Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
199 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 199 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 35 από 40]

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια μου γεια σας!!

Μου έχετε λείψει πολύ και δεν σας ξεχνάω ποτέ !!!!!!!!

Είμαστε καλά είμαστε 5 μηνών 8,100 και 66 πόντους!

Ψάχνουμε για σπίτι αν και με τον ψηλό κορίτσια δεν είμαστε καλά! Εχουμε καμιά άλλη single mother εδώ να κάνω παρέα?? πως τα λέω έτσι τρομάρα μου!!!

Να ξέρετε πως σας σκέφτομαι πάντα σαν την συντροφιά μου σε όλη την εγκυμοσύνη και πως θα ήθελα πραγματικά να σας δω σύντομα!

ΑΘΑΝΑΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ με ξέχασες φιλενάδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Μαμά Μελίνας μου σε φιλώ!!!!!!!!!


ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα σε όλες!

Καλησπέρα Μαιη!
Κι εγω σε φιλω!

Καλε Μαίρη και Αθανασία τι μωρακια είναι αυτα!
Πείτε μας το μυστικό!5 μηνών πιο μεγαλααπο το δικο μου!
Η καλύτερα όχι γιατί έχω και τη μέση μου!
γερά να είναι φτου φτου!όπως έχω πει 8 κιλά ήμασταν 1 έτους εμείς!

Αλικακι μου Λυδία ε;ωραία!
Σημασία έχει να αρέσει στους γονείς!Περασυκα σας και πάλι

Εύη μου πόσο σε καταλαβαίνω!όταν τον πιάνει το κλάμα στο καρότσι με κοιτάζουν σαν μάνα δολοφόνο!κι αυτός απλώς κλαίει γιατί θέλει αγκαλια!Πατά το mute την άλλη φορα. Χαχαχα!

Πατριτσια εγω δεν το ρισκαρω με το βίντεο γιατί μετα θέλω να το έχω κι ας το βλέπουμε σπάνια!
Δεν μπορείς να βγεις με όλους φωτογραφίες η δεν σ´αφηνει το μωρο και έτσι τους έχεις όλους και όσο νάναι είναι πιο ζωντανό!
Όσο για το στολισμό περιττά εξοδα νομίζω!

Μαιρουλα κάτσε καλα που πήρατε φορα!Άντε όλες στα πρωτα ζόρια χωρισμους!θα σας μαλωσω!βάλτε τα κάτω ηρεμιστε και λυστε τα!με όλο το θάρρος βέβαια!

Καλη αρχη σε όλες με τις τροφές πια!
Μπράβο Βαρβάρα για το δοντι και για τον ύπνο!!!

Σας φιλω να ετοιμαστω!
Πάμε για σταυρο με τον κουμπάρο!



mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ακόμα εδω είμαι...
Κλείστε μου το στόμα!!!Όσο περιμένω να ξυπνήσει ο μικρός έχω φάει μια κατσαρόλα ποπ κόρν και μισο τσουρέκι ( χωρίς αβγά και γαλα μη ξεχνιόμαστε!)!!!!!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χαιρετώ την ομαδούλα μανάδων και μωρών!Αθανασία μπαμπάτσικος ο έρωτας φτου φτου,παίδαρος!Βαρβάρα μπράβο για το δόντι Smile
Αλίκη μου περαστικά στο γατί,άλλη ασθένεια να μην σας βρεί,όμορφο όνομα το Λυδία,τι κ αν έχει ακουστεί πολύ όπως λές,δεν αναιρεί την καλαισθησία του Smile
Πατρίτσια ού μπλέξεις με πεθερικά,διαδικασίες κτλ..με το θέμα βίντεο το βλέπω κ εγώ να τραβά κάποιος δικός μου..εγώ προσανατολίζομαι πρώτα ο Θεός για αρχές Σεπτεμβρίου,σε κλειστό κύκλο.Δεν έκανα τίποτα ακόμη,όπου να ναι θα αρχίσω να ψάχνομαι.
Μαρία συντοπίτισσα,μακάρι να ήταν με ψύλλου πήδημα ο δικός μου χωρισμός-εννοώ ότι πρόκειται για πολύ σοβαρά θέματα.Φυσικά δεν παρεξήγησα την καλή πρόθεση που το λες,ελπίζω η Μαιρούλα να μην με ακολουθήσει !Είπες ποπ κορν και ζήλεψα,το λατρευώωωω Smile Smile
Εμείς μεθαύριο έχουμε παιδίατρο.Χτες που την μέτρησα κ ζύγισα ήταν 8100 και 69 εκ Smile Τρώμε με περισσότερη όρεξη,απογαλακτίστηκε πλήρως και το καλύτερο : κοιμομαστε όλο το βράδυ!Το λιγότερο 5ωρο σερι,συνήθως τώρα 7ωρο τουλάχιστον,με ένα τάισμα ή ένα 5λέπτο ξύπνημα κ ξανά νάνι!
Θα κάνουμε το τελευταίο μας εμβόλιο πριν χρονίσει κ δυσκολεύομαι να πιστέψω πως γινόμαστε 7 μηνών σε μια εβδομάδα!Ψιλομπουσουλάμε,κ κάνουμε πολλά ακόμη που δεν γράφω για να μην σας κουράσω η κουκουβάγια! Smile

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες τι κάνετε ; Εμείς από το μεσημέρι είχαμε παει για ψώνια κ μετα καθησαμε να φάμε , πριν λίγο γυρίσαμε σπιτι κ ειμαστε κ οι 3 πτώματα , μπαμπάς κ κόρη κοιμούνται στους καναπέδες κ εγω έχω ξαπλωσει αλλα δεν με παίρνει ο ύπνος ... Ακούω για μεγάλα μωρα κ νιώθω ότι η δικια μου ειναι μικροσκοπικια εχει ύψος 70 πόντους αλλα ειναι μόνο 6200 ακόμα ... Σήμερα πήγα να της πάρω κολάν που ήθελα κ είδα κ έπαθα να της βρω 1 το 3-6 κοντό της το 6-9 φαρδύ της ..
Πατριτσια υπομονη με τον γάμο απο τον άλλο μήνα θα αρχίσω κ εγω σιγα σιγα να ψάχνομαι για να μην μου πέσουν ολα στο τέλος μαζεμένα .
Ευη μην ασχολείσαι με την κάθε ηλίθια που νομίζουν ότι τα μωρα ειναι παιχνίδια κ θα τους πατήσουμε 1 κουμπακι κ θα σταματήσουν να κλαίνε , εγω τσακ υψηλά άσχημα της προαλες με 1 τρελη γειτόνισσα που νόμιζε ότι έκλαιγε το παιδί μου κ χτυπούσε μεσημεριατικο το κουδούνι κ μου λέει με θράσος κάντο να σκάσει να κοιμηθούμε επιτέλους εκει να δεις τι χαμός έγινε .
Αλίκη περαστικα στα μικρουλια σου , το Λυδια ειναι απο τα αγαπημένα μου ονόματα κ αν κάνω 2ο κοριτσάκι έτσι έχω σκοπό να το βγάλω κ εγω .
Δεν θυμάμαι τίποτα άλλο να σχολιάσω τώρα μόνο υπομονη στις μανουλες που περνάνε δύσκολα είτε με τους συζύγους είτε με την γκρίνια των μωρων κ τις αρρώστιες ...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Φωτεινή μου το ξέρω αλλα δεν μπορει όλες να έχουν προβλήματα αξία χωρισμού..με την καλύτερη των προθέσεων το είπα φυσικά,είναι δύσκολα όταν έρχεται μωρο στο σπίτι!

Μαρακι σε νιώθω.. Η Μελίνα φοράει φούστες 18 μηνών!
Τα κολάν ολα τα φοράνε παντελονακια!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσακια μου ποσο σας αγαπω...το ξερετε; εχω πιεστει πολυ με τη δουλεια.αποκλειστικα θηλαζουμε ακομα.θελω να μπουμε στις κρεμες.κουραστηκα.πολυ.τι να λεμε; αλικη μου αρεσει το λυδια κι ας ειναι συχνο.εμεις μεγαλωνουμε αλλαρε κοριτσια γελαω οταν διαβαζω τα κιλα που γραφετε.εγω θα τη στειλω σχολειο πρωτα κ μετα θα φτασει τοσο.χαχαχα...κι εμεις σαν ζευγαρι δυσκολευτηκαμε πολυ.τωρα αρχισαμε κ την παλευουμε.δε θυμαμαι κατι αλλο.φιλακια σ ολες.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamameli έγραψε:Φωτεινή μου το ξέρω αλλα δεν μπορει όλες να έχουν προβλήματα αξία χωρισμού..με την καλύτερη των προθέσεων το είπα φυσικά,είναι δύσκολα όταν έρχεται μωρο στο σπίτι!

Μαρακι σε νιώθω.. Η Μελίνα φοράει φούστες 18 μηνών!
Τα κολάν ολα τα φοράνε παντελονακια!

Δεν με πειραζει που ειναι τοσο αδυνατουλα απλα αγχωθηκα που εχασε περιπου 400 γραμ με την γαστρεντεριτιδα...Οτι δεν ειναι φιλη με το φαγητο το εδειξε απο νεογεννητο που επινε με το ζορυ 30-40 ml γαλα καθε 3 ωρες...

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα μανούλες και μπεμπάκια!!! Ελπίζω να κοιμάστε τώρα δηλαδή...! Λοιπόν, καταρχήν χτες είχατε μηνογενέθλια Μελινομαρία μου, γίνατε 6 μηνών!!! Να σου ζήσει το πονικάκι σου!!!!! Και φυσικά σήμερα έχουμε εμείς τα μηνογενέθλιά μας να μας ζήσουν τα μωράκια μας! Αλήθεια... μισός χρόνος... πότε πέρασε ρε γμτ!!! Σε λίγο θα φτάσουμε να γιορτάζουμε και γενέθλια, κλαψ! Το απόγευμα έχουμε παιδίατρο, να μας ακροαστεί (δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη δυστυχώς, παρά τα καλοπροαίρετα περαστικά σας και σας ευχαριστώ... το χουρχουρητό συνεχίζεται) και να μας δώσει οδηγίες για τις στερεές. Λογικά αν το πάμε όπως και στη Δανάη, θα ξεκινήσουμε μήλο, αχλάδι, μπανάνα, πορτοκάλι ανά 2 μέρες θα προσθέτουμε κάθε φρούτο. Και μετά το μεσημεριανό... Αααααχ, θα με πείτε τρελή (ειδικά εσύ Δημητρούλα) αλλά δε θέλω να αρχίσουμε, μου αρέσει να την έχω στο στήθος...!
Το Λυδία ήταν το μόνο στο οποίο συμφωνήσαμε. Γιατί εμένα γενικά μου αρέσουν τα απλά ονόματα και αυτά που εκφράζουν κάτι συγκεκριμένο, από την άλλη ο μπαμπάς μας προτιμάει τα αρχαιοελληνικά και πιο βαριά. Χιχι, αν ποτέ έρθει κι άλλο μωράκι ελπίζω να μην είναι κοριτσάκι γιατί θα έχουμε θέμα! Λέμε τώρα...
Χτες πήγα κι εγώ στον οδοντίατρο για καθαρισμό και προέκυψε και απονεύρωση που θα πρέπει να γίνει την Παρασκευή... Ένα δόντι το οποίο είχα χτυπήσει από 10 χρονών (ο αδερφούλης μου με έσπρωξε)... ωραία πράγματα, πφφφ!
Πράγματι οι περισσότερες έχετε μεγαλούτσικα μωράκια. Εμείς έχουμε πιο μικρούλα. Δηλαδή όχι τόσο ψηλή όσο η δικιά σου Μαρία αλλά λογικά πιο βαριά. Στα χνάρια της Δανάης μέχρι στιγμής. Και η Δανάη πάντως πλέον της πέφτουν τα κολάν της... στη μεσούλα της! Σαν μωράκια και οι 2 τους είχαν/έχουν τα μπουτάκια τους αλλά μεγαλώνοντας τα χάνουν, έτσι ήμουν κι εγώ περίπου...
Στο θέμα των σχέσεων τα έχουμε ξαναπεί. Εγώ ξέρω πώς το λέει η Μελινομαρία και συμφωνώ. Χωρίς παρεξήγηση γιατί προφανώς σε κάποιες περιπτώσεις υπάρχουν και σοβαρά προβλήματα, στις υπόλοιπες θα έλεγα υπομονή να περάσει ο 1ος χρόνος. Μόλις στρώσει ο ύπνος για όλους θα δείτε μεγάλη διαφορά λέμε... δε θα το πιστεύετε!
Αθανασία μου ναι, ο άντρας μου δεν κατάλαβε ότι έκαιγε το μωρό, χαχα, άντρες!
Καλά, αυτό με το μωρό που κλαίει και παραπονιούνται... Εύη μου νομίζω ότι η Μαρία με εξέφρασε πλήρως. Ας τολμούσε κανείς να μου κάνει παρατήρηση γιατί κλαίει το μωρό, μόνο αυτό! Έλεος δηλαδή!
Φωτεινή μεγάλωσε και η δικιά σου! Εγώ το γατί πρέπει να το μετονομάσω σε σβούρα, όπου κι αν την αφήσω γυρίζει γύρω-γύρω με πάθος... Και στρίβει πλέον όλη την ώρα, τρέμω μην μου πέσει στο άλλαγμα...
Μελινομαρία μου εμείς έχουμε μηχανή με ζεστό αέρα για ποπ-κόρν... Καταλαβαίνεις τι γίνεται! Αν και πάλι το έχω ρίξει στη σοκολάτα τελευταία, ας με σταματήσει κάποιος (και αυτά τα ρημαδοαβγουλάκια που δε λένε να τελειώσουν!!!)... Πάλι θα παχύνω!

Πήγα που λέτε σήμερα να κοιτάξω για φόρεμα στο κέντρο. Άφησα τις μικρές με το μπαμπά τους. Και αυτός τι έκανε; Τις άφησε να κοιμηθούν από τις 8, χωρίς να τις ετοιμάσει φυσικά. Αναγκάστηκα μετά να ξυπνήσω τη Δανάη για τουαλέτα, μπάνιο και αντιβίωση. Α, ήταν και νηστική φυσικά! Και το γατί που ξύπνησε στις 11 φρέσκια-φρέσκια και κοιμήθηκε ξανά επιτέλους πριν λίγο... Πφφφ άντρες λέμε!!!

Α, δε σας είπα, χτες το βράδυ το γατί κοιμήθηκε 8ωρο!!! Αν και σήμερα δεν το βλέπω να επαναλαμβάνεται, είναι πιο ξεκούραστη...

Αυτά, σας φιλώ για να την πέσω! Αύριο έχω πολλές δουλίτσες να προλάβω...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα !

Ωραία μέρα!

Πήγαμε για το σταυρο χθες και διαλεξαμε ένα μοντέρνο πολυ!

Όσο για το ποπκορν σχεδόν κάθε μέρα τρώω!και πριν της διατροφής!
Ξετρελαινομαι απλά!αλλα κατσαρολακι!
Τρώει η μάνα και του παιδιού δεν δινει είμαι...

Αλίκη περιμένω νέα απο το γιατρο!
Έλα κι εσυ συνεχιζε να θηλαζεις...σίγουρα όμως αυτη η ευκολία χάνεται!Και ήδη σπασαν τα νεύρα μου!
Μόλις αρχίσουμε το φαγητο θα πάρω πάλι εκείνο το μίνι παιδικο ατμομαγειρα...ένα σκέυος για όλα!

Δήμητρα και Μαρία γερά να είναι τα κορίτσια μας και τα αλλα γίνονται...σίγουρα Μαρακι θα τα ξαναπάρει τα γραμμάρια μην ανησυχείς!

Πάω να αλλάξω ένα βρώμικο πωπο......



mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι γίναμε 6 μηνών!
Πωπω !

Ευχαριστ´ω για τα χρόνια πολλα και ομοίως σας ευχομαι το ίδιο για σήμερα στις τεσσερεις κουκλιτσες!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα! Κι εμένα μου αρέσει πολύ ο θηλασμός αλλά δεν την παλεύω άλλο με το θήλαστρο!!! Αχ κοριτσάκια μου εγώ θέλω να μπει στα φαγητά για να μην βγάζω γάλα. Χρόνια πολλά στα μωράκια μας που έγιναν 6 μηνών... Μωρουλάκιαααααα.... Αλίκη περαστικούλια... Εγώ για τη βάφτιση τίποτα δεν έχω κάνει. Ούτε το παραμικρό. Κορίτσια σας χαιρετώ. Έχω πολλές δουλειές και μάλιστα πολύ σίδερο........Φιλιά!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.τι κανετε?εμεις καλα λεμε.ο μικρος εχει ξεκινησει πολυ γκρινια απο την δευτερα και δεν κοιμαται και πολυ.δαγκωνει με μανια ειναι ολο σαλια και δεν θελει ουτε την πιπιλα.αυτα τα δοντια ειναι πολυ ζορικα.οταν ο στρατος εβγαλε το 1ο δοντι δεν καταλαβαμε τιποτα.αυτος πολυ ζορι εχει.απο την πολυ γκρινια χτες με πονουσε το κεφαλι.του εδωσα και 2 φορες ντεπον για να ηρεμησει.ελπιζω να μην υπαρχει προβλημα.

αλικη μου ευχομαι να ειναι ενταξει η μικρη και να μην τυχει κατι αλλο.

μαμαμελι εγω τα βαφτιστικα και τον σταυρο τα αφηνω στο γουστο του νονου.το μονο που θα του ζητησω αντι για κουτια και μπαουλακια για τα βαφτιστικα να παρει μια βαλιτσα να τα βαλει μεσα.θα μου ειναι πιο χρησιμη.ετσι εκανα και στον στρατο.

κοριτσια οπως ειπε και η μαμαμελι.καθιστε συζητηστε πρωτα με τον συντροφο σας και πανω απ`ολα καντε υπομονη μεχρι να ηρεμησουν τα μωρακια και θα ειστε καλυτερα.φυσικα οσες βλεπετε οτι δεν παει αλλο εσεις ξερετε καλυτερα τι θα κανετε για το καλο του παιδιου σας.

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα και απο εμας......

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!
Χριστος Ανεστη (αν και μαλλον το μαθατε πολυ νωριτερα..... αργησα λιγακι ε?)

Εμεις ειμαστε καλα στοπ
τυροπιτουλης μου βγαζει την ψυχη τα βραδυα στοπ
ξυπναει καθε τρεις και λιγο στοπ
σερνομαι απο την κουραση στοπ
Η Ευη μια χαρα, αρχισαμε και σχολειο και δεν ξυπναει τα πρωινα με τιποτα στοπ
εγω δουλευω για λιγες μερες στη θεση της ξαδερφης μου που θα χειρουργηθει αυριο στοπ
τα εχω παρει ασχημα στο κρανιο που δεν μπορω να μπω στον οαεδ
το κρατος μας μεσα!!!!!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κατι γινεται με τον υπολογιστη εδω. κατι δεν παει καλα. αλλα γραφω, αλλα εμφανιζει.

να δω τι θυμαμαι

Μαιρηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη τι λες??????

Ελενη, περαστικα και παρε σειρα για ευχελαιο

Αλικη, περαστικα στα μικρα. Ωραιο το Λυδια

Ευη που εφυγες στα ξενα φιλια πολλα! ο μπεμπης Θεος!


Μελινομαρια σταματα να τρως επιτελους (το λεω σε σενα μπας και το ακουσω και εγω)

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θελω κι αλλα να πω η μανα αλλα πρεπει να δουλεψω
συν οτι μου τη σπαει το ιντερνετ εδω ειναι πολυ αργο
θα προσπαθησω να μπω απο το σπιτι το απογευμα (θα προλαβω αραγε????)

φιλια σε ολες!!!!!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαρκελλα καλωσηρθες και παλι.υπομονη θα μεγαλωσουν και δεν θα γκρινιαζουν.

κοριτσια ξεχασα να σας ρωτησω με το καιρο που εχει τωρα τι φορατε στα μικρα σας.τον στρατο φυσικα τον εχω με καλοκαιρινα.αλλα τον μικρο σημερα τον αφησα με το κοντομανικο φανελακι.μεχρι χτες με ολοσωμο φορμακι μακο και κοντομανικο φανελακι απο μεσα.εχει παντως αρκετη ζεστη σημερα εδω αθηνα.η παιδιατρος μου ειπε ουτε να ιδρωνει αλλα ουτε να κρυωνει.

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ειρηνη μου, γεια σου. Ολο διακοπες μου εισαι ειδα ε?
καλως επεστρεψες στο σπιτακι σου.

Εγω σημερα πχ, του μπεμπη του φορεσα το πρωι παντελονακι μακρυ λεπτο, κοντομανικο μπλουζακι και κοντομανικο κορμακι απο μεσα. Χθες του φορουσα μακρυμανικο μπλουζακι (τα υπολοιπα ιδια)
περασαν και μερες που τον ειχα μα αμανικο κορμακι μονο!! Αναλογα με τον καιρο ο οποιοις θα μας μουρλανει μαλλον.
Τον ντυνω περιπου οπως ντυνομαστε και εμεις. Δειχνει οτι δεν αντεχει πολυ τη ζεστη. Τα τελευταια βραδυα βεβαια, τον κοιμιζω με μακρυμανικες πυτζαμουλες.


Ο Στρατος τι κανει?

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μου ειπε η νηπιαγωγος το πρωι οτι αυριο τα παιδια εχουν φωτογραφηση! Ξερετε, αναμνηστικες φωτογραφιες ατομικες και ομαδικες. Ολη μερα σκεφτομαι.... να την κανω μπανιο.... τι να της φορεσω.... πως να της φτιαξω τα μαλλια.... διαφορα τετοια. Θελω να ειναι μια κουκλα. Τρελαινομαι για σχολικες φωτογραφιες. Συγκινουμαι η μανα!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα,

Στα γρήγορα....
Αλήθως Μαρκελλα ναι το ξέρουμε εδω και μέρες χιχιχιχ!

Καλε δεν τρώω πολυ......και λόγω διατροφής χανω κιόλας!!

Εμείς το ντυνουμε όπως τον εαυτο μας....με τον τρελο αυτο καιρο!

Ειρηνακι ήθελα να πω τη γνώμη μου γιατί μου αρέσουν τα απλά και όχι οι υπερπαραγωγες και με τίποτα τα χρυσα!μόνο λευκα!στην Μελίνα δεν πήγα και αν και ακριβά ήταν πολυ ολντ φασιον!

Πάω να βάλω τραπέζι!
Πάλι θα φάω σπανακορυζο αυτη τη φορα!
Φιλιααααα!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα! Πήγαμε έξω για δουλίτσες, γυρίσαμε και τώρα την έχει πάρει ο ύπνος (το εκμεταλλεύομαι για να τσιμπήσω κιόλας!)

Πού είσαι βρε Μαρκέλλα; Τραβάς πολύ ζόρι εσύ... Οι δικοί σου πώς είναι; Καλά, τα ζουζουνάκια σου στη φωτογραφία θέλω να τα δαγκώσω! Very Happy Ο μικρός ξυπνάει ακόμα τόσο συχνά;
Ειρήνη υπομονή με τα δόντια! Κι εμένα η Δανάη δεν γκρίνιαξε ποτέ για δόντι. Το γατί αργεί ακόμη, στα χνάρια της αδερφής της μάλλον που έβγαλε τα πρώτα 9 μηνών! Δε με πειράζει (ειδικά που θηλάζω, χοχο) αρκεί να μη γκρινιάζει κι αυτή... τη φοβάμαι ετούτη!
Κι εγώ το γατί το ντύνω όπως η Μαρκέλλα. Βασικά στο σπίτι εκτός από το πρωί που έχει λίγη ψύχρα την έχω με κοντομάνικο και σορτσάκι. Ο καιρός είναι ο,τι πρέπει για να αρρωστούσουμε. Γενικά να τσεκάρεις αν ιδρώνει να βγάζεις, αν είναι κρύα τα μπουτάκια να προσθέτεις... θέλει ευελιξία το πράγμα... πφφφφ!
Μελινομαρία μου εννοείται θα σας ενημερώσω. Πήρα και το εμβόλιο, αν και δεν ξέρω αν θα μας το κάνει. Αν δε χορηγήσει αντιβίωση θα το κάνουμε γιατί δεν έχει πυρετό. Το απόγευμα στις 7:30 η παιδίατρος.
Ποπ κόρν κι εγώ και η Δανάη τα τρώμε πολύ. Αλλά σου λέω τα φτιάχνουμε μόνο με ζεστό αέρα (χωρίς λάδι) κι έτσι είναι πολύ πιο υγιεινά. Έτσι τα τρώνει και όσες κάνουν δίαιτα να φανταστείς. Μαρκέλλα, ξέχασα, εμένα κάνε να σταματήσω να τρώω, η Μελινομαρία αδυνατίζει, εγώ είμαι που θα βάλω, αχαχαχ! Και μιας και μιλάω για κιλά, οκ, ξέρετε ότι είμαι γενικά πολύ αδύνατη. Πήγα χτες και δοκίμαζα φορέματα και όλο να μου λένε μα που το έβαλες το παιδί και μάζεψε λίγο από εδώ, λίγο από εκεί (στο small μιλάμε) και δίπλα ήταν μια γεματούλα που επίσης δοκίμαζε. Και όλο γυρνούσε και με κοιτούσε και αναστέναζε... Μάλλον με έβριζε μέσα της. Αλλά πώς να εξηγήσω ότι εκείνη είναι πιο φυσιολογική από μένα; Έχω πρόβλημα με τα ρούχα γενικά... Α, και κάτι άλλο... Ψάχνοντας φόρεμα εξηγούσα στις πωλήτριες ότι το θέλω με ψιλή τιράντα για να ανοίξει εύκολα αν χρειαστεί να θηλάσω. Καλά το πώς με κοιτούσαν δε λέγεται... Μια πάλι δε δίστασε και μου το είπε "μα κόφτο επιτέλους βρε κοπέλα μου, μεγάλωσε το μωρό σου" Αααααααα, πώς κρατήθηκα εκείνη την ώρα... Είναι που ξέρω ότι το λένε από άγνοια, γι' αυτό!

Δημητρούλα εσύ έχεις και το θήλαστρο... Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Δεν αντέχω καν στη σκέψη του να το χρησιμοποιήσω... Γιατί κατά τ' άλλα οι στερεές είναι μια ταλαιπωρία. Κι εγώ θα χρησιμοποιήσω βρεφικό ατμομάγειρα γιατί στη Δανάη χρησιμοποίησα τη χύτρα και μου βγήκε η πίστη... Απαπα!

Αυτά! Ματς μουτς! Ξύπνησεεεεε!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
markella_p έγραψε:Ειρηνη μου, γεια σου. Ολο διακοπες μου εισαι ειδα ε?
καλως επεστρεψες στο σπιτακι σου.

Εγω σημερα πχ, του μπεμπη του φορεσα το πρωι παντελονακι μακρυ λεπτο, κοντομανικο μπλουζακι και κοντομανικο κορμακι απο μεσα. Χθες του φορουσα μακρυμανικο μπλουζακι (τα υπολοιπα ιδια)
περασαν και μερες που τον ειχα μα αμανικο κορμακι μονο!! Αναλογα με τον καιρο ο οποιοις θα μας μουρλανει μαλλον.
Τον ντυνω περιπου οπως ντυνομαστε και εμεις. Δειχνει οτι δεν αντεχει πολυ τη ζεστη. Τα τελευταια βραδυα βεβαια, τον κοιμιζω με μακρυμανικες πυτζαμουλες.


Ο Στρατος τι κανει?
ο στρατος καλα ειναι μαρκελλα.ξεφυγαμε λιγο απο την αθηνα.πηγα και ειδα και την μαμα μου και περασα και μια βολτα απο τα γιαννενα στην αδερφη μου.και φυσικα αφου γυρισαμε αθηνα πηγαμε και σαλαμινα που γιορταζε ο πεθερος.

κουκλα να την κανεις την παρασκευουλα για τη φωτογραφιση.αυτα μενουν μετα στο παιδι.οι δικοι σου ειναι καλα?

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας και πάλι,
ανταπόκριση απο τη δουλειά!

Αλίκη περαστικά σας, με γεια το όνοματάκι του γατιού!
Μαρκέλλα χριστός ανέστη!
Δήμητρα πώς και δεν ξεκινήσατε ακόμα τροφές? Κι εγώ θηλάζω και η παιδίατρος μου είπε στους 5,5 μήνες την απογευματινή κρεμούλα και στους 6 τη μεσημεριανή χορτόσουπα.
Φιλιά πολλά Ειρήνη, Αθανασία, Μελινομαρία, Κρητικομαρία και ποια άλλη ξεχνάω.

Εγώ εδώ στη δουλειά, βαριέμαι και χαζολογάω!!!

Ο άντρας μου τραβάει τα ζόρια που μένει μόνος του 8-9 ώρες κάθε μέρα με τον μπέμπη, ο οποίος δεν τον αφήνει να κάνει τίποτα, γιατί για να κοιμηθεί μέρα πρέπει να κάνεις τάμα!!
Αλλά απο Δευτέρα ξεκινάει κι ο άντρας μου δουλειά (επιτέλους!) οπότε επιστρατεύουμε τους γονείς μου.

Οι οποίοι γονείς μου έχουν κάτι φαεινές ιδέες τύπου να τους τον αφήνουμε Δευτέρα ως Πέμπτη ή να τους τον αφήνουμε δυο μέρες σερί κλπ. (για να μην υπάρχουν τα καθημερινά πήγαινέλα κι απ αυτούς κι απο μας γιατί δεν μένουμε και ιδιαίτερα κοντά).
Δε θέλω ρε κορίτσια! Εκτός απο το θέμα του θηλασμού που ιδανικά θα ήθελα να το κρατήσω ωσότου χρονίσει, πρωι-βράδυ, θεωρώ οτι είναι πάρα πολύ μικρός και έχει ανάγκη να βλέπει τη μάνα του καθημερινά και κυρίως να αντιλαμβάνεται ποια είναι η μάνα του. Δε γίνεται να έχει άλλη "μάνα" τις μισές μέρες και άλλη τις άλλες μισές.
Αν τύχει μια ανάγκη μια φορά ΟΚ, αλλά να γίνεται αυτό σε μόνιμη βάση κάθε βδομάδα? Και έχω δύο φίλες ψυχολόγους που μου είχαν πει απο τότε που ήμουνα έγκυος οτι τα μωρά κάτω του 1 έτους δεν είναι καλό να τα αφήνουμε πάνω απο μια μέρα γιατί νιώθουν τρομερή ανασφάλεια. Και μετά το χρόνο μπορούμε σταδιακά στην αρχή 1 μέρα, μετά 2-3 κλπ.

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Α, ξέχασα για το ντύσιμο που ρωτούσατε.

Εγώ με τις ζέστες που έπιασε το Πάσχα, του φορούσα κοντομάνικα, σορτσάκια κλπ.
Τώρα που ξανακρύωσε κάπως ο καιρός, του φοράω π.χ. μακρυμάνικα πυτζαμάκια ή φορμάκια και πολλές φορές και καλτσάκια, αλλά κορμάκι-εσωρουχάκι δεν του ξαναφόρεσα απο μέσα
Δηλαδή του φοράω πλέον ένα ρούχο μόνο κατάσαρκα. Μακρυμάνικο αν κάνει πιο ψυχρούλα, κοντομάνικο αν κάνει ζέστες.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κλεοπάτρα μου κουράγιο σας!!! Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Με τπτ δε θα το άφηνα να κοιμάται αλλού σε τακτική βάση. Πέραν το θηλασμού δηλαδή. Και οι ειδικοί λένε άλλωστε ότι γύρω στους 9-10 μήνες τα μωράκια περνάνε τη φάση άγχους αποχωρισμού. Δηλαδή κάθε φορά που σε βλέπουν να φεύγεις νομίζουν ότι δε θα επιστρέψεις και τρελαίνονται. Οπότε γι' αυτό και σου το είπαν οι δικοί σου, καλύτερα όχι πριν το χρόνο. Και μεταξύ μας δε θα άντεχα, εδώ η Δανάη κοιμήθηκε για πρώτη φορά μακριά μου μετά τα 2, για λίγες μέρες και εγώ είχα τα ψυχολογικά μου..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 35 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις