Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
35 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 35 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 40]

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα μανουλες κ απο μενα...Εγω εχω να το λεω μπορει να ειναι κακοφαγη η μπεμπα αλλα στονν υπνο τα δινουμε ολα,υπναρου μου βγηκε δοξα το θεο...Ελενη κ εμενα το χειροτερο μου ειναι να ερχονται επισκεψεις χωρις να με ειδοποιησουν ειδικα πρωι κ να ειναι το σπιτι μου ανω κατω...Ειρηνη καλο ταξιδι για αυριο κ καλα να περασετε...Μαρκελλα ευτυχως που δεν χτυπησε ο μπεμπης ,εγω για να την αφησω την δικια μου θα πεσει σιγουρα ετσι οπως γυριζει κ παλευει...Κατι αλλο που θελω να ρωτησω εγω κανει να τα βαζουμε τα μωρα να καθονται απο τωρα?εγω δεν την βαζω την μπεμπα αλλα οταν την εχω στο ριλαξ η στο καροτσι σηκωνεται απο μονη της κ καθεται...Ρουλα μου μετακομμιζεται στης πεθερας ε?Αντε με το καλο κ σας ευχομαι να εχεται μια καλη κ ηρεμη συγκατοικηση...

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αγάπες καλημέρα!!!
Ελένη εγώ από την αρχή έχω ένα κόλλημα να μην ανακατεύω τα γάλατα που τραβάω. Ποτέ δεν τα βάζω από πριν μαζί στην κατάψυξη! Η Μαίρη έτσι το κάνει όμως! Εγώ βάζω κάθε φορά μόνο του όσο τραβάω. Μπορεί να είναι μόνο 50 μλ. Δε με πειράζει. Τα ενώνουμε όταν ξεπαγώσουν κι έχουν την ίδια θερμοκρασία. Κι εσύ αν θες να τα ενώσεις δεν πειράζει αρκεί να είναι στην ίδια θερμοκρασία. Όχια να βάλεις το γάλα που μόλις τράβηξες μαζί με εκείνο που είναι στο ψυγείο. Θα τα αφήσεις στο ψυγείο να έχουν την ίδια θερμοκρασία κ μετά θα ενώνεις!Έκανε πυρετούλι από το εμβόλιο χθες. 38,7!!! Πρώτη φορά! Ντεπον και πάρ τον κάτω!!! Μαρκέλλα.... σου ρχομαι!!! Φιλια γκρινιαζει

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nαι Ελένη μου... δυστυχώς!!!! Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 27 534787
Για να αντέξει κανείς εκεί μέσα θέλει γεράααα νεύρα...και πολλη υπομονή...(που κατατύχη η δικιά μου εξαντλήθηκε όσο ημουνα εκεί μεσα οταν ημουν έγκυος)
!!! Κι ο Θεος βοηθός...!!!! Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 27 654655 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 27 654655

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maria1984 έγραψε:

Κατι αλλο που θελω να ρωτησω εγω κανει να τα βαζουμε τα μωρα να καθονται απο τωρα?εγω δεν την βαζω την μπεμπα αλλα οταν την εχω στο ριλαξ η στο καροτσι σηκωνεται απο μονη της κ καθεται...Ρουλα μου μετακομμιζεται στης πεθερας ε?Αντε με το καλο κ σας ευχομαι να εχεται μια καλη κ ηρεμη συγκατοικηση...

Εγω Μαρια μου τον βαζω και καθεται στο καροτσι η στην αγκαλια μου... ρωτησα το γιατρο και μου ειπε πως δεν πειραζει.... εμενα με προβληματιζει που θελει να ειναι ορθιος και να περπαταει (εδω και ενα μηνα).... τον κραταω απ τις μασχαλες και κανει κανονικα βηματακια Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 27 911307 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 27 911307 και σκαει στα γελια.... αλλα δεν ξερω αν κανει απο τωρα...!!! Το μπουσουλιμα μαλλον το βαζουμε στην ακρη και παμε κατευθιαν στο περματιμα... Rolling Eyes

Σ ευχαριστώ για την ευχή...αλλααα...ΔΕΝ το βλέπω να ειναι ηρεμη και καλη η συγκατοίκηση... Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 27 534787

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλα κ εμενα ετσι ειναι θελει να περπατησει ,την κραταω κ εγω αλλα δεν την αφηνω να βαλει βαρος ισα ισα να παταει στις μυτες της...Ειπαμε σιγα σιγα αλλα αυτα ξεπεταγονται μεχρι να πεις κυμινο...

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα μανουλες!!!!
Ρουλα μου υπομονη...Το μονο που πρεπει να προσεξετε ειναι να ειστε ενωμενοι σαν ζευγαρι! Μην αφησετε οσο μπορειτε τους αλλους να μπουνε στην ζωη σας.
Ευχομαι ολα να πανε καλα...

Ειρηνη μου σε καταλαβαινω απολυτα! Κι εμεις πηγαμε γαι 5 μερες Θεσσαλονικη, στο σοι του αντρα μου και κουβαλησα ενα αυτοκινητο πραγματα... να φανταστεις εμεις ειχαμε ενα μικρο σακο με πραγματα και για τον Κωνσταντινο μια μεγαλη βαλιτσα!!!! Τελικα την ημερα που ηταν να φυγουμε του φορεσα τα τελευταια ρουχαλακια. Αλλα εκει φυσικα δεν επλυνα τιποτα.

Μαρκελλα εχω ακουσει πολλες μαμαδες που του εχουν πεσει τα παιδια απο την αλλαξιερα ή ακομα και απο την αγκαλια την ωρα του θηλασμου λογω κουρασης (κοινος τους πηρε ο υπνος). Ολες θα περασουμε κατι αναλογο καποια στιγμη. Μονο να μην υπαρχουν τραυματισμοι. Αυτο εχει σημασια!!!

Αχχχχ βλεπω ολα τα παιδακια εχουν μικρο κεφαλακι. Δυστυχως του δικου μου ειναι υπο παρακολουθηση γιατι μεσα σε ενα μην πηρε 4,5 εκατοστα!!! Shocked Shocked Shocked Μακαρι να μην εχει τιποτα το πουλακι μου!!!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ελενη, μπραβο. φαγανη η δικια σου. απο ΓΟΠ πως πατε; εμεις ελαχιστη. εμενα παλι 50 γρ φρουτα εφαγε σημερα. δεν αγχωνομαι, ξεκινησαμε νωριτερα ετσι κ αλλιως. αν στον 7ο-8ο μου τα κανει αυτα τοτε θα ανησυχησω. μετα απο λιγο θηλαζω κ δινω κ λιγο νερο αλλα δεν το πινει, οποτε κ να ξεχασω να βρασω δεν με απασχολει. οταν εχω δινω. μεσημερι θα δωσω λαχανικα που του αρεσουν κ απογευμα λιγη βιολογικη κρεμουλα. ακομα δεν στρωθηκα να κανω ρυζαλευρο αλλα που θα μου παει; μεσα στο σκ ελπιζω να τα καταφερω. ουτε κεραλοιφη εκανα, εχω ακομα την αγοραστη κ ειπα στο μελισσοκομο οτι θα χρειαστω μελισσοκερι σε κανα μηνα.
πηρα κρητικο πεπονι σημερα, για να δουμε...
αχ, τι αλλο; παλι γκρινιαζει. φιλακια

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μολις διαβασα για την κεραλοιφη και την βιολογικη κρεμα (φανταζομαι ρυζαλευρο εννοειτε-ειμαι ασχετη και μου φαινεται πως θα εχω 1.000.000 αποριες που θα μου δημιουργηθουν στην πορεια και ποιος παιρνει καθε τρεις και λιγο την γιατρο....). Την κεραλοιφη που την χρησιμοποιειτε??
Η δικια μου παιδιατρος νομιζω αρχιζει με ρυζαλευρο της ΝΟΥΝΟΥ αλλα εχω ακουσει οτι εχει πολυ ζαχαρη Mad
Οσες μανουλες δινετε βιολογικο ποια μαρκα δινετε?
Και κατι ακομα...ξερω οτι σας εχω πριξει αλλα αν καταφερω να κανω και αλλο μωρακι σιγουρα δεν θα ρωτα τοσα πολλα Laughing Laughing
Το χειροποιητο ρυζαλευρο πως γινεται?

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="mariaro"]Καλημερα μανουλες!!!!
Ρουλα μου υπομονη...Το μονο που πρεπει να προσεξετε ειναι να ειστε ενωμενοι σαν ζευγαρι! Μην αφησετε οσο μπορειτε τους αλλους να μπουνε στην ζωη σας.
Ευχομαι ολα να πανε καλα...

Σ ευχαριστω Μαριαρο μου.... δυστυχως ενωμενοι δεν ημαστε...μη σου πω ουτε καν ζευγαρι πλεον.....αστα να πανεε.... Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 27 654655 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 27 654655

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αα κοριτσια ξεχασα να σας ρωτησω... υπαρχει περιπτωση να εχει δυσκοιλια το μωρο απ την κρεμα...??? απο χτες ζοριζεται πολυ και κοκκινιζει...κανει πολυ πριτσ πριτσ και λιγα κακα....

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καταρχην να σας πω η ασπλαχνη μανα οτι ενω με την Ευη δεν ειχα τετοιες ιστοριες (μονο μια φορα φουνταρε απο την κουνια της 7 μηνων, καβαλησε το καγκελο, τι να εκανα η μανα?) ο μπεμπης ειναι η δευτερη φορα που πεφτει. Η πρωτη ηταν απο τον καναπε και ηταν η πρωτη του φορα που γυρισε απο ανασκελα μπρουμητα. Εμ, τι το ηθελε κι αυτος? Επισης αλλη μια φορα (δεν θα ελεγα επεσε).... μαλλον χυθηκε απο το ρηλαξ. Αυτο το εκανε και καποιο αλλο μπεμπακι, νομιζω της Ειρηνης.... αφου λοιπον "χυθηκε" μετα γυρισε και μπρουμητα, κοιτουσε το ρηλαξ και γελουσε. Ειναι επιρρεπης στα ατυχηματα αυτος. Αχ, θυμηθηκα οτι το κοριτσακι μου σε αυτη την ηλικια αρχισε να μπουσουλαει. ατον δεν τον βλεπω, μαλλον θα περπατησει κατευθειαν.
Εμας ο ντοκτορ μας απαγορευει να στηριζουμε καθιστο τον μπεμπη, τουλαχιστον οχι μεχρι τον 6ο μηνα. Δεν κανει για την μεση τους.
Επισης εμεις με την ΓΟΠ αντι να καλυτερευουμε μεγαλωνοντας, χειροτερευουμε. Δεν προλαβαινω να βαζω πλυντηρια.
Μαριαρο μου, απο την αλλαξιερα δεν θα ηθελα να μου πεσει γιατι ειναι μεγαλο το υψος, γι' αυτο και δεν τον αφηνω δευτερολεπτο.
Ρουλα κανε υπομονη ματια μου οταν πας με το καλο εκει. Ευχομαι πολυ συντομα να αλλαξουν τα πραγματα προς το καλυτερο.

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="roulakriti"]
mariaro έγραψε:Καλημερα μανουλες!!!!
Ρουλα μου υπομονη...Το μονο που πρεπει να προσεξετε ειναι να ειστε ενωμενοι σαν ζευγαρι! Μην αφησετε οσο μπορειτε τους αλλους να μπουνε στην ζωη σας.
Ευχομαι ολα να πανε καλα...

Σ ευχαριστω Μαριαρο μου.... δυστυχως ενωμενοι δεν ημαστε...μη σου πω ουτε καν ζευγαρι πλεον.....αστα να πανεε.... Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 27 654655 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 27 654655
μπραβο για την υπομονη σου ρουλα να μεινεις με την πεθερα κι ενω δεν τα πηγαινετε καλα με τον πατερα του παιδιου.δεν εχεις καπου αλλου να πας?οσο για τα κακα του μωρου το ρυζαλευρο να ξερεις οτι σφιγγει.εγω εδινα κρεμα βανιλια.

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
markella_p έγραψε:καταρχην να σας πω η ασπλαχνη μανα οτι ενω με την Ευη δεν ειχα τετοιες ιστοριες (μονο μια φορα φουνταρε απο την κουνια της 7 μηνων, καβαλησε το καγκελο, τι να εκανα η μανα?) ο μπεμπης ειναι η δευτερη φορα που πεφτει. Η πρωτη ηταν απο τον καναπε και ηταν η πρωτη του φορα που γυρισε απο ανασκελα μπρουμητα. Εμ, τι το ηθελε κι αυτος? Επισης αλλη μια φορα (δεν θα ελεγα επεσε).... μαλλον χυθηκε απο το ρηλαξ. Αυτο το εκανε και καποιο αλλο μπεμπακι, νομιζω της Ειρηνης.... αφου λοιπον "χυθηκε" μετα γυρισε και μπρουμητα, κοιτουσε το ρηλαξ και γελουσε. Ειναι επιρρεπης στα ατυχηματα αυτος. Αχ, θυμηθηκα οτι το κοριτσακι μου σε αυτη την ηλικια αρχισε να μπουσουλαει. ατον δεν τον βλεπω, μαλλον θα περπατησει κατευθειαν.
Εμας ο ντοκτορ μας απαγορευει να στηριζουμε καθιστο τον μπεμπη, τουλαχιστον οχι μεχρι τον 6ο μηνα. Δεν κανει για την μεση τους.
Επισης εμεις με την ΓΟΠ αντι να καλυτερευουμε μεγαλωνοντας, χειροτερευουμε. Δεν προλαβαινω να βαζω πλυντηρια.
Μαριαρο μου, απο την αλλαξιερα δεν θα ηθελα να μου πεσει γιατι ειναι μεγαλο το υψος, γι' αυτο και δεν τον αφηνω δευτερολεπτο.
Ρουλα κανε υπομονη ματια μου οταν πας με το καλο εκει. Ευχομαι πολυ συντομα να αλλαξουν τα πραγματα προς το καλυτερο.
μαρκελλα με τοσα τρεξιματα κι εσυ που να προλαβεις το μωρο που επεσε.αφου δεν ηταν μεγαλο το υψος ολα καλα.ναι ο δικος μου ηταν που γλυστρισε απο το ρηλαξ.

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα μανουλιτσες!Τι κανετε;Αθανασια μου καλωσηρθες κι εσυ!Τι γκαντεμια εχει πεσει σε αυτη την ομαδα ρε κοριτσια;Ολο αρρωστιες,τρεξιματα και δεν συμαζευεται.Ποτε θα τελειωσουν ολα αυτα οεο;;;Δεν διαβασα ολες τις σελιδες,δεν προλαβα.Καποια στιγμη θα τα δω και θα σχολιασω.

Μια και λετε για πεσηματα και εμενα ο δικος μου πριν λιγες μερες επεσε απ'το ρηλαξ.Φοβηθηκα τοσο πολυ εγω και ετρεχα πανικοβλητη ενω αυτος με εβλεπε και εσκαγε στα γελια.Πλεον φοβαμαι να τον αφησω μονο του μην κανει παλι καμια τουμπα.

Τα δικα μας τωρα.Ειπα χθες να βαλω στο προγραμμα για την κρεμα και πορτοκαλι αλλα δεν μου βγηκε σε καλο.Με τις πρωτες δυο κουταλιες ο μικρος τα εβγαλε.Περιμενα λιγακι και μετα του εδωσα μπανανα-μηλο.Εκεινο το ευχαριστηθηκε.Θα δοκιμασω να δωσω και αυριο πορτοκαλι και αν μου κανει παλι τα ιδια θα το αφησω.Επισης αρχισε παλι την γκρινια.Ολο το βραδυ δεν με αφησε να κοιμηθω με αποτελεσμα να κοιμηθουμε μανα και γιος το πρωι κατα τις 9.Ξυπνησα πριν καμια ωρα και ετρεχα να προλαβω με τις δουλειες.Το απογευμα θα παμε στον ξαδερφο του αντρα μου για καφεδακι.Πως και πως περιμενω να κανονισουμε κατι για να ξεμυτισουμε απ'το σπιτι.

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="eirini2"]
roulakriti έγραψε:
mariaro έγραψε:Καλημερα μανουλες!!!!
Ρουλα μου υπομονη...Το μονο που πρεπει να προσεξετε ειναι να ειστε ενωμενοι σαν ζευγαρι! Μην αφησετε οσο μπορειτε τους αλλους να μπουνε στην ζωη σας.
Ευχομαι ολα να πανε καλα...

Σ ευχαριστω Μαριαρο μου.... δυστυχως ενωμενοι δεν ημαστε...μη σου πω ουτε καν ζευγαρι πλεον.....αστα να πανεε.... Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 27 654655 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 27 654655
μπραβο για την υπομονη σου ρουλα να μεινεις με την πεθερα κι ενω δεν τα πηγαινετε καλα με τον πατερα του παιδιου.δεν εχεις καπου αλλου να πας?οσο για τα κακα του μωρου το ρυζαλευρο να ξερεις οτι σφιγγει.εγω εδινα κρεμα βανιλια.

Γεια σου Ειρηνη μου...τι να κανω...??? καθομαι και το βουλωνω...μακαρι να μπορουσα να φυγω αλλα δεν θα εχω βοηθεια απο πουθενα... δυστυχως!!! τουλαχιστον εδω προσφαιρουνε το γαλα και τα μπεμπιλινα του μπεμπη...εγω εννοειται ειμαι στο ελεος του Θεου...μα δε με νοιαζει...καθομαι για το καλο του μωρου!!! Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 27 534787 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 27 534787

εγω του δινω κρεμα βανιλια ρυζαλευρο...ειναι το ιδιο με την κρεμα βανιλια που ειπες??

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
markella_p έγραψε:

Ρουλα κανε υπομονη ματια μου οταν πας με το καλο εκει. Ευχομαι πολυ συντομα να αλλαξουν τα πραγματα προς το καλυτερο.

Μαρκελλα μου...σ' ευχαριστω!!!

Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 27 417472 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 27 417472

Και το νουυυ σου στα πεσίματαα...χιχιχι...εγω τον εχω στο ριλαξ...ΑΛΛΑ...το ριλαξ το εχω πανω στο κρεβατι κι ετσι προς το παρον δεν φοβαμαι μην πεσει... Rolling Eyes

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="roulakriti"]
eirini2 έγραψε:
roulakriti έγραψε:
mariaro έγραψε:Καλημερα μανουλες!!!!
Ρουλα μου υπομονη...Το μονο που πρεπει να προσεξετε ειναι να ειστε ενωμενοι σαν ζευγαρι! Μην αφησετε οσο μπορειτε τους αλλους να μπουνε στην ζωη σας.
Ευχομαι ολα να πανε καλα...

Σ ευχαριστω Μαριαρο μου.... δυστυχως ενωμενοι δεν ημαστε...μη σου πω ουτε καν ζευγαρι πλεον.....αστα να πανεε.... Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 27 654655 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 27 654655
μπραβο για την υπομονη σου ρουλα να μεινεις με την πεθερα κι ενω δεν τα πηγαινετε καλα με τον πατερα του παιδιου.δεν εχεις καπου αλλου να πας?οσο για τα κακα του μωρου το ρυζαλευρο να ξερεις οτι σφιγγει.εγω εδινα κρεμα βανιλια.

Γεια σου Ειρηνη μου...τι να κανω...??? καθομαι και το βουλωνω...μακαρι να μπορουσα να φυγω αλλα δεν θα εχω βοηθεια απο πουθενα... δυστυχως!!! τουλαχιστον εδω προσφαιρουνε το γαλα και τα μπεμπιλινα του μπεμπη...εγω εννοειται ειμαι στο ελεος του Θεου...μα δε με νοιαζει...καθομαι για το καλο του μωρου!!! Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 27 534787 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 27 534787

εγω του δινω κρεμα βανιλια ρυζαλευρο...ειναι το ιδιο με την κρεμα βανιλια που ειπες??
και να μενεις στο ιδιο σπιτι με τον πατερα του παιδιου με τον οποιο δεν εχετε σχεσεις?εγω θα εβρισκα μια δουλεια και θα εμενα μονη μου να μεγαλωσω το παιδι μου.συγνωμη για την αδιακρισια μου οι γονεις σου?

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ειρηνη...σου εστειλα μνμ....

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ βρε Ρουλα τι τραβας κ εσυ...Καλα θα ηταν μολις μεγαλωσει λιγο ο μπεμπης να βρεις μια δουλεια να ανεξαρτοποιηθεις κ αν δεν φτιαξουν οι σχεσεις σας με τον μπαμπα του θα φυγεις απο εκει γιατι μεγαλωνοντας ο μπεμπης μπορει να μην ειναι κ το καλυτερο περιβαλλον το σπιτι της πεθερας σου κ κατω απο αυτες τις συνθηκες ...

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maria1984 έγραψε:Αχ βρε Ρουλα τι τραβας κ εσυ...Καλα θα ηταν μολις μεγαλωσει λιγο ο μπεμπης να βρεις μια δουλεια να ανεξαρτοποιηθεις κ αν δεν φτιαξουν οι σχεσεις σας με τον μπαμπα του θα φυγεις απο εκει γιατι μεγαλωνοντας ο μπεμπης μπορει να μην ειναι κ το καλυτερο περιβαλλον το σπιτι της πεθερας σου κ κατω απο αυτες τις συνθηκες ...

Αυτο περιμενω Μαρια μου...να μεγαλωσει λιγο ακομα ο μπεμπης και μετα θα δω τι θα κανω... προς το παρον ειναι δυσκολο ομως γιατι εχει πολλες αναγκες και δε θελω να στερηθεί τιποτα!!!

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαρκελλα τι εννοεις οταν λες οτι σας απαγορευει να στηριζετε καθιστο τον μπεμπη? Μερικες φορες καθομαι στον καναπε και η πλατη του ακουμπαει στο στηθος μου και τα ποδια του στα ποδια μου δηλαδη φαντασου οτι ειναι παραλληλα με μενα. Αυτη η σταση ειναι που απαγορευεται? (ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΗ ΛΕΜΕ!!!)

Ρουλα μου δεν εχεις καποιον συγγενη να σε βοηθησει τουλαχιστον στην αρχη? Δεν ειναι καλο και για το παιδι να ειναι χαλια η ψυχολογια της μαμας.
Να θυμασαι παντα οτι αν εισαι εσυ καλα θα ειναι και το μωρακι σου...

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
roulakriti έγραψε:
maria1984 έγραψε:Αχ βρε Ρουλα τι τραβας κ εσυ...Καλα θα ηταν μολις μεγαλωσει λιγο ο μπεμπης να βρεις μια δουλεια να ανεξαρτοποιηθεις κ αν δεν φτιαξουν οι σχεσεις σας με τον μπαμπα του θα φυγεις απο εκει γιατι μεγαλωνοντας ο μπεμπης μπορει να μην ειναι κ το καλυτερο περιβαλλον το σπιτι της πεθερας σου κ κατω απο αυτες τις συνθηκες ...

Αυτο περιμενω Μαρια μου...να μεγαλωσει λιγο ακομα ο μπεμπης και μετα θα δω τι θα κανω... προς το παρον ειναι δυσκολο ομως γιατι εχει πολλες αναγκες και δε θελω να στερηθεί τιποτα!!!

To ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα αν δεν περνας εσυ καλα καποια στιγμη δεν θα αντεξεις να κανεις αλλο υπομονη κ θα ξεσπασεις...Τουλαχιστον εχεις καποιον να μοιραζεσαι τα προβληματα σου, καποιον να μιλας ετσι ωστε να ξαλαφρωνεις λιγο?

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα σε όλες!

Τι κάνετε; Εμείς καλα..τώρα καθησα απο το πρωι δουλειές κι ακόμα χάλια είμαστε!
Η Μελίνα θα πάει σκ στα πεθερικά...η ίδια το θέλει!
Ο μικρουλης καλα είναι πιο ηρεμς σήμερα!

Όπως είπα ο γιατρός 5,5 μηνών μας είπε να τον βάλουμε σιγά σιγά μεμαξιλαρια..τον είδε οτι κάθεται βέβαια!
Η άποψη μου είναι οτι το παιδι μας λέει ποτε είναι έτοιμο για κάτι! έξι μήνες είναι το περίπου...δεν θα πατήσουμε κουμπί και ξαφνικά σε έξι μήνες και μια ημέρα θα κάθονται ,θα τρώνε ..φυσικά δεν θα τ α ζορισουμε να κάνουν κάτι που δεν μπορούν ή δεν θέλουν ..αλλα απο λίγο στη αρχη..εγω τον βάζω κάθησει και του αρέσει και όρθιος συνέχεια
χορεύει και μπρουμυτα..ε έτσι δεν θέλει καθόλου..εγω του δίνω ερεθίσματα και αυτός όταν είναι έτοιμος θα φανεί!Κάθε παιδι είναι διαφορετικό...

Τι κάνουν τα αρρωστουλια μας;περαστικά και πάλι!

Ειρήνη καλο ταξίδι.!!!!!

Ρούλα μου δεν ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει..ελπίζω να βρεις τη δύναμη κάποια στιγμη και να σταθείς στα πόδια σου!
Ελένη μου μπράβο για τα φρούτα!
Εύη πορτοκάλι δεν δίνουμε εμείς πριν το χρόνο..αν δεν το θέλει δεν είναι απαραίτητο!
Μαρκελλα σε καταλαβαίνω...τι να προλαβεις πρωτα!
Δεν είσαι ασπλαχνη μάνα..
Το ρυζαλευρο σίγουρα θα σφίγγει λίγο τα κακάκια!

Αύτα...ξύπνησε το νινι...
Θα ξαναμπω αργότερα!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Που είστε όλες;
Όταν μπήκα εγω φυγατε εσείς... Sad Sad Sad ;

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ είμαι εδώ. Κοιμήθηκαν κ τα δύο πριν κανα μισάωρο κ μεις με τι βι κ κινητά ον λάιν

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις