Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
55 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 55 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 40]

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαριαρο να σου ζήσει το μωρακι ... Μακάρι κορίτσια να ειναι δόντια κ να μην ειναι τίποτα άλλο , φαίνονται 2 άσπρα μπροστά χαμηλά στα ουλα αλλα αυτο που με φοβησε ειναι ότι όλο το στοματακι της εχει ασπρισει... Αφρική Μαρία μου δεν λες τίποτα , φοβάμαι να την βγάλω έξω μην την πιάσει καμμια αλλεργία με τόση σκόνη ... Κι εγω Ειρήνη πρεπει να πάω για τεστ παπ μιας κ μου ήρθε περίοδο αλλα όλο κάτι συμβαίνει κ το αναβαλω , πιστεύω να πάω απο βδομάδα, η αλήθεια ειναι ότι ντρέπομαι κιόλας λίγο .

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστ´ω πολυ!!
Ειρήνη αν δεν ήταν η βάφτιση του ανηψιου μας δεν θα εβγαινα...αλλα τι να κάνω ..πρέπει να ψωνισω!
Σίγουρα βαρέθηκε μωρε η Μελίνα ...απο δυο χρόνων πάει!
Φέτος όμως την αφήνω 4,5 ώρες ίσα ίσα να παίζει!

Μαριαρο καλώς να μας έρθετε!
Τι να κάνω την πάλεψα..με βοήθεια απο την αδερφη μου και τον άντρα μου!και τώρα πολυ χαλαρά..

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maria1984 έγραψε:Μαριαρο να σου ζήσει το μωρακι ... Μακάρι κορίτσια να ειναι δόντια κ να μην ειναι τίποτα άλλο , φαίνονται 2 άσπρα μπροστά χαμηλά στα ουλα αλλα αυτο που με φοβησε ειναι ότι όλο το στοματακι της εχει ασπρισει... Αφρική Μαρία μου δεν λες τίποτα , φοβάμαι να την βγάλω έξω μην την πιάσει καμμια αλλεργία με τόση σκόνη ... Κι εγω Ειρήνη πρεπει να πάω για τεστ παπ μιας κ μου ήρθε περίοδο αλλα όλο κάτι συμβαίνει κ το αναβαλω , πιστεύω να πάω απο βδομάδα, η αλήθεια ειναι ότι ντρέπομαι κιόλας λίγο .
εδω πηγες και γεννησες και ντρεπεσαι να πας να κανεις τεστ παπ?για μενα ειναι πλεον συνηθεια καθε χρονο.περυσι μετα το τεστ παπ με εβαλε να κανω και υπερηχο στο στηθος.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την eirini2 στις Τετ Απρ 03, 2013 3:37 am, 1 φορά

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπερααα

Ξεκίνησε μα βροχή αλλά βγήκε ηλιος κ την πήγαμε την καροτσαδα μας. Πήρα κ βιολογική κρέμα ρυζαλευρο για πιο μετά. Δεν είναι ακριβή τελικά 3,5 ευρώ τα 250γρ Holle από κατάστημα με βιολογικα. Σήμερα έφαγε το πρώτο αχλαδι λες κ έτρωγε από πάντα. Μπουκιά δεν του ξέφυγε. 5-6 κουταλιτσες φυσικά κ αλεσμενο με νερό. Αύριο λιιγο παραπάνω. Άντε μπας κ σταματήσει η ΓΟΠ. Αλλιώς θα περίμενα ακόμα λίγο πριν δώσω στέρεες.

Με γεια τα ψώνια Μαρία. Καλοφορετα. Εγώ λέω να περιμένω λίγο μπας κ σουλουπωθω. Ίσως ξεκινήσω κ γυμναστήριο μετά το πάσχα.

Βγαίνω για να φάω.

Φιλάκια

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα κοριτσια!Πολυ κρυο εδω μαζι με βροντες και βροχη.Ο μικρος δοξα τον θεο ειναι ηρεμος και δεν θελει πολλες αγκαλιες.Το εχει ριξει στον υπνο.Εγω παλι ειμαι καπως καλυτερα.Ο πυρετος επεσε αλλα εχω ακομα καταροη και βηχα.Ας μην τα θελω ολα δικα μου ομως..ενα ενα θα φυγουν.

Μαρακι με γεια τα ψωνια.Κι εγω θελω να παω να παρω κανα ρουχαλακι αλλα πρωτα να χασω τα κιλα η γομαρα και μετα.

Μαριαρο καλωσηρθες κι εσυ ξανα στην παρεα.Ελειψα κι εγω αρκετο καιρο και μπορω να πω πως μου ελειψαν ολα τα κοριτσια.

Δημητρα πηρα το π.μ και σε ευχαριστω πολυ γλυκια μου!Το σκεφτομουν κιολας οταν ξαναμπω θα την βρω.;;;Να σε καλα!

Τεστ παπ κοριτσια εγω εκανα.Μαρακι γιατι να ντραπεις καλε;;;Καλα λεει η Ειρηνη.Ολοκληρη γεννα εκανες εκει θα κολλησεις;;Αλλωστε κοριτσια για εμας το κανουμε!!!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν ξέρω γιατι ντρέπομαι μάλλον επειδη εχει περάσει καιρός κ ξεσυνηθισα ... Πριν λίγο γυρίσαμε απο τον γιατρο , ευτυχώς η μπεμπα μια χαρα με το στόμα της , φυσιολογικό ειναι επειδη προετοιμάζονται τα δοντακια αλλα θα αργήσουν ακόμα να βγουν ... Της έκανε 2 εμβόλια μαζι , σπαραξε στο κλάμα το μικρουλι μου , πήρε κ βάρος αυτη τη φορα . 6200 κ 68 πόντους ... Συνεχίζω με την βανιλια πλέον καθημερινά για 3ο γεύμα , στις 11 του μήνα αρχίζω σιγα σιγα την φρουτοκρεμα κ στις 18 αρχίζουμε κρέας με λαχανικά ... Αβοκαντο μου είπε να μην δώσω με τίποτα γιατι δεν ειναι για τόσο μικρά παιδάκια απο τον 10ο μήνα κ μετα αν θέλω ... Ευτυχώς τώρα κοιμήθηκε να ηρεμήσει λίγο ...

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Jen75 έγραψε:Καλησπερααα

Ξεκίνησε μα βροχή αλλά βγήκε ηλιος κ την πήγαμε την καροτσαδα μας. Πήρα κ βιολογική κρέμα ρυζαλευρο για πιο μετά. Δεν είναι ακριβή τελικά 3,5 ευρώ τα 250γρ Holle από κατάστημα με βιολογικα. Σήμερα έφαγε το πρώτο αχλαδι λες κ έτρωγε από πάντα. Μπουκιά δεν του ξέφυγε. 5-6 κουταλιτσες φυσικά κ αλεσμενο με νερό. Αύριο λιιγο παραπάνω. Άντε μπας κ σταματήσει η ΓΟΠ. Αλλιώς θα περίμενα ακόμα λίγο πριν δώσω στέρεες.

Με γεια τα ψώνια Μαρία. Καλοφορετα. Εγώ λέω να περιμένω λίγο μπας κ σουλουπωθω. Ίσως ξεκινήσω κ γυμναστήριο μετά το πάσχα.

Βγαίνω για να φάω.

Φιλάκια

Τζενη επειδη ξέχασα να ρωτήσω κ επειδη είπες ότι έβαλες νερό στο αχλαδι κ το αλεσες πόσο νερό έβαλες ; Εμένα μου είπε να ξεκινήσω με την μπανάνα πρεπει να βάλω κ εκει νερό ;

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Έβαλα με το μάτι γιατί σκέτο το αχλαδι δεν έλιωνε. Δοκίμασα στο μουλτι στο μπλεντερ κ τελικά έλιωσε με τη ραβδο. Ήταν αρκετά νερουλο. Ευτυχώς το έφαγε ευχάριστα κ σήμερα είχαμε πολύ λιγότερο εμετό από ότι συνήθως. Τυχαίο; θα δείξει τις επόμενες μέρες. Ίσως βοηθάει που παμε βόλτες με καρότσι κ δεν είναι μονίμως στο βυζί. Πολύ δαγκωμα όμως. Δε θα εκπλαγώ αν δω δοντακια σύντομα.

Καλό βράδυ

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δυσκολη νυχτα προβλεπεται.Ο μικρος εχει υπερενταση και μαλλον θα με κοιμησει εμενα αντι εγω αυτον.Πριν που τον ταιζα γραπωνε τοσο πολυ το στηθος μου και προσπαθουσε να δαγκωσει.Ετοιμαζεται για δοντακι μαλλον και κλαιει συνεχεια.Ο γιατρος οταν πηγαμε για το εμβολιο που ειχε γραψει μια κρεμα για τα ουλα και ειπε αμα περαπονιεται πολυ να του βαλω.Εγω δεν την εχω παρει ακομα γιατι δεν ειχαμε αυτο αλλα τωρα βλεπω πως τα πραγματα αλλαζουν.Εσας σας εχουν δωσει καμια κρεμα για τα ουλα;Τι λετε να την δοκιμασω;Θελω γνωμες....

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα! Μπήκα να σας γράψω και να την πέσω μετά γιατί το γατί μόλις κοιμήθηκε (επιτέλους!) και αύριο με περιμένει δύσκολη μέρα. Έχει έρθει η νονά μας Ελλάδα και θα πάμε στο κέντρο να ρίξουμε μια ματιά σε βαφτιστικά. Μετά θα πάω στη μάνα μου και το απόγευμα μάλλον πρέπει να βγούμε για μια δουλειά με τον άντρα μου. Όλη μέρα έξω λοιπόν, εκτός απροόπτου... Το δε γατί έχει αγριέψει πολύ. Κανονικά θα έπρεπε να ξεκουραστώ 2 μέρες τώρα, αλλά δεν ξέρω τι το έχει πιάσει. Δεν κατεβαίνει με τίποτα από την αγκαλιά μου. Όποτε το αφήνω έστω και σε άλλη αγκαλιά (του μπαμπά της ντε!) κάνει κακό χαμό. Και όλο κάνει κοιλιακούς για να σηκωθεί, ακόμα και στην αλλαγή πάνας. Μόνο στην αδερφούλα της χαμογελάει μετά, αν και δεν τη σηκώνει αγκαλιά, χαχα. Αυτές οι 2 μου φαίνεται θα τα πάνε καλά μεταξύ τους, μακάρι δηλαδή! Ευτυχώς το βράδυ κοιμάται κανονικά στο πορτ-μπεμπέ, αν και δεν καλοχωράει πλέον. Ειρήνη δεν της έμαθα πιπίλα στον ύπνο, ακριβώς για να μην έχουμε τέτοιες ιστορίες με βραδινά ξυπνήματα! Ελπίζω να σου κοιμηθεί καλύτερα απόψε!

Τζενάκι κι εγώ στη Δανάη αρχικά μόνο με τη ράβδο κατάφερνα να το κάνω κρέμα. Είναι πολύ μικρή ποσότητα για να λιώσει στο μπλέντερ. Άντε, καλή αρχή (τον κόβω καλοφαγά!) και καλό τέλος στη ΓΟΠ! Βγήκατε και τη βολτούλα σας, ωραία!

Μαρία μου ετοιμάζονται τα δοντάκια σας σιγά-σιγά, αν και θέλουν το χρόνο τους για να σκάσουν... Πωπω, πολύ ψηλό το κοριτσάκι σου, μοντέλο λέμε. Θα έχει και αυτό το μπλε μάτι, εεεερε θα την κυνηγάνε οι γαμπροί. Λογικό που πήρε βάρος αφού τρώει ριζάλευρα.

Μελινομαρία έκανες και τα ψώνια σου στο πι και φι, μπράβο και μεγειές! Όσο για τη μέση, ελπίζω να σου περάσει επιτέλους. Κι εγώ με αργούς ρυθμούς το πάω, αλλά ας είναι, αργά μα σταθερά. Τι να κάνω που το γατί δεν κατεβαίνει, τουλάχιστον βάζω μαξιλάρια για να στηρίζω το μωρό στο θηλασμό... Μια χαρά μου ακούγεται το δωμάτιό σας! Κι εμείς για γραφείο το είχαμε του μωρού (καθώς και γυμναστήριο του κυρίου...) αλλά δεν δουλεύει από το σπίτι κανείς μας για να χρειαστεί κι έτσι αποφασίσαμε να τις χωρίσουμε. Τουλάχιστον για τα πρώτα χρόνια, μέχρι να στρώσει ο ύπνος και των 2. Όσο για τη Δανάη, περνάει καλά στον παιδικό γιατί είναι μικρούλα ακόμη. Η δικιά σου μήπως όντως βαρέθηκε; Ή έχεις βρει το μυστικό να την απασχολείς τόσο καλά που προτιμάει στο σπίτι; Αδυνάτισες κιόλας, λογικό! Είπαμε σε προσέχει ο γιος σου να είσαι μοντέλο!

Εύη μας μπράβο που είσαι καλύτερα! Άντε, λίγο ακόμα και θα συνέλθεις τελείως. Εκεί στα ξένα ο καιρός θα είναι σίγουρα πιο μουντός, πού να συγκριθεί με την Ελλάδα! Κι εμάς μας έλειψες!

Μαριαρο πού είσαι βρε κορίτσι; Να μπαίνεις να μας λες τα νέα σου, έστω και αραιά. Άντε, λίγο ακόμα υπομονή και θα περάσουν οι κολικοί. Κρίμα να ταλαιπωρούνται τόσο αυτά τα αθώα πλασματάκια! Εγώ δε δίνω τίποτα. Για τη D3 καλύπτεται μια χαρά το μωρό αν βγαίνει έξω. Ελλάδα είμαστε και έχουμε πολλή ηλιοφάνεια. Για σίδηρο τελικά ξεκίνησα να παίρνω εγώ και βλέπω τα κακάκια της που πρασίνησαν, άρα σίγουρα περνάει και στη μικρή. Δεν θα της δώσω κάτι άλλο γιατί δε χρειάζεται.

Κορίτσια κι εγώ δε θέλω να ψωνίσω ακόμα γιατί πήρα και 1,5 κιλό και είμαι αρκετά πάνω από το κανονικό μου. Να συμμαζευτώ πρώτα. Να σας πω την αλήθεια, πήγα και 2-3 φορές για τρέξιμο, μου είχε λείψει. Φυσικά ελάχιστα έτρεξα, δεν άντεχα και παραπάνω, αλλά δεν μπορώ να αφήσω και το γατί περισσότερο. Ελπίζω όμως να καταφέρω να μπω σε μια σειρά και να επανέλθω κοντά στα παλιά κιλά (να μη σκίζονται και τα τζιν, χαχα).

Τεστ παπ έκανα κι εγώ. Παρόλο που δε μου ήρθε περίοδος ο ντοκτ μου είπε και πήγα. Όλα καλά ευτυχώς αν και δεν το έχω πάρει στα χέρια μου ακόμη, το είδε ο ντοκτ όμως. Εντάξει, τι να ντραπώ μετά από 2 γέννες με φ.τ.;

Εύη μου τώρα το είδα, σε παιδεύει ο μικρός, ε; Ελπίζω να ηρεμήσει σύντομα. Και το γατί δαγκώνει συνεχώς όλη μέρα και με έχει δαγκώσει κάποιες φορές και στο στήθος κατά το θηλασμό. Αλλά δε φαίνεται να σκάει σύντομα δόντι. Οι ενοχλήσεις δυστυχώς μπορεί να κρατήσουν αρκετό καιρό μέχρι να βγει τελικά. Επίσης, υπάρχει μια κρέμα για τα ούλα αλλά κάτι αποτρεπτικό έχω διαβάσει γι' αυτή. Δε θυμάμαι δυστυχώς, ίσως ότι σκληραίνουν τα ούλα; Στη Δανάη δεν χρησιμοποίησα ποτέ γιατί ευτυχώς δεν παραπονέθηκε ποτέ για δόντι.

Αυτά, πάλι πολλά έγραψα, είστε θηρία όσες αντέχετε και με διαβάζετε,χιχι! Καληνύχταααα!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!

Ώρα πρωινού!

Ευχαριστω για τα ρούχα...ένα φόρεμα δηλαδή όλο κι όλο...
Παπούτσια βρήκα στα δικα μου και δεν θα αγοράσω...ευτυχώς!στις 14 είναι η βάφτιση ..να είμαι έτοιμη..η θεία του μωρού είμαι ..έπρεπε να είμαι έτοιμη!

Αλικακι το μοντελακι 61 κιλά που το ειδες..αλλα συμφωνω οτι ο γιος μου με θέλει κομψη..
Άντε κι εσυ σιγά σιγά να νιώσεις καλύτερα με το αυτοκολλητακι σου!και φυσικά τα κατάφερα και περνάει πολυ καλα στο σπίτι...χαχαχα!
Ναι κάνουμε δραστηριότητες αλλα δεν παίζω και πολυ μαζι της όπως όταν ήταν μικρη .στο σπίτι μας παίζουν 15 παιδια απο τα παιχνιδιατις μπογιές και όλα όσα μπορει να φανταστεί ένα κοριτσάκι τουλάχιστον αλλα και αγοράκι!Αλλα λείπουν τα παιδια..και σε αυτήν την ηλικία θέλει και λίγο παρέα!Νομίζω οτι είναι ανάποδο και.μτο ξύπνημα της!
Η Μελίνα μικρη δεν πήγαινε σε άντρες ποτε!Εκλαιγε και μόνο που τους έβλεπε...μόνο σε μένα ,θειες και γιαγιάδες!
Κι εγω έτσι ήμουν μικρη!ο μπεμπης δεν μασάει!Αλλα αν μπω στο χώρο θέλει μόνο εμένα!
Καλη βολτιτσα σήμερα στην αγορα!

Τεστ παπ μου είπε στους 6 μήνες να κάνω..

Κρέμα για τα δόντια μας είχε δώσει στη Μελίνα την μουντισαλ και της την βάζαμε στο πολυ κλάμα!
Τώρα δεν ρώτησα αλλα πήραμε μια της Φρεζυντερμ με τελείως φυσικά υλικά και θα την έχω για ώρα ανάγκης!
Καλύτερα ένα δροσερό μασητικο..στους τραπεζίτες αργότερα έτυχε να δώσω και παναντολ αλλα σπάνια δεν είμαι του παυσιπονου με την πρώτη!

Εύη πως ήταν η νύχτα σας;

Πάω να ετοιμαστω ..σήμερα ανοιξιατικος ο καιρός θα τον πάμε με την αδερφη μου βόλτα!

Φιλακια πολλα σε όλες και στα νινάκια μας!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα μανουλες απο μένα κ την μπεμπουλα μου ... Ευτυχώς κάθεται ήσυχη στο ριλαξ κ παρατηρεί τα δαχτυλακια της κ κάνω κ εγω καμμια δουλεια ... Περιμένω να παει 11 να της δώσω το γάλα κ μετα να πάμε βολτιτσα...

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κοριτσάκια μας! Σήμερα η μέρα η καλή να πληρωθούν δεη, δευαπ, τηλέφωνα, νοίκι, ασφάλεια αυτοκινήτου!!! Σοκ η δικιά σας! Νυστάζω τόοοσο πολύ σήμερα. Νιώθω ότι θα πέσω κάτω από την εξάντληση! Το βράδυ ήταν μια εναλλαγή θηλασμού και θήλαστρου! Επίσης η μικρή μας ότι θέλει μας κάνει... Όπου θέλει αυτή να κάτσει, βεβαίως να της μιλάμε γιατί αλλιώς φωνάζει και να παίζουμε πολλά παιχνίδια γιατί τα βαριέται!

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα κι απο εμενα!Περασα μια νυχτα κολαση αλλα η μερα μου περναει ηρεμα.Ο μικρος δεν σταματησε να κλαιει.Κοιμηθηκε λιγο κατα τις 4 αλλα σε ενα τεταρτο παλι ορθιος ηταν.Να μην τα πολυλογω δεν εκλεισα ματι.Κατα τις 7 το πρωι ηρεμησαν τα πραγματα απο θεμα κλαματος αλλα εκει ντουρος αυτος.Κατα τις 9 ομως κοιμηθηκε.Τωρα θελω να παω για κατι ψωνια και δεν μπορω.Δεν τον ξεσηκωνω,καλα κοιμαται.

Το απογευμα θα παμε να κλεισουμε την εκκλησια για την βαφτηση.Εδω δεν εχει πολυ ζητηση οποτε θα κλεισουμε οταν θελουμε εμεις.Θα παμε επισης να παρουμε κουφετακια,τουλια,κορδελες και θα αρχισω να τυλιγω γιατι αλλιως μας βλεπω να τον βαφτηζουμε σε κανα χρονο.Σκεφτηκα να τα τυλιζω σαν στεφανακι τι λετε;;Θα παρουμε και βαζακια και θα κανω γλυκα.Μια χαρωπη νοικοκυρουλα που λετε!

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κοριτσια!!!
Ευη μου με το καλο η βαπτιση!! Παντα ησουν τελεια νοικοκυρα!! Θυμαμαι κι απο τοτε που ησουν εγκυουλα που εκανες τα απιστευτα ντοματοπελτεδες με ολοκληρα τσουβαλια απο ντοματες, πιπεριες ψητες, τραχανα και αλλα πολλα με την τρελλα της πεθερας σου!!! Αληθεια ολα αυτα εμειναν στην Ελλαδα??

Μαμα της Μελινας, ο δικος μου εχει παθος με τον πατερα μου (οι συνονοματοι εχουν κανει απο τωρα κομμα) μολις τον βλεπει χωρις καν να του κανει ο πατερας μου καποια γκριματσα ο μικρος του σκαει αμεσως τα απιστευτα χαμογελα!!! Τον πρωτο καιρο αυτο με πειραζε αφανταστα γιατι ημουν ολη την ημερα μαζι του, τον επαιζα συνεχεια και αλλου εσκαγε τα χαμογελα. Τωρα ομως λεω ας ειναι καλα το μωρακι μου και ισως καποια στιγμη να μου δωσει λιγη παραπανω σημασια. Μαμακας απο τωρα φαινεται οτι δεν προκειται να γινει...

Κι εγω τεστ παπ στους 6 μηνες...

Αληθεια οσες θηλαζετε αποκλειστικα καθε ποτε κανουν κακακια τα μωρακια σας?

Παω να αποστειρωσω καμια πιπιλα. Φιλακια και καλη συνεχεια σε ολες!!!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.τι κανετε?εμεις καλα.ευτυχως κοιμηθηκε χτες βραδυ ο μικρος και κοιμηθηκα κι εγω.αλικη με την πιπιλα ετσι εκανα και στον στρατο.του την εδινα για να κοιμηθει και μετα την πετουσε και κοιμοταν ολη νυχτα χωρις αυτην.αυτος μαλλον μας βγηκε ζορικος.χτες πηγα για το τεστ παπ και ο γιατρος μου βρηκε τραχηλιτιδα οποτε ξεκιναω απο σημερα αλοιφη.και οταν γεννησα τον στρατο ειχα κανει τραχηλιτιδα.μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι φυσιολογικο μετα τον τοκετο.αφου ειχα και τους μυκητες τοσο καιρο.
αλικη σε βλεπω να μην κανεις ρουπι απο το γατι που δεν καθεται ουτε στον μπαμπα.καλες αγορες σημερα.

μαμαμελι κι εγω την μουντισαλ εβαζα στον στρατο και μονο σε μεγαλη αναγκη εδινα παυσιπονο.εμενα τα εβγαζε και τρια-τρια τα δοντια οποτε ειχαμε λιγο παραπανω ζορι.

ευη περαστικα σου και καλες ετοιμασιες.εγω στην βαφτιση του στρατου μεχρι και τις προσκλησεις ειχα φτιαξει μονη μου.τωρα δεν ξερω αν θα προλαβω με τα 2.

δημητρα καλο κουραγιο με τις πληρωμες

μαριαρο να ξερεις τα αγορια ειναι κολλημενα με την μαμα.οταν ηταν μωρο κι ο δικος μου δεν ηταν τοσο κολλημενος αλλα απο το καλοκαιρι που καθησα λογω εγκυμοσυνης στο σπιτι ειναι αυτοκολλητος και ποσο μαλλον τωρα με το μωρο.
εμεις δεν βγηκαμε σημερα εξω γιατι φυσουσε και επειδη αποφασισα σημερα να μαζεψω τα παπλωματα και να βγαλω κουβερτες και να τακτοποιησω τις ντουλαπες.κουρτινες χαλια και υπολοιπο σπιτι μετα το πασχα.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γυρίσαμε ,φάγαμε και τώρα νανι ο μικρός ...η Μελίνα χοροπηδαει!

Εύη αν βρεις πως θα την κανείς την μπομπονιερα σε μια βδομάδα τελειωσες ...τώρα το γλυκακι δεν ξέρω!μην αγχωνεσαι πάντως!
Εγω είχα φτιάξει βαζακια με μελι λόγω του ονόματος μας και σακουλακια δωράκια για τα παιδια!
Ένα πίνακα ευχών!
Τώρα που χρόνος..διαλεξα θέμα πειρατές..έγινε μάλλον λίγο σούπα φέτος αλλα θα βρω οτι θέλω!
Θα παραγγειλω απο το χαμόγελο προσκλητηρια και μπομπονιερες και θα φτιάξω μόνο τις παιδικές!
Ρουχακια αποφάσισα να πάρω απο κανονικο μαγαζί απλά λινά και απο βαπτιστικα λαμπάδες λαδοπανα με πειρατές!ήδη αγόρασα το ρούχο με πειρατη και μπαντανα που θα τον πάω στην εκκλησία!Πάντα οικονομικά αλλα ωραία!
Αν θέλει κάποια ιδέες για κοριτσάκι μπορω να σας στείλω στο φβ φωτογραφίες με της Μελίνας τα βαζακια!

Ειρήνη Σαν τον Στρατό είναι ο μπεμπης ...φτυνει την πιπιλα και κοιμάται όλο το βράδυ χωρίς...η Μελίνα μωρακι την ζητούσε!

Μαριαρο η Μελίνα μόλις έβλεπε τον ,παμπα μου εκλαιγε μιση ώρα!

Εμείς κάνουμε κακάκια σχεδόν μετα αποκαθεθηλασμο!
Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 13 417472

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερααα....
Τελειωσαμε με τις εξωτερικες δουλιτσες.Πηγαμε στην εκκλησια και κλεισαμε ημερομηνια.16 Ιουνιου και ωρα 12:00πμ ο μικρος μας θα παρει το ονοματακι του,Παναγιωτης!Πηραμε τουλια,κορδελες και κουφετακια λιγα για αρχη μεχρι να καταληξω πως θα τις φτιαξω!Κοριτσια με ενθαρυνεται πολυ.Θελω να κανω κατι μονη μου για την βαπτιση,να αφησω το αποτυπωμα μου!Θελω να ειναι κατι ξεχωριστο απο μενα για το λουκουμακι μου!Σακουλακια σκεφτομουν κι εγω να κανω αλλα μιας και θα ειμαστε εμεις κι εμεις ειπα αστο.Απλως θα δωσουν οι δικοι μας σε συγγενεις τις μπομπονιερες και τα βαζακια.Οσο το δυνατον λιγοτερα εξοδα.

Πφφφ ο μικρος μολις ηρθαμε αρχισε να μας ζοριζει παλι.Στον μπαμπακα του βεβαια δεν κανει τα ιδια οπως εμενα.Τι να κανουμε συμπαθειες!Με μια αγκαλια περνανε ολα ενω στην μαμα δεν εχει τετοια.

Μαριαρο που τα θυμασαι καλε ολα αυτα;Εδω εγω κοντευα να τα ξεχασω.Τα αφησαμε ολα πισω στην Ελλαδα στους γονεις μου φυσικα.Ειπα αμα θελουν να στειλουν και στην αδερφη μου.Αμα υπαρξει αναγκη θα στειλουν και σε μας.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τέλεια Εύη!
Και ωραίο όνομα!
Με το καλο!
Καλε όλα θα καταφέρεις ...εγω δούλευα και πρόλαβα!
Θα αφοσιωθεις λίγες μέρες και θα προλαβεις!

Όσο για την πεθερά και τις πιπεριές και τις σάλτσες θα μείνουν αξέχαστες σε όλες!

Ας σιδερωσω λίγα ίσα ίσα του μωρού και τα υπόλοιπα αύριο η μαμα μου...

Καληνύχτα!

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κοριτσια!!!
Σημερα εχω γενεθλια αν και ειμαι λιγο πεσμενη...δεν ξερω τον λογο... Θα επρεπε να ειναι τα πιο ευτυχισμενα γενεθλια της ζωης μου παρεα με το πιο πολυτιμο δωρο στην αγκαλια μου αλλα....ισως να φταινε και οι ορμονες.
Αχχχχ μακαρι να μου κανει το καλυτερο δωρο ο μικρος μου!! Να κανει κακα του εννοω γιατι ειναι η 6η μερα και η παιδιατρος μας εχει πει μεχρι 7 μερες αφηνουμε περιθωριο, μετα μαλλον θα του κανουμε κλισματακι Sad


eirini2 έγραψε:

μαριαρο να ξερεις τα αγορια ειναι κολλημενα με την μαμα.οταν ηταν μωρο κι ο δικος μου δεν ηταν τοσο κολλημενος αλλα απο το καλοκαιρι που καθησα λογω εγκυμοσυνης στο σπιτι ειναι αυτοκολλητος και ποσο μαλλον τωρα με το μωρο.

Ειρηνη μου ποτε ξεκιναει το "κολλημα" γιατι εμενα προς το παρον δεν δειχνει τετοια σημαδια...

Φιλακια σε ολες και θα τα ξαναπουμε!!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!

Μαρία ρο μου χρόνια πολλα!να σβήσεις κεράκια αγκαλιτσα με το μπουμπουκακι σου!

Σήμερα σπίτι!το πρωι τουλάχιστον!

Όλες καλα;

Φιλακια!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα.

Χρόνια πολλά Μαρία. Να σε χαίρονται οι δικοί σου άνθρωποι.

Καλημέρα Μαρακι. Καλά κ μεις αλλά νυυυυστααααα. Χάλια ύπνος γενικά. Μάλλον από τα δόντια. Εσυ καλυτερα με τη μέση;

Σσπίτι κ μεις για την ώρα. Μάλλον θα κοιμηθεί τώρα. Θα την πέσω κ γω λίγο κ μετά καρότσι κ ψώνια σούπερ μάρκετ.

Φιλακια

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Η μέση καλύτερα!

Και χθες πήγα στο γιατρο να πάρω το βιβλιάριο του μωρού που το ξέχασα και χτύπησα απο την πόρτα της πολυκατοικίας στη μέση μου στην προσπάθεια μου να μπω με την όπισθεν βάζοντας μέσα το καρότσι! Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 13 679259 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 13 911307
Δεν ξέρω αν ποναω απο το πιασιμο ή απο το χτύπημα! scratch Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 13 966307

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαριαρο χρονια σου πολλα να τα εκατοστησεις ... Μόνο το κλισμα σας εχει δώσει σαν λύση ο παιδιατρος ;;; Εμείς όλη νυχτα καλα κοιμηθηκαμε αλλα κατα τις 5μιση ξύπνησε η κυρία κ είχε όρεξη για γέλια κ παιχνίδια , πρώτη φορα μου το έκανε αυτο ... Αφήστε που τώρα 3-4 δεν θέλει με τίποτα να εχει τα πόδια της μέσα στην κουβέρτα ... Να τα σκεπαζω εγω να τα ξεσκεπαζει αυτη ... Την έβαλα κ εγω στην μέση κ κοιμηθηκαμε κ εμείς κ αυτη ... Το πρωι την βρήκα κ ξεσκεπαστη κ χωρις κάλτσες .

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maria1984 έγραψε:Μαριαρο χρονια σου πολλα να τα εκατοστησεις ... Μόνο το κλισμα σας εχει δώσει σαν λύση ο παιδιατρος ;;; Εμείς όλη νυχτα καλα κοιμηθηκαμε αλλα κατα τις 5μιση ξύπνησε η κυρία κ είχε όρεξη για γέλια κ παιχνίδια , πρώτη φορα μου το έκανε αυτο ... Αφήστε που τώρα 3-4 δεν θέλει με τίποτα να εχει τα πόδια της μέσα στην κουβέρτα ... Να τα σκεπαζω εγω να τα ξεσκεπαζει αυτη ... Την έβαλα κ εγω στην μέση κ κοιμηθηκαμε κ εμείς κ αυτη ... Το πρωι την βρήκα κ ξεσκεπαστη κ χωρις κάλτσες .
Laughing

Η υπνόσακο τύπου sleeping bag ή ένα παντελονακι με κλειστά ποδαρακια ένα νούμερο μεγαλύτερο απο πάνω! στη Μελίνα εβαζα ένα ολοσωμο φλις φορμακι και το καλοκαίρι βαμβακερο ..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις