Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
141 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 141 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 19 από 40]

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα! Επιστρέψαμε κ κοιμόμαστε! Πήραμε 2 εκ. και 400γρ. Ο γιατρός είπε οτι πάμε πολύ καλά!!!!!
Μας είπε να ξεκινήσουμε 4 φρούτα μαζεμένα, πορτοκάλι-μπανάνα-μήλο-αχλάδι το πρωί κ σε 10 μέρες ρυζάλευρο(δεν θα το αποφύγουμε τελικά, θα ψάξω κ εγώ μήπως βρώ βιολογικό στην αγορά).
Του είπα μήπως κάνουν αλλεργεία τα φρούτα, να τα ξεκινήσω ενα-ένα αλλά ήταν σίγουρος οτι δεν θα έχουμε πρόβλημα. Αν της κάνουν, τότε θα το ξαναδούμε.

Μελινομαρία τέλειο το φόρεμα! Κουκλάρα ήσουν! Ολοι σας δηλαδή!!!!! Κ εγώ χειροκίνητο έχω κ βγάζω κανονικά, απλά κάνω πολύ ώρα. Εγώ δεν ήθελα να περιμένω μέχρι τον έκτο να δώσω κρέμα, μήπως φτιάξει η ΓΟΠ. Θα σας πω δικές μας αντιδράσεις αύριο!!!

Μαρία, μπράβο στη μικρή σου που γυρνάει μόνη της. Είδες, το βάρος δεν παίζει τελικά κ τόσο μεγάλο ρόλο. Μια χαρά ζωηρή είναι! (αλήθεια, πως τα πάτε με το γάλα? πίνει?)

Πατρίτσια, δεν χρειάζεται να μας πεις να μη σε βρίσουμε για το 10ώρο, ...εγώ σε βρίζω κ για το 6ώρο!!!χιχιχι! πλάκα κάνω φυσικά! (πλάκα? ) Αυτό με το αιματάκι είναι φυσιολογικό.

Μαίρη Παναγιωταρέα!!!!! Hello!!!!!!!

Τζένη καλά ψώνια!

Πάω για δουλίτσες! Φιλιά κ στα υπόλοιπα κορίτσια!!!! Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 19 417472 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 19 417472 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 19 417472

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
α, καλα. δεν πηγα. με το που βγηκα απο την πορτα κοιμηθηκε κ ειχε κ κρυο αερα τελικα οποτε γυρισα κ εκανα ζεστο γαλλικο κ πλακωσα κ τη μερεντα.

ελενη εγω ειδα αισθητη διαφορα με τις στερεες κ ΓΟΠ. κ που να τρωει κ κανονικα σε κανα μηνα. καλη αρχη κ σε σας. οντως μαζεμενα φρουτα δεν εχει τυχει να δωσει καμια φιλη/γνωστη, αλλα ειπαμε ο καθε γιατρος εχει το συστημα του. εγω ουτε πορτοκαλι εδωσα πριν σχρεδον χρονισει

βγαινω παλι

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Jen75 έγραψε:α, καλα. δεν πηγα. με το που βγηκα απο την πορτα κοιμηθηκε κ ειχε κ κρυο αερα τελικα οποτε γυρισα κ εκανα ζεστο γαλλικο κ πλακωσα κ τη μερεντα.

ελενη εγω ειδα αισθητη διαφορα με τις στερεες κ ΓΟΠ. κ που να τρωει κ κανονικα σε κανα μηνα. καλη αρχη κ σε σας. οντως μαζεμενα φρουτα δεν εχει τυχει να δωσει καμια φιλη/γνωστη, αλλα ειπαμε ο καθε γιατρος εχει το συστημα του. εγω ουτε πορτοκαλι εδωσα πριν σχρεδον χρονισει

βγαινω παλι
πορτοκαλι γιατι δεν δινεις πριν χρονισει?κι εμενα η δικη μου παιδιατρος μου ειχε πει στον στρατο ενα-ενα τα φρουτα αλλα και πορτοκαλι.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τέλεια Ελένη!´
Εγω στη Μελίνα τα εδωσα μαζεμένα...
Κανένα πρόβλημα!
Έχω κόσμο!
Τα λέμε αργότερα!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μάλλον μας πείραξε το εμβόλιο αυτή τη φορά. Πολύ γκρίνια...αλλά έχει 36,7, δεν έχει κάνει πυρετό ευτυχώς.

maria_naf79


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΕΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΝΑ ΔΙΝΕΤΕ ΣΤΑ ΜΩΡΑ ΣΑΣ ΚΡΕΜΕΣ ΦΡΟΥΤΑ ΚΤΛ?ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΦΡΟΥΤΑ ΑΛΛΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΕΡΣΙ ΜΕ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑ 5 1/2 ΜΗΝΩΝ ΜΕ ΛΙΓΟ ΒΑΝΙΛΙΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ,ΠΑΝΤΩΣ ΤΩΡΑ ΛΕΩ ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΚΑΤΑ ΤΟΝ 6ο ΑΦΟΥ ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ..

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα απο την κρυα και βροχερη Γερμανια.Τι κανουν τα κοριτσια μου και τα μικρα τους;Εμεις ολα μια χαρα.Μας εσκασε το πρωτο δοντακι προχθες και ησυχασαμε προς το παρον.Μεγαλωσαμε!Πηγα με και στο παιδιατρο χθες και ολα ηταν μια χαρα.Μιλησαμε για τις κρεμουλες και ξεκιναμε αυριο!Τον ρωτησα για την κρεμα που πηρα και και με το που με ακουσε μου εβαλε τις φωνες.Μου προτεινε μονο φρεσκα φρουτα και λαχανικα!Βεβαια μου ειπε πως δικια μου επιλογη ειναι τι θα διαλεξω αλλα λεει να σκεφτω τι ειναι καλυτερο για τον μικρο.Οποτε πηρα φρεσκα φρουτα και εχει ο θεος.

Για τον υπνο που λετε ο μικρος κοιμαται στα καλα του 7-8 ωρες σερι το βραδυ και την ημερα ριχνει απο 1-2 φορες 2ωρα η 3ωρα.Μας ειχε ταραξει αυτο το ατιμο δοντακι βεβαια και φτασαμε σε σημειο 1 ωρα υπνο 1 ωρα ξυπνιος κι εγω σαν ζομπι.

Εχουμε και ενα αλλο θεμα και θελω την γνωμη σας.Ο μικρος μας ξεχασε τις αγκαλιες τωρα και θελει να καθεται συνεχεια.Αμα τον βαλουμε ξαπλα φωναζει και κλαιει.Χθες που ρωτησα τον γιατρο μου ειπε να μην καθεται πολυ.Ολη μερα ομως πρεπει να ακουω κλαματα και τσιριδες επειδη θελει να κατσει.Εσας καθονται πολυ ωρα;Τι σας εχει πει ο γιατρος;Εχω δοκιμασει να τον βαλω στον καναπε με μαξιλαρι δεξια-αριστερα και ημικαθιστο αλλα γρινιαζει.Τι να κανω;;;

Ουφφ σας φιλω ωρα για φαει...

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα μανούλες κ' μωράκια Smile Χαθήκαμε,αλλά πέσανε πολλά μαζεμένα αυτόν τον καιρό Rolling Eyes Ειμαστε καλά,μαμά και κόρη και σας γράφουμε πλέον από το νέο μας σπίτι,αυτό της μαμάς,γθα τις Σαλονικιές από Καλαμαριά πλέον..Επισήμως ήρθαμε χτες κ τακτοποιούμαστε σιγα σιγα..πήραμε νέο κρεββάτι,μπήκαμε σε φρεσκοβαμμένο δωμάτιο κ το διακοσμησα κατα 90%,όπως κ ανοιξιάτικα-καλοκαιρινά ρουχαλάκια,κ παπουτσάκια,δωράκια των παπούδων εδώ.. Smile Smile¨Εχουμε πολλή όρεξη κ τρώμε σχεδόν όλα τα φρούτα μας,πίνουμε όμως και ξένο γάλα μιας κ ελαττώθηκε το δικό μου,λόγω γεγονότων.κούρασης κτλ..Η πρώτη μας νύχτα στο νέο κρεββάτι ήταν πολύ καλή,κοιμήθηκαμε 4ωρο σερί,μαμ κ μετά 5ωρο σερί πάλι,οπότε έκλεισα κ βλέφαρο η ταλαίπωρη..στο άλλο σπίτι επι 10 μέρες ήταν 3ωρο,2ωρο μάξιμουμ..γινόμαστε 6 μηνών σε 5 μέρες και κλασικά σκέφτομαι πότε πέρασε μισός χρόνος που την γέννησα..Σόρρυ για το σεντόνι..άντε να δω τι θα θυμηθώ με την όλη ζαλούρα μου..Κλεοπάτρα μια χαρα τον βρίσκω τον μικρό,ωραίους ύπνους ρίχνει Smile Μαρία συντοπίτισσα κουράγιο με τα της αλλεργίας,αμαν να τελειώσουν,Τζένη περαστίκα στους άντρες σου με τους πυρετούς,άντε να κανονίζουμε βόλτες τώρα που ήρθα πίσω στα οικεία` μέρη Smile Ελένη σε νιώθω με τον ύπνο,το μάτι μου είχε γυρίσει,αφού είναι μια χαρά το παιδί,μόνο υπομονή Smile Εύη μου δεν ξέρω τι να σου πω στο ότι δεν κάθεται ο μικρός,παρά καθημερίνη προσπάθεια σιγα σιγα και καλές ετοιμασίες για την βάφτιση..Αλίκη,Δήμητρα και σε όλες,φιλάκια πολλά,σίγουρα ξεχνάω αλλά δεν με παρεξηγείτε πιστεύω.. Smile

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες κ μπεμπακια τι κάνετε ;;; Εμείς σήμερα είχαμε τρεξιματα , το πρωι πήγαμε πάλι τζάμπο κ πήρα 2-3 παιχνιδακια ακόμα της μπεμπας γιατι τα βαριεται πολυ γρήγορα κ πήρα κ την λαμπάδα της βαφτηστηρας μου , την άλλη βδομάδα που θα ειναι καλύτερος ο καιρός θα πανε να της πάρουμε κ ρούχα ... Επίσης πήραμε κ 1 καρότσι περιπάτου γιατι το άλλο χάλασε κ δεν κλείνει κ το στείλαμε για επισκευή κ θα το έχουμε μετα απο 20 μέρες στην καλύτερη ... Κλείσαμε κ τον θρησκευτικο γάμο τελικα για τις 28 Δεκεμβρίου ... Τα φρούτα δεν αρέσουν κ πολυ της μπεμπας κ μου βγάζει την πίστη κάθε πρωι για να φάει λίγο αλλα ευτυχώς άρχισε να πίνει λίγο περισσότερο το γάλα ... Ελένη μου μια χαρα ειναι η μπεμπουλα στα γραμμ κ τους πόντους που πήρε , έτσι κ αλλιώς όσο μεγαλώνουν δεν παίρνουν κ πολυ .... Αν την πείραξε το εμβόλιο δώσε της λίγο ντεπον να ηρεμήσει ... Ευη μου νωρίς νωρίς έσκασε το πρωτο δοντακι έμας δεν εχει ιδέα να βγει τελικα μόνο ουλοτρωγεται αλλα δόντι πουθενα . Εμένα ο παιδιατρος μου είπε να μην την αφήνω να κάθεται απο τώρα μονη της απο τον άλλο μήνα .... Φωτεινη μου εύχομαι να εχει καλη κ εύκολη προσαρμογή η μπεμπουλα σου στο καινούριο περιβάλλον κ να είστε καλα κ ευτυχισμενες κ οι δυο σας απο εδω κ πέρα ... Δεν θυμάμαι αλλα να σχολιάσω τώρα ... Α εμείς σε 2 μέρες ξεκινάμε κρέας με λαχανικά κ εύχομαι να της αρέσουν κ να μην δίνουμε την μάχη που δίνουμε για να φάει την φρουτοκρεμα ... Σήμερα έμαθε να φτυνει κ μου έκανε το πρωι το σπιτι χάλια εκει που την ταιζα . Πάντως η κρέμα βανιλια που της δίνω της αρέσει κ την τρώει γρήγορα γρήγορα ....

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τα χω παίξει. Κλαίει εδώ κ ώρες κ δεν ηρεμεί ούτε στο στήθος. Τις τελευταίες 3-4 μέρες έκλαψε όσο δεν έκλαψε από τότε που γεννήθηκε. Για να δούμε που θα βγει τόση γκρίνια. Καληνύχτα (ελπίζω )

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα μανούλες και μωράκια! Νυστάζω πολύ!!! Η μικρή δεν υπάρχει... Μας έχει του χεριού της! Τώρα κοιμήθηκε και πάω να ξαπλώσω για όσο με παίρνει! Οι δουλειές μου στο σπίτι δε θα γίνουν από μόνες τους, αλλά αυτή τη στιγμή δε με νοιάζει... Θέλω να κοιμηθώ! Γειά σου Φωτεινούλα μου! Πολλά φιλιά στο μεγάλο μας μωράκι! Σε όλες πολλά φιλιά!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.τι κανετε?

ευη μπραβο που βγαλατε δοντακι.με το καλο και τα υπολοιπα.

φωτεινη καλο ξεκινημα στη νεα σας ζωη.ολα να πανε καλα.

τζενη μηπως ειναι τα δοντια του?

δημητρα κι εμας μας το κανει αυτο καποια βραδυα αλλα ευτυχως χτες βραδυ κοιμηθηκε καλα.φτου φτου να μην τον ματιαξω.

οι υπολοιπες που βρισκονται?μαμαμελι,αλικη.η αθανασια μαλλον δεν προλαβαινει.την ταλαιπωρει ο ερωτας.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα

Αχ δεν ξέρω τι είναι. Δόντι πάντως ακόμα δεν έσκασε. Είναι βέβαια άσπρα τα ούλα κ βάζει με μανια τα ΠΆΝΤΑ στο στόμα. Ο ύπνος ήταν σε 2ώρα χθες. Σηκώθηκε ευδιάθετος.

Ειρήνη πορτοκάλι μου είχε στον 11ο μήνα ο ντοκ κ το ίδιο κ τώρα. Άλλοι δίνουν από την αρχή . Βγαίνω. Θα παμε ικεα για φωτιστικο παιδικό.

Φιλάκια

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα μανούλες από το παγωμένο Ηράκλειο!!! Κάνει κρύο λέμε!!!!!
Τι κάνετε? Εμείς σήμερα κάναμε την πρώτη προσπάθεια ( αποτυχημένη) για φρουτόκρεμα. Άνοιγε το στόμα, της έβαζα την κρέμα, ξύνιζε τα μούτρα, γούρλωνε τα μάτια κ το φτύνε!!!!! Είχε πολύ πλάκα. Δοκιμάσαμε 3-4 κουταλίτσες κ τις έφτυσε όλες. Ε μετά, ήπιαμε το γαλατάκι της μαμάς!!!

maria naf, εμείς τώρα κλείσαμε τον 5ο κ μας είπε να αρχίσουμε φρουτόκρεμα, κ σε 10 μέρες ρυζάλευρο.

Ευη, μπράβο για το δοντάκι!!!!! Με το καλό κ στα άλλα!!! Κ η δικιά μου θέλει να της κρατάς τα χέρια να σηκώνεται, κ όταν την αφήνω κάτω κλαίει, αλλά δεν κάνει ακόμα να ζορίζεται.

Φωτεινή καλορίζικο το καινούριο σας δωμάτιο! Είδες άλλαξε η ενέργεια του σπιτιού κ κοιμάται καλύτερα τώρα τη νύχτα. Ολα τα καταλαβαίνουν τα μικρά μας!!!

Μαρία, όταν ξαναπάς τζάμπο, πες μου το αν είναι να ρθω κ εγώ να γνωριστούμε. Μένω γύρω στα 700μέτρα από κει.Με το καλό κ ο θρησκευτικός!

Τζένη, μήπως έχει ΄μάτι? Τον ξεματιάσατε? Καλά ψώνια! (ελπίζω σήμερα να πάτε βόλτα τελικά)

Δήμητρα, δεν θες να δεις πως είναι το δικό μου σπίτι τις τελευταίες μέρες... (Α!,τελικά δεν γνωρίζεστε).

Ειρήνη φιλιά!!!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα μανουλες...Τι κρυο ειναι αυτο σημερα...Με την ευκαιρια που εβραξε πρεπει να βγω να πλυνω τα μπαλκονια μου κ δεν εχω καμμια ορεξη...Ευτυχως η μπεμπα κοιμαται κ θα εχω λιγη ωρα μπροστα μου για να κανω μερικες δουλειες...Κι εμενα Ελενη με την φρουτοκρεμα τα ιδια κανει,για να φαει μερικες μπουκιες της δειχνω οτι μουσικο παιχνιδι εχουμε στο σπιτι μηπως κ ξεχαστει να φαει λιγο...Την επομενη φορα που θα παω τζαμπο θα σου στειλω μην αν μπορεις να ερθεις να γνωριστουμε...Παω τωρα γρηγορα γρηγορα πριν ξυπνησει....Φιλια!!!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!

Εδω είμαι!

Πολλή κούραση αυτές τις μέρες...

Τζένη γιατί δεν έδωσες λίγο παυσίπονο...εγω προχθές που σας είπα οτι εδωσα εδωσα μόνο 1 μλ´´ και ηρεμισε το μωρο!δεν είναι ψιλου πήδημα να κλαίει τόσες ώρες..
Τα αυτακια του δες μόνο....

Εύη με το καλο η φρουτοκρεμα!
Μπράβο και για το δοντακι!

Κρήτη έχει κρύο και εδω καλο καιρο;συμβαίνουν κι αυτα...

Ελένη πρέπει να μάθει εκτός απο το φαγητο τι εστί κουταλι ,τι είναι η υφή γιατί δεν είναι υγρο και το ανακλαστικο της επιβίωσης ..έτσι πρέπει να βγάζει κάθε άγνωστο απο το στόμα για να μην πνίγει!τα πήγατε μια Χαρά για πρώτη μέρα!
Εγω που του εδωσα λίγες κουταλιες αχλαδι μάς κοίταζε σαν εξωγηινος!

Πορτοκαλικαι φράουλες δεν δίνω εγω στο μωρο...οτι και να μου πει ο γιατρός!Και κατα το γιατρο μου έπρεπε εδω και δυόμισι βδομάδες να τρώμε φρουτοκρεμα!
Εγω το πάω σιγά σιγά..

Άντε να κάνω καμία δουλεια!

Φιλακια πολλα!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εμενα ο παιδιατρος μου ειπε να δινω μεχρι τον 8ο μηνα αν θυμαμαι καλα μονο μηλο,αχλαδι κ μπανανα...Ο συνδιασμος κ των 3 μαζι δεν της αρεσει αλλα σημερα της εδωσα μονο αχλαδι κ το εφαγε ολο,αφηστε που ζοριζοταν να κανει κακακια κ μαλλον εφταιγε η μπανανα,ενω σημερα μολις εφαγε το αχλαδι δεν προλαβε να τελειωσει κ τα εκανε...

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ενταξει ψωνισαμε

ντεπον εδωσα αλλα τπτ. το αυτι φαινεται καθαρο. στη βολτα μια χαρα περναει. στο σπιτι μας βγαζει το λαδι. αεριζεται πολυυυυ, κακα εχει να κανει απο προχτες, δε βγαζω ακρη

ευη με γεια το δοντακι

φωτεινη με γεια τα επιπλα κλπ

βγαινω, δεν καθεταΙ

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμάς μα αφήνει και ακτινίδια..

Τζένη τότε ίσως να αναστατωσαν οι στέρεες την κοιλιτσα του!Η τον πειράζει κάποιο απο όλα!

Νυσταζωωωωωωω!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
λες η μπανανα που μπηκε τελευταια την παρασκευη; θα δοκιμασω να τη βγαλω λιγες μερες
μολις γυρισαμε με το καροτσι. πολυ γκρινια κ με το που βγηκαμε σχεδον στο δρομο κοιμηθηκε. παλι καλα που τον κοιμιζει η βολτα κ που ανοιγει κ ο καιρος
τρωω στα γρηγορα κ πεφτω για υπνο

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ε μάλλον το ´´εσφιξέ´ λίγο !Η βάλε διπλή δόση αχλαδι!
Έχεις 2 που σφίγγουν κι ένα χαλαρό!

Μαρακι Κρήτη εμένα έτρωγε σε κάποια φάση η Μελίνα μπουκιά και τραγούδι...κοντεψα να πάω στο x factor!
Τραγουδούσα για να κοιμηθεί,να φάει, να αλλάξει πανα,στο αυτοκίνητο γιατί τα μωρα μου κλαίνε μόλις σταματήσει το αυτοκίνητο!
Μαθε τέχνη κι αστην θα γίνω τραγουδίστρια στο μέλλον!!!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βρε μακαρι να τρωει η μπεμπα κ ας πιανω εγω οτι τραγουδι υπαρχει στο παιδικο ελληνικο ρεπερτοριο ....

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπέρα σε όλες

βρε κορίτσια ο παγκόσμιος οργανισμός υγείας στους μήνες λέει στερεές τροφες γιατί λυσσάνε εδώ οιγατροί?? για εμάς που θηλάζουμε αποκλειστικά λέω.

και εμένα στον 5ο μου ειπε αλλά εγώ θα το ψάξω κι άλλο!!!
ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ

έχει η Δήμητρα το εμαιλ μου κ μιλάμε όποια θέλει οτιδήποτε μην διστασετε!!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέραααα! Χάθηκα κορίτσια γιατί είχα πολλές δουλίτσες και οι μικρές έχουν ζωηρέψει. Κυρίως το γατί δηλαδή, θέλει πλέον όλο παιχνίδια. Η Δανάη έχει φτάσει στα όρια, πόσο ακόμα να ζωηρέψει; Κάνει όοοοοτι μπορεί για να μου σπάσει τα νεύρα αυτό το κορίτσι... Τεσπα, πήγαμε παιδίατρο χτες για μετρήσεις και εμβόλια και για τις 2. Το γατί οκ (παρά τις μύξες) και έκανε τα εμβόλιά του (κι εμένα έβγαλε γκρίνια και χτες την είχα όλο αγκαλιά από τις 3πμ μέχρι το πρωί, κοιμηθήκαμε έτσι φυσικά!), πήρε και 2 ποντάκια (οκ δεν είναι και ψηλό) και 250γρ. Η Δανάη όμως δεν έκανε το δικό της τελικά γιατί ανακαλύψαμε ότι... οι μύξες τελικά νίκησαν. Είχε φουλ ωτίτιδα και στα 2 αφτάκια της και παίρνει αντιβίωση. Το περίεργο είναι ότι ούτε πυρετό ανέβασε, αλλά ούτε πονάει αυτό το κορίτσι. Η παιδίατρος λέει ότι έχει τρομερή ανοχή στον πόνο. Να μην πονάει ούτε όταν έβγαλε τον αγκώνα της, ούτε τώρα που ειδικά το ένα αφτάκι ήταν στα όριά του; Τεσπα, τυχεροί ήμασταν που το είδαμε!
Κατά τ' άλλα εμείς δεν ξεκινάμε ακόμα στερεές Μαίη! Θα συμπληρώσουμε τους 6 μήνες κατά τη γιατρό μας και μετά σταδιακά θα βάλουμε ένα-ένα τα φρούτα. Και πορτοκάλι θα μας βάλει. Αλλά δε βιαζόμαστε. Εύη μου γιατί να δώσεις κρέμες; Καλά τα λέει ο γιατρός! Επίσης καλή αρχή με τα δοντάκια, σιδερένιο!

Τζενάκι, για δοντάκι το κόβω μωρέ και ταλαιπωρείται ο καημένος! Άντε να σκάσει το δόντι να ηρεμήσετε!

Ελένη μου τα ίδια με τα εμβόλια, ουφ! Μεγαλώνουν τα μωρά μας!

Ωχ, κλαίει, δε σας τελείωσα, άλλη φορά συνεχίζω! Φιλιά!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και συνεχίζω.. θηλάζοντας! Φωτεινή μου καλή σας αρχή λοιπόν. Θετική σκέψη και αισιοδοξία από εδώ και πέρα. Και για το γάλα σου να μη σ' απασχολεί. Έφτασες τους 6 μήνες! Και εξάλλου, εντάξει, αφού δεν κόπηκε τότε μπορείς να αυξήσεις την παραγωγή σου αν σ' ενδιαφέρει.

Μελινομαρία μου δεν ευχαριστήθηκες τη βάφτιση! Δυστυχώς συμβαίνουν αυτά! Εύχομαι τουλάχιστον να ευχαριστηθείς τη δικιά σας όταν γίνει με το καλό.

Μαρία μου μεγάλωσε καιζουζούνεψε πολύ η δικιά σας!!!

Ειρήνη μου πάλι καλά που το χέρι σου είναι καλύτερα. Εμένα ο πόνος έχει σχεδόν φύγει πλέον, μόνο που έχω κάτι περίεργα μουδιάσματα σε όλη την πλάτη. Πρέπει να έχουν σχέση γιατί ξεκίνησαν μαζί τότε.

Δημητρούλα κι εγώ στο κλαμπ. Το γατί τις τελευταίες μέρες μπορεί να κοιμάται πιο βαριά, αλλά μου έχει κόψει τα 5 ώρα και ξυπνάει κάθε 2-3 ώρες πάλι ρε γμτ (καλή ώρα). Κουράγιο κι ελπίζω να στρώσουν σύντομα! Κλεοπάτρα κι εγώ σε μισώ! Με την καλή έννοια, χαχαχα!

Δε θυμάμαι κάτι άλλο τώρα (στάνταρ ξεχνάω, συγχωρήστε με!), σας φιλώ!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 19 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις