Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
58 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 58 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 40]

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
crazymommy κανε δουλειεσ Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 8 517142 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 8 93981 κοψε σοκολατα Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 8 982137 και θα γινεις μοντελο.κανε και καμια πατεντα στα παλια ρουχα και εισαι μια χαρα!!! Very Happy

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dimitra al έγραψε:crazymommy κανε δουλειεσ Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 8 517142 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 8 93981 κοψε σοκολατα Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 8 982137 και θα γινεις μοντελο.κανε και καμια πατεντα στα παλια ρουχα και εισαι μια χαρα!!! Very Happy

Χαχαχα! Νομίζω αρκεί να κόψω τη σοκολάτα και όλα θα γίνουν!!! Razz

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα...

Δεν ήθελα να ξεκουραστη ε; Να πάρε μιΑ σφυαλγια να στρωσεις!

Αλικακι συμφωνω μαζι σου!κι εγω θα παράκουσωτο γιατρο αυτη τη φορα που είναι και αλλεργικο..
Απλά σαν οδηγία αυτήν μου έδωσε τότε και τώρα!

Μαρακι υποαλλεργικο γαλα δοκιμασατε;
Πάντως σε ύψος πάτε καλα!

Αλίκη μέσα στη μόδα σεβλεπω!
Και σκισμενο τζιν?

Καληνύχτα κουκλιτσες!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρακι οτι σου λεει ο γιατρος...εκεινος βλεπει το παιδι κ εκεινος αποφασιζει...περαστικα μελινομαμα και αλικη.δε θυμαμαι κατι να σχολιασω,αλλα σας εχω αινιγμα...
τι μας κανουν ο θερμοσιφωνας,τα ερ κοντισιον,ο θερμοπομπος,τα απειρα πλυντηρια οεο;;;
να το παρει το ποταμι;
500 ευρω εκκαθαριστικος δεη...
κατα συνεπειαενα εγκεφαλικο και ενα καρδιακο επεισοδιο... bom Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 8 534787

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δοκιμάσαμε υποαλλεργικο γάλα το χουμανα αρ αλλα τίποτα κ μ αυτο ... Δεν πρεπει να υπάρχει μάρκα γάλα στην ελληνική αγορά που να μην το έχουμε πάρει ... Εχει μάθει κ κάνει μπλιαχ πριν κάν της βάλω το μπιμπερο στο στόμα , μόνο το φριζολακ πίνει λίγο που ήταν το πρώτο γάλα που ήπιε ... Έχω ρίξει πολυ κλάμα με όλη αυτη την ιστορία , όλη μέρα κάνω γάλατα κ τα πεταω μήπως κ πιει τίποτα ... Ποπο Δήμητρα πολλα λεφτα η ΔΕΗ , εμένα έναντι μου ήρθε 90 να δώ πόσο θα ειναι ο εκκαθαριστικος με τόσα πλυντήρια κ στεγνωτηρια που βάζω ...

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σοκ Μαράκι...Άστο! Δε θα κοιμηθώ απόψε... Μου χάλασε η διάθεση...

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρες!! Τρίτη φορά που γράφω κατεβατό και μου κλείνει η σελίδα… Πάμε πάλι απ την αρχή..
Αλίκη περαστικά! Μελινομαρία περαστικά! Δήμητρα τι να πω με την κ@λοΔΕΗ… άστα να πάνε..
Αθανασία, γιατί χάθηκες έτσι κι έχουμε μείνει χωρίς αρχηγό? Κι η Μαρκέλλα καιρό χαμένη…

Μαίρη μου η διαφορά μας είναι ότι εσείς δουλεύετε και την αφήνετε μόνη πολλές ώρες οπότε δεν θέλετε να την αφήσετε και για να βγείτε. Ενώ εμείς είμαστε οοολο το 24ωρο με τον μπέμπη κι εγώ που δεν έχω γυρίσει ακόμα στη δουλειά και ο άντρας μου που δεν έχει δουλειά, οπότε θέλουμε κάπου κάπου να ξελαμπικάρουμε. Κι έτσι κάποια βράδια βγαίνει ο ένας και κάθεται ο άλλος με τον μπέμπη, και κάποιες φορές τον αφήνουμε στους γονείς μου και βγαίνουμε μαζί.
Κι εμείς τελευταία έχουμε κόψει το σερί ύπνο, από κει που είχαμε στρώσει με 6-7ωρα, τώρα μια είναι έτσι, μια κάτι 3ωρα-4ωρα..

Εγώ επιστρέφω στη δουλειά αμέσως μετά το Πάσχα που ο μπέμπης θα είναι ήδη 5 μηνών και η παιδίατρος είπε στους 5,5 θα ξεκινήσουμε τροφές, οπότε λίγο είναι το διάστημα που θα δυσκολευτώ με θήλαστρα στη δουλειά κλπ., θα δω πώς θα το κάνω…

Για το δεύτερο παιδάκι που λέω, σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές και τα καλά σας λογια. Η αλήθεια είναι ότι την άμεση εγκυμοσύνη και τη θέλω και δεν τη θέλω. Απ τη μια θέλω να χορτάσω και να αφοσιωθώ αποκλειστικά στον μπέμπη μου όσο πιο πολύ μπορώ, και επίσης ξέρω πως ένα νέο μωρό στο καπάκι θα είναι ταλαιπωρία και ζόρι οικονομικό (πιστεύω πως η μικρή διαφορά ηλικίας είναι καλό για τα παιδιά αλλά ζόρι για τους γονείς τα πρώτα χρόνια). Απ την άλλη, με αυτά που σας είπα, αν δεν το παλέψω σύντομα, μπορεί να μην έρθει και καθόλου.
Αλίκη μου, δυστυχώς ωάριο καβάντζα δεν υπάρχει. Όταν έκανα την εξωσωματική, που ευτυχώς πέτυχε με την πρώτη προσπάθεια, παρήγαγα 5 ωάρια και απ αυτά τα 3 ήταν καλής ποιότητας για να προχωρήσουν. Κι έτσι τα φυτέψαμε και τα 3 (πάντα 3 ή 4 φυτεύουν για να έχει περισσότερες πιθανότητες) και δεν περίσσεψαν ωάρια για κατάψυξη.

Γενικά πάντως δε θέλω να μπούμε σε υπολογισμούς και άγχος, γιατί κακά τα ψέματα εκτός της ηλικίας, ενώ οργανικά ήμασταν κι οι δύο μια χαρά, σοβαρός λόγος που δεν μπορούσαμε να συλλάβουμε ήταν και το άγχος. Άγχος εγώ για παιδί, άγχος ο άντρας μου και για παιδί αλλά και για το ότι δεν είχε δουλειά, αποτέλεσμα υποσυνείδητα να μην έχει ιδιαίτερη όρεξη, απ την άλλη εγώ να πιέζω και να αγχώνομαι τις «γόνιμες» μέρες. Οπότε τώρα, θα προσπαθήσω να μην το σκέφτομαι καθόλου.
Και για δεύτερη εξωσωματική με όλες τις εξετάσεις, ενέσεις, διαδικασίες κλπ. φτου κι απ την αρχή, είμαι μάλλον αρνητική. Πολύ η ταλαιπωρία και ο χρόνος και το κόστος. Κι επίσης αν τελικά σου κατσει κι έρθει το παιδί έτσι, λες χαλάλι, αλλά αν τελικά δεν πετύχει, η απογοήτευση θα είναι πολύ μεγαλύτερη αν έχεις κάνει τοση προσπάθεια. Η απ την άλλη αν έρθουν τίποτα δίδυμα (που στις εξωσωματικές οι πιθανότητες είναι κάπου στο 30%) δε θα μπορώ να ανταπεξέλθω ούτε από θέμα αντοχών, ούτε οικονομικά.

Οπότε γενικά το καλύτερο είναι να το αφήσουμε απλά ελεύθερο και στην τύχη του κι αν είναι νάρθει θε να ρθει, αλλιώς θα μείνω με τον πρίγκηπά μου!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Έχουν κοιμηθεί και τα 2 από νωρίς και βλέπω όπου να ναι το γατί να ξυπνάει. Με την ευκαιρία το γατί κοιμάται στο κρεβάτι του και όχι στο πορτ-μπεμπέ, οπότε θα το έχω μια έγνοια μέχρι να ξυπνήσει (στο τέλος θα το ξυπνήσω εγώ και θα ησυχάσω!!!). Δεν παίζει να μου κοιμηθεί πάλι 5ωρο τόση ώρα που κοιμάται ήδη! Γκρρρ...

Σήμερα έχει γενέθλια ο άντρας μου, πάλι τούρτα και γλυκά. Το τζιν το βλέπω να εκρήγνυται! pig Τέλος, φόρμες από εδώ και πέρα που είναι και ελαστικές!

Μελινομαρία μου σου στέλνω κουράγιοοοοο! Εγώ νιώθω λίγο καλύτερα τελικά, αλλά κάτσε να ξαπλώσω να δούμε γιατί εκεί πονάει περισσότερο.

Δημητρούλα σε όλο τον κόσμο κάπου εκεί έρχεται η ΔΕΗ δυστυχώς...! Βαθιές αναπνοές και ξεκίνα να μετράς προβατάκια για να σε πάρει ο ύπνος!

Μαρία μου έχεις τραβήξει αρκετή στενοχώρια, μην το σκέφτεσαι άλλο. Αν το παιδί δε θέλει γάλα, ευτυχώς είναι σε φάση που μπορεί να ξεκινήσει στερεές. Ας είναι, αργότερα θα το θυμάσαι σαν μια απλώς δυσάρεστη ανάμνηση. Επίσης να πω ότι με τις στερεές θα κοιτάξεις να αναπληρώσεις από εκεί τις ανάγκες σε ασβέστιο, οπότε το γάλα δε θα είναι καν απαραίτητο.

Κλεοπάτρα μου έχεις απόλυτο δίκιο έτσι όπως μας τα περιγράφεις. Εγώ θα επιμείνω ότι δεν υπάρχει λόγος για άγχος τώρα που κοιτάτε για 2ο. Γιατί έχει μεγάλη διαφορά το να έχεις ήδη ένα παιδάκι και να προσπαθείς για το 2ο και να μην έχεις καθόλου, οπότε εκεί η επιθυμία είναι πολύ πιο έντονη και βαθιά κατά τη γνώμη μου. Οπότε απολαύστε σεξ ελεύθερα (είστε τυχεροί σε αυτό, εγώ και η Ειρήνη πχ ούτε να το σκεφτούμε!), χωρίς να μετράτε ημέρες, θερμοκρασίες, υγρά κλπ κλπ. Απλώς απολαύστε το και αν είναι να έρθει θα έρθει. Όντως το άγχος κάνει τεράστια ζημιά στο θέμα της σύλληψης και έχει αποδειχτεί και επιστημονικά (εμποδίζεται η σωστή αιμάτωση των οργάνων αναπαραγωγης). Οπότε δεν το θέλουμε, οκ;

Άντε, σας αφήνω μήπως και μπορέσω να ξεκουραστώ γιατί όπως είπα και πριν αύριο είναι μεγάλη μέρα, χιχι! Σας φιλώ!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αλικη να τον χαιρεσαι!παντα ευτυχισμενοι να ειστε Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 8 215994

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλήμερες ζουζούνια κ μανούλες?Missed us ? tongue Εμείς από υγεία μια χαρά,κάναμε κ την πρώτη μακριά βόλτα μας στην παραλία της Θεσσαλονίκης καροτσάτες,οκ είχαμε κ λίγη γκρίνια αλλα όλα υπόέλεγχο..Δήμητρα έπιασες επώδυνο θέμα.την έχω άγχος την Δεη(γι αυτό ξεκίνησα με αυτό που θυμάμαι)την περιμένω ΄τωρα στα κοντά να έρθει,και εμείς χρησιμοποιούσαμε το inverter για θέρμανση,βάζω κ πολλά πλυντήρια,οπότε δεν πιστεύω λιγότερο από 400 να φάμε..μόνο από θερμοσίφωνα γλύτωσα μια κ είναι μέσω πετρελαίου (τα σκάσαμε εκεί).Κλεοπάτρα μου,εγώ θα πώ απλά όπως νιώθεις,αν έρθει ήρθε το δεύτερο,έχεις ήδη τον πρίγκηπα σου,οπότε απολαύστε free sex Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 8 328109 εγώ δεν το σκέφτομαι για δεύτερο σύντομα,για αρκετούς λόγους που δεν είναια επί του παρόντος..Μαρία κρήτη,ούτε την δικιά μου την λές φαγανή..το nutriben το γάλα το δοκιμάσατε?αυτό ειναι το δικό μας συμπλήρωμα και το δέχεται η μικρή όχι ευχάριστα,αλλά το παλεύω Smile Εμείς σε 5 μέρες έχουμε παιδίατρο για το δεύτερο εμβόλιο του μήνα,και ξεκινάμε κ στέρεες..άντε να δούμε μπας και κοιμηθεί παραπάνω γιατί κάνει τώρα τελέυταία πολύ πρωινά ξυπνήματα κ πέφτει το μάτι της μαμάς..Αλίκη μην λες για σοκολάτες,είναι η αιτιία που δεν χάνω κιλά Very Happy Να χαίρεσαι κ τον αντρούλη σου Laughing
Τι άλλο?Πάω στην Ζωή μου,έπιασε η γκρίνια,μάκια.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα μανουλες... Σήμερα καλοκοιμηθηκαμε μάνα κ κόρη .... Φωτεινη το δοκιμάσαμε κ το nutriben αλλα τίποτα .... Δυστυχώς ουτε εμένα μου άρεσε κ έπινα το ίδιο κ εγω κ εκει μου εμοιασε μάλλον ...

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.
δημητρα υπομονη με την δεη.δεν μπορεις να κανεις κατι.
αλικη μπραβο που σκιζεις και παντελονια.χαχαχα.εγω παντως θα ηθελα πολυ να κανω ενα 3ο παιδι αφου μενω εγκυος ευκολα και εχω καλη εγκυμοσυνη αλλα θα ηθελα να ειχα περισσοτερα λεφτα και να ζουσα στο χωριο και φυσικα να ειχα μεγαλυτερο σπιτι.
κλεοπατρα αν το θελεις πολυ ξεκινα.σου το ευχομαι να μεινεις εγκυος συντομα.
μαρια απο κρητη δυσκολη η μικρη σου με το γαλα.εγω απο 6 μηνων ηπια ξανα γαλα μετα τα 3 χρονια.γιατι κοπηκε η θηλη απο το μπουκαλι και δεν ηθελα καινουρια θηλη και δεν ξαναηπια γαλα.στα 3 μου χρονια αρχισαν να μου βαζουν ψωμι μεσα στο γαλα και τωρα πινω λιτρα αλλα μονο φρεσκο.ουτε το εβαπορε ουτε το διαρκειας.
μαμαμελι ελπιζω να εισαι καλυτερα.
η αθανασια εμφανιζεται μια φορα και μετα χανεται παλι.η μαρκελλα καλα ειναι?

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα μανούλες, τι κάνετε?

Μελινομαρία, υπομονή κοπέλα μου!!! Πολλά περαστικά!

Αλίκη, κ εγώ θέλω να πάω για ψώνια, να βάψω νύχια-μαλλιά, αλλά προτεραιότητα έχει τώρα η μπουμπού μου. Κ δυστυχώς no money, no honey. Τζιν εγώ βάζω μόνο όταν πάω καμιά βόλτα έξω. Στο σπίτι είμαι συνέχεια με τις φόρμες. Κ κόβονται καλέ οι σοκολάτες? Δεν κόβονται!!!

Αθανασία, μήπως αν πας κάπου το λαπτοπ να στο καθαρίσουν απο μέσα φτιάξει το πληκτρολόγιο?

Τζένη έκλεισες κ εσύ βάφτιση, ωραία! Κ στα δικά μας με το καλό!

Μαρία μου, μην στεναχωριέσαι με τη μπουμπού σου. Σιγά σιγά με τις κρεμούλες θα πάρει βάρος. Απλά θέλει τώρα υπομονή να βρείς τι της αρέσει, μια δυο κουταλίτσες κ αν μάθει να τρώει θα πέρνει από κει ασβέστιο κ δεν θα πειράζει που δεν θα πίνει γάλα.

Δήμητρα, δυστυχώς το ρεύμα, έχεις δεν έχεις χαράτσι είναι δράμα!

Δήμητρα Αλ., Φωτεινή, Ειρήνη, Μαίρη τα φιλιά μου!

Εμείς εδώ καλά. Χθες είχε έρθει η ξαδέρφη μου για φαγητό με τον άντρα της. Είναι 8 μηνών έγκυος κ θυμηθηκα τα δικά μου. Μου λείψε κ μένα η κοιλίτσα μου!!!

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα Φωτεινη, αντε με το καλο κι οι στερεες! Πω πω εφτασε 5 μηνων η Ζωη σου ε? Απιστευτο!!

Καλημερα Μαρια, Ειρηνη, Ελενη!

Αλικη να τον χαιρεσαι τον καλο σου! Κριος ε? Καλο ζωδιο ειναι. Τωρα που ειπα για ζωδια εμεις ειμαστε ο αντρας μου Τοξοτης, εγω Υδροχοος κι ο μπεμπης μας βγηκεΤοξοτης με ωροσκοπο Υδροχοο Wink Ετσι, μη μεινει κανεις παραπονεμενος!

Εμεις εχουμε χαλασει παλι τον υπνο τελευταια γμτ... Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 8 850933

Αυριο παω για ρεκτιφιε (ανταυγειες, κουρεμα κλπ.) και μεθαυριο εχω εξοδο solo!

Λεμε μηπως παμε καπου κι ενα διημερακι με τον αντρα μου - και τον μπεμπη μαζι εννοειται - ετσι να φυγουμε ενα πρωι κ να γυρισουμε το επομενο βραδυ, να αλλαξουμε λιγο παραστασεις, αλλα μαλλον σε κανα-δυο βδομαδες, να παραδωσει πρωτα μια εργασια για το μεταπτυχιακο που κανει να μην το εχει αγχος.

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημέρα Κλεοπάτρα μου,Ελένη,Ειρήνη.Όντως απίστευτο μου φαίνεται που γίναμε 5 και μηνών κ την κάνω πρόβες στο καρεκλάκι της για μαμ,και αρέσκεται ευτυχώς η κυρία Very Happy Καλή οικογενειακή βολτούλα να κάνετε,να αλλάξετε παραστάσεις,όπως και η σόλο τσάρκα,να ξεσκάσεις!Μ<ια από τα ίδια κ εγώ,δίνω μόνο για την μπουμπού μου κ δεν περισσεύουν για δικό μου ρεκτιφιέ,ούτε μπορεί κάποιος να`κρατήσει την μικρή τόση ώρα-μόνο από εμένα παίρνει μπιμπερό,εκτός του θηλασμού-οπότε χωρίς να το επιδιώξω γυρίσα στο φυσικό μου σχεδόν χρώμα μαλλιών.Περιμένοντας και την προαναφερθείσα ΔΕΗ,ζήτω που καήκαμε Laughing Wink

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Patsie έγραψε:Καλημερα Φωτεινη, αντε με το καλο κι οι στερεες! Πω πω εφτασε 5 μηνων η Ζωη σου ε? Απιστευτο!!

Καλημερα Μαρια, Ειρηνη, Ελενη!

Αλικη να τον χαιρεσαι τον καλο σου! Κριος ε? Καλο ζωδιο ειναι. Τωρα που ειπα για ζωδια εμεις ειμαστε ο αντρας μου Τοξοτης, εγω Υδροχοος κι ο μπεμπης μας βγηκεΤοξοτης με ωροσκοπο Υδροχοο Wink Ετσι, μη μεινει κανεις παραπονεμενος!

Εμεις εχουμε χαλασει παλι τον υπνο τελευταια γμτ... Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 8 850933

Αυριο παω για ρεκτιφιε (ανταυγειες, κουρεμα κλπ.) και μεθαυριο εχω εξοδο solo!

Λεμε μηπως παμε καπου κι ενα διημερακι με τον αντρα μου - και τον μπεμπη μαζι εννοειται - ετσι να φυγουμε ενα πρωι κ να γυρισουμε το επομενο βραδυ, να αλλαξουμε λιγο παραστασεις, αλλα μαλλον σε κανα-δυο βδομαδες, να παραδωσει πρωτα μια εργασια για το μεταπτυχιακο που κανει να μην το εχει αγχος.

Καλά να περάσετε!!!!!

Εγώ είμαι Ταύρος με ωροσκόπο Ζυγό.
Ο άντρας Καρκίνος με ωροσκόπο Δίδυμο.
Κ η μπεμπούλα Σκορπιός με ωροσκόπο Σκορπιό!!!!

Νομίζω ταιριάζουμε οικογενειακώς Laughing

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Fotini77 έγραψε:Kαλημέρα Κλεοπάτρα μου,Ελένη,Ειρήνη.Όντως απίστευτο μου φαίνεται που γίναμε 5 και μηνών κ την κάνω πρόβες στο καρεκλάκι της για μαμ,και αρέσκεται ευτυχώς η κυρία Very Happy Καλή οικογενειακή βολτούλα να κάνετε,να αλλάξετε παραστάσεις,όπως και η σόλο τσάρκα,να ξεσκάσεις!Μ<ια από τα ίδια κ εγώ,δίνω μόνο για την μπουμπού μου κ δεν περισσεύουν για δικό μου ρεκτιφιέ,ούτε μπορεί κάποιος να`κρατήσει την μικρή τόση ώρα-μόνο από εμένα παίρνει μπιμπερό,εκτός του θηλασμού-οπότε χωρίς να το επιδιώξω γυρίσα στο φυσικό μου σχεδόν χρώμα μαλλιών.Περιμένοντας και την προαναφερθείσα ΔΕΗ,ζήτω που καήκαμε Laughing Wink

Φωτεινή τη βάζεις στο καρεκλάκι? Κάθεται? Εμείς είμαστε πιο μικρές βέβαια, κ δεν ξέρω αν κάνει να τη βάζω να κάθεται.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σου είπε ο παιδιατρος Φωτεινη ότι μπορει απο τώρα να κάθεται στο καρεκλακι της ;;;

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπορεί να κάθεται για λίγο κορίτσια,η παιδίατρος αυτο είπε,όχι πολλή ώρα σε ορθή γωνία πριν τους 6 μήνες.Έχει κ δευτερη θέση με κλίση το καρεκλάκι που μου έφεραν,έτσι την έβαλα για λίγο.Κάθεται μια χαρά στην αγκαλιά μου και η γιατρός την βρίσκει πολύ δυνατή για την ηλικία της,έτσι το έκανα σαν τεστ να δω ανείναι έτοιμη να κάτσει,κ να συνηθίζει στην θέση.Το ρηλάξ οπού να ναι θα το μαζέψω γιατί με το ζόρι χωρά πλέον,και δεν κάθεται πολύ,βαριέται!Πότε μεγαλώνουν,χαμπάρι δεν παίρνουμε!Την Πρωταπριλιά έχουμε το εμβόλιο και τα περαιτέρω Smile

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμένα της αρέσει το ριλαξ ακόμα αλλα εχει ψηλωσει κ κρέμονται τα πόδια της κάτω ... Σε λίγο θα τα ακουμπαει στο πάτωμα ...

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kάπως έτσι και η δικιά μου Μαρία,οριακά είναι στο ρηλάξ,αλλά από μωρό ήθλε την άπλα της κ την ενοχλεί που δεν έχει χώρο.Γι αυτό και της αρέσει που την βάζω στο γυμναστήριο με παιχνίδια,μέσα στο πάρκο.Γενικά της αλλάζω χώρους,παιχνίδια και παραστάσεις,γιατί βαριόμαστε κ εύκολα Smile

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερούλες και Καληνυχτούλες γιατί η μπουμπού μας κοιμάται από τις 7!Παω να την πέσω και εγώ!Σας διάβαζα 3 ώρες και έχω σημειώσει τι να σχολιάσω ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ μη με κοροιδεύετε!Οπότε έρχεται σεντόνι αλλά το πρωί γιατί είμαι 2 μέρες με πυρετό!Πάλι φλεγμονή στο στήθος,αλλά δε μασάμε το έχω ξαναπεράσει και δεν είναι σοβαρό!Προσοχή στις θηλάζουσες να μην κρυολογούνε με αυτό τον ανώμαλο καιρό!!!!Πολλές φιλούρες στα μπεμπάκια!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Περαστικά κ από δω.
Αυτό με τις σημειώσεις καλή ιδέα. Εγώ πάλι διαβάζω κ γράφω συνήθως θηλαζοντας οπότε ούτε σημειώσεις ούτε πολλά πολλά σχόλια.
Φωτεινή επιτέλους θυμήθηκα να γράψω με γειά το δοντακι. Καλές μασες από βδομάδα.
Προχθές έκανα σοκομπανανοκεικ κ από τις μπανάνες που έλιωσα στο μουλτι έδωσα λιιιιγο στο μπεμπη . Ψιλογλυφτηκε αλλά καμία σπουδαία αντίδραση. Το Σάββατο έχουμε παιδίατρο κ σε καμία 10ρια μέρες μάλλον ξεκινάμε φρούτα. Πρόσφατα διάβασα για το αβοκαντο. Δώσατε στα μεγάλα σας ποτε; εγώ όχι.
Χθες πάλι μου το γύρισε στα 2ωρα. Τι γίνεται ρε γμτ; τι να φταίει;
Κοιμούνται κ τα δύο Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 8 215994 Για να δούμε τι βράδυ θα ακολουθήσει...
Καληνύχτα κ περαστικά στις αρρωστουλες μας

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κορίτσια,

εγώ Χριστίνα δε σε κοροιδεύω, γιατί κι εγώ αυτό κάνω συνήθως!! Rolling Eyes Rolling Eyes

Αλλιώς, μία που τα διαβάζω και μία που ξεχνάω, το άτιμο το Αλτζχάιμερ φταίει, ου γαρ έρχεται μόνο...
Περαστικά με τον πυρετό!!

Κορίτσια για την ορθή γωνία που λέτε, δηλαδή εγώ που μερικές φορές τον καθίζω στα γόνατά μου (να κοιτάει μπροστά), δεν κάνει? Και στο sling έχει μια στάση που τον καθίζεις σαν οκλαδόν μέσα στο sling να κοιτάει μπροστά και τον βάζω κάποιες φορές και του αρέσει. Ούτε αυτό κάνει? (στις οδηγίες του sling λέει απο 3 μηνών αυτή τη στάση)

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Την καθίζω κ εγώ από καιρό,το θέλει πολύ και με καθοδηγεί σε αυτήν την στάση η ίδια.Η παιδίατρος εννούσε για μεγάλο χρονικό διάστημα,ώστε να μην πέφτει συνεχώς το βάρος στην μεσούλα κ τα ποδαράκια τους.Τζένη θενκς,άντε να δούμε θα φάμε ή θα με φτύνει? Laughing Laughing Καλά φρούτα κ εσείς..ναι διάβασα για το αβοκάντο και αν θυμηθώ θα ρωτήσω την γιατρό,σε αυτήν κρατάω σημειώσεις για το τι θέλω να της πω γιατι ο αυστριακός(αλτσχαιμερ)βάρα κ εμένα σφόδρα Smile

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις