Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
14 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 14 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 40]

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!

Χρόνια πολλα στους Γιωργους & στις Γεωργιες!

Και φυσικά στην Ελένη μας!


Φιλακια!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χρόνια Πολλά στους εορταζοντες. Από το πρωί τηλ κ μνμ κ στάνταρ θα ξεχάσω κάποιον. Του χρόνου να με δω που θα γιορτάζουμε κ μεις :-)

Ελένη χρόνια Πολλά κ σε σένα. Να σε χαίρονται οι δικοί σου.

Είμαστε σε φιλικό σπίτι για ψήσιμο οπότε βγαίνω

Φιλάκια

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια, ευχηθήτε να μην έχει τίποτα η μανούλα μου.
Θα ερχόντουσαν από το χωρίο να μας δουν το απόγευμα κ τρακαραν στη διαδρομή. Χτύπησε η μητέρα μου λίγο στο κεφάλι κ την πήγαν προληπτικά στο νοσοκομείο γιατί πονάει αλλά έχει πολύ κόσμο κ ακόμα δεν έχουν μπει μέσα.
Κ έχουν περάσει κ τόσες ώρες από το χτύπημα...
Κ είμαι μακριά κ κοντεύω να σκάσω από τη στεναχώρια μου...

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εκανε εξετάσεις κ θα βγουν στις 12 τα αποτελέσματα...

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Mακάρι Ελένη μου να μην είναι τίποτα,στο εύχομαι ολόψυχα,μια και ξέρω υπερβολικά καλά από τρακαρίσματα..Δε θα κάνω τον γιατρό,αλλά θα σου πω 'ότι σε χτύπημα στο κεφάλι,πρώτα κοιτάμε τα εξής:Ζαλάδα,απώλεια αισθήσεων,αστάθεια στη βάδιση και τάση για έμετο.Ό πόνος μπορεί να είναι κ απλά απο το τράνταγμα,εφόσον μέσα στο 24ωρο δεν παρουσιαστόυν αυτά που σου ανέφερα,πιθανότατα όλα καλα!Καλή δύναμη κοπέλα μου!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλά αποτελέσματα,και στα σίδερα μόνο να μείνει,φτιάχνονται αυτά!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Fotini77 έγραψε:Καλά αποτελέσματα,και στα σίδερα μόνο να μείνει,φτιάχνονται αυτά!

Να σαι καλά Φωτεινή μου. Μόνο πόνο, λίγο αιματάκι κ ένα καρούμπαλο μου είπαν αλλά δεν είμαι εκεί κ δεν ξέρω τι να πιστέψω. Μέχρι να πάνε σ΄πίτι πως να ηρεμήσω. Χτύπησε στην οροφή του αυτοκινήτου.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εγω σου ευχομαι να μην είναι σοβαρο!δεν φαίνεται να είναι πάντως απο αυτα που λες!Μη βάζεις το κακο με το νου σου!

Φιλακια!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ελένη μου μακάρι να μην έχει τίποτα η μαμά σου κ να ειναι μόνο 1 απλή γκρατζουνια που έτρεξε λίγο αίμα . Σε ποιο νοσοκ έχουν παει ;

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα Very Happy
ελενη η μαμα σου οκ?!ελπιζω να ειναι ολα τελεια.τα σιδερα ξαναγινονται.
πολυ πολυ γκρινια.πλανταξε ο ερωτας στο κλαμα εχθες.δοντια ή κατι αλλο ρε γαμωτο?εχουμε ραντεβου την πεμπτη για εμβολιο.αμαν αυτα τα δοντια.ελεος δηλαδη.και οοοολη μερα αγκαλια.δεν εχω χερια.ποναω και στην πλατη.εβαλε τα χερια στην μπανιερα του εχθες να σηκωθει.που πας ρε συ του λεω, μπα μπα μπα και ξεκαρδιστηκε.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα μανουλες ... Αθανασία σε καταλαβαίνω απόλυτα ... Κι εμένα όση ώρα δεν κοιμάται η δεν ειμαστε βόλτα με το καρότσι θέλει χέρια ... Ο αυχενας μου κ η πλάτη με έχουν πεθάνει απο τον πόνο ... Ελένη τι έγινε με την μαμα σου ;;;;

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κορίτσια.
Την κράτησαν τελικά χθες για να δουν πως θα πάει. Ολες οι εξετάσεις βγήκαν καλές δόξα το Θεό. Τώρα περιμένουν το νευρολόγο να περάσει κ λογικά θα βγει μέχρι το μεσημέρι.
Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον.
Μαρία, στο Ρέθυμνο είναι, γι αυτό δεν μπορούσα να πάω. Δεν έχουμε αυτοκίνητο.

Το τελευταίο 10ήμερο μου κάνει κ μένα τα ίδια η ίδια. Ξυπνάει στο μισάωρο για αγκαλιά, λίγο στήθος κ νανι, κ ξαναδώστου τα ίδια σε λίγο. Την Μ. Παρασκευή ήταν ξύπνια από τις 4 το πρωί μέχρι τις 7.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερουδια

Ελένη μακάρι να μην είναι τίποτα σοβαρό. Περαστικά της.

Εμείς πάλι καλά να λέω. Δεν είναι κ τόσο γκρινιαρης. Μας έσωσε βέβαια κ η πιπίλα.

Παω να τον κοιμησω

my child


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα μανούλες... χρόνια πολλά σε όλες και υγεία στα μωράκια σας Very Happy

Είμαι και εγώ μανούλα νοεμβρίου, ο πρίγκιπας μου είναι 5,5 μηνών και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τους προβληματισμούς μου για κάποια θέματα (είμαι καινούρια στο φόρουμ και αν βρίσκομαι σε λάθος τόπικ μη διστάσετε να διαγράψετε/μεταφέρετε το μνμ μου Wink )

Λοιπόν ο γιός μου είναι όπως είπα 5,5 μηνών, υπερχαμογελαστούλης και τώρα τελευταία μας κάνει την χάρη να γελάει και με φωνούλες Very Happy στηρίζει καλά το κεφαλάκι του, τώρα και στην καθιστή θέση το έχει όλο ίσιο... τώρα τελευταία άρχισε να πατάει στα ποδαράκια του αλλά τα έχει "ψαλίδα" και τα λυγίζει γρήγορα (αλλά είναι και μικρούλης ακόμα), όταν είναι ανάσκελα βάζει τα ποδαράκια του στο στόμα και σηκώνει το κεφάλι προσπαθώντας να καθίσει... έχει καλή αντίληψη, γραπώνει ό,τι βρεί μπροστά του και το βάζει στο στόμα... όταν με βλέπει να ξεκουμπώνω τη νυχτικιά μου ανοίγει το στόμα ενθουσιασμένος γιατί καταλαβαίνει οτι θα τον θηλάσω... επίσης τα καινούρια του παιχνίδια τα περιεργάζεται ενώ τα παλιά τα πετάει γιατί τα έχει βαρεθεί.. έχουμε 2 δοντάκια και τώρα μάλλον βγάζουμε τα 2 πάνω δοντάκια γιατί βάζουμε με μανία ΤΑ ΠΑΝΤΑ στο στόμα και δαγκώνουμε την μαμά συνέχεια Laughing
κρέμες δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα αλλά αύριο που θα πάμε στον παιδίατρο θα το συζητήσουμε και αυτό το θέμα..

Με αγχώνουν όμως 2 πραγματάκια κυρίως..
Δεν γυρίζει ακόμα απο ανάσκελα μπρούμυτα και το αντίστροφο.. στα πλάγια γυρίζει με τεράστια άνεση αλλά μέχρι εκεί, για τούμπες ούτε συζήτηση... παρεπιπτόντως μπρούμυτα δεν του αρέσει καθόλου, 5 λεπτάκια το πολύ αν τον απασχολήσω με παιχνιδάκια αλλιώς γκρινιάζει.. κοντεύει 6 μηνών και ακόμα να μην γυρίζει?? Crying or Very sad
Επίσης τινάζεται όταν ακούσει θόρυβο.. ο γιατρός μου είπε οτι μέχρι 6 μηνών γίνεται αυτό αλλά εγώ ευελπιστούσα να κρατήσει λιγότερο... για να πώ την αλήθεια δεν είναι τόσο έντονο όσο ήταν παλιά αλλά και πάλι με ανησυχεί Embarassed

Και κάτι άλλο κορίτσια, τελευταία γκρινιάζει συνέχεια, κάποιες φορές όταν είναι ανάσκελα ανασηκώνει τον ποπώ κάνοντας το κορμί του τόξο ενώ ταυτόχρονα σφίγγεται.. τα δόντια είναι λέω, η ζέστη είναι λέω αλλά εξακολουθώ να ανησυχώ... αύριο θα πάμε παιδίατρο και θα τον ρωτήσω φυσικά αλλά ήθελα και τις δικές σας γνώμες Smile

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και επαναλαμβάνω, αν βρίσκομαι σε λάθος τόπικ ρίξτε προειδοποίηση Wink

Να χαίρεστε τα παιδάκια σας και να είναι γερά... I love you

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Να σου ζήσει κ σένα.

Πάνω κάτω τα ίδια κάνει κ ο δικός μου. Μη σε απασχολει. Κάθε παιδί θέλει το χρόνο του. Πχ ο μεγάλος μου περπάτησε 8-9μηνών κ μιας φίλης 16 μηνών. Κ τα δύο θεωρούνται φυσιολογικά

Eurovlacha

Eurovlacha
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα μανούλες!!!
Τι κάνετε?
my child, μην ανησυχείς. Κ η δικιά μου μέχρι πλάγια γυρνάει. Το καθέ παιδί έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μια καλημέρα στα γρήγορα. Έχω τη Δανάη με πυρετό από το βράδυ, το πράγμα βρωμάει ωτίτιδα από τα συμπτώματα. Τελικά μάλλον δεν τη γλίτωσε και αυτή τη φορά. Έχω και τα 2 στο σπίτι, θα πάμε και παιδίατρο αργότερα.

Ελένη μου χρόνια πολλά για τα γενέθλιά σου, να σε χαιρόμαστε! Και βέβαια περαστικά στη μανούλα σου, εύχομαι να μην είναι τπτ σοβαρό! Σας φιλώ!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
crazymommy έγραψε:Μια καλημέρα στα γρήγορα. Έχω τη Δανάη με πυρετό από το βράδυ, το πράγμα βρωμάει ωτίτιδα από τα συμπτώματα. Τελικά μάλλον δεν τη γλίτωσε και αυτή τη φορά. Έχω και τα 2 στο σπίτι, θα πάμε και παιδίατρο αργότερα.

Ελένη μου χρόνια πολλά για τα γενέθλιά σου, να σε χαιρόμαστε! Και βέβαια περαστικά στη μανούλα σου, εύχομαι να μην είναι τπτ σοβαρό! Σας φιλώ!

Αμαν βρε κορίτσι μου κ εσύ...
περαστικά σας!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα μανουλες τι κανετε?Εδω παλι ο καιρος συννεφιασμενος,εχει τρελαθει μου φαινεται...Αλικη ξανα τα περαστικα μου στην Δαναη σου...Κι εμεις σημερα εχουμε γιατρο να την δει κ αν εχει συνελθει απο την γαστρεντεριτιδα εντελως να της κανει κ το εμβολιο...

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τωρα γυρισαμε απο τον γιατρο.Εκανε η μπεμπα το εμβολιο της αλλα αυριο θα την παω για εξετασεις ουρων κ αιματος επειδη εχασε παλι βαρος,λεει ο γιατρος οτι ειναι απο την γαστρεντεριτιδα που ειχε αλλα για να ειμαστε σιγουροι κ να αποκλεισουμε καθε αλλο ενδεχομενο οπως ουρολοιμοξη πρεπει να τις κανουμε τωρα αυτες τις εξετασεις.Ειμαι να σκασω οσο το σκεφτομαι...

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλησπέρα κορίτσια και μωράκια..από οσα πρόλαβα για αρρώστιες διαβάζω Sad Περαστίκα και πάλι στην Δανάη Αλίκη,να ηρεμήσετε οικογενειακως..Μαράκι Κρήτη καλό κουράγιο κοπέλα μου,από την γαστρεντερίτιδα θα είναι.νιώθω την σκασίλα σου..η μπέμπα θέλει να είναι μοντελάκι Smile Ελένη όλα οκ με την μαμά,ενα μικρό χτυπηματάκι ήταν κ τέλος.Εμείς είμαστε καλά,αν εξαιρέσεις το μπούκωμα μου που επιμένει,κ λίγη γκρίνια παραπάνω της μικρούλας Wink My child όπως σου είπαν κ οι άλλες κοπέλες,κάθε παιδί εχει τους δικούς του ρυθμούς ανάπτυξης..εφόσον είναι υγιής μην σε ανησυχεί,στο λέω και σαν νοσηλέυτρια που είμαι Smile Η κόρη μου,που είναι το μεγαλύτερο νινι της παρεας(7/11 είχα ΠΗΤ,γέννησα 21/10) δεν γυρνάε από ανάσκελα μπρούμυτα,με εξαίεση 1-2 φορές,αλλά από μπρούμτα ανάσκελα..δεν στεκόταν πολλή ώρα μπρούμυτα,αλλά τώρα πάει να μπουσουλήσει-πήγε μερικές φορές με την όπισθεν Smile Θα αρχίσει το κυνηγητό! Very Happy

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα μανουλες!Τι κανετε;Εστω και αργα σας λεω καλη Ανασταση!Χρονια πολλα και σε οσους γιορταζαν!Πως τα περασατε;Φαγατε αρνακι και κατσικακι;Αχχχ εγω με την ορεξη εμεινα φετος.Δεν εχω μπει καιρο και μου λειψατε!Τωρα λεω να κατσω να διαβασω τα νεα σας...

Τα δικα μας τωρα.Πολυ κουραση αυτες τις μερες ρε κοριτσια.Γιατι να ειναι παντα ετσι;Τρεχαμε και δεν φταναμε.Αρρωστησε και ο αντρας μου και ηταν τεζα μια εβδομαδα στο κρεβατι με πυρετο,βηχα και εμετους.Παλι καλα την γλυτωσε ο μικρος.Ασχετο να σας πω πως το σπιτι ηταν συνεχεια ανω κατω(η πεθερα μου αν το εβλεπε θα ελεγε καλα στα λεω εγω,ανοικοκυρευτη!).Εγω μπλεγμενη με τα πραγματα της βαπτισης.Ευτυχως ομως ολα μπαινουν σε μια σειρα.Ο μικρος που να σας τα λεω.Μας εχει τρελλανει.Κανει αστειες γκριματσες και ξεκαρδιζεται στα γελια.Οταν δε βλεπει την κρεμουλα κανει σαν τρελλο.Ο μπουλουκος μου την τρωει ολη και θελει και παραπανω.Βγαλαμε και το δευτερο δοντακι μας!Αυτη την φορα χωρις καμια ταλαιπωρια.Ουτε κλαματα ουτε ξενυχτια.Ο γιατρος λεει γρηγορα γρηγορα βγαζει τα δοντακια.Οσο για τα υπολοιπα φτασαμε τα 8.600kg και 70cm.Ο γιατρος με μαλωσε λιγο για τα κιλα του.Λεει πως ειναι αρκετα παχουλος.Τι να κανω ομως βρε κοριτσια;Ειναι πολυ λαιμαργος....Αυτα απο εμας.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα στα γρήγορα και πάλι κοριτσάκια (έτσι θα είμαι αυτές τις μέρες δυστυχώς!). Λοιπόν, τα νέα μας από παιδίατρο... Το γατί εξακολουθεί να έχει αραιά ακροαστικά, οπότε εκτός από αερολίν εισπνεόμενο κάνουμε πλέον και φλιξοτάιντ (έχει κορτιζόνη)... Αυτά και ελπίζουμε να μην έχουμε χειρότερα. Η Δανάη... ίωση και ωτίτιδα φυσικά. Είναι μια ίωση που κάνει υψηλό πυρετό ακατέβατο για 48 ώρες, μαζί με εμετούς και διάρροια. Η Δανάη είναι διαρκώς στο 39+, αλλά ευτυχώς μόνο έναν μικρό εμετό μας έκανε και καθόλου διάρροια. Αλλά θα ξαναπάρει αντιβίωση εννοείται για το αφτάκι της... Και προσευχόμαστε να μην το περάσει και το γατί. Η παιδίατρος είπε ότι λογικά έχει ήδη εκτεθεί στον ιό (γιατί μάλλον μας τον έφερε ο άντρας μου τη μεγάλη εβδομάδα και το περάσαμε και οι 2 μας ελαφριά, είναι που σας έλεγα ότι με έπιασε ένα κόψιμο...) Αυτά... να πω ότι δεν αντέχω άλλο...; Δε με παίρνει κιόλας!

Μαρία μου κι εγώ πιστεύω ότι από τη γαστρεντερίτιδα έχασε, έτσι γίνεται πάντα άλλωστε. Μην ανησυχείς!

Εύη μου πώς μεγάλωσε το αγοράκι σου!!! Κουκλάκι! Μπράβο που τρώει καλά, χιχι! Άντε να δούμε κι εμείς από βδομάδα! Κι όσο για την ακαταστασία, αν η πεθερά σου έλεγε κάτι θα έπρεπε απλά να της θυμίσεις πώς ήταν όταν είχε εκείνη μωρό τον άντρα σου... Ή μήπως φρόντιζε το σπίτι εις βάρος του μωρού; Μην αγχώ, έτσι γίνεται όταν έχεις μωρό στο σπίτι, σύντομα θα συνηθίσεις τη νέα κατάσταση και ούτε καν θα προσέχεις την ακαταστασία γύρω σου, χαχα! Α, και μπράβο που βγάζετε έτσι εύκολα και γρήγορα τα δοντάκια σας!

Σας φιλώ κοριτσάκια γιατί εντόπισα τη Δανάη να βολτάρει... Rolling Eyes

my child


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Jen75, Elenisig, Fotini77 σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας Very Happy είναι το πρώτο μου παιδάκι και με αγχώνουν τα πάντα.. μακάρι όλα τα παιδάκια να είναι γερά I love you

Fotini77 τα μωράκια μας έχουν ακριβώς ένα μήνα διαφορά, εγώ γέννησα 21/11 οπότε ελπίζω σε κάνα μήνα να αρχίσουμε και εμείς το κυνηγητό Razz

Καλό μεσημέρι σε όλες... Smile

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις