταξει του τη δίνω κ σε 2-3 λεπτά στην αγκαλιά κοιμάται. Χθες την είχε κ στη βόλτα. Πόσο περίεργο μου φαίνεται... Κ αν ξυπνήσει στη 1-2ώρες δε χρειάζεται κ να σηκωθώ. Αναλαμβάνει ο άντρας μου. Δε νομίζω να του στερω γαλατακι . Αφού κ που τον βάζω στήθος πιπιλαει δεν πίνει εκτός κ αν περάσει κανα 5ωρο.

Δήμητρα μπράβο με την παρουσίαση. Είδες που σου είπα; οοοολες τα ίδια είμαστε.

Παω σιγά σιγά για τρίτο γύρο ύπνου...

Φιλάκια

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamameli έγραψε:
Ρουλα πριν ξαναδωσεις κρεμα...γιατι νομιζω εδινες υποαλλεργικο γαλα...ή κανω λαθος..
μηπως εχει κατι που πειραζει το μωρο η κρεμα;
Λεω τωρα..διορθωσε με! Rolling Eyes

Kαλημερα μανουλες... Smile

Ναι Μαρια μου...υποαλλεργικο δινω ακομα, το ειπα στο παιδιατρο και μου ειπε πως δεν υπαρχει προβλημα, αν τον πειραξει η κρεμα μου ειπε πως θα δω αιματακι στα κακα του, αλλα 4 μερες που του δινω κρεμα δεν εχω δει τιποτα στα κακα του...!!!
Απλα δεν την τρωει και τη φτυνει.. λεω μηπως δεν του αρεσει...??? μηπως δεν ειναι ακομα ετοιμος να φαει...??? η μηπως ειναι φυσιολογικο αυτο που κανει και σιγα σιγα θα προσαρμοστει και θα τρωει....???

Σημερα πηρα κρεμα της νεστλε να δω μηπως δεν του αρεσει της nutricia!!

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γειααα σου Μαρκελλααααα.....

Κουκλακια τα μικρα σου....

Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 23 417472 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 23 417472

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

nana88

nana88
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεια σας,εχω διαβασει τοσα πολλα εδω μεσα που πραγματικα μπραβο για την τοσο ομορφη παρεα σας!!εχω εαν κοριτσακι 4,5 μηνων και να ξερατε ποσεσ φορεσ μου λυσατε αποριες απο απαντησεις σε καποιον αλλο!!το μικρουλη μου ειναι λιγο μεγαλο 8.200 κ 67 ποντους.σημερα ξεκιναμε φρουτο.με τι φρουτο ξεκιναμε και τα πιατακια κουταλακια αποστειρωνονται?

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!
Ωραία μέρα και σήμερα!

Ρούλα μου τι να πω...τα μωρα που έχουν αλλεργία δεν δέχονται τροφές που περιλαμβάνουν το αλλεργιογονο..
Εμείς που έχουμε δεν θα φάμε κανονική κρέμα ποτε μάλλον...
Επίσης αίμα στα κακα μπορει να αργήσει να φανεί ή να είναι κρυφο δηλ.να φαίνεται με εξεταση και όχι με το μάτι!
Όλες οι απλές κρεμες έχουν αγελαδινο γαλα σε σκόνη μέσα!Τώρα οτι πει ο γιατρός που λένε αλλα ψαξ´το λίγο!
Εμείς πήραμε ρυζαλευρο χωρίς προσθήκη γαλακτοκομικών..βιολογικό της hipp.Αν έχεις πρόσβαση πάρε ένα τέτοιο να δομοιμασεις.Δεν είναι ακριβο 3-4 ευρω περίπου!δεν φάγαμε ακόμα..σε καμία βδομάδα..



Νανά καλωσηρθες!εγω τα πιατακια κουταλακια τα πλενω με ξεχωριστό σφουγγαρακι και ριχνω απο πάνω νερο που έχει βράσει!

Τζένη μπράβο για την πιπιλα...βάλσαμο..εμάς το αντίθετο ..δεν την πολυθελει!

Φιλακια!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την mamameli στις Δευ Απρ 22, 2013 12:37 am, 1 φορά

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα μανούλες!!!!!!!
Μαρκέλλα καλώς μας ήρθες κ πάλι!!!!!!!
Τι τραβάς κ εσύ! Κουράγιο!!!
Γκρινιάζει η μπέμπα, επιστρέφω σε λίγο.

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.
καταρχην ενα καλοσωρισμα στην μαρκελλα.ελπιζω να μην ξαναχαθεις μαρκελλα και οπως λεει και η μαμαμελι κανε κανα ευχελαιο.μην σας τυχει τιποτα αλλο.γλυκουλικα τα παιδακια σου.

ρουλα εγω δεν αποστειρωνω κουταλια και πιατα.τα πλενω οπως πλενω τα διμας πιατα με το σφουγγαρι και απορρυπαντικο που πλενω τα πιατα μας.

δημητρα μπραβο για την παρουσιαση.δυστυχως εγω σαββατοκυριακο δεν θα ειμαι αθηνα γιατι φευγουμε για πασχα στην μαμα μου και ξεκιναμε τουρ απο γιαννενα.

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamameli έγραψε:Καλημέρα!
Ωραία μέρα και σήμερα!

Ρούλα μου τι να πω...τα μωρα που έχουν αλλεργία δεν δέχονται τροφές που περιλαμβάνουν το αλλεργιογονο..
Εμείς που έχουμε δεν θα φάμε κανονική κρέμα ποτε μάλλον...
Επίσης αίμα στα κακα μπορει να αργήσει να φανεί ή να είναι κρυφο δηλ.να φαίνεται με εξεταση και όχι με το μάτι!
Όλες οι απλές κρεμες έχουν αγελαδινο γαλα σε σκόνη μέσα!Τώρα οτι πει ο γιατρός που λένε αλλα ψαξ´το λίγο!
Εμείς πήραμε ρυζαλευρο χωρίς προσθήκη γαλακτοκομικών..βιολογικό της hipp.Αν έχεις πρόσβαση πάρε ένα τέτοιο να δομοιμασεις.Δεν είναι ακριβο 3-4 ευρω περίπου!δεν φάγαμε ακόμα..σε καμία βδομάδα..



Νανά καλωσηρθες!εγω τα πιατακια κουταλακια τα πλενω με ξεχωριστό σφουγγαρακι και ριχνω απο πάνω νερο που έχει βράσει!

Τζένη μπράβο για την πιπιλα...βάλσαμο..εμάς το αντίθετο ..δεν την πολυθελει!

Φιλακια!

Πως θα καταλαβω αν τον πειραζει η κρεμα...??? Rolling Eyes εκτος απ το αιμα, υπαρχει αλλη ένδειξη..???
Γκρινιαζει μονο την ωρα που τον ταιζω... πριν του εδωσα της νεστλε και φανηκε να του αρεσει πιο καλα...δεν εκανε γκριματσες... εφαγε 9-10 κουταλιες και δεν την εφτυνε ολη... Rolling Eyes
Ρωτησα τον παιδατρο αν πρεπει να παρω υποαλλεργικη κρεμα αφου πινει ο μπεμπης υποαλλεργικο γαλα και μου ειπε πως δεν χρειαζεται... Rolling Eyes

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eirini2 έγραψε:καλημερα κοριτσια.
καταρχην ενα καλοσωρισμα στην μαρκελλα.ελπιζω να μην ξαναχαθεις μαρκελλα και οπως λεει και η μαμαμελι κανε κανα ευχελαιο.μην σας τυχει τιποτα αλλο.γλυκουλικα τα παιδακια σου.

ρουλα εγω δεν αποστειρωνω κουταλια και πιατα.τα πλενω οπως πλενω τα διμας πιατα με το σφουγγαρι και απορρυπαντικο που πλενω τα πιατα μας.

δημητρα μπραβο για την παρουσιαση.δυστυχως εγω σαββατοκυριακο δεν θα ειμαι αθηνα γιατι φευγουμε για πασχα στην μαμα μου και ξεκιναμε τουρ απο γιαννενα.


Καλημερα Ειρηνη...δεν ρωτησα εγω για την αποστειρωση.... Laughing Wink
Εγω σας ειχα ρωτησει καμποσες μερες πιο πριν....ουτε εγω δεν τα αποστειρωνω....αλλα τα πλενω με ξεχωριστο σφουγγάρι....!!!!

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα μανουλες μπαίνω βιαστικά να δώ τα νέα σας κ ξανά βγαίνω γιατι πάω μια βόλτα μιας κ έφτιαξε ο καιρός ... Μαρκελλα μου γουελκαμ μπακ... Κουκλακια τα παιδάκια σου ... Δήμητρα μπράβο σου που πήγε καλα η παρουσίαση . Ρούλα υπομονη με το ταισμα έτσι ειναι την αρχη δοκιμαζει κ σιγα σιγα προσαρμόζεται ... Δεν θυμάμαι τίποτα άλλο να σχολιάσω , θα ξανά μπω πιο βράδυ ... Φιλακια σ μανουλες κ μωράκια!!!!

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maria1984 έγραψε:Καλημέρα μανουλες μπαίνω βιαστικά να δώ τα νέα σας κ ξανά βγαίνω γιατι πάω μια βόλτα μιας κ έφτιαξε ο καιρός ... Μαρκελλα μου γουελκαμ μπακ... Κουκλακια τα παιδάκια σου ... Δήμητρα μπράβο σου που πήγε καλα η παρουσίαση . Ρούλα υπομονη με το ταισμα έτσι ειναι την αρχη δοκιμαζει κ σιγα σιγα προσαρμόζεται ... Δεν θυμάμαι τίποτα άλλο να σχολιάσω , θα ξανά μπω πιο βράδυ ... Φιλακια σ μανουλες κ μωράκια!!!!

Καλη βολτουλααα... Οντως ωραιος καιρος.... αν κι εμας εδω πανω φυσαειιιι... Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 23 417472 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 23 417472

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
roulakriti έγραψε:
eirini2 έγραψε:καλημερα κοριτσια.
καταρχην ενα καλοσωρισμα στην μαρκελλα.ελπιζω να μην ξαναχαθεις μαρκελλα και οπως λεει και η μαμαμελι κανε κανα ευχελαιο.μην σας τυχει τιποτα αλλο.γλυκουλικα τα παιδακια σου.

ρουλα εγω δεν αποστειρωνω κουταλια και πιατα.τα πλενω οπως πλενω τα διμας πιατα με το σφουγγαρι και απορρυπαντικο που πλενω τα πιατα μας.

δημητρα μπραβο για την παρουσιαση.δυστυχως εγω σαββατοκυριακο δεν θα ειμαι αθηνα γιατι φευγουμε για πασχα στην μαμα μου και ξεκιναμε τουρ απο γιαννενα.


Καλημερα Ειρηνη...δεν ρωτησα εγω για την αποστειρωση.... Laughing Wink
Εγω σας ειχα ρωτησει καμποσες μερες πιο πριν....ουτε εγω δεν τα αποστειρωνω....αλλα τα πλενω με ξεχωριστο σφουγγάρι....!!!!
ρουλα συγνωμη νανα ηθελα να γραψω και εγραψα ρουλα.μας εχουν τρελανει αυτα τα μικρα

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πείτε με τρελή αλλά εγώ αγόρασα καστανό βιολογικό ρύζι για να κάνω ρυζαλευρο. Τη βιολογική σκόνη θα την εχω για βόλτα κ γιαγιά. Περηγγειλα κ μελισσοκερι για κεραλοιφη . Στις στοίβες ρούχα κ στους σωρούς παιχνίδια κάνω τα στραβά μάτια για να χω χρόνο για τα υπόλοιπα χεχεχε

Νανά να σου ζήσει κ σένα. Λίγο νωρίς δεν ξεκινάς; 4,5 δεν είπες ότι είναι; εγώ ξεκίνησα με αχλαδι κ νερό. 5η μέρα έβαλα μήλο κ 11η μέρα μπανανα. Καλές μασες

Ειρήνη καλά να περάσετε. Εγώ δεν το κουναω από δω ακόμα. Μετά το πάσχα κανα σκ στο χωριό το πολύ πιο πολύ για να κυκλοφορήσει το μπεμπη κ η μάνα μου κ να τον δείξει κ στις φίλεςτης ...

Μόλις κοιμήθηκε. Ευκαιρία να ξαπλώσω λίγο. Τα ρούχα δεν παθαίνουν τίποτα αν μείνουν μερικές μέρες εκτός ντουλάπας Wink

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Jen75 έγραψε:Πείτε με τρελή αλλά εγώ αγόρασα καστανό βιολογικό ρύζι για να κάνω ρυζαλευρο. Τη βιολογική σκόνη θα την εχω για βόλτα κ γιαγιά. Περηγγειλα κ μελισσοκερι για κεραλοιφη . Στις στοίβες ρούχα κ στους σωρούς παιχνίδια κάνω τα στραβά μάτια για να χω χρόνο για τα υπόλοιπα χεχεχε

Νανά να σου ζήσει κ σένα. Λίγο νωρίς δεν ξεκινάς; 4,5 δεν είπες ότι είναι; εγώ ξεκίνησα με αχλαδι κ νερό. 5η μέρα έβαλα μήλο κ 11η μέρα μπανανα. Καλές μασες

Ειρήνη καλά να περάσετε. Εγώ δεν το κουναω από δω ακόμα. Μετά το πάσχα κανα σκ στο χωριό το πολύ πιο πολύ για να κυκλοφορήσει το μπεμπη κ η μάνα μου κ να τον δείξει κ στις φίλεςτης ...

Μόλις κοιμήθηκε. Ευκαιρία να ξαπλώσω λίγο. Τα ρούχα δεν παθαίνουν τίποτα αν μείνουν μερικές μέρες εκτός ντουλάπας Wink


Τζενη μου μπορείς να μου πεις την συνταγή για την κεραλοιφη; Την έχεις ξαναφτιαξει; Έχω βρει κ εγω κάποιες αλλα θέλω 1 που να ειναι δοκιμασμένη ...

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πρώτη φορά θα φτιάξω. Θα περιμένω πρώτα να μου τελειώσει αυτή που εχω όμως. Μου φάνηκε πολύ εύκολο. Είμαι όμως από κινητό τώρα κ την εχω αποθηκευμενη στο λαπτοπ. Με την πρώτη ευκαιρία θα τη γράψω.

nana88

nana88
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ναι ξεκιναμε καπως νωρισ γιατι το μωρο μου ειναι 8200 και εκτοσ αυτου περνουμε υποαλεργικο γαλα γιατι εχουμε συνεχεισ αναγωγες κ ισωσ την βοηθησει λιγο κ αυτο...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 23 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις