Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
48 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 48 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 26 από 40]

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Jen75 έγραψε:Ειρηνη, του δημου που ειναι στη γειτονια μας δε μου αρεσει. πολυ μικρος με σχεδον ανυπαρκτη αυλη κ εχω μαθει οτι την ωρα του φαγητου βαζουν dvd στα παιδια κ διαφορα αλλα οχι ιδιαιτερα παιδαγωγικα. εκει που παει ειναι τεραστιες κ ηλιολουστες αιθουσες, κυριολεκτικα μεσα στη φυση κ περναει φανταστικα. 600 εδωσα για σχολικο, πρωινο τρωει εκει κ εγω του βαζω το μεσημεριανο κ φρουτο. μας ειχαν παρει κ στης εργατικης εστιας με δωρεαν τα παντα αλλα επεφτε λιγο μακρυα με τα ποδια κ γω μια με την κοιλια στο στομα, μια με το μωρο κ το θηλασμο δεν θα ηταν ευκολο να τον πηγαινοφερνω
κανε ο,τι νομιζεις.υπαρχουν και καλοι σταθμοι του δημου.εμενα αυτο δεν μου φαινεται δωρεαν παντως.και χωρις φαγητο.και στα ιδιωτικα γινονται χειροτερα.εχω δουλεψει στο μοντεσσοριανο της βιλδιριδη.να μην σου πω καλυτερα

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλησπέρα σε όλο τον καλό κόσμο Smile Διαβάζω κάθε μέρα,αλλά μια που συντονιζόμαστε στο νέο περιβάλλον,μια οι βόλτες και τα σκαμπανεβάσματα της διάθεσης,δεν γράφω τόσο συχνά Smile Αθανασία καλωσόρισες κοπελάρα μου,περαστικά στην Ιωαννίτσα,μακάρι να μην χρειαστεί να πάτε στο Παίδων και να επιστρέψει σύντομα ο έρωτας σπίτι.Μαίρη κ Δήμητρα ηρωίδες φιλάκια και καλά κουράγια και πάλι στα τρεξίματα κ τα θήλαστρα Smile Τζένη σου πέτυχαν το ρυζάλευρο και η κεραλοιφή,όχι τίποτα άλλο θέλουμε καρδαμωμένο το γαμπρό όπως πάντα Smile Πατρίτσια,καλό και ανώδυνο ξέμπλεγμα με τις διαδικασίες γάμου και βάφτισης,να βρείτε την άκρη και να κάνετε ότι πιο όμορφο και βολικό για εσάς..εμείς σαν λύση στο no name μια που ο άντρας μου ήταν κατά του θρησκευτικού γάμου βάφτισης κτλ (άλλο θέμα αυτό)καναμε πράξη ονοματοδοσίας(πολιτική βάφτιση λέγεται αλλιώς).Στα δικά μας νέα,κ εγώ Εύη δεν έχω πολύ γάλα πλεόν,και επειδή τρώει κ 3 γεύματα η μπουμπού,δίνω κυρίως πλέον ξένο,μπήκα σε διαδικασία απογαλακτισμού-όσο κ αν προσπάθησα δεν αυξάνεται κ το μωρό κουραζόταν κ πεινούσε,κουραζόμουν κ εγώ ειδικά με την αυπνία.Άρχισε σιγά σιγά να προσαρμόζεται,κ να κοιμάται κάπως καλύτερα,χτές είχαμε παιδιάτρο για εμβόλιο κ τα γνωστά,το μόνο που μ ανησύχησε ελαφρώς είναι ότι της βρήκε ανεπαίσθητο φύσημα,μια κ την ώρα που την εξέταζε κοιμόταν.Δεν είναι τίποτα,με καθησύχασε η ντοκ,αλλα μια κ εκτός απο νοσηλεύτρια είμαι κ μαμά,ώσπου να σκεφτώ και αν λειτουργήσω φοβήθηκα αρκετά.Απο κόλπα άλλο τίποτα η δικιά μου,πολύυυ ζωηρό παιδί,γερή να είναι να την κυνηγάω Smile Δεν θυμάμαι άλλα κορίτσια μου να σχολιάσω,φιλιά σε όλες..άντε οι Σαλονικιές,να κάνουμε την βόλτα που λέγαμε καλός είναι ο καιρός Smile Εννοείται πως όποια θέλει έρχεται κ από το σπίτιέχουμε τεράστιο μπαλκόνι εδώ με καλή θέα και απο εβδομάδα θα είμαστε home alone με την μικρή. Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 26 417472

maria_naf79


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα κοριτσια τι κανετε?εχω και εγω καιρο να μπω...καπου καπου μπαινω διαβαζω τα νεα αλλα δεν προλαβαινω να γραψω..βλεπω οι περισσοτερες εχετε ξεκινησει κρεμουλες ε?εγω τιποτα ακομα λεω να το καθυστερησω για μετα το πασχα μην εχω και αυτο το θεμα στο κεφαλι αφου θα ειμαστε μακρια ακομα θηλαζω αποκλειστικα αντε να την ξεκινησω βανιλια σιγα σιγα εκεινες τις μερες..κατα τα αλλα τα μωρακια σας τα εχετε μαζι το βραδυ η τα βαλατε στο δωματιο τους?
εγω την αννουλα την εβαλα στις 12 απριλη 5 μηνων παρα 2 ημερων.. αργησα σε σχεση με τον παναγιωτακη περσι που τον εβαλα 2 μηνων και 10 ημερων!αυτος κοιμοταν απο νωρισ πιο καλα με την αννα εχουμε ακομα ενα θεματακι γιατι κοιμαται πολυ νωρις οποτε ξυπναει κατα τις 4 1/2 με 5 απο τις 9 με 9 1/2 το βραδυ..καλα ειναι...

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eirini2 έγραψε:
Jen75 έγραψε:Ειρηνη, του δημου που ειναι στη γειτονια μας δε μου αρεσει. πολυ μικρος με σχεδον ανυπαρκτη αυλη κ εχω μαθει οτι την ωρα του φαγητου βαζουν dvd στα παιδια κ διαφορα αλλα οχι ιδιαιτερα παιδαγωγικα. εκει που παει ειναι τεραστιες κ ηλιολουστες αιθουσες, κυριολεκτικα μεσα στη φυση κ περναει φανταστικα. 600 εδωσα για σχολικο, πρωινο τρωει εκει κ εγω του βαζω το μεσημεριανο κ φρουτο. μας ειχαν παρει κ στης εργατικης εστιας με δωρεαν τα παντα αλλα επεφτε λιγο μακρυα με τα ποδια κ γω μια με την κοιλια στο στομα, μια με το μωρο κ το θηλασμο δεν θα ηταν ευκολο να τον πηγαινοφερνω

Δεν αντιλεγω . Απλά σου λέω την εμπειρία μου από της γειτονιάς του δημου κ από τους δύο ιδιωτικούς που τον εχω στείλει.


κανε ο,τι νομιζεις.υπαρχουν και καλοι σταθμοι του δημου.εμενα αυτο δεν μου φαινεται δωρεαν παντως.και χωρις φαγητο.και στα ιδιωτικα γινονται χειροτερα.εχω δουλεψει στο μοντεσσοριανο της βιλδιριδη.να μην σου πω καλυτερα

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι που θα το γλυτωναμε.....
υγρα για αυριο και ειδομεν.αλμορα,νερακι,φιδεςκαι και μια φρυγανια για αυριο.αχ και αυτη ζηταει παγωτα,γλυκα,μεχρι και γαλα ζητησε.ευτυχως δεν την κρατησαν μεσα.ο ερωτας δεν επιστρεφει πριν την τριτη Sad .θα μου πειτε αν δεν ειχα να τον κρατησουν τι θα εκανα, απλα θα κολλουσε και αυτος.οτι μπορουμε να γλυτωσουν καλο δεν ειναι? Wink
παω να ξεραθω πεπελες.καθε 3ωρες να την ξυπναω λεει για νερο....
παει με καταραστηκε καποιος να μην ξανακοιμηθω σερυ βραδυ

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!

Καταρχήν περαστικά σε όλα τα μωρακια και τα παιδάκια της παρέας!
Αθανασία ευχομαι να μη χρειάστηκε το νοσοκομείο!

Επίσης καλη προετοιμασία σε γάμους βαφτίσια κτλ.

Εμείς πάμε σε δημοτικό παιδικο σταθμο ...είναι ολοκαινουριος κι είμαι αρκετά ευχαριστημένη!Δεν με πήραν με ΕΣΠΑ όμως...1000 ευρω οι 11 μήνες με πρωινο μεσημεριανό και φρούτο και όλα μέσα στην τιμη...μόνο κάποια events πληρώνουμε χώρια!ούτε σεντόνι ούτε σαλιαρα πήγαμε ποτε!
Όμως τον Ιούλιο τέρμα ήρθε η ώρα για νηπιαγωγείο!

Το μωρο μας με τα προβιοτικα έδειξε βελτίωση..έφαγε φρουτοκρεμα...όλα καλα αλλα θα δείξει!Δεν τρελαθηκε αλλα δεν κλείνει και το στόμα..20-25 κουταλακια είπε ο γιατρός είναι συνήθως πλήρες γεύμα!
όμως ανακάλυψε και τη φωνή του...μόλις βαριεται ή νυσταζει σου σπάει το τυμπανο με τις τσιριδες!
Ελπίζω να του περάσει γρήγορα η φάση!

Καλοκαιριασε σήμερα ...

Ελπίζω να έχετε ένα ωραίο βραδάκι!

Φιλακια!





mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αθανασία τώρα το είδα..περαστικά της!υπομονη!
Όσο για το μωρο κουραγιο!Εγω δεν μπόρεσα να τα χωρισω σε καμία ίωση...αλλα θηλαζαμε κιόλας και δεν ήθελα το άλλο να το στείλω άρρωστο στη μαμα μου...την μανούλα ήθελε κι αυτο!
Πες της αν γίνει καλα θα της πάρεις ένα μεγάλο παγωτό!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαμαμελι αυτο εννουσα.πηγαμε καθοτι εκανε εμμετο-σορυ κοριτσια-με αιμα.
τωρα κοιμαται εξουθενωμενη η καημενουλα μου.εχασε 3 κιλα σε 4 μερες Sad σαν σκελετωμενη εγινε.θα την παχυνω μετα απο 3 μερες που θα μπορει να φαει θα την κυνηγαω με ενα πηρουνι.
κουκλος γιος σου μαρια.25 κουταλιες!!!!μπραβο!εμεις στις 12 ειμαστε πληρες.τεντωνεται μετα και μου επιδεικνυει-το εγραψα λαθος ειμαι σιγουρη-την φουσκωμενη κοιλιτσα.αχ μου λειπει

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Περαστικα σας Αθανασια μου!!!!

Μελινομαρια, κι εμεις απο φωνες αλλο τιποτα!!
Αυτα με τα ΕΣΠΑ κ τους σταθμους δεν τα κατεχω καθολου, θα μου τα εξηγησετε σε καναδυο χρονια... Αλλα τι λεω, με τετοια αναπτυξη στ Ελλαδισταν, μεχρι τοτε θαχουμε γινει Ελβετια κ θα παιρνουν ολα τα παιδια σε υπερσυγχρονους σταθμους κ τζαμπα!!

Γεια σου Μαρια απο Ναυπλιο! Εγω προσωπικα τον εβγαλα απο την καλαθουνα κ απ το δωματιο μας οταν εγινε 3 μηνων. Πηγε στην κουνια του στο δωματιο του κ προσαρμοστηκε αμεσως.Πολλες μανουλες απο δω νομιζω πως τα εχουν ακομα μαζι τα μπεμπακια τους. Ειναι και λιγο υποκειμενικο το θεμα

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τι γαστρεντεριτιδα κόλλησε το παιδι καλε;Το ξετιναξε...ποιος της το έφερε;
Καλα έκανες κσι το εστειλες αφου είχες άνθρωπο..
25 λέει ο γιατρός ..το πόσο τρώμε 4 μέρες τώρα...έφαγε μεχρι 20 αλλα δεν παρακαλαει..βάζουμε βγάζουμε απο το στόμα!
Ευχαριστώ Αθανασία!
Καλη ξεκούραση όσο τα καταφέρεις!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Patsie έγραψε:
Μελινομαρια, κι εμεις απο φωνες αλλο τιποτα!!
Αυτα με τα ΕΣΠΑ κ τους σταθμους δεν τα κατεχω καθολου, θα μου τα εξηγησετε σε καναδυο χρονια... Αλλα τι λεω, με τετοια αναπτυξη στ Ελλαδισταν, μεχρι τοτε θαχουμε γινει Ελβετια κ θα παιρνουν ολα τα παιδια σε υπερσυγχρονους σταθμους κ τζαμπα!!

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Yes of course!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ρε τι γκαντεμια αυτη ρε αθανασια μου...το κοριτσακι σου ταλαιπωρειται.να κανετε λιγη υπομονη γιατι κι η δικη μου παιδιατρος μου ειπε οτι ειναι επιδημια στην αθηνα.και κανει πολυ γρηγορη αναρρωση μεν αλλα κολλαει εξαιρετικα ευκολα.θα ξαναρθουμε με την τοσοδουλα.μη μου ανησυχεις.στα δικα μας.οπως τα ξερετε η τοσοδουλα ψυχοκινητικα ειναι πολυ καλα.μπροστα απο την ηλικια της.το βαρος της (το παρατσουκλι θα επιβεβαιωθει και παλι) 5865.χαχα.ειναι πραγματι το μικροτερο της παρεαςμε διαφορα κ υψος 62,5.το κεφαλακι στη δεκατη εκατοστιαια θεση.υψος βαρος λιγο παρακατω απο 25η.καναμε εμβολια δυο κ κοιμαται πολυ.εκανε και δεκατακια.τωρα τι να πω;σεντονι θα σας δωσω να διαβασετε.φιλια...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δημητρουλα μου έχεις ένα μικροκαμωμενο τέλειο κοριτσάκι
Να είναι πάντα γερή!

Καληνύχτα!

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα κοριτσια!!!
Δυστυχως δεν εχω διαβασει ολα τα μηνυματα...θα το κανω αμεσως μετα!
Περαστικα σε ολα τα ζουζουνακια και καλες προετοιμασιες για τους γαμους και τις βαπτισεις!!!
Αθανασια μου περαστικα στην ζουζουνα σου και γρηγορα να γυρισει ο ερωτας σου στο σπιτι!!!
Καποια αλλη κοπελα (μνημη χρυσοψαρου εχω ακομα...!!!) ρωτησε αν εχουμε τα μωρακια στο δωματιο μαζι μας. Εγω λοιπον δεν ντρεπομαι που το λεω αλλα τον εχω ακομη διπλα μου. Σε ενα λικνο που κοιμαται σαν τον εσταυρομενο (τα χερια και τα ποδια εξω απο τα καγκελα!!) αλλα δυστυχως η κουνια δεν χωραει στο δωματιο στημενη και ο αντρας μου ουτε καν το συζηταει να την λυσουμε και να την βαλουμε στην κρεβατοκαμαρα μας Sad Sad Το μονο που ελπιζω ειναι να συνεχισει να χωραει στο λικνο μεχρι τον 6ο...

Δεν μου εφταναν οι δουλειες του δικου μου σπιτιου που απο σιδερο και πλυσημο δεν προλαβαινο τωρα εχω και το σπιτι των γονιων μου....
Η μανα μου σερνει το ποδι της, δεν μπορει ουτε ορθια να σταθει, ο πατερας μου εχει κηλη και χρειαζεται εγχειρηση κι εγω τρεχω και δεν φτανω...

Κανουν θορυβο τα κοκκαλα των μωρων σας οταν τα παιρνετε αγκαλια ή οταν τους κανετε γυμναστικουλα? Καπως σα να σπανε δηλαδη σα να κανουν κρακ-κρακ... Ειναι φυσιολογικος αυτος ο θορυβος??

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
demmy29 έγραψε:οπως τα ξερετε η τοσοδουλα ψυχοκινητικα ειναι πολυ καλα.μπροστα απο την ηλικια της.το βαρος της (το παρατσουκλι θα επιβεβαιωθει και παλι) 5865.χαχα.ειναι πραγματι το μικροτερο της παρεαςμε διαφορα κ υψος 62,5.το κεφαλακι στη δεκατη εκατοστιαια θεση.υψος βαρος λιγο παρακατω απο 25η.καναμε εμβολια δυο κ κοιμαται πολυ.εκανε και δεκατακια.τωρα τι να πω;σεντονι θα σας δωσω να διαβασετε.φιλια...

Αχχχ Δημητρα μου, εγω σου το προτινα στην γιορτη σου να σου δωσω λιγο απο το βαρος του δικου μου και δεν δεχτηκες Laughing Laughing
Εκ διαμτετρου αντιθετες οι περιπτωσεις μας...
Εμεις ειμαστε 8.500 κιλα, 65 εκατοστα και απο κεφαλακι 45 εκατοστα. Το τελευταιο λιγο με ανησυχει, μακαρι να ειναι ολα καλα!!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρακι καλησπέρα!

Καλη μου τι να ντραπεις ...εγω τον έχω όλη νύχτα κάτω απο τη μασχαλη μου!Κάθε ανάσα μοιραζόμαστε όχι μόνο δωμάτιο!

Φυσιολογικό είπε ο γιατρός για τα κόκκαλα..αν δεν ήταν θα πόνουσε φαντάζομαι!

Περαστικά στους γονείς σου και κουραγιο για τις δουλειές!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα μανουλες κ απο μένα ... Κι εμείς την μπεμπα ακόμα στο δωμάτιο μας την έχουμε στο λίκνο κ δεν ξέρω πως θα νιώσω οταν έρθει η ώρα να παει στο δικο της , μακάρι να ήθελε να κοιμόταν κ στο κρεβάτι μαζι μας αλλα δεν κοιμάται με τίποτα ... Μαριαρο κ εμένα καμμια φορα κάνουν έτσι τα κόκκαλα της που λες αλλα σπάνια , δεν ξέρω να σου πω πάντως αν ειναι φυσιολογικό . Αθανασία περαστικα στην μικρη σου , υπομονη κ θα περάσει κ αυτο κ άντε να συνέλθει να πάρεις τον έρωτα ξανά σπιτι. Δημητρουλα η τοσοδουλα σου μια χαρα ειναι κ η δικια μου 6100 ήταν πριν 15 μέρες κ όπως μου είπε ο παιδιατρος αν δεν είχε το ύψος θα ήταν πολυ λιγότερο απο 6 κιλα .

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρες!!!!!!!

Αθανασίαααααααα!!!!!!!!!!!! Κ ότι σε μελετούσα!!!!!!!
Περαστικά σας! Η Ιωάννα πως είναι σήμερα?
Σας μαλώνει ο έρωτας? Αυτά είναι!!!

Δήμητρα, μικρή στο μάτι η Τοσοδούλα! Εμείς ακόμα δεν γυρνάμε. Μόνο κοιλιακούς κάνουμε. Να σε ρωτήσω, θα αρχίσω κ εγώ να κάνω τράπεζα γιατί ξεκινάω σε ένα μήνα τη δουλειά. Εχω βέβαια χειροκίνητο θήλαστρο αλλά δεν υπάρχει χρήμα για ηλεκτρικό. Θα πάρω τα ειδικά σακουλάκια απόθήκευσης. Αυτά αν δεν τα γεμίζω με μια άντληση, μπορώ να τα αφήνω εκτός ψυγείου κ να συμπληρώνω κατά τη δειάρκεια της μέρας? Κατάλαβες τι εννοώ?

Μελινομαρία, έλα!!!! Οσο παλιά κ αν είναι η ρίζα, ρίζα είναι κ ριζώνει! Τι είπα πάλι?! Κεφάκια έχω σήμερα!

Τζένη για τον παιδικό δεν έχω ιδέα scratch

Θα ζυγίσω την κρέμα που θα φάει σήμερα κ θα σου πώ πόσο τρώει η δικιά μου. Το απόγευμα ξεκινάμε κ τη βανίλια!

Πατρίτσια κ εμείς κάνουμε κοιλίακούς! (το ξαναγραψα η κουκουβάγια? ). Κ φοβάμαι οτι θα πέσει μπροστά, την ξαναξαπλώνω κ κλαίει flower θέλει να κάθεται το παιζάκι μου! Καλύτερα έτσι οπως τα σκέφτεσαι για γαμοβάφτιση, συμφωνώ. Την ίδια ταλαιπωρία είχε περάσει κ ο άντρας μου οταν είχαν έρθει οι δικοί του από τη Λιβαδειά.

Μαρία κι εσυ με το καλό οι ετοιμασιες για τον γάμο!

Ειρήνη, ξανά περαστικά σας!

Φωτεινή, ώραια που έχει μπει σε ένα ρυθμό η μικρή σου!

Μαρία ναφ, εγώ την έχω δίπλα μου τη μπέμπα, γιατί θηλάζουμε κάθε 2 ώρες, οπότε...

Μαριαρο, καλό κουράγιο με τις δουλειές. Εγώ ένα σπίτι κ δεν προλαβαίνω. Θόρυβο δεν έχω παρατηρήσει αν κάνει. Δε νομίζω. Ρώτησες τον παιδίατρο?

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Στα δικά μας. Χθες ήμουν στο πόδι από τις 6 παρά. Αυτό το κορίτσι δεν τον θέλει με τίποτα τον ύπνο. Είχα κ κόσμο για καφέ το πρωί κ δεν είχα προλάβει να καθαρίσω. Αν θες να με σκάσεις, έλα ακάλεστος πρωί στο σπίτι μου. Είναι ότι χειρότερο μπορείς να μου κάνεις. Δεν είναι οτι έχω μανία με την καθαριότητα, αλλά όταν έρχεται κόσμος, όποιος κ αν είναι αυτός, θέλω να είναι όλα λαμπίκος.
Σήμερα έλαβα κ ενα πολύ συγκινητικό μέιλ από μια παλιά συναδέλφισα. Της είχα στείλει φωτός της μπέμπας κ μου έγραψε τόσο ωραία λόγια....με συγκίνησε Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 26 534787
Κ επειδή έγραφα μια ώρα το σεντόνι, πάω να αρχίσω τις δουλειές κ θα ρίχνω κ ένα βλέφαρο στον υπολογιστή!
Bye!!!!!!!!

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα μανούλες...!!!

Και του μπέμπη μου τα κόκαλα χτυπάνε που και που...του κάνω γυμναστικούλα για να ξεπιάνεται...κι εγω τον εχω ακόμα στο δωμάτιο μας, οταν μετακομίσουμε (ξανά στης πεθερά μου Sad Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 26 534787 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 26 679259 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 26 911307 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 26 654655 )
σιγά σιγά θα τον βάλω στο δικό του δωμάτιο...αλλα δε θέλωωωω.... τον κοιτάζω κάθε βράδυ ετσι που κοιμάται το αγγελουδάκι μου και κοιμάμαι κι εγω ήρεμη...!!! δε θα μου ειναι εύκολο να τον βάλω στο δικό του δωμάτιο!! Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 26 534787 μελινομαμα κι εμενα τσιριζει οταν νυσταζει ελπιζω να περασει γρηγορα κι αυτη η φαση!!

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.μπηκα στα γρηγορα να πω μια καλημερα γιατι εχω να σιδερωσω να ετοιμασω τουλαχιστον τα πραγματα των παιδιων γιατι φευγουμε αυριο για γιαννενα.ευτυχως ο στρατος ειναι καλυτερα.χτες εφτανε μεχρι 37,8 και μετα επεφτε στο 37 μονο του.σημερα εχει 36 αλλα οι μυξες μυξες.ευτυχως δεν βηχει πολυ.εγω παντως το μωρο το εχω ακομη μαζι μου.μπορει τον στρατο να τον ειχα βαλει στο δωματιο του 2,5 μηνων αλλα ειναι αλλο παιδι.ο μπεμπης μας ειναι πιο ζορικος.τελικα ηρθε χτες κι ο νονος και κανονισαμε για 31 αυγουστου την βαφτιση.σαββατο απογευμα.μονο εκκλησια πρεπει να κανονισουμε αλλα οταν γυρισουμε με το καλο μετα το πασχα.

αθανασια τι αλλο να πω.ευχελαιο κι εσυ μαζι με την μαρκελλα.για το φαγητο δεν χρειαζεται να την πιεσεις γιατι τα παιδια με γαστρεντεριτιδα κανουν λιγο καιρο για να φανε κανονικα.

μαριαρο περαστικα στους γονεις σου.
δεν θυμαμαι κατι αλλο.καλα να περασετε στις γιορτες χωρις αρρωστιες ευχομαι.ελπιζω να καταφερω να μπω καμια μερα να διαβασω τα νεα σας.

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σας κοριτσακια και μπεμπακια.

εμεις πηγαμε στον γιατρο μας προχθες
μας βρηκε μια χαρα.... 6850kg και 67ποντοι και 42,5 "μυαλο" που λεει και ο ντοκτορ. ειναι πολυ δραστηριο μωρο, λεει (οχι οτι δεν το βλεπω και μονη μου)
στην κουνια γυριζει συνεχως γυρω γυρω, αντιθετα απο τη φορα των δεικτων του ρολογιου. χθες τον ειχα αφησει να κοιμηθει στο κρεβατι της Ευης και με το που ξυπνησε, φουνταρε ο κακομοιρης. ακουσα ενα μπαμ και αμεσως μετα κλαματα. ξερω ξερω, δεν επρεπε να τον ειχα αφησει. τωρα ειναι στην κουνια του και ακουω συνεχως ντουπ ντουπ. κλωτσαει με τα ποδαρακια του τα καγκελα της κουνιας. θελει να ειναι συνεχεια ορθιος (να τον κραταμε εννοειται) η στην χειροτερη καθιστος. δεν γουσταρει την ξαπλα καθολου. μου φαινεται θα τον κρεμασω απο το φωτιστικο να ησυχασουμε. δευτερα ξεκιναμε φτουτοκρεμα και 2 βδομαδες μετα απογευματινη κρεμουλα, παρτυ θα γινει, βλεπω να βαφουμε τους τοιχους, σιγα μην καθεται ησυχος να φαει.
Τελευταια μερα και στο νηπιαγωγειο σημερα, ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω. τι θα κανω 2 βδομαδες? θα με μουρλανουν.
να πω περαστικα σε οσους βασανιζονται.
Αλικη, Μαριες, Ελενη, Ειρηνη (εσενα σε ζηλευω που θα πας χωριο Very Happy ), Κλεοπατρα (και εσενα σε ζηλευω) φιλακια πολλα
Τζενη αλοχα
Φωτεινη, θελω καφε στη μεγαλη - με θεα - βεραντα σου αλλα μου πεφτει μακρυα.
Δημητρουλα θα γνωρισω επιτελους την τοσοδουλα?????
Μαιηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη που εισαι καρδια μου?
Αθανασια κουραγιο μανα!!!!
Ειρηνη, επισης, ευχομαι να ειναι ντουρος μεχρι αποψε το βραδυ ο Στρατος.
λαλαλαλαλα δεν θυμαμαι τιποτα αλλο
παω να τελειωνω τις δουλειες μου και μετα να ανεβω στη μαμα να φτιαξω γεμιστα.
φιλια σε ολες.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamameli έγραψε:
Patsie έγραψε:
Μελινομαρια, κι εμεις απο φωνες αλλο τιποτα!!
Αυτα με τα ΕΣΠΑ κ τους σταθμους δεν τα κατεχω καθολου, θα μου τα εξηγησετε σε καναδυο χρονια... Αλλα τι λεω, με τετοια αναπτυξη στ Ελλαδισταν, μεχρι τοτε θαχουμε γινει Ελβετια κ θα παιρνουν ολα τα παιδια σε υπερσυγχρονους σταθμους κ τζαμπα!!

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Yes of course!


Χαχαχα, αυτό με τον Τοτό το ξέρετε;

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα λοιπον

για να δω τι θα προλαβω να γραψω, μουρμουριζει ο τζουνιορ

Αθανασία κουράγιο κ υπομονή, δεν έχω κάτι άλλο να προτείνω. Ζόρι να έχεις άρρωστο το παιδί στο σπίτι, ζόρι να έχεις το παιδί εκτός. Γρήγορα σιδερένια

Μαρκέλλα, γεμιστά τρελή αδυναμία, έχε χάρη που είσαι μακριά

πάω, κλαίει

αργότερα ελπίζω

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τζένη, φάγαμε για πρώτη φορά όλη την κρεμούλα!!! Σχεδόν 120γρ. Βέβαια μετά της έδωσα κ λίγο μαμαδογαλατάκι να ξεδιψάσει. Καλά έκανα? Να της δίνω γάλα ή νερό που μου είπε ο παιδίατρος?

Ρούλα θα μετακομίσετε στης πεθεράς? Κουράγιο...

Ειρήνη με το καλό κ η δικιά σας βάφτιση. καλα΄σιδερώματα κ καλό ταξίδι αύριο!

Μαρκέλλα μη στεναχωριέσαι, νομίζω στις πιο πολλές μανούλες θα συμβεί κάποια στιγμή να φάνε τούμπα τα μωράκια τους! Μπόλικο μυαλό βλέπω έχετε, μπράβο! Μας τρώτε ενα εκατοστό!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 26 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις