Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
138 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 138 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 36 από 40]

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα σας!

Μαρκελλα μου καλως μας ηρθες ξανα!Να κανεις μια κουκλιτσα την μικρη για την φωτογραφιση!
Ααα Μαρια(mamameli) τι μου εκανες με αυτα τα ποπ κορν.Εστειλα τον δικο μου πριν να παρει και τωρα γουρουνιαζω.
Αλικη τελειο το Λυδια!
Οσο για τα ρουχαλακια στον μικρο βαζω ακομα μακρυμανικα γιατι εχει ψυχρα.Εμεις παλι φοραμε τα κοντομανικα μας,ειμαστε θερμοι!
Χρονια πολλα και σε οσα μωρακια εχουν κλεισει μισο χρονο κοντα μας!

Ουφφ τι μερα κι αυτη!Με βλεπω παλι για ξενυχτι ομως.Ο μικρος ειναι ντουρος και προβλεπεται και κλαμα στην συχεχεια.Θελω να κοιμηθω σερι κανα 24ωρο να στρωσω λιγακι.Ποσο σας ζηλευω οσες θηλαζετε ακομα.Περιμενω αυτες τις μερες να κατεβουν και οι Ρωσσοι(κοινως περιοδο) και ειμαι στα χαι μου.Πολλα νευρα σας λεω...Μιλησα με τους δικους μου σημερα και μονο που δεν εβαλαν τα κλαματα.Εγω παλι τα εβαλα.Μου λειπουν τα παντα μεχρι και τα πεθερικα.Σε απελπιστικη κατασταση βρισκομαι δηλαδη.Παω να κανω καμια βολτα εξω γιατι κλεινουν τα ματια μου και με βλεπω να κοιμαμαι στον καναπε.

Καληνυχτα σε ολες

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες τι κανετε?Περασε οντως μισος χρονος που εχουμε τα μωρα μας,απιστευτο σαν χθες μου φαινεται που εμαθα οτι ειμαι εγκυος,για ποτε περασε ο καιρος κ δεν το καταλαβα...Σημερα πηγαμε στον γιατρο ,εχασε αλλα 50 γραμμ αλλα ευτυχως εχει αρχισει να στρωνει κ ελπιζω να τα παρει συντομα,ειδε της εξετασεις που καναμε κ ολα ειναι μια χαρα εκτος τον αιματοκριτη της που ειναι λιγακι χαμηλος κ μου ειπε να της δινω περισσοτερο μοσχαρι ευτυχως δεν χρειαζεται να παρει σιδηρο.Κι εγω την ντυνω αναλογα με τον καιρο,εχθες παραδειγμα εβρεχε κ εκανε αρκετο κρυο κ για να την βγαλω εξω της εβαλα μπουφαν κ την σκεπασα με χοντρη κουβερτα,σημερα που ειχε ζεστη της εβαλα τζιν παντελονι κ κοντομανικο μπουζακι αλλα παντα την κοιταζω αν ειναι παγωμενη η αν εχει ιδρωσει κ αναλογα της βαζω η της βγαζω ρουχα.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα! Τα νέα μας από παιδίατρο ήταν καλά ευτυχώς! Το γατί δεν είχε πλέον ακροαστικά και η μεγάλη ήταν καθαρή. Συνεχίζουμε για λίγες μέρες ακόμα τα φάρμακα και τέλος... ελπίζω δηλαδή πια! Κατά τ' άλλα το γατί πήρε πολύ λίγο βάρος (<7 κιλά) και μόλις 1 ποντάκι. Κοντούλα και αδυνατούλα θα μας βγει στο τέλος... Για να δούμε! Μας είπε επίσης να τη βουτήξουμε στη θάλασσα, λόγω του ιωδίου... Αλλά βρε κορίτσια, παρόλο που λένε για 35 βαθμούς προσεχώς, δε θα κρυώσει στη θάλασσα; Φοβάμαι λιγάκι... Ας περάσουν πρώτα μερικές ζεστές μέρες και βλέπουμε...

Στα δικά σας. Εύη μου τόσο χάλια είσαι για να σου λείψουν και τα πεθερικά, εεε; Ωχ μωρέ, περίμενε να έρθει αυτή η ακατανόμαστη και θα ηρεμήσεις λιγάκι μετά. Έρχεται και η βάφτιση και θα τους δεις όλους σύντομα μωρέ! Υπομονή και κουράγιο...!

Μαράκι υπομονή κι εσύ, θα στρώσει και από τον επόμενο μήνα θα παίρνει ξανά βάρος. Είναι και ψηλή η δικιά σου, μια χαρά. Κι εμένα έμεινε πίσω στο βάρος λόγω των ιώσεων. Από ντύσιμο πολύ καλά πράττεις. Από αιματοκρίτη, καλύτερα να τον ανεβάσετε με μοσχαράκι φυσικά! Της αρέσει, το τρώει; Όλα θα γίνουν, όχι άγχος...

Πφφφ, έπλυνα το καρεκλάκι της, κουταλάκια, ποτηράκια, ιστορίες ανοίξαμε πάλι... Άντε να δούμε, θα φάει μήλο αύριο; Αχαχαχ!

Σας φιλώ, καληνύχτα! Κλείνουν τα μάτια μου...!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα!!!
εγω σερνομαι παλι σημερα. 4 παρα κοιμηθηκε το πουλακι μου. τι θα τον κανω ρε παιδια? πολυ ζορικο παιδι. καμμια σχεση με την Ευη. ο ντοκτορ λεει οτι απλα ειναι ενα πολυ δραστηριο μωρο. αλλα το θεμα του υπνου εχει παραγινει. αφηστε το φαγητο! τρωμε ηδη απο τη Μ. Δευτερα φρουτοκρεμα και βανιλια ρυζαλευρο απο προχθες. ενω τρωει πολυ καλα (σα να ετρωγε παντα με κουταλι) ειναι πολυ ανησυχος και την ωρα του φαγητου. κουνιεται συνεχεια, βουταει τα χερια του στο μπωλακι, παω να του σκουπισω το ενα χερι και με το αλλο αρπαζει το κουταλι και το χωνει στο στομα. αυτος σε ενα μηνα το πολυ θα τρωει μονος του. χτυπησε ομως γιατι το εχωσε με φορα και τραυματισε το ουλο του ο καημενουλης. αφηστε αυτη η λαιμαργια. μολις βλεπει να πλησιαζω το κουταλι ερχεται με φορα μπροστα. θα του φτασει το κουταλακι στον οισοφαγο οπως παει. εχει ομως και τα καλα του. ειναι πολυ χαρουμενο μωρο, γελαει συνεχως και μας χαιδευει.

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κατα τα αλλα, σε γενικες γραμμες καλα. Η μαμα μου συνερχεται σιγα σιγα. πολυ αργη αναρρωση ρε σεις. τελος παντων.

πρεπει να βρω ενα δικηγορο να δω τι θα κανω με τον οαεδ.

Εσεις....
Αλικακι, πολυ χαιρομαι που επιτελους πανε καλυτερα τα μικρακια σου. Μακαρι να τελειωσετε πια.
Μαρια κρητικια μου, μοντελακι ειναι η δικια σου ε? μην ανησυχεις, απο δω και μπρος θα στρωσει. και ο δικος μου ειναι σχετικα αδυνατος.
Ευη, ειναι δυσκολη η ξενητια, πρεπει να κανεις υπομονη, ειναι για το καλο της οικογενειας σου.
Κλεοπατρα,, Τζενακι, Φωτεινη αλοχα

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ειρηνη, φανταζομαι χαρα που ειδες τη μανουλα ε? Ειναι καλα ετσι?

Φιλια πολλα σε ολα τα κοριτσια και περισσοτερα στα μπεμπακια σας!

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα σας μανουλες!Τι κανετε;Ωραια μερα εχει σημερα και λεω να την εκμεταλευτουμε με μια βολτουλα.Εβαλα κατι πλυντηρια και περιμενω να στεγνωσουν και μετα να χαθω στο σιδερωμα.Τι πραγμα κι αυτο;;Ενα καλαθι ολοκληρο ειναι μονο του μικρου τα ρουχα..Εκανα κεικ σοκολατα σημερα γιατι το λαχταρισα και ετσι οπως ηταν ζεστουτσικο εφαγα δυο κομματια και το ευχαριστηθηκα.Μετα λεω γιατι μπαινουν τα ριμαδια τα κιλα...

Μαρκελλα μου δεν ξες ποσο σε νοιωθω.Κι εμενα ο μικρος το εχει παρακανει με τα ξενυχτια.Εμεις παλι σας περασαμε κοιμηθηκαμε και οι δυο 6 παρα.
Μαρακι μου μην ανησυχεις η μικρη θα παρει παλι το βαρος της γηργορα.

Σας αφηνω παω να ντυσω τον μικρο και μενα για να βγουμε εξω.Ελπιζω να μην αρχισει την γκρινια παλι.Σας φιλω..

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες καλημερα,θα μας τρελανει αυτος ο καιρος,εχθες ζεστη σημερα παλι κρυο να δω ποτε θα καλοκαιριασει τελικα...Ευη μην λες για πλυντηρια κ για σιδερο γιατι εχω τρελαθει ,ποτε μαζευτηκαν παλι 4 πλυντηρια για σιδερο δεν μπορω να καταλαβω...Κ εχω κ αλλα τοσα για πλυσιμο...Απο τοτε που αρχισαμε τις τροφες δεν την προλαβαινω την μικρη με τα ρουχα...

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.τι κανετε?εμεις καλα.δουλειες.χτες επλυνα μπαλκονια και τα χαλακια της κρεβατοκαμαρας και της κουζινας.σημερα καθαρισα το δωματιο των αγοριων.σιγα σιγα καθαριζω και κυριακη να δωσουμε τα υπολοιπα χαλια για καθαρισμα.

μαρκελλα οταν πας στον τοπο σου και ειδικα στην μαμα σου ειναι να μην χαιρεσαι.καλα ειναι αν και ειχε εναν ιλλιγγο πριν να παμε εμεις επανω γιατι βαλθηκε να καθαρισει ολο το σπιτι μην το βρουμε βρωμικο.

ευη μαλλον εισαι πολυ απελπισμενη για να σου λειπει η πεθερα σου.εμενα δεν θα μου ελειπε ποτε.

μαρια μην ανησυχεις για το βαρος και το σιδηρο.με τετοια γαστρεντεριτιδα που περασε τι να κανει κι αυτη.θα τα αναπληρωσει συντομα τα κιλα.

αλικη μπραβο που ειναι καλα τα κοριτσια.καλο ξεκινημα με τα φρουτα.απο που το πηρες το φορεμα για τη βαφτιση?να παρουμε καμια ιδεα.

οσο για το οτι πρεπει το μωρο να ειναι με τους γονεις του τον πρωτο χρονο ειναι αληθεια.εγω αναγκαστικα αφησα τον στρατο 3 μερες με την πεθερα μου οταν πεθανε ο μπαμπας μου.ηταν μολις 5 μηνων.μου κακοφανηκε γιατι δεν τον ειχα ξανααφησει μεχρι τοτε.φυσικα οταν χρονισε τον αφησα σαββατοκυριακι για να παμε καπου οι 2 μας.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Να μαι κ γω μετά από 5-6 σελίδες.

Αλίκη ωραία τα νέα σας.

Μαρία κ η δικιά σου θα πάρει τα πάνω της σιγά σιγά.

Μαρία πόσο έκανε ο σταυρος; αν όχι αύριο από βδομάδα θα παμε κ μεις. Κάτι συμπαθητικους που είδα έκαναν 260-280,δλδ σχεδόν 200 ο σταυρος κ 80 η αλυσίδα.

Ειρήνη μάλλον καλά περάσατε αν κρίνω από τις φωτό στο φεις. Πολύ ωραίες.

Μαρκελλα η κόρη σου είναι έτσι κ αλλιώς κούκλα. Ότι κ να της βάλεις θα λάμπει.

Εύη προχωρατε μια χαρά με τη βάπτιση. Με το καλό. Καλύτερα που δε θα έρθει η πεθερά νομίζω. Μια τέτοια χαρούμενη μέρα τι τη θες στα πόδια σου; αλήθεια, με τι πλενεις τα ρούχα του μωρού; μια φιλη γεννάει τον ιούλιο στο μοναχο κ δεν ξέρει τι να πάρει.

Πατρίτσια κ γω είμαι της άποψης να είσαι με το μπεμπη όσο περισσότερο γίνεται. Εγώ τον μεγάλο δεν τον εχω αφήσει ΠΟΤΕ. Για ώρες ναι. Για βράδυ μόνο για κανα γάμο ή έξοδο αλλά κάποιος ερχόταν σε μας κ μετά έφευγε. Δεν έχει διανυκτερεύσει αλλού χωρίς εμάς.

Εγώ λοιπόν μετά από πολλουυυυς μήνες δούλεψα το Σάββατο. Ήμουν εξεταστρια προφορικών στο κρατικό πτυχίο γλωσσομαθειας. Κανονισα λοιπόν με την πρόεδρο της επιτροπής κ 12:30-1 που είχα διάλειμμα έφερε ο άντρας μου το μωρό κ τον θηλασα. 7:15 το πρωί είχε θηλασει κ μετά πάλι στις 5 που γύρισα. Ούτε θηλαστρο ούτε πρήξιμο.

Δε θυμάμαι αλλα δικα μου να γράψω. Ίσως αύριο.

Φιλάκια πολλά

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αααα ναι. Ξεκινήσαμε κ μοσχάρι χθες. Μια χαρά το τρώει. Έφαγε κ σήμερα κ θα δώσω κ αύριο. Μετά σκέτα λαχανικά 2-3 μέρες κ μετά πάλι μοσχάρι. Πιο μετά θα βάλω κ κοτόπουλο. Δικό μου πρόγραμμα αυτό Smile

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα! Δε θα γράψω πολλά γιατί θέλω να την πέσω! Λοιπόν, θα σας πω μονάχα το εξής: Μήλο - γατί 0-1! Που λέτε, κάθισα, της τα ετοίμασα όλα, την έβαλα στο καρεκλάκι της, της έδωσα κι ένα παιχνιδάκι να ασχολείται (τρελάθηκε με το παιχνιδάκι, το κοπανούσε με πάθος) και πάνω που πάω να πλησιάσω το κουταλάκι, λες και το μύρισε... το στόμα σφράγισε. Πάλευα να την πείσω να το ανοίξει, κάποιες στιγμές που ξεχάστηκε της έχωσα το κουτάλι... ο,τι έμπαινε έβγαινε... και η ταχύτητα εξόδου μεγαλύτερη από της εισόδου... αχαχαχ! Αν υποψιαστώ ότι είναι κακοφάγος και ειδικά στα φρούτα θα το πάρω βαριά! Τουλάχιστον το νεράκι κατάλαβε να το πιει από το εκπαιδευτικό ποτηράκι, κάτι ήταν κι αυτό! Αύριο η συνέχεια!
Τζενάκι χαρά στο κουράγιο σου που δούλεψες! Και μπράβο στο μικρό που έφαγε και κρεατάκι!
Ειρήνη μου από ένα μαγαζί στην Ερμού... Εκεί στην Ερμού είναι γεμάτο από μαγαζιά με φορέματα για βαφτίσεις και γάμους αυτή την εποχή. Και έχει για όλα τα γούστα και όλες τις τσέπες!
Αυτά τα πλυντήρια ποτέ δεν τελειώνουν... και το σίδερο επίσης! Σας φιλώωωωω!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!

Τι κάνετε;ελπίζω όλες καλα!

Τρώω το πρωινο μου μιας που ο μικρός κοιμάται ακόμα...
Ψωμι δικο μου με γκουακαμολε!
Τι άλλο θα κάνω για να έχω ποικιλία;χαχα

Δεν του αρεσε του γατιου το μήλο;τελικά η φρουτοκρεμα τρώγεται μόνο αναμεικτη ...ένα ένα δεν τους αρέσει!

Τζένη εμείς απο εργαστήριο στο κέντρο χωρίς απόδειξη 350!
αλλα πήραμε λιγο βαρύ...δεν μας άρεσαν οι λεπτοι...

Καλές δουλιτσες σε όλες ..εγω προχθεςφωναξα την καλη κυριούλα και μου τις έκανε άλλαξε και χάλια...σιδερωσαμε και με τη μαμα μου και είμαστε σχετικά εντάξει!20 ευρω 6 ώρες μου πήρε ...
Τέλεια...

Πατριτσια 3 χρόνων την άφησα νύχτα...δεν τα αφήνω τα μωρα μου ποτε!και την άφησα γιατί ήθελε να πάει!
Οπότε μου είναι αδιανόητο!φυσικά αν δεν έχεις άλλη λύση δεν το συζητάμε..αλλα έχεις δίκιο να κάνουν λίγη υπομονη!

Ξύπνησε!τι όμορφα που είναι μόλις ξυπνήσουν!

Σας φιλω!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα

20 ευρω 6 ωρες; που τη βρηκες; εγω για 6 ωρες δινω 40 μια στις τοσες που χρειαζομαι κ παλι δεν ειμαι κ πολυ ευχαριστημενη απο τη δουλεια που γινεται

κ γω για σταυρο σε τιμες εργαστηριου κοιταω αλλα δε θελω να επιβαρυνω τη νονα, αλλιως ηξερα να "μ'αρεσει" και των 500... Wink

Αλικη υπομονη κ με το φαγητο. εξ'αλλου ολοι το λενε πως μπορει να μη θελει ή να μην τους αρεσει κ ξαναδοκιμαζεις αργοτερα. γιατι δε δοκιμαζεις πρωτα το αχλαδι; κ μενα που τρωει εδω κ κανα μηνα μη φανταστεις οτι τρωει ποσοτητα αλλα κατι γινεται πλεον. βαζω κ πεπονι οταν εχω για αλλαγη

καλε δε σας ειπα τι επαθα προχθες το βραδυ. ξυπνησε το μωρο μες στη νυχτα κλαιγοντας κ να μη μπορω να το ηρεμησω. ουτε στηθος επιανε, τιποτα. εκλαιγε μεσα στον υπνο του κανα 10λεπτο κ μετα απο αγκαλιες κ βολτες επιασε στηθος κ ηρεμησε. εφιαλτης απο τοσο μικρο; τι άλλο να ηταν;

1/6 ξεκιναει η καλοκαιρινη αδεια του αντρα μου, ουαου.... η περσινη ηταν 16 σεπτεμβρη. παλι καλα που λογω παιδιων δε θα πηγαιναμε πανω απο 3-4 μερες τοπ στο χωριο (τι να πρωτοκουβαλησεις κ που να τα βαλεις σε ενα σπιτακι που δε χωρας να στριψεις; γιατι αν παμε εμεις σιγουρα θα ειναι κ τα πεθερικα εκει). τωρα κανα ΣΚ ή αυθημερον

αυτα

φιλακια

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημέρα μαμαδολαέ απο Φωτεινή κ Άρτεμις-Ζωή.Διάβασα για φαγητά,κατορθώματα,οργάνωση βαφτίσεων,πεθερικά κ μωρό κτλ.Αυτά θυμάμαι.
Μπράβο Τζένη που τρώτε κρεατάκι.Εμείς τρώμε από τον 6ο μήνα εναλλάξ 3 μέρες κοτόπουλο με πατάτα καρότο κ εναλλαγή νέου λαχανικου,εναλλάξ μοσχάρι με τα ίδια και άλλο λαχανικό..η γλυκατζού μου όμως το τρώει με προσθήκη ρυζάλευρου μόνο..επίσης με πολλά παιχνίδια κ τραγούδια..η μάνα μου σαν συνταξιούχος νηπιαγωγός ξέρει πολλά ευτυχώς Smile Smile
Εύη μου σίγουρα πεθύμησες την πεθερά? Wink
Αλίκη και Μαρία συντοπίτισσα,σίγουρα βαριούνται μια γεύση φρούτου μόνο,θέλουν ποικιλία!Με μήλο είχα ξεκινήσει κ εγώ τα φρούτα κ θυμάμαι ακόμη την γκριμάτσα της μικρής μου Smile
Ειρήνη φαντάζομαι χαρά που πήγες στα πάτρια εδάφη,είδα κ τις φώτο στο φβ.
Πατρίτσια καλά κάνεις κ δεν θές να μένει εκεί ο μπέμπης μέρα ολόκληρη,είναι μικρούλης ακόμηκαι σε έχει ανάγκη,συμφωνώ με τις προλαλήσασες Smile
Στα δικά μας,εμείς πήγαμε χτες παιδίατρο.κάναμε το τελευταίο μας εμβόλιο,πριν χρονίσει.Πάλι κλασικά σκεφτόμουν πότε ήταν που την έφερα για το 1ο εμβόλιο,2 μηνών, χτες μου φαίνεται κ ας έγιναν τόσα πόλλα..
Είμαστε 8150+,69 εκ.η γιατρός είπε πως είναι ώριμο μωρό και πολύ δυνατό για την ηλικία της,όπως και ψυχοκινητικά πιο μπροστά απο 7 μηνών που γινόμαστε σε 4 μέρες Smile Επίσης την θεωρεί ένα από τα ομορφότερα μωρά που βλέπει,χωρίς δόση κολακείας μια και δεν έχει κάτι να κερδίσει..κουκουβάουυυ Very Happy
Είναι κ έγκυος κιόλας η γιατρός μας στο 2ο,5 μηνών Smile
Μπαίνω και σε λίγες μέρες σε δίαιτα κ αναστήλωση,βάψιμο μαλλιών κτλ,να γίνω πιο όμορφη μαμά,να κυνηγάω την Ζωούλα μου που είναι πολύυυ ζωηρή-με το κυνηγητό που θα πέφτει θα φύγει και κανα κιλό παραπάνω Very Happy Very Happy
Αυτά προλαβαίνω και μου έρχονται,σόρρυ αν ζάλισα,φιλάκια ! Smile

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα και απο την - για λιγο - εργαζομενη μητερα, συζυγο, νοικοκυρα. αυτο το νοικοκυρα αμφισβητισιμο ειναι λιγακι τελευταια. εχω να βαλω πλυντηριο μια βδομαδα. κοντευουμε να ξεμεινουμε απο ρουχα ολοι εκτος της

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα και απο την - για λιγο - εργαζομενη μητερα, συζυγο, νοικοκυρα. αυτο το νοικοκυρα αμφισβητισιμο ειναι λιγακι τελευταια. εχω να βαλω πλυντηριο μια βδομαδα. κοντευουμε να ξεμεινουμε απο ρουχα ολοι εκτος της

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χμμμ ο υπολογιστης ειναι ανυπακουος. εκτελει εντολες αιντε αιντε.

ελεγα λοιπον οτι μονο η Ευη δεν θα ξεμεινει απο ρουχα γιατι εχει απειρα. νομιζω πως και να μην πλενω τιποτα ολο το καλοκαιρι, παλι θα εχει να φοραει.
ευτυχως ειναι Παρασκευη σημερα και θα αρχισω να πλενω και να σιδερωνω. με το σπιτι, χαλια κλπ εχω τελειωσει. τα επλυνα κιολας. μου δανεισε η φιλη Αθανασια μια πλυστικη μηχανη (να 'ναι καλα)

με την βαφτιση δεν εχω ασχοληθει ουτε στο ελαχιστο. δεν προλαβαινω. αφηστε που καλα καλα δεν ξερω καν ποτε θα την κανω.

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εχει πεισμα ο υπολογιστης αλλα εχω και γω!

να δειτε που δεν θα βρισκω μπομπονιερες. προσκλητηρια και φωτογραφω δεν θα ψαξω καθολου γιατι αυτους που εχω απο τον γαμο και την βαπτιση της Ευης δεν τους αλλαζω με τιποτα. Τα βαφτιστικα μαλλον θα τα παρει μονη της η νονα γιατι εχει αγχωθει και εγω στην κοσμαρα μου. σε σταυρο μαλλον εχει καταληξει μου ειπε.

Τζενη, ευχαριστω για τα ομορφα λογια σου για το κοριτσακι μου. αυτο που λες με τον υπνο το κανει και μενα ο δικος μου, αλλα αυτος γενικα εχει θεμα με τον υπνο. θα ρωτησω τον ντοκτορ αν μπορω να του ριχνω λιγη βοτκα (μια σταλιτσα) στο βραδυνο του γαλα.

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχαχαχα εγω ο μπαμπινιωτης εγραψα "τωτογραφω" χαχαχα με "ω"

ο υπολογιστης εχει περισσοτερο πεισμα απο μενα τελικα. εγκαταλειπω. αντε να δουμε, θα προλαβω το απογευμα απο το σπιτι να μπω?

φιλιααααααααααααααααααα

Ειρηνη, Φωτεινη, Μαριες, Αλικη Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 36 417472

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Φωτεινή μου να τη χαίρεσαι τη μπουμπού σου!
Όλες κουκουβαγιες είμαστε!Χθες ο δικός μου είπε μπαμπα τυχαία φανταζομαι και κατουρηθηκα!Κάνει αρκετά για αγόρι!τρωωει και όλο τούτο μαμ!αν δεν είχαμε την κολίτιδα δεν θα είχα ζόρι με αυτο τομωρο!

Τζένη μου μας είπε ο νονός γύρω στα 300 .πήγαμε όλοι μαζι και μας εβγαλαν σε αυτες τις τιμες.διαλεξα κάποιους απο εκείνους και ο νονός διάλεξε αυτόν που του αρεσε πιο πολυ αλλα που ξέφυγε στα 50 ευρω πάνω απο αυτο που ήθελε..
Την επιλογητην έκανε εκείνος! Smile

Η καθαρίστρια παίρνει 5 ευρω την ώρα κάθησε 5,5ώρες
και της εδωσα 30 αλλα είπε 20 ..γνωστή της μαμάς μου όμως!

Αυτα!

Κλαίει το πονικακι!πάω!


markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχαχαχαχα και παλι λαθος
αντι για "φωτογραφο" εγραψα "τωτογραφο" με "ω" βεβαια

εχω χαζεψει λεμεεεεεεεεεεεεεεεε

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
markella_p έγραψε:χαχαχαχαχα και παλι λαθος
αντι για "φωτογραφο" εγραψα "τωτογραφο" με "ω" βεβαια

εχω χαζεψει λεμεεεεεεεεεεεεεεεε

Μαρκελλα καλημέρα!!!

Κι εγω απο αυτο το ταμπλετ αλλα θέλω να γρ´αψω αλλα γράφονται!

Χαχαχ έχεις δίκιο κι εγω σήμερα λέω να βάλω σκούρα ή χρωματιστά της Μελίνας και λέω ας βάλω σκούρα να έχουμε εμείς ...αυτη πάντα έχει!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.τι ακνετε?εγω χτες τελειωσα κρεβατοκαμαρα και δωματιο των παιδιων με καθαριοτητα και κουρτινες.σημερα θα βγαλω τα χαλια απο το σαλονι να ερθει να τα παρει ο ανθρωπος σαββατοκυριακο και την αλλη βδομαδα θα καθαρισω το σαλονι σιγα σιγα.ο μικρος τελικα θελει κουβεντα γιαυτο γκρινιαζει περα απο τα δοντια.

τζενη και φωτεινη καλα περασαμε αν και κουραστηκα λιγο γιατι στο χωριο εκανα αρκετες δουλειες για να μην κουραζεται η μαμα μου.οταν πηγαινεις ομως στον τοπο που γεννηθηκες και μεγαλωσες παντα ειναι καλα.

αλικη μην ανησυχεις η 1η μερα ηταν θελει το χρονο της.

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρακι καλημερα. Τι κανουν τα κουκλακια σου? αντε να βαλεις κανα πλυντηριο και συ και αμεσως μετα σιδερο ε? μην ξεχνιομαστε.

Ειρηνη καλημερα και σε σενα. Κουραστηκες αλλα χαρηκες τη μανουλα και σε χαρηκε και εκεινη μαζι με τα εγγονακια της!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 36 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις