Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
69 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 69 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 40]

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σας ευχαριστω ολες κοριτσια για τις ευχες!!!

Πω πω Μαρια μαμα της Μελινας τι επαθες...ειχες τον πονο σου την χτυπησες κιολας...

Μαρια απο Κρητη καποια στιγμη που την ρωτησα τι θα κανουμε σε περιπτωση που ξεπερασει τις 7 μερες μου ειπε κλισματακι για μωρακια. Τι να πω...
Την ρωτησα επισης αν παιζει ρολο η διατροφη μου και μου ειπε πως οχι... Sad

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημέρα σε μικρούς και μεγάλους και από εμάς.. Smile Σας διαβάζω σχεδόν κάθε μέρα αλλά δεν προλάβαινα κ δεν μπορούσα να γράψω..Μαριάρο χρόνια πολλά..Εύη καλώς μας ξαναήρθες κορίτσι μου,κούκλος ο μικρός,με το καλό η βάφτιση και όλα έκεί.Αλίκη απέκτησες αυτοκολλητάκι και εσύ,όπως εγώ Smile Εμείς είμαστε μια χαρά,απλά περνάμε μεταβατική φάση οικογενειακής κατάστασης και είμαι επί ποδός..σε ένα μήνα το πολύ θα σας γράφω από το πατρικό μου..Από υγεία είμαστε μια χαρά,κάναμε εμβόλιο,7350γρ και σήμερα ξεκινήσαμε ρυζάλευρο,καταφέραμε να φάμε το περισσότερο Smile Χτές έκανα κ τεστ Παπ,κ την πήρα μαζί μου στον γυναικολόγο..έχουμε γκρίνια 2-3 μέρες τώρα κ ειναι τα δόντια,η παιδίατρος είπε είναι έτοιμη και για άλλα.Από ύπνο μια έτσι μια αλλιώς είμαστε,αλλαπάνω από4ωρο ανευ μαμ δεν κάνουμε,είχε πολύυ όρεξη την προηγούμενη εβδομάδα,κάναμε μάλλον άλμα ανάπτυξης,ήμασταν έτοιμες για μαμ.Ετοιμάζω σιγα σιγα κ την διακόσμηση που θέλω για το νεο της δωμάτιο και για τον προσεχή μήνα θα έιμαστε υπ ατμον με την μετακόμιση (εγώ κ η μικρή).Αυτά πάνω κάτω από εμένα,αν ξέχασα,που ξέχασα σίγουρα,σόρρυ Smile Μόλις θυμηθώ και βρώ χρόνο επάνερχομαι,φιλιά Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 14 417472

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Φωτεινή μου λυπάμαι...αλλα κάθε εμπόδιο σε καλο!
Να μου φιλησεις την κοπελάρα σου και να την προσεχείς!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Υπνοσακο δεν θέλει καθόλου ... Φορμακι βελουτε της φορουσα κ εγω αλλα τώρα κάνει πολλη ζεστη... Οταν θα πάω Ηράκλειο θα της πάρω πιο καλοκαιρινό φορμακι αλλα δεν ξέρω ... Αυτα τα πετσετε ειναι πιο ελαφριά η να της πάρω πιο μακο;;; Εγω Μαριαρο οταν θυλαζα κ είχαμε πρόβλημα με τα κακακια μου είχε πει να της δίνω λίγο χαμομηλι που βοηθάει , ρωτά τον γιατρο σου δεις αν στο επιτρέπει ...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γι αυτο σου λέω ολοσωμο φορμακι πάνω απο τα πυτζαμακια της και μην την σκεπάζεις..πάρε ένα νούμερο μεγαλύτερο!

Μαρία εσυ είσαι δύσκολοια;αν ναιπρεπει να αλλάξεις την διατροφή σου...φαε ξερά βερίκοκα,πινε και πολλα νερά...
Αν οχιτοτε είναι στο εντερο του μώρου!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.
μαριαρο χρονια πολλα.εμενα ο μεγαλος κολλησε πανω μου απο ενος ετους που γυρισα στην δουλεια και φυσικα οταν ηταν 2 που σταματησα λογω εγκυμοσυνης κολλησε ακομη πιο πολυ.ελπιζω να κανει κακακια ο δικος σου και να μην χρειαστει κλισμα.

μαμαμελι προσεχε τις πορτες στην κατασταση σου.εγω πιστευω γι`αυτο την κοψαμε ευκολα την πιπιλα.την ειχε μονο στον υπνο και οταν εβγαζε 3-3 τα δοντια.

φωτεινη ολα καλα?

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαρια Κρητικοπουλα μου, δυστυχως δεν μπορω να του δωσω χαμομηλι αν και στην αρχη του εδινα. Μου το απαγορεψε ομως η παιδιατρος γιατι εχει ΓΟΠ.

Μαρια μαμα Μελινας, παω καθημερινα και στην χειροτερη καθε δευτερη μερα. Οσο για το νερο πινω τρελλες ποσοτητες...
Πρασινα δεν εχω ξεκινησει ακομα γιατι ταλαιπωρειται ακομη με κολικους και φοβαμαι μηπως τους χειροτερεψει...

Φωτεινη μου ευχομαι καθε εμποδιο να ειναι για καλο...

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα κοριτσια ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!!!!!!!!!

Φωτεινή μου δεν κατάλαβα γιατί μετακομίζεις? Συγγνώμη αλλά έχω χάσει επεισόδια!

Για κρέμες κτλ δεν έχω ρωτήσει εμείς θηλάζουμε ακόμα αποκλειστικά πα'ίζει ρόλο αυτό στο πότε ξεκινάμε?

Εγώ δεν την ντύνω καθόλου βαρια (Ιρλανδέζα είναι θα φοράει σαγιοναρα από τον Μάρτιο χαχαχαχ) αν έχει ήλιο μόνο κοντομάνικο φανελάκι και ένα μπλουζάκι μακρυμάνικο από πάνω. Μην ξεχνάτε πως τα παιδιά κρυώνουν από μικρόβια και όχι από το κρύο!!!

Βόλτα με τον ψηλό ακόμα δεν εχουμε πάει οι 2 μας. Γενικά δεν εχω πάει πουθενά μόνη μου μόνο στην δουλειά δεν θέλω να την αφήσω μάλλον επειδη δουλευω τι να πω..!!

Εμβόλιο έχουμε και εμείς την άλλη εβδομάδα γενικώς έιμαστε τεράστια μωρά!! Η δικιά μου και της Αθανασίας ο μπέμπης θα πηγαίνουν για μπάσκετ μάλλον!!

Περίοδος δεν μου έχει ερθει και εμε΄να και η μαυρη γραμμή καλά κρατει δεν έχω παράπονο Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 14 215994

ευη καλως ήρθες και πάλι !!! Ελπίζω να περνάτε καλα΄!!

Φιλια σε όλες!!

ΥΓ Δήμητρα πως τα πας με τον θηλασμό???
Εμείς συνεχίζουμε δυναμικά είμαι πολύ περήφανη το ομολογώ!! Σε φιλώ!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mariaro έγραψε:Μαρια Κρητικοπουλα μου, δυστυχως δεν μπορω να του δωσω χαμομηλι αν και στην αρχη του εδινα. Μου το απαγορεψε ομως η παιδιατρος γιατι εχει ΓΟΠ.

Μαρια μαμα Μελινας, παω καθημερινα και στην χειροτερη καθε δευτερη μερα. Οσο για το νερο πινω τρελλες ποσοτητες...
Πρασινα δεν εχω ξεκινησει ακομα γιατι ταλαιπωρειται ακομη με κολικους και φοβαμαι μηπως τους χειροτερεψει...

Φωτεινη μου ευχομαι καθε εμποδιο να ειναι για καλο...

Κρίμα που δεν μπορείς να δώσεις χαμομηλι ... Μπορει να τον βοηθούσε κ να μην χρειαζόταν κλισμα ...

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια!! Τι μου κάνετε?

Μαριαρό εσύ ρώτησες πόσο συχνά κάνουν κακά? Εμένα που θηλάζω (εκτός από λίγο συμπλήρωμα που δίνω καμιά φορά που είναι μόνο όμως το 1/10 των γευμάτων χοντρικά), κάνει 1-2 φορές τη μέρα, αλλά ποτέ νύχτα. Έχω παρατηρήσει οτι το πρωί δεν τον βρίσκω ποτέ χ@σμένο. Οτι σου πει ο γιατρός, να μην ταλαιπωρείται μωρέ το μικρούλι.

Φωτεινή, δύναμη! Η μπέμπα να είναι καλά και όλα τ άλλα βρίσκονται! Κι αν αισθανθείς οτι θέλεις να μοιραστείς οτιδήποτε ή εδώ ή με pm, εδώ είμαστε να ξέρεις.

Εμένα παιδιά προς το παρόν δεν είναι καθόλου αυτοκόλλητος, τις ίδιες χαρές (μην πω και περισσότερες) κάνει στον μπαμπά του, που βέβαια είναι κι αυτός όλη μέρα σπίτι, και επίσης πάει αδιαμαρτύρητα σε όλες τις αγκαλιές ανεξαιρέτως.
Αργότερα θα δείξει, να δούμε τι θα γίνει τώρα που θα ξεκινήσω δουλειά και δε θα με βλέπει τόσο.

Α, σας είπα? Τετάρτη του Πάσχα τέρμα τα ψέμματα, back to work... Και με έχει πιάσει στενοχώρια, τύψεις, όλα μαζί. Το εξάμηνο του ΟΑΕΔ το διέκοψα κ τώρα τρέχουν κάτι περσινές άδειες, πήρα μόνο 1,5 μήνα απο κει για διάφορους λόγους, έτσι είχα πει οτι θα το έκανα εξαρχής, να φτάσει 5 μηνών, να ξεπεταχτεί λίγο και να ξεκινάει σύντομα τροφές και μετά να γυρίσω.
Προχθές όμως που πήγα για τη διακοπή με έπιασε στενοχώρια και σκέφτομαι μήπως δεν έκανα καλά, αλλά απ την άλλη δεν ήταν κι εύκολο να καθήσω τόσο καιρό.
Τουλάχιστον θα έχω το μειωμένο που θα το πάρω σε μέρα, οπότε για άλλο ενάμιση χρόνο θα δουλεύω τετραήμερα, κάτι είναι κι αυτό.

Ο πιτσιποπάκος μου χθες έγινε 4 μηνών (ούτε κατάλαβα για πότε πέρασε ο καιρός). Είναι καλά, αν εξαιρέσεις αυξημένη γκρίνια που οφείλεται μάλλον σε δόντια και επίσης οτι απο χθες μου βγάζει όλη την ώρα ξεραμένο γάλα. Τεσπα, το απόγευμα έχουμε παιδίατρο, οπότε θα λύσω πολλές απορίες, έχω κάνει λίστα, κλασσικά, το organizer freak!
Α, επίσης τις προάλλες μια μέρα έκανε ένα θεϊκό, κοιμήθηκε στις 11 και ξύπνησε στις 9 το πρωί, δεκάωρο σερί, απίστευτο!!

Εγώ για ρούχα δεν βγαίνω να ψωνίσω, πήρα μόνο καναδυο μπλουζάκια, παντελόνι ούτε γι αστείο γιατί αισθάνομαι μοσχάρα. Στην εγκυμοσύνη είχα πάρει μόνο 7 κιλά, μια χαρά, και τώρα κατάφερα και είμαι συν 2 απ ότι πριν την εγκυμοσύνη... Και το χειρότερο είναι οτι δεν έχω καμιά διάθεση να μαζευτώ, όλο θέλω να μασουλάω.

Αυτά τα νέα μας, σας φιλώ!!!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εμένα τώρα κ 2 βδομάδες περιπου με εχει πιάσει κ πειναω συνέχεια ... Πριν λίγο μου έφερε ο πατέρας μου φράουλες κ ελιωσα λίγη κουβερτουρα κ δις έφαγα ... Οταν ανέβω στην ζυγαριά θα παθω σοκ ... Τι με εχει πιάσει δεν ξέρω , να θυλαζα θα το δικαιολογούσα τώρα το μόνο που μπορω να πω ειναι ότι ίσως μου ανοίγει την όρεξη κάθε μέρα η βόλτα στην εξοχή .

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kεοπάτρα,Μαρία συντοπίτισσα ευχαριστώ για την καλή διάθεση..συμπαραστέκεστε περισσότερο και από άτομα που ξέρω χρόνια,δεν το κάνω αρχαιοελληνική τραγωδία,αλλαυτή είναι η αλήθεια..Μαίρη μου φεύγω με το παιδί από το σπίτι που έμενα με τον άντρα μου,λόγω του ερχόμαστε σε διάσταση προς το παρόν..δεν θα θέλα να το συζητήσω τώρα περισσότερο,απλά είναι το καλύτερο για το παιδί κ εμένα,η μικρή μου να είναι καλά,κ θα είμαι κ εγώ,αυτό με νοιάζει.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Φωτεινη έχεις πμ

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Φωτεινη μου, να κανεις ο,τι καλυτερο νομιζεις για το παιδακι σου!!
Να θυμασαι οτι ειμαστε διπλα σου σε ο,τι μπορουμε να βοηθησουμε απ'ολες τις αποψεις!!!
Να εισαι καλα (πρωτα απ'ολα για την κορουλα σου) και να προσεχεις!!

Ευτυχως τελικα ο μικρος μου πριγκιπας μου εκανε το δωρο που περιμενα. Εκανε κακα του!!! Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 14 328109 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 14 328109 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 14 328109 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 14 328109 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 14 328109 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 14 328109 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 14 328109

Παω να την πεσω....Καληνυχτα σε ολες!!!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Φωτεινη μου σου ευχομαι ολα να σου πανε οπως επιθυμει η καρδουλα σου!οτι χρειαστεις μη διστασεις...
μαιρη συνεχιζω αποκλειστικο.εχω ενισχυσει κ την τραπεζα αλλα βγαζω της μερας το φρεσκο.ο αντρας μου με κοροιδευει...μου λεει να το κανουμε εβαπορε να πινει το παιδι οταν θα παει στο δημοτικο!μια χαρουλα!
Δε θυμαμαι να σχολιασω...φιλια

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημέρα μανούλες και μικράκια μου..να είστε καλά όλες,για την διάθεση συμπαράστασης..σας νιώθω φίλες και ας μην σας ξέρω τις περισσότερες από κοντά..ναι είμαι καλά γιατί έχω το αγγελούδι μου και ανθρώπους που νοιάζονται..και εφόσον προχωρήσω σύντομα σε αυτήν την κίνηση,προσεχώς καλύτερα,που λένε Very Happy Very Happy Μαριαρο ευτυχώς που ο μικρούλης ανακουφίστηκε..Δημητρούλα χαρά στο κουράγιο σου κορίτσι μου δουλειά και θηλασμός..εμένα η μικρή μου συνεχίζει το άλμα ανάπτυξης και ανα 2ωρο θέλει μαμ,πρωί βράδυ,ηδη δυσκολεύομαι να την σηκώσω ψηλά σαν αεροπλανάκι Smile Σήμερα βλέπω καλό καιρό και μάλλον για καφεδάκι το απόγευμα με το καρότσι και την κολλητή.Σε λίγο θα ξεκινήσει η επιχείρηση κρέμα,αν μπορώ θα βγάλω και πικ να το αποθανατίσω.Φιλάκια σε ολες.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες καλημέρα ... Φωτεινη μου σου εύχομαι να πανε ολα καλα στο νέο σου ξεκίνημα ... Το σημαντικό ειναι να είσαι ήρεμη κ ευτυχισμένη εσυ κ η μπεμπουλα σου ... Ενα πράγμα που μου έλεγε κάποτε ένας φίλος μου κ μου εχει μείνει ακόμα κ σήμερα ειναι, ότι γίνετε γίνετε πάντα για κάποιο σκοπό κ πάντα τα πράγματα καλυτερευουν ... Εμείς θα ειμαστε εδω για ότι χρειαστεις, καλη βόλτα να έχετε σήμερα κ καλο ταισμα με την κρεμουλα... Μαριαρο πάλι καλα που έκανε κακακια ο μπεμπης κ γλίτωσε το κλισματακι. Δημητρουλα είσαι ήρωας που τα καταφέρνεις με δουλεια κ θυλασμο . Η χθεσινή μας μέρα ήταν επεισοδιακή , η μπεμπα ήταν μια χαρα όλη μέρα ζωηρή ζωηρή , γελακια σε όλους μέχρι κ σε αγκαλιές σε άσχετα άτομα καθόταν ... Το απόγευμα λοιπόν της ετοιμαζαμε το καρεκλακι στο αμάξι να πάω να πάρω την μαμα κ 1 φίλη της απο 1 μοναστήρι που είχε παει με 1 φίλη της με τα πόδια κ τότε πέρασε μια γειτόνισσα μας που ποτε δεν λέει ουτε το γεια την βλέπει κ αρχίζει είσαι κούκλα , τι όμορφο παιδάκι κ αλλα τέτοια , ε δεν περνάνε 5 λεπτα που ξεκιναω με την κουνιαδα μου κ αρχίζει η μπεμπα ένα κλάμα λες κ την σφαζαν... Να σταματαω να την παίρνω αγκαλια να μην σταματάει με τίποτα ... Ε κουτσά στραβά φτάσαμε στην εκκλησία ... Έκλαιγε το μωρο μας ακούει μια καλογρια μου λέει το παιδί το έχουν βλαστημησει κ κάνει έτσι θα πτοσευχηθω εγω μου λέει μήπως κ ηρεμήσει , παίρνουμε τηλ κ την πεθερα μου κ την ξεματιαζουν 2 άτομα κ ξαφνικά ηρεμησε κ άρχισε ξανά τα γέλια μέχρι που κοιμήθηκε στην αγκαλια μου , μετα απο λίγο με βλέπει πάλι η καλογρια κ μου λέει το παιδάκι σου το είδε κακό μάτι να προσέχετε ... Τελοσπαντων τελειώνει η εκκλησία φεύγουμε κ ξαφνικά άρχισε να μυρίζει το αμάξι σαν κάτι να καίγεται , κοιταω τα λαμπάκια ολα έδειχναν οκ , τις κατεβαζω γρηγορα απο το αμάξι κοιτάζω γυρω γυρω κ απο κάτω δεν βλέπω τίποτα ανοίγω καπο κ βρωμουσε απο κάπου εκει μπροστά . Τελικα ήρθαν ο πατέρας μου κ ο άντρας μου το κοιταξαν κ μυριζαν τα φρένα ... Ευτυχώς δεν ήταν τίποτα σοβαρό κ γυρίσαμε σπιτι ...

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα μανουλες!Πρωτη φορα σημερα ειδα λιγο ηλιο εδω.Ο μικρος με εχει τρελλανει!Εδω και τρεις μερες δεν ησυχαζει.Κοιμαται καθε ωρα απο 10 λεπτα και τσουπ αρχιζει το κλαμα παλι.Μαζι με αυτον δεν κοιμαμαι κι εγω καλα.Τριγυριζω στο σπιτι σας φαντασμα.Δεν μπορω να τον βλεπω ετσι ομως.Πηρα την κρεμα για τα ουλα και του εβαλα αλλα δεν κανει δουλεια.Ο γιατρος μου ειπε να δινει και χαμομηλι οταν κλαιει πολυ αλλα δεν το θελει καθολου.Οσο του δινω τοσο βγαζει.Ηρεμει μονο στην αγκαλια του μπαμπα του.Οσο για το γαλα ουτε να το δει δεν θελει.Εχουν λιγοστεψει τα γευματα του.Στις 15 του μηνα εχουμε ραντεβου στον γιατρο αν δω πως συνεχιζεται αυτη η κατασταση θα παμε πιο νωρις.

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.τι κανετε?εμεις καλα.σημερα πηγαμε το πρωι μια βολτα στο mall και ψωνισα καποια πραγματακια.

φωτεινη κανε ο,τι νομιζεις καλυτερο για το παιδι σου.αν χρειαστεις κατι ειμαστε εδω.αν θες να μιλησεις μπορουμε να σε ακουσουμε.σε νιωθω κι εσενα και ολα τα κοριτσια πολυ κοντα μου παρολο που δεν σας ξερω απο κοντα.

μαριαρο μπραβο τα καταφερε ο μικρος σου.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα σε όλες!

Καλη Κυριακή να περάσουμε!

Θα μπω αργότερα!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημέρα Μαρια και σε όλες Smile Καλή βροχερή Κυριακή εδώ Smile

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μια γλυκιά καλημέρα κ μια όμορφη Κυριακή να έχετε όλες σας ... Εμάς εδω χάλια ο καιρός όλη ΝΥΧΤΑ δεν εχει σταματήσει να φυσάει,παίρνει τον κόσμο κ δεν ειναι για έξω σήμερα ...

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.
σημερα ο καιρος χαλια ειναι συννεφια και ψιλοφυσαει εδω αθηνα.
η μαμαμελι και η αλικη που ειναι?χασαμε την αθανασια και την μερκελλα τωρα χαθηκαν και αλλες?ελπιζω να ειναι καλα.

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια,
κι εδώ αέρας φουλ, πέταξε απλώστρες, γλάστρες, όλα και μάλλον το πάει για βροχή.

Να δω πότε θα πάμε αυτό το γ@μ@διήμερο που λέω τόσο καιρό. Μέχρι χθες είχε ο καλός μου να παραδώσει μια εργασία για το μεταπτυχιακό του, τώρα χάλασε ο καιρός... Ελπίζω μεσοβδόμαδα κάτι να κάνουμε.

Ετοιμαζόμαστε να πάμε στους παππούδες για φαγητό, φιλιά, see you later!

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα μανουλες και μπεμπακια...
Τι κανετε?? Ελπιζω να ειστε καλα ολες!!

Λοιπον, εμεις καναμε το εμβολιακι μας προχθες...ειναι 5750 κιλα και 58,5...Ο τοσοδουλης μου.. Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 14 49454

Απ τις 19 του μηνα που θα κλεισει τον 5ο θα αρχισουμε κρεμα βανιλια ρυζαλευρο...ελπιζω να τα παμε καλα!!

Φωτεινή χιλια μπροβο που εκανες αυτη την κινηση...εισαι δυνατη..και πολυ καλα το εκανες αφου ειναι για το καλο το δικο σου και του μωρου σου... Respect
Κι εγω περναω δυσκολη φαση και πρεπει να φυγω απο 'δω αλλα δεν ειμαι δυνατη σαν εσενα και κωλωνω...δυστυχως!!! Μακαρι να βρω κι εγω τη δυναμη καποια μερα να την κανω απο 'δω μεσα Mad Mad

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις