Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
59 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 59 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 40]

markonst

markonst
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κοριτσια καλησπερα και παλι και κουραγιο με τα ξενυχτια....Γυρισα απ την παιδιατρο μου ειπε οτι δεν ακουει καποιο βρογχο οποτε δεν κατεληξε αν ειναι αλλεργια ή ιωση.Να την παρακολουθω μου ειπε...Το θεμα ειναι οτι μου εδωσε να της βαζω otrivin για παιδια, αλλα στις οδηγιες διαβασα οτι ειναι για 6 ετων και πανω! Τι να κανω να της βαλω ή οχι...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμείς βάλαμε μερικές φορές!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα! Λοιπόν, η παιδίατρος είδε τα αυτάκια. της Δανάης και κατέληξε ότι είναι μεν καλύτερα αλλά το δεξί αφτί (αυτό που παραπονιέται ότι την πονάει) είναι αρκετά ταλαιπωρημένο. Και για να σιγουρευτούμε ότι θα της περάσει μας άλλαξε την αντιβίωση σε Augmentin, η οποία είναι πιο δυνατή. Άντε να δούμε επιτέλους. Το γατί και πάλι το βρήκε καθαρό ευτυχώς!

Μελινομαρία σήμερα, την ώρα που έκανα μπανάκι το γατί θυμήθηκα ότι δε σου σχολίασα για τη Μελίνα σου που έτρωγε σαπουνάδες και.. χαχαχα αυτό με την κρέμα με έκανε και γέλασα! Από μικρή έδειχνε την τρέλα που κουβαλούσε, ε; Χιχιχι!

Στο θέμα του κρεβατιού, όπως βλέπετε και από τη φωτο στο προφίλ μου, η Δανάη ξεπέρασε κάθε όριο ! Το γατί προς το παρόν είναι αρκετά ήσυχο και περιορίζεται στο να χαζεύει. Για να δούμε πώς θα εξελιχθεί! Βλέπω τα δικά σας ζωηρούλια! Μελινομαρία με μπέρδεψες με το ενυδρείο!

Ρούλα μου τώρα σχεδόν μπήκε στον 6ο ο μικρός, ήταν και πρόωρος, κάνε υπομονή! Σύντομα θα τα κάνει όλα. Και όπως λες κι εσύ, κάθε παιδάκι έχει τους ρυθμούς του. Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, εφόσον τουλάχιστον δεν ανησυχεί ο παιδίατρος.

markonst δε σας διέγνωσε ακροαστικά (ευτυχώς!) αλλά αυτό δε σημαίνει ότι αποκλείεται η ίωση, που κακά τα ψέμματα είναι η πιθανότερη εκδοχή. Εμάς σιρόπι δε μας έδωσε, δεν ξέρω τι να σου πω.

Σας φιλώ!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Απανταω στα γρήγορα και καληνυχτω!

Ειδες Αλικακι νούμερο κόρη που έχω..

Περαστικά στη Δαναη!ελπίζω να είναι το τελευταίο!

Το ενυδρειο της φισερ πραις εννουσα!ξέχασα να διευκρίνησω...

Φιλακια καληνύχτα!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αλικη μου περαστικα στη δαναη.ακουω ωτιτιδα κ βγαζω σπυρια...ρουλα δεν αργησε ματια μου.χαλαρωσε.κοριτσια η τοσοδουλα μας ειναι πεντε μηνων...δεν το πιστευω...σας φιλω.δεν προλαβα να διαβασω.

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα μανούλες, τι κάνετε?

Αλίκη. περαστικά στο κοριτσάκι σου!
Για τις μυξούλες που λέγατε, εγώ τις ρουφάω με το μηχανηματάκι της chicco κ κάνει δουλειά γιατί με τον ορό δεν βγαίνουν τα κακαδάκια που της βουλώνουν τη μύτη. Αλλά την έχω ανάσκελα να κοιτάει το ταβάνι όταν της βάζω τον ορό (με σύριγγα), το κάνω λάθος?

Πατρίτσια πως το έκανε αυτό το ακροβατικό? Κ εμένα γυρνάει αλλά λίγο πλάγια, περίπου 45 μοίρες, όχι 180! Καλά να περάσετε το Πάσχα. Μακάρι να πήγαινα κ εγώ στο χωριό μου, αλλά θα έρθουν τα πεθερικά μου κ θα μείνουμε στο Ηράκλειο...

Τώρα δεν θυμάμαι τι άλλο να σχολιάσω.
Εμένα δεν γυρνάει ακόμα μπρούτητα αλλά το παλεύει. Ειδικά οταν της αλλάζω πάνα γυρνάει στα πλάγια κ κάνει ανάποδο τόξο το κορμί της αλλά μέχρι εκεί. Λίίίίίγο θέλει ακόμα.
Σήμερα έχει ρεπό ο άντρας, ( το δεύτερο μετά τα Χριστούγεννα) κ θα τον βάλω να μου κάνει μερεμέτια. Μάλλον δεν θα ξαναμπώ σήμερα.
Φιλάκια!!!!!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα κοριτσια.τι κανετε?εμεις σχεδον καλα.εχω τον στρατο απο χτες με μπυκωμα και βηχα.πηρα σημερα την παιδιατρο τηλεφωνο και μου ειπε να του δωσω μουκοσολβαν για τον βηχα πολυ ορο στην μυτη και κανα 2 μερες οτριβιν.ελπιζω να μην χειροτερεψει και δεν μπορουμε να φυγουμε το σαββατο.

αλικη περαστικα στην δαναη.αυχομαι αυτη τη φορα να καθαρισει το αυτι με την αντιβιωση.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα! Σας ευχαριστώ για τα περαστικά, μακάρι επιτέλους να ηρεμήσουμε!
Ελένη μου εγώ όταν της βάζω τον ορό την έχω ανάσκελα αλλά της γυρίζω το κεφάλι στο πλάι για να μην κατεβαίνει μέσα ο ορός και να κατεβαίνουν οι μυξούλες. Όταν πχ της γυρίζω το κεφάλι δεξιά (όπως τη βλέπω εγώ) της βάζω τον ορό από το αριστερό ρουθούνι (πάλι όπως τη βλέπω εγώ). Και αντίστοιχα όταν της γυρίζω το κεφάλι από την αριστερή πλευρά της βάζω ορό από το δεξί ρουθούνι. Ταυτόχρονα βλέπω τον ορό που βγαίνει από το άλλο ρουθούνι. Όταν τελειώσω και τα δυο ρουθούνια τη γυρίζω αμέσως μπρούμυτα να καθαρίσει τελείως. Δεν ξέρω αν με κατάλαβες. Αυτό μου το είχε δείξει η παιδίατρος. Κι έτσι αν βάλω αρκετό ορό ποτέ δε μένουν μυξούλες μέσα στη μυτούλα της.
Ειρήνη μου καλώς τα δεχτηκατε.. Περαστικά στο Στράτο!
Δημητρούλα μου να σου ζήσει η τοσοδούλα!!!!!

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μανούλες... ο ορός ειναι υποχρεωτικός καθε μερα..Η τον βαζουμε μονο αν εχει μυξουλες το μωρο...???
Εγω δεν του βαζω κααθε μερα... μονο 1-2 φορες την εβδομαδα!!! Rolling Eyes

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αλίκη ευχαριστώ πολύ, κατάλαβα. Ησουν πολύ περιγραφική. Βασικά δεν είχα ρωτήσει τον παιδίατρο πως να τον βάζω. Έτσι μου είχε δείξει η πεθερά της αδερφής μου μου έχουν κ αυτοί μωράκι.
Ρούλα ούτε εγώ βάζω κάθε μέρα. Μόνο όταν την ακούω να μην αναπνέει καλά ή έχει μυξούλες.
Ειρήνη, περαστικά στον Στράτο σου. Ελπίζω να γίνει γρήγορα καλά κ να μην ακυρωθεί η βόλτα σας.
Εγώ πίνω τον δεύτερο ελληνικό σήμερα, τον πρώτο τον ήπια στις 7, κ πάω να κάνω τις εσωτερικές σκάλες. Ελπίζω να μην πειράξει η καφείνη την μπέμπα.
σι γιου λέιτερ!
(α ρε Αθανασία, που σαι?!!! )

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα!Τι κανετε κοπελαρες;Εμεις δοξα τον θεο καλα.Εχω καιρο να μπω γιατι εχω μπλεχτει με τα γλυκα και τις μπομπονιερες.Με κραταει και σε 24ωρη βαση ο μικρος σε εγρηγοσρση.Με τις κρεμουλες τα παμε πολυ καλα.Φρεσκα φρουτα βεβαια και εχουμε δοκιμασει μεχρι τωρα αχλαδι,μηλο και μπανανα.Σε λιγο θα βαλουμε και το πορτοκαλι στο παιχνιδι.Δυστυχως ο θηλασμος δεν τα παει τοσο καλα.Μην εχοντας αρκετο γαλα του δινω ξενο.


Αν και διαβαζω να νεα σας δεν θυμαμαι πολλα να σχολιασω.Εχει κουρκουτιανει το μυαλο μου λεμεεεε...Καταρχην να πω κι εγω ενα καλωσορισες Μαρκελλα μου!Πωπω τι τραβιξες κι εσυ.Περαστηκα να ειναι ολα και σιγα σιγα θα βρειτε τους ρυθμους σας.Ειρηνη περαστηκα στο Στρατο σου.Ρουλα κι εγω βαζω ορο στον μικρο οπως και η Ελενη οταν εχει μυξουλες η δεν αναπνεει καλα...

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κορίτσια καλημέρα ελπιζω να ειστε όλες καλα

εμένα μου τελείωσε το γάλα της κατάψυξη και έτσι ξυπνάω ανά 3ωρο και έίμαι με το θήλαστρο! για αυτό και μπήκα να σας πω μια καλησπέρα ! φιλιά και να περνάτε όμορφα!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα μανούλες!!! Τι κάνετε?
Σήμερα ξυπνήσαμε νωρίς νωρίς! Τι περίεργο μωρό είναι αυτό? Γιατί δεν κοιμάται? Κ εκεί που θέλω να χτυπήσω το κεφάλι μου στον τοίχο, μου κάνει ένα γελάκι, μου βγάζει κ τη γλωσσίτσα κ λιώνω η μάνα!!!!

Εύη χρυσοχέρα, με το καλό να τα ετοιμάσεις!!!

Μαίρη, κουράγιο!!!!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημεεεεεεεεεεερα Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

της το πηρα πισω επιτελους!!!!!
ειχε παρει η αδελφη μου το λαπτοπ.-ειχε πτυχιακη και το χρειαζοταν η μικρουλα!

ειμαστε καλα!ο ερωτας ξεπεταχτηκε! τα κανει οοοολα! μας μιλαει μας μαλωνει,ξεκαρδιζεταιστα γελια.η ιωαννα συνεχεια με τρελαινει με τις ατακες της!!!!!τι να πρωτοπω?!
περασαμε 3 ιωσεις.ευτυχως απυρετα και τα 2.τωρα ειμαστε με γαστρεντεριτιδα.πρωτο θυμα η ιωαννιτσα.ο ερωτας εκπτωτος απο χθες στην γιαγια να συνελθουμε οι γυναικες.οι τελευταιες ιωσεις μας ειναι κοριτσια.βουρ για καλοκαιρακι Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 25 654316
κλεοπατρα,ελενη, αλικη,μαιρη,μαμαμελι,φωτεινη,ειρηνεςσας φιλω γλυκα γλυκα.-ε ολο και καποια ξεχναω,σορυ-
ολα για την βαφτιση ετοιμα-σαν ιδεες-αρκει να βρω τα ευρωπουλακια για να τα κανω-.
δεν νομιζω να προλαβω να σας διαβασω ολες τις σελιδες!
εδω ειμαστε να τα λεμε.
φιλια στα μωρακια μας-μου λειψανε χιχιχι

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημερα μανουλες...καλως την Αθανασια μας.....περαστικα σας!!! Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 25 417472

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κοριτσάκια μου όμορφα και μωράκια μου γελαστά κι ευτυχισμένα! Η Τοσοδούλα μας γυρίζει κανονικότατα εδώ και κάποιες μέρες. Είναι τσαμπουκαλού αυτή. Θέλει να σηκωθεί γρήγορα... Θέλει να σηκωθεί για να μας καβαλήσει και κυριολεκτικά γιατί μεταφορικά το κάνει με μεγάλη επιτυχία εδώ και κανα μήνα!
Μαιρούλα μου πόσο σε καταλαβαίνω. Εγώ έχω στο νου μου ότι ένας μήνας έμεινε για τα γάλατα. Υποθέτω ότι όταν μπούμε στην κρεμούλα δε θα χρειάζεται να τραβάμε τόσο πολύ. Η Τοσοδούλα θέλει διακοσαρού σε κάθε γεύμα και ειλικρινά βαρέθηκα αυτό το διαόλι το θήλαστρο... Τι να κάνουμε όμως;
Αθανασία μου επιτέλους!! Μπορεί να μιλούσαμε αλλά όπως και να το κάνεις μου λειψες! Τώρα που θα πάω στη γιατρό θα την ρωτήσω για την ίωση...
Μαρκέλλα μου! Άντε ρε πουλάκι μου, ανυπομονώ να δω τα ζουζούνια σου!!!
Κορίτσια που τα έχετε αρρωστούλια υπομονή! Όντως τελειώνουν οι ιώσεις!
Ρούλα κι εγώ όταν κάτι την ενοχλεί της ρίχνω ή όταν βλέπω εγώ. Τις τελευταίες μέρες έχει κάτι σκληρά που δε βγαίνουν με τον ορό, αλλά σήμερα θα ρωτήσω τη γιατρό. Εμεί το ρουφηχτήρι (χαχα) δε το βάζουμε. Μας το απαγόρευσε ο παιδοωρλ.
Κορίτσια μου Ελένη, Ειρήνη, Αλίκη, Μαμαμέλι, Φωτεινή, Τζένη, Εύη πολλά πολλά φιλιάααααααααα!!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σαν τα χιόνια!

Καλημέρα σε όλες!

Επανασύνδεση σήμερα βλέπω...επιτέλους μας λειπετε κι εμάς κορίτσια!
Αθανασία μου περαστικά σας!
Μαιηηηηηηη φιλακια!

Δημητρουλα μου είπαμε η μικρη σου είναι μικρη στο μάτι...σε όλα τα αλλα πρώτη ναι καλύτερη!

Κουραγιο με τα θηλαστρα!

Απίστευτο!
Του έβαλα μουσική και κοιμηθηκε μόνος του!
Ρούλα και Ελένη απο Θεσσαλονικη στην Κρήτη πολλα φιλια..το είπα αν έφευγα απο εδω και πήγαινα σε νησί εκει θα ερχομουν! Τραβάει η ρίζα φαίνεται...μόνο που είναι πολυ παλιά!

Και μην ξεχνάτε..σας αγαπώ.. Very Happy Laughing Laughing Laughing Laughing

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κ απο μας
κοιμαται κ βρηκα ευκαιρια να γραψω, αντι να κανω καμια δουλεια...
αναστασια γουελκαμ μπακ
περαστικα σε ολους, μαλλον τα τελευταια ειναι
σας ειπα που πηρε πιπιλα στους 5,5 μηνες, ε; μια χαρα ηρεμει το πουλακι μου. μεχρι κ μονος του κοιμηθηκε 2-3 φορες

εχω ανοιξει κ θεμα, πειτε μου κ σεις που στελνετε τα παιδακια σας παιδικο με εσπα (κανω copy paste)
θέλω να ρωτήσω μανούλες που ήδη στέλνουν τα παιδιά τους με εσπα. κ γω στέλνω το δικό μου 2η χρονιά με εσπα. φετος μαλιστα αλλαξαμε παιδικο κ ειμαι ακομα πιο ευχαριστημενη απο περσι. το μονο που δε μου αρεσε ηταν το πως χειριζονται τα οικονομικα. 1ον μας ΄'υποχρεωσανε' να προκαταβαλουμε τα χρηματα για το σχολικο σε 3 δοσεις των 200 ευρω Σεπτεμβρη-Οκτωβρη-Νοεμβρη, εχω δλδ πληρωσει για το σχολικο του Ιουλη ηδη απο τον Νοεμβρη. Και 2ον μας στειλανε τωρα να συμπληρωσουμε αιτηση αν θελουμε να μας κρατησουν θεση του χρονου ακομα κ με εσπα κ αν ναι να πληρωσω 300 ευρω προκαταβολη για κατωχυρωση θεσης και ΑΝ δε μας παρουν με εσπα η μας παρουν σε αλλο παιδικο θα μας επιστραφει το ποσο. δεν ειναι λιγο κουλο αυτο; εχει τυχει σε καμια απο σας;

οι πρωτομανουλες εχετε 'χεστει' με τα ζουζουνοκαμωματα, ε; εγω ειμαι πιο κουλ σα δευτερος που ειναι, και του ιδιου φυλου, οχι οτι δεν καμαρωνω με οτι κ να κανει

φιλακια, παω να προλαβω καμια δουλιτσα

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
παλι εγω
απορια: 30γρ φρουτα ειναι καλα για 3η βδομαδα; λιγο μου φαινεται. εννοειται οτι μετα πινει κ γαλα. ο μεγαλος θυμαμαι πιο πολυ ετρωγε, αν κ δεν ζυγιζα τοτε. τωρα το κανω απο περιεργεια. το πιο πολυ που εφαγε ηταν 100γρ λαχανικα προχθες

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερούδια!!!
Έλα βρε Αθανασία και άρχισα να ανησυχώ...

Τι μου κάνετε?
Δήμητρα και Μαίρη ηρωίδες! Εγώ γυρνάω Τετάρτη του Πάσχα στη δουλειά (ευτυχώς τετραήμερο λόγω μειωμένου) και θα χρειαστεί κι εγώ πλέον να τραβάω συχνά και να κάνω αποθήκη στην κατάψυξη. Αλλά ευτυχώς καμιά βδομάδα μετά που θα γυρίσω θα αρχίσει τις πρώτες τροφές, οπότε σιγά σιγά θα αραιώνουν τα γαλατο-γεύματα, φαντάζομαι για κανένα μήνα θα ταλαιπωρηθώ. Θέλω να πάω να πάρω και απ αυτά τα σακουλάκια κατάψυξης.

Εμένα όσες φορές του δίνω μπουκάλι δεν πίνει πολύ παιδιά, κοντεύει 5 μηνών και του βάζω 180 και πάλι πολλές φορές δεν τα τελειώνει, το στάνταρ του είναι το 150.

Κατα τ άλλα γυρίζουμε στο κρεβάτι - απο κάθετα οριζόντια εννοώ, όχι μπρούμυτα, και εκείνη τη στροφή 180 μοιρών δεν την ξαναέκανε. Επίσης, πιανόμαστε απο τα πλαινά του ριλάξ και σηκωνόμαστε, σούπερ οι κοιλιακοί! Very Happy

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τα άλλα μας νεα τώρα, κάναμε μια πρώτη κουβέντα για τα περι βάφτισης και βάλαμε ένα αρχικό πλάνο...

Αρχικά καταλήξαμε να κανουμε το θρησκευτικό γαμο και τη βαφτιση μαζι, γιατι τα αλλα σεναρια ειναι πιο δυσκολα. Αν κανουμε πρωτα γαμο αργει πολυ μετα η βαφτιση κ δε θελω να χρονισει το μωρο κ να ειναι no name. Αν κανουμε τωρα τη βαφτιση κ αφησουμε το θρησκευτικο γαμο γι αργοτερα, επειδη μας ξερω, φοβάμαι οτι δεν θα το αποφασισουμε μετά να τον κανουμε ποτε.
Συν οτι αυτα τα σεναρια σημαινουν διπλο τρεξιμο κ δεν εχω τη διαθεση κ τις αντοχες να το κανω και διπλά έξοδα..

Επίσης καταλήξαμε να το κάνουμε στην Αθήνα. Υπηρχε κ το σεναριο της Συρου (εκει εχουμε ενα εξοχικο κ ζει εκει τα τελευταια χρονια κ ο αδερφος μου), που ακουγεται ωραιο κ ρομαντικο, το οποίο όμως εχει αρκετα πρακτικα θεματα, οπως οτι πρεπει να το περιορισεις στις αρχες Σεπτεμβριου γιατι αν χαλασει ο καιρος δε λεει, κ παλι με τους αερηδες ποτε δεν ξερεις. Επισης οτι αυτος ο κοσμος που θα ρθει, δεν εχεις να ασχοληθεις μαζι τους μονο στην εκκλησια κ στο τραπεζι, αλλα εχεις εγνοια κ νταντεμα ολο το τριημερο (ξενοδοχεια, αυτοκινητα, να τους βγαλεις το προηγουμενο βραδυ, ποτε θαρθει ο καθενας κλπ.). Γενικα ειναι αρκετο το αγχος ολο το τριημερο συν οτι εχω εναν πατερα που ειναι απο τους πλεον αγχωδεις κ αρνητικους ανθρωπους, της υπερβολής και της καταστροφής, κ περσι με την αντιστοιχη φαση του αδερφου μου ηταν μεσα στο αγχος κ στη μανουρα συνεχεια κ δε μας άφησε να το χαρούμε και φοβάμαι μην έχουμε τα ίδια.

Επισης καταληξαμε να το κανουμε απογευματο-βραδινο και οχι μεσημερι γιατι λεμε να κανουμε μετα κ τραπεζι κ μαζευονται αρκετοι κ θελω να γινει πιο πολυ σαν τραπεζι γαμου με χορο κλπ. παρα σαν τραπεζι βαφτισης στο καθιστο κ με πεντακοσια πιτσιρικια.

Τελος, βαλαμε ενα χρονικο οριζοντα να το κανουμε απο αρχες Σεπτεμβριου μεχρι μεσα Οκτωβριου, αναλογα τι θα βρουμε διαθεσιμο κλπ.

Αυτα προς το παρον, κ ειπαμε μετα το Πασχα να καταληξουμε στο ποσα ατομα (που εχουμε περιπου μια ιδεα) κ να αρχισουμε να ψαχνουμε για ολα τα διαδικαστικα.

Αυταααα, αντε να δουμε!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες καλημερα κ απο εμας...Αθανασια καλωςορισες ξανα κ περαστικα σε σενα κ στην μικρουλα σου...Δημητρα κ Μαιρη υπομονη με το θυλαστρο...Πατριτσια με το καλο να γινει κ εσας η γαμοβαφτιση κ μακαρι να τα κανετε οπως τα εχετε ονειρευτει χωρις κουραση κ αγχος...Κι εμεις θα κανουμε τον Δεκεμβριο τον γαμο κ λεω κατα τον Ιουνιο να αρχισω σιγα σιγα τις ετοιμασιες για να μην πεσουν ολα στο τελος μαζεμενα...

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σε κακη μερα μπηκα....
χαλια ηιωαννα.αν μεχρι το απογευμα δεν καλυτερεψει θα την παω παιδων Sad
μου λειπει και ο ερωτας.λεω να τον παρω πισω την δευτερα.αχ τοσες μερες κλαψ κλαψ

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα κοριτσια.

αθανασια καλωσηρθες και περαστικα σας.μη σε χασουμε παλι.

τζενη και γιατι το στελνεις σε ιδιωτικο και δεν το στελνεις σε δημοσιο παιδικο σταθμο?εμενα μου φαινετα χαζο να δωσεις τοσα λεφτα για κατοχυρωση θεσης απο τη στιγμη που θα ειναι μεσω εσπα.

κλεοπατρα με το καλο οι εοιμασιες για την γαμοβαφτιση.

μαρια κι εσυ με το καλο οι ετοιμασιες για τον γαμο.

εμεις εχουμε τον στρατο με μπολικες μυξες και γκρινια.χτες βραδυ εκανε εμετο με το γαλα και εβγαλε αρκετα φλεματα.ελπιζω να γινει γρηγορα καλα και να φυγουμε το σαββατο.ποιος μας καταραστηκε δεν ξερω και αρρωστησε τωρα που θελουμε να φυγουμε.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ειρηνη, του δημου που ειναι στη γειτονια μας δε μου αρεσει. πολυ μικρος με σχεδον ανυπαρκτη αυλη κ εχω μαθει οτι την ωρα του φαγητου βαζουν dvd στα παιδια κ διαφορα αλλα οχι ιδιαιτερα παιδαγωγικα. εκει που παει ειναι τεραστιες κ ηλιολουστες αιθουσες, κυριολεκτικα μεσα στη φυση κ περναει φανταστικα. 600 εδωσα για σχολικο, πρωινο τρωει εκει κ εγω του βαζω το μεσημεριανο κ φρουτο. μας ειχαν παρει κ στης εργατικης εστιας με δωρεαν τα παντα αλλα επεφτε λιγο μακρυα με τα ποδια κ γω μια με την κοιλια στο στομα, μια με το μωρο κ το θηλασμο δεν θα ηταν ευκολο να τον πηγαινοφερνω

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις